UIT DE PERS MAANDAG 11 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COUKANi DERDE BLAD PAG. 10 Botsing tusschen auto en motor fiets. Verschillende gewon den. Gisteravond heeft op den Ütrechtsehen •weg, hoek- Pietersbergschen weg te Oos terbeek, een ernstige aanrijding plaats ge had, tusschen den motorrijder Zeegers, uit Arnhem, die met een duo-passagier uit de richting Wageningen kwam en den heer Tielen, uit Arnhem, die met een luxe-auto, waarin nog een Hollandsche en een F.n- gelsche dame waren gezeten, den Utrecht- schen weg wilde oversteken. Blijkbaar heeft de automobilist, die reeds drie kwart van den straatweg was gepas seerd, den motorrijder niet opgemerkt. Hoe het zij, beide 'voertuigen kwamen met elkaar in botsing, waarna de auto met kracht eerst door het hek van hotel „Schoonoord" reed en vervolgens tegen een boom botste. De motorrijder Zeegers werd, evenals zijn duo-passagier, tegen den grond ge smakt en liep vrij ernstige verwondingen op, terwijl hij zijn enkel brak. De duo-pas sagier. had eenige ontvellingen aan de knie, terwijl de dames in de auto klaagden over haar beenen en schouder. De heer Tielen kwam er ongedeerd af. Dr. Jongsma, uit Oosterbeek, verleende de eerste hulp en liet den motorrijder, na dat het eerste verband was gelegd, naar Arnhem overbrengen. De motor werd evenals de auto zwaar beschadigd. Van zijn fiets gevallen en door een auto overreden. Op den rijksstraatweg te Haren (Gron.) is de Duitscher A. A., die van zijn fiets was gevallen, door 'n vrachtauto van gebr. C. te Aduard overreden. Hij werd levens gevaarlijk aan het hoofd gewond en in het ziekenhuis te Groningen opgenomen. Zijn toestand is zorgwekkend. Auto te water gereden. Ten gevolge van te ver uitwijken voor een passeerenden auto, geraakte de luxe auto a'an den heer van der Vliet, wonen de te Leeuwarden, te water tusschen Son- del en Tacozijl (Fr.) In den auto bevonden zich behalve den heer v. d. Vliet diens echt.gënoote en zoon. De inzittenden kon- gers worden gered. Mevr. van der Vliet werd door glasscherven aan het. hoofd ge wond. Botsingen tusschen auto en motor. Zaterdagavond om kwart voor tien heeft op den hoek van Spui en Amsterdamsche Veerkade te Den Haag een botsing plaats gehad tusschen een auto van den heer v. S uit Loosduinen, die de Amsterdamsche Veerkade opdraaide, en een motorrijwiel uit Noord-Holland. De motorrijder trachtte nog met den auto mede de Amsterdam sche Veerkade op te draaien, maar kon een aanrijding met den auto, die volgens ooggetuigen \crzuimde aan den van rechts komenden motor voorrang te verkenen, niet voorkomen. Hij kwam daarbij te val len met het noodlottig gevolg, dat zijn beide beenen gebroken werden. Door den G. G. D. is het slachtoffer naar het Ge meenteziekenhuis gebracht. Op den hoek Arnkemsche wegJuliana plein te Amersfoort botsten Zaterdagmid dag een motorrijwiel en een luxe-auto te gen elkaar. De motor werd geheel ver nield en de bestuurder van den motor, de militair J. E. uit Amsterdam werd met verschillende snijwonden aan het hoofd in bewusteloozen toestand opgenomen. Dr. Aghina constateerde hersenschudding. Per ziekenauto werd het slachtoffer naar het militair hospitaal overgebracht. De duo-zitter kwam er met een snijwond aan het hoofd af. De oorzaak ligt aan het niet voorrang verleenen A'an den van rechts komenden auto. de familie een rijtuig had genomen, omdat zij niet in een auto durfde rijden. In een auto, bereidwillig door een der pensiongasten afgestaan, zijn ze echter we der naar Hengelo teruggekeerd. „De Crt." Na het auto-ongeluk te Doorn. De „Msbd." verneemt dat dr. N. v. d. Snoek uit Veenendaal, die onlangs bij het auto-ongeluk te Doorn ernstig werd ge wond, zoover hersteld is, dat hij in de laat ste helft dezer maand zijne werkzaamhe den kan hervatten. Verdronken. Het 5-jarig jongetje A. E., afkomstig uit Alkmaar en tijdelijk logeerend bij zijn grootA'ader aan 't Kalf te Zaandam, is Za terdagavond bij het spelen te water ge raakt. en verdronken, De 53-jarige heer Maas Geesteranus, uit Den Haag, is bij het baden in het Lago Molveno in de proA'incie Trente (Italië) verdronken. Twee jongemannen verdronken te Scheveningen. Bij het baden aan het Noorderstrand te Scheveningen ziju gistermiddag ongeveer tAvee uur tAvee Haagsche jongens, de 21-ja- rige G. J. de V. en de 17-jarige J. II. R. ver dronken. Ze hebben zich waarschijnlijk, hoewel ze niet konden zwemmen, te ver in zee gewaagd, met het noodlottig gevolg. De lijken zijn later aangespoeld en naar het ziekenhuis overgebracht. Van hulpgeroep of anderszins is op het strand, voor zoover bekend, niets vernomen, zoodat vermoed wordt, dat beiden zijn afgedreAen en direct weer op het strand teruggeworpen. Door den stroom gedood. De 44-jarige P. Kweekei uit Spijkenisse isbij zijn werkzaamheden aan het elec- trisch bedrijf te Oudehoorn in aanraking gekomen met de hoofdgeleiding in een paal. Hij werd op slag gedood. De overle dene laat een zieke atouw en 6 kinde ren na. Een kind in brand. Gistermiddag, toen het 10-jarig meisje A. H. R. stond te kijken voor den schoen winkel in de Vaillantlaan, hoek at. Ostade- straat te Den Haag, bemerkte een voorbij gaande juffrouw, dat de kleeren van het kind in brand stonden. In plaats dat de kleine afAA'achlte, tot zij geholpen zou wor den, zette zij het op een loopen, waar door zij vrij ernstige brandwonden be kwam en in het ziekenhuis aan den Zuid- Aval moest Avorden opgenomen. Hoe de kleeren van het kind vlam hadden ge\'at, is niet met zekerheid te zeggen. Waar schijnlijk is een pijp, sigaar of sigaret a-an een voorbijganger de schuldige. Ernstig gewond bij het redden zijner kinderen. Zaterdagmorgen ontstond brand in de woning van den heer De Kort, Capucijnen- straat te Tilburg. De man die doofstom is bemerkte den brand eerst, toen de aan grenzende kamer reeds in lichte laaie stond Het eerst dacht hij aan zijn kinderen, die hij in veiligheid Avist te brengen. Echter niet zonder ernstige brandwonden op te loopen. In nagenoeg bewusteloozen toe stand werd hij per auto van den G.G.D. naar het R.K. Ziekenhuis alhier overge bracht. Zijn toestand is ernstig, Kindje uit een raam gevallen. In de Jacominestraat te Rotterdam is het 21/2-jarig kindje B. Koopmans, dat op een stoel voor het open raam was geklom men, daaruit gevallen en met een schedel breuk opgenomen, Avaarna het door den G. G.D. naar heb ziekenhuis aan den Coolsin- gel vervoerd Averd. Het is daar aan de be komen verwondingen overleden. Uur/gebeten O g E SS (fg B en Huidjeuk w zij haar kamer verlaten om te gaan lun chen. Toen zij omstreeks half twee terug kwam, ontdekte zij, dat een slot a'an het koffertje met sieraden was opengescheurd. De sieraden waren verdwenen. De dief had een gouden tasch in étui en 300 gulden in een briefomslag over het hoofd gezien. De politie is in de zaak gemoeid. Me- atouw K. had de kamerdeur afgesloten. Men schijnt niet te hebben kunnen uitma ken of de dief a'an binnen of a'an buiten uit in de kamer is binnengedrongen. Ook het aantal nagelaten sporen schijnt gering en van weinig waarde te zijn. De juweelen zijn verzekerd. De verze keringsmaatschappij looft een belooning uit voor hem of haar, die aanwijzingen weet te geven. Een badplaats blijft een gewild opera tieterrein voor internationale dieven. Sche veningen komt er in vergelijking met het buitenland nog goed af. De groote hotels hier staan voortdurend onder bewaking en ook de recherche wijdt 's zomers extra aandacht aan de badplaats. Reeks van inbraken te Tilburg. Reeds een drietal maanden gaat er geen week voorbij of er wordt te Tilburg inge broken en dat. op een geraffineerde wijze, meldt „De Crt."'. Het is opA-allend dat ver schillende inbraken groote gelijkenis ver- toonen. Waar in den loop der laatste weken verschillende personen zijn gearresteerd, zelfs op heeterdaad betrapt, heeft men ver moedelijk met een bende te doen. De politie heeft alle hens aan dek en doet alles om de rust in de stad te doen wederkeeren, maar Deze reeks van inbraken nu is in den af- geloopen nacht weer voortgezet. Thans werd de heer Biemans, wonende Koningstr. de dupe. Bij afwezigheid a'an de bewoners hadden de daders zich toegang weten te verschaffen door een breed W.C.-raam. Toen de heer B. en zijn huisgenooten na. middernacht thuiskwamen, vonden ze het geheele huis onderstbo\'en gehaald. Onmid dellijk wilde men de politie per telefoon waarschuwen, doch de inbrekers hadden de draden doorgesneden. Bij nader onderzoek bleek, dat een be drag van f 400 was ontvreemd, beneA-ens 'n voorraad goud en zilver, ter waarde van plusminus f 600. Insluiping. Vrijdagavond kwam de echtgenoote van den landbouwer L. Heerdink, wonende in de buurtschap 't Eekt te Oldebroek, tot de onaangename ontdekking, dat uit een kast, in een ,der Avoonvertrekken, een be drag aan bankpapier beneA'ens een twee tal gouden tientjes, een en ander ter ge zamenlijke waarde van ongeveer 200, verdwenen was. Eenig zilvergeld was ach tergelaten. Vermoedelijk is iemand in den a'oormiddag toen niemand in de woning aanwezig en de achterdeur open was, over de deel het woonvertrek binnen gekomen en heeft toen zijn slag geslagen Smokkelhandel aan de Duitsche grens. De smokkelhandel tusschen Neder- landsch-Limburg en de groote Duitsche ste den neemt tengevolge A'an de werkloosheid in de Duitsche industriestreken weer toe. Koffie en sigaren worden in groote hoe veelheden de grens overgebracht. Her haaldelijk Averden den laatsten tijd belang rijke voorraden smokkelwaren in beslag genomen. BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Spoorwegongeval te Bocholt. Zaterdagmorgen tegen halfelf liep op het station Bocholt een rangeertrein op een personentrein in. Twee en twintig reizi gers werden licht gewond. De meesten hunner konden hun reis voortzetten. Het ongeA-al is waarschijnlijk toe te schrijven aan onvoorzichtig rangeeren. Alpinisten omgekomen. In de Fransche Alpen worden drie berg beklimmers sedert eenige dagen vermist. Men heeft tot nu toe slechts hun rugzak ken gevonden en vreest derhatee, dat de alpinisten om het le\'en zijn gekomen tij dens het onweer der laatste dagen. Ver scheidene gidsen zijn onderweg om naar de vermisten te zoeken. Een jong meisje is in een raA'ijn gevallen en omgekomen. Groote brand te Galatz In de dokken van Galatz is in een depot van hars brand uitgebroken, welke spoe dig groote afmetingen aannam. Vijf brand weer lieden en een brandmeester werden hierbij zwaar gewond, terwijl de aange richte schade meer dan 150 millioen lei be draagt. Bij een ontploffing gedurende den brand werden vijf arbeiders door brokstuk ken der instortende muren gewond. Ook Irak door hitte geteisterd. Een ontzettende hitegolf woedt in Irak, waarbij de temperatuur soms tot 45 gr. C. stijgt. Vele Arabieren en twee man van de Britsche luchtmacht iijn aan de hitte be zweken. DE RAMPZALIGE DROOGTE IN DE V. S. Eerste stappen tot de steunverlening. De Interstate Commerce Commission te New-York heeft de eerste defintieve stap pen gedaan tot steunverleening aan de ge bieden, welke door de droogte le lijden hebben, meldt het „N. v. d. D." De commis sie heeft orders uitgevaardigd voor het wegnemen van alle hinderpalen, welke een onmiddellijke verlaging van de spoor wegtarieven voor levensmiddelen, die naar de getroffen districten worden a'eryuerd en voor vee, dat uit die districten Avordt weg gevoerd, in den weg staan. President Hoover bereidt in het zomer kamp te Rapidan een conferentie voor mei de gouverneurs a'an de twaalf staten, welke het zwaarst getroffen zijn. Men verwacht, dat die conference Donderdag a.s. zal wor den gehouden Alle deelnemers aan die conferentie zullen dan de gelegenheid heb ben gehad, het overzicht van de situatie te bestudeeren, dat Maandag door het depar tement van Landbouw zal worden gepubli ceerd. Bovendien heeft president Hoover het Roode Kruis verzocht, zich voor bij stand gereed te houden. De minister van Landbouw a'erklaarde gisteren, dat hij de meening niet deelt, volgens welke de droogte een vermomde zegen zou zijn, hoewel hij het waarschijn lijk achtte, dat als gevolg a-an de droogte het tarwe-surplus van het vorige jaar opgebruikt zal worden. Het zijn echter slechts de tarweboeren, die niet in de ge troffen districten wonen, die een reden voor tevredenheid in de droogte kunnen vinden, verklaarde de minister. Van het algemeene standpunt bezien is de droogte in geen geval als een geluk te beschouwen. Niet alleen de boeren, zoo besloot de minister, zullen van de droogte te lijden hebben, doch indirect zullen alle mannen, vrouwen en kinderen in Amerika in meer dere of mindere mate de gevolgen van de droogte ondervinden. Om voor de hulpverleening de beschik king te krijgen over meer geld, heeft pre sident Hoover bevolen, dat velschillende posten op de begrooting van dit jaar ge schrapt zullen worden. De marine zal min der kruistochten houden en de marinewerf te Key-west wordt tijdelijk gesloten. De slagschepen „Utah", „Florida" en „Wyo ming" worden, zooals gemeld, buiten dienst gesteld nog voordat het Londensfhe vloot- verdrag van kracht wordt en tevens zullen spoedig een groot aantal verouderde krui sers en torpedojagers afgedankt worden. Er wordt opj gewezen, dat bij de mari newerf te Key-west slechts weinig arbei ders werkzaam waren, zoodat, volgens mededeeling a-an het "ministerie van Ma rine, hun ontslag geen im^oed zal hebben op het cijfer der werkloosheid. Door de genomen maatregelen hoopt men. alleen op de marinebegrooting tien miiiicen dollar te besparen. De hittegolf heeft zich thans ook tot het noordwesten uitgebreid. Te Orofino in Idaho werd een temperatuur a*an 36 sr. C. genoteerd, in de staten Indiana, Illinois, Missouri en Kansas werden temperaturen van 40 tot 46 gr. C. geregistreerd. Uit St. Louis worden zes sterfgevallen als gevolg van de hitte gemeld. Men vreest, dat als de waterstand blijft halen de rivieren Mississippi, Missouri en Ohio met haar zijrivieren niet langer bevaarbaar zuilen zijn. In het midden der westelijke staten van Amerika stijgt de temperatuur weer :ot 40 graden Celsius. Te Baltimore heet het gis teren geregend; de regen hield echter slechts 1 1/2 minuut aan. In sommige dee- len der Yereenigde Staten is naar schat ting 50 tot 75 pet. van den oogst vernield. België's oogst grootendeels mislukt. Uit alle deelen van België wordt bericht dat de oogst die zich in Juni zoo veelbe lovend liet aanzien, vrijwel geheel verloren moet worden geacht. De graanvelden ver- toonen, ten gevolge A'an den aanhoudenden regenval en van den hagelslag, een aller droevigst beeld. Overal liggen rogge en tar we tegen den grond en ook de havervelden zijn zwaar beschadigd. Sommige boeren geA'en hun oogst aan wie hem van het land wil komen weghalen. Ook de aardappelen zijn tengevolge vaji den overtolligen regen mislukt en staan op het veld te rotten. Voor den landbouw, zoowel in het Walen land als in Vlaanderen, beteekent deze mislukking van den oogst een ware -amp, welke tot een nieuwe aanzienlijke stijging van den levensstandaard moet leiden. De droogte in Noorwegen. Naar gemeld wordt, is de droogte der laatste dagen in Noorwegen thans zoo ernstig geworden, vooral in de streek rond Dronthjem, dat de melkproductie tot een minimum is gedaald. De weiden zijn volko men verdord met het gevolg, dat het vee in de stallen moet worden gehouden. De toestand is zoo ernstig geworden, dat de melk voor Dronthjem van een afstand a'an 400 K.M. gehaald moet worden. Handels-spionnage. Te Parijs is men, na een langdurig onder zoek, een uitgebreide organisatie van com- mercieele spionnage op het spoor gekomen, die er haar werk van maakte de modellen der groote Parijsche mode-huizen te co- pieeren en naar de Vereenigde Staten te zenden. De politie, vergezeld van vertegen woordigers der „mode-koningen" heeft huiszoeking gedaan bij twee Amerikaan- schen, die te Parijs de agenten van Ameri- kaansche firma's zijn. Zij hebben beslag gelegd op een groot aantal kopieën van modellen, een geheime code en correspon dentie. Naar Havas, die dit bericht seint, nog meldt, hebben de Parijsche firma's, welke- zich benadeeld achten, een vervol ging ingesteld. WAT DE BOYCOT-BEWEGING DEMONSTREERT. Het Huisgezin schijft: Het boycot-rumoer is niet A-an de lucht. Er zitten allerlei elementen in, en er kan ook iets goeds uit voortspruiten. Maar er zijn ook bedenkelijke kanten aan. Wat is de bedoeling A'an den boycot, die voorloopig hoofdzakelijk een dreigement ij 1 Niet: den Duitschen invoer a'an onze markt te verdrijven, maar: Duitschiand la ten zien dat wij zijn artikelen en producten missen kunnen en missen willen, indien het tegenover onzen invoer een zoo onhebbe lijke houding aanneemt als het ten aanzien van onze zuivelproducten a'oornemens is. Vertrouwd wordt, dat Duitschiand, door het boycot-dreigement, en door de protes ten van zijn eigen industrieelen die een goede afzetmarkt zich zien ontglippen, tot nadenken gebracht, water in zijn wijn zal doen en eieren voor zijn geld zal kiezen. Keert Duitschiand van het te onzaliger uur ingeslagen pad terug, dan, zoo is de bedoeling, wordt alles weer als te voren en worden wij opnieuw de eerste klas klant, die we tot heden van Duitschiand waren. Maar het is niet zeker, dat alles zoo eenvoudig zal verloopen. Onder de boycot-voormannen zijp er, die tot heden weinig oog hadden a-oor de be- teekenis van onze eigen industrie en thans ineens de verrassende ontdekking hebben gedaan, dat ons nationaal fabrikaat bij het Duitsche niet behoeft achter te staan, en diensvolgens den raad geven Nederland- sche artikelen te koopen en daar\'Oor zelfs propaganda te maken. Heeft deze opwekking succes en wij zouden het wenschen dan zal de boycot, hoe tijdelijk ook, het onbedoelde gevolg hebben, dat de Duitsche invoer zal afne men. Er is echter ook deze schaduwzijde, dat de Duitsche agrariërs de Nederlandsche boycot-beweging aangrijpen om hun land- genooten aan te sporen, met een boycot te antwoorden en onze landbouwproducten uit te sluiten. Daar komt bij, dat de boycot, over pro ducten uitgesproken, zich ook over de ar beidskrachten dreigt uit te strekken: dat de Duitschers Nederlandsche werknemers, de Nederlanders Duitsche werkknechten ont slaan. Ge schiedt dit, dan wordt in den economi schen strijd een sterker element van ver bittering gemengd, want elke boycot brengt uiteraard reeds verwijdering teweeg «en is met den hooggeroemden geest A'an Genève moeilijk te rijmen. Maar als er geen ander middel van ver weer overblijft, dan is het natuurlijk, men zou wel kunnen zeggen menschelijk, dat men naar den boycot grijpt om zijn ont stemming te uiten en de tegenpartij tot be zinning te brengen. Als er geen ander middel overblijft.... Dit is de achtergrond van de kwestie, welke door al wat zich vrijhandelaar noemt wordt ontweken. Ook wie de boycot-beweging, ondanks de daaraan verbonden schaduwzijden sympa thiek gezind is daar men thans geen ander middel heeft, zal a'an harte dit andere middel toejuichen, waaraan niet al de be zwaren kleven en al de onberekenbaarhe den annex zijn, die den boycot tot een tweesnijdend zwaard kunnen maken. Dat middel is een onderhandelingstarief. Niet groepen Nederlanders moeten te gen groepen Duitschers het geschil uit vechten het moet geen mobilisatie wor den van de zeven millioen Nederlanders te gen de zestig millioen Duitschers maar de regeeringen van de beide landen moe ten de zaak regelen. En bij die regeling moet onze regeering van de economische wapens zijn voorzien, die het behoeft om aan Duitschen onwil het hoofd te bieden. Indien wij met den boycot instemmen, dan is het ook om de hulde, door vrijhan delaars in de „Notlage" aan het Neder landsche fabrikaat gebracht, en vooral om dat de noodzakelijkheid a'an een onderhan delingstarief er zoo duidelijk door is gede monstreerd. Zijn vrouw vergiftigd. Terzake van poging tot vergiftiging is te Meiderich (Duitschiand) een slotenma ker gearresteerd, die zijn atouw, onder voorwendsel, dat het een uitmuntend a'er- mageringsmiddel was, een glas water te drinken had gegeven, waarin hij een subli- maatpastille had opgelost. De atouw was daarop onwel geworden en stelde zich onder dokterbehandeling. Zonderling genoeg hadden de maagdrup pels die zij op doktersadA'ies moest inne men, denzelfden bijsmaak als het glas water. Toen zii echter in het keukenbuffet een doosjes pastilles a'ond, dat met een „doods hoofd" bedrukt was, kwam zij tot de ont stellende ontdekking, dat haar man ge tracht had haar te vergiftigen. De politie ging daarop over tot de arres tatie van den man en nam het doosje en twaalf flescbjes maagdruuppels in beslag. Red biddy. De Schotsche bevolking, zoo meldt het Ned. Tijdschr. v. Gen., gaat zich tegen woordig verschrikkelijk te buiten aan een mengsel, dat Red Biddy genoemd wordt, en bereid wordt van gemeenen rooden wijn A'an 9 stuivers de flesch en methylalcohol. De drinkers blijven soms een etmaal be wusteloos, en na hun ontwaken maakt al wat zij drinken, al is het water, hen weder dronken. Motorrijder rijdt drie fietsers omver. Zaterdagmiddag omstreeks zes uur deed zich in het "Westeinde te Den Haag een zeer gecompliceerde aanrijding voor, die, wonder boven wonder, goed is afgeloopen. Een motorrijder kwam in razende vaart in de richting Loosduinen aangereden. Uit de Warmoezierstraat kwam een fietser,, die door den motor werd gegrepen. De laatste had echter zoo'n vaart, dat hij nog verder stormde en een tweeden Avielrijder oorver wierp. Dit was den vandaal schijnbaar nog niet genoeg, althans een bakkersfiets a'an De Tijd moest het als nummer drie ontgel den. De fiets Averd beschadigd, evenals het rijwiel van het eerste slachtoffer. Deze was inmiddels in een winkel binnengedra gen, maar later bleken zijn kwetsuren niet van ernstigen aard. Tegen den woesteling die, volgens ooggetuigen, ook nog aan den linkerkant van den weg moet hebben ge reden, is procesijveraal opgemaakt. Bevreesd voor een auto en dus per rijtuig. En toch nog een ongeluk Gistermorgen maakte een familie uit Hengelo, een uitstapje per rijtuig naar Bentheim. Gekomen op de beruchte hoog te a'an den straatweg bij hotel ,,'t Zwaan tje" schrok het paard en holde in volle a-aart den berg af. Daar de koet sier het dier niet meer in bedwang kon hou den, trachtte hij den grasberm van den weg te houden om zoodoende de vaart te ver minderen. Bij deze poging echter sloeg de wagen op zij in den twee meter diepen greppel, de koetsier werd van den bok geslingerd en kwam onder het paard terecht. De vier inzittenden zoowel als de koet sier bleven wonder boven wonder onge deerd. Het rijtuig werd met hulp van omstan ders weder op den weg getrokken. Als bijzonderheid dient nog vermeld, dat Kinderverlamming. Te Raamsdonk heeft zich opnieuw een geval van kinderverlamming a'oorgedaan, nu in het gezin a-an J. O., het aantal ge- a-allen is daarmede gestegen tot z«s. In de gemeente Ruinen is bij een kind van R. Smit te Brokema kinderverlamming geconstateerd. Nadat zich in de tweede helft van Juli geen gevallen van kinderverlamming te Arnhem hadden voorgedaan werden in den loop der vorige week twee nieuwe ge vallen geconstateerd. De patiëntjes, die beneden de vijf jaar zijn, werden in het Kinderziekenhuis opgenomen. Hevig onweer boven Zuidhorn. Vrijdag heeft boven Zuidhorn een kort maar hevig onweer met hevigen regenA-al gewoed. Bij den landbouwer E. Sch sloeg de bliksem eerst een stuk a'an een boeren wagen af. Bij een tweeden slag moest de boerderij het ontgelden. Langs een schoor steenpijp sloeg de bliksem naar binnen. Een begin van brand kon worden ge- bluscht. Bij den heer L. H. ontstond een begin van brand in een partijtje ouden rommel. HOTELDIEFSTAL TE SCHEVENINGEN Voor 3000 gulden aan juweelen ontvreemd. Een trouwe logeergast op Scheveningen mevr. K. uit Rotterdam, is Vrijdagmiddag op Scheveningen bestolen voor 3 a 4000 gulden aan juweelen en sieraden, aldus het „Vad." Mevr. K. had al haar sieraden en wat reisgeld in een klein koffertje geborgen. Dat koffertje stond bovenop twee andere koffers op haar kamer: Slechts één slot was gesloten. Mevrouw' K. maakt een rust kuur en ligt dus den geheelen dag op een diA*an. Alleen voor de maaltijden verlaat zij haar kamer. Ook Vrijdagmiddag tegen één uur had

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10