LUCHTVAART VRAGENBUS DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 KORFBAL DE TOUR VAN VITESSE. Twee 91-overwiningen. Vitesse heeft het ditmaal in Bruiner- wold kalmer gedaan dan andere jaren. Een glad, nat veld, een vermoeide fiets tocht des middags waren daarvan wel de reden. Bovendien is Vios wel vooruitge gaan vergeleken bij vorige jaren. Wegens een enkelblessuur speelde de Jong ditmaal niet mee, doch trad hij op als scheidsrechter. Na 10 minuten was het 20, en een kwartier later had ter Poor ten er twee doelpunten aan toegevoegd. Het duurde vrij lang voordat het 6—0 was, doch in de laatste 10 minuten ging het van een leien dakje. Vios redde de eer (61), en daarna deed Vitesse nog moeite voor de dubbele cijfers, maar het bleef bij 91. Vitesse speelde Dinsdagavond tegen D.O.S. De Jong was nog niet fit en kon nog niet spelen. De Vitesse-combinatie bleek intusschen voor D.O.S., datfc (wegens de vacantie) ook reserve's had, veel te'sterk. Lente maakte spoedig twee doelpunten, Westendorp voor D.O.S. 2—1, Uittembroek 31. Vitesse kwam hoe langer hoe beter op dreef en speelde een snelle, vlotte partij. Van 31 werd het 41, door mej. Aal deren 61 en toen de heer Hammink uit Almelo, die correct leidde, het einde floot, was het 91. Vitesse's debuut in Enschedé was wèl geslaagd. COMPETITIE-INDEELING 1930-1931 Volgens „Korfbal-Bevue" is de competï- tie-ind. voor de Westel. Ie en 2e klasse van den N. K. B. als volgt vastgesteld: Westel ij ke le klasse N. H. Westerkwartier Hercules, Olympia, Swift, Koog Zaandijk, D.T.V., D.DV en D.V.D. W e s t e 1 ij k e 1 e k 1 a s se Z. H. Het Zuiden, Deetos, H.K.V., Vitesse, Velox, Ons Eibernest, Fluks en D.K.C. Westel ij ke 2e klasse A. Excelsior, Bilt'hoven, Amersfoort' Ready Tecka, D.E.V., Allen Weerbaar, Luto en Blauw Wit. W e s t e 1 ij k e 2 e klasse B. Z.K.V., K.V.K.V, Koog Zaandijk II, Avanti, Sportief, Westerkwartier II, Een- draoht en K.V.D. Westel ij ke 2e klasse C. H.S.V., C.S.C.R., Rozenburg, H.B.S., Dee toe n, Die Haghe, A.L.O. en Het Zuiden. ATHLETIEK KAMPIOENSCHAPPEN VAN DE K. N. A. U. Op Zondag 10 Augustus zullen op de Sintelbaan van het Sportpark „Dirkhoven" te Amersfoort het Nederlandsch Kam- pióenschap 10.000 Meter hardloopen wor den verwerkt. De inschrijving voor dit nummer is zeer goed en vrijwel alle ath- leten van beteekenis op dit nummer heb ben ingeschrven. Als de voornaamste deel nemers noemen wij N. G. Baars Steyne- man en Burki (Pro Patria), P. Feye (Me- demblik), C. Sinke (Kon. Marechaussee te Amersfoort), Jan Zeegers (A. V. 1923) wel ke Zondag jl. in Groningen het kampioen schap over 1500 en 5000 meter wist te be halen, P. de Vries, J. van Egmond en W. Haagen, allen van A. A. C. te Amsterdam, E. Rooyakker (D. H. C.) Delft, W. H. En- gelen (G. A. C.) Hilversum, F. J. v. d. Berg (X. I. O.) Driebergen, J. Compeer (Hellas) Utrecht, P. Leene en F. Dietrich, beide van D. O. S. uit Rotterdam en M. Versteeg (K. V. A. Z.) Amsterdam. Uit deze namen blijkt dat een spannende strijd te wachten is. Behalve dit nummer zal nog verwerkt worden het Provinciaal Kam pioenschap op het nummer 200 meter hor den, waarvoor 6 deelnemers zich hebben laten inschrijven, te weten G. van Bok horst, oud-Nederlandsch Kampioen op de 400 meter horden, P. Slikker en K. Reyn- ders allen lid van G. A. C. te Hilversum en verder J. Wolthers, H. P. Beintema en A. A. J. van Campen van Hellas te Utrecht. Ook hier zal het aan spanning niet ontbreken. Verder vindt een steden- estafette (500—400—200—100 M.) plaats, INTERNATIONALE ATLETIEKWEDSTRIJDEN te Stamford Bridge tusschen Engeland en Frankrijk. G. C. Menard (Frankrijk) die kampioen hoog springen werd. waarvoor is ingeschreven door Amers foort, Hilversum en Utrecht. Mede zal er een trial-meet plaats vinden tusschen de vereenigingen Excelsior uit Amersfoort, G. A. C. uit Hilversum en Hellas uit Utrecht. Het belooft een belangrijke en sportieve dag te worden die niet zal nala ten belangstelling te trekken in athletiek- liefhebbend Nederland. WATERPOLO Dolfijn II-Het IJ II 5-2 Gisteren werd voor de kampioenscom positie Reserve Eerste klasse de wedstrijd Dolfijn IIHet IJ II gespeeld, welke ein digde met een 52 overwinning voor Dol fijn II. A.Z.C. I—L.Z.C. Ill 4—3. 't Is A.Z.C. op 't kantje af gelukt revan che te nemen voor de 2l-nedeivlaag in Leiden. A.Z.C. had een invaller, hetgeen wel van eenigen invloed was. Toch nam A.Z.C. reeds direct na aanvang de leiding. Als Verduin n.l. den bal naar C. van Leeu wen plaatst, verdwijnt het leder onmiddel lijk in het net (10). De Leidenaar? laten zich evenmin onbetuigd en brengen den stand spoedig op gelijken voet (1—1). L.Z. C. komt meer in den aanval, de vrij lig gende rechtsbuiten krijgt den bal welken buiten bereik van den A.Z.C. keeper in het net wordt bekogeld. Dan zorgt A.Z.C. door Raaphorst weer voor den gelijkmaker. Op hun beurt veroveren de Leidenaars weer de leiding. A.Z.C. komt nu snel opzwem- men, het leder wordt teruggespeeld naar Jongeleen, die van verre met een hard schot er 33 van maakt. Uit een corner maakt C. v. Leeuwen voor A.Z.C. de win nende goal, waarna einde. A.Z.C. II—L.Z.C. IV 0—3. Een weinig interessante ontmoeting, waarbij L.Z.C. het in snelheid won. Het schieten liet nogal iets te wenschen over. Aan weerszijde werden Vele kansen gemist. Rust brak aan met 00, doch daarna neemt L.Z.C. spoedig de leiding.Weliswaar verplaatst A.Z.C. het spel ,enkele malen naar den overkant, doch telkens raakt zij den bal kwijt. Achterenvolgens weat L.Z.C nog tweemaal een kans te benutten om het leder in het doel te plaatsen. Einde komt met een 30-overwinning van L.Z.C. L.Z.C. IV—D.Z.V. I 5-2 De eerste wedstrijd om het kampioen schap van den H. Z. B. is geëindigd in een flinke overwinning van 'de Leidenaars op de, met een invaller spelende, Deut sche ploeg. Reeds direct na den aanvang is L.Z.C. in de meerderheid en weet door Boon de leiding te nemen, spoedig vergroot door een doelpunt. Dan lukt het de snelle v. d. Berg aan zijn bew-aking te ontsnappen en een keu rig doelpunt te maken (2—1). Nog vóór de rust zorgt Matze (die dezen keer bijzon der op dreef is) voor 31. Na rust wordt de partij rommeliger en onbesuisder; de vermoeidheid doet zich gelden. Matze maakt, na samenspel met Duin dam, 41. Daarna is het weer v. d. Berg, die het Leidsche doël bedreigt;' er wordt echter 'n overtreding tegen hem gemaakt, waarvoor een strafworp gegeven wordt, die Hansen keurig houdt- Dit is echter uitstel van executie, want dadelijk daarop komt de bal bij een vrijliggende Deüie- naar en het is 42. Kort voor het eindigen weet Duindam, na een schermutseling voor het doei, er 52 van te maken. De.Zijl IIH.Z. en P.C. veteranen Hedenavond c.m 8 uur spelen in het Zuiderbad te Den Haag voor de competi tie van den H.Z.B.—De Zijl II en de H.Z. en P.C. veteranen. BOKSEN Camera mag in de Ver. Staten blijven. De Amerikaansche Staatssecretaris van Arbeid heeft de verblijfsvergunning van den Italiaanschen boksreus Carnera ver lengt. tot 31 December T930, zoodat Came ra voorloopig nog in de Vereenigde Staten mag blijven. De match Schmeling—Stribling in zicht. De bekende bokspromotor Jeff Dickson is in gezelschap van Young Stribling op reis gegaan naar de Vereenigde Staten, waar hij met Joe Jacobs, den vertegen- voordiger van Schmeling, onderhandelin gen zal voeren over een match tusschen Schmeling en Stribling. Moet Phil Scott zijn titel teruggeven? In Engelsche sportkringen worden po gingen in het werk gesteld om Phil Scott te bewegen tot teruggave van zijn titel, zulks in verband met het slechte figuur, dat hij" gemaakt heeft in zijn wedstrijd te gen Stribling. Aan den anderen kant ech ter pogen vrienden van Scott een nieuwen tegenstander, voor hem te vinden. MISS AMY JOHNSON. Geestdriftige ontvangst te Londen. Reuter meldt uit Londen d.d. gisteren, dat miss Amy Johnson bij haar aankomst een geestdriftige ontvangst is ten deel ge vallen. Zij werd in triomf naar het Strand- hotel gebracht, waar haar door de Daily Mail een cheque van 10.000 Pond Sterling werd overhandigd. Alle straten, waar miss Johnson met haar begeleiders doortrok, stonden zwart van de menschen, die haar levendig toe juichten. AUSTRALIE-ENG ELAND. Ongerustheid over Culmingham. Uit Batavia wordt gemeld: De Australi sche vlieger Culmingham, die gisterochtend vroeg van Wyndham (Australië) naar Bima (Ned. Indië) was vertrokken, was daar he denochtend nog niet gearriveerd. DE „DO X" NAAR AMSTERDAM? Nog niets met zekerheid bepaald. In tegenspraak met de loopende geruch ten kunnen wij mededeelen, dat het bezoek van het groote vliegtuig de „Do X" aan Am sterdam, dat zou zijn bepaald op 15 Augus tus, nog in het geheel niet is vastgespeld. Het is niet onwaarschijnlijk dat de „Do X" binnen afzienbaren tijd een groote vlucht over Europa zal maken, doch wanneer dit zal geschieden is nog niet bekend, noch of op deze vlucht Amsterdam zal worden aangedaan. DE „R. 100" GEREPAREERD. Het Engelsche luchtvaartministerie ont ving van den commandant van de „R. 100" bericht, dat de reparatiewerkzaamheden aan de „R. 100" vermoedelijk vandaag ge ëindigd zijn. Het luchtschip zal eerst nog een reis van eenige dagen boven Canada maken en dan naar Engeland terugkeeren. De constructeur van de R.100" hield tijdens een lunch te Ottawa, waaraan ook de gouverneur-generaal van Canada deel nam, een rede, waarin hij pleitte voor een vasten dienst tusschen Engeland en Canada door middel van luchtschepen. Er kunnen luchtschepen gebouwd worden met een ge middelde snelheid van 135 K.M. per uur, die in staat zijn, brandstof mede te nemen voor een vlucht van 9600 K.M. en boven dien 100 passagiers kunnen vervoeren, ter wijl zij nog 100 ton gas aan boord kunnen meenemen. Dergelijke luchtschepen zouden een vas ten dienst tusschen Engeland en het Ame rikaansche vasteland kunnen onderhouden, waarbij zij over de reis naar de nieuwe we reld 2 1/2 dag zouden doen, over de terug reis waarschijnlijk minder dan twee dagen. Per helicopter over het Kanaal. De Spaansche vlieger La Cierva is gis teren met zijn helicopte, die loodrecht kan opstijgen, van Lympne uit het Kanaal over gestoken, met het plan, naar Parijs te vlie gen. Ten gevolge van motortegenslag moest hij echter gistermorgen tegen half negen een noodlanding te Berck-Plage aan de Fransche kust doen. Nadat de motor her steld was, is Ljt Cierva te 10 u. 20 met zijn machine naar Parijs vertrokken. Per vliegtuig naar den Mount Everest? De Zwitsersche piloot Mitelholzer, voor al bekend door zijn vliegtochten boven Afrika, zal dezer dagen te Berlijn aanko men. Het „Berliner Tageblatt" meent te weten, dat besprekingen zullen worden gevoerd over het bereiken van de top van den Mount Everest per vliegtuig. De moei lijkheden en gevaren, verbonden aan een dergelijke onderneming zijn, gezien het re sultaat van alle. Mount Everest-expedities, welke tot dusver zijn georganiseerd, bij zonder groot. Vlieger door eigen geschut gedood. Uit Riga wordt gemeld: Bij Daugavpils geraakte een militair vliegtuig binnen de vuurlinie der infanterie, wier schietterrein zich in de nabijheid van het vliegterrein bevindt. De beide inzittenden van het vliegtuig werden door schoten getroffen. Eén hunner is aan de bekomen verwondingen over leden. Vraag: Wat is de kortste weg van Alphen a. d. Rijn naar Rodenrijs per fiets? Hoeveel K.M? Antwoord: Alphen, Boskoop, Ha- zerswoude, Benthuizen, Zegwaart, Berkel, Rodenrijs. Afstand: 29.1 K.M. Vraag: Welke is de mooiste weg van Leiden naar Texel (langs de duinkant, d.w.'z. niet over Volendam enz.)? De tocht is bedoeld per fiets. Hoeveel K.M? An fcwoord: Leiden, Noordwijk, Noordwijkerhout, Ruigenhoek, Voge lenzang. Bennebroek, Heemstede. Haar lem, Beverwijk, Castricum, Alkmaar, Koedijk, Schoorldam, Burgerbrug, St. Maarten, Schagerbrug, Buurtje, langs Noord-Hollandsch Kanaal naar den Hel der. Per boot naar Texel. Afstand tot den Helder 109 K.M. V raag: Welke is de beste route per auto van Groessen (Gelderland) naar Bos koop en hoeveel K.M? Antwoord: Groessen, Westervoort, Arnhem, Ede, Renswoude. Scherpenzeel, Woudenberg, Zeist, De Bildt, Utrecht, De Meern, Harmeien, Woerden, Bodegraven, Boskoop. Afstand 106 K.M. Vraag: Welke is de kortste en beste weg voor autotocht van Voorhout naar Kampen 1 Antwoord: Voorhout, Leiden, Al phen, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bilt, Amersfoort, Nijkerk, Putten, Errnelo, Harderwijk, Hierden, Nun- speet, Elburg, Oostendorp, Oosterwold, Kamper Nieuwstad,Kampen. Afstand 152 K.M. Vraag: 1. Kan men per boot van Rot terdam naar Nijmegen komen? 2. Zoo ja, van waar en hoe laat vertrekt die boot, en wat is de prijs daarvan? 3. Gaat deze ook op alle werkdagen? Antwoord; U kunt per boot van Rotterdam naar Nijmegen met een boot van de Ned. Stoombootreederij te Rot terdam. Afvaart Prins Hendrikkade, iederen Zondag, Dinsdag, Donderdag en Zaterdag des morgens om zes uur. De prij zen bedragen: le klasse enk. reis 2.50, retour 4. 2e klas-1.50, retour f 2.50. Kinderen beneden 4 jaar vrij, kinderen van 4 tot 12 jaar half geld. Wegens het vroege uur van vertrek kunnen alleen le klas passagiers den nacht voor het vertrek aan boord logeeren. De prijs voor een hut voor 1 persoon bedraagt 3, voor 2 per sonen 4. Dit bedrag moet vooruit wor den betaald. Het veiligst lijkt het ons, in dien u zich van te voren met bovenge noemde Reederij in verbinding stelt. Vraag: Welke is de kortste weg van Lisse naar Elburg? Hoeveel K.M? Antwoord: Lisse, Leimuiden, Uit hoorn, Waverveen, Baambrugge, Loener- sloot, Vreeland, Kortenhoef, Hilversum, Baarn, Amersfoort, Nijkerk, Putten, Errne lo, Harderwijk, Hierden, Nunspeet, El burg. Afstand 138.6 K.M. Vraag: Zoudt u de R. K. Kinderte huizen kunnen opnoemen waar de eerw. Zusters met leeken samenwerken en die waar alleen R. K. dames werkzaam zijn? Antwoord: U gelieve ons eerst op te geven, welke tehuizen u bedoelt: n.l. voor jongens of meisjes, voor opvoeding of verpleging, vacantiekolonies of sana toria? Bij deze te algemeene vraag zou de opgave wellicht al te groot worden. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets naar Bergen (N.-H.)? Hoeveel K.M? Antwoord: Langs den straatweg naar Haarlem en vandaar door de stad verder langs den straatweg naar Alk maar over Beverwijk. Van Alkmaar gaat een goede fiets weg naar Bergen, x^f- stand 67 K.M. V raag Wat is de beteekenis van S. O. S.? Antwoord Deze letters, die spe ciaal worden gebruikt als oproep in geval len van nood zijn de beginletters van het Engelsche „Save our Souts" wat letterlijk in 't Hollandsen „Redt onze zielen" betee ken t. Daar de mededeeling steeds radio grafisch geschiedt wordt steeds de afkor ting S. O. S. gebruikt. Illltlll DE ZEILWED STRIJDEN TE C0WES (Enge land). Een zeldzaam span nende opname, IIIHIII DE PAARDEN van de bier brouwerij gaan met vacantie.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8