SPOOR's MOSTERD NED. OOST-INDIE LAND- EN TUINBOUW ONDERWIJS RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN UIT DE OMGEVING DONDERDAG 7 AUGUSTUS 193^ DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. o DOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Gisteren was de P. N. E. M.-agent J. van Esch bij de electrische kraan van den N. C. B. aan de haven te Oirschot eenige herstellingswerkzaamheden, aan het ver richten en een nieuw stuk kabel aan het tusschenvoegen, aldus de ,,'s-Hert. Crt." Men zou even gaan probeeren of de ver schillende verbindingen goed waren, waar toe opdracht werd gegeven den stroom in te schakelen. Ternauwernood was echter hieraan ge volg gegeven of van Esch gaf bevel tot afvoeren. Hoewel terstond aan dit bevel was voldaan, kon toch niet verhinderd woiden dat Van Esch door den stroom werd getroffen en met den kabel in de hand in het kanaal stortte. Vei moed wordt, dat een of andere ver binding nog niet geheel geisoleerd was, waardoor Van Esch "in aanraking kwam met den stroom, welke door den ongun- stigen stand van den getroffene, op de natte grasglooiing, nog meerdere uitwer king had. De getroffene laat een weduwe met 10 kinderen achter. Benzinelamp ontploft. Aan boord van het vrachtschip „Elisa beth", gelegen aan de Rechter-Rottekade te Rotterdam ontplofte een benzine-snel- koker. De 36-jarige vrouw van den schip per bekwam ernstige brandwonden. Na voorloopig verbonden te zijn, werd de vrouw naar het ziekenhuis overgebracht. Doodelijke val. De 45-jarige metaalbewerker L. M. Brak, wonende te Rotterdam, is aan boord van het op de rivier bij de werf van de firma Wilton aan de Westkousdijk aldaar lig gende stoomschip Polarchief, doordat hij verblind werd door een electrische lamp, in een tien meter diepe tank gevallen. De man is naar het ziekenhuis Eudokia aan den Bergweg vervoerd en in den afgeloo- pen nacht aan de bekomen verwondingen o\ erleden. Ook is aan boord van het aan paal 10 in de Maashaven te Rotterdam liggende Deensche stoomschip Argentina, de 25- jarige matroos A. K. F. Johanssen uit Sandevaag (Denemarken) bij het dichtleg- gen van luiken door gladheid gestruikeld en in een 15 meter diep ruim gevallen. Hij was onmiddellijk dood. Het lijk is naar het bureau der Rivierpolitie in de Park haven overgebracht. Ongeluk aan boord van Letlandsch stoomschip. Aan boord van het Letlandsche stoom schip „Ramaja" liggende in de Waalhaven te Rotterdam, kieeg de 54-jarige H. Schip pers uk de Vuildstraat een hijsch rollen papier op het lichaam. Hij bekwam een zware schedelbreuk en is in zorgwekken- den toestand naai het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Hoor een limonadefleschje. Een zoontje van de familie S., tijdelijk te Egmond aan Zee vertoevend, heeft bij het openen van een limonadefleschje, dat stuk sprong, den hals in het oog gekre gen. De oogappel werd getroffen en waar schijnlijk zal hij het oog moeten missen. In droomtoestand. Te Tienray is het negenjarig dochtertje der farm J. des nachts uit een raam ge sprongen. Het bleek later, dat het kind droomde te moeten vluchten. Het meisje werd ernstig gewond opgenomen. Verdronken. Dinsdagmorgen is uit het kanaal bij de Seinpoststraat opgehaald het lijk van den Y-jarigen E. R., die sedert Maandagavond werd vermist. Lijk opgehaald. Gisteren is door een motorboot binnen de pieren te IJmuiden een lijk opgehaald, dat later herkend is als te zijn van een onderwijzer uit Halfweg, die de vorige week bij het baden verdronk. ONWEER. Landbouwer door den bliksem gedood. Gistermiddag woedde boven Woens- drecht een zwaar onweer. Verschillende woningen hadden het te ontgelden, waar aan beduidend veel materieele schade werd aangericht. De landbouwer J. Kuijlen, die voor het noodweer wilde gaan schuilen, werd door den bliksem getroffen en gedood. Ook een kindje van zekeren Bolders werd getrof fen, doch gelukkig niet doodelijk. Boerderij afgebrand. Gistermiddag is tijdens een onweer, dat boven Hoogeveen en omliggende plaatsen woedde, de bliksem geslagen in de boer derij van A. Kist in het plaatsje Krakeel. De boerderij brandde tot den grond toe af. Niets kon gered worden. Inboedel, oogst zoowel als eenig klein vee gingen verloren. Niets was verzekerd. Loods in vlammen opgegaan. Te Oostburg sloeg gistermiddag de bliksem in de schuur van A. de Smit. Een groote hoeveelheid hooi en stroo werd een prooi der vlammen. Twee paarden kwa men in het vuur om. Hotel „Spijker te Beek" door den bliksem getroffen. Gistermiddag werd Nijmegen en omge ving gedurig opgeschrikt door korte maar felle onweersbuien. Bij een van deze sloeg de bliksem in het achtergedeelte van ho tel Spijker te Beek.^Het achterhuis stond spoedig in lichte laaie, doch de brandweer, die het vuu- met twee stralen bestreed, wist den brand tot dit gedeelte van het hotel te beperken. Verzekering dekt de schade. Een twintigje. Een chauffeur van de Boompjes te Rot terdam had van den kantoorbediende v. N. een twintigje in een loterij gekocht. Gistermiddag om 3 uur kwam v. N. bij den chauffeur met de mededeeling, dat hij zich had vergist en het verkeerde briefje had gegeven. De chauffeur gaf hem heb loterij briefje mee, maar even later kwam hij tot de ontdekking, dat op het lot de 20.000 was gevallen en dat hij dus recht had op ongeveer 850. v. N. beweerde niet te hebben geweten, dat op het lot een prijs was gevallen. Toen werd de politie in de zaak gemoeid, en weldra had 'zij iemand opgespoord, tegen wien v. N. reeds om 12 uur 's middags had gezegd, dat hij de .20.000 had getrokken. Hij had ook reeds het geld ontvangen; noodgedwongen droeg hij ten overstaan van de politie het geld aan den chauffeur af, die zoo dankbaar was voor deze oplossing, dat hij den in specteur, die de zaak had behandeld, 25 aanbood, welk geld natuurlijk niet is aan genomen. Een kostbare broche verloren. Een dame heeft Dinsdag, vermoedelijk op het perron der Holl. Spoor te '»-Gra- venhage, verloren een platina, broche, be zet met brillanten en waaraan een pen- dentief met horloge. De waarde van deze broche is ongeveer 3500. Hun, die omtrent deze broche inlichtin gen kunnen verstrekken, wordt verzocht zich te vervoegen aan het hoofdbureau van politie afd. B. te 's-Gra BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. Ongelukkenstatistiek voor Frankrijk. Uit de verkeersstatistiek voor Frankrijk over het jaar 1929 blijkt, dat het autover. keer in Frankrijk gemiddeld ongeveer tien doodelijke ongevallen per dag veroorzaakt.. In totaal zijn in het jaar 1929 in Frank- rijk 3717 personen door auto-ongevallen ge dood. De secretaris-generaal van het departe ment van binnenlandsche zaken en chef van den veiligheidsdienst heeft zich met eèn rapport gewend tot minister-president Tardieu, met het verzoek, scherpere maat regelen ten aanzien van het verkeer te willen treffen. Tardieu heeft thans een circulaire gezon den aan alle plaatselijke politie-autoritei* ten met het verzoek, strengere verkeers maatregelen te willen treffen. Auto tusschen groep soldaten gereden, In Moabit heeft gistermiddag een ern stig auto-ongeluk plaats gehad. Een taxi, die door de vochtigheid van den weg aan het glibberen raakte, reed in volle vaart in op een groep van dertig rijksweermannen, die door de Paubstraase marcheerde. Talrijke rijksweermannen werden tegen den grond geslagen. Vier bleven, ten deele ernstig gewond, op de straatsteenen lig. gen. De anderen braohten de zwaargewonden naar een in de nabijheid wonenden arts, waar hun de eerste hulp werd verleend. Daarna werden er twee, die nog niet tot bewustzijn waren gekomen, in zeer ernstigen toestand naar het ziekenhuis van Moabit gebracht. Drie meisjes onder een vrachtauto. Een molenaarsknecht wilde te Dinan (dept. Cotes du Nord) voor twee stilstaan de auto's uitwijken, waartoe hij het stuur rad van zijn vrachtwagen omgooide. Bij deze manoeuvre reed hij op een drie tal spelende kinderen in, van wie twee, 'n meisje van vier en een ander van zeven jaren, op slag werden gedood. Het derde meisje werd ernstig gewond. Goederentrein ontspoord, Gisteravond ontspoorde dicht bij Parijs een goederentrein. De machinist werd ge dood, terwijl een spoorwegarbeider ernstig gewond werd. Van den trein werden tien wagens geheel vernield. Groote onheil werd voorkomen door de tegenwoordigheid van geest van een spoor wegambtenaar, die een naderenden snel trein door lichtsignalen honderd meter voor de plaats van het ongeluk tot stilstand wist te brengen. Brutale autobandieten. Een van de brutaalste stukjes, ooit door autobandieten te Londen ondernomen, is giste i in Piccadilly verricht. Bij een ju- welie.siirma maakten de bandieten eerst de deur met een ketting vast, sloegen toen met een zwaren hamer het raam'in, grab belden juweelen ter waarde vaij ruim 1000 bijeen, sprongen in een wachtende auto en verdwenen. Dit gebeurde tijdens het lunchuur toen de straat stampvol men- schen was. -,H'bld." EEN MISLUKTE KOPENICKIADE TE HINDENBURG. Pseudo-kolonel gearresteerd. Maandagmiddag werd aan het gemeente bestuur van Hindenburg telefonisch mede gedeeld, dat een intieme vriend van den President der Republiek, kolonel Jahn, een bezoek zou brengen aan de stad. Ver zocht werd hem bij een bezichtiging van de stad en van het industriegebied te wil len begeleiden, inzonderheid bij een be zoek aan een der mijnen. Later op den dag werd nogmaals opgebeld en medegedeeld wanneer Jahn zou aankomen. Een verte genwoordiger van het gemeentebestuur kreeg opdracht den vriend van president von Hindenburg af te halen, doch reeds op het station, nadat de heeren zich aan el kaar hadden voorgesteld, begon de ambte naar er aan te twijfelen, of de gast wel de gene was voor wien hij zich uitgaf. Toen later in den loop van het gesprek bij den kolonel een volkomen gemis aan ontwikke ling hoe langer hoe meer aan den dag trad, werd de argwaan eerst recht gaande ge maakt. Nadat „Herr Oberst" in het admi- ralitatspalast een kamer betrokken had, werd overeengekomen, dat hij den volgen den dag reeds een tocht door het indus triegebied zou maken. Om een einde te maken aan het gerezen wantrouwen voel den de autoriteiten hem den volgenden' ochtend nog eens flink aan den tand en toen bleek, dat de Rijkspresident hem in het geheel niet had aanbevolen. De re cherche arresteerde daarop den man in het stadhuis en fouilleerde hem, waarbij bleek, dat hij in het bezit was van papie ren, ten name van den arbeider Otto Jahn Wat den man ertoe gebracht heeft deze „Köpenickiade" op touw te zetten is nog niet duidelijk. Spoor's gestampte Muisjes v/ (Reel.) Collectieve hallucinatie. lederen Maandag wordt op het plein van het dorpje Jumefc-Gohissart, aan den voet van den hoogen klokkentoren, markt ge houden. Van heinde en verre stroomen de bezoekers op dien dag toe. De laatste maal echter, heeft zich een zonderling incident voorgedaan. Tegen het middaguur, toen de markt op zijn drukst was, bemerkten enke le vrouwen en mannen ineens, „dat de klok kentoren bewoog"; een zware mannenstem deed zich hooren: „Redt U! de toren valt Dit was het sein tot een onbeschrijfe lijke paniek. In een oogwenk was het heele marktplein leeg en waren de menschen in huizen en kelders gevlucht. Doch.... niets gebeurde de toren bleef staan. Langzamerhand staken de minst bangen hun hoofd naar buiten en weldra heerschte er een algemeene opluchting. Het lachen was daarna niet van de ludht af. Wat was het geval geweest? De uitleg is zeer een voudig: de wolken hingen op dat oogen- blik heel laag,, waren donker op het zwart af en joegen voort met een geweldige snel heid. Keek men naar boven, naar den to ren, dan keeg men werkelijk den indruk, dat deze op het punt stond van om te val len! Gezichtsbedrog had hier een collec tieve hallucinatie verwekt. Brutale roofoverval te Boedapest. Een buitengewoon brutale roofoverval, waarvan de procureur-generaal te Boeda pest-, Kroepenski, zijn vrouw, benevens een advocaat en zijn vrouw en een gemeente raadslid uit Boekarest het slachtoffer zijn geworden, wordt uit de Roemeensche stad Bacau gemeld. Zwaar-gewapende bandieten overvielen het gezelschap in de buurt van Bacau. dwongen hun 5 slachtoffers de kleeren uit te trekken en alles wat zij bij zich hadden, over te geven. De bandieten namen vervolgens de vlucht onder meeneming van de kleeding- stukken, zoodat de geplunderden geheel uitgeschut te Bacau aankwamen, waar zij aangifte van het gebeurde deden. De procureur-generaal had de roovers zoo scherp opgenomen, dat hij een nauw keurig signalement van hen kon geven, op grond waarvan reeds na enkele uren een lid der bende, een bekende inbreker, gear resteerd werd. Naar de overige leden van de bende wordt nog gezocht. Ontsnapping van vulcanische gassen. Tengevolge van de aardbeving in Italië heeft zich bij het dorpje Trevico, in de buurt van Avellino, in de aarde een gat ge vormd van engeveer 2 meter doorsnee, waaruit voortdurend stoom en heete gas sen opstijgen. ZIJN VROUW VERMOORD. Aneta seint uil Batavia: De Raad van Justitie te Batavia veroordeelde W. A. E. F., die in Maart 1929 in het kantoor van den Dienst der Volksgezondheid zijn vroe gere echtgenoóte, mevrouw Alting Siberg, vermoordde, tot vijftien jaar gevangenis straf onder aftrek van den tijd doorge bracht in preventieve hechtenis. De eisch van het O. M. luidde achttien Jaar gevan genisstraf. DE MOORD OP DEN HEER DE RUITER. De dader tot de doodstraf veroordeeld. Aneta seint uit Medan: De Korapatan Besar (inheemsche rechtbank) te Kaband- jahe, afdeeling Simeloengoen en de Karo- landen, gouvernement Oostkust van Suma tra, veroordeelde Sekan, den moordenaar van den detachementscomraandant der veldpolitie aldaar, den heer de Ruiter, we gens moord met voorbedachte ra-de tot de doodstraf. DE AARDBEIEN-UITVOER IN JUNI '30. Zeer hooge cijfers. De uitvoer van aardbeien in de maand Juni 1.1., heeft, blijkens de gepubliceerde statistische gegevens, een zeer.hoog kwan tum bereikt. Ter vergelijking mogen de betreffende cijfers van 1929 en 1930 naast elkaar worden geplaatst. In Juni 1929 was de uitvoer 380.000 kg., waarvan 189.000 naar Duitschland en 189.000 naar Enge land. In Juni 1930 was het kwantum niet minder dan circa zeven maal zoo hoog, nl. in totaal 2.853.000 kg., waarvan 1.768.00 naar Duitschland en 1.053.000 naar Enge land. De totale geldelijke opbrengst over genoemde maand bedroeg 1.017.000 tegen 380.000 in Juni 1929. Reünie Onderwijzeressen. Men schrijft ons: Van 4—6 dezer werd in het klooster „S. Lucia" te Bennebroek de jaarlijksche reünie gehouden van onderwijzeressen, oud-leerlingen van de R. K. Kweekschool „S. Lucia" te Rotterdam. De opkomst was buitengewoon groot-, wel een bewijs, dat deze bijeenkomst zeer in den smaak valt. Evenals vorig jaar werden de vergade ringen wederom geleid door den zeereerw. Pater Prudentius van Leusden O. F. M., lector der theologie te Alverna-Wijchen. Zeer veel hebben de toehoorsters uit de boeiende voordrachten van den eerw. spreker over de ideëele opvoederstaak kunnen meonemen. Ook de onderlinge gedachtenwisseling heeft veel er toe bij gedragen, dat allen zich na de vacant-ie weer met nieuwen ijver aan haar heerlijk werk zullen gaan wijden. Dat de eerw. Zusters van Bennebroek aan de deelneemsters verder gezellige dagen bezorgd hebben, behoeft wel geen betoog. Poging tot doodslag. Voor Je rechtbank te Maastrioht stond terecht iemand, te Gulpen, zonder beroep, gedetineerd ter zake, dat hij na haar eerst bedreigd te hebben, in een café een vrouw met een gummislang op het hoofd heeft geslagen, zooda er een hevige bloeding ontstond. Ter zake van verzet tegen de politie, bedreiging en poging tot doodslag werd tegen verdachte vijf jaar gevangenisstraf geëischt. KATWIJK AAN DEN RIJN. Koeien door den bliksem getroffen, Van den landbouwer J. v. d. G. Pzn. zijn "Woensdagmiddag te 1 uur tijdens een kor- te onweersbui 2 koeien, loopende in een weiland in den Lage weg, door den blik sem gedood. Inbraak. Vannacht is ingebroken ten huize van den heer P. Warmerdam, wethouder. De dieven hebben zich toegang verschaft door een raam van de spreekkamer. In de voor kamer werd alles doorgesnuffeld. Vermist wordt een bankbiljet van 25 uit de por- fcefeuille van den heer W. Toevallig was gis teren door den heer W. een bedrag van ruim 400 gld. uitbetaald, zoodat de buit van de dieven niet groot was. Ook is ingebroken bij de firma B. Theissen, manufacturier. Ook daar wordt slechts een klein bedrag aan geld vermist. WARMOND. St. Liduina-gesticht. Naar wij verne men zal de plechtige opening en inwijding van het St. Liduina-gesticht geschieden door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem op 21 September. Hoog bezoek. Deze gemeente mocht zich verhéugen in een hoog vorste lijk bezoek. De Japansche Prins Nobuhito Takamatsu en zijn gemalin Prinses Kikuko Takaraatsu brachten een bezoek aan de Kagerplassen alhier. De hooge bezoekers waren vol bewondering over deze schoone Hollandsche meren. Vernieuwing dorpsstraat. De plannen tot algeheele vernieuwing der Dorpsstraat .zijn bijna gereed. Aan verschillende perso nen is door burgemeester en wethouders een schrijven gericht hunne medewrking tot deze vernieuwing te willen verleenen daar de nieuwe Dorpsstraat aan beide zijden zal worden voorzien van trottoirs. Verzocht is de thans bestaande trottoirs af te staan aan de gemeente die deze zal vernieuwen en ook voor het verder onderhoud zal zorg dragen. Uitgesproken: j A. M. Tschur, electrotechniker, Rijk, Haarlemmermeer. Cur. mr. F. J. Gerritsen, Haarlem. Vleeschkeuring. Gedurende de afge- loopen maand werden in deze gemeente ter keuring aangegeven 10 koeien en 16 var kens. Noodslachtingen hadden niet plaats terwijl aan ingevoerd vleeBch een bedrag werd betaald van ƒ5.25. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De prijzen der bloe men mogen werkelijk goed genoemd wor den. Als regel is het in dezen tijd allesbe halve goed doch het koude weer draagt er veel toe bij om de prijzen op hoogte te houden. Betaald werd: Convilli's 0.85— 0.95, Zinnia's 2—2.20, Asters rood 0.60 0.80, idem wit 0.800.90, idem blauw ƒ0.70 —0.80, Stroobloemen 0.080.10, Statice 0.08—0.10, Centaurea 0.300.35, Galar- dia 0.600.70, Rose anjers 0.400.45, Roode anjers 0.400.50, Gladiolen 0.40 —0.50, extra variëteiten 2.102.60, La thyrus ƒ0.150.20, Witte Lelies ƒ0.14 0.16 per kelk, Dahlia's 3.20—3.40, Pompon Dahlia's 22.20, Godesia 0.800.90, Kopgodesia 4-204.50, Riddersporen 0.080.10, Margrieten wit ƒ0.400.60, Rozen per bos van 20 stuks: Pernet 0.80 —1.—, Rosalandia ƒ21—1.20, Butterfly 1 1.20, Columbia 0.901.10, Hadley ƒ1.20 1.40, Golden Ophelia 1.101.30, W0UBRUGGE. Ongeluk. Door het breken van een trap viel mej. A. zoodanig, dat haar enkel brak en heelkundige hulp moest worden ingeroepen. N00RDWIJKERH0UT. Gemeenteraad. De gemeenteraad ver gadert Vrijdag a.s. des namiddags te ze ven uur in de raadszaal van het oude Raadhuis. Agenda: 1. Ingekomen stuk ken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling eener „Electrici- teitsbelasting Heerenweg c.a." (Baatbelas ting). 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling eener nieuwe verordening regelende de heffing van een schoolgeldbelasting. 4. Idem tot vaststel ling eener verordening betreffende de clas sificatie der gemeente voor de personeel© belasting. 5. Idem tot wijziging der ver- ordening op de heffing van opcenten op de personeeie belasting. 6. Idem tot vaststel ling eener verordening betreffende de clas sificatie der gemeente voor de gemeente fondsbelasting, 7. Idem tot vaststelling eener verordening tot heffing van opcen ten op de gemeentefondsbelasting. 8. Voor stel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling eener regeling tot het ge meenschappelijk instellen van een genees kundig schooltoezicht met de gemeenten Hillegom Lisse, Sassenheim, Noordwijk en deze gemeente. 9. Verzoek van het bestuur der St. Jozefscholen om overeenkomstig artikel 72 der L.O.-wet 1920 gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen benoo- digd voor het wijzigen der rioleering en de waterleiding in de bestaande scholen. SpOOr Szwitsersche Kaas NOOTDORP. Tentoonstelling Missie-naaikring. Zon dag 3 en Maandag 4 Aug. was er in de St. Jozefschool alhier een tentoonstelling van den Missie-naaikring. Met vreugde zagen allen deze tentoonstelling naderen. Maar groot was de teleurstelling, vooral voor de dames van den Missie-Xaaikring, toen de Zondag begon met slecht weer, maar af en toe keerde de vreugde terug, als het iets ophelderde, vooral toen tegen den avond het weer vrijwel goed werd. Zondag morgen te 11.30 uur werd de tentoonstel ling geopend, terwijl de harmonie „Gloria in Excelsis Deo" enkele mooie en vreug devolle liederen liet hooren. Den heelen dag door waren de lokalen, waar de ten toonstelling gehouden werd, druk bezocht, vooral te 4 uur toen er door de kinderen der school een aardige potpourri, onder leiding van mej. A. Bubbols, werd gezon gen en voorgedragen. Te 7 uur volgde door eenige meisjes der school een rij- dans, onder leiding van mej. M. de Groot, welke dans bij allen in den smaak viel. Te 9 uur tableau vivant, uitgevoerd door de dames van den Naaikring, waar ook een groot succes had. Om 10 uur volgde de sluiting en het terrein was spoedig ont ruimd. Ook Maandag zette iu met ongunstig weer, maar, toen te 2.30 uur de tentoon stelling werd geopend, was het heel goed Dezelfde potpourri, reidans en tableau vivajit werden deze midden te zien te te hooren gebracht. Beide dagen liet de Harmonie tusschen d© spelen door eenige mooie nummers hooren. Ook Maandag was de belangstelling zeer groot. Van de vermakelijkheden, welke op het terrein der school aanwezig waren, werd ook druk gebruik gemaakt. Ook het buffet had het druk. De gebr. J. en A. Schuit van Leidschendam verwekten groo te vroolijkheid en deden hun best om ver scheidene voorwerpen te verloten en t© verkoopen ten bate der Missie. Deze hee ren komt daarvoor een woord van dank toe. Hartelijk dank aan de dames van den Missie-Naaikring voor het vervaardi gen der fraaie handwerken, voor het ver koopen der loten, voor alle zorgen. Ver der dank aan allen, die hebben medege werkt door hunne geldelijke bijdragen, aan het bestuur der Missie-Naaikring en aan de eerwaarde Zusters en onderwij zeressen der St. Jozefschool.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6