UIT DE RADIO-WERELD WEEK-END LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1S30 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Programma's voor Zondag 3 Augustus, Huizen, 298 M. Na 1 uur: 1071. M. 10.30 K.R.O. Uilz. Kerkdienst uit de St. Jozefskerk te Delft. 12.0112.20 K.R.O. Gramofoonpl. 12.2012.30 Toespraak door den KRO.- V oorzitter. 12.30—1.30 K.R.O. Concert door KRO.- Sextet. 1.302.00 K.R.O. Anton v. Duinkerken: „Westersclie nachten van Teun de Vries". 2.00—1.00 K.R.O. Middagconcert uit „Ar- tis" te Amsterdam door Aalsmeersch Fan farecorps. 1.00—5.00 K.R.O. Ziekenlof. 5.20 N.C.R.V. Kerkdienst uit de Mar tinikerk te Groningen. 7.45—8.10 K.R.O. Q. P. Bon,: „De zwarte lijst". 8.108.15 K.R.O. Intenties van het Apos tolaat des Gebeds. 8.15—10.45 K.R.O. Concert door KRO.- Orkest. 10.45—11.00 K.R.O. Epiloog door Klein Koor. Hilv 1875 M. omtrent Post- BIJ GAL- EX LEVERZIEKTEN, nen en geelzucht -regelt het natuurlijk „Franz-Josef'-'bitterwatcr de spijsvertering op absoluut volkomen wijze. (Reol.) 9.00 V.A.R.A. Berichten duivenvluchten. 9.05 V.A.R.A. Orgelconcert door Joh. Jong. 9.30 V.A.R.A. S. S. Lantinga: Rozen. (Tuinbouwhalfuurtje). 10.00 V.A.R.A. Concert door VA'RA.- Orkest. In de pauze: A. de Vries: De or ganisatie van het Lager Onderwijs voor en na 1920. 12.00 Concert. VAR A-Septet. I.45 V.A.R.A. G ra-mofoonplaten. 2.00 V.A.R.A. Varia. 2.05 V.A.R.A. Mededeelingen van het Beissecr. van liet Instituut voor Arbeiders- Ontwikkeling. 2.15 V.A.R.A.-liedjes voor VARA-kinde- ren. 3.00 V.A.R.A. Gramofoonpl. 3.20 V.A.R.A. G. J. Zwertbroek: De ge schiedenis van den radio-omroep in Ne derland. 3.50 V.A.R.A. Gramofoonpl. 4.10 V.A.R.A. D. v. Kreveld: Welke Lens? (voor amateur-fotografen). 4.40 V.A.R.A. Bij de Pomp. Teun de Klepperman. 5.00 V.A.R.A. Kinderuurtje. 6.00 V.P.R.O. Jeugdhalfuur. 6.30 V.P.R.O. Wijdingsuur. Ds. D. A. VorsterDe rust door de nabijheid Gods. Muzik. medew. T. de Wilde-Scheffer (zang). C. J. Paris-Koene (piano). 8.00 Tijdsein AVRO.-klok, pers- en sport nieuws. 8.15—9.00 Concert AVRO.-orkest. 9.00—9.30 Gramofoonpl. 9,30—10.15 Studio-opvoering van „De Ka pelmeester". Zangspel in 1 bedrijf van Ferd. Poer. 10.1510.30 Concert. Residentie Dubbel- Mannenkwartet. 10.30—11.00 Vervolg concert Omroep orkest. II.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 3.204.10 Kerkdienst. 4.35 Concert. Kwintet D. Bennett (so praan), F. Titter ton (tenor). 5.50 Piano-recital door Isabel Gra-y. 6.20—6.35 Bijbellezing. 6.50—8.05 Kerkdienst. •8.15 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Concert. Orkest. D'. Dennis (tenor), T. Jones (viool). 10.50 Epiloog. „Radio-Paris", 1725 M. 12.50 Gewijde muziek. I.202.20 Gramofoonpl. 2.20 Gramofoonpl. 4.50 Gramofoonpl. 7.50 Circus „Radio Paris". 8.20 Concert. Orkest. 10.20 Concert. Langenbérg, 473 M. 7.20—8.20 Concert. 8.208.50 Gramofoonpl. 9.25—10.20 Evangelische Morgenwijding. II.4512.1(5 Gramofoonpl. I.202.50 Orkestconcert. 4.506.20 Orkestconcert m. m. v. koor. 6.507.40 Zang en declamatie. 8.20 Concert. Orkest en piano. Daarna tot 12.20: Orkestconcert. Kalundborg, 1163 M. 12.201.20 Orkestconcert. 4.205.50 Orkestconcert. 8.209.20 Orkestconcert en viool-solo. 9.4510.05 Liederen-voordracht. 10.0510.50 Met den microfoon aan boord van het s.s. .,'Halsingborg". 10.5011.30 Orkestconcert. II.30—12.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. Orkest en zang. 9.20 Concert vanuit de Kurzaal te Ostende. Orkest en solisten. 11.00 (338.2 M.) Gramofoonpl. Programma's voor Maandag 4 Augustus. Huizen 1071. M. Voor 6 uur 298 M. Uitsl. NCRV.-uitzending. S. 15—9.30 Gramofoonpl. 10.3011.00 Ziekendienst. 12.301.45 Orgelconcert door Jan Zwart. 3.153.45 Knipcursus. 4.005.00 Ziekenuurtje. 5.006.30 Concert. Wm. Segboer (bari ton). H. v. d. Brink (fluit), Mevr. B. de Rid der-Spaan (pianobegel.). 6.30—6.40 Koersen. 6.40—8.00 Gramofoonpl. 8.0011.00 Spreker: Ds. A. v. Selms. Muzik. medew. J. Nieland (orgel), Amster- damsch lustrum. Solisten-Kwartet. 10.00 Persberichten. Hilversum, 1875 M. A. V. R. O.-uitzending. 8.00—10.00 Gramofoonpl. 10.0010.45 Concert. A'damsche Orkest- Vereen. 10.4511.15 Orgelconcert op het orgel uit Theater Tuschinski te Amsterdam door H. Boesnach. 11.1512.00 Vervolg Orkestconcert. 12.152.00 Concert. A.V.R.O.-Kwintet. 2.002.30 Draaiorgelmuziek. 2.30—3.00 Gramofoonpl. 3.003.30 Voordracht door A. D. Hilde- brand. 3.304.00 Gramofoonpl. 4.005.00 Concert. Mevr. Jo v.Heusden- Aldag (zang), Kees Heerk (piano) en N. v. d. Stad. 5.00—6.00 Kinderuurtje. 6.00—7.15 Concert, AVRO-Octet, 7.157.45 Boekenhalfuur. Dr. P. H. Rit- ter Ji\: „Grootvader's glorie" van H. C. Cannegieter. 8.018.15 Pianospel door Pierre Palla. 8.15—9.15 Concert Harmonie-orkest van het Rotterd. Philh. Genootschap en de Mannenzangvereen Apollo". 510.00 Concert door het Omroep orkest. 10.00 Persberichten. 10.1511.00 Concert. L. Muskens-Sleurs, M. Bouwmeester-Verheydt, Jules Moes, H. Viskil, John de Nocker (zang), het ver sterkte AVRO-Orkest. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelspel door E. T. Cook. J. Al len (viool). I.35 Orkestconcert. 2.202.50 Gramofoonpl. 4.20 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. Tusschen 6.15 en 7.00 verwelkoming van de aviatrice Miss Amy Johnson. 7.00 Piano-recital door L. England. 7.207.40 Lezing. 7.50 Concert. E. Lane, A. Welsh. M. Shaw (zang). W. Randall (piano). Koor en Orkest. 8.50 Dansmuziek. 9.20 Nieuwsber. 9.45 Lezing. 10.00 Concert. Orke6t en koor. II.0512.20 Dansmuziek. „Radio Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 7.40 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Trio en solisten. L a n g e n b e r g, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.5Ö8.50 Orkestconcert, 10.3512.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestconcert. -5.50^-6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. Koor, mandoline-orkest en pianist. Daarna tot 12.20: Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert, 3.55—5.55 Orkestconcert en voorlezing. S.209.20 Orkestconcert. 9.2010.05 Declamatie en zang. 10.2511.25 Orkestconcert. Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Orkestconcert, 8.35 Orkestconcert. 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. MERKWAARIGE GRAM0F00NPLAAT. GRAM0F00N EN RADIO; EEN Er is den laatsten tijd heel wat te doen ge weest over „raexicaansche honden", over ra dio-storingen door genereeren, en over hinder die de eene radio-ontvanger den anderen kan aandoen. En het merkwaardige daarbij is, dat heel wat luisteraars, de meesten, nooit goed weten welke oorzaken een bepaalde storing heeft; zoodat een storende telegrafiezender soms voor een genereerenden buurman gehou den wordt. Veel moeilijker nog is het uit elkander hou den van alle andere storingen; en heel wat toestel-verkoopers hebben klachten gekregen, waarvan de oorzaek tenslotte buiten het toe stel bleek te liggen. Nu zijn er den laatsten tijd z.g. stoorfilters in de handel gebracht; maar om met goed re sultaat een storing op te heffen moet men voor alles weten waar de storing vandaan komt, d.w.z. wat de oorzaak is. En een van de nieuwste en merkwaardigste Ultraphoonplaten die er ooit verscheen, geeft in deze moeilijke kwestie uitsluitsel. Door medewerking'van Telefunken is Ultra- phoon op het denkbeeld gekomen een gramo- foonplaat te maken waarop vrijwel alle in de praktijk voorkomende radio-storingen zijn vastgelegd. Men zit voor zijn gramofoon en luistert naar muziek; naar radiomuziek. Dan wordt plotseling de muziek vervormd door een ge ratel, een geruisch, de lift bij de buren is in werking gezet. Een later een andere storing: de tram! Dar. komen er genereerende buren; buren die op betzelfde station afstemden energie aan de antenne, waarop geluisterd wordt, onttrekken. Hooglrequentieapparaten bij een buurvrouw; een beschadigd stopcontact; een electrische schel bij de motor van een naaimachine; een haardroger. En als een reincultuur van radiostoringen volgen hier op de plaat de geluiden elkan der op, Men hoeft slechts de storing in de praktijk te vergelijken met deze gramofoonplaat om onmiddellijk te weten wèèr de storing zijn oorzaak vindt. En daarmee is men al een goed eind op weg om het gebrek te verhelpen. Zoeken naar een storende tram als het in werkelijkheid een liftmotor was, heeft nog nooit veel geholpen; een dergelijke energie verspilling kan men thans voorkomen. TELEVISIE IN DEN OMROEP Aan het bericht, dat eenige der Nederland- sche omroepvereenigingen voorloopige stappen hebben gedaan om te geraken tot het organi- seeren van televisie-uitzendingen, zijn door den radio-redacteur van de „N. Rott. Ct." beschouwingen vastgeknoopt, waarin hij en kele bezwaren naar voren heeft willen bren gen, Hij schreef: Verleden jaar waren op de (Berlijnsche) radio-tentoonstelling systemen voor televisie in werking te zien, waaronder ook dat van Telehor (von Mihaly). Dit stelsel gaf, ondanks zijn grooten eenvoud, nog lang de slechtste resultaten niet. Prof. Karolus (systeem Sie- mens-Karolus-Telefunken), dien wij daar toe vallig ontmoetten, gaf als zijn meening te kennen, dat de tijd niet rijp was om met tele visie-uitzendingen te beginnen. Wanneer men nu reeds toestellen op de markt brengt, legt men zich feitelijk vast, omdat bij elke veran dering het koopend publiek de dupe dreigt te worden. Zoolang de televisie niet officieel op de programa's voorkomt, kan men in het systeem veranderen en verbeteren, zooveel men wil, zonder dat het publiek schade lijdt. Voor dat standpunt is natuurlijk veel te zeg gen. Daar staat tegenover, dat men ook alvast kan beginnen. Immers, de omroep was ook nog lang niet wat hij nu is. En wie zich een tele visie-ontvanger aanschaft moet rekening hou den met de mogelijkheid, dat het toestel in een fabelachtig korten tijd totaal verouderd kan zijn. Het is jammer, dat er op televisiegebied nog zeer weinig gestandaardiseerd is. Wij zien hier precies hetzelfde, als wat vroeger de rij wielindustrie te zien gaf. Iedere fabriek had haar eigen moeren, bouten, schroefdraden enz, met het gevolg, dat ongeveer geen enkel on derdeel van het eene fabrikaat paste bij het andere. Dit was een wanhopige toestand en daardoor werd de populariseering van de fiets in ernstige mate belemmerd. Wanneer men met een televisietoestel van Baird b.v. alleen maar de Engelsche uitzen dingen kan volgen en niet de Duitsche, is dat niet in orde. Wil de luisteraar-kijker het volle rendement van zijn inrichting hebben, dan moeten de uit zendingen internationaal zoo geregeld wor- I den, dat hij alleen zijn omroep-ontvangtoestel maar behoeft te verstemmen, om een ander station te kunnen volgen. Het televisiegedeelte j dient voor alle buiten- en binnenlandsche sta- tions bruikbaar te blijven, zonder verwisseling van gaatjesschijf of andere dingen. Thans heeft het beeld volgens de methode van Baird een andere plaats dan volgens het Duitsche stelsel, waardoor het zonder meer onmogelijk is, nog afgezien van andere moeilijkheden, met één televisie-ontvanger uitzendingen van meer dan één station te bekijken. Voor men hier te lande definitief de zaak in de praktijk brengt, lijkt het ons gewenscht, met bovenstaande overwegingen rekening te houden. Een ontvanger, waarmede maar één systeem ontvangen kan worden, zal nimmer hier te lande populair worden. Daarvoor zijn wij in tegenstelling met de Engelsche en Duit sche luisteraars, te veel gewend aan een groo- te stationskeuze. Men zou hieruit het advies kunnen lezen om voorloopig de zaak nog maar binnen de muren van het laboratorium te laten, merkt Radio Expres hierbij op. En dat kan toch niet de bedoeling zijn. Wanneer men zich de vraag stelt of het peil, waarop televisie zich thans bevindt, het ook voor de Nederlandsche omroepstations rechtvaardigt om er een begin mee te maken, moet inderdaad in het oog gehouden worden, dat de televisie van thans vergelijkbaar is met radiomuziek van 10 jaar geleden. Radiomuziek was toen een terrein voor den technisch ex perimenteerenden amateur. Dat is televisie thans. Indien de omroepzenders zich evenwel afzijdig bleven houden omdat het nog niet iets is voor alle omroepluisteraars en er ook nog mogelijk allerlei wijzigingen in de apparaten, kunnen komen, dan zou de techniek daar slecht mee gediend zijn en zou het bestaan van een zoo hoog ontwikkelden omroep ons in slechtere conditie brengen dan destijds, toen de omroepzenderij zelf zich in een stadium van eerste ontwikkeling bevond. De omroep raag niet in den weg staan aan den groei van iéts, dat nog wel dien omroep zelf een groote nieuwe bekoring zal kunnen verleenen. Inte gendeel is voor de omroepzenders hier een taak weggelegd. Er zijn ook in Nederland altijd nog duizenden actief experimenteerende ama teurs, die met enthousiasme zullen medewer ken om ook hier den weg te helpen bereiden voor een veralgemeening van deze techniek en haar aanpassing aan de eischen van het groo- tere publiek. ST. JANSNACHT. Een heerlijke zomernacht daalt over de aarde... de sterren fonkelen aan het uitspan sel. En evenals aan het wijde firmament de sterren schitteren, zoo lichten zij in de wei den en aan den rand van het woud, als spie- gelbeeldjes, cirkelend zwevend glim wormpjes, schemerende diamanten aan het feestkleed van koning aarde. Sint Jan.... midzomer.. Heerlijk hoogte punt van het ontstaan en rijpen. de kortste nacht, de langste dagAlle dingen der schepping zijn van magische kracht vervuld, een dronk uit de ruischende goudklare be ker verleent gezondheid en schoonheid. Thans zijn weiden en wouden geel van het geurig Jo- hanskruis, waar menig oud volksgeloof aan verbonden is. Steekt men bijvoorbeeld twee van deze plantjes in een voeg tusschen de balken van den vloer, het eene plantje voor een jongeman het andere voor een meisje en groeien die twee plantjes op en slingeren zij zich ineen, dan kan men er zeker van zijn dat er, nog vóór het einde van het "jaar, een vroo- lijke bruiloft gehouden wordt. Groeit de plant echter naar beneden of verdort het, dan is dat een slecht vooteeken. Plukt men in den St. Jansnacht negen ver schillende bloemen en legt men die onder zijn hoofdkussen dan ziet men in zijn droom den toekorastigen bruidegom. Ook allerlei geneeskrachtige kruiden zal men in den St. Jansnacht plukken maar het moet zwijgend geschieden ieder woord breekt den ban. Alles, wat omstreeks St. Jan groeit, heeft le venwekkende kracht. Vandaar dat het vroeger gewoonte was, akkers, tuinen en vee met de dichtbebladerde takken van elzen, meidoorn of hazelnootstruiken aan te raken, opdat zij daardoor vruchtbaar zouden worden. In anderen streken gebruikte men daarvoor vliertakken of takken van lijsterbessen. Ook zou dit een zekere bescherming bieden tegen de nadeelige invloeden van heksen, die immers dezen nacht opnieuw naar den Bocks- berg rijden. Met een hazelnootstok, die men in den S. Jansnacht snijdt, kan men slangen tem men, Men hing de koeien een krans om, opdat het loof aan het dier nieuwe krachten zou schenken. Deze krans werd dan later boven de staldeur gehangen. Evenzoo vervaardigd men uil allerlei kruiden en bloemen kransen, die in huizen en stallen bevestigd werden, ter afwering van slechte toovenaars. De dauw, die in den St. Jansnacht valt, heeft allerlei eigen schappen bestrijkt men er de zeisen mee, dan wordt het staal buitengewoon hard. Men kan dezen dauw echter ook verzamelen en in het deeg mengen, wanneer men brood bakt. Ieder baksel zal dan goed gelukken. Bestrijkt een blinden zijn oogen met dezen dauw uit den S. Jansnacht dan kan hij weer zien. Varenszaad dat met St. Jan rijp is en ver zameld wordt, maakt de menschen helderziend, doet men deze zaden in zijn schoen dan ziet men in den grond verborgen schatten. Alles wat men tijdens deze zomernacht doet, heeft een geheimzinnige uitwerking. Er begint dan een nieuw jaargetijde en de mensch is en was in dezen tijd vol verwachtingen en vervuld van vreeze en hij beproefde door allerlei voor zorgsmaatregelen het lot gunstig te beïnvloe den. Zoo zal men b.v. in den St. Jansnacht den oven verwarmen opdat er volop brandhout zou zijn. Op St. Jansavond moeten alle deuren en vensters van het huis gesloten worden om het binnendringen van den wilden jager te beletten. Ook versierd men de huizen met takken van vlier- en lijslerbesstruiken. Op de bergen bran den de vuren, die eertijds de heksen moesten verjagen. Volgens de meening van anderen is het St. Jansvuur van dezelfde beteekenis als het Paaschvuur dat aan den Zonnegod gewijd was. Dit vuur werd ontstoken met den wensch, dat ei volop zonneschijn zou komen. Zon en vrucht baarheid waren immers de voornaamste facto ren voor een rijke oogst. We moeten zon heb ben, wil alles gedijen. En zoo worden nog thans evenals vroeger de houtstapels in brand gesto ken jongen en meisjes maken er een reidans rond vroolijke liederen weerklinken., jubel en vreugde schalt door den schoonen, onver- getelijken zomernacht met zijn fonkelende ster ren aan het firmament en op den weidegrond. WEERFRAATJE Wat een regen, hé! Wat een wber, wat een weer! Hoor eens even, de bakker en de melk boer en de slager en nog een stuk of zes lieden, die geïnteresseerd zijn bij uw hui selijke bezigheden, mogen dat onveranderd iederen morgen, desnoods twee- of drie maal op een dag vragen, waarom zou ik het dus niet eens' één keer mogen doen. Ik weet wel, het is een kletspraatje, liet klinkt afgezaagd, al dat gewauwel over dat weer, maar de bakker doet. het ook. Dus ik zeg: Wat een weer hél Als maar regen Snap u nou, waar dat allemaal vandaan komt en waar het blijft. En nou al zoo'n tijd achtor elkaar..., en 't scheidt maar niet uit. Het regent maar door. Ziet u, zóó moet je praten over het weer, met overtuiging, beschrijvend, hos en hoelang en hoeveel en net deen of die ander er nog steeds niks van gemerkt heeft, dat het nou al een klein maandje regent. Dus: Ja, 't is een mirakel. De eene bui na de andere. Je künt gewoon de deur niet uit> geen meter, je verdrinkt, je spoelt weg! Ja, 't is toch wat en °t scheidt maar niet uit. (Dat heb je zooeven al gezegd. Red.). Nou, dan zal ik wat anders vertellen Ook van den regen! Ik was verleden week in Borgen 1 Fijn, op vacantieReusachtigRegenen meneer, rééégenenWat zeg ik, hoozen, gieten, plassen Ik wou naar zee toe, maar ik ben er niet geweest, ik kon geen water meer.zien! Ik heb me de heele week 's morgens niet eens gowasschen, zóó nijdig was ik op het water. Nou houd ik toch al niet van water geef mij maar 'n Pilsie en dan moet het zoo regenen! Regende het nou maar eens wat anders, ouwe Mare bijvoorbeeld, maar het is altijd maar water en nog eens water. En dan zaniken ze je den heelen dag nog met die regen aan je kop ook. Iedereen die je ontmoet komt je vertel len, dat het zoo regent. Ja, ik ben daar een beetje gek, net of ik dat niet in de gaten heb Wat is dat nou? Sjonge, sjonge, wat een regen me neer Ik werd op 't laatst sarcastisch. W'elnee, zei ik, regent het? Hoe kom je er bij! I'k vind het prachtig weer! En zoo nu en dan een buitje regen, dat mag ik wel, dat frischt een beetje op. Ende boeren moeten toch ook leven! Ik geloof trouwens, dat veel menschen zoo'n maandje regen vreeselijk leuk vinden. Want in het huis naast ons woonde voor vier weken een vader en moeder met elf kinderen. Zij hadden het huis voor vier weken gehuurd om eens uit te zijn, weg uit Amsterdam. De heele club, dertien in getal zat nu al voor de derde week naar de regen te kijken. Allemaal stijf voor de ramen. Nou, dat doe je toch niet, als je heele- maal niks om de regen geeft. Dan blijf je geen drie weken lang kijken. En als je dat wel doet, dan moet het toch wel heel interessant zijn. Dus: laat maar regenen! DANIëL. DE POLITIEAGENT THUIS Met strengen blik komt de agent Naar huis des avonds laat, Dat zit in zijn gezicht gegroefd Zóó kijkt hij op de straat. '6 Is altijd barscli en vreeslijk streng .-Vis hij op straat wat zegt, Dat masker is in één minuut Niet zoo maar afgelegd. De sabel Memb hij in de hand En zwaar Minkt elke slap, Zijn zoontje krijgt een buldogblik Bij 't maken van een grap. Het eerste uur is de agent Nog niet op zijn verhaal, En wie niet rechtsch houdt in zijn huis Krijgt een proces-verbaal. Maar neen, zóó is 't waarschijnlijk niet, Want heeft die groote, barsche man Is iemand, die nog anders dan Alleen zijn functie kent. Want heeft die groote barsche man, Zoo'n heel Mein kindje thuis, Direct vertraagt hij dan zijn stap En loopt hij als een muis. Dan is hij alle orde beu, Dan is zijn strengheid zoek Dan smijt hij alle waardigheid En barschheid in den hoek. Dan wordt hij weer gewoon een mensch, Dan laoht. hij weer gezond. En met zijn kind'ren o'p zijn rug Kruipt hij dan op den grond. En somtijds ie zijn vrouw de baas, Dan is zij de agent, Die strengelijk bevelen geeft In d' ouderlijke tent. Agent, dat mag je allemaal Maar schat het niet te licht, Want denk om je prestige tooh En houd je deur goed dioht. TROUBADOUR. De bundel „Oden en Satyren" is in eiken boekhandel tegen den prijs van 1.50 verkrijgbaar.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7