STADSNIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN* ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 2 Aug. 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste bavometferst.: 762.5 te Isafjord. Laagste barometerst.: 742.to Blacksod. Verwachting tot den avond van 3 Aug.: Meest matige, later wellicht toenemende Zuidelijke tot Zuid-Westelijke of Westelijks wind. Meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk met regen. Mogelijk onweer. Later iets koeler. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 ufir 20.5 gr. en 12 uur 21 gr. 0. Zweminrichting „De Zijl: 7 uur 19 gr. en 12 uur 19.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 9.1S uur tot Zondagmorgen 4.54 uur, van Zondagnam. 9.17 uur tot Maandagmorgen 4.55 uur. LUCHTTEMPERATUUR: 20 gr. C. Hanze. Do R. K. Middensta-nds ver eeniging de Hanze vergaderde gisteravond in het Patronaatsgebouw aan den Hooge Rijndijk. Op het gestelde uur opende de voorz., de heer Joh. Vlasveld de vergade ring, waarna de notulen werden gelezen. Dc installatie van het nieuwe lid de heer Am. v. Leeuwen kon wegens diens afwezigheid niet plaats hebben. Tot lid van de commissie Santosfonds (vacature van Remmen) werd bij acclama tie gekozen de heer W. de Boer. De afgevaardigde naar den Centralen Raad de heer A. H. Volleberg was wegens ziekte afwezig en moest met enkele gege vens het verslag uitgebracht worden. Medegedeeld werd dat de heer O. T. J. Paardekooper als afgevaardigde .van de R. K. Middensta-ndsvereenigingen in het Dekenaat Zoeterwoude tot lid van de De kenale Jeugdraad was benoemd. De be noemde dankt voor deze benoeming, be looft de middenstands belangen in de jeugdraad te zullen behartigen en vraagt bij voorbaat reeds de medewerking van de Hanze als de jeugdraad om eenigen steun zal vragen. De bijdrage ad 10 aan het Dr. Schaep- manfonds wordt verleend. Bij de rondvraag worden nieuwe denk beelden ter overweging aan het bestuur gegeven die te samen een' flink winter- program kunnen vormen. De vergadering had ditmaal een bij zonder gezellig karakter. Na afloop bleef men nog een uurtje bijeen wat mogelijk was door op tijd beginnen en vlug afwer ken. Sportfeesten. De E. K. Sportvereen. A. S. C. (Aloysius Sport Club) heeft groot- sche plannen in uitvoering. Op Zondag 21 September zal een groote sportdag voor eigen club worden gehou den. Het, programma bevat in hoofdzaak: kerkelijke viering in den vroegen morgen, opmarsch door de gemeente, personeele athletiekwedstrijden op het sportterrein, groote voetbalwedstrijd te spelen door le klas elftallen en 's avonds gymnastiek- wedstrijden in het Patronaatsgebouw. lederen Dinsdag- en Donderdagavond zijn de oefeningen in de gymzaal en op het sportveld aan den gang. Alle wedstrijden worden in drie graden gehouden en de oefeningen zijn zoo ge steld dat nieuwe leden ook nog kunnen deelnemen. In de volgende week is gelegenheid tot inschrijving van het lidmaatschap van A. S. 0. op de oefenavonden bij het be stuur. ZWAMMERDAM. Kinderverlamming. Alhier is het eer ste geval van kinderverlamming geconsta teerd bij den 9-jarigen zoon van een land bouwer in den Tempel. De jongen is naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht. H. M. DE KONINGIN-MOEDER. H. M. de Koningin-Moeder viert heden haar 72sten verjaardag. Nog steeds leeft, de sympathieke en vereerde vorstin mee met ons volk, met lief en leed. Daarom herdenken wij allen dezen dag met erkentelijkheid en met eerbied voor de hooge Vrouwe, die heden verjaart. Door de Chr. Oranje Ver. alhier is aan H. M. de Koningin-Moeder, ter gelegenheid van H. M.'s verjaardag, onderstaande telegra fische gelukwensch verzonden: De Leidsohe Chr. Oranje Vereeniging, zich dankbaar verheugend over wat in Uw Majes teit ons Vaderland tebeurt viel, biedt Uwe Majesteit met de Koninklijke Familie hare hartelijke gelukwenschen aan, met de bede, dat de God van ons betrouwen ze zóó vervulle, dat Uw Majesteit's levensavond baadt in Zijn rijkste gunst. H. THOMAS, Voorzitter. L. BOEKKOOI, Secretaris. MARKTDAGEN EN R.-K. FEESTDAGEN Door den heer N. J. Verkley, te Alphen aan den Rijn is aan den Raad dezer gemeente bet volgende adres verzonden: Aan den Raad der gemeente Leiden. Geeft met verschuldigden eerbied te kennen, N. J. Verkley, kaashandelaar te Alphen a. d. Rijn. Dat 15 Augustus a.s., de feestdag van Maria Hemelvaart, tezamen valt met de wekelijk- sche kaas- en veemarkten, ten Uwent; dat verleden jaar 1 November (Aller Hei ligen), een uitsluitend R.K. Feestdag, dezen dag eveneens gelijk viel met dezen wekelijk- schen marktdag; dat deze markt een droevig beeld te zien gaf, van de anders zoo goed bezochte mark ten, als gevolg van het wegblijven van de mees te R.K. boeren, en wat speciaal den kaashan del betreft, van bijna alle R.K. handelaren; dat bij algemeene Chr. Feestdagen en even tueel de 3-October feesten de weekmarkten worden gehouden op Woensdag daarvoor en zulks niet het geval is met b.g. specifiek R.K. feestdagen; dat b.v. Goede Vrijdag, in geen geval een beletsel zou wezen voor de R.K., de week markt wel te houden, terwijl bij de Chr. groe pen, welke dien dag theoretisch als rustdag vieren, deze viering practisch helaas in on bruik is geraakt. dat de 3 October-feesten voor den handel in geenen deele een aonleiding kunnen zijn dien dag de markt te verschuiven; dat een verschoven markt van Vrijdag Op Woensdag zeker niet dezelfde resultaten te zien geeft als de niet verschoven markt, dc-ch in ieder geval ook voor den Leidschen Mid denstand beter is als de zeer slecht bezochte marktdagen tezamen vallende met genoemde R.K. Feestdagen; dat het niet verschuiven der markt, die dagen, voor den R.K. kooper en verkooper, een schade beteekent, daar zij een hunner voor name en vooral voor het artikel Leidsche kaas e e n i g s t e marktdag, ziet verloren gaan, om dat zijn levensbeschouwing hen dien dag moet doen eerbiedigen. dat met evenveel recht de R.K. groepen van handelaren en producenten genoemde R.K. Feestdagen wenschen te zien beschouwd in het kader der Chr. Feestdagen. dat de stemming met name onder de R.K. kaashandelaren en der R.K. kaasbereidenden boeren is, die marktdagen te verschuiven naar Woensdag daarvoor; dat een verzoek om adhaesie voor velen te laat is uitgezonden om nog tijdig in Uw bezit te kunnen zijn. Deswege verzoekt adressant beleefd, de markten te samen vallende met bovengenoem de R.K. Feestdagen, dus 1 November en 15 Augustus eveneens te verschuiven naar Woens dag daarvoor, en bij wijze van proef, deze maatregel reeds 15 Augustus a.s. te doen in gaan. Adressant heeft ons den gegronden wensch geuit, dat R.K. Vereenigingen aan dit adres adhaesie betuigen. Adres inzake Radio-Centrale. Aan den Gemeenteraad van Leiden is het volgende adres gezonden: Geeft met verschuldigde eerbied te kennen endergeteekende, Cornelis ter Meer, domicilie kiezende te zijnen huize,- Borneostraat 2a, al- dat hem 15 Januari 1927 door B. en W. van Leiden vergunning is verleend tot het spannen van draden over openbare straten, stegen en wateren, ten behoeve van een door hem op te richten Radio-Centrale; dat hij van de genoemde vergunning ge bruik heeft gemaakt, zoodat hij vanaf 7 Fe bruari 1927 eene Radio-Centrale in Uwe ge meente exploiteert; dat hem als vergunninghouder voor het spannen van draden over openbare straten, stegen en wateren, in een conferentie met ver tegenwoordigers van Uw gemeentebestuur en twee heeren van de P. T. T. op 27 Juni 1930, bij monde monde van den Edelachtb. Heer Splinter, wethouder van Fabricage, is aange zegd, dat hij niet mocht voortgaan met uit breiding te- geven aan zijn bestaande netten cok geen aansluitingen meer mocht maken; dat hij door deze stopzetting zeer ernstig benadeeld en, zo: dit voortgang mocht hebben, financieel te gronde wordt gericht; verzoekt het geacht College ,van Burgemees ter en Wethouders beleefd, wel hun medewer king te willen verleenen, dat deze voor hem onaangename en zeer nadeelige stopzetting wordt opgeheven, verzoekt voorts Uwen Raad, Burgemeester en Wethouders uit te noodigen aan het hiervoren genoemde hunne medewerking niet te willen onthouden. Verwijst Uwen Raad eerbiedig naar de hier bij gaande Memorie van toelichting en platte grond, waarop dc gebieden door hem geëx ploiteerd, aangegeven. „Koninginnedag". Door de Ver. „Koninginnedag" is de vol gende circulaire verzonden: „De 50e verjaardag van onze geliefde Ko ningin nadert snel! Indien gij een goed va derlander zijt, doortrokken van de nationale gedachte, overtuigd van de groote beteekenis vaiV Oranje voor Nederland in het verle den, nö, in de toekomst dan kan het u niet onverschillig laten of op dat gouden feest in onze stad uiting zal worden gegeven aan de gevoelens die ten opzichte van ons Koningshuis in dc Leidsche burgerij leven. Juist op zulk een hoogdag wordt gansch het volk zich in zijn diepste binnenste bewust van de trouw aan zijn dynastie, die de gansche wereld het benijdt. De vereeftiiging' „Koninginnedag" te Leiden brandt van het verlangen, vóór te gaan, lei ding te geven aan een waardige, eensgezinde viering van het gouden feest, een feest van allen met allen, van Nederlanders, kinderen van één volk, geschaard rond den troon van Oranje, Feest in de stad, feest in ons hart, overal feest dan! Wilt ge de jonge vereeniging helpen? Zij is zwak nog, een nakomertje uit het gezin, waar toe hare oudere zusters, „3-Octobervereeni- ging" en „Chr. Oranjevereeniging" behooren; maar zij is vól goeden wil, bezit den geestdrift der jeugd. Zij zou zoo gaarne het gouden feest luister rijk, grootsch, tóch warm en innig vieren; zij wil haar beste krachten geven, maar wat kan zij zonder èller steun, óller'hledewerking? Wilt gij haar helpen, u èanmelden als lid? Zoo ja, wacht dan niét, dé groote dag is er vóór men het weet. Wij vragen het vriendelijk, maar héél dringend: Laat "31 Augustus 1930 te Leiden geen fiasco worden! In naam van Oranje, treedt toe* niet mór gen, maar héden nog, eer gij het vergeet Iedere contributie is welkom, óók de klein ste, bedenk dat. Eéndracht maakt macht!" Het bestuur van de Ver. „Koninginnedag" is als volgt samengesteld: Mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, eere-voorzilter; P. C. Labrijn, voorzitter; Joh. Geijtenbeek, le secretaris, Breestraat 79; P. J. Jansen, le penningmees ter, Aalmarkt 3; F. Gv Rosier, 2e voorzitter; Ph. v. d. Lof, 2e secretaris; J. F. X. Sanders, 2e penningmeester; J. Boekkooy; L. Questroo; J. F. Voorbij. Handelregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 5575. P. Th. Werkhoven. Oegstgeest, Dorpstraat 51. Tabak, sigaren, sigaretten, koffie, thee. E.: P. Th. van Werkhoven, Oegstgeest. Wijziging: 1545. Erven P. v. Vliet. Leiden, Haven 26. Stadhouder. N. M.E.: J. Fontein, Oegstgeest. N. M.E. J. van Vliet, Leiden N. M.E.: J. Fontein, Leiden. N. M.E.: P. van Vliet, Lcidèn. N. M.E.: A. Bernard, Leiden. Ieder voor een vijfde ge deelte. 3101. W. Th. Moerman, Hazerswoude, Jaagpad, Rijndijk B87. Melkexpeditie. Wijz. adres thans: Koudekerk, Hoogewaard GlS. 2975. L. van Esch Wzn„ Oegstgeest, Nas- saulaan 13. Handel in leder en schoenen. Vest. fil.Voorburg, van Waessenaer- straat 25, onder den naam „Elveska". Le derhandel en schoenmakerij. Voor het examen Fransch L. O. zijn geslaagd de dames B. E. L. Scholz en E. G. K. Scholz. Dinsdag 5 Augustus zal des avonds om S uur een concert in het Park worden gege ven met het volgende programma: „Na- non", marsch, Genée. Ouverture „Norma", Bellini. „Das Tanzende Berlin", wals, Kol- lar. „Excelsior Ballet", Millars, a. „Auba de printaniere", Lacómbe. b. „Redowska", Geijp. „Pomone", wals, Waldteufel. „Laz zaronï", marsch, Wagner. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag Rechtskundig Bureau van 6.30 S.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Van dit Bureau kunnen gebruik maken allo R. K. georganiseerden en zij die behooren onder het Gewest Leiden. Dinsdag. Zitting Bestuur R. K. Bouw vakarbeiders St. Jozef, van 7 tot 8 uur. Kantoor boven. Woensdag. Contributie afdracht voor de vakpenningmeesters van S9 uur. Donderdag. Na 6 uur is het gebouw ge- slpten, dien avond geen gelegenheid ver gaderingen te houden. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pul chr i Studio", te 8 uur. Tevens aanmelden van nieuwe leden. Zaterdag Spaar- en Vomschotbank 7—8 uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Brandstoffencommissie van 80 uur in het kantoor. Bondsleden, bestelt bijtijds uw brandstof fen het is uw voordeel. Prijslijst van dé brandstoffen is op het kantoor aanwezig. Heden geen zitting Eigen Huis. Op Vrijdag 15 Augustus is het gebouw geopend als op Zondag. Op Donderdag 21 Augustus is het ge bouw den geheelen dag gesloten. Voor het uitschrijven van vergaderingen dienen besturen, van Vak- en Onderafdee- lingen rekening te houden met dien datum. INTER PAR OCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30— 2.30 uur en van 7.0010.15; verplichte bij eenkomst van 8.15—9.45 uur. Om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Na het Lof prijsbiljarten. Geen zitting St. Joseph-Spaarkas. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30 uur Maandelijksche afrekening ';Qor de zelateurs van het St. Petrus Liefde werk eveneens voor het Kempermanfonds. Dinsdag S.30 uur verplichte maandver gadering Afd. Gehuwde Gezellen, trouwe opkomst verzocht aangaande de nieuwe re geling van het ziekenfonds in verband met de Ziektewet. Ook de Gezellen die lid van het zieken fonds worden verwacht. 8.30 uur repetitie tooneelclub „Adolf Kolping", 3e en 4e bedrijf. Woensdag geen repetitie Liedertafel. Vacantie. 8.30 uur maandvergadering Raad van bestuur. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. R. K. Arbeidsbeurs vacantie. Vrijdag Symphonic Frans Schweitzer vacantie. Van 810 uur Turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub De Poedelaars. Iederen Zondag varï I tot 2 uur zitting van de St. Jqseph?s Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere mededeelirrgenDie eenmaal is geweest op Kerstfeestretraite te Noordwij- kerhout, ik spreek niet te bout, zal altijd als een dankbaar gezel, let wel, zijn me degezel daarheen doen verwijzen. Zondag 10 Augustus a.s. excursie naar Den Haag. ZITA-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor Hollandsche meisjes op Zondag, Woensdag en Donder dag van S10.30 uur. Avondbijeenkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van S10.30 uur. De bibliotheek zal na 25 Juli tot 1 September gesloten zijn. Bemiddelings-bureau. Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijviug ei^ 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.3011 uur des morgens. R.-K. INTER PAR OCH SALE MEISJES- VEREENIGING. Woensdagavond kwart over 8 Gods dienstcursus. RECOLLECTIE OUD-RETRAITANTEN. Donderdagavond S uur Recollectie (Har- tebrug). ST. JOSEPH'S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest Zondag Vergadering Maria Congregatie afdeeling II van 6.307.30 uur. Bijeenkomst in de Gezellenzaal van 8 10 uur. Donderdag: Verplichte vergadering van S10 uur. Tevens gelegenheid tot be talen der contributie. Iedere laatste Donderdag van de nia-aud gelegenheid om zich als lid der Gezellen- vereeniging op te geven bij den Vice- Praeses. St. Aloysius-patronaat. Zendag. Vergadering der Maria-Congre- gatie le afdeeling van 3.154.30 uur. Daarna verplichte bijeenkomst in de groote zaal van St. Willibrord van 7.30— 9 uur. iWlÖSELNOTKERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.351/^ Londen 12.091 /2 New York 2.481L Parijs 9.767/8 Brusse 34.751/4 Zwitserland 48.251/2 Milaan 13.01l/2 Madric: 27.80 Oslo 66.561/.. Kopenhagen 66.571/7, V Stockholm 66.811/7 Weene? 35.12 Praag 7.39 Boedapest LAATSTE BERICHTEN DE VERZENDING VAN GOEDEREN NAAR AMERIKA. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland ontving van de Canadian Pacific Railway Company het volgende schrijven betreffende zendingen naar dc Vcreenigde Staten van Amerika: Volgens ontvangen mededeeling moet voortaan de binnenverpakking der artike len in kisten, vaten etc., zooals blikken, doozen, zakken etc., cvenalse de buitenzij de der kisten, vaten etc.. met den naam van het land van herkomst gemerkt, zijn. Dit wordt van kracht 60 dagpn na 17 Juni, derhalve op 17 Augustus en indien hieraan niet is voldaan, zal dit een boete het betalen van verhoogde rechten tengevolge hebben. Verduistering. Te Hilversum is aangehouden de 25-jarige klerk bij Publieke Werken, van wien gebleken is, dat hij gedurende de laatste jaren een bc-N drag van ruim 1000 van hem toevertrouwde gelden heeft verduisterd en een aantal aan de gemeente toebehoorende goederen heeft ent vreemd. De man was gehuwd en genoot een salaris van 25 per week. Onder het zand gestikt. In de duinen achter het provinciaal zieken huis te Bloemendaal is gistermiddag een droe vig ongeluk gebeurd. Dc 11-jarige H. V., wo nende in den Haag, logeerde tijdelijk bij den jachtopziener K, Het ventje was gistermiddag op korten afstand van diens woning aan den voet van een zandheuvel gaan graven. Plotse ling stortte de heuvel in en de jongen werd bedolven. Toen de heer K. hem eenigen tijd later vond, was hij reeds gestikt. De ouders van het kind vertoeven in Parijs. Het gevaarlijke verkeer. Op de Rozengracht te Amsterdam is hedenmorgen een 19-jarige wielrijder in <lc wirwar van het verkeer bekneld ge raakt. Vermoedelijk is hij eerst door een passeerende auto geraakt en toen tegen dc Haarlemsche tram opgebotst. Hij kwam te vallen en raakte onder den wagen. Eenigo teenen werden hem afgereden. Hij is naar het Wilhelmina Gasthuis gebracht. DE BESCHADIGDE „R. 100". NEW YORK 2 Augustus. (V.D.) Naar uit Montreal wordt gemeld is hel mogeli|k, dat liet Engclsche luchtschip R. 100 ter reparatie van de aan de stabilisatievlakken aangerichte schade naar Lakehurst zal moeten worden gebracht. Lakehurst bezit BIOSCOPEN. Trianon: Niet afgekeurd voor volwassenen Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Afgekeurd. City: Afgekeurd. n.l. de eenige luchtschjphall op het vaste land van Amerika, waar groote reparaties naar behooren kunnen plaats vinden. Een vliegtocht om dc wereld. NEW YORK 2 Augustus. (VMj.) De Ame- rikaansche vliegers Mears en Bfewn staan gereed om bij het aanbreken van den dag motsen 1-motorige één dokker tc starten voor een vlucht om dc wereld. Dc eerste étappe gaat via New Foundland naar Du blin. De vliegers willen het record van de „Graf Zeppelin", die de vluoht om clo we reldzin 21 dagen maakte, breken on een gemiddelde snelheid bereiken van 210 K.M. per uur. De stakingsbeweging in Noord-Frankrijk. PARIJS 2 Augustus. (V.D.) I11 de laat ste dagen is de stakingsbeweging iu het textielgebied van Noord-Frankrijk onge wijzigd gebleven. Thans hebben do arbei ders-organisaties te Roubaix besloten vóór Maandag a.s. de algemeene staking uit to roepen ter ondersteuning van de stakers te Rijssel. De communistendag te New York. NEW YORK 2 Augustus. (V.D.) In het hartje van de stad_ New Yd\(c op Union Square vonden gisteren demonstraties plaats tegen den impcrialistischeh^oorlog en tegen de commissie van onderzoek naai de communistische propaganda in Amerika. Op een gegeven moment, trad de politic krachtig op en joeg do demonstratie uit een. Hierbij zijn 26 personen gewond ge raakt. LEIDEN, 1 Augustus. Groentenveiling. Andijvie f 2.-3.—, Komkommers f 1.— 4.Bloemkool I f 10.18.Bloemkool II f2.4.Roode Kool 2.5.Groene Kool f 2.4.Meloenen f 10.50.Prei f 1. 2.—, Radijs f 1.—2.—Selderie f 1.—2.— Kropsalade f2.—4.—, Wort él on f4.—S.—, Perziken f 2.—20.— per 100 slo^s. Kroten f 4.7.Snijboonen f 13.23.— .»Stokboo- nen f 11.18.Pronkboonen fv5.7. Stamboonen f5.10.Postelein f 11.— 17.Spin aria f 10.20.Uien f 7.-9—, Aardajïpelen f 4.—6.— per 100 kilo. LEIDEN, 2 Aug. Eieren. Totale aanvoer 6131 stuk. Prijzen: Kipeieren f6—6.60, een deneieren f4.80—5.40, per 100. Handel matig. ROTTERDAM, 1 Aug. Buitenl. Granen. Weekoverzicht van de Makelaars öroedc- Jet en Bosman. In de algemecno toestand H weinig verandering gekomen, dooreen genomen wisten dc verschillende artikelen prijs te houden. Er blijft een geregelde flinke vraag, vooral voor Mais en Gerst. Volgende we-ek komen.enkele booten met La Platamais binnen 011 laat het zich aan zien dat de groote premies dio den laai- sten tijd voor dit artikel voor loco betaafd •ïoesten worden, er af gaan. Toch is het teekenend dat alle voorraden weg zijn en ook uit do eerstkomende bobtou weer ver schillende posten naar hot. buitenland ver kocht zijn. Gerst steeds meer gevraagd. R0EL0FARENDSVEEN, 2 \Au.è. Groentenveiling. Snijboonen 25—30 cent, idem M. 55—65 cent, idem I 1.30, prilt- cessebóoneji 1.30—1.40, idem zonder draad 1.551.60 en dubbele stam 05 cent alles per 10 kg.; Augurken: fijn 2.90 - 5.20, fijnbasterd 1.802.05, basterd 0.95 1.20, grof 50—65 cent, bommen 10 cent: *011 stippel 25—30 cent per 25 Kg. WOUBR'JGGE, l Aug. Éierenveiling. Aanvoer 385S stuks. Prijzenkippeneieren 5.606.30, eendeneieren 5.055.60 per 100 stuks, boter 1.42—0.50 per kg., hee renbonnen f 1.25 per 10 kg. ST0MPW1JK, 1 Aug. Eiercnveiling. Aangevoerd 5039 eieren. Prijzen: Heunen- ciereu 5.006.00, kippeneieren 5.70 6.05 en eendeneieren J 5.50—5.95 per 100 stuks. BOSKOOP, 2 Augustus. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 11, Golden Ophelia 17, Marcel Rouyer 2029, Hadley 2641, Claudius Prrnet 11. Columbia 23—30, Butterfly 1821, Mac Keiler 19, Willi. Kordcs 30, Mad. Jules Bouché 16, Rosalandia 21—48, Van Roxsmri 29, Phlorex 4256, Phoebo 51, •Polyanlhü- rozen 6579. Diversen: Dahila's, grootbloe- mig 4360, Gladiolen 712, Lelies tigrinuui 20100, Anjers 33—37. TER AAR, l Aug. Veiling „Tuinders- belang". Snijboonen 0.40—1.15, pvin- sesseboonen 0.85—1.10, witte pronkers 15—30 et., augurken: fijn 1.80—3.90, fijn basterd 1.702.30, basterd 1.30, grof f 0.35, bommen 0.07, kuurreis J 0.40. 34 Juli. Veiling „St. Phocas". Prin- sesseboonen 0.951.35, snijboonen ƒ0.80 —1.45, augurken: fijn 5.60—6.10, fijn basterd 2.70—2.90, basterd 1.351.45, grof 0.55—0.75, «tippel f 0.40—0,35. KATWIJK a. d RIJN, 1 Aug. Groen tenveiling. Due of York f 11.70, idem Drielingen f 0.50—0.S0, Eigenheimers f 0.80 —0.90, per kist van 23 Kg. Peen f 4—6.10, per 100 bos. Bloemkool I f 11.7016.80, per 100 stuks. Aanvoer. 370 kist groote aardappelen, 50 kist drielingen, 08Oo bos peen, 8300 stuks Bloemkool. ALPHEN a. d. RIJN, I Aug. Groen tenveiling. Heeronboonen f 8—17, Snijboo nen £9—14, Aardappelen f 8.70—5.90, Oomsperen f 22.20, Uitloop f8.20. K zen 119—21.80, per 100 Kl:. Pc u f 6.50—7, Kroten f 3.203.40, Uien f 3—3.70, per lou bos. Kropsla I f 1—1.40, Bloemkool T f8 12, II f2—'4, Meloenen f t-150, Rabarber f 1—1.20, per 100 tuks. Bessen f 5—9 per 100 pond. Eieren. Aanvoer-PS 31 Juli. Eieren. Aanvoer: 11050 stuks. Prijzen: Kipciereh f5.50—15.50, eenden eieren f4—3.6O.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3