ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 R. K. SCHOOL VOOR MAATSCHAPPELIJK WERK. Voortaan een driejarige cursus. Met toestemming van Zijn Excellentie den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is de cursusduur van bo vengenoemde school van twee jaren in drie jaren veranderd. Er zullen nu in den ver volge twee jaren aan de theorie gewijd worden, daarna zeven maanden aan de praktijk, terwijl de leerlingen dan terug komen om nog vier maanden theoretische lessen te ontvangen. Daar de lessen en de praktijk te samen nogal veel moeilijkheden opleverden, omdat ook in de avonduren lessen gegeven moesten worden, zal dit be richt door velen met vreugde worden be groet. Door den langeren cursusduur ?al de vorming van de aanstaande maatschap pelijke leidster ook dieper kunnen zijn. Het tweede toelatingsexamen zal begin September worden afgenomen. Inlichtin gen zijn te verkrijgen bij de directrice mej. F. Haye, Stadhouderskade 51. DE NIEUWE RIJWIELPLAATJES. Gisteren moesten de rijwielen wederom van een nieuw belastingmerk voor het tijd vak 19301031 zijn voorzien. Natuurlijk zullen er velen zijn, die on bewust de eerstvolgende dagen nog wel met hun rijwiel, waarop het oude merk als nog prijkt, zich op den openbaren weg ver- toonen. Dezulken willen wij hiermede nog eens ernstig waarschuwen. Voor de vrijgestelden gelden natuurlijk dezelfde bepalingen als voorheen. Zij die hiervoor in aanmerking meenen te komen kunnen zich ten kantore van den ontvan ger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen vervoegen, alwaar zij in af wachting van hun definitieve vrijstelliug een voorloopig bewijs kunnen bekomen. EEN JUBILEUM. Den 30sten Juni van het jaar 1920 kwam de gelijkstelling op onderwijsgebied tot stand en 23 Juli daaropvolgend word het R. K. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding te 's-Gravenhage ingewijd. J.l. Maandag bestond deze inrichting dus 10 jaar. Dit jubileum is door Katholiek Ne derland niet vergeten. De attentie was dan ook wel verdiend, want dit bureau heeft in die tien jaar een taak verricht, die nooit genoeg te waardeeren zal z«n. Het parle ment immers schonk de gelijkstelling, de wet schreef haar voor, maar het Centraal Bureau heeft haar helpen doorvoeren. In de Kamer was slechts een enkele palstaan der, wij meenen, dat het de liberaal Lief- tinck was, die halstarrig de pacificatie af wees; in onze samenleving waren er echter nog honderden kopstukken, die er niets van moesten hebben en zweren bleven bij het liberaal-vrijzinnig ideaal der bevoor rechte staatsschool. Linksche gemeentera den zetten zich schrap tegen alle aanvra gen om medewerking; ambtenaren sabo teerden de wettelijke voorschriften, ande ren zochten mazen in de wet, waar zij heel huids door konden glippen en een gedeelte onzer Vaderlandsche pers stijfde deze dwarsieggers in hun opzet. Him toeleg om de doorwerking van de gelijkstelling te be lemmeren, zou stellig voor een groot deel geslaagd zijn, indien onze bijzondere scholen aan het Centraal Bureau voor op voeding en onderwijs niet zoo'n machtigen steun in den rug hadden gehad. Al kenden de meeste schoolbesturen de wet niet, de tegenstanders kregen geen kans de on wetendheid uit te buiten, omdat dr. Ver hoeven en zijn staf die wet wel kende en er nooit voor terugschrok, haar handhaving te laten eischen tot in de hoogste instan ties toe. Do onbekende instelling op het Haagsohe Bezuidenhout leerde men in een korte spamie tijds als het geduchte bolwerk ken nen, waartegen het kwaad was om stoma te loopen. Na honderdmaal de kous op den kop te hebben gekregen, begon men ten laatste ontzag te krijgen voor de advie zen van het Centraal Bureau en dat aan ons onderwijs nu bijna automatisch recht geschiedt, wij hebben er den fcienjarigen dank voor te brengen. Doch de voorlich tingstaak van het bureau bestreek ook andere terreinen. De monumentale reeks van jaarboeken ving in 1921 aan. Zes jaar later verscheen het prachtige maandschrift „Dux" als leider voor het jeugdwerk. Heb vorige jaar werd begonnen met de uit gave van „Het Schoolbestuur", dat inder daad alle schoolbestuurderen bereikt en onlangs kwam speciaal voor priesters het Katechistisch maandblad „Verbum" uit. Het „nog vele jaren" zal wel nimmer met zulk een overtuiging zijn uitgesproken dan ten aanzien van dit bureau. Benoemingen tot doctor honoris causa. Een reeds eerder gepubliceerd bericht, waarin mededeeling werd gedaan van de te verwachten benoemingen van prof. H. Zwaardemaker, oud hoogleeraar in de physiologie aan de universiteit te Utrecht en prof. P. Zeeman, hoogleeraar in de wis- en natuurkunde aan de universiteit van Amsterdam tot doctor honoris causa van de universiteit van Parijs, heeft bevesti ging gevonden in het thans officieel afge komen besluit van den senaat van de uni versiteit te Parijs. Donderdagnacht is mevrouw Ruy- pers-Erens, wethoudster en plaats vervangend burgemeester van Valken burg in den leeftijd van drie-en-zeventig jaren overleden. Vanaf 1919 was zij lid van den gemeenteraad en van 19191923 tevens wethoudster en loco-burgemeester. Van 1923—1927 raadslid en vanaf 1927 we derom wethoudster en plaatsvervangend burgemeester. De heer C. J. M. Godschalx, burge- meester der gemeente B e r 1 i c u m, vier de Donderdag onder veel belangstelling zijn zilveren ambtsjubilé. Te Middelburg is overleden, oud 83 jaar, een aldaar bekende persoonlijkheid, de oud-wethouder dier gemeente, de heer W. J. S p r e n g e r. Op 1 September a.s. zal de heer M. Luijsterburg te Roosendaal den dag her denken, waarop hij voor 25 jaren den dienst bij de Staatsspoorwegenmet pensioen verliet. Op 6 Augustus a.s. wordt de jubilaris negentig jaar. De gepensio neerde oud-gedienden bij de Ned. Spoor wegen te Roosendaal hebben het plan op gevat dezen veteraan op zijn jubilé-dag te huldigen. Gisteren overleed in den ouderdom van 65 jaar mr. D. van Houweninge, oud-president der Arr. Rechtbank te Alk maar. Mr. van Houweninge werd te Moor drecht bij Gouda in 1865 geboren en pro moveerde in 1890 te Leiden in de rechten. In 1901 werd hij te Alkmaar als rechter benoemd en in 1906 als president van de Arr. Rechtbank aldaar. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig ambtsjubileum werd hij benoemd tot ridder in de Orde van den Ned. Leeuw. Mei j.l. nam mr. van Houwe ninge ontslag en vestigde zich te Hilver- UIT DE OMGEVING ZOETERMEERZEGWAART. HET VERTREK VAN PASTOOR VAN TURNHOUT. Reeds vroeg in den morgen waren tal rijke parochianen kerkwaarts gegaan om nog eenmaal hun oud-pastoor aan het al taar te zien, waar hij gedurende zoovele jaren het heil der hem toevertouwde kud de van God heeft afgesmeekt. Nog een maal wilden zij zich met hem vereenigen in het H. Offer, om hun dankbaarheid te toonen voor zijne liefdevolle zorgen, en zij begrepen, dat geen betere wijze van dank betuiging kon gegeven worden, dan een gemeenschappelijk gebed voor het welzijn van hun zieleherdeS Het is dan ook aan geen twijfel onder hevig, of met welgevallen heeft pastoor v. Turnhout dit geschenk zijner kinderen aan genomen en een voorname plaats gegeven in de rij der talrijke cadeaux welke vooral in do laatste dagen nog tot aandenken ge geven zijn. De pastoor gevoelde de aan hankelijkheid en warme liefde der paro chianen en kon niet nalaten, aan het einde der H. Mis nogmaals in een kort woord dat opwelde uit het hart, van hen afscheid te nemen. Tegen negen uur verzamelde zich een talrijke menigte op de straat voor de kerk, omdat zij wisten dat weldra het oogenblik van vertrek zou zijn aangebroken. Overal heerschte een gedrukte stemming. Toen de kinderen, die niettegenstaande de va cantia, trouw aanwezig waren, gezamelijk de rozenkrans voor hun pastoor hadden gebeden in de kerk, schaarden zij zich in twee rijen vanaf de pastorie over het kerkplein naar de straat, waar de auto ge reed stond om den pastoor naar zijn nieu we verblijfplaats te vervoeren. Toen de deur der pastorie geopend werd, hieven zij een stemmig en verheven af scheidslied aan, opgemaakt door een der zusters van de meisjesschool. Geheel onder den indruk passeerde de pastoor de rijen van kinderen en ook van de menschen konden velen hun aandoening niet in het hart besloten houden. Onwille keurig kwam alles weer voor hun geest wat de pastoor in de bijna achttien jaar voor hen gedaan had aan de kerk, die hij zelf gebouwd heeft, aan 't zusterhuis, jon gens- en meisjesschool, aan de pas ge bouwde bewaarschool, maar vooral kwam weer iu de gedachte op zijn buitengewoon verdienstelijk werk, hetwelk hij recht streeks heeft verricht vooi het zielenheil, zooals een ieder, groot en klein, rijk en arm heeft ondervonden. Ook was het hun bekend, dat zij lang alles niet wisten, wat hij voor hen naar lichaam en ziel gedaan heeft, en vooral de armen zouden nog veel kunnen vermelden. Wegens de herinne ringen aan het verleden is liet zeer begrij pelijk, dat velen ontsteld hun herder za gen vertrekken, en nooit zal de nagedach tenis aan hem worden weggevaagd. Moge God onzen pastoor hier reeds nog vele jaren beloonen voor zijn arbeid, door hem nog langen tijd te sparen en in rust en vrede te bewaren, alvorens hem op te roepen, om te gaan genieten van de dui zendvoudige en eeuwigdurende belooning. AANKOMST VAN DEN NIEUWEN PASTOOR. Jammer genoeg viel het feit van de aan komst van den nieuwe pastoor op denzelf den dag als het vertrek van pastoor Van Turnhout. Moest de intocht om deze re den bescheiden wezen, zij was niet minder hartelijk. Juist op den Aangegeven tijd ar riveerde pastoor Leusen aan de grens der parochie, waar hij door het kerk- en arm bestuur werd opgewacht. Nadat hij nog maals met de besturen had kennis ge maakt, werd hij in een prachtig versierde auto, gevolgd door drie auto's waarin de besturen hadden plaats genomen, door de bevlagde straat gereden naar zijn nieuwe kerk. Klokgelui had de parochianen ge waarschuwd, dat de pastoor in aantocht was, en in een breede schaar hadden zij zich voor de kerk geschaard, om hun nieu wen herder te verwelkomen. Natuurlijk was ook de altijd nieuwsgierige photograaf aanwezig, die niet rustte, voordat van den nieuwen pastoor met zijn -gevolg in den stoet, een foto was genomen. In de pastorie werden hartelijke wen- schen door den pastoor uitgesproken en het is de wensch van een ieder, dat ze ook allen mogen verwezenlijkt worden. Op H©is, Bij felle zon en schralen wind cjè hmd be schermen met een weinig Puk>1 <6f wat Purolpoeder en vooral tegen MdeÉ nacht het gelaat, alsook alle schrijne/de&n stuk gaande huiddeelen met Purfl, dftat da delijk verzacht en spoedig gfoe&t Puroï en Purolpoeder zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten 386 (Reclame) OUD-ADE. 300-JARIG BESTAAN DER PAROCHIE. Het bisschoppelijk bezoek. De voorbereiding voor de feestelijke herdenking van het 300-jarig bestaan van do Parochie zijn in vollen gang. Allerwege heerscht groote bedrijvigheid om het aan zien van kerk, pastorie met tuin en van het geheele dorp zooveel mogelijk te ver fraaien. Het programma voor de feeste lijkheden luidt als volgt. Op Woensdag 6 Augustus des namiddags te 7 uur 22 komt Mgr. Aengenent, Jïisechop van Haarlem te Leiden aan, ai'jk aar Zijne Doorluchtige Hoogwaardigheio.n wordt ontvangen door het Kerk- en Armbestuur en het Feest comité. In rijtuigen wordt dan gereden naar Oud-Ad e. Op de grens van de pa rochie en van de gemeente zal de Burge meester, vergezeld van de Wethouders en den Gemeente-secretaris Mgr. welkom hee- ten. Hier zal ook het muziekgezelschap van Nieuwe Wetering zich bij den stoet voe gen. Vervolgens wordt verder getrokken tot aan de molen van Th. Vermey, alwaar dft schoolkinderen zullen worden opgesteld. Ook deze voegen zich bij den stoet, welke dan verder trekt naar het Kerkplein, waar Pastoor Van Straelen een welkomstwoord tot Mgr. zal richten. Nadat hier een twee tal feestliederen zullen zijn gezongen zijn de feestelijkheden voor dezen dag geëin digd. Den volgenden morgen te 9 uur wordt Mgr. door een stoet van 60 bruidjes in het wit, vanaf de pastorie naar het kerkgebouw geleid, waarna de Pontificale Hoogmis door Mgr. zal worden opgedragen. Het is te hopen, dat de feestelijkheden buiten het kerkgebouw door goed weer zul len worden begunstigd en dat de vele moei ten, welke door het aanbrengen van versie ringen en illuminaties wordt besteed, be loond zullen worden. ALKEMADE. Geboren: Jacobus Wilhelmus, z. van C. van Klink en M. A. de Jong. Johan na Gerarda Maria, d. van j. H. Rietbroek en J. M. van Zanten. Leonardina Anna, d. van D. J. van der Poel en A. C. van der Geest. Ondertrouwd; Th. van der Wereld jm. 28 j. en J. M. van der Star jd. 20 j. J. P. vrijburg jm. 29 j. en P. Bouwmeester 29 j. HOOGMADE. H angel-sport. Dat de wateren alhier nogal vischrijk zijn bewijst wel het feit, dat door den heer A. Eradus uit Leiden in een heel korten tijd 5 brasems met den hengel werden gevangen, die ruim 14 pond wogen en daarbij nog 5 groote vorens, die men zelden zoo groot aan den hengel vangt. Voor de hengelsport is het hier wel de aangewezen plaats daar de wateren nog niet druk bevaren worden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Geef aan den keizerBij een con trole door de Rijkspolitie, gehouden gister middag aan de Sandtlaan, bleek dat zeer velen de „onachtzaamheid" begaan had den om hun rijwiel niet van het vereisch- te belastingmerk te voorzien. Hetgeen voor hen een dure geschiedenis werd, want allen gingen op do „bon". Tuinbouw. Met verwijzing naar een advertentie in dit blad meenen we tuin ders en kooplieden er op attent te mogen maken, dat de groentenveilingen, te be ginnen met a.s. week, driemaal per week zullen gehouden worden, op Maandag, Woensdag en Vrijdag. Dit is de gewone regel van iecler jaar als de aanvoer van aardappelen gaat verminderen en die van bloemkool aanzienlijk toeneemt. Dit laatste product wordt n.l. door de tuinders drie maal in de week geoogst. Vandaar dan deze regeling, die echter dit jaar vroeger plaats heeft dan gewoonlijk. N00RDWIJK. Auto-tocht ouden van dagen. Ook dit jaar zal in onze gemeente wederom aan de ouden van dagen een aangename dag verschaft worden met een autorit, waar naar menigen nu al verlangend uitziet. De ze rit zal plaats hebben op 2 September a.s. Voor hen die de leeftijd van 60 jaren bereikt hebben, bestaat gelegenheid zich hiervoor op te geven bij de heeren J. van Kan te Noordwijk aan Zee en Vermeulen, Voorstraat, Noordw ij k-Binnem RIJNSBURG. Bloemenhandel. Gezien den tamelijk grooten aanvoer waren de prijzen nog re delijk. Vooral van Gladiolen komen zeer groote partijen. Betaald werd: Gladiolen f 0.600.70, idem extra variëteiten f 2.10— 2.80, Roode Anjers f 0.45—0.50, idem rose f 0.400.45, Galardia f 0.45—0.60, Can- taurea f 0.400.45, Statice f 0.080.10, Stroobloemen f 0.08—0.10, Asters in verschil lende kleuren f 0.75—0.85, Zinnia f 2.102.40, Convili f 0.750.95, Lathyrus f 0.120.15, Witte Lelie's per kelk f 0.140.15, Dahlia's f 3.204.Pompon-Dahlia's f 2.102.40, Godesia f 0.850.95, Kopgodesia f 4.4.50, Riddersporen f 0.080.10, Margrieten wit f 0.550.65. Rozen per bos: Pernet f0.80 0.90, Columbia f 0.90-^-1.Hadley f 1'.1.30, Golden Ophelia f L1.10, Butterfly f 1. 1.10, Roselandia f 1.1.10. R0EL0FARENDSVEEN. Tuinderij. Het gaat met onze tuinde rij, gelijk elders, niet rooskleurig. De vele regen van de laatste weken hebben aan de gewassen niet veel goed gedaan, terwijl de prijzen der producten verre beneden den normalen prijs blijven. Handel met het buitenland is bovendien zeer gering. VOORHOUT. Ontvreemding rijwiel. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van de ontvreem ding van een heerenrijwiel. Het rijwiel is ontvreemd terwijl de eigenaar even ergens binnen was in den avond van 31 Juli j.l. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Tegen een lantaarn gebotst. Gister avond kwamen in wijk Hoorn twee auto's uit de richting Leiden. Ter hoogte van de houtloodsen der firma S. wilde de bestuurder van een luxe wagen passee- ren. Hierbij raakte hij het beheer over zijn stuur kwijt, zoodat de auto met groote vaart tegen een lantaarnpaal op reed. De lantaarn werd geheel verbrijzeld, terwijl bovendien de auto zoodanig werd beschadigd, dat deze met 6611 kraan wagen van de firma v. B. moest worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Personalia. De heeren J. G. Hoog- teijldng en A. J. Janssen alhier, leerlin gen van den heer G. H. Schaap Jzn., slaagden voor het Mercurius-examen Ne- derlandsche Handels-correspondentie. Van de leerlingen der Handels-avondschool slaagde voor hetzelfde examen J. Bal en A. J. Koolhoos-, alhier, en H. Baelde, Bodegraven. De leerlingen C. Verruijt, Alphen, en W. J. Dam, Bodegraven, be haalden het diploma Dultsche Handels correspondentie der Ver. van Leeraren in de Handelswetenschappen. Waterpolo. Maandagavond S uur speelt A. Z C. I en II een waterpolo- wedstrijd in het Alphensche zwembad tegen G. Z. V. Gouda III en IV. Buiten-Concert. Concert door de R.K. Harmonie ver een „Leo XIII" op Woensdag 6 Augustus 1930, des avonds te 8 ure op de tent in de Stationsstraat. Programma: 1. Calvados, marsch van R. de Souter; 2. Romeo et Juliette, fan- taisie van Bellini; 3. Tripoli, marsch' van D. Bouwens; 4. Theresen, Grande valse van Carl Faust; 5. Camarades, marsch van Belief lamme; 6. La Belle Yolande, fantaieie van F. Mourque; 7. Les Bour geois, marsch van V. J. Benoodt; 8. Pot pourri Populaire no. 1, van F. Renaud; 9. Excelsior, marsch van A. van Kooten. Gevonden voorwerpen: 1 grijs gevoerd jongensjasje met riem, 10 a 12 meter tuinslang, 1 stropdas met speldje en eeni- ge belastingplaatjes. HAZERSW0UDE. Personalia. Voor het examen Nuttige Handwerken is geslaagd mej. N. van NIEUWVEEN. Ondertrouwd Dirk Femel en Geertje Kok. Geboren Margje, dochter van Klaas Morsink en Pieternella Nisthina Zemel. Overleden Grietje Kielman 24 jaar Michieltje den Dekker 80 jaar. NIEUWKOOP. Gevestigd: C. Botterblom uit Heeze. M. van der Welle en gezin uit Benthuizen. H. Rigtering uit Bergam bacht. R. M. Pauëlsen uit Veur. H. J. Woelders uit Montfoort. P. Hesseling uit Utrécht. C. A. M. van der Weijden uit Culemborg. A. G. Groenendijk uit Woer den. O. A. de Keijzer en gezin uit 's-Hertogenbosch. Vertrokken: C. A. Vink naar Wer- vershoof. W. G. van der Vinne naar Denekamp. J. J. Beving naar Woerden. G. Klok en gezin naar Soest. A. van der Kraan naar Uithoorn. A. A. Grif fioen naar Woerden. B. M. van Zome ren en gezin naar Haarlemmermeer. M. O. van Velzen naar Kockengen. NOORDEN. Jubileum. Heden was het 40 jaar ge leden, dat G. Reijntjes onafgebroken als arbeider in dienst was van den veehouder W. van Diemen alhier. Personalia. Met ingang van 1 Septem ber is benoemd tot onderwijzer aan de R. K. school alhier de heer Blok, onderwij zer uit Mijdrecht, sedert een paar jaren onderwijzer te Noordscharwoude, zulks in de plaats van den heer J. J. Beving, die benoemd werd te Woerden. WOERDEN. Koninginnedag. In een gehouden vergadering van het bestuur van „Konin ginnedag" met de besturen van verschil lende vereenigingen is een voorloopig pro gramma opgemaakt voor de viering van den 50sten verjaardag van- H. M. de Ko ningin. Het programma zal geheel ver schijnen in een voor een geringen prijs ver krijgbaar te stellen programmaboekje. De viering van het feest zal waarschijnlijk plaats hebben op Woensdag 3 September en Donderdag 4 September, daar twee da gen noodzakelijk blijken te zijn om het uit gebreide programma te kunnen uitvoeren. De feestviering zal waarschijnlijk de vol gende punten omvatten. Van 30 Augustus tot en met 6 September een winkelweek, uitgaande van de R. K. Middenstands ver- eeniging „Dc Hanze" en de Algemeene Middenstandsvereeniging. Hierbij zullen verschillende bijzondere attracties zijn. Woensdagmiddag muziek op den toren, waarna optocht der verschillende sport- vereenigingen enz. naar het Exercitieter- Agenda LEIDEN. Zondag. Feestvergadering herdenking 121/2-jarig bestaan der afd. van den R.-K. bond van Transportar beiders, St. Antoniuspatronaat, Hazewindsteeg, halfacht. 's Mor gens 8 uur Algemeene H. Com munie in de Lodewijkskerk. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door de doktoren: Jansen, Kist en Meijboom. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Juli tot en met Zondag.3 Aug. a.s. waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telef. 552. rein, dat als feestterrein dienst doet. Den volgen zwem-, polo- en canowedstrijden en schietwedstrijden van de Bijzondere Vrij willige Landstorm. De twee zangvereeni- gingen zullen zingen op verlichte vaartui gen, terwijl tevens een openlucht samen komst plaats heeft, met verschillende spre kers over: „Het Oranjehuis". Er schijnt een oplossing gevonden te zijn betreffendo het zingen der kinderen. Dit zal plaats hebben Donderdagmorgen tè 9 uur, ter wijl waarschijnlijk de heer J. A. Appel doorn zal dirigeeren. Hierna de kinder spelen, waarna prijsuitreiking op het feestterrein. Muzikale medewerking door „Excelsior", 's Middags vermakelijkheden op het terrein waar de Hollandsche Mij. van Landbouw voor den dag komt met een in Woerden nog onbekend spel: Kaar- boren, op dezelfde manier als het ringste ken plaats vindt. Bestuurders van auto's en met paard bespannen rijtuigen kunnen hieraan deelnemen. Pro Patria. zal een openluchtspel opvoeren, getiteld: „Leidens Ontzet", waarna de welbekende Arken dammers uit Utrecht, van de afdeeling Volkszang een uitvoering geven. Tot slot een schitterend vuurwerk. Verder zullen de verschillende straat- versieringen en de verlichting van ge meentewege bijdragen tot een gezellig Koninginnefeest. Hopen we op goed weer als onmisbare factor van gezellig feestvieren. Zwemfeest. De Woerdensohc Zwem- club heeft voor Zaterdag 9 Augustus weel een zwemfeest georganiseerd voor de le den van W. Z. C. om medailles en kunst voorwerpen in het zwembassin aan dc Nieuwendijk. Op het 20 nummers tellend programma, staan o.a. estafettewedstrij den, gecostumeerd zwemmen, polowed strijden enz. Aanvang 's middags 3 uur. Voetbal. Zondag a.s. zullen geen voetbalwedstrijden plaats hebben voor de serie V. E. P., daar de verschillende deel- ncmendo clubs naar Montfoort moeten. Het programma voor Zondag is verzet op Zondag over 8 dagen. Dienstplicht. Van de lichting 1931 der gemeente Woerden zijn tot gewoon dienstplichtige bestemd de navolgende ingeschrevenen: D. N. van der Kolm, H. van Leeuwen. J. C. van der Meer, J. Met horst, A. A. Moes, A. van Naarden, N. J. Verheul, M. Vermeul-c, E. Wortman, H. W. F. IJsebrands, -H. L. Blok, C. de Booij, W. Busscher, J. J. Th. van Dam en T. F. van Dijk. Tot buitengewoon dienstplichtige zijn bestemd: A. Th. J. Kemp. G. T. van Ives- teren, J. L. Koene, M. Makkink, J. Massop, J. P. van Miert, W. van Muijen, C. Os kam, N. Plomp, G. H. van Randeraad, A. F. M. Ultee, C. Verbaan, D. G. C. van Vliet, G. Wienbecker,H. van Amerongen, J. Bannink, W. Bastmeijer, W. van Bem- mel, P. C. J. van den Berg, G. van Beu- sekom, G. W. den Boggendc. G. Brouwer, J. den Butter, C. H. Cochrane, C. P. Th. van Eek, M. Everwijn, B. Hamerslag, J. J. Heilker, T. van der Houwen en J. J. de Jong. Geboren: Jacoba- Christina d. van M. O. de Koning en F. G. Bartholomeus Christina d. van L. N. Blonk en A. M. Noorlander Cornelis z. van C. Ooster- om en H. Hensen. Overleden: Nicolaas Hemmer wedr. van N. Winkel, 81 j. Z0ETERW0UDE Gemeenteraad. De Raad vergadert Woensdagmorgen te 9.15 uur ten Raad- huize (nieuwe tijd). Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Ver zoek van W. J. Onderwater, Weipoort alhier, om hem vergunning te verleenen tot het bouwen van een melkhuis op per ceel, kadastraal bekend sectie B nrs. 1947 en 1948. 3. Aanbieding gemeente rekening 1929. 4. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente-begroot ing 1930. 5. Voorstellen van B. en W. in ver band met de fïnancieele Verhoudings wet 1929. 6. Voorstel van B. en W. met betrekking tot het geven van overpad aan A. van der Poel. 7. Schrijven van het gemeente-bestuur van Katwijk cm toe te treden tot een gevormd school artsendistrict met prae-advies en voorstel van B. én W. 8. Rondvraag. Herwonnen Levenskracht. De in deze gemeente gehouden collecte ten bate van Herwonnen Levenskracht heeft f 76.27 op gebracht. Arbeidsbeurs. Gedurende de maand Juli j.l. werden bij het correspondent schap der arbeidsbemiddeling 10 personen als werkzoekend ingeschreven. Hiervan konden docr bemiddeling van den cor respondent 4 personen geplaatst worden. Op het einde der maand stonden nog 4 personen ingeschreven.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2