ZATERDAG 2 AUGUSTUS 1930 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging D. 0. S. D. O. S. I komt morgen nog weer eens in het veld en wel tegen de Aiphen&clie Boys. Wij hopen op een mooien wedstrijd, terwijl het tevens een zeer goede training is voor de a.s. Competitie, aanvang 3 uur. D. O. S. II speelt vriendschappelijk te gen N. V. V. I uit Nieuwkoop, aanvang half twee. R. K. Sportvereeniging A. V. V. Zondag 3 Augustus a.s. zal het weder om een drukke dag worden voor de A. V. V.'ers. Het le elftal speelt te 2.45 uur tegen Gr. Floris II voor de Gr. Fl. reeks wedstrijden. Dit belooft een zware wed strijd te worden voor A. V. V., terwijl het aan spanning niet ontbreken zal. Wij reke nen op een mooien én fairen wedstrijd. A. V. V. II speelt om 3 uur tegen Lei den II voor de seriewedstrijden van A. S. C. te Zoeterwoude, terwijl A. V. V. b om 1.30 uur op eigen terrein vriendschappelijk speelt tegen Gr. Floris b en A. V. V.a waarschijnlijk te 2.30 uur tegen V. A. P.a Wij rekenen ook hier op mooie wedstrijden en vertrouwen dat de A. V. V.'ers hun best zullen doen goede resultaten te be reiken. Veel succes. R. K. Sportvereeniging „Teijlingen." A»s. Zondag worden de nederlaagwed strijden van het 2e elftal voortgezet. Meer burg I speelt om 2.30 uur op Sporthof te gen Teijlingen II. De volgende week B. O. S. I cn dan behooren de nederlaagwed- strjjden weer tot het verdeden. Op 24 Augustus spelen Leiden ILisse I voor de seriewedstrijden van de eerste afdeeling, zoodat dan de Lustrumwed strijden ten einde zijn. De junioren van Teijlingen gaan naar de Essen-laan om de dito's van Lisse te ontmoeten. Om 12.30 uur vangt de wed strijd aan. Vertrek per fiets om 12 uur vanaf K. S. A. R. K. Sportvereeniging V. V. E. Morgen worden de seriewedstrijden we derom voortgezet. Om 12.30 uur wordt ge speeld de wedstrijd V. V. P. ID. H. B. I om den Isten en 2den prijs der 3de afdee ling. Dat belooft een mooi partijtje tus- schen twee gelijkwaardige tegenstanders. Om 2.15 uur spelen Leonidas 5 en Dui ven 4 voor de winnaarsronde der 3de af deeling. Te 3.30 uur vangt aan de wedstrijd' V. V. L. ILeonidas 3 om den isten en 2den prijs der eerste afdeeling. Wij gelooven wel dat V. V. L. haar uiterste best zal moeten doen om tegen deze sterke lste klasser een behoorlijk figuur te maken. Wanneer er echter goed aangepakt wordt, zal Leonidas de over winning echter niet zoo gemakkelijk be halen. We rekenen op een mooien wed strijd. V. V. L. 2 gaat op bezoek bij Leiden en speelt daar om 2 uur een vriendschappe- lijken wedstrijd. Vertrek per fiets om 1 uur. S. J. C. naar Voorburg. Morgen gaat een sterke combinatie van Igj. J. C. I naar Voorburg om tegen Wil helmus I een liefdadigheidswedstrijd te spelen. Wij wenschen onzen jongens veel succes en een aangenamen dag. KON. NED. VOETBALBOND. „Alphen". Alphen speelt Zondag een wedstrijd te gen een Sparta-comb. uit Rotterdam, waarin o.m. uitkomen vier spelers uit Sparta I. De opstelling der elftallen is de volgende Alphen I: G. v. Leeuwen B. Hoogenboom H. Hesseling J. Broer 'Th. Plantfeber W. Dijkman H. v. Wilgen H. v. Kooijk M. v. Kooijk B. Goddijn J. Bouthoorn 0 Ehrbeeker Voskamp Wendt Kindo v. d. Welle Meinders v. d. Berg Snoek Sluijters Kerkhof Nieuw veld. Scheidsrechter is 4e heer S. Hakkerb. LAWN-TENNIS DE NAT. KAMPIOENSCHAPPEN. Dc middag van den vierden dag. Laat. op den middag werd nog de finale van hei dames-enkelspel gespeeld, wat met de overwinning van dc dames R. Rollin Cououcvque en Canters op dc dames V. Lhoest en M. Staab eindigde. De stand was G3, 63. Velen volgden dezen wed- strijd en na afloop bood de algemeene wedstrijdleider de heer Hoyte Veder den beiden winnenden dames de haar toeko mende prijzen aan, ieder een zilveren schaal. De heer Hughan won van Scheurleer in 4 sets, waardoor hij zich een plaats in de kwartfinale heeft verzekerd. Met belang stelling zullen zijn verdere verrichtingen, welke dc laatste dagen zoo schitterend waren, worden tegemoet gezien. Heeren enkelspel (kwartfinale):' T. Hu ghan slaat G. M. Scheurleer 6—3, 4—6, 7—5, 6—4. Dames dubbelspel (finale): Mej. N. Rol lin Couqnerque en mej. M. Canters slaan mej. N. Lhoest cn mej. M. Staab 6—3, 63. Hecren dubbelspel: J. van Olst cn J. van der Heide slaan dr. Ch. Mcndes de Leon en ir. J. A. Pennink 60, 60, 63. Gemengd dubbelspel: mevr. G. Spies en ir. R. C. Nauta slaan mej. L. Polano en Th. van Eek 6—2, 4—6, 6—2. 3e ronde: mej. M. Rollin Couquerque en G. R. Castendijk slaan mej. T. de Jong en mr. M. O. Sigmond 62, 62; mej. M. Can ters en O. Koopman slaan mej. N. Spit en H. G. Eilers 62, 61; mej. M. Canters en O. Koopman slaan mej. H. C. v. d. Heide en T. Hughan 61, 61. Troostronde heeren-enkelspel: J. Boon slaat H. M. A. van Berkel 60, 60; Nel- wan slaat J. H. Wisselink 62, 61. Troostronde dames-enkelspel: mej. Coe lingh slaat mevr. de Bruyn Tengbergen 5—7, 6—2, 6—4. De vijfde dag. De uitslagen van dezen dag luiden: Dames-enkelspel (3e ronde, kwart-finale): mej. N. LhoeBt slaat mej. M. Staab 61, 97; mej. M. Canters slaat mevr. Bovitmij 63, 61; mevr. M. R. Jonquiere slaat mej. T. Groene wegen 6—4, 6—1. Gemengd dubbelspel (derde ronde): mej. 'H. C. van der Heide en T. Hughan slaan mej. E. van Herwijnen en W. Marin'kelle 6—4, 6—1. Heeren-enkelspel: 3e ronde: W. J. Kar- sten slaat J. van der Hagen 60, 16, 61, 76; ir. R. C. Nauta slaat ir. A. Knappert 86, 36, 64, 62. 3e ronde: mr. M. v. d. Feen slaat W. J. Karsten 57, 06, 62, 63, 75; ir. Nauta slaat J. D. V. d. Berg 7—5, 6—3, 5—7, 7—5; G. W. Scheurleer w.o. J. v. d. Heide; J. van Olst slaat M. Wetselaar 64, 36, 57, 86, 6—4; Koopman slaat G. R. Castendijk 4—6, 6—2, 8—6, 6—2. Dames dubbelspel: mej. N. Lhoest en mej. M. Staab slaan mej. H. E. v. d. Heide en mej. N. Spit 46, 64, 75. Hecren dubbelspel (kwart, finale): Th. van Eek en M. Wetselaar slaan J. G. Hel dring en J. van der Hagen 46, 62, 63, 61; T. Hughan en J. Martens slaan H. G. Eilers en G. W. Scheurleer 64, 63, 6—3. Troostronde dames-enkelspel: mej. J. Heijbroek slaat mej. Th. Coelingh 62, 61; mevr. C. de Bruin Tengbergen slaat mej. HulshoffPol 63, 63; mej. H. Ent hoven slaat mej. H. C. v. d. Heide 06, 56 (wegens terugtrekken van mej. v. d. Heide); mevr. O. de Bruin Tengbergen slaat mej. H. Entlioven 86, 6—3. Troostronde heeren-enkelspel: H. H. Wisselink slaat dr. B. Palsma- 62, 62; E. Kloek slaat N. Coster van Voorhout 75, 61; H. T. Smith slaat R. O. van Manen 64, 61; J. Boon slaat J. v. d. Garde 61, 6—3; E. Nelwan slaat T. H. Parmentier 61, 64; E. Nelwan slaat E. Kloek 61, 6—0. Troostronde gemengd dubbelspel: mej. E. Belzer en H. M. A. van Berkel slaan mej. Th. E. de Wolff van Westerrode en J. H. Wisselink 86, 64; mej. E. Belzer en H. J. M. A. van Berkel slaan mej. Th. Coelingh en E. Nelwan 6—0, 75; mej. M. Fabius en mr. J. C. Lee slaan mevr. C. de Bruyn Tengbergen en F. J. Thoolen 75, 60; mej. E. Belzer cn H. M. A. van Ber kel slaan mej. M. Fabius cn mr. J. C. Lee 97, 6—0. CRICKET FLAMINGO'S—FREE FORESTERS. Gewonnen door de Engelschen met innings en 40 runs. Wilson scoort een century. Gistermorgen zeten de Engelschen hun gisteren afgebroken innings voort met Wilson en Pattisson aan bat. De roep, die van dit uitstekende batting team was voorafgegaan werd op dezen dag wel be waarheid. Vooral Pattisson bleek een zeef sterk bat te zijn. Nadat hij op den eersten dag door heb Later ingaan een achterstand had, liep hij heden vrij snel op Wilson in, zoodat hij ongeveer gelijktijdig 60 runs op hun naam hadden staan. Pattison liep daarna door verschillende verdienstelijke vieren op Wilson in en was het eerste bin nen het bereik van zijn century. East en Sodderland sloegen deze verwachting den bodem in en op 98 verdween de Engeltfch- man van het tooneel. Wilson wiens scoren voorzichtiger was, zag zijn geduld beloond. Hij bereikte de honderd, maar sneuvelde toen door een vang van Hopink op het bowlen van de Beus. De staart der Engelschen bracht er niet veel van terecht. Te meer valt dit op daar bij de lunoh de stand 319 voor 5 was. De nog resteerende bats vielen echter spoedig achter elkaar en met een vrij aanzienlijk totaal van 371 kwam het einde aan de Engelsche innings. De Flamingo's voor de tweede maal ingaande, moesten dus op zijn minst ge nomen 184 runs maken om een nederlaag met innings te ontgaan. Lang niet ge makkelijk tegen een zoo sterken aanval als der Engelschen bowlers. De Hollanders zijn er' dan ook niet in geslaagd. Zij seoorden sights 144 runs, te danken aan: de middelmoot en de staart. De begin- bats waren door dc uiterst gevaarlijke ballen van Hughes Wallett en Burdett spoedig verdwenen. Voor een stand van 19 waren reeds vier matsmen verdwenen. Toen de Beus gezelschap van P. Feith had gekregen, kregen de scores meer nut tiger werk. Met de twee genoemde bats- men hielden ok Kessler en Schill de eer van het Hollandsche cricket hoog, maar ten slotte moesten de Flamingo's evenwel de meerderheid van het Engelsche toer— elftal erkennen. Met *20 innings en 40 runs gingen zij ten onder, hetgeen achteraf gebleken ee>n behoorlijk resultaat is. Overzicht. Vandaag en morgen speelt heb Neder- landsoh elftal tegen de Free Foresters op het Rood en Wit-terrein in Haarlem. De Engelschen zijn dit jaar minder sterk op- gekomeu dan anders. Toch gelooven we niét dat het Nederlandsch-elftal 'veel kans heeft om te winnen. In elk geval kan het een aardige wedstrijd worden van goed cricket en we kunnen ieder cricket-enthou siast een reisje naar 't Rood en Wit-terrein warm aanbevelen. MIJNHARDT'; Hoofd pij n-Table Laxeer-Tableï Zenuw-Tablf Staal-Tabl Maag-Tab 386 Bij Apoth. en Drogisten Voor de eerste klasse is alleen de wed strijd H. D. V. S.A. C. C. vastgesteld.' A. C. C. staat op het oogenblik onderaan, terwijl H. D. V. S„ sinds verleden week de vierde plaats bezet. Ongetwijfeld is II. D. V. S. sterker maar het krachtsverschil is toch niet zoo groot, dat zij een gemakke lijke overwinning op de Amsterdammers zal behalen. Voor de Overgangsklasse is vooral de wedstrijd QuickAjax van belang. Ajax is morgen geheel volledig en mocht zij ex werkelijk in slagen om het- sterke Quick in eigen home te verslaan, dan spreken de Leidenaars nog een 'geducht woordje mee in den strijd om de eerste plaats. Na Quick speelt Ajax nog thuis tegen R. C. H. en tegen Phoenix. Ook deze wedstrijden moeten gewonnen worden en kunnen ook gewonnen worden als er maar van het be gin tot het eind scherp gefield wordt. H. C. C. III staat bovenaan; het is lang niet onmogelijk dat zij tegen Phoenix een veer laat, waarmede de kansen van Ajax stij gen. L. C. C. gaat naar Sparta. Na de buiten gewoon sleehte beurt tegen Hermes D. V. S. geven we de Leidsche weinig kans. Ajax II speelt tegen Excelsior II. Beide clubs hebben 2 punten. De verliezer zal wel definitief onderaan komen. ATHLETIEK SPORTWEEK 1930. Het bestuur van Rood-Wit verzoekt alle leden op Zondag 3 Augustus te 1 uur aan wezig te zijn in de zaal van Hotel Den Bncht, waar wederom loten verkijgbaar zijn ter verkoop. R. K. Athletiek en Sportvereeniging „Rood-Wit". Donderdagavond vond de eerste ont moeting plaats tusschen Wilskracht (Al phen) en Rood Wit. De uitslagen luiden: Kogelstooten Seniores (Wils kracht): de Hei 9.18 M., G. v. Leeuwen 9.04 M., v. Egmond 8.87 M., Krumpelman 8.45 M., en Janmaat 8.M. Vijf besten Rood-Wit: Duindam 9.54 M.. Stijnman S.19 M., Verhoef 7.53 M., van Noorl 7.52 M., Engelsman 6.40 M. .Juniores (Wils kracht): de Hei 9.21 M., Vrisekoop 8.56 M. de Korte S.54 M., Nieuwendijk 8.32 M.. B. van Leeuwen 7.01; Vijf besten Rood-Wit: v. Brussel 10.M., v. Cleef 9.J. Mei man 8.87, Huibers, 8.63 M., Kneiffer en Verhoeven 8.62 M. Verspr in gen: Seniores (Wilskr-) v. Vulpen 5.63 M., Janmaat 5.55 M., de Hei 5.50 M„ Krumpelman 5.20 M., A. v. Leeu wen 5.13 M.; Vijf besten Rood-Wit: En gelsman 4.93 M., Duindam 4.87 M., T. Stijn man 4.80 M., Verhoef 4.71 M., Van Xoort. 4.50 M.; Juniores (Wilskracht): de Hei 4.9S M., Vrisekoêp 4.80 M. de Korte 4.65 M., Nieuwendijk 4.34 M., van Leeuwen 4.24 M. vijf besten Rood-Wit: van Cleef 4.85 M., van Brussel 1.82 M., Huibers 4.75 M., Kneiffer 4.72 M., Janssen 4.25 M. Hardloop en 100 MeterSeniores (Wilskracht): de Hei 13 sec., Krumpelman 13.5 sec., Van Vulpen 13.7 sec., Janmaat 13.9 sec, G. van Leeuwen 14 sec.; vijf bes ten Rood-Wit: T. Stijnman 13.2 sec., Ver hoef 13.4 sec., W. Stijnman 14.7 sec.. Van Noort 15 sec., Engelsman 15.sec.; Junio res (Wilskracht): Vrisekoop 11.5 sec., de Korte 11.7 sec., de Hei 11.8 sec., Nieuwen dijk 12 sec., Van Leeuwen 12.1 sec.; vijf besten Rood-Wit: van Brussel 11.7 sec., v. Cleef 11.9 sec., Huibers 12 sec., J. Mei man 12 sec., Kneiffer en Janssen 12 sec. De Junioren liepen S0 Meter. Het programma voor de wedstrijden in Alphen is als volgt samengesteld: Senioren: 1. 200 M. hardloopen, 2. hoogspringen, 3. speerwerpen en 4. 4 x 100 M. estafette. Juniores: 1. 320 M. hardloopen, 2. hoogspringen, 3. slin-gerba-lwerpen, 4. 4 x 80 M. estafette. DE U.l.O.C.E.P. Nabetrachting over de gehouden Intern. Atletiekwedstrijden te Antwerpen. De wedstrijden te Antwerpen behooren tot het verleden en we hebben thans ge legenheid de prestaties der Hollanders onder de loup te nemen. Meen den dat de Hollanders een poo- ver figuur zouden slaan in dit in ternationale tournooï, thans kunnen we gerust verklaren dat alles nog uitstekend is meegevallen. Op de loopnummers waren de Fran schen en Duitschers ons de baas, doch in de spring- en werpnummers bleken de onzen over goede krachten te kunnen be schikken. We laten hieronder de nummers volgen waarin Hollanders uitkwamen. 100 M.: In de 2e serie plaatste Blaisse zich 2e achter Volmert (D.) in den tijd van 11.4 sec. waarmede hij onder het R.-K. record van Nederland liep. De finale werd gewonnen door Hes- bruggen (D.) in den tijd van 11 sec Blaisse eindigde als no. 4. zich niet plaatsen voor de finale. De finale 200 M.: In dit nummer konden de onzen won Hesbruggen (D.) in den tijd van 22 3/5 sec. 400 M.Hierin kwam slechts Brits uit, aangezien Slee zich in dc 800 M. te veel had moeten inspannen om met succes mede te kunnen loopen. De Franschman Henrv die de buitenbaan had, won onbe dreigd in den tijd van 51.4 sec. Brits was no. 4 in 55.3. 800 M.: Petit (Fr.) nam direct?'in razend tempo den kop, Slee verraste allen door tot op de laatste 100 M. nog op de 3e plaats te blijven, het bleek echter, dat hij te veel van zijn krachten had gevergd en zoo kon Schmitz (D.) hem nog juist in het rechte einde passeeren. De door Slee Jr. gemaakte tijd van 2 min. 7.1 sec. be looft veel voor de toekomst. Ook deze tijd is beneden het R.-K. Ned. record. 1500 M.Jansen moest hier de eer van de onzen ophouden en deed zulks op schitterende wijze. Frotizheim (D.) was echter te sterk voor hem en won onbe dreigd in den tijd vqn 4 min. 13.4 sec. Jansen deed er 4 min 20.4 sec. over. Wan neer laatstgenoemde zich gaat toeleggen op een eindspurt is hij tot beter dingen in staat. 3000 M.In dit nummer waren de bui tenlanders ons weer de baas, toeïi wTs- Smits nog als nummer 4 te eindigen m den tijd van 9 min. 42.1 sec. 4 X 10° M. Estafette: Het was vooruit te voorzien dat de Nederlanders hier op de 3e plaats zouden eindigen, de tijd was 47 sec. Zweedsche Estafette, 400 M,, 300 M., 200 M. en 100 M.: Dit lammer was buiten verwachting weer een groot succes voor pns. Slee Jr. startte en wist op den Duit- scher Schmitz '3 meter voorsprong te ne men. Ronde welke de 300 M. liep kon den voorsprong behouden, terwijl Blaisse er nog een extra schepje opdeed, de Fran- schen wisten echter hun voorsprong te be houden hoe Gelens zich ook inspande op de laatste 100 M. In den goeden tijd van 2 min. 10.4 sec. waren we 2e achter de Fransche ploeg welke een tijd maakte van 2 min. 4.4 sec. Verkeerd overnemen door de Franschen werd door den voorzitter-kamprechter niet gestraft, zoodat ons de le plaats ontging. Polsstokhoogspringen: Drie Hollanders en 1 Tsjech plaatsten zich in de finale. Hooyen bereikte 3.30 M. en legde beslag op den le prijs. Weet dezon at'iïeet een langeren aanloop te nemen zoo zal hij binnenkort de 3.50 M. weten te bereiken. Kaptein zag zich derde geplaatst met een sprong van 3.20 M. terwijl Gelens 4e werd met 3.10 M. Een succesvol nurumer dus voor de onzen. Kogelstooten: v. Galen was hier onze man en waar hij Zondagmorgen bij de training meer dan 12 M. wierp waren wij vol goeden moed toen hij zich voor de finale plaatste met een worp van 11.43 M. In de finale bereikte echter Probst (Fr.) eveneens 11.43 M. en moesten beide drie maal overwerpen om te zien, wie voor den len prijs in aanmerking kwam. De Fransch man bracht het tot 11.81 M. terwijl v. Ga len zijn worp van 's morgens niet kon ver beteren en hij zich dus met de 2e plaats moest tevreden stellen. Speerwerpen: Hier won Jaegers (Hol land) onbedreigd met een worp van 52.12 M. Penn plaatste zic-h als nummer 4 met 44.46 M. Een worp van Jagers met eigen speer van meer dan 55 M. werd op ver zoek der Franschen ongeldig verklaard. Discuswerpen: Probst (Fr.) legde hier beslag op den eersten prijs met een worp van 36.70 M.. van Galen was ook in dit nummer wederom nummer 2 met een worp van 32.39 M., terwijl Quadvlieg welke in de finale wegens vertrek niet m~ewierp de 3e plaats bezette met 31.08 M. Hoogspringen: In dit nummer wist geen der onzen zich to plaatsen. Meissen waar op onze hoop was gevestigd bereikte slechts 1.62 M. en bleef beneden zijn kun nen. Verspringen: De Franschen Bertheux en Peletier sprongen beide 6.44 M., Ge lens moest zich met de 4e plaats Tevreden stellen met een sprong van 6.35 M. In totaal wisten onze athleten dus de volgende plaatsen te bezetten: le prijzen 2; 2e prijzen 4; 3e prijzen 3; 4e prijzen 5. De totale classificatie bracht Holland op de 3e plaats met 30 punten, Duitsch- lancl had 48 punten, Frankrijk 43 en Tsje- cho-Slowakije 3 punten. Alles bij elkander ge-nomen kan het R.K. Nederland sch Athletiek-Comité tevreden zijn met deze eerste uitzending van een groep athleten. DE NEDERLANDSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN. Heden en Zondag zullen te Groningen de nationale kampioenschappen worden verwerkt- Dat Groningen is gekozen, heeft bij velen verwondering gewekt, omdat de athleten uit het Westen (en daar komen de besten vandaan) een lange reis moeten maken. Groningen bezit echter een sintelbaan en de Groningers hebben bewezen voor een goede organisatie le kunnen zorg dragen. Het is dus vanzelfsprekend, dat de K. N. A. U., toen bekend werd, dat op 2 en 3 Au gustus te Amsterdam de wielerkampioen schappen zouden worden gehouden en ook de liaan op te V/erve in Den Haag op de genoemde data niet ter beschikking was, hei aanbod van Groningen accepteerde. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de groote kosten welke aan de reis naar Groningen verbonden zijn, een aantal ern stige candidaten voor de titels zou af schrikken, maar toen de inschrijvingen ge sloten werden, bleek toch dat ca. 130 ath leten van de partij zouden zijn en onder hen vrijwel alle goede athleten, waarover ons land beschikt. Een sportief succes is daardoor verze kerd. Wie of er met de overwinning zal gaan strijken is echter niet voor alle num mers te voorspellen. Dat bij de 100 en 200 M. Berger de grooie favoriet is, is geen geheim en dc estafette 4 x 100 M. is, wan neer er reglementair worde overgenomen vrijwel zeker, voor de Haarlcmploeg, v. d. Zee is een ernstig candidaat voor het kampioenschap bij het polsstokhoogsprin gen. Dit nummer kan echter vol verrassin gen zijn, .waarbij wij denken aan Van Oor schot. Jammer is het dat v. d. Berge, die nog steeds niet fit is, zijn titels (100 en 200 m.) niet zal kunnen verdedigen. Ook Broos, die vorig jaar het kampioenschap 400 M. won, is niet meer van de partij. De volgende titelhouders nemen wel deel: 800 M. Hoogerwerf; 1500 en 5000 M. J. Zeegers, 4 x 100 M. „Vlug en Lenig", 4 x 400 M. „Haarlem", 110 M. hordenloop C. Ras, 400 M. horden G. van Bokhorst; snel wandelen 1500 en 3500 M. C. A. GubbeLs, verspringen H. de Boer; polsstok-hoog springen L. M. Oorschot; hink-stap-sprong W. Peters; speerwerpen J. Knol; discus werpen G. Eysker; kogelstooten en kogel slingeren H. Kamerbeek. De nummers ver- en hoogspringgen zon der aanloop en polsstokverspringen zijn van het programma der kampioenswedstrij den afgevoerd. De nummers 10 K.M. hard loopen en 10 K.M. snelwandelen, benevens hardloopen over 25 K.M. worden op andere data verwerkt. Heden wordt te 6 uur nam. en Zondag te 2 uur begonnen. Demonstratie van „Schwingball". Tijdens het zwemfeest van de A. Z., werd in de -pauze een demonstratie gegeven van het „Schwingball"-spel, het nieuwe spel dat uit Duifcschland afkomstig, aldaar in korten tijd veel opgang heeft gemaakt en alom beoefend wordt. Het werd eergisteravond op uitstekende wijze te zien gegeven door Fraulein Else Schaf er te Mainz en den heer S. Mot te Amsterdam. Hoe „Schwingball" eigenlijk gespeeld wordt? Laat ons beginnen met mede te deelen, dat het zoowel in een zaal als in de open lucht beoefend kan worden, door twee personen tegelijk, hetzij dame of heer. Het heeft dus het voordeel van gemengd te kunnen worden gespeeld. Op een oppervlakte van ongeveer tien bij drie meter, wordt, een vak afgebakend van acht meter lang en één meter breed. Dit vak wordt in twee gelijke vakken ge deeld door er een lijn over het midden op te trekken. Ieder heeft dus een speelvlak van vier meter lengte. Men mag tijdens het spelen niet over do middellijn komen of buiten het vak, daar dit- een verliespunt voor den overtreder beteekent. Er warden partijen gespeeld tot 25 ver- liespunten; wie dit aantal behaald heeft, heeft de partij verloren. Het materieel bestaat uit een dunnen kabel van ruim drie meter lengte, waaraan in het midden een zachten, met haar ge- vulden bal is bevestigd, welke niet ver schuifbaar is, doch wel om zijn eigen as kan draaien. Aan elk uiteinde van den kabel is een handvat bevestigd. Het doel van het spel is, dat de één den ander met den bal tracht te treffen. Dit moet bereikt worden, door het maken van horizontale armbewe gingen. De ander moet nu trachten den bal te ontwijken, doch valt onmiddellijk er na bliksemsnel ook weer aan. Het is dus een uiterst bewegelijkspel. dat. alle spieren van het lichaam intensief aan den arbeid zet. Vooral daar -eerst eenige minuten met de linkerhand en daar na na de rust die hoog noodig blijkt om even op adem te komen met de rechter hand gespeeld wordt. Het lichaam beweegt zich dus vliegens vlug in talrijke achtereenvolgende houdin gen, zooals buigen, vóór- en achterwaarts, strekken, springen enz. Wij vonden, bij de demonstratie gisteravond, er vele bewe gingen van talrijke takken van sport in terug, o.a. van schermen, boksen, athletiek en turnen. ZWEMMEN NEDERL. RECORD VERBETERD. Dolfijn—Het Y 3—3. Gisteravond vonden in het Sportfond- senbad te Amstei'dam zwemwedstrijden plaats, die zich in een zeer groote belang stelling mochten verheugen. Het Ned. re cord 3 x 50 Meter wisselslag estafette, dat onlangs te Gouda in 4 min. 42.2 sec, op naam van de H. V. G. B. werd gebracht, werd hedenavond door „Het Y" verbe terd en op 1 min. 40.8 sec. gebracht. De ploeg bestond uit de heeren H. van Essen rugslag, J. Hoffman schoolslag en Van Oostrom Soede vrije slag. Om het polo- kampioenschap van Nederland vond de eerste beslissingswedstrijd plaats tusschen „Hefc Y" en „Dolfijn". Scheidsrechter was de heer G. Minnes. De stand met rust was 11. Eindstand 33. WATERSPORT Kanowedstrijden. Donderdagavond vond in Hotel de Waakzaamheid te Koog a. d. Zaan een hul digingsavond plaats van de Nederlandsche Kanoploeg, welke óp zulk een schitterende wijze de nationale kleuren heeft hoog ge houden bij den landenwedstrijd WeSt- DuitschlandNederland, die Zondag j.l. te Duisburg gehouden is. De Nederlanders toch, hoofdzakelijk Zaankanters, wisten bij deze wedstrijden beslag te leggen op twee eerste, twee tweede, vier derde en twee vierde prijzen, waarbij het eindresultaat was, dat de Duitschers zegevierden met 17 punten tegenover de Nederlanders met 15 punten, waarbij wij opmerken, dat vorig jaar dc Duitschers over alle linies over onze landgenooten zegevierden. Ir. H. Wu'lff, de leider der Hollandsche Kanovaarders, feliciteerde de ploeg mei haar succes, waarbij hij als bijzonderheid nog vermeldde, dat de Duitschers, toen zij hun tegenstanders den dag voor den wed strijd zagen trainen, in allerijl de ploegen wijzigden, door hun allerbeste krachten, welke zij eerst niet noodig achtten, in hei strijdperk te brengen. Ook de Burgemeester van Koog a. d. Zaan, de heer Versteegen, huldigde in zijn

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 14