corsets Branden en werkloosheid GROOTE BUITENGEWONE AANBIDDING ZATERDAG 2 AUGUSTUS 193*. DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 borgsom van 2.50. B. en W. zullen daar over beslissen. Punt 6. Vaststelling voorwaarden voor ophalen van asch en vuil. B. en W. hadden een voorstel tot publieke aanbesteding. Den heer Klaver stelde voor, die in eigen beheer te houden en te laten geschieden door den Gemeentewerkman, wanneer de weg in zijn geheel bestraat zal zijn en het werk dan eenigszins minder zal worden. De voorz. antwoordde hierop, dat er voor den gemeentewerkman nog genoeg werk overblijft. B. en W. hadden ook wel over wogen het in eigen beheer te houden. De voorzitter stelde voor het uit t.e besteden voor den tijd van drie jaar. Dit werd goed gekeurd. Aanbieding gemeente rekening 1929. De inkomsten waren 94.924.36, de uitgaven Gisteravond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester A. J, v. Gerrevink. Afwezig dr. Varenkamp. De nieuwbenoemde secretaris legt de ver- eischte eeden af, waarna de burgemeester den heer Reitsma toesprak: Installatie secretaris Reitsma. Spr. zeide dat deze benoeming van den Raad hem zeer heeft verheugd. Gij hebt, aldus spr., door uwe breede stu dies bewezen te zijn een man van uitge sproken wetenschappelijken aanleg en de informaties die van verschillende zijden over u zijn verstrekt, waren geëigend, reeds bij oppervlakkige kennisneming u te rang schikken onder de voor dit ambt in aan merking komende personen. Het ambt dat de heer Reitsma thans heeft aanvaard, noemde spr. een gewichtig en verantwoordelijk ambt, en dat is het in derdaad. Zeer gewichtige belangen der gemeente zijn betrokken bij den aan den secretaris toevertouwden arbeid. Juist in een gemeente als Oegstgcest, hetgeen spr. nader uitwerkte. Intusschen kan spr. dit ter aanmoediging mededeelen: Gij zult hier medewerking vinden. Medewerking mijnerzijds, medewerking van den Raad en het dagelijksch bestuur, medewerking van de ambtenaren, mede werking van de bevolking der gemeente. Zelf ben ik hier nu ongeveer vijf maan den en ik kan u gelukkig verzekeren, dat ik die medewerking in ruime mate heb on dervonden. Den eersten, anders zoo moeilijken tijd heeft men mij al uitermate gemakkelijk gemaakt Er is geen enkele aanwijzing dat gij tot een andere ervaring zoudt moeten komen,, En spoedig zult gij ondervinden, dat de sfeer, waarin gij uw arbeid gaat verrichten, ruim frisch en prikkelend is, dat het een lust is, om aan de belangen dezer heer lijke gemeente uwe krachten te mogen wij den. Met de bede, dat zegen moge rusten op de arbeid van den secr., besloot spr. zijn toespraak. Dank aan den oud-burgemees ter-secretaris. Hierna wijdde de burgemeester nog en kele woorden aan den oud-burgemeester van Griefchuijsen, die het secretariaat nog was blijven waarnemen en voor het eerst niet meer in de vergadering aanwezig was. De burgemeester va-n Gerrevink sprak nog els volgt: Hoewel de heer van Griethuijsen reeds vroeger als burgemeester en secretaris der gemeente officieel afscheid heeft genomen voel ik mij gedrongen mijn geachten ambts voorganger in eerstgenoemde hoedanigheid in deze vergadering van den Raad nog een laatste officieel saluut te brengen, en bo vendien een woord van hulde en dank voor de wijze waarop hij gedurende de maanden van zijn aftreden nog met volle toewijding de werkzaamheden als secretaris heeft waargenomen. Op de meest aangename wijze iie?> vc met den heer van Gr. in die maanden sa mengewerkt en mijn eerbied voor zijn werk en dc genegenheid voor zijn persoon zijn in dien tijd gegroeid en bevestigd. Menigen nuttigen arbeid heb ik aan dezen scherpzinnigen en eerbiedwaardigen man te danken en het doet mij werkelijk leed hem niet meer dagelijks te zullen zien en te raadplegen. Ik ben overtuigd, in den geest van i-en Raad te handelen als ik den heer van Griethuijsen nogmaals onzen hartelijken dank betuig voor hetgeen hij voor de ge meente Oegstgeest heeft gedaan, voor het geen hij voor haar is geweest. De de heer Onze God zijnen ouderdom rijkelijk zegeno is onze bede. (Applaus). De heer Reitsma dankte den voorzitter voor zijn sympathieke woorden en hoopt mede te werken aan de groei en bloei van Oegstgeest. De notulen worden na voorlezing onver anderd goedgekeurd. Ingekomen stukken. Verslag keuringsdienst van waren (wordt ter inzage gelegd). Missive Ged. Staten goedgekeurde raadsbesluiten. Verzoek win kelweekcommissie om medaille of kunst voorwerp. B. en AV. stellen voor daarvoor een bedrag van 25 uit te trekken. AVordt met alg. stemmen goedgekeurd. Verzoek Exploitatie-mij. om aanleg 1200 Meter straat in het Emmapark. AVordt ge zonden naar B. en AV. om advies. Verzoek Chr. H. B. S te Leiden om subsidie. AVordt goedgevonden. De nieuwe belasting Voorstel tot vaststelling Deiwaimgrtfror- deningen in verband met de wet finan- cieele verhouding van 15 Juli 1929, Staats blad 388. Burgemeester en AVethouders hebben in uitvoerige toelichtingen de Raad ingelicht over de wet financieelc verhouding tus- schen Rijk en gemeente voor wat hare wer king als wel hare gevolgen betreft. AVij resumeeren: Bestaande toestand: Uitkeering wet 1897 10235.87. Jaarwedde burg. en secr. ƒ600. Opcenten Pers. Belas- 69.689.18 1/2, aldus een saldo van 25.235.18 1/2. Subsidie Chr. H. B. S. te Leiden. De gemeenteraad besloot een subsidie toe te kennen van 1-14.73. Benoeming leden Commissie van Toe zicht op het correspondentschap voor de arbeidsbemiddeling. De volgende heeren zijn benoemd. Burgemeester K. Brug en wethouder M. P. Splinter, van de werkne mers D. de Haas en M. van Winkel en van de werkgevers AV. Kook en A. D. Onsna^ brugge. Overname van re Weidesteeg van den heer den Braver. De raad heeft besloten deze steeg over te nemen en op kosten der gemeente te laten bestraten. Hierna slui ting. ting f 26650, PI. Ink.bel. en forensenbel. ƒ136500. Totaal 173885.87. Nieuwe toestand: Uitk. gem. fonds Z 40249.60. Jaarwedde burg.-secr. tot maxi mum ƒ3000. 75 pet. grondbel. 17962.50. Pers. Bel. indien ongewijzigd 53100. Opc. Pers. Bel. 26550. Totaal 142662.10. Alzoo minder ontvangen tengevolge der wet ƒ31233.77. B. en W. stellen voor: a. de gemeente te plaatsen in de derde klasse gem. fonds. Meerdere opbrengst 9340. b. Opcenten gem. fondsbelasting 10 11560. c. Vernadering 5e grondslag (motorrij gen) verhoogde opbrengst 2100. d. Verhoogde opbrengst door de op centen Pers. Bel. van 50 op 80 te brengen 15930. Totaal meer opbrengst 38930. e. Dc gemeente voor do Pers. Bel. van de 7e in de zesde klase te plaatsen 7380. Blijft meer alzoo 31550. Hierbij merken B. en AV. o.m. op dat de verhooging Pers. Bel. voor de belasting betalers geen hoogere belasting betee- kent daar het leeningsfonds 1914 komt te vervallen, waarvoor aan Rija en Provincie resp. 20 en 10 opcenten op de Pers. Bel. werden geheven. De gevolgen voor de belastingbetalers komt in het kort hierop neer dat tot 8000 gulden inkomen iets minder belasting wordt betaald en daarboven iets meer. b. bij 10.000 gld. inkomen ƒ28.70 meer. Dit voor wat de gemeentefondsbelasting betreft welke de plaatselijke inkomstenbe lasting vervangt. De Personeele Bel. wordt iets lager doordat de gemeente in een hogere klasse is geplaatst. Heggen, die 't uitzicht belemmeren. Voorstel tot aanvulling Alg. Politie-ver ordening (art. 8obis) waarin wordt bepaald voor uitzicht belemmerende heggen en boomen te doen snoeien of verwijderen. De heeren den Ouden en Paardekooper juichen dit voorstel toe, waarna het voor- sfcel met algemeene stemmen wordt aange nomen. B. en \Y. bieden den Raad de gemeente rekening 1929 aan met een voordeelig saldo van 32.527 57 1/2. In de commissie tot onderzoek dezèr ie- kenig worden benoemd de heeren J. J. Nijssen, de Graaf en v. d. Burg. B. en AV. vragen nog een crediet voor aanschaffing nieuwe schrijfmachine en een i crediet, dat noodig is voor meubileering j kamer van den secretaris. Wordt goedge- j keurd. Rondvraag. I De heer Nijssen vraagt verbetering Rhijn- j geesterstraatweg bij café Zomerlust. De voorzitter is daarover reeds in conferentie geweest met het ministerie. Ook is_ er nog j een kwestie betreffende de rioleering met j de gemeente en Rijkswaterstaat. De heer Paardekooper vraagt naar de I roolijn nabij 't Raadhuis. De voorz. is het met de aanwijzing van de rooilijn aldaar niet gehel eens. De heer Breda vraagt naar het praead- vies over het verzoek van „Buitenkist". De voorz. zegt, dat die zaak is in onder zoek en B. en AV. hopen de volgende ver gadering met voor de gemeente voordee- liger voorwaarden te komen. Hierna sluiting. Het eerste halfjaar 1930 in ons land ver over de 1000 personen door brand werkloos geworden. Het is een eigenaardige gewoonte de ernst van een brand alleen af te meten naar de schade, welke aan een goedver- zekerd eigenaar wordt berokkend, of naar heb, gelukkig meestal niet groot, aantal dooden, die als slachtoffers van een brand komen te vallen. Het is geenszins de be doeling het pijnlijke van deze gevolgen te willen ontkennen, maar van den ande ren kant zouden wij er toch ook eens een oogenblik de aandacht willen vragen voor een niet minder nadeelig gevolg, n.l. dat der werkloosheid. Den 22en Jan. brak brand uit in 'n machi nekamer van de turfstrooiselfabr. te Nieu we Schoonderbeekveld, waarbij de geheele fabriek, waarop honderd arbeiders werk zaam waren, ten gronde ging. Alle wer kenden zagen zich door dezen brand van hun bron van inkomsten beroofd. AVie on zer herinnert zich ook nog niet den ge weldigen fabrieksbrand, welke in den nacht van Zondag 9 op Maandag 10 Maart uitbrak in de chocolade-fabriek te Wormerveer. Ofschoon men in den be ginne sprak van een werkloosheid van het geheele personeel, dat uit 160 man nen en vrouwen bestond, ie- dit aantal beperkt geworden tot 8 meisjes, die den volgenden dag ontslag kregen aangezegd met behoud van een week loon. Dien zelfden nacht woedde een niet minder hevige brand in de Maizena en Stijfsel- fabriek van de firma Honig te Nijmegen, waardoor een groot gedeelte van het ar- beiderspersoneel, dat uit 300 tot 400 men- schen bestond, vqor een tijdlang zonder werk kwam. Den 25en Maart brak des nachts ongeveer te twee uur brand uit in een te Culemborg gevestigde sigaren fabriek, waar 27 arbeiders- werkzaam wa ren. De fabriek ging in vlammen op, waardoor het geheele personeel zonder werk kwam. Men zal zich kunnen voor stellen, dat een brand, wanneer deze in een fabrieksstad uitbreekt, in den regel veel grooteren omvang zal hebben en veel ernstiger gevolgen, hetgeen dan ook wel bleek uit de geweldige brand, welke in den nacht van Zaterdag 5 op Zondag 6 April uitbrak in een schoenfabriek te Tilburg. In dit bedrijf waren 300 arbeiders werkzaam, die alle zonder werk kwamen door deze catastrofe; wel werden zij bij de opruiming te werk gesteld, maar ble ven daarna toch van hun gewonen werk kring beroofd. Den 28sten April, reeds vroeg in den morgen, ontstond brand bij de garenfabriek „Holland" te Beek en Donk. De gebouwen van de onderneming gingen grootendeels- in vlammen op, ter wijl 20 personen door den brand werk loos zijn geworden. AVel is waar zijn deze getallen niet zoo groot, maar toch verra den zij n-og veel misère, evenals het getal van hen, die bij den brand, welke den 17en Juni uibrak in de Sigarenfabriek te Veenendaalhierdoor werden vijftien mannen broodeloos. Erger was de veel omvangrijker brand aan de Jasnave-fa- brieken te Valkenswaard, welke daags daarna ontstond. AVel hadden de eige naars zich verzekerd tegen bedrijfsschade, zoodat do 20o arbeiders, bij he in dienst, zich gelukkig, niet geheel van inkomsten ontbloot zagen. Tenslotte dienen wij nog even aan het einde van dit overzicht de groote brand te vermelden, welke de maand Juli inwijdde. Omstreeks- tien min. over zes in den avond ontdekte men in een ondergoederenfabreik te Eindhoven brand; deze kon men echter niet blus- schen en de geheele fabriek ging verlo ren. Er werkten 62 meisjes en 4 mannen. Telt men al deze cijfers samen, dan zal het getal door brand werkloos geworden lieden alleen reeds over het eerste half jaar 1930 reeds een eind over de 1000 personen bedragen. Ongeveer 50 personen levend verbrand. Het is in den regel niet de uitslaande brand, die de meeste slachtoffers maakt; integendeel juist de brand, welke in de keeren slaat, of ook veel .bij kinderen, de brand tengevolge van het omtrokken van een petroleumtoestel of een kachel. En niet te vergeten is het veelvuldig voor komende feit, dat kinderen een pot met kokende vloeistof over zich heen trek ken en dan meestal tengevolge van de bekomen verwondingen overlijden. AVij willen een kleine statistiek geven van de ongelukken, welke zich in het loo- pende jaar tot op heden .hebben voor gedaan. Den l7en Januari trok een anderhalf- jarig jongetje spelenderwijze een thee ketel van" de tafel en kreeg den geheelen inhoud over het lichaam, waardoor het aan. de -bekomen verwondingen overleed. Te Hengelo was den 20sten Januari een werkman bezig methet nazien van een lakbak, waardoor zijn kleeren in brand geraakten. De man is toen in hoogst ern- stigen toestand in het ziekenhuis opge nomen. Dienzelfden dag beliep een dienst bode te Nieuwer Amstel bij het aanma ken van de kachel, waarbij eenige dekens in brand vlogen, zulke brandwonden op, dat zij naar het ziekenhuis te Amster dam moest w-orden vervoerd. Den 26sten Januari had een oude vrouw te Rotter dam het ongeluk over een brandend pe troleumstel te vallen, waardoor zij zulke ernstige brandwonden, opliep, dat zij door haar buren dood werd gevonden. Dien- zefden dag gebeurde het in de Residen tie, dat een 40-jarige dienstbode bij het haarwasss-hen -in brand geraakte en ern stig gewond aan gelaat en handen naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. En als was de maat nog niet vol, ver brandde dien dag te AVestgeest eeD vier jarig meisje, dat tijdens de afwezigheid der ouders in een pot kokend water viel. Den volgenden dag is te St. AVillibrord het ®en-jarig zoontje van een aldaar wo nend koopman in een pot met kokende soep gevallen en aan de gevolgen over leden. Het overzicht van de maand Februari vertoont in geen opzicht een gunstiger aanblik; reeds den zesden raakte een vijf jarig meisje te Den Haag in brand door dat zij tegen de kachel aanliep; zij over leed in het ziekenhuis. Den volgenden dag waren drie jongens op een weiland te Nieuwer Amstel bezig een vuurtje te sto ken. Op een gegeven oogenblik vatten de kleeren van een 11-jarig knaapje vlam. De jongen had gelukkig cle tegenwoor digheid van geest, zich in het natte gras rond te wentelen, maar bekwam toch he vige brandwonden aan zijn gelaat. Den lOden kreeg het vierjarig dochtertje van een familie te AVinsum een kan heete koffie over het lichaam; het kind overleed in het ziekenhuis te Groningen. Dienzelfden dag overleed te Amsterdam een 74-jarige weduwe die door de kachel in brand was geraakt. Twee dagen daarna werd een oude vrouw aan den Overtoom te Amsterdam in bewusteloozen toestand gevonden; zij had ernstige brandwonden bekomen doordat haar kleeren bij de kachel hadden vlam gevat. Terzelfder tijd kreeg een tweejarig kindje te Akker woud e een pot kokende melk over zich heen, waardoor het aan de bekomen verwondin gen is overleden. Vijf dagen nadien, den 18den Februari, heeft het eenjarig kindje van een Rotterdamsche familie een teil kokend water over het lichaam gekregen en is in het ziekenhuis #an den Coolsingel overleden. Opnieuw was een geval van onvoorzichtigheid te betreuren, toen den 25sten een vrouw van een landarbeider bij het aanmaken der kachel in brand ge raakte en naar het ziekenhuis te Amster dam moest worden overgebracht. Maar dit is nog niet zoo tragisch als het geval, dat zich ongeveer terzelfder tijd te Haa- ren bij Oisterwijk voordeed. Des middags bemerkten de buren, dat de luiken van een huisje, waar een weduwe alleen woonde, gesloten bleven. Toen men het huisje bin nenging, vond men de vrouw geheel ver brand dood op den grond liggen. Het laat zich gemakkelijk begrijpen, hoe geheel het dorp in opschudding geraakte bij heb ver nemen van dit droevig gebeuren. Daags daarna verbrandde te Kampen pen meisje van tien maanden, dit in een kinderstoel zat, waarin een test met vuur was geplaatst De maand Maart, welke ook nog behoort tot de wintermaanden, eischte, zooals men gemakkelijk had kunnen vermoeden, oven eens een groot aantal slachtoffers. Den vijfden viel de 23-jarige ongehuwde arbei der L. in een ketel met 10.000 liter kokende vetzuren en was op slag dood. Twee dagen daarna trof een dergelijk ongeluk een tweejarig jongetje te Raamsdonkveer, dat in een ketel kokend waschwater viel en aan de bekomen verwondingen overleed. Precies hetzelfde geschiedde den tienden te Delft met het driejarig zoontje van een familie aan de Cellebroedierstraat. Den llden Maart ontdekte een moeder te Hendrik Ido Ambacht, dat heb bedje, waarin haar kleine lag, in brand was ge raakt door den stoomketel, welke op me disch advies werd gebruikt. Het bleef ge lukkig beperkt tot enkele brandwondjes, welke de kleine had opgeloopen. Op het einde van die maand overleed te Sint Oedenrode het tweejarig dochtertje van een familie uit Lieshout, dat een ketel kokende soep over het lichaam had ge kregen en met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis was vervoerd. Heb overzicht van de maand April geeft niet veel gunstiger cijfers te zien. Den eersten reeds viel een vierjarig jongetje te AVeel in een pan kokend water en werd in hoogst gevaarlijken toestand naar het ziekenhuis overgebracht. Den volgenden dag kwam een vrouw te Rotterdam in aan raking met een spirituslamp en geraakte in brand; zij overleed tengevolge van do brandwonden. AVeinige dagen later trok een kind te Uitgeest een ketel kokend water over het lichaam en stierf daardoor. Te Buitenveldert had zekere mej. K. haar zeven maanden oud kindje op den grond op een kussen gelegd, toen het oudere zusje een pannetje kokende melk van de tafel wilde nemen. Het ldnd had echter het ongeluk, het pannetje te laten vallen, waardoor een gedeelte van den iuhoud op het kleintje terecht kwam en dit met brandwonden overdekt in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Nog geen vijf dagen later werd op een Zondagmorgen in alle vroegte brand ontdekt in de woning van een alleen levenden ouden heer te Ouderkerk. Men zag, hoe zijn beenen met brandwonden waren overdekt, waarschijn lijk als gevolg van het feit, dat de man te dicht bij de kachel had gezeten en aldus, zonder het zelf te bemerken in brand was geraakt; hij ontsnapte aldus aan een ver vroegden dood. Den 15den en 16den daar opvolgende verbrandden twee kinderen, een te Bergen op Zoom ten gevolge van een val in een tobbe heet water, en een ander te Oirschot door het omtrekken van een pot kokende melk. Twee dagen daarna, van diezelfde week geraakte een 89-jarige vrouw van den blinden S. te Sneek in brand bij het aansteken van een lucifer, waardoor zij ernstig gewond moest wor den opgenomen in het ziekenhuis aldaar. In het verdere verloop van die maand wa ren nog twee menschenlevens te betreuren te Kolliun n.l., waar een kindje in een kin derstoel in de vlammen omkwam en te Nieuw AVeerdinge, waar een eenjarig meis je een ketel gloeiend water greep, welke op de kachel stond en de geheele inhoud over het lichaampje kreeg. In de maand Mei kwamen minder geval len voor, doch bijna allen met den meest jammerlijken afloop. Te Tongelre overleed een 79-jarige weduwe, wier omslagdoek bij de kachel in brand was geraakt, terwijl twee dagen later, den vierden, een wieg in brand vloog te Beek, waardoor het kind gedeeltelijk verkoold naar het ziekenhuis te Sittard werd overgebracht. Den 18den Mei waren te Rotterdam twee broertjes op eikaars ruggen aan het rijden. De jong ste, die bovenop zat, greep een ketel ko kende melk en trok dien om; het gevolg was, dat beide jongens ernstige brandwon den opliepen, zoo zelfs, dat de jongste, die twee jaar oud was, spoedig daarop over leed. Den Maandag nadien was ongeveer hetzelfde het geval mtft twee meisjes, van wie het jongste kind, nauwelijks negen maanden oud, kwam te sterven. Den 24sten stierf in de Majella-stichting te Bussum een meisje van 8 jaar, dat spelenderwijze tegen een tafel was geloopen, waarop een pot heete koffie stond. De pot viel om, en het meisje verbrandde. Het overzicht van de maand Juni geeft ongeveer dezelfde cijfers als Mei. Aran do vijf gevallen van verbranding hadden er twee tot nog toe een doodelijken afloop, terwijl tweemaal opname en verpleging in een ziekenhuis noodzakelijk maakten. Den llden Juni viel op twee plaatsen te gelijk, n.l. te Katwijk en te Ouderkerk een kind in het kokende water, waarom beiden ook in een ziekenhuis zijn opgenomen. Daags daarop kwam te Dordrecht een 74- jarigc vrouw in aanraking met een bran dend gascomfoor, haar kleeren vatten vlam en met wonden overdekt, stierf zij in het gemeenteziekenhuis aldaar. Dienzelf den dag geraakte te Susteren het reser voir van een auto in brand, toen de eige naar dit met benzine wilde bijvullen. Deze heer liep verschillende emstige brandwon den op. Eenige dagen na het voorval te Susteren was een vrouw bezig met het •wasschen van een blouse in een emmer benzine, toen plotseling de emmer en om geving vlam vatten, doordat de damp ont brandde; een gascomfoor stond op een meter afstand. Do kleeren van de vrouw evenals verschillendo andere zaken vatten vlam, waardoor de vrouw bij de komst van de brandweer met ernstige wonden moest worden opgenomen in een zikeen- huis. In de maand Juli is het getal der on gelukken door brand gelukkig veel lager gebleven. Den vierden Juli kreeg te Den Haag een 21-jarige juffrouw een emmer kokend water over haar lichaam, doordat zij struikelde. Zij werd in het ziekenhuis opgenomen, daar zij ernstige verwondingen had opgeloopen. Eenige dagen nadien, den 8slen Juli hadden twee ernstige gevallen plaats. Te Made kreeg een jongen van vier jaar een kokende pot soep over zijn lichaam; te Opeinde liet een twaalfjarig meisje de koffiepot vallen. Beide kinderen bekwamen ernstige brandwonden. Den lOden Juli geraakte te Den Haag een an- derhalf-jarig meisje, dat in een kinder stoel zat, in brand, doordat het vlak bij het brandende gas kans had gezien met- het vuur te gaan spelen. Daags daarop is heb kind overleden. Den 25sten Juli is ook nog een tweejarig jongetje, dat met lucifers had gespeeld en in brand was geraakt, te Almelo overleden. Eveneens overleed een cler opvarenden van het s.s. „Seirstad", die bij een scheepsbrand ernstig was verwond. AVa-imeer wij tenslotte nog vermelden het geval van het jongetje tc Zundert, dat in de ongebluschte kalk viel, van het kind tc Araals, dat een ketel heet water over zich trok, en te Aken overleed aan de bekomen verwondingen, en eindelijk nog het geval van heb kindje van twee jaar, dat te De venter kokende koffie over het lichaam kreeg en daardoor overleed, dan zien wij, dat door het morsen van kokende vloei stoffen vooral, vele kinderen zijn gestor ven. Het aantal dooden en levensgevaarlijk gewonden bedraagt voor het loopendo jaar tot heden reeds 51. I FinrW Maarsmansst. 23 Lxiys.il j Telen 577 DEN HAAG ROTTERDAM ARNHEM - GRONINGEN DELFT - DORDRECHT van CORSETS, CORSELETTÈS, BJJ'S'lEHO en FIJN TRICOT ZIJDEN ONOÊRgJeD. van RESTANTEN In de betere soq/ten FRANSCHf CORSETS en TRICOT ELASTIEKEN CÖRSETTTSN, ver-beneden inkoopsprijs. j»- ZIE DE ENORM LAGE PRIJZEN IN DE ETALAGES! OP ALLE COURANTE ARTIKELEN 10 pGI. KORTING conlant ELASTIEKEN KOUSEN, uitsluitend prima kwaliteiten, Per stuk 12,90, 13.90, U.S0, 16.50, enz. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10