MAANDAG 28 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 L Feyenoord te Ostende. Feyenoord zal deelnemen aan het voet- bal-toumooi van de Association Sportive Ostenda-ise van 1017 Augustus te Os tende. Met Feyenoord komen in dit tournooi uit: F.C. Brugge (België) en de twee Fransck evereenigingen Olympique Lillois en B. U. S., Tourcain. Het programma luidt: 10 Aug: B.U.S. TourcainF.O. Brugge, 15 Aug.: Olympique Lillois Feijenoord 17 Aug.eindstrijd. Te voren zal Feyenoord een oefenwed strijd spelen in Dordrecht tegen D.F.C. op Zaterdag 9 Augustus, dee avonds te half 7 uur. Alphen. Door de voetbalvereeniging „Alphen" werden Zondag eenige vriendschappelijke wedstrijden gespeeld, die het volgende resultaat, hadden: Alphen adsp. BL.F.C. adsp. A 22 Alphen adsp. AL.F.C. V 22 Alphen veteranenL.F.C. veteranen 06 ATHLETIEK DE INTERNATIONALE KATHOLIEKE SPORTBEWEGING. De U.I.O.C.E.P.-Olympiade te Antwerpen. De Internationale Gymnastiek en Athletiekwedstrijden Antwerpen, samentrekking van Vlaam- sche boweging der jongeren, stad der sin- joren is vanaf Vrijdag middenpunt der West-Europeesche Katholieke Sportbewe- ging, aldus meldt „De Tijd". Frankrijk, Duitschland, Luxemburg, Ne derland, Vlaanderen en Wallonië zonden hun beste Katholieke sportjongens naar de Scheldestad waar België's onafhankelijk- heidsfeest nu na honderd jaar glorifieert en een internationale expositie, op welker terreinen thans en in de volgende dagen, ook de U.I.O.C.E.P.-wedstrijden worden ge houden. Na Straatsburg, na Parijs en Praag volgt nu ter gelegenheid van België's hon derdjarig onafhankelijkheidsfeest, de inter nationale ontmoeting der Katholieke Spor ten in Antwerpen. Er waren duizenden deelnemers, waaron der ook een paar honderd uit Holland voornamelijk nog gymnasten van de Zuid- Nederlandsche Gymnastiekbonden. De R.-K. Federatie van Diocesane Voet balbonden in Nederland zonden nu eigen lijk voor het eerst onder auspiciën van de R.-K. Nederlandsche Athletiekunie hun mannetjes naar de eigen Olympiade. Voor twee jaar terug kwamen eenige onzer Katholieke athletiekers uit het Haar- lemsche, op eigen initiatief uit bij de wed strijden van de Deutsche Jugendkraft te Keulen, toen daar in het Stadion ook R.-K. F. NederlandD. J. M. Duitschland ge speeld werd. Onze voetballers hadden toen meer succes dan onze athletiekers, die het tegenover de snelle Duitschers nergens tot de finale konden brengen. Sindsdien is de a thletiekbeweging bij ons beter georgani seerd, en zijn de technische praestaties ook gestegen. Toch zijn de verwachtingen voor onze athletiekers niet zoo hoog gespannen als voor onze gymnasten, die reeds meer erva ring hebben op internationaal gebied en vaak een ferm figuur sloegen. Vrijdagavond werden de officieele gas ten te Antwerpen reeds ontvangen. Voor de R. K. F. waren daar o.m. tegenwoordig de heer R. J. Delgrood, voorzitter van den Diocesanen Bosschen Voetbalbond, en de heer M. Verstegen, secretaris van de R. K. F. De Gymnasten hadden Zaterdag reeds hun dag, voor de turnoefeningen, welke deels werden gehouden in de zalen van de Antwerpsche Tentoonstelling. Zondagochtend namen de gasten deel aan de athletiekwedstrijden op het Beer schotterrein en trokken zij tegen elven naar de Amerikalei, waar om half twaalf een H. Mis in de open lucht werd opgedragen voor alle aanwezige duizenden U.LO.C.E.P. gasten. De eigenlijke athletiekdag is vandaag, waarop onze R. K. F.-vertegenwoordigers ook uitkomen. De meeste afgevaardigden der R. K. N. A. U. vertrokken dan ook Zaterdagmiddag of Zondagochtend naar Antwerpen. Die uit het Zuiden, n.l. de athletiekers uit Nijmegen, Arnhem en Tilburg, gingen Zaterdagmiddag onder den technischen lei der van de R.K.N.A.U., den heer W. Slee, naar Antwerpen. Die uit het Haarlemsche waren Zondag ochtend ook present in het Beerschotsta dion. Ontvangst door het gemeentebestuur. Vrijdagmiddag werd het bestuur van de U.I.O.O E.P. ontvangen door het tentoon- stellingsbestuur te Antwerpen waar het ambtelijk bestuur, de secretaris-generaal een hartelijk welkomstwoord sprak. De heer Gobbers, voorzitter van het Belgisch Gym- nastiekverbond, de heer Kokaert, voorzit ter van St. Michael te Antwerpen, tevens voorzitter van het comité van organisatie en de heer van den Kerckhoven van de U.I.O.C.E.P., dankte voor de hartelijke woorden. Zaterdagmiddag werd het U.I.O.C.E.P.- bestuur ontvangen op het stadhuis van Ant werpen door burgemeester Van Cauwe- laert. Baron van Kerckhoven dankte voor deze attentie. Mede namens de afgevaar digden van Duitschland, België, Nederland, Frankrijk en Tsjecho-Slowakije. In den loop van den dag werden op de Amerikalei en in de kiosken van de tentoonstelling de verschillende gymnastiekwedstrijden gehou den. Het meerendeel der deelnemers zijn Belgen en Franschen, maar ook de Hollan ders sloegen een goed figuur. Zoo werden door de R.-K. Gymnastiek-vereeniging „Door Wilskracht Sterk" uit Bussum en door „Oranje Nassau" uit Heerlen eereprij- zen behaald. Ook de Duitschers wisten zich onder de eersten te plaatsen. De rege ling is nog niet volstrekt in orde. Op het laatste oogenblik konden de vijftig Duit- sche deelnemers en de dertig Hollandsche- appetiters nog onderdak vinden in de Ka tholieke Normaalschool voor studenten en regenten aan de Minderbroederstraat te Antwerpen. De hotels zijn vreeselijk duur. De Zeereerw. Heer Berger, overste de zer school, maakt zich voor de Hollanders en Duitschers zeer verdienstelijk en zorgt tevens, dat allen in huis de kerkelijke dien sten kunnen bijwonen. Gisteren trok een groote turnerstoet van alle nationaliteiten door Antwerpen. Holland nam ook hieraan deel. Op het laatste oogenblik zijn in de jury nog eenige Nederlanders aangewezen. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN VAN BLAUW WIT. Van rler Zee verbetert het Ned. record polsstokhoogspringen. Gisteren vonden in het Olympisch Sta dion de door de A. V. en A.. V. „Blauw Wit" georganiseerde internationale athle tiekwedstrijden plaats. Deze wedstrijden die een vlot verloop hadden zijn als de beste van dit seizoen te betitelen. De pu blieke belangstelling was, de kwaliteit van het programma in aanmerking genomen, gering. In het nummer polsstokhoogspringen zorgde A. van der Zee van Haarlem voor een verrassing. Hij wist niet alleen eerste te worden doch slaagde er tevens in met een sprong van 3.81.5 Meter het Neder- landsch record, dat reeds op zijn naam stond, met niet minder dan 19.5 c.M. te verbeteren, hetgeen een buitengewone pres tatie genoemd mag worden. De gedetailleerde uitslagen luiden: 100 Meter hardloopen internationaal: 1. Ohr. Berger, Haarlem 10.7 sec. 2. Schülle-r, Dusseldorf 99, 19.8 sec. 3. El- dracher Eintracht, Frankfurt am Main, 10.8 sec. 400 Meter hardloopen internationaal: 1. Kisters, Dusseldorf 99, 49.1 sec. 2. Bergman, Pro Patria, Rotterdam, 50 sec. 3. Bigay, Stade Francais Parijs, 50.5 sec. S00 Meter hardloopen internationaal: 1. Lefeber, Dusseldorf 99, 1 min. 57 sec. 2. Cornelius, Bochum 1 min. 57 sec. 3. Leu- nig, Eintracht Frankfurt. 4. Nieuwland, Feijenoord. 5. Lijflander, A. V. 1923. 5000 Meter hardloopen internationaal: 1. Kilp, Dusseldorf 99, 15 min. 35.7 sec. 2. P. Gerbrands, Blauw Wit, 16 min. 33.4 sec. 3. H. Versteeg, K. V. A. Z. 17 min. 11 sec. 4. H. Bruin, Z. A. V. 1500 Meter snelwandelen internationaal: 1. Gubbels, Pro Patria 6 min. 12.8 sec. 2. Engelman, Pro Patria 6 min. 27 sec. 3. Richardson Woodford, Green A. C. 6 min. 46 sec. Olympische estafette 800, 400, 200, 200 M. 1. Dusseldorf-99, 3 min. 47.1 sec. 2. Alle- mannia, Frankfurt a. Main, 3 min. 52.2 sec. 3. Blauw Wit, 3 min. 52.3 sec. 4. A. A. O. 3 min. 555 sec. 3 X 100 Meter estafette internationaal: 1. Eintracht, Frankfurt a. Main, 8 min. 16.9 sec. 2. Haarlem, 8 min. 21.7 sec. 3. A. C. 1923, 8 min. 31.4 sec. 4. A. A. C. 5. A. V. A. C. 4 X 100 Meter estafette internationaal: 1. Haarlem 42.9 sec. 2. Dusseldorf 99, 4*2.9 sec. 3. Eintracht. 4. Vlug en Lenig. 110 Meter horden internationaal: 1. W. Welscher, Eintracht, 16 sec. 2. C. Ras Jr., A. A. C., 16.1 sec. 3. A. Kaan, Haarlem, 16.5 sec. Polsstokhoogspringen 1. A. van der Zee, Haarlem, 3.81.5 M. (nieuw Nederlandsch record). 2. Crepin, Stade Francais, 3.71 M. 3. Stechemsser, Preussen, 3.71 M. Hoogspringen met aanloop: 1. J. Phillippon, Stade Francais, 1.85 M. 2. J. Kamstra, V. en L., 1.75 M. 3. Ste chemsser, Preussen, 1.70 M. Verspringen met aanloop internationaal: 1. H. de Boer, Te Werve, 7.17 M. 2, van Welsenes, Haarlem, 6.80 M. 3. J. Boot, E. M. M., 6.72 M. Speerwerpen internationaal: 1. Hoffmeister, Münster, 55.50 M. 2. Wac- kerlin, Stade Francais, 54.71 M. 3. Knol, A. P. G. S., 58.51 M. Discuswerpen internationaal: 1. Noel, Stade Francais, 47.01 M. 2. Hoff meister, Münster, 38.69 M. 3. Postma, A. P. G. S., 38.08 M. 100 M. hardloopen klasse C, nationaal: 1. A. Zwolsman, Blauw Wit, 11.6 sec. 2. van Lieshout, V. en L., 11.7 sec. 3. H. Sweerts, A. V. 1923, 11.8 sec. 1000 Meter hardloopen klasse D: 1. J. Buis, Lynden, 4 min. 31 sec. 2. A. J. Roels, S. L. T. C., 4 min. 34.5 sec. 3. P. Schmidt, Brederodes, 4 min. 41.7 sec. 4. Stuurman, A. A. C.. geen tijd. LAWN-TENNIS OM DEN DAVISCUP. Frankrijk wint met 41. Nadat Frankrijk reeds de eerste twee dagen een voorsprong had verkregen van 2—1, wonnen de Franschen Zondag de beide laatste enkelspelen, zoodat Frankrijk ook dit jaar den Daviscup behoudt. De eer ste wedstrijd tusschen Borotra en Lott was zeer spannend. Nadat het two sets all stond werd in den beslissenden set zeer scherp gespeeld en onder groote geestdrift van het publiek won Borotra tenslotte met 86 en daarmee de match. Hierdoor was Amerika uitgeschakeld en was de partij CochetTilden van weinig belang meer. De uitslagen uliden: Borotra (Frankrijk) slaat Lott (Amerika) met 5—7, 6—3, 2—6, G—.2, 8—6. Cochet (Frankrijk) slaat Tilden (Amerika) 4—6, 6—3, 6—1, 7—5: De eindstand was dus 4—1 voor Frank rijk. NEDERLAND—JAPAN 1—4. Timmer slaat Harada. Gisteren was het de laatste dag van den landenwedstrijd NederlandJapan. Ohta begon tegen van der Heide zijn gewoon regelmatig spel, maar van der Heide plaatste daar een zeer gevarieerd spel le gen over. In den eersten set scheen dit den Japanner niet te beïnvloeden maar in den tweeden en vooral ook in den derden set werd de strijd zeer spannend en ging het steeds gelijk op. Ohta bleef zijn base- linespel spelen en telkens trachtte de Ne derlander hem door alle soorten slagen uit zijn regelmatig spel te halen. Van der Heide speelde uitstekend en zijn nederlaag in drie sets was eervol. De tweede partij leverde het eenige punt voor Holland op. Ook hier in het begin weer het zelfde spel, als op den eersten dag. Harada begon met regelmatig en uit stekend scherp spel en Timmer moest blij ven verdedigen. De eerste set ging met 62 voor Timmer verloren, maar in den tweeden set ging het al beter en deze kwam met 8—6 voor den Japanner. Tim mer geraakte nu geheel ingespeeld, verde digend werd hij steeds sterker en zoo kwam het dat hij zelfs in den derden set tot den aanval kon overgaan en nadat telkens beide spelers een game hadden gewonnen werd het tenslotte 1210 voor Timmer. Typisch was anders, dat Timmer n.b. in dezen set met 5—2 achterstand en de Ja panner vier winningstrokes kreeg. Na een pauze bleek de Japanner uitgespeeld te zijn en steeds kon Timmer blijven aanval len, won twee sets aöhter elkaar en daar mee de match. De uitslagen luiden: Ohta (Japan) slaat J. van der Heide (Ne derland) 6—3, 7—5, 8—6. Timmer (Nederland) slaat Harada (Ja pan) 2—6, 6—S, 12—10, 6—2, 6—3. Eindstand Nederland—Japan 14. Borotra geridderd. De bekende Fransche tennisspeler Jean Borotra is benoemd tot Ridder in het Le gioen van Eer. CRICKET KAMPONG I—AJAX I. Ajax verliest met 3 wickets en 32 runs. Kampong heeft gisteren kans gezien om van de onderste plaats af te komen en de positie van Ajax te verzwakken door een flinke overwinning op de Leidenaars te behalen. Ajax dat het eerst ging batten opende met J. v. d. Meij en H. Meijer. Op 19 viel het wicket van v. d. Meij (3). Meijer was in die periode al een keer in de slips ge mist en v. d. Meij stond ook erg unsafe te batten. Met I. Dozy op de mat ging het beter. Meijer had zich zoo langzamerhand ingespeeld en stond nu keurig te batten. Vooral z'n off-drive.s waren weer heel goed. Het was jammer dat door het hooge gras het veld zoo slecht liep, anders had hij zeker zijn 2de century van dit seizoen gescoord. I. Dozy had er ook goed het oog in. Hp scoorde kort achter elkaar een prachtige vier. Van 1 voor 19 brachten zij den stand op 2 voor 160. Op 160 werd I. Dozy nl. gebowld door Rosmolen. Hij scoorde een harde 71 runs. Even later kon ook Meijer verdwijnen; hij had het ge bracht tot 91 en gaf toen een vangkans aan Leg die dankbaar geaccepteerd werd. De rest bracht er niets van terecht. L. Jansen (2) werd uitgerund. A. Jansen (1) gebowld. D. v. d. Putten (2) werd in de slips gevan gen. Daarna verrichtte Beukers de hat trick door achtereenvolgens de wickets van Bijleveld, Boon en v. Breen te nemen, J. Brouwer (5) maakte het ook niet lang en H. de Vrind bleeft met 8 not out. Het to taal werd 189, waarvan Meijer en Dozy samen 162. Het bowlen was bij Kampong in goede handen Beukers 649, Rosmolen 3—60, v. Rijn 037, Keereweer 022 en Helleman 0—16. Van de Kampong-innings valt niet veel te vertellen. Ajax miste Rice terwijl ook de change-bowlers P. de Vrind en S. de Jong op het appèl ontbraken. De taak van v. d. Meij en Meijer was daarom te over laden. Dc Kampong-menschen scoorden heel gemakkelijk op de weinig varieerende bowlerij. J. Greve 42, Helleman 28, Boogaerdt 32, v. Rijn 19, Rosmolen 12 en Beukers 67 not out. Het totaal werd 221 voor het ver lies van 7 wickets. Bowlinggcijfersv. d. Meij 3—82, Meijer 169, H. de Vrind 0—26, D. v. d. Putten 024, Dozy 08. Het fielden van Ajax was buitengewoon slecht. Er zijn minstens vijf vangen ge mist die niet gemist hadden mogen wor den. Vooral met de zwakke Leidsche aan val was hun fielden hier een eerste ver- eischte. Daarom vonden we de nederlaag ook volkomen verdiend. L. C. C.—HERMES II. Gewonnen door Hermes met innings en 6 runs. L. C. C. verliest den toss en wordt naar de wickets gezonden. 5t Openingspaar maakt het niet lang, maar de derde man A. van Es staat goed te spelen en scoort vlot 15 runs om dan achter het wicket in gerekend te worden. De volgende batslui presteeren niet veel, alleen v. Schie (12) en C. Laman (8) bieden de Hermesaanval eenigen tegenstand. De L. C. C.-innings sluit dan op 50. 't Was voor de sterke Her- mesverdediging oogenschijnlijk weinig moeite om dit lage totaal te passeeren. De eerste batsmen verdedigden wel goed, maar 't bowlen en fielden van L. C. C. is te goed om veel te scoren. Alleen v. d. Schouw (29) en v. d. Vlerk (21) komen in de dubbele cijfers. Met inbegrip van 17 extra's wordt 't Hermestotaal 114. Door het winnen van den toss doet de Hermescaptain 'n poging op 'n 3 punten overwinning en met succes, v. Weizen en v. Goor openen en staan goed te spelen, doch als v. Weizen door v. d. Schouw ge bowld wordt, vallen de wickets regelma tig. L. C. C. weet -t niet verder dan 59 te brengen, v. Goor bleef met 'n goede 31 not out. Wijziging in het Flamingo-elftal. In het Flamingo-elftal, dat op 31 Juli en I Augustus a.s. te Den Haag tegen Free Foresters zal spelen, zal de speler Van Schmeink vervangen worden door den heer J. Schill. De uitslagen. Eerste klasse. Rood en WitV. V. V.; geëindigd in een draw. V. R. A.—V. O. C.; gew. door V. O. C. met U runs op de le innings. H. C. C. II—H. C. C. I; gew. door H. O. C. II met 88 runs op de le innings. HaarlemA. A. C.; gew. door Haarlem met 50 runs. H. D. V. S—P. W.; gew. door H. D. V. S. met 2 runs. Overgangsklasse. KampongAjax; gew. door Kampong met 32 runs op de le innings. Kampong 221, Ajax 189. H. C. C. IllR. C. H.; gew. door H. C. O. III op de le innings met 41 runs; R. C. H. met 40 en 44; H. C. C. III 81 runs. Tweede klasse B. V. O. C. IIQuick (H); gew. door V. O. C. met 64 runs op de le innings. SpartaPhoenix 2; gew. door Phoenix II met 4 runs op de le innings. L. C. C.—H. D. V. S. II; gew. door H. D. V. S. II met innings en 5 runs. Derde klasse B. H. D. V. S. Ill—Excelsior 2; gew. door H. D. V. S. 3 met innings en 34 runs. WIELRENNEN WIELERWEDSTRIJDEN TE. GRONINGEN. Leo Leene ernstig gewond door een val. Bij de gistermiddag op de Groningsche Wielerbaan gehouden wedstrijden heeft zich bij de wedstrijden voor stayers een ernstig ongeval voorgedaan. In de tweede manche reed in de bovenste bocht de Ha genaar Leo Leene in de 56ste ronde met een snelheid van ongeveer 85 K.M. per uur en moest een aanval van Snoek afslaan. Toen is hij de macht over het stuur kwijt geraakt en van den bovensten rand yan de baan naar beneden gevallen. Ernstig ge wond werd hij opgenomen. Dr. Schaper en dr. Nathans verleenden de eerste hulp en daarna werd hij naar he tAcademisch Zie kenhuis overgebracht. Zijn toestand is vrij ernstig. Hij heeft om. een gebroken arm en een gebroken sleutelbeen. Het ongeluk schijnt te wijten te zijn aan moeheid van Leene. Hij was n.l. tegen renners als Snoek en Leddy niet opgewas sen, waardoor hij zich tot het uiterste moest inspannen. De wedstrijd werd na dit ongeval afgelast. DE TOUR DE FRANCE. De 20ste etappe. Het einde nadert. Voor den aanvang van de voorlaatste etappe van de Tour de France wordt be kend, dat Pelissier 300 francs geldboete heeft gekregen wegens unfair hinderen van Guerra op Vrijdag. De Italiaan zelf kreeg een boete van 500 francs, toen hij na den rit onbehoorlijk tegen Pelissier was opgetreden. Bovendien kregen Pelissier, R. Magne en Merviel minutenstraffen we gens ongeoorloofd helpen van Lcducq, de •leider en vermoedelijken winnaar van de Tour. De 20ste etappe van Charleville naar Malo 273 K.M. was een zeer saaie vertooning, soms werd er maar met 15 K.M. per uur gereden. Bij Rijssel waren de meeste rijders nog bij elkaar. Daarna maakten zich 35 rijders los en in den eind sprint won Pelissier, tweede Bonduel en voorts A. Magne, Guerra en een groep van 30 rijders. Voor allen luidde de tijd 10 uur 5 min. 10 sec. Het totaal-klassement:' 1. Leducq 160 uur 7 sec. 2. Guerra 160 uur 16 min. 20 sec. 3. A. Magne 160 uur 18 min. 10 sec. 4. Demuysere 160 uur 23 min. 40 sec. 5. Bidot 160 uur 43 min. 25 sec. Landenklassenient: 1. Frankrijk 481 uur 1 min. 42 sec. 2. België 482 uur 46 min. 35 sec. 3. Duitschland 486 uur 3 min. 1 sec. 4. Spanje 487 uur 17 min. 32 sec. 5. Italië 487 uur 34 min. 1 sec. Leducq winnaar. Frankrijk 1 in het landenklassement. Gisteren vond de laatste etappe plaats van de Tour de France. Onder enorme be langstelling kwamen de rijders in Parijs aan, waar Pelissier wederom winnaar werd in de sprint. De uitslag van de laat ste etappe is: 1. Pelissier 12 uur 10 min. 9 sec. 2. Guerra. 3. Leducq. 4. Merviel. Het eindklassement is thans: 1. Leducq (Frankrijk) winnaar van de Tour de France. De totale tijd van den winnaar is 172 uur 12 min. 16 sec. 2. Guerra (Italië) 172 uur 26 min. 38 sec. 3. A. Magne (Frankrijk) 172 uur 28 min. 19 sec. Het landenklassement is: 1. Frankrijk. 2. België. 3. Duitschland. 4. Italië. 5. Spanje. VAN DE RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Urage wint het nummer achter groote motoren. Gistermiddag werden voor een 5000-tal toeschouwers wielerwedstrijden gehouden op de Rijswijksche wielerbaan. Vooral het nummer achter groote motoren was zeer be langwekkend. De uitslagen luiden: Sprints amateurs en onafhankelijken. 1ste demifinale: 1. Vreeswijk, 2e. demifinale: 1. B. Leene, 3e denpfinale1. van de Leur. Finale gereden over 2 ronden, 800 Me ter. Drie ritten. Eerste rit: 1. B. Leene, 2. De Leur. 3. Vreeswijk. Tweede rit: 1. B. Leene, 3. De Lur. 3. Vreswijk, zoodat de einduitslag natuurlijk werd: 1. B. Leene. 2. De Leur. 3. Vreeswijk. Afvalrace voor niet geplaatsten bij de sprints voor amateurs en onafhankelijken: 1. Heslinga. 2. Bakhuis. 3. Duquernoi. 20 K.M. voor amateurs en onfahankelij- ken: 1. Van Leur, tijd 11 min. 12 sec. 2. Van Rossem. 3. Herslinga. 4. Bakhuis. Hierna werd aangevangen met het num mer 100 K.M. achter groote motoren. Voor de eerste rit van 30 K.M. start Urago, Blekemolen, Manera en Möller. Na vijf ronden neemt Möller van Manera de derde plaats. Na 12 ronden wordt Bleke- mclen van de tweede plaats gedrongen en al spoedig moet hij zich met de 4e plaats tevreden stellen. Na 18 ronden passeert Manera ook Blekemolen, deze, die nog al stug rijdt, wordt ook door Möller gepas seerd. Na 48 ronden is Blekemolen voor de tweede maal door het geheele veld ge passeerd. Dan valt Manera Urago aan. De Italiaan rijdt een ronde in 16 2/5 sec., d.w.z. ongeveer 87 K.M. gem. per uur. Er zijn nog veertien K.M. te rijden. Möller laat los bij een aanval van Urago. Na 10 ronden, weer een aanval van Manera op Urago, beide renners laten los, doch de Franschan heeft weer het eerst de machine te pakken en blijft den kop houden. Kort voor het einde krijgt Blekemolen nog een lek bandje. De uitslag van den eersten rit is: 1. Urago (Frankrijk) tijd 23 min. 37 2/5 sec. 2. Ma nera (Italië) op 250 Meter. 3. Möller (Duitschland op 1100 Meter. 4. Blekemolen 1120 Meter. Na den start voor de tweede rit van 30 K.M. is de volgorde Urago, Manera, Möl ler en Blekemolen. Eentonig wordt ronde na -ronde gereden, de renners rijden hun gewone gangetje en zonder dat er veran- dei'ing in de onderlinge volgorde komt ver loopt de tweede rit. De uitslag luidt: 30 K.M. 1. Urago 24 min. 36 2/5 sec. 2. Manera op 20 Meter. 3. Möller op 140 Me- ter. 4. Blekemolen op 160 Meter. Derde rit: 40 K.M. Na de vijfde ronde een aanval, die twee ronden duurt. Ma- wordt afgeslagen. Eenigen tijd later weel een aanval, die twee ronde nduurt. Ma nera weet dezen aanval te weerstaan. Na 26 ronden is de volgorde Manera, Möller, Ura go en Blekemolen. Lang duurt deze niet zoo, drie ronden later neemt Urago zijn plaats van Müller weer in. Na 51 ronden valt de Franschman opnieuw den Italiaan aan doch wederom moet hij terug. Nog 38 ronden zijn te rijden. Möller doet een aan val op Urago. Drie ronden duurt de strijd en weer neemt de Duitscher de tweede plaats in. Nog 24 ronden zijn le rijden en dan krijgt Blekemolen van Manera zijn eersten lap en een paar ronden later pas seert Möller hem. Urago doet het zelfde. Als er 15 ronden 'nog tc rijden zijn doet Möller een aanval op Manera, hij schijnt hierbij te veel van zijn krachten gevergd te hebben, want zonder moeite kan Urago den Duitscher even later passeeren en be zet de tweede plaats. In deze volgorde komt geen verandering meer, zoodat de uitslag van den derdon rit luidt: 1. Ma nera tijd 33 min, 16 1/5 sec. 2. Urago op 270 Meter. 3. Möller op 300 Meter. 4. Bleke molen op 840 Meter. Het totaalklassement luidt: 1. Urago (Frankrijk) 4 punten. 2. Manera (Italië) 5 punten. 3. Möller (Duitschland) 9 punten. 4. Blekemolen (Nederland) 12 punten. Leidsche Ren- en Tourist-Vereen. „Swift" Vrijdag pi. vond de clubrit plaats over 35 K.M., terwijl de Juniores 10 K.M. voor den boeg hadden. D. Ramp en T. Verschoor passeerden gelijk den eindstreep in den tijd van 1 uur, 3 min., 52 sec. 3e werd T. van Wezel, terwijl E. Slierings 4e werd. Een sprint over ongeveer 200 M. tus schen eerstgenoemden besliste ten gunste van T. Verschoor, die hiermede den prijs van den heer De Jong in de wacht sleepte. De uitslag voor de juniores was: le. C. Paats, in 25 min.; 2e. R. Riethoven; 3e. J. Riethoven. Voor Zondag stond de 100 K.M. op het programma terwijl de Juniores inplaats van 20 K.M. er slechts 10 reden. In een vinnigen sprint wist D. Ramp zich eerste te plaasten en tevens op de keerpunt-medaille beslag te leggen. Tijd: 3 uur, 45 min., 25 sec. 2e werd E. Sladek. 3e. W. Severijnen. De uitslag van de junior-leden was: le. C. Paats, in 25 min.; 2e. R. Riethoven; 3e. I. Keizer; 4e. I. Riethoven. Na afloop reikte de voorzitter in het clublokaal van den heer Van Meizen de prijzen uit. Controleurs waren voor de 100 K.M.-rit de heeren P. v. d. Pluym en H. J. Jaspers-. De heer A. C. J. van Ravensberg schonls de vereeniging een fraaie beker, waar voor de club hem zeer erkentelijk is.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6