5PORT era MAANDAG 28 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 VOETBAL DIOO. HAABL. BOND. DE JAARVERGADERING In de groote zaal van Zomerzorg alhier werd gistermiddag te 1 uur de jaarverga dering gehouden van den D. H. Y. B. Te 1 uur opent de voorzitter, dc zeereerw. Pater P. L. Esser op dongebruikelijke wijze deze druk bezochte vergadering. De opening. In zijn openingswoord heet de voorzit ter allen hartelijk welkom, waarna spr. een kort overzicht geeft van het afgeloopen jaar. In de eerste plaats maakt hij mel ding van het feit, dab de Bond zich in steeds stijgende belangstelling mag ver heugen. De kleinzieligheid moet worden terzijde gesteld. Wij kunnen getuigen van een goede kern, die thans den Bond ter beschikking staat. Ook de geestelijkheid werkt steeds meer en meer mede in het belang van het. jeugd vraagstuk, dat onze bond zich ten doel stelt. Spr. wijst op den uitgroei van den Bond boven Hoorn en het meer stabiliseeren van bestaande vereenigingen in die streek. Tevens spoort spr. aan den geestelijk ad viseurs steeds die waardeering te geven, welke hun toekomt en eveneens de leiding in de vereenigingen. Aller medewerking in deze is noodzakelijk. Mede wijst hij er op, dat de Bond mannen telt over wien niets dan woorden van lof kunnen worden gezegd. Waarvoor die ijver? Het is niet de lof der menschen, dien zij beoogen, maar zij worden alleen geleid door principieele overwegingen. Spr. roept allen toe: gaat zoo voort! De toename van vereenigingen is niet meer zoo groot, wat echter niet belet, dat stabilisatie der vereenigingen - werkelijk heid wordt. De oude weg wordt hier en daar verlaten en nieuwe middelen aange wend. De richtlijn wordt meer en meer elastisch gemaakt, berekend op principieele belangen. Eigenbelang wordt geheel ter zijde gesteld. Spr. zegt dan een woord over de scheids rechters en doet een beroep op meer waardeering voor hun arbeid in het be lang van den Bond verricht. Dan komen dè verrichtingen van de Districten aan de beurt, waarbij hij meent een woord van lof te moeten spreken ten opzichte van de organisatoren van 't Ju- nioren-tournooi in het District Leiden. Ha nog eenige waardeerende woorden aan liet adres van hen, die het afgeloopen jaar hebben medegewerkt in het belang van den-Bond, verklaart hij de vergade ring voor geopend. (Applaus). Notulen en mededeelingen. Hierna leest de secretaris, cle heer G. Kruyver, de notulen van de vorige jaar vergadering, welke na opmerkingen van de afgevaardigden van Wilskracht en De Meer, onveranderd werden goedgekeurd. De voorz. maakt hierna een fout goed door den vertegenwoordiger der Techni sche Sectie van de B. K. F. hartelijk ïvel- kom te heeten, wien hij verzocht aan de bestuurstafel plaats te nemen. Tevens deelt hij nog mede, dat de secretaris der R. K. F. bericht van verhindering heeft gezonden wegens verblijf in België. Daarna ontspint zich nog een debat over het spelen tegen neutralen en de boete bepaling als zou dit laatste niet reglemen tair zijn vastgelegd. Dit wordt tot de rond vraag verschoven. De jaarverslagen. Daarna kwam het door ons reeds gepu bliceerde jaarverslag van den D. H. V. B. in behandeling. Verschillende sprekers maakten naar aanleiding daarvan opmer kingen. O. a. over de Sport-Ulustratie. Haar aanleiding daarvan deelde de voor zitter mede, dab het Bondsbestuur beslo ten heeft alle officieele Bondsmededeelin- gen, welke niet in de Sp. 111. kunnen wor den opgenomen, den vereenigingen zullen worden toegezonden, hetgeen met instem ming door de vergadering werd vernomen. De verdere besprekingen waren van internen aard. Dc voorzitter bracht hierna dank aan de samenstellers der resp. jaar verslagen, hetgeen hem tevens een applaus der vergadering bezorgde. Uitreiking kampioens diploma's. Daarna verschenen achtereenvolgens voor do bestuurstafel de vertegenwoordi gers der resp. vereenigingen, welke in de een of andere afdeeling van den Bond een kampioenschap hebben behaald, waarvoor de gebruikelijke diploma's werden uitge reikt. Bestuursverkiezing. De bestuursvei-kiezing kwam hierna aan de orde. In de allereerste plaats werd bij acclamatie herkozen de zeereerw. Pater P. L. Esser O. E. S. A. als voorzitter van den D. H. V. B. De vice-voorzittcr, de heer H. H. Smits, feliciteerde den voorzitter met zijn be noeming, waarvoor de voorzitter dank bracht. Ook de beide aftredende bestuursleden, de heeren F. van Veen en J. C. de Haan, werden met algemeene stemmen herbe noemd. Verslag kascommissie. Hierna volgde verslag van de kascom missie over het afgeloopen vcreenigings- jaar, hetgeen onder dank werd aanvaard. De heer Ter Riele werd verzocht voor de oude kascommissie zitting te blijven ne men, terwijl het District Haarlem ver zocht werd twee leden aan te wijzen in de kascommissie zitting te nemen, hetgeen door Haarlem werd toegezegd. De tegenwoordige Commisssie van Be roep werd voor het volgend jaar als zoo danig gehandhaafd. De begrooting. De Begrooting 1930—1931 kwam hierna aan de orde en werd vastgesteld op ont vangsten en uitgaven voor de som van 4500.nadat op voorstel van R. K. A. V. en Onze Gezellen van de Bestuurstafel werd toegezegd, dat in den vervolge de begrooting zal worden opgenomen in de Officieele Bondsmededeelingen en vóór de jaarvergadering do vereenigingen ter ken nis zal worden gebracht. De goedkeuring van de begrooting werd aangehouden tot na behandeling van voorstel I, hetwelk luidde als volgt: Yan het district Den Haag: Heb bestuur van den D. H. Y. B. neme maatregelen tot reorganisatie van het bondssecretariaat. Van bestuurszijde werd voorgesteld reorganisatie van het Bondsbureau, be groot op 1500.Dit bedrag moet wor den bijeengebracht door dc contributie voor senioren met 25 cent en voor de junioren met 10 cent voor één jaar te ver- hoogen. Verschillende sprekers voeren hierover het woord, waarna het voorstel, nadat door den heer H. H. Smits een lans ervoor was gebroken, in stemming werd gebracht en met 153 vóór, 18 tegen en 22 stemmen blanco werd aangenomen. Hierna werd de begrooting aangenomen, inclusief de begrooting van 1500.voor inrichting Bondsbureau. Hierdoor is komen vast te staan, dat hettechnisch personeel op het Bondsbureau mét één kracht zal worden uitgebreid waarvan de uitwerking aan het bestuur wordt overgelaten. Voorstel der afdeelingen. Dan komt heb voorstel Wilskracht aan de orde hetwelk luidt als volgt: Voorstel reorganisatie der R. K. F. met concrete voorstellen tot reglementswijzi ging. Toelichting is bij dit voorstel niet ingekomen. Wilskracht stelt voor.deze ver gadering de volgende motie voor: „De Algemeene Vergadering verzoekt het D. H. V. B.-bestuur op de algemeene verga dering der R. K. F. een voorstel in te dienen tot statutenwijziging.5 Veel is hierover reeds in de pers ge schreven, vele indrukken heeft men ten opzichte daarvan in zich kunnen opnemen, zoo zegt de voorzitter. Spr. verzoekt daar om aan den afgevaardigde van Wilskracht of deze het voorstel nog nader wil toe lichten. De heer De Vries (Wilskracht) voldoet aan dit verzoek, maar allereerst wenscht hij voorlezing van gegeven uft stukken van de commissie, twee jaar gele den benoemd, tot onderzoek van een ge zonde samenwerking tussclien D. H. V. B. en R. K. F.-bestuur. Daarin werden de verschillende technische aangelegenheden uit het toentertijd uitgebrachte rapport ter kennis van de vergadering gebracht: De heer De Vries dankte den voorzitter voor deze gegevens, waarna hij zeide, dat, indien de voorzitter meende, dat de verga dering voldoende over het voorstel-Wils- kracht was ingelicht, men eerst gaarne het standpunt van het D. H. V. B.-bestuur daarover zou vernemen. De vice-voorzitter, de heer H. H. Smits bepleitte namens het D. H. V. B.-bestuur in de allereerste plaats uitbreiding van meerdere bevoegdheid der Technische Sectie. Dan besprak hij in den breede ver schillende punten verband houdend met de oprichting van een R. K. H. V. B. Krachti ge motieven voerde hij aan en toonde daarmee de bezwaren aan die het D. H. V. B.-bestuur tegen dit plan heeft. Daarbij gaf spr. vele wenken ten beste, waaruit de vergadering voordeel kon trekken om een juist inzicht in de zaak te krijgen. Spr. be sloot met de woorden uit een sportblad: om steeds samen te werken tot rust en vrede en grooten bloei van den R. K. Voetbalbond. De heer Kruyver besprak de technische zijde van de kwestie, in de eerste plaats het scheidsrechtersvraagstuk, daarna het toelaten van vereenigingen tot "bedoelden bond. Hetgeen door beide D. H. V. B.-bestuur- ders naar voren werd gebracht was geens zins in het voordeel van hetgeen Wils kracht wilde, beide waarschuwden tegen een sprong in het duister. De conclusie van het D. H. V. B.-bestuur was daarom, dat de vergadering werd verzocht zich er accoord mee te verklaren, dat het D. II. V. B.-bestuur ter bevoegder plaatse voor VOORNAAMSTE NIEUWS Het bondsfeest der U. I. 0. C. E. P. te Antwerpen. De jaarvergadering van den D. H. V. B. De nationale zwemkampioenschappen te Gouda. Nederland in de tenniswedstrijden door Japan met 4—1 geslagen. De internationale atletiekwedstrijden van „Blauw Wit" in het Stadion. Het Ne- derlandsch record polsstokhoogspringen verbeterd. Leo Leene gevallen en ernstig gewond bij de wedstrijden voor stayers op de wie lerbaan te Groningen. Frankrijk wint de Davis-Cup. hierdoor in de finale. Het jongste elftal van van A.V.V. speelde vriendschappelijk tegen de V.V.L.- junioren. In een aardigen wedstrijd wer den de punten eerlijk gedeeld, wat de juiste verhouding was van dezen wed strijd. R.K.S.V. S. N. A. (Stompwijk) Onder begunstiging van uitstekend voet- balweer hebben de S.H.A.-elftallen hun nederlaag-wedstrijden voortgezet. Om half één speelde S.H7X II tegen St. Bernar- dus II. Met 41 moest St. Bernardus het onderspit delven, al moet worden erkend, dat dezen uitslag wel iets geflatteerd was. Bernardus veroorloofde zich de weel de om maar even vier penalty's te missen. S.H.A. I moest met 3-0 de meerdero erkennen van St. Bernardus I. Door deze uitslag staan D.O.S. I met 72 en V.V.L. met 61 aan den kop. Blijven de verdere uitslagen hier onder, dan zal een beslis singswedstrijd noodig zijn tussclien D.O.S. I en V.V.L. I. Tenslotte speelden de S.N.A.-junioren tegen cle dito's van A.8,0, en gingen er ook onder met 33. Maar een volgenden keer nemen zij wel revanche, niet waar junioren? A.s. Zondag 3 Augustus wordt er niet gespeeld vanwege het aanbiddingsfeest in do parochie. R.K. Sportvereeniging V. V. L. De serie-weclstrijden werden wederom voortgezet, allereerst met den wedstrijd St. Lodewijk II—A.V.V. III. St. L. loopt dadelijk hard van stapel en heeft dan ook spoedig de leiding. A.V.V._houdt echter goed stand en voor het einde daar is, heeft ook A.V.V. den St. L.-keeper verrast, zoodat het einde komt met een gelijk spel 1—1. In de verlenging werd er niet meer gedoelpunt en bij "de loting was A.V.V. de gelukkige, zoodat ze in de finale komt. In een goeden wedstrijd toonde Leiden II zich met 31 dc meerdere van Graaf Willem III zoodat Leiden thans in de finale uitkomt tegen T.O.G. I. De Junioren van V.V.L. gingen op bezoek bij A.V.V. en hebben een aardigen wedstrijd gespeeld, die eindigde met een gelijk spel, 11. Zij hebben het er goed afgebracht, ofschoon dc tegenspelers van V.V.L. reuzenkerels waren in vergelijking met de kleine manneke's van V.V.L. DE WEDSTRIJDEN OM HET WERELD- KAMPIOENSCHAP. Het tournooi fe Montevideo. In het voetbaltournooi om het wereld- kam pioen schap slóeg Argentinië in de demi-finale de Vereenigde Staten met niet minder dan 6—0. In de gisteren gespeelde tweede demi finale UruguayJoego-Slavië voor het werld-voetbaltournooi won Uruguay mot 6l dezelfde cijfers derhalve waarmede Argentinië Zaterdag van de V.S. won. Bij de rust was de stand 31. Zooals algemeen verwacht werd, gaat dus de eindstrijd tussclien Argentinië en Uruguay, terwijl voor de derdo plaats Joe;go-Slavië tegen de Ver. Staten den strijd zal aanbinden. Frankrijk speelde Vrijdag een vrienden wedstrijd tegen Hacional. In de eerste helft wist het een doelpunt aan te tee kenen maar na de rust reageerde Hacio nal en bracht den stand op 1—2. Tenslotte komen de Fransehen in actie om met 32 te winnen. België was1 niet zoo erg gelukkig tegen Penarol. Vanaf den aanvang waren de Belgen in de minderheid en reeds aan de rust stonden ze met 2—0 achter. Daarna verminderde de snelheid, wat echter niet belette dat dc stand 3—0 werd. De Roode Duivels slaagden er zelfs nipt in cle eer te redden. De Belgische bladen schrijven: Alweer een Belgische nederlaag. Algemeen is men van oordeel, dat de afwezigheid in het team van den center- voor R. Braine lot de nederlagen heeft bijgedragen en zijn aanwezigheid een betere uitslag zou hebben opgeleverd. stelt „de Technische Sectie meer bevoegd heid te geven". De vertegenwoordiger-van Wilskracht zet daarna in een lang en een gedocumen teerd betoog uiteen wat Wilskracht met haar voorstellen wil en tracht de argu menten door het D. H. V. B.-bestuur aan gevoerd te weerleggen". Verschillende sprekers voerden nog het woord over de voorstellen van Wilskracht. Drie uur is er gepraat over bedoelde voor stellen, waarna Wilskracht verzocht aan het D. II. V. B.-bestuur te steunen de motie, door haar ingediend, om te geraken tot het. instellen van een Commissie door de Federatie, welke nader' de plannen zal uitwerken om tot een R. K. H. V. B. te komen. Het bestuur zeide toe, dat de D. H. V. B. deze motie zal steunen, waarna de be sprekingen over voorstel II waren be ëindigd. III. Ingekomen van het district Rotter dam: Voordat de D.H.V.B. zijn competitie- indeeling opmaakt, zendt ieder district uiterlijk de laatste week van Augustus zijn concept-competitie-indeeling in, waarna de D. H. V. B. na kennisneming daarvan zijn definitieve indeeling opstelt. De heer Vos van het district Rotterdam licht een en ander toe. De voorzitter zet het standpunt van het bestuur uiteen en toont de onlogische op vatting daarvan aan. De vergadering was het hiermee eens. IV. Voorstel district Rotterdam: De D. H. V. B. lassche een afzonderlijk blad in de S. I. voor zijn eigen belangen in. Toelichting: Waar ook dit jaar bij her haling geweigerd werd competitiestanden der junioren op te nemen en er officieel op telegramstijl werd aangedrongen; daar lijkt het ons gewenscht bovenstaand voorstel sterk in overweging te nemen, daar van een goede berichtgeving op dit gebied een sterke propagandistische kracht uitgaat. Ha toelichting door den voorzitter wordt dit voorstel verworpen. Voorstel V, van liet District Rotterdam, om ieder jaar den Districtenbeker te ver spelen. Dit wordt toegezegd. Over de agenda van de a.s. algemeene jaarvergadering van de R. K. F. verlangde niemand het woord, eveneens over de be paling: vergoeding verplichte afgevaar digde. De volgende jaarvergadering van den D. H. V. B. zal te Amsterdam gehouden worden. De Rondvraag bracht nog verschillende sprekers aan het woord, die naar genoe gen door het bestuur werden beantwoord. Hadat van één tot zeven uur onafgebro ken vergaderd was, sprak de voorzitter nog eenige woorden, waarna hij de verga dering op de gebruikelijke wijze sloot. R.K.S.V. „Teylingen". Om 1.30 uur brengt P.F.C. den bal tegen wind in aan 't rollen, onder leiding van scheidsrechter De Brabander. Teylin gen is met 10 man. De eerste aanvallen zijn voor P.F.C., doch leveren niets op. Ha 10 min. spelen komen de Teylingers er wat beter in, en enkele aanvallen wor den ondernomen, doch zonder resultaat. Het spel gaat nu vrijwel gelijk op, en ondanks beider aanvallen gevaarlijk zijn, worden de kansen niet benut. Kort voor de rust gelukt het Teylingen een keu rig doelpunt te fabriceeren. 10. Ha rust is P.F.C. in de meerderheid en Teylingen moet alle zeilen bijzetten om onheil tc voorkomen. Het spel wordt er niet fraaier op, daar P.F.C. maar in 't wilde weg schopt. Dit prikkelt Teylin gen, maar zij kunnen er toch niets tegen inbrengen en de scheidsrechter grijpt hier ook niet in. Het groote aantal publiek is ook al niet gezellig, zoodat Teylingen er de brui aan geeft en hierdoor P.F.C. op gemakkelijke wijze aan een doelpunt komt. 11. Kort hierop fluit de scheids rechter einde. Dan wordt gespeeld P.F.C. ITeylingen I. Teylingen brengt den bal aan 't rollen tegen wind in, maar P.F.C. neemt den bal over en eenige aanvallen worden onder nomen doch zonder resultaat, daar Paar- dekooper op zijn post is. Wij krijgen on danks dat Teylingen de mindere is, een heel aardig spel te zien, en het is de keeper van Teylingen, die voortdurend keurig ingrijpt. P.F.C'. beaamt dan het voorbeeld der 2e elftallers, zoodat de linksbuiten spoedig op halve kracht verder speelt. Ha de rust zit P.F.C. er geweldig op, en wel van dien aard, dat de scheids rechter eenige waarschuwingen uitdeelt en Teylingen vrije trappen krijgt te ne men. Het spel wordt ruw en aanvoerder Caspers waarschuwt den scheidsrechter. Het baat niet veel en het spel wordt nog vuriger door het ge jouw van het publiek, waartegen dc arbiter niet optreedt. Tey lingen komt meer en meer in de meer derheid, maar als Chr. Homan op zij wordt gezet, vindt de aanvoerder van Teylingen het maar beter om te eindigen. P.F.C. wil nog doorspelen, doch Caspers blijft bij zijn besluit. Voor de junioren van Teylingen en Blauw Zwart was het een prettige dag. Om 1.30 speelden de kleine Teylingers tegen de dito's van Blauw Zwart. Beiden waren goed tegen elkander opgewassen. De uitslag was 22. Om 2.30 speelden Teylingen I Juni. Blauw Zwart B-Jun. In een vurigen, doch fair gespeelden wedstrijd wist Teylingen met 5—2 te winnen, doch het spel was van beide zijden het aanzien waard. Voor beide wedstrijd had de junioren commissie zich beschikbaar gesteld voor de leiding. A.s. Zaterdagavond 2 Augustus, des avonds om 7.30 uur, vergadering voor alle junioren in 't K.S.A.-gebouw. Alles opkomst gewenscht. R.K. Sportvereeniging A.V.V. Zondag 27 Juli was een drukke dag voor de A.VV.'crs. A.V.V. I speelde tegen R.I.A. I voor de (Traaf Floris serie-wed strijden. Beide ploegen wegen mooi tegen elkaar op en de verdedigingen moeten handelend optreden. Ha ongeveer 1 kwar tier weet R.I.A. te doelpunten, doch nog voor rust maakt de A.V.V.-linksbuiten gelijk. Rust 11. Ha de rust wordt aan beide zijden goed aangepakt cn wederom is het de linksbuiten van A.V.V. die mooi weet te doelpunten. R.I.A. zet er alles op om gelijk te maken, doch de A.V.V.-verdediging geeft geen krimp en met 21 voor A.V.V. komt het einde. Thuis speelde A.V.V. II vriendschap pelijk tegen Graaf Floris III. Spoedig blijkt, dat beide ploegen aan elkaar zijn gewaagd. Beide weten dan ook voor rust éénmaal te doelpunten. Ha de rust het zelfde spel; aan weerszijden worden mooio aanvallen opgezet, doch de ver dedigingen blijven meester van het ter rein. Bij een goed opge^etten aanval weet A.V.V. te. doelpunten, 21, en met dezen stand fluit de scheidsrechter einde van dezen in de bese verstandhouding gespeel- den wedstrijd. A.V.V. HL speelde voor dc V.V.L.-serie- wedstrijden tegen St. Lodewijk III. In een spannenden wedstrijd werden dc pun ten eerlijk gedeeld (1—1) én ook de ver lenging bracht een verandering. A.V.V. was met loten dè gelukkige en kwam IN HET STADION TE AMSTERDAM werden Zondag door „Blauw Wit" internationale Athletiek-Wedstrijden georganiseerd. Berger wordt na zijn overwinning door clubvrienden op de schouders rondgedragen, terwijl de Fransche discuswerper Noel hem feliciteert DW0E65EL

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5