PIERROT STADSNIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN MAANDAG 28 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 28 Juli 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.764.8 te la Coruna. Laagste barometerst.: 747.7 te Blacksod. Verwachting tot den avond van 29 Juli: Meest matige, tijdelijk wellicht krachti ge meest Zuid-Westelijke wind. Zwaar be wolkt, waarschijnlijk met regen. Mogelijk onweer en met tijdelijke opklaring. Wei nig verandering in temperatuur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 20.5 gr., 12 uur 20 gr., 3 uur 20.5 gr. C. Zweminrichting De Zijl: 7 uur 19 gr., 12 uur 19.5 gr., 3 uur 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagavond 9.28 uur tot Dins- 4.46 uur. LUCHTTEMPERATUUR: 19.8 gr. C. PASTOOR LEUSEN. Een afscheidswoord tot de pa rochianen en de weldoe- ners der kerk. Pastoor Leusen heeft gisteren onder de H. Mis van 11 uur een afscheidswoord gespro ken, een uit het hart opwellend treffend woord. De Pastoor verklaarde, dat hij, indien God hem de krachten had blijven schenken, nog gaarne eenige jaren de zij 't dan ook zware zorgen voor de door hem gestichte pa rochie had willen dragen. God heeft echter anders beschikt. De kerkelijke Overheid heeft gemeend, dat de arbeid, dat de levenstaak, welke hij in Leiden heeft verricht, als geëin digd moet worden beschouwd. En nu wil zijneerw. danken allen, die hem bij zijn moeilijke taak zoo bereidwillig hebben gesteund. Op de eerste plaats zijn parochianen, die zelf veel voor de kerk heb ben vervaardigd; door wier medewerking o.m mogelijk is geworden een heerlijke plechtigheid als nu pas weer het Ziekentriduum is geweest. Vervolgens dankt zijneerw. ook de vele niet- parochianen, die hem zoo gul hun medewer king hebben geboden. Zijneerw, spreekt den wensch uit, dat zijn opvolger dezelfde bejegening zal ondervinden, die hij heeft ondervonden. Dan vraagt de Pastoor zijn parochianen en vrienden om den önderlingen band te besten digen door voor elkaar te bidden. En bewo gen besluit hij met die indrukwekkende bede van St. Paulus: Bidt voor mij, opdat ik, na anderen 't Evangelie te hebben gepredikt, zelf niet verloren ga. Afscheidsreceptie. Gisterenmiddag is door velen dankbaar ge bruik gemaakt van de door Pastoor A. Leusen geboden gelegenheid, om persoonlijk van hem afscheid te komen nemen. Ter receptie lieten zich vertegenwoordigen de besturen dér vier in de parochie bestaan de Maria-Congregaties, der processie van Lei den naar Heiloo, waarvan Pastoor Leusen ja renlang directeur was, en der processie van Leiden naar Noordwijk, voorts de Leidsche afdeelingen der R.K. Middenstandsvereeni- ging De Hanze, het R.K. Huisvestingscomité, de R. K. Bond van Overheidspersoneel St. Paulus en de R.K. Politiebond St. Michaël, van welke beide afdeelingen Pastoor Leusen destijds geestelijk adviseur was, de R.K. Schilderspatroonsvereeniging St. Lucas, de R.K. Wijkverpleging, de R.K. Kraamverzorging en de Gymnastiekvereeniging U.R.L.O, Ver der kwamen zeer vele particulieren, paro chianen en niet niet-parochianen, ter receptie, o.a. oud-wethouder Bots, dr. Niemer, ir. J. v. d. Laan, die voor Pastoor Leusen kerk en pas torie heeft gebouwd, enz. Tot den scheidenden herder, die omringd was door de heeren kerkmeesters, werden hartelijke woorden van afscheid gesproken namens de colleges van orde-commissarissen, collectanten en zangkoor der St. Josephkerk, en de Broedermeesters van Heiloo, waarbij ge schenken werden aangeboden. Bijzonder ver melden wij, dat ter receptie verschenen de hoogeerw. heer A. Homulle, Deken van Lei den, met de heeren leden der R.K. Parochiale Schoolbesturen ter stede. Deken Homulle bracht in een zeer hartelijke toespraak aller eerst den dank over der plaatselijke gees telijkheid. Spreker memoreerde vervolgens de zeer groote verdiensten van Pastoor Leusen niet alleen voor zijn eigen parochie, die hij gesticht heeft met het dragen van alle zware zorgen, daaraan verbonden, maar ook voor de algemeen katholieke belangen der geheele stad, door Pastoor Leusen gediend gedurende al de jaren van zijn verblijf in Leiden, reden waarom geheel de katholieke burgerij treurt om zijn heengaan. In het bijzonder releveerde de hoogeerw. heer Deken 't ontzaggelijke werk, dat door Pastoor Leusen in het belang van het katholieke onderwijs in Leiden is verzet, waaromtrent, aldus spreker, wellicht geen an der priester in het geheele Bisdom zich der Rectificatie wegens foutieve plaatsing: Nlaarsmanssteeg 7 Telef. 630. NOG S,TEE|(s KJJNT U PR0FITEEREN VAN ONZE wegens VERKOOP van ons HUiS Steeds nieuw4 koopjes! - Profeteert nu! THEE-, TAFEL- en ONTBIJTSERVIEZEN tegen spotprijzen. a L- W9L- 1 L- 3/j L- L- RINGEN 32 29 27 24 22 GRATIS mate verdienstelijk heeft gemaakt. In dit alles hadden beide schoolbesturen reden gezien,1 om aan Pastoor Leusen een geschenk aan te bieden, dat door den hoogeerw. heer Deken vervolgens in couvert werd overhandigd. Door Pastoor Leusen werd met zichtbare ontroering op de verschillende toespraken ge antwoord. Door allen bezoekers werd getee- kend op een daartoe gereed liggend register. Ir. J. W. Blaauw. t Hedennacht is na een betrekkelijk kort stondige ziekte overleden in den leeftijd van 47 jaar de heer J. W. Blaauw, sedert 1 Mei 1919 ingenieur bij de gasfabriek alhier. Voor zijn benoeming alhier was hij adjunct-direc teur van de Gas- en Waterleiding te Delft en daarvoor scheikundige, plaatsvervangend directeur van de waterleiding te Enschedé. Ir. Blaauw werd 16 December 1882 te Alk maar geboren. Van een auto gevallen. Zaterdag is op de Haarlemmerstraat een vrachtauto, bestuur door M. O. tegen een handwagen aangereden. Door de schok viel zekere N. D. die op de vrachtauto zat, op straat en bezeerde zich ernstig. Hij is naar het Academisch Ziekenhuis gebracht ter obser vatie. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 5568. W. J. C. Schouten. Warmond, Warmundastraat 179 B. Brandstoffenhandel, Expeditie. E.: W. J C, Schouten, Warmond. W ij z i g i n g e n. 1084. Stoombroodfabriek en Melkinrichting „De Vereeniging, fa. Koole Nicola Co, Leiden, Levendaal 71/79. Boven genoemde handelszaak is omgezet in een naamlooze vennootschap onder den naam N.V Stoomfabriek en Melkinrichting „De Vereeni ging" v.h. Koole, Nicola Compagnie. Dir.: H. van Dorsten, Leiden en B. van Dorsten, Leiden. Pres:. P. H. van Dorsten, Leiden. Maatsch. Kap. 75.000, waarvan geplaatst en gestort 48.000. 2051. Maatschappij tot Détail-verkoop van Petroleum „De Automaat". Alphen a. d. Rijn, Conradstraat D. 383. Hoofdz,: 's Gravenhage, Benoordenhoutscheweg, Gebouw „Petrolea". De Statuten zijn gewijzigd. Wijz. Handelsn. thans: N.V. Maatschappij tot Détailverkoop van Petroleum „De Automaat". 1608. Firma Wed. A. de Graaff. Voorscho ten, Gebr. Treubstraat 17, Timmerbedrijf. N. E.: M. J. de Graaff, Voorschoten. 2470. Naamlooze Vennootschap „Vereenig- de Schelpkalkfabrieken", Nieuwe Rijn 64a, Leiden. Uittr. Dir.: H. C. M. Dolk, 's Graven hage. Op de Breestraat heeft Zaterdagmiddag een aanrijding plaats gehad tusschen een bestel auto bestuur door A. E. O. te Stompwijk en aen autobus, bestuurd, door A. v. K. De beide voertuigen werden eenigszins beschadigd. De 3-jarige M. O. uit Woerden, die in de autobus zat, viel door de schok met het hoofd door een glasruit, waardoor het kind licht werd gewond. Gehouden verkooping in het Notarishuis alhier, op Vrijdag j.l., ten overstaan van: B. J. J. N. Toqst, notaris alhier: het heerenhuis, c.a. Witte Singel 82, kooper R. J. v. d. Krogt qq. voor 12.525; Garenmarkt 11, J. Flipse qq. voor ,t 4.500; Garenmarkt 18, W. J. Kret, voor 4.625; Oude Rijn 136, J. W. P. Licht qq. voor J 3.20Q; 2e Haverstraat 58, 60 en 62, C, Heyer, voor 2.094; le Gortestraat 31, P. v. d. Wijngaard, qq. voor 620. KERKNIEUWS Benoeming leeraar „Hageveld". Naar wij vernemen is de weleerw. zeer gel. heer J. L. Bouman, kapelaan te Uit geest, benoemd tot leeraar aan het klein seminarie „Hageveld" te Heemstede. De nieuwbenoemde leeraar is in 1927 priester gewijd. HILLEGOM. Monument „Dorus Rijkers". In den loop dezer week zullen een tweetal per sonen, daartoe aangewezen door B. en W., een inteekenlijst aanbieden voor een mo nument te Den Helder ter eere van het Nederlandsche Reddingwezen. Personalia. Voor het, examen steno typiste slaagde Mej. C. M. Gerritsen al hier. Met ingang van 1 Augustus is voor den tijd van 6 maanden benoemd tot tij delijk opzichter bij den bouw van het Badhuis en de gebouwen voor Openbare Werken, de heer D. Wissing te De:i Haag Mej. J. Pasma alhier slaagde te Leeuwarden voor het examen hoofdakte. Personalia. Voor het M. U. L. O.- examen zijn geslaagd P. A. van Vuuren en Opgedragen. Het bouwen van een kantoorgebouw met woning aan de Weere- steinstraat voor de Raiffeisenbank, onder architect W. Kuitems, is opgedragen aan den heer A. Leliveld, op één na den laag- sten inschrijver "bij de openbare aanbe steding. LISSE. Weer een jongetje overreden. Zaterdagnamiddag had even voorbij de halte Guldemond een vrij ernstig ongeluk plaats met de stoomtram van half drie richting Haarlem. Het 10-jarig zoontje van den heer v. Loon uit Hillegom was gelo geerd bij zijn grootmoeder, de wed. v. Stijn op Vreewijk alhier. Zaterdagnamiddag zou hij met de tram naar Hillegom gaan en sprong op de reeds rijdende tram. Hij viel onder de wielen welke hem over de beenen gingen. Per auto werd dr. de Graaf ge haald, die hem ter plaatse verbond, waar na het ventje per ziekenauto van den heer Scheepmaker naar het Ziekenhuis te Lei den werd - vervoerd. Het eene been was verbrijzeld, het andere gebroken. Vermoe delijk zal een der beenen geamputeerd moe ten worden. Personalia. Voor het M. U. L. O.- examen is geslaagd W. Montagne. Aanrijding. Op het zeer gevaarlijke kruispunt aan het Postkantoor alhier had Zaterdag te ruim 1 uur een aanrijding plaats tusschen een auto en den wielrijder S. B. alhier. De bijna, nog splinternieuwe fiets was totaal in duigen. De berijder kwam er zonder letsel af Geboren: Jan z. van J. Broekhui zen en E. M. Mink. Petronella Adriana Geertruida d. van Th. G. Onderwater en P. Tulen. Nicolaas Gerardus Johannes z. van J. v. Ruizen en A. v. d. Linden. Jantine d. van ;W. J. v. Aalst en J. A. v. Hoogt. Jannetje d. van G. Al bias en T. Baas. Overleden: Pancras Petrus v. d. Meij 5 j. Lena Frederica Wilhelmus Stafleur echtgen. van G. Hageman 60 j. Gehuwd: C. Quartel en N. Wildeman. NOORDWIJK. Personalia. Voor het M. U. L. O.- exarnen zijn geslaagd M. E. v. d. Loo en C. Lindhout. UITHOORN. Gemeenteraad. Op Donderdag 31 Juli 1930 des namiddags 3 uur zal de Raad dezer gemeente in openbare Raadszitting bijeen komen. ALPHEN AAN DEN RIJN. In de sloot. Zaterdag geraakte een knachtj'e van den groentenhandelaar v. E. in de Hooftstraat met handwagen en al in de nabij het Nutsgebouw gelegen sloot. De jon gen, die onder den wagen terecht kwam, wist zich hier onder uit te werken en zwemmende den kant te bereiken. De wagen werd door hulpvaardige handen op het droge gebracht. Nationale militie. Morgenavond van 7 9 uur zal in het veilingsgebouw alhier een bij eenkomst worden gehouden en voor jongelie den van de lichting 1932, geboren in 1912. de gelegenheid bestaan zich aan te melden als gewoon vrijwilliger bij den landstorm en het verkrijgen van inlichtingen ter bekoming van een verkorting van 4 maanden diensttijd. Geboren: Marna Emmetje Hendrica d. van G. van Ginkel en A. Voorbij Derkje d. van W. Jansen en A. Hoogteyling Dirk je d. van D. van 't Wout en P. van Gent Margaretha Hendrika d. van W. Hoogen- dcor en H. Aè Kok Jannigje Eva Christina d. van J. Baerveldt en A. W. van Oosterom -- Hendrik z. van A. Hesseling en P. Ver maas Willy d. van D. J. Meerveld en G. H. Rijnsburger Joannes Hendricus z, van C. M. van Haastrecht en M. W. Janmaat Ali- da Maria d. van A. Ekelschot en P. Teunissen Getrouwd: C. W. v. d. Luw 23 j. en H. Maas 20 j. J. van Egmond 28 j. en H. van Randeraat 24 j. Overleden: G. Turkenburg 25 j. K. Admiraal wed. van J. Lepoeter 45 J. Ingekomen: van Boskoop H. Lunenburg wed. W. Bruines 's Hertogenbosch: J. C. v. d. Sloot Bergschenhoek: D. Metselaar, wed. M. Uijtenbroek Amsterdam: J. v. d. Stoel Lochem: L, Luiker en gezin, beton werker 's Gravenhage: E. Turfboer. Vertrokken: 's Gravenhage: A. M. den Hollander Woubrugge: S. den Horder Vlagtwedde: W. Reininga Nieuwveen: G. J. Tit en gezin Wassenaar: Agatha Th. Verkerk Koudekerk: D. v. d. Ham Lei den: C. G. M. Vorstenberg Vlagtwedde: F. Nijboer Broek op Langendijk: A. Ro- mijn Amsterdam: P. Bakker Onstwedde E. Jongstra Koudekerk: G. Gerlag en gezin Yeiden: J. W. Bakker en gezin Leiden W. J. de Hey Velsen IJmuiden Oost: M. Kapteyn, BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: City: Luxor: Niefc afgekeurd v. volwassenen. BOSKOOP. Personalia. Voor het M. U. L. O.- exaonen is geslaagd T. W. v. d. Sluys. HAZERSWOUDE Bekroning. De boomfcweekere A. G. Timmermans en C. Harkes behaalden met hun inzending kas- en buiten-rozen op de Rozen-tentoonsteTÏIng in den Haagschen Dierentuin beiden een extra-bestuursprijs. j De weg door het Rietveld. Tot voor zitter der commissie tot onderzoek naai de mogelijkheid tot het verkrijgen vr/n een weg naar en door het Rietveld, is benoemd de heer G. van Dorp, en tot secretaris de heer J. Dekker. NIEUWKOOP. Vergezicht. Onze dorps boren Is in de vorige week voorzien geworden van een bordje waarop de woorden zijn geschil derd: „Geniet van de mooie vergezichten! Sleutel bij den Veldwachter". De toegangsprijs is bepaald op 25 cents per persoon, allereerst om daarvoor het geld op te sparen tot het aanschaffen van een verrekijker. Dit is een mooi idee om het toch reeds schitterend uitzicht mooier en een tochtje naar den top nog aangeua-. mer te maken. Aanbesteding. De vernieuwing van de Teuntjesbrug met bijkomstige onder houdswerken in den Polder Nieuwkoop en Noorden is thans gegund aan de laagste inschrijvers, voor het timmer- eu metsel werk aan N. Vink en voor heb smeedwerk aan Jac. Pieterse, beiden te Noorden. NOORDEN. Inschrijving. Na onderhand sc&e in schrijving is het geheel op nieuw verven van den Hercules-molen van de Gecombi neerde Noordschebuurter en Ybordijksche Polder door het bestuur opgedragen aan W. N. Bongenaar te Nieuwkoop voor de som van 420. Boerenleenbank. De Coöp. Boeren leenbank te Noorden heeft Zaterdag 26 Juli haar jaarvergadering gehouden in het Café van de Wede. Veenman. Aan hot jaar verslag is het volgende ontleend: De ont vangsten over 1929 bedroegen als volgt: aan spaargelden 134.3S4.36, terug betaalde voorschotten ƒ30.181.95, aan ontvangsten loopened rekening 173.912.69, waarvan 82.716.12 van de leden en 763.98 van winst van het vorige jaar en 90.432.59 van de Centrale Bank. Aan rente werd in totaal ontvangen een bedrag van f 12.652.77. Aan spaargelden werd terugbetaald 140.583.98. Een bedrag van 19.200 werd aan nieuwe voorschotten verleend. De uigaven in loopende rekening bedroe gen 178.148, 47, waarvan f 10.203.95 aan de leden en 76.10S.52 aan de Centrale Bank. Aan rente van spaargelden werd uitgegeven 8860.78 1/2. Aan de Centrale Bank werd aan rente betaald ƒ1133.27. De balans laat o.a. de volgende cijfer szien: vorderingen aan voorschotten 145.460. aan rekeninghouders 108.892.67. De Bank is verschuldigd aan spaargel den 229.982.93, aan rekeninghouders 36.931.05. Zij vermeld dat Februari 1931 het 25 jaar geleden is, dat de Leenbank in Noor den werd opgericht, doch of dit feestelijk herdacht zal worden is nog niet vastge steld. WOERDEN. Missietentoonstelling. De Zaterdag en Zondag gehouden Mis sietentoonstelling in het Pensionaat der Eemv. Zusters, alhier, heeft zich, zooals gewoonlijk, weer in een zeer druk bezoek mogen verheugen. Vele Woerdenaars heb ben vooral Zondag zich een gang getroost naar de Haven, waar niemand spijt van gehad heeft. Men mocht vrij alles bezich tigen, terwijl vriendelijke verkoopsters hun best deden om de soms noodige voorlich ting zoo goed mogelijk te geven en even- tueele koopers het door hun begeerde te verschaffen. Ook het dit jaar uitgestalde op huishoudelijk gebied, waschbehandeling en kookkunst, had aller belangstelling, ter wijl ook druk gebruik gemaakt werd van de gelegenheid om de inwendige mensch te verfrisschen en de kookkunst aan de praktijk te toetsen. Een zeer geslaagde tentoonstelling was deze, welke we nog vele jaren hopen terug te zien. Patronaat. De Patronaatsbibliotheek zal gedurende de geheele maand Augustus gesloten zijn. Voetbal. De Zondag gehouden serie wedstrijden hebben voor V.E.P. I een even onverdiend ongunstig verloop gehad als de verdiende nederlaag do eerste keer. P.V.C. II kon niet boven hot middelmatige uitkomen, zoodat V.E.P., indien ze betere schutters gehad had, gemakkelijk had kun nen winnen. We kunnen niet anders zeggen dan dat V.E.P., in het bijzonder een kwar tier voor heb einde, wel met eenige pech heeft te kampen gehad. Van den anderen kant heeft de Woerdensche keeper, toon P.V.C. direct na rust het V.E.P.-docl als het ware belegerde, zich uitermate moeten weren om zijn heiligdom schoon tc houden. Een goedkoop doelpunt kreeg P.V.C. ca deau, toen eenigen tijd voor rust de V.E.P.- rechtsback zijn eigen keeper het nakijken gaf. Tien minuten voor het einde kon P.V.C. door haar rechtsbinnen no. 2 in heb net de- poneeren. Einde alzoo 2—0 voor P.V.C. De andere uitslagen waren: D.I.O.S. I—Condor III 70; Zwaluwen ICondor II 21. Vijf (personen verdronken. AR IJ'S., 'Ji8 Juli (V. D.). Gisteren kwa men in de omgeving van Cannes vijf personen tengevolge van een boot-ongeluk om het le.ven. Een visschersboot, waarin zich zfts 'personen bevonden, sloeg tenge volge "vgf n een plotselinge windstoot om. De ?mz/.ttenden probeerden zich aan de kiel van de omgeslagen boot vast te hou den.. Ongelukkigerwijze bevond zich haast niemand op het strand, zoodat het gerui- m tn tijd duurde eer er hulp geboden werd. 'JjDen eindelijk een boot van 'het strand vertrok, was thefc omgeslagen vaartuig juist •gezonken en had vijf drenkelingen, waar onder drie vacantje-gangere, mee in de diepte getrokken. Slechts één man werd •gered. De spreker en de stoelpoot. IvREFE'LD, 28 Juli (V. D.). In een sociaal-democratïsclie vergadering, waar het woord werd gevoerd door den land- dag-afgevaatrdigdo Lauerentz, bekogelde 'n -10-tal communisten den spreker met bier glazen en flesschen. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de spreker met een •stoelpoot van het podium werd afgesla- ROTTERDAM, 28 Juli. Vee. Aanvoer: 355 vette runderen, 207 vette kalveren, 680 schapen of lammeren, 901 varkens. Koeien le kw. 5658 ot.. 2e kw. 5154 ct., 3e kw. 36—42 ct., kalveren le kw. 70—72.5, 2e kw. 57.562.5 ct., 3e kw. 47.552.5 ct., schapen 3240, lammeren 3236, zuiglammeren 2832, varkens le kw. 31 ct., 2e kw. 30.5 ct., 3e kw. 30 ct. AMSTERDAM, 28 Juli. Vee. Aanvoer: 334 vette koeien le kwal. 1.14—1.20, 2de kwal. 0.90—1.0S, 3de kwal. 76—90 cent 90 melk- en kalf koeien 270—380; 126 vette kalveren le kwal. 7S—84 cent, 2de kwal. 70—76 cent en 3de kwal. 62—70 cent, 80 nuchtere kalveren 16—20; 760 var kens. Vleeschvarkens (90—110 kg.) 7576 cent, zware 73—75 cent en vette 67—70 cent, 85 paarden 100200. BOSKOOP, 28 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 18 cent, Golden Ophelia 1522 cent, Marcel Rouyer 32 cent, Hadley 51—54 cent, Clau dius Pernet. 55—71 cent, Columbia 3245 cent, Butterfly 36 cent, Mac Keiler 26 cent Wilh. Kordes 36 cent, Mad. Jules Bouché 25 cent, Rosalandia 526S cent, Phoebe 738 cent, Van Rossum 36 cent, Florex 71 cent, Polyantharozen 36—65 cent. Diver sen: Dahlia's, grootbloemig 5060 cent, idem kleinbloemig 30 cent. Gladiolen 7—11 cent. Lelies tigrinum 30 cent, Anjers 28— 14 cent, Clematis Pr. Hendrik 7.10, Ger- bera. 54 cent, Phlox 811 cent. VOORSCHOTEN, 28 Juli. Paarden markt. Aangevoerd 366 paarden en 10 veulens. Handel traaf. Prijzen 100—500 per stuk. VEUR, 26 Juli. Groentenvoiling. Eng. komkommers le soort 5.60—8.10, 2e soort 2.50—4.30, 3c soort 1.00—1.80, wankl. 1.503.00, stek 1015 cent; gele kom kommers le soort 2.30—3.50, 2e soort 1.00—1.40, 3e soort 0.50—1.—, stek 10 cent, kropsla le soort 1.503.20, 2e soort 1.bloemkool le soort 10.5016.30, 2e soort 2.905.80, uitschot 1.001.50; tomaten (mid.) 12.8014.90, groote ron den 11—12, 2e soort 12.30—13.80, 3e soort 8.509.60, bonken 8.009.00, uit schot 3.003.50, rijp 8.0014.andij vie 3.005.40, spinazie 4080 cent, pos telein 10.5012.60, rabarber 3.00—4.00, snijboonen 14.60—21.10, specieboonen 12.8019.40, radijs 3.00—5.peen 5.20—7.50. R0EL0FARENDSVEEN, 28 Juli. Groen- tenveiling. Snijboonen 65- 75 ct., idem M 95 ct., idem I J 1.35, kassnijboonen 1.75, idem I 1.90, afwijkend 15 ct., dubb. stam 85 ct., witte pronkboonen 14 ct., prinseboonen 1.50, idem z. dr.'ƒ2.10 —2.15, per 10 K.G.; augurken: basterd 1.35, grof 8090 ct., idem II 75—80 ct., afwijkend 65 ct., bommen 2530 ct., stip pel 15 ct., per 25 K.G.; tomaten: A f 9— 11, B 9—12, C 6—9, CC 5, alie por 50 K.G. WOERDEN, 25 Juli. Groentenveiling. Roode bessen 7.519.5, zwarte bessen 78.5 ct., kruisbessen 2.5—12.5 ct., morel len 16 ct., frambozen 16.5II ct., augurken 117 ct., alles per pond; mooie Keeltjes 10 ct., Janbajien 4.5S ct., oomskinderen 1021 ct., Yellow transp. 11 ct., suikerboo- nen S.5—21 ct., snijboonen 14—27 ct., pron kers 8.5—11.5 ct., koninkjes 3.5—6 ct., tuin- boonen 5.5 ct., alles por K. G.; bloemkool 2—15 ct., groene kool 4 ct., komkommers 16 ct., roode kool 9 cp., witte kool 3 ct.. alles per stuk; kroten 1—3 ct., raberber 5.56.5 ct., peen 4.5 ct., alles per bos. W1SSELNOTEER1NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.331/., Londen 12.091 '1fi New York 2.48:>:s Parijs 0.,77-l/g Brusse 34.741 Zwitserland 48.3D Milaan 13.02 Madrir 28.321/., Oslo 66 551 Kopenhagen 66.551 Stockholm 66 811'. We-ne- 35. n Fraag 737 Boedapest

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3