LUCHTVAART UIT DE OMGEVING VRIJDAG 25 JULI 1930 JE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 NON-STOP-VLUCHT VAN SPANJE NAAR SOESTERBERG. Zonder benzine! Een telefoontje meldde, dat P. van der Griendt, een onzer bekende militaire vlie gers, tevens instructeur aan de Luchtvaart afdeeling te Soesterberg, een record-vlucht had gemaakt met z'n „Postduif". Er lag niets twijfelachtigs in deze mededeeling. Immers, wie v. d. Griendt kent, weet, dat hij zich in de lucht met de beste buiteri- landsche piloten kan meten. Dat hij zich van de oude, op Soesterberg geheel ver nieuwde „Postduif" zou bedienen, waar mode Koppen naar Indië vloog, was ook al niets bijzonders. Wij spoedden ons dus naar Soesterberg, aldus de „Tel.", om den sergeant-majoor-vlieger-instructeur van der Griendt te interviewen. Mevrouw ontving ons: U komt zeker voor Piet? Een pracht- vlucht, vindt u niet? Vijftienhonderd kilo meter non-stop van Valladolid in Spanje naar Soesterberg. Was u niet bevreesd? -r Natuurlijk.eigenlijk had ik er keelemaal niet op gerekend, dat hij terug zou komen. Verbazend slecht weer en dan over de Pyreneeën. Maar gelukkig zit-ie nu toch weer op z'n eitjes in het hok 't Werd mij na deze in alle oprechtheid gegeven uiteenzetting hoe langer hoe duisterder. Pietde vliegerop eitjes? Misschien zou de situatie nog ingewik kelder vormen hebben aangenomen, indien Piet zijn hoofd niet buiten een groot hok achter in den tuin gestoken had, om ons toe te roepen, dat hij direct zou komen. met zijn duif, die zooals wij nu in geuren en kleuren verhaald kregen, Zondagmor gen jl. 5.20 te Valladolid in Spanje is op gestegen en den volgenden dag 's avonds om kwart vóór acht reeds veilig en wel „landde" op het dak van zijn geboortehuis in v. d. Grendt's tuin. Men behoeft niet eens postduiven-ken ner of liefhebber te zijn, om het bijzonde re van zulk een vlucht in te zien. v. d. Griendt's duif werd vierde, nationaal en 16e internationaal. Van de 390 Nederlana- sohe deelnemers (in totaal waren er dui zend) aan het internationaal concours, zijn er tot heden nog meer zes teruggekeerd. De „doffer" van vlieger v. d. Grie"ïidt ver richtte wel de mooiste prestatie, omdat hij den langsten weg had af te leggen. Bo vendien moet men in aanmerking nemen, dat de duiven niet verder vliegen, zoodra de duisternis valt. Met den besten wil, zoo vertelde de heer v. d. Griendt, zou ik per vliegtuig kunnen nadoen, wat thans mijn doffer heeft gedaan: Non-stop ValladolidSoes terberg. Zonder benzine.... zonder eten. Voorloopig heeft de heer v. d. Griendt reeds een eere-mand, benevens een zilve ren medaille met z'n duif gewonnen. Met de tropheeën, die hij zelf als vlieger zoo wel in binnen- als buitenland gewonnen heeft, vormen de prijzen, die hij met z'n duivenvluchten verwierf, een flinke verza meling, waarop Piet en z'n vrouw danig trotsch zijn. De heer v. d. Griendt vertelde ons ten slotte nog, dat het concoursgeorganiseerd was door de vereeniging „Colombat Liège" „Le Centre" in Maastricht vei'zorgde het Hollandsohe gedeelte op voorbeeldige wijze. Kingsford Smith. De Britsche vlieger Kingsford Smith, die gisteren aan boord van het Duitsche s.s. Europa naar Bremen vertrok, zal van daar haar Amsterdam vertrekken, voor hij naar Londen gaat om den vliegtocht zonder metgezel van Engeland naar Australië voor te bereiden. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Aanwezig alle leden. Voozritter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der ge meente. De voorzitter opent de vergade ring met gebed. De notulen der vorige ver gaderingen worden voorgelezen en door den raad onveranderd vastgesteld. De voorz. doet o.m. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken. Oponthoud in de drinkwater voorziening. Schrijven van Ged. Staten waarbij zij doen toekomen een afschrift van een aan B. en W. van Alkemade gericht schrijven. In verband met den inhoud van dat schrijven houden zij de beslissing op het verzoek om machtiging tot het stichten van een drinkwaterleidingbedrijf voor de gemeenten Alkemade, Leimuiden en Rijn-, zaterwoude aan. Ged. Staten wenschen een volledig in zicht in de financieele mogelijkheden van het bedrijf. Thans moeten derhalve nog de verschil lende gegevens, als raming aanlegkosten en exploitatierekening verschaft worden. De voorz. zegt, dat dit alles aan Ged. Staten genoegzaam bekend is, aangezien het laatste rapport slechts zeer weinig van de andere rapporten afwijkt. Ged. Sta ten, die zelf doordrongen zijn van de nood zakelijkheid eener goede drinkwatervoor ziening, houden nu de zaak weer noodeloos op. Het College van B. en W. betreurt dit ten zeerste. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK (V ervolg). Geen auto's meer door de Kerksteeg. Punt 7. Voorstel tot het sluiten van een gedeelte van de Kerksteeg voor het verkeer met motorrijtuigen. Van eenige bewoners van de Kerksteeg zijn klachten ingekomen, dat hun huizen herhaaldelijk door vrachtauto's beschadigd worden. Een gedeelte, dat op den Bestevaersweg uit komt, is daar slechts 2.70 M. breed en verwijdt zich dan geleidelijk tot 3.20 M. Dit deel is practtsch ntet geschikt o>m met motorrijtuigen op meer dan wee wie len te worden bereden en stellen B. en W. mitsdien voor dit gedeelte voor motor rijtuigen op meer dan twee wielen te sluiten. De heer v. Duyn pleit voor algeheele afsluiting der Kerksteeg. Spr. voorziet an ders ongelukken. De heer v. Tongeren gaat er verder op in en wijst er op dat met nieuwbouw niet op verbreeding wordt gerekend. Het voorstel v. Duyn wordt ver worpen met 122 stemmen. Dat van B. en W. aangenomen met 104 stemmen. Tegen v. Tongeren, Guyt, Parlevliet en v. d. Bent. Een voorstel om de verordening betref fende de straatpolitie te wijzigen is noo- dig, omdat fotografen thans alleen verbo den wordt op het strand zonder vergun ning van B. en W. standplaats te némen. En het is noodig gebleken dat het publiek tegen practijken van bepaalde fotographen en z.g. filmoperateurs worden beschermd. Meer reden geven B. en W. hiervoor op. In verband hiermede stellen B. en W. dan ook voor de verordening betreffende de straatpolitie aldus te wijzigen dat voor het standplaats nemen in de geheele gemeente vergunning noodig is. Een desbetreffende verordening wordt dan vastgesteld. Zelfverdediging en arrestatie. Punt 9 voorstel tot het geven van eén crediet ten behoeve van de politie voor het volgen van een cursus. Op 22 April 11. heeft ten gemeentehuize te Wassenaar een demonstratie plaats gehad van een sys teem van zelfverdediging en arrestatie door den heer Wladimir Kasulakom. Deze demonstratie, die de volle belangstelling had, mag als geslaagd beschouwd worden.In verband hiermede bestaat het voornemen om bij voldoende deelname een cursus door genoemde heer aan politiepersoneel te geven, waarbij maximum 30 cursisten zullen worden toegelaten. De totale kos ten zullen 1000.bedragen, per persoon dus ongeveer 35.Verwacht wordt dat in December van dit jaar met bet onder richt zal kunnen worden begonnen. B. en W. zijn van oordeel dat genoemd systeem om zijn practisohe bruikbaarheid van bijzonder belang is te achten, en ver zoeken, hen een crediet van 200.toe te staan ten einde eenige politieagenten in de gelegenheid te stellen vorenbedoelde cursus te volgen. De heer P. Guyt vraagt, of de voorzit ter zekerheid kan geven dat de agenten hier in de gemeente blijven. Anders profi- teeren anderen er van. De heer v. d. Bent verklaart zich er ook tegen, 't is alleen het belang der agenten. De voorzitter gaat hier scherp tegen in en verklaart uit drukkelijk dat het niet het belang der agenten is, doch om beter de orde te kun nen bewaren. Katwijk zou anders toch het aantal agenten moeten uitbreiden. We hebben hier' een minimum aantal. De heer Meerburg verklaart zich er tegen. Om zich te bekwamen moeten ze zelf de kosten be talen. En als de politie zooveel bekwamer wordt, komen ze straks weer om salaris- verhooging. De heet Hue ting zegt zeer sympathiek te staan tegenover dit voor stel. Als de agenten beter wapenen moes ten hebben, zou spr. zich eerst bedenken doch dit voorstel juicht spreker zeer toe. Ook de heer v. Duyn kan zich met het voorstel vereenigen en juicht het toe dat door dergelijke methoden de gummistok minder zal behoeven te worden gebruikt. Het voorstel komt in stemming en wordt met 114 stemmen aangenomen. Tegen de heeren P. Meerburg, P. Guyt''"en M. v. d. Bent. In de vergadering van 18 Juli 1.1. werd vastgesteld een conceptbesluit, waarbij gronden werden aangewezen welke in de naaste toekomst bestemd zullen zijn voor verbetering van het Oostpad en het West- is ter kennis gebracht. De definitieve vast ier kennis gebracht. De definitieve vast stelling van dit besluit heeft thans plaats. Het betreft 12 perceelen in het Oostpad en 12 in het Westpad. De staten van oninbare posten en be lastingreclames worden vastgesteld vol gens voorstel van B. en W. Wetboudersbenoeming. Thans volgt de benoeming van een wet houder wegens bedanken als zoodanig door den heer R. Ouwehand. Bij eerste stemming worden uitgebracht op dr. Hue- ting 4 stemmen, M. v. d. Bent 4 st., J. v. Duyn 4 st. Blanco 2 st. Tweede stemming: Hueting 4 st., v. d. Bent 1 st., J. v. Duyn 8 st„ blanco 1 st., zoodat de heer J. v. Duyn (Chr. Volkspar tij) is gekozen eii de benoeming aanneemt onder dank voor het vertrouwen hem ge schonken, welk vertrouwen hij zich hoopt waardig te maken. De voorz. feliciteert de he&r v. Duyn met diens benoeming en wenscht hem toe verstand en wijsheid om hem, in de moeilijke taak die hem waoht, te helpen. Wethouder Ouwehand geëerd. De voorz. zegt dan een enkel woord te moeten zeggen in aansluiting van hetgeen door hem in vorige vergadering is ge zegd, toen onder den indruk va-n de on- verwachtsche mededeeling dat de heer R. Ouwehand als wethouder zou heengaan. Het was bekend dat de heer Ouwehand ernstig bezwaar had tegen den aankoop van het Groot Badhotel maar spr. had zich niet de mogelijkheid gerealiseerd van wat thans is geschied. Spr. kan het niet anders zien, alsdat het is een groot verlies voor de gemeente. We hebben echter dit besluit te eerbiedigen. Er moet een zeker vertrouwen zijn in het beleid. Het is be grijpelijk dat de heer Ouwehand deze con sequentie getrokken lieèft. Spr. gelooft, hoopt, en vertrouwt namens den ganschen raad te spreken als hij de heer Ouwehand hartelijk dan kzegt voor de liefde en toe wijding aan do publieke zaak gegeven. Het gebeurt meer dat de besten gedron gen worden zich terug te trekken van be langrijke posten,*niet dan tot schade voor de publieke zaak. Spr. gelooft dat heb voor den heer Ouwehand geen gemakkelijk oogenblik is heen te gaan. Spr. wil hem niet alleen dank zeggen, doch ook den wensch uitspreken dab God hem zijn ge zondheid late om met dé groote kennis en gaven, al is het niet op de wethouders plaats, toch als lid van den raad in het belang der gemeente werkzaam te mogen zijn. Applaus. De heer P. Meerburg, oudste raadslid, wenscht ook namens zijn medeleden dank te zeggen voor wat de heer R. Ouwehand voor de gemeente in een reeks van jaren heeft gedaan. Applaus. Rondvraag. In antwoord op een door den heer Van Tongeren gesteïre vraag in vorige ver gadering, antwoordt de voorzitter dat heb plaatsen van een brievenbus niet behoort tot de competentie van B. en W. doch van P. en T. B. en W. hebben echtér stappen gedaan ona in het Zuiderkwartier een of meer brievenbussen geplaatst te krijgen. De heer v. d. Bent vraagt te bewerken dat op de autobussen Den Haag—Noord wijk vermeld zal worden NoordwijkKatwijk Den Haag, omdat de bus via Katwijk aan den Rijn en Katwijk aan Zee gaat en dit duidelijker de route aangeeft. De voorzit ter zegt dat de autobusondernemer zulks wel niet verplicht is te doen, doch zeker -genegen zal zijn, aan een desbetreffend verzoek, dat ook in zijn belang is, gevolg te geven. De heer P. Guyt vraagt of het den voor zitter bekend is dat door dé Gemeentebe drijven in de Voorstraat een nieuwen ka bel wordt gelegd. Zoo ja, of het ook niet i de meening is van B. en W., dat, nu dit tijdens het badseizoen gebeurt, hierdoor de belangen der badplaats worden ge- j schaadt. De voorzitter zegt, dat de zaak in onderzoek is en volgende raadszitting de reden zal worden medegedeeld waarom dit thans gebeurt. Spr. geeft intusschen dc toezegging, dat het werk zooveel mogelijk zal worden bespoedigd. Dr. Lodder klaagt over het snelle rijden in de kom der gemeente, doch voornamelijk lang den Boulevard. Spr. noemt zulk rij den aldaar een misdaad en geeft B. en Vv. in overweging een regeling te treffen en maximum snelheid te bepalen. De voorzit ter zal een en ander .overwegen en in B. en W.-vergadering bespreken. De heer J. van Duyn klaagt over overtollig water in de secretaris Varkevisserstraat. Ook de heer v. Tongeren noemt nog een plaats waar dezer dagen de straat blank stond. De voorzitter zegt dat zulks hem niet bc- vreemt. Met zulk weer als we den laatsten tijd hadden, zullen er nog wel meer plaat sen zijn waar het water niet spoedig ge noeg weg kon. Spr. zal echter het ge noemde doen onderzoeken. Hierna slui ting met gebed. Z. D. H. MGR. A. F. DIEPEN heeft de nieuwe R.K kerk van het Dominicanessen-klooster te Tilburg geconsacreerd. De zegening dei- buitenmuren De gemeenterekening. Punt 3 der agenda: Aanbieding gemeente rekening 1929. De voorz. deelt mede, dat de inkomsten van den gewonen dienst hebben bedragen 28.204.10 en de uitgaven 27.626.17. Batig slot alzoo 577.93. De in komsten van den kapitaaldienst hebben 7935.26 bedragen en de uitgaven 7772.76. Batig slot alzoo 162.50. De voorz. zegt, dat het tot nog toe de gewoonte was, dat hij drie leden aanwees, die zitting zouden nemen in de Commissie tot onderzoek van de gemeenterekening. Aangezien echter vorig jaar hierop aanmer kingen zijn gemaakt, zal van deze gedrags lijn worden afgeweken. De voorz. verzoekt aan den Raadtot benoeming van drie Commissieleden over te gaan. Bij de eerste stemming worden aangewe zen de heeren A. Bik en W. Compeer. De heeren A. van der Knijff en N. Disseldorp verwierven elk vier stemmen. Tan de laatste heeren wordt ten slotte de heer A. van der Knijff benoemd. De voorzitter deelt mede, dat van Ged. Staten naar aanleiding van de vastgestel de instructie voor den Gemeente-ontvanger een schrijven is ingekomen, waarin verzocht wordt enkele wijzigingen in die instructie aan te brengen. B. en W. stellen voor ge heel aan de opmerkingen van Ged. Staten te voldoen. Na voorlezing besluit de Raad de instructie te wijzigen naar het inzicht van Ged. Staten. Vastgesteld wordt nog een besluit tot wijziging der begrooting dienst 1930 tot een bedrag van ƒ462.50. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de voorz. de vergadering. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. We zitten blijkbaar in den natten „moesson". In Indië verwacht men zulks op bepaalde tijden en kan men ook zulke overvloedige regens wel gebruiken. Hier is het echter anders. Met zooveel ver langen men naar regen heeft uitgezien, zoo vurig wordt thans verlangd dat het eindelijk eens droog zal worden. Dat zulk weer schade toebrengt aan alle gewassen, zonder uitzondering, kan ieder begrijpen. Bovendien belemmerd het in ernstige mate de werkzaamheden in de velden. Een ander nadeel is dat op verschillende plaatsen de aardappelziekte optreedt, zoodat de han del hierin ook stroef gaat. En dat kan men bij.de toch al lage prijzen niet hebben. De nagewassen hebben ook heel ander weer noodig. En komt dat niet spoedig dan zullen ook hierin de gevolgen spoedig tc zien zijn. Doch het is nog Juli; er kan nog veel ten goede veranderen. KATWIJK. Het onweer. Boven Katwijk ontlastte zich gistermiddag een onweersbui waarbij het water als met bakken uit de lucht werd gegooid. Verschillende straten kwa men blank te staan. Aan de Duinoordstraat gingen de paarden tot bijna aan de buik door het water. De riolen konden onmoge lijk zulk een overvloed van water verzwei- gen. Bij C. A. v. d. Helk liep het onder- grondsche magazijn oncler water, waarbij de hulp der brandweer werd ingeroepen om den kelder leeg te pompen. Trouwens meerdere panden in dc gemeente liepen onder. De groenfcenveiling moest eenigen tijd stop gezet worden. Zelden heeft men zulk een stortvloed meegemaakt. Kerkdienst tijdens badseizoen. De Di rectie der N.Z.H.T. is zoo vriendelijk ter wille der R. K. badgasten des Zondags morgens een extra dienst in te lasschen. Hierdoor vertrekt Zondagsmorgens te 10 minuten voor zeven een tram naar Kat wijk a. d. Rijn, zoodat men dan tijdig de H. Mis van 7 uur kaai hebben. (Halte R. K. kerk). Te 8 Uur vertrekt weer een tram van halte R. K. kerk naar Katwijk-Zee, zoo dat de kerkgangers ook hiervan gebruik kunnen maken. Gedurende het badseizoen zal de H. Communie uitgereikt worden vanaf direct na de consecratie. Hierdoor zal het voor de communicanten mogelijk zijn, zonder eenige overhaasting de tram van S uur te halen. De Directie der N.Z.H. T. komt voor deze prachtige maatregel ze ker een woord van lof en dank toe. Zulks is immers niet alleen het belang der bad gasten, doch ook indirect van de badplaats. De H. Missen zijn des Zondags te 7 uur en 9.30 uur. In de week te 8 uur, behalve Vrij dags, dan te 9 uur. OUD-ADE. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer G. O. Heemskerk is geslaagd voor heb examen Mercurius. RIJNSBURG. Tuinbouw. Met de weinige vroege aardappelen, die men hier verbouwt, is het al afgeloopen en de aanvoer bepaalt zich thans tot Eigenheimers en enkele kleine partijtjes bloemkool. Doch ook van het eerst product komt ndet veel omdat de tuinders in de onmogelijkheid verkeeren, werkzaamheden in het land te verrichten. De prijzen zijn ook lang niet bemoedigend Van 2.20 tot 4.30, naar gelang kwali teit, brengen deze op. De bolemkool is den laatsten tijd goed gevraagd en gaat in eer ste soort van 18.— tot 20.50. Er is hier veel napeen uitgezaaid, die op heden heel ander weer moeten hebben wil het gewas naar wencsh worden. SASSENH El M. Jubileum St. Annagesticht. Zaterdag 26 Juli zal het 40 jaar geleden zijn, dat de Zusters van het Gezelschap J. M. J. zich in deze plaats vestigden. De eerste huisvesting had plaats in het pand van de bakkerij Hooijmans, hetwelk kort geleden is afgebroken. Als bijzonderheid vermelden we nog, dat van de oprichting af Zuster Frangoise gedurende die -10 jaar hier vertoeft en zich groote vèrdiensteu heeft verworven met de opvoeding der jeugd. Moge God haar nog vele jaren spa ren! Het gas- en waterbedrijf. Aan het verslag van het Gasbedrijf over 1929 ontleenen we het volgende: Het hoofdbuizennet bedroeg op 31 December 1929: 11.219 Meter. In het afge loopen jaar werd het net met 2.533 M. uit gebreid. Deze uitbreiding vond hoofdzake lijk plaats in „Ter Leede". Daar de gasdruk ondanks het bijplaatsen van een gasregulateur de laatste jaren on voldoende bleek, werd besloten het bui zennet te verzwaren, uit te breiden en parallelleidingen aan te leggen. Dit werk werd uitgevoerd door de N. V. „Mabeg" te Utrecht voor 25.100. In het begin van dit jaar kwam dit werk gereed. Thans is de druk zeer goed te noemen. De grootste aflevering had plaats op 10 September nl. 1977 M3., de kleinste op 30 Juli nl. 1096 M3. Ingekocht werden 566.616 M3. tegen den prijs van 28.831.71. Verkocht werd over de gewone meters 324.345 M3.; over de penningmeesters 206.923 M3. en over de muntmeters 2908 M3. De straatverlichting verbruikte 1180 M3. De opbrengst bedroeg 47.(317.08. Het gasverlies bedroeg 31.260 M3. of ruim 5.5 pet. De toename van het verbruik bedroeg 46.779 M3. Deze toename wordt toege schreven aan den lagen gasprijs. vermin derd met de reductie. 5 ct. bedragende, waardoor gas voor verwarming binnen ieders bereik is. Het aantal gasverbfuikers bedroeg op 31 December 919 nl. 463, gewone verbrui kers en 486 penningverbruikers (inbegre pen 5 muntgasverbruikers) tegen 891 in 1928, een vermeerdering dus van 51 ver bruikers. In 1929 werd in huurkoop verstrekt voor een bedrag van 978.60 tegen 1265.88 in 1928. De gebouwen, terrein, buizennet, enz. komen op de balans voor tot een bedrag van 93740.67. De gemaakte winst ad 2316.191/2 wordt gevoegd bij de reserve. Uit dit verslag blijkt duidelijk, dat on danks de concurrentie van de electrische verwarming het gas bedrijf een behoorlijke bate oplevert; het geen voornamelijk te danken is aan de gevoerde bedrijfspolitiek. Het w a t e r b e d r ij f. Ingekocht werd 57.895 M3. tegen 7877.32. Verbruikt vól gens de meters-55.987 M3.verbruikt voor spuien en verlies 1908 M3. Opbrengst van de verbruikers 21.026.98, dc winst be draagt dus bruto 13.149.66. Zonder bij betaling mocht verbruikt worden 60.100 M3.. niet verbuikfc werden 11.600 M3. a 30 cent. wat dus een winst geeft, van 4390. Over de hoedanigheid van het water viel niet te klagen. De lengte van het buizennet bedraagt 12392 1/2 meter, in 1929 werd het net uit gebreid met 1070.50 meter. Het aantal aansluitingen bedraagt 907 en vermeerdering van 80 aansluitingen in 1929. De winst bedraagt 5816.46. Dit bedrag is bestemd tot afschrijving. De bliksem ingeslagen. Tijdens het hevig onweer, dat gistermiddag boven onze gemeente woedde, is schade aangericht in verschillende boomen aan de Rusthoflaan, waarvan de kruin is afgeslagen. Ook is de bliksem op het lichtnet geslagen bij J. v. d. Voort en vernielde daar 5 lampen. Bij den heer Meiman is van het oude Raad huis een stuk schoorsteen afgeslagen. Per soonlijke ongevallen kwamen niet voor. Zwem- er» reddingsdemonstraties. A.s. Zaterdag, 26 Juli, des namiddags 5 uur zullen de reeds eerder uitgestelde zwem en reddingsdemonstraties plaats vinden in de gemeentelijke zweminrichting te Sas- senheim. Het programma, hetwelk dezelfde nummers bevat als de vorige maal, zal worden uitgevoerd door dc Dclftsche Red dingsbrigade. Houders van abonnementen of andere kaarten hebben vanaf 4 uqr tot na afloop der demonstraties, dat is ver moedelijk 7 uur, geer. toegang op hunne kaarten. Het programma vermeldt o.a.: 1. Korte uiteenzetting van het doel ecner Reddings brigade. 2. Vervoer en bevrijdingsgrepen te land, met toelichting. 3. Vervoer en bevrij dingsgrepen te water. 4. Popduiken. 5. Af stand onder water zwemmen. 6. Gefingeerd auto-ongeval te water. 7. Pantomime. WASSENAAR. Personalia. Voor het examen Handels kennis is geslaagd de heer A. C. Versprille, alhier.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7