RECHTZAKEN SPORT VRIJDAG 25 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Ernstige aanrijding. Een wielrijder gewond. Auto mobilist doorgereden. Gisteravond te 10 uur is op den Rijks straatweg te Sittard de wielrijder Joseph Thisen, een 26-jarige mijnwerker uit Over- hoven-Sittard, die van een feestje huis waarts keerde, op het rijwielpad door een luxe-auto, welke plotseling van den groo- ten weg af naar het rijwielpad was over gestoken, aangereden. De fiets werd totaal vernield, terwijl de berijder zware verwondingen opliep. De chauffeur van de luxe-auto heeft gestopt, is tot bij het slachtoffer gekomen, maar heeft zich niet om hem bekommerd, doch is eenvoudig doorgereden. Het slachtoffer werd bij burgemeestèr Coenders binnenge dragen en door twee ontboden geneeshee- ren voorloopig verbonden en daarna in zorgwekkenden toestand naar het Fran- Bche klooster te Sittard overgebracht. Naderhand, te ruim elf uur, vervoegde zich bij burgemeester Coenders de autorij der, die het nummer van de auto, welke 't ongeluk heeft veroorzaakt, op den wee Sittard-Maastricht opgenomen had, zoodat de dader bekend is, doch nog niet opge spoord. Auto tegen een boom gereden. Gisteren heeft nabij Hoogerheide een vrij ernstig ongeluk plaats gehad. Van de richting Hoogerheide naar Bergen op Zoom kwam de autobus van de firma Lief broer gereden, terwijl daar achter reed een groote vrachtauto, bestuurd door R. Deze vrachtauto trachtte de autobus voorbij te komen juist op het moment dat van de te genovergestelde richting e'en met een paard bespannen groentenwagen kwam gereden. De bestuurder merkte dit eerst, toen hij naast de autobus van de firma L. zat en ziende, dat hij zonder aanrijding niet meer kon passeeren, remde hij krachtig, waar door echter de auto slipte en met kracht tegen een boom op reed. De bestuurder R. bekwam eenige ernstige verwondingen aan het gelaat, terwijl een mede-inzittende een diepe snede op het gezicht kreeg. Bei den werden na door dr. v. d. Kar uit Hoo gerheide te zijn verzonden naar het alge meen Burger Gasthuis vervoerd. De auto werd geheel vernield. Door een wagen overreden en gedood. In de Westerbeekstraat te Rotterdam is de 9-jarige C. den Breejen onder een melk wagen geraakt. Met een ernstige hoofd wond is hij in het Ziekenhuis aan den Cool- singel opgenomen, waar hij kort na aan komst is overleden. Door een paard doodgeslagen. In de buurtschap Hezingen,_ onder de gemeente Tubbergen is de 40-jarige land bouwer J. Engbers door zijn paard zooda nig geslagen, dat hij korten tijd later over leed. De ongelukkige laat een vrouw met 3 kinderen na. Van een dak gevallen en gedood. Gistermorgen is te Yeendam de zes en veertig-jarige timmermansknecht A. Jager, die aan het dak van een huis herstellingen verrichtte, gevallen. De man, die gehuwd is, werd dood opgenomen. Verdronken. Een tweejarig zoontje van den schipper O. uit Nieuw-Lekkerland, was gistermiddag op een woonschip, liggende in de Laakha ven te 's-Gravenhage, aan 't spelen met een vaarboom. In een onbewaakt, oogen- blik sloeg het kind achterover in het wa ter. De vader snelde toe, maar kwam reeds te iaat. H kon slechts het lijk van den kleine uit het water halen. Het lijkje is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal ge bracht. Staaldraad gebroken. Bij het ophijschen van een terugslagklep om deze te plaatsen in een betonput bij het nieuwe rioleeringsgemaal te Vlaardin- gen brak gistermiddag plotseling een staal draad, waardoor de hierbij gebruikte bok voorover stortte. Twee werklieden werden hierdoor geraakt. Zekere C. v. d. L., te Vlaardingen viel in een 3 M. diepen put, werd bloedend aan het achterhoofd ver wond en bekwam verschillende kneuzingen. Per brancard is hij naar het ziekenhuis te Vlaardingen overgebracht. De ander H. G. S., bekwam slechts eeni ge lichte kwetsuren en werd per auto naar zijn woning gebracht. Stoomschip gestrand. TJit Hoek van Holland wordt ons ge meld: Hedenmorgen is op den Zuiderpier een met erts geladen stoomschip gestrand. Sleepbooten zijn ter assistentie vertrokken. Het schip blijkt te zijn het Slowakijsche s.s. „Treci". Kinderverlamming. Dezer dagen is kinderverlamming vast gesteld bij een leerling van de Christelijke school te Gorredijk, in verband waarmee deze school thans is gesloten. Vijf levende bunzings gevangen. De jachtopzieners Hofman en Brinkhof te Wierden mochten dezer dagen het ge noegen smaken vijf levende bunzings te vangen. De dieren waren in een hol ge vlucht, doch de jachtopzieners wisten ze er •tuk voor stuk levend, uit te halen. EEN ONAANGENAAM REISAVONTUUR IN ITALIË. Tien dagen opgesloten te Livorno. Een zeer onaangename ervaring beleefde in het begin van deze maand een Neder- landsch echtpaar tijdens een reis door Ita lië. De to Amsterdam voonachtige publicist en acteur Johan Schmidt en zijn onder den naam van Tula di Vista optredende echt- genoote maakten in het einde van Juni een studie- en vacantiereis door Frankrijk en Italië. Het reisplan was: Brussel, Pa rijs, Nice, Livorno via Rome, Florence en Milaan door Zwitserland, en Duitschland terug naar Holland, en was geheel, met in begrip van hotels en reisgelegenheid, in or de gemaakt door Crook's Reisbureau. Van Nice ging het echtpaar Schmidt naar Corsica en vandaar, vanuit Bastia, met een Italiaansche boot naar Livorno. Aan boord van dit schip waren de heer en mevrouw Schmidt de eenige niet-Italia nen. De overige passagiers toonden groote be langstelling voor de vreemdelingen, voor al eenige naar schatting achttien-jarige jongelui, die zich na eenigen tijd voorstel den als te behooren tot de geheime politie en die het echtpaar mededeelden, dat zij te Livorno het schip niet mochten verla ten. Te Livorno werden de paspoorten aan boord aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Men stelde den heer Schmidt verchillende vragen, of hij politieke rela ties in Italië had en ten slotte zocht men in een lijvig register, waarin een naam Schmidt gevonden werd. Men vertelde den Hollanders, dat dit aanleiding was om een nader onderzoek in te stellen, en dat zij zich daarvoor, naar keuze wandelen of per rijtuig, doch in ieder geval in gezelschap van geheime politie, hadden te begeven naar de Carceri Giudi- ziarie. Groot was de ontsteltenis van het echtpaar, dat verwachtte naar een of an der gerechtelijk administratiegebouw te worden geleid, toen het merkte bij een strafgevangenis, althans iets als een huis van bewaring, te zijn aangekomen. Nog erger werd het evenwel, toen de heer en mevrouw Schmidt gescheiden werden, de een naar de, maimenafdeeling en de ander naar de vrouwenafdeeling weerd gevoerd, daar aan een nauwkeurig onderzoek wer den onderworpen, en nadat alles wat zij bij zich hadden was afgenomen, naar een cel werden gevoerd. De heer Schmidt kwam terecht in een uiterst smerige cel, waarin reeds drie mannen verbleven, zoowel voor crimineele als voor politieke delicten ge straften. In de cel, waarin mevrouw Schmidt gesloten werd, bevonden zich twee vrouwen, die den volgenden dag wegens moord resp. tot twintig en tot dertig jaar gevangenisstraf veroordeeld werden. Pro testen baatten niet. Den volgenden dag mocht de heer Schmidt een brief schrij ven aan den Nederlandschen consul te Li vorno, een Italiaan, die op 5 Juli antwoord de, dat hij de Nederlandsche legatie te Ro me van de aanhouding op de hoogte had gesteld. Na twee dagen water en brood te hebben gehad, kreeg de heer Schmidt zijn geld terug en werd hem medegedeeld, dat hij en zijn vrouw nun voedsel uit een res taurant mochten betrekken. Bijna eiken dag werd de heer Schmidt op het commissariaat verhoord, waarbij men steeds informeerde of hij anti-fascis tische relaties had, en of hij bekend was met Turatie, en of hij Matteotti gekend had. Na zeven dagen arrest, op 7 Juli, werd mevrouw Schmidt in vrijheid gesteld. Zij kreeg op het commissariaat reeds vage aan wijzingen, dat men waarschijnlijk den ver keerden Schmidt voor had. Inmiddels had men echter van haar -echtgenoot politie foto's en vingerafdrukken genomen. Het vervoer van de Carceri naar het commissa riaat geschiedde steeds per dievenwagen. Toevalligerwijze had mevrouw Schmidt het contract bij zich, hetwelk het echtpaar Schmidt verplichtte om op 16 Juli te Waal wijk (N.-B.) op te treden. Op het commis- soriaat legde zij den nadruk er op, dat een langere aanhouding contractbreuk tenge volge zou hebben en dat zij de Italiaan sche autoriteiten voor de gevolgen hier van aansprakelijk stelde. Daarop werd den lOen Juli ook de heer Schmidt in vrijheid gesteld. Eerst nu kreeg ook mevrouw Schmidt haar paspoort terug, en hun werd medegedeeld, dat zij Italië moesten verla ten, niet langs den weg Rome, Florence, Milaan, zooals him reisbiljetten in orde waren gemaakt, maar via Pisa, Genua en Ventimiglia- terug naar Nice. Bovendien zouden zij tot de grens begeleid worden door een ambtenaar van de geheime poli tie wiens kosten, maaltijden enz. door den heer Schmidt betaald moesten worden. Na terugkeer te Amsterdam heeft de lieer Schmidt zich met de bevoegde auto riteiten in verbinding gesteld. Het ver baasde hen in hooge mate, tijdens het ge- heele onaangename avontuur geen enkelen steun te hebben gekregen van de Neder landsche autoriteiten in Italië, noch van het consulaat, noch van het gezantschap te Rome. De bruinkoolbrand. Men meldt ons nog, dat de brand bij de bruinkoolgroeve Carlsberg te Treebeek woedt in een aanzienlijke hoeveelheid bruinkoolbriketten, welke ligt opgesta peld op een vrij geisoleerd terrein. Gisteren werd bij de blussching ook zand gebruikt. Jeugdige avonturiers. Aan de grens, onder Nispen, werd dooi de politie een tweetal minderjarige kna pen aangehouden uit Haarlem. Zij waren in het bezit van een slechts gering bedrag aan geld en hadden het voornemen naar Rome te reizen. Onder geleide van politie zijn zij gisteren naar Haarlem te ruggebracht en aan hun ouders teruggege- SCHIPPER ZONDER HERINNERINGS VERMOGEN. Nachtelijke schiet- en vechtpartij? De marechaussee te Emm en houdt zich met een raadselachtig geval bezig, welks oplossing velen, die niet tot Hermandad's dienaren behooren, mede met spanning verbeiden. De vraag, waar 't om gaat is: „Hoe kreeg schipper Dost een gespleten duim en bebloeden kop?" De „Emmer Crt." meldt hierover het volgende: Schipper Dost is een jonge kerel, gedo micilieerd te Wildervank (Gron.), die sa men met zijn broer vaart en met dezen en hun beider verleden week te Noord- Barge (Drente) voor anker ging. Een collega-schipper zag in den vroegen ochtend uit de roef van het schip der ge broeders het bebloede hoofd van den eenen Dost steken en vond dat begrijpelijkerwijze niet normaal. Bij een vluchtig onderzoek constateerde hij meer verdachte verschijn selen, met het gevolg, dat hij zich naar de marechausseekazerne begaf. De marechausee begaf zich onmiddellijk naar Noord-Barge om ter plaatse zich op de hoogte te stellen van den toestand van den gewonde en dezen te verhooren. Behalve, de broer waren ook de fiets en de jas van den patiënt verdwenen; voorts uitte de dokter het vermoeden, dat de duim door een kogel gespleten werd. Had zich een familiedrama afgespeeld en was de verdwenene op de fiets van den geblevene vertrokken? Deze hypothese werd teniet gedaan toen tegen den middag de broer in de beste conditie aan boord kwam en zeer verbaasd bleek door de si tuatie, welke hij aantrof. Inmiddels gingen door Emmen verha len over een nachtelijke schietpartij in de Wilhelminastraat en over een 's morgens aangetroffen bloedplas in de omgeving waar de schoten gehoord werden. Bloed werd evenwel niet gevonden en de scho ten konden schijnbaar teruggebracht wor den tot de geluiden van speelgoed-pisto len. Wat de hoofdpersoon betreft, meende men aanvankelijk, dat hij onwetendheid simuleerde, deze veronderstelling kon men niet handhaven en aangenomen moest wor den, dat de schipper werkelijk zich niets kan herinneren van hetgeen er met hem heeft plaats gehad. Daarom en mede op advies van den geneeskundige is er van afgezien D. op te sluiten tot tijd en wijle hij er meer van zou weten. Wel, maar al weer waren dat oncontro leerbare geruchten, gingen er verhalen om trent een vechtpartij met Noord-Barger jongens, maar talrijke verhooren leverden niets op, dat in deze richting wees. Toen werd in de buurt van 't schip de vermiste jas gevonden, daarna is uit het kanaal, bij de brug, de fiets opgehaald. Broer, jas en fiets terechtzijnde, kreeg het geval een minder dramatisch aanzien en men houdt nu rekening met de mogelijk heid, dat D. in.'t kanaal gereden is, daarbij gewond werd, tevens door den val een de fect aan zijn, hersens kreeg en zoodoende niet meer weet van het ongeval. DE NOODLOTTIGE SCHIETPARTIJ TE LOENEN. Naar het „Hbld." verneemt, heeft het onderzoek inzake den dood van den Am- sterdamschen zilversmid, Zondag j.l. op de Vecht, thans uitgewezen, dat van eenig opzet om den getroffene te dooden geen sprake is geweest. De zilversmid werd ge raakt door een kogel uit een buks, waar mee eenige heeren, die zich aan boord van een motorjacht bevonden, aan het schieten waren. Als doel voor hun „spel" gebruikten zij een plank van een houten hek in een nabije weide. De boot van den zilversmid konden zij door een bocht in de Vecht nietr zien. Vermoedelijk heeft nu een kogel de plank gemist en het slachtof fer geraakt, met het bekende droeve ge volg. Juridisch is in dit geval dus even tueel sprake van „het veroorzaken van dood door schuld", in verband waarmede reeds twee opvarenden van de schutters- boot gehoord zijn, n.l. een stadhuisbeamb te uit Amsterdam en een dokter. Naar een derden, te Dordrecht woonachtigen maar thans op vacantie-tourné zijnden schutter wordt nog gezocht, waarna uitgemaakt dient te worden wie der heeren het doo- delijk schot gelost heeft. Dat er inderdaad geschoten is, hebben de gehoorde personen intusschen reeds bekend. De Dordtsche schutter verhoord. Naar het blad verder verneemt, is de in woner van Dordrecht, die in verband met de noodlottige schietpartij op de Vecht nog gezocht werd, te Wageningen door eenige veldwachters aangehouden, juist op het moment, dat hij op weg was om zich bij de politie aan te rnejden. Daar hij op reis was, had het bericht dat men hem zocht, hem niet eerder bereikt. Gisteren is de Dordtenaar, een arts te Amsterdam, door den substituut-officier v. Justitie mr. D. Reilingh gehoord. Ook de overige personen, die zich aan boord van de schutrersboot bevonden,, zijn opnieuw aan een'verhoor onderworpen. Van gisterochtend tien uur tot gister avond ruim tien uur hebben ten parkette de verschillende verhooren geduurd. Ge bleken is oa., dat zich op de boot waar men zich met de zoo noodlottig verloopen schietoefeningen bezig hield, negen perso nen hebben bevonden, waarvan er vijf met de buks hebben geschoten. Deze buks is thans ook in beslag genomen. Wie ten slotte het schot heeft gelost, dat den Am- sterdamschen zilversmid het leven kostte, kon nog niet worden uitgemaakt. Of en zoo ja tegen wien een justitioneelen vervolging wegens het veroorzaken van dood door schuld zal worden ingesteld, staat dus nog evenmin vast, maar het onaerzoek inzake de schuldvraag wordt met kracht voortge zet. BU1TENL. BERICHTEN DE RAMP TE COBLENZ. Zaterdag uitvaart van de slachtoffers. Zaterdagochtend zal door den bisschop van Trier, dr. Bornewasser, te Coblenz een pontificaal requiem voor de slachtof fers bij het ongeluk met de pontonbrug worden gecelebreerd. Des middags om vier uur worden de lijken van 15 burgers van Coblenz op een eereplaats van het stede lijk kerkhof bijgezet. De andere slachtof fers worden naar hun woonplaatsen over gebracht. De duikers zetten hun werk nog steeds voort in de hoop, de lijken van nog meer slachtoffers te vinden. De rijksregeering heeft 20.000 mark ter beschikking van den burgemeester van Coblenz gesteld. Het 37ste slachtoffer van de bruginstor- ting is gistermiddag om vijf uur geborgen. Het was een tienjarig meisje, Maria Acker- mann gebeeten. Op het oogen-blik worden nog vijftien personen vermist. DE TYPHOON-RAMP IN JAPAN. De lijst der slachtoffers. Het Japansch ministerie van buiten- landsche zaken heeft thans de definitieve verlieslijsten betreffende de typhoonramp gepubliceerd. In totaal werden er 396 per sonen gedood, terwijl er ongeveer 20.000 personen deels zwaar, deels licht gewond werden. 8405 huizen werden volkomen verwoest. Op het schiereiland Kiutschiu, ten Z.O. van Japan, werden 82 personen gedood en 400 gewond; 16890 huizen werden geheel verwoest en 20786 werden beschadigd. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN BRITSCH-INDIE. Volgens een bericht uit Karachi zijn ten gevolge van de hevige regens van den laat- sten tijd in Indië groote overstroomingen vooi'gekomen, vooral in de provincie Sind. Op verschillende plaatsen zijn de dijken van de Indus bezweken. Te Karachi staan de straten onder water. De steden Sjiharpoer en Larkhana loo- pen groot gevaar en zijn door de bewoners ontruimd. Overstrooming te Parijs. Door het breken van een waterleiding buis in het Zuiden van Parijs, is er gis teravond een geheele wijk onder water ge zet; het verkeer moest worden stop ge zet. Ondanks het onmiddellijke ingrijpen van de brandweer slaagde men er niet in het water tegen te houden. In den loop van den avond moest ook het ondergrond- sche verkeer worden stopgezet, aangezien de metro-statións onder water liepen en er gevaar voor kortsluiting bestond. Van de meeste woningen in de betrokken wijk overstroomden de kelders en tot laat in den avond was de brandweer bezig het water uit de meest bedreigde woningen weg te pompen. Wervelstorm In New Jersey. Uit New Brunswick wordt gemeld, dat het westelijk deel van den staat New Jer sey door een hevigen wervelstorm geteis terd werd, welke vergezeld ging van wolk breuken. In New Brunswick stortte een gebouw van twee verdiepingen in, waar bij een vrouw gedood en acht andere per sonen gewond werden. Mijlen ver in het rond werden boomen ontworteld en de daken van de huizen gerukt. De materieele schade is aanzienlijk. Aan de hitte, waardóór geheel Noord- Amerika geteisterd, werd, is door onwe- ders een einde gemaakt. De abnormale temperaturen, die het kwik tot 45 graden deden stijgen, hebben in totaal aan 254 personen het leven gekost, waarvan alleen reeds 40 te New York. Koude in Spanje. In Spanje heersoht een voor dezen tijd van het jaar buitengewoon lage tempera tuur. Te Madrid wees de thermometer een temperatuur van 14 graden Celsius aan, terwijl de normale temperatuur om dezen tijd van het jaar anders 30 tot 35 graden Celsius bedraagt. In het hooggebergte valt af en toe sneeuw. In het Noorden van Spanje was een wolkbreuk oorzaak dat het spoorwegver keer op sommige lijnen gestaakt moest worden. Rijdende goederentrein bij Warschau geplunderd. In de omgeving der stad hebben roo- vers een goederentrein «overvallen. De ban dieten klommen 's nachts op den rijdenden trein, braken de deuren der wagons open en wierpen de goederen uit den trein, die vervolgens door hunne handlangers wer den opgeraapt en in veiligheid gebracht- Toen het treinpersoneel onraad bemerkte, sprongen de dieven van den trein en slaag den er in te verdwijnen. Eenige kisten met waardevollen inhoud zijn in hun handen gevallen. DE DOODELIJKE AANRIJDING TE HILLEGOM. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond vèertien dagen geleden terecht de drie-en- twintigjarige G. C. v. d. V. te L i s s e, die in den nacht van 3 op 4 Maart 1930 te Hil- legom, onder den invloed van sterken drank in zijn auto op den weg reed. In de bocht nabij de steenfabriek reed hij twee wielrijders aan. De heer P. Damen over leed spoedig aan de gevolgen. De Officier van Justitie eischte drie weken gevangenisstraf. De rechtbank veroordeelde verdachte Donderdagmorgen tot een hechtenisstraf van drie weken. KORFBAL L. K. C. „Vitesse". Het bestuur van de Leidsohe Korfbal club „Vitesse" is als volgt samengesteld: J. A. Lente, Voorz.; E. P. Uittenbreok, secr.; G. J. ter Poorten, penn., mej. A. J. Molt, mej. G. Bijlstra en de heeren W. Muijs van der Moer en G. Jongbloed, com missarissen. CRICKET Wedstrijden L. C. C. Zaterdagmiddag 2 uur speelt een Ajax- combinatie tegen een L. C. C.-combinatie een vriendschappelijken wedstrijd. Zondag middag heeft voor de competitie de wed strijd plaats L. C. C.Hermes II achter „Pomona", terwijl Dinsdag een comb. L. C. C.'ers dito H. C. C.'ers elkaar ontmoe ten op het H. C. C.-veld. GOLF Maandwedstrijden te Noordwijk. A.s. Zondag 27 Juli zullen op de nieuwe banen te Noordwijk aan Zee, die in uit stekende conditie zijn, de maandwedstrij den worden gehouden. Aanvang 2 uur. WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. De achttiende étappe BelfortMetz 233 K.M. is gewonnen door Pelissier in 8 uur 27 min. 43 sec. vóór Leducq en Guerra. Het algemeen klassement is onveranderd. De Stadion-wedstrijden afgelast. In verband met de slechte .weersomstan digheden zijn de stadionwielerwedstrijden van gisteravond afgelast. Hetzelfde pro gramma zal thans op Dinsdagavond a.s. te S uur worden verwerkt. Pijnenburg en Moeskops te Keulen. In het Müngersdorfstadion te Keulen wa ren Woensdagavond ongeveer 6000 toe schouwers tegenwoordig bij de belangwek kende wielerwedstrijden. De om den Groo- ten Sprintsprijs van Keulen-race bracht een verrassing. In de filiale sloeg Engel onverwacht den wereldkampioen Michard. De Nederlander Moeskops viel op door zijn lusteloos rijden. De uitslagen luiden: Eindstrijd sprinters: 1. Engel (Duitsch land) 12.1 sec.; 2. Michard (Frankrijk); 3. Kaufmann (Zwitserland); 4. Steffes (Duitschland). In een 4 K.M.-race voor de niet ge plaatsten won Oszmella in 5 min. 22.4 sec. met 14 punten voor Pijnenburg met 11, Schmitz met 9 en Frankenstien met 8 pun ten. In de 500 Meter recordrace met vlie genden start bewees de Franschman zijn groote kunnen, door dezen afstand in 30.5 sec. af te leggen. Dit beteekent een nieuw wereldrecord. Tot nu toe stond dit op naam van Linari met 30.6 sec, 2. Engel in 30.9 sec.; 3. Moeskops in 31.6 sec.; 4. Kaufmann en Falk Hansen in 31.7 sec; 5. Oszmella 32 sec. De eerstvolgende wereldkampioen schappen. De wielerwereldkampioenschappen, die dit jaar in Augustus a.s. te Luik en Brus sel worden gehouden, worden in 1931 in Denemarken gehouden, in 1932 vinden zij in Italië plaats, in 1933 in Nederland en in 1934 in Duitschland, waar de Duitsche Wielerbond ter gelegenheid van zijn vijf tigjarig bestaan deze te Leipzig zal orga nise eren. SCHAKEN HET T0URN00I TE HAMBURG. De uitslag van de veertiende ronde luidt: Nederland 11/2, Zweden 21/2. Landau remise met Lundin, Weenink remise met Stahlberg, v. d. Bosch verliest aan Berndts son, Noteboom remise met Stolz. Note- boom won de afgebroken partij tegen Taubmann (Roemenië), waardoor Neder land van Roemenië won met 3 1/21/2. De stand na de veertiende ronde is: Hongarije 38 1/2, Polen 37 1/2, Tsjecho Slo wakije 37, Duitschland 36 1/2, Oostenrijk 351/2 met 1 afgebroken partij, Amerika 341/2, Engeland 34, Nederland 34. Zwe den 301/2, Letland 27, Denemarken 27, Roemenië 23 1/2 en 1 afgebroken, Frankrijk 22 1/2 en 1 afgebroken, Litauen 21, Finland 17, Spanje 16 1/2,' IJsland 13 1/2 en 1 afge broken, Noorwegen 13.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6