VRIJDAG 25 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Benevento is het centrum, van waaruit de getroffen streek van voorraden levens middelen enz. wordt voorzien. De prefect heeft alle auto's en omnibussen der stad voor dit werk gerequireerd. De omnibussen worden gebezigd voor het vervoer der ge wonden, terwijl met de auto's proviand wordt aangevoerd. De weg naar Ariano en Monte Calvo is vol vrachtauto's met ge wonden uit de geheele streek. Er is geen dorp, waar geen dooden en gewonden zijn. Bij het reddingswerk spelen zich tragi sche tooneelen af. ïïeele gezinnen zijn om het leven gekomen. Een vrouw werd met groote moeite levend uit de puinhoopcn te voorschijn gehaald, doch voordat zij kon worden weggedragen, ontstond een nabe- ving, een blok steen stortte neer en ver- pletterde den schedel van de ongelukkige. De in het centrum gelegen plaatsen, die zoo goed als geheel werden verwoest, bie den een troosteloozen aanblik. De uitwer king der schokken is zoo hevig geweest, dat geen enkel huis onbeschadigd is geble ven. De huizen die niet geheel zijn inge stort, vertoonen groote scheuren. In som mige gemeenten, waar geen enkel huis meer bewoonbaar is, zooals Aquilonia en Villanova, is er geen enkel gezin, dat niet minstens een doodc heeft te betreuren. En kele gebouwen, die speciaal zijn gebouwd, om bestand te zijn tegen aardschokken, zijn blijven staan, doch voor het overige ziet men in de dorpen honderden en hon derden vernielde en beschadigde huizen, terwijl hier en daar de muren van eeuwen oude paleizen spookachtig oprijzen. Ook de kerken hebben zeer van de aard beving te lijden gehad. Te Ariano is de St. Franciscuskerk geheel ingestort, evenals de kazerne van de carabinieri. In het dorp San Bartolomeo waar geen steen op den anderen bleef staan, is een middeleeuwsch kasteel op wonderbaarlijke wijze gespaard gebleven. Overal ziet* men priesters rond- loopen, die de geteisterden zooveel mogelijk trachten te troosten. De ellende wordt nog vergroot, doordat de waterleiding niet meer functionneert en de bevolking zeer van den dorst heeft te lijden. Verscheidene honderden werklieden zijn te werk gesteld, om de leidingen te herstellen, opdat de watervoorziening zoo spoedig mogelijk weer op normale wijze werkt. Vanuit Rome zijn vliegtuigen naar het geteisterde gebied gezonden om luchtfoto's te maken. Deze foto's toonen op duidelijke wijze de aangerichte schade, zoodat men op die wijze gemakkelijk kan vaststellen, waar allereerst hulp moet worden Mussolini interesseert zich persoonlijk voor deze wijze van rapporteeren. Men is van meening, dat de aardbeving het gevolg is geweest van de krachtige werkzaamheid van den Vesuvius geduren de den laatsten tijd. Volgens prof. Mallau- dra van het Vesuviusobservatorium behoeft men echter niet bevreesd te zijn voor een uitbarsting van den vulkaan. In den afge- loopen nacht werd geen bijzondere activi teit bemerkt. Nieuwe aardschokken te Benevento. Om negen uur 15 gistermorgen en 1 uur 15 gistermiddag zijn twee nieuwe aard schokken gevoeld. Deze schokken waren niet zeer hevig, doch veroorzaakten het in eenstorten van een groot aantal reeds door de aardbeving van gisteren zwaar bescha digde huizen. Koning Victor Emanuel, die op zijn zo merverblijf te Santanna in Piemont ver toefde, is gisteravond naar het getroffen gebied vertrokken. Een hevige cycloon heeft gistermiddag Montello getroffen, waarbij een der inwo ners gedood en 50 gewond werden. Eert voorloopige balans. De minister van Openbare Werken, Leo- ni, geeft de volgende voorloopige cijfers van het aantal slachtoffers, der aardbe ving. Een definitieve opgave was uiter aard nog niet te verschaffen, aangezien de zeer hooge cijfers van Villanova del Bat- tista nog niet vaststaan. Provincie Avellino: 1392 dooden, 2072 gewonden, 30 getroffen gemeenten. Provincie Benevento: 24 dooden, 87 ge wonden, 21 getroffen gemeenten. Provincie Foggia: 120 dooden, 1557 ge wonden, 13 getroffen gémeenten. Provincie Potenza: 232 dooden, 535 ge wonden, 19 getroffen gemeenten. Provincie Napels: 8 dooden, 13 gewon den, 2 getroffen gemeenten. Provincie Salerno: 2 dooden, geen ge wonden, 6 getroffen gemeenten. N. T. A. meldt, dat volgens de officieels mededeelingen het aantal gewonden bij de aardbevingsramp 4264 bedraagt. Geheel in gestort zijn 4188 huizen en beschadigd 2757. Het kabinet is direct bijeengeroepen om te beraadslagen over de maatregelen, die genomen moeten worden. Mussolini heeft aan alle prefecten een rondschrijven gezon den, waarin wordt verzocht openbare en particuliere fondsen te stichten voor hulp aan de getroffenen. Jsernia 'Cass/no *Feog.a H Cerntgno/d emm^y 'tontecê/ro •entn, S Ue/fi yS Wa.,;°Volturg ii'Vesuv 'Montro ^Ütrno llllllll Kaart van de streek, welke door de aardbeving is ge teisterd BINNENLAND RADI0RAAD. De opvolgers van dr. Posthuma en mr. Philips. Bij Koninklijk besluit is aan dr. F. E. Posthuma, oud-minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, te 's-Gravenhage, en mr. Aug. Philips, voorzitter van het Ver bond van Nederlandsche Werkgevers, te 's-Gravenhage, op hun verzoek, eervol ont slag verleend als lid van den Radioraad, met ingang van 18 Juli 1930, en met dank zegging voor de door hen als zoodanig be wezen diensten, en zijn, voor het tijdvak Aan 18 Juli 1930 tot en met 31 December 1933, benoemd tot lid van den Badioraad prof. dr. J. Lindeboom, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen, en prof. dr. J. Schmutzer, hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Utrecht. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. De „Staatscourant" van 23 Juli bevat een opgave van het aantal aangegeven ge vallen van besmettelijke ziekten over de week van 13 tot 20 Juli. Vermeld staan oan. 206 gevallen van roodvonk gelijk aan de daaraan voorafgaande week 92 gevallen van diphterie (131). Gevallen van poliomyelitis (kinderverlamming) deden zich voor te Ooststellingwerf 2; Op- sterland 2; Sneek 1; Weststellingwerf 4; Kampen 1; Steenwijk 1; Uithuizen 1; Smilde 1; Alkmaar 1; Amsterdam 3; Vel- sen 1; Zaandam 1; Gouda 2; Leerdam 1; Botterdam 5; Schiebroek 3; St. Janssteen 1; Breda 1; Nuenen 1; Oudenbosch 2; Baamsdonk 2; Arnhem 1; Heerlen 1; to taal 37. In de week van 6 tot 13 Juli werden 30 gevallen van kinderverlamming aangege- STADSNIEUWS Te water gereden. Hedenmorgen te half acht is een met paard bespannen en met groenten geladen wagen vanaf de Korenbeurs op den Nieuwe Rijn te water gereden. De bestuurder G. v. SI. wist zich zwemmende te redden. Het paard zwom met den wagen achter zich naar de zijde van de Botermarkt, alwaar de strengen werden losgesneden en paard en wagen op het droge werden gehaald. PASTOOR LEUSEN. Van verschillende zijden is bij den zeer- eerw. heer pastoor Leusen aandrang uit geoefend, om te willen tegenwoordig zijn op een hein aan te bieden afscheids avond. Pastoor Leusen is echter voor dien aan drang niet bezweken. Wel geeft de Pastoor a.s. Zondag in zijn pastorie een afscheids-receptie van 2.30 tot 4 uur. Velen particulieren en corporaties zullen met dankbaarheid van deze ge legenheid willen gebruik maken, om den Pastoor blijk te geven van hun waardee ring en erkentelijkheid. Een parochiaan van de St. Josephkerk verzoekt ons opname van het volgende sympathiek verzoek: „Aan de Parochianen van de St. Joseph kerk. Bij het vertrek van onzen, zoo dierbaar geworden zeereerw. Pastoor Leusen, zij 't mij vergund, u (allen, zonder uitzondering) beleefd uit te noodigen, a.s. Zondag te H. Tafel te naderen, om op deze wijze onzen diepgevoelden dank te betuigen voor alles wat hij voor onze Parochie heeft ge daan". NOODLOTTIG TRAMONGELUK. Een leerling van de Leidsche Buitenschool uit de tram gevallen en gedood. Met de tram van 9 urn- aankomst te Katwijk, kwamen zooals altijd ook heden morgen de leerlingen der Leidsche Bui tenschool mee. Een der leerlingen, de 13-ja- rige Th. Guldemond uit Leiden, had verlof van de onderwijzers om op het ba-Icon te verblijven. Hij was echter op de leuning van het hekje, dat den uitgang afsluit, gaan zitten en op den Achterkerkweg bij de R.-K. kerk kwam hij vermoedelijk met zijn beenien tegen een der palen van de eiectrische geleiding en sloeg achterover uit den wagen. Een der leerlingen trok onmiddellijk aan de noodrem. Toen de tram enkele meters verder stilstond, zag men den knaap buiten bewustzijn naast de rails liggen bloedend uit zijn mond. Hij gaf nog teekenen van leven. Dr. Hueting, direct ontboden, kon echter bij aankomst slechts don dood constateeren. Het lijkje is per auto van de Katwijksche ziekenverpleging naar Leiden vervoerd. De jongen wa-s dooi den conducteur te voren nog gewaar- schuwd- HET LEIDSCH PO L IT IE-M UZI E KG EZELSCHAP. De laatste dag. Scheen het gistermorgen aanvankelijk, of het weer op den laatsten dag van het concours wat beter zou zijn, in den mid dag werd het weer mis, het werd nog erger dan voorgaande dagen en terwijl de koren zongen of een harmonie haar nummer blies, rolde de donder door de lucht 'b Is wel erg jammer, dat het concours tijdens zulk slecht weer viel, maar daar is natuurlijk niets aan te doen. Intusschen zijn de inkomsten begrijpe lijkerwijs tot een minimum beperkt geble ven, zoodat het gevormde waarborgfonds terdege zal moeten worden aangesproken. Van do finanbieele resultaten valt dus nog niets te zeggen, doch we gelooven, dat de Leidsche Politie zich door den ondervon den tegenslag niet zal laten ontmoedigen en met nieuwen ijver zal voortgaan op den ingeslagen weg. Hetr slot van het concours bracht een heel mooi vuurwerk op het Schuttersland. Ook hiervoor was de belangstelling op het terrein zelf niet zoo heel groot, grooter was het aantal toeschouwers op de het veld omringende straten. Eenigszins te verklaren was dit wel, wij'l het Schutters veld door de zware regens der laatste da gen in een grooten modderpoel was herscha pen. Een woord van hulde aan het Leidsch Politie Muziekgezelsohap voor de poging om Leiden iets moois te brengen, is hier zeker op zijn'plaats. Dat het ijverig be stuur daarin niet ten volle geslaagd is, is slechts aan het ongunstige weer te wijten. Vermelden we tenslotte de resultaten van den derden dag en de volledige resul taten van het concours. De uitslagen van den derden dag luiden: Concertwedstrijd. 4e Afd Mannenkoor: Larensch Mannenkoor te Laren le pr. 341 pnt.; 2e Afd. Gem. Koren: Chr. Gem. Koor „Excelsior" te Eemnes 2e pr. 268 pnt.; 2e Afd. Mannenkoren: „Crescendo" te 's-Gra- veland 2e pr. 263 pnt.; le Afd. Gem. Koren: R. K. Gem. Zangvereen. „Pulchri Studio" te Leiden le pr. 300 pnt.; Eere-Afd. Man nenkoren: „Hermandad" te Rotterdam 2e pr. 260 pnt.; Superieure Afd. Gem. Koren: „Euphonia" te de Bildt 2e pr. 269 pnt.; 3e Afd. Harmonie: Harmonie S.H.V. te Rot terdam 2e pr. 285 pnt.; 2e Afd. Harmonie: „Trou moet Blijcken" te Lisse le pr. 327' pnt.; Afd. Uitmuntendheid Harmonie: St. Cecilia te Loosduinen le pr. met felicita tie der jury 362 pnt.; Eere-Afd. Harmonie: „R.T.M." te Rotterdam le pr. 331 pnt.; Su perieure Eere-Afd. Fanfare: „Biltsch Fan farecorps De Bildt le pr. 337 pnt. Marsch-wedstrijd: „St. Cecilia" Loosdui nen le pr. 57 pnt. met lof, „Trou moet Blij cken", te Lisse le pr. 48 pnt. „S.V.H.", te R'dam, 2e pr. 45 pnt. Eere-wedstrijd: „Biltsch Fanfarecorps" 162 pnt., „Trou moet Blijcken", Lisse, 159 pnt.; „St. Cecilia" to Loosduinen 158 pnt., „Pulchri Studio" te Leiden 153 pnt., „La rensch Mannenkoor" te Laren 143 pnt. De totaal-uitslag van. liet concours luidt als volgt: Gouden medaille voor de ver., die het hoogst aanbal punten behaalt over het ge heele concours„St. Cecilia" te Loosdui nen met 362 put. met directeursprijs van ƒ25.door den heer Bonte te Den Haag. Plaquette van H. M. de Koningin voor het hoogst aantal punten afd. muziek: „St. Cecilia" te Loos duinen. Plaquette van H. K. H. Prinses Juliana voor het hoogst aantal punten afd. zang: „Halleluja" te Leiden 346 pnt. met direc teursprijs van 25 door mej. Tilly Leening te Leiden. Plaquette van Z. K. H. Prins Hendrik, extra prijs voor het hoogst aantal punten in den marschwedstrijd: „Warmonds Fan fare" 102 pnt. Superieure Eere-Afdeeling Fanfare le pr. „Biltsch Fanfarecorps" 337 pnt. Superieure Afd. Fanfare: le pr. „De Kleine Trompetter" te Zevenhuizen 359 pnt. met lof, le pr. „Amicitia" te. Landsmeer 332 pnt. Superieure Afd. Gem. Koren: 2e pr. „Euphonia" te De Bildt 269 pnt. Eere-Afd. Fanfare: le pr. „Warmonds Fanfare" te Warmond 307 pnt. Eere-afd. Mannenkoren: 2e pr. „Her mandad" te Rotterdam 260 pnt. Eere-Afd. Harmonie: le pr. Harm. Ver. „R.T.M." Rotterdam 331 pnt. Eere-Afd. Gem. Koren: „Soli Deo Gloria" te Rozenburg 3e pr. 244 pnt. Afd. Uitmuntendheid Gem. Koren: le pr. „Soli Deo Gloria" te Sliedrecht 302 pnt., 2e pr. „Crescendo" te Vlaardinger Am bacht 28S pnt. Afd. Uitmuntendheid Harmonie: le pr. „St. Cecilia", Loosduinen 362 pnt., met fe licitatie der jury, 2e pr. „De Post" te Lei den 265 pnt. Eerste Afd. Harmonie: le pr. T. en D. te Leiden 311 pnt., le pr. met lof „R.E.T." te Rotterdam 346 pnt., 2e pr. N.Z.H.T.M. te Oegstgeest 293 pnt., 2e pr. „Uitspanning na Inspanning" te Katwijk aan Zee 285 pnt. Eerste Afd. Gem. Koren: le pr. R. K. Zangver. „Pulchri Studio" te Leiden 300 pnt. Tweede Afd .Kinderkoren: le pr. „Jong Holland" te Huizen 313 pnt. Tweede Afd. Gem. Koren: le pr. „Hal leluja" te Leiden 346 pnt. met lof, 2e pr. „Excelsior" te Eemnes 268 pnt. Tweede Afd. Mannenkoren: le pr. „Kunst na Arbeid" te Leiden 318 pnt., 2e pr. „Crescendo" 's Graveland 263 pnt. Tweede Afd. Harmonie: le pr. „Trou moet Blijcken" te Lisse 327 pnt. Tweede Afd. Fanfare: 2e pr. „Concordia" te Boskoop 2&4 pnt. Derde Afd. Harmonie: le pr. P. C. en L. te Leiden 334 pnt., 2e pr. „S.H.V." te Rot terdam 285 pnt. Derde Afd. Gem. Koren: 2e pr. „Ami citia" te Leiden, 298 pnt. met waardeering der jury, 3e pr. „Prijst den Heer", Zwijn- drecht, 237 pnt. Vierde Afd. Mannenkoren: le pr. „La rensch Mannenkoor" te Laren 341 pnt., le pr. „Honsels Mannenkoor" te Honselers- dijk 318 pnt., 2e pr. „Zanglust" te Huizen 295 pnt., 3e pr. „Echo der Duinen" te Noord wijk aan Zee, 240 pnt. Eere-wedstrijd: le pr. „Halleluja" te Lei den 177 pnt., 2e pr. „Honsels Mannenkoor" te Honselersdijk 171 pnt., 3e pr. Harmonie te Naaldwijk 16S pnt. Marschwedstrijd e^x tra-prijs (loopen): Warmonds Fanfare; (op tent): „St. Ceci lia" te Loosduinen 57 pnt., na loting met „de Post", beide met lof. Een succes voor „Pulchri Studio". De R.-K. Gemengde Zangvereeniging „Pulchri Studio" alhier, directeur Th. van Niekerk, behaalde gisteren op het Na tionaal Concours, uitgeschreven door het Leidsche Politiemuziekgezelschap een eer sten prijs in de eerste afdeeling. Voorzeker een mooie prestatie, daar deze vereeniging in de eerste afdeeling slechts 2 concoursen meemaakte en nu reeds in de afdeeling Uitmuntendheid is overgegaan. Een woord van hulde aan directeur van Niekerk is hier zeker op zijn plaats, daar hij zijn koor in zoo'n korten tijd op zulk een hoog peil wist te brengen. Mogen de vele dames en heeren, die nog geen lid dezer vereeniging zijn, zich nu zoo spoedig aansluiten, daar er nog nimmer een R.-K. Zangvereeniging in Leiden is ge weest, die deze prestatie wist te bereiken. Gisteravond is de directeur door bestuur en leden gehuldigd en hem namens de le den een kistje sigaren en een bouquet ro zen aangeboden. Daarna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Deze vereeni ging met haar kranigen maar eenvoudigen directeur verdient zeker de achting en den steun van Leidens Katholieken. R.-K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". Ledenvergadering. In een der bovenzalen van het café-rest. „In den Vergulden Turk" vergaderde gis teravond de R.-K. Jonge Middenst. Ver. Omstreeks kwart voor negen opende de voorzitter de heer H. Pierrot Jr. de ver gadering met den christelijken groet en heette allen welkom. Hij memoreerde, dat deze bijeenkomst bedoeld is a-ls voortzet ting van de openluchtvergadering in „De Groote Vink" gehouden. Vervolgens leest de secr. de heer H. En gels de notulen der vorige vergadering. Bij de ingekomen stukken was er een van het Centraal Hanzebureau. In dit schrijven wordt aan alle J.M.V. in het Bisdom Haar lem een abonnement aangebeden op de or ganen van de Katholieke Midenstandsbe- weging in Nederland „De R.-K. Midden stander" en „De Middensiandskrant". De bedoeling is deze tijdschriften bij de leden te laten circuleeren. Hierna komt de afgelaste boottocht ter sprake. Het bestuur stelt voor een commis sie te benoemen, die zich met de regeling van een nieuwe rondvaart zal belasten. Houders van kaarten van de afgel. boot tocht kunnen echter desgewenscht hun kaart teruggeven bij den penningmeester, den heer G. Beekman, Korevaarstraat. Verder wordt een propaganda-convmissie benoemd, die een intensieve actie zal voe ren onder den geheelen R.-K. Midden stand. Het nieuwe huish. reglement, dat vervol gens aan de orde is, wordt zonder veel dis- j cussies goedgekeurd. De voorz. dankt de i herzieningscommissie, bestaande uit de j heeren B. Spronk, J. Westen en J. Aalders j voor de gedane moeite, j Van de rondvraag, die hierop volgt, i dordt ruim gebruik gemaakt, o.a. richt de j moderator, de Weleerw. Heer Pater Mul- j der, nog een vermanend woord tot de le- I den. Verder niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de vergadering met den j chr. groet. Een stereoscoop in het museum van oudheden. Ten gerieve van de bezoekers heeft de directie van het Rijksmuseum van Oudhe den hier ter stede een stereoscoop aange schaft. Voorloopig wordt een 50-tal door prof. Capart van het Musée du Cinquante- naire te Brussel genomen foto's vertoond, afbeeldingen van ruïnes, tempels, land schappen enz. in Egypte. Het ligt in de bedoeling het volgend jaar een nieuwe se- r:3. van vijftig foto's aan te schaffen. Dank zij dezen steroscoop, die voor eiken museum-bezoeker gratis te gebruiken is, krijgt men in beknopten vorm een duide lijk beeld van de groote kunstschatten in Egypte. Het toestel is in de Egyptische af deeling van het museum geplaatst. Het is geleverd door de firma Capi en afkomstig uit Parijs. Belangrijke schenking aan de Universiteitsbibliotheek. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen brengt ter algemeene ken nis, dat mevr. de weduwe L. Hotz-Woods, wonende te Cologny bij Genève, aan den Staat, ten behoeve van de universiteits bibliotheek alhier geschonken heeft de door haar overleden echtgenoot A. P. H. Hotz, in leven consul-generaal der Neder landen, nagelaten bibliotheek. Deze omvat naar schatting 15.000 deelen, in hoofdzaak betrekking hebbende op de geschiedenis, de aardrijkskunde en de kunstgeschiedenis van het Oosten, zoowel de Levant, Turkije en Perzië als het verre Oosten. Aan de schenkster is de dank der regee ring gebracht voor deze waardevolle schen- Gisteren stond zekere V. met zijn •fiets op de Aloëlaan, luisterend naar de muziek op het Schuttersland, toen de koop man W. L. met een handwagen naderde. Toen V. niet spoedig genoeg opzij ging, voeg .de de koopman hem toe: „Ga weg, of ik rij je aan brandhout" en tegelijkertijd reed hij het rijwiel aan, waarop het stuur door een ruit van een woning werd gedrukt. Proces verbaal werd opgemaakt. Gemeentelijke Aankondigingen Afsluiting Stadsmolensluis voor rijverkeer. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeenJB k verband met het verbreedln molensluis, deze brug totAia-cl, ging voor het rijverkee: A. VAN DE SANI Burgemeester. VAN S TRI JEN, SMretaris. Leiden, 25 Juli 1930. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeen q ketfnis, dat Jeroen de Graaf een verziek IheJft inge diend ter bekoming van vajdof vpor den verkoop van uitsluiten/ a lethal vrijen drank voor gebruik ter laat-seC_v/nver koop in het perceel Gr/enesteêg No. 17. Leiden, 24 Juli 1930. Jjr A. VAN DE SANDE B^fHUYZEN, VAN STRIJEN Rl&gemeester. IN, !^«eretaris. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Juli a.s. waargeno men door de apotheek P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n4269. W. J. Sibbes en Co. Leiderdorp v. d. Doesstraat 42. Aarde werkfabriek. N.E.: W. J. Sibber, Leider dorp. Uittr. E.: A. J. Jansen, Den Haag. 373. Banketfabriek „De Bij", Leiden, Roomburgerlaan. N. Comm.: H. Bonman., Groningen. Aardewerkfabriek „De Rijn", voorheen H. Zaalberg. Hooge Rijndijk F60, Zoeter- woude. Uittr. Comm.: M. P. Splinter, Lei derdorp. N. Comm.: H. H. Zaalberg, Zoe- terwoude. Kapitein J. van der Heulen, van het le regiment onbereden artillerie te Gorin- chem, wordt 1 Augustus overgeplaatst bij het 6e regiment veldartillerie alhier. Reserve-le luitenants H. T. Steenwijk -en C. Strik, van het 6e regiment veldartillerie, komen van 7 t/m, 30 Augustus hier ter ste de voor herhalingsoefeningen onder de wapenen. Voor het examen nuttige handwerken is te Rotterdam geslaagd mej. J. B. van WTeerden, alhier. In de gisteren geplaatste aanbesteding der Ver. Christelijk Onderwijs stond een naar verkeerd geplaatst. Men leze M. Mul der, en niet Mutaer, te Oegstgeest, voor 48.999. De leden van vereenigingen worden er opmerkzaam opgemaakt, dat van iedere vereeniging slechts drie leden en een vaan del-drager aan de Kathedraalfeesten kun nen deelnemen, uitgezonderd de Jeugd verenigingen. UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Aanrijding. Gisterenmorgen stond de melkboer J. van Zanten met zijn, met paard bespannen melkwagen langs de Weerestein- straat ter hoogte van de Molenlaan om aldaar zijn klanten te bedienen. Eensklaps stapte een ongeveer 8-jarig meisje van den heer Velthuis op den wagen en trok aan de leidsels, waardoor het paard vooruit liep in de richting van de tramrails. Juist was de tram in aantocht. De machinist remde met alle macht, doch een aanrijdiug was niet te vermijden. De wagen werd dooi de tram opzij geduwd en beschadigd. Fles- schen met pap en een mand eieren werden vernield, maar wonder boven wonder bleef het meisje op den wagen zitten en bleef hierdoor ongedeerd. Van een en ander werd procesverbaal opgemaakt, doch wie voor de schade zal zitten, zal moeilijk uit te maken zijn. KAAG. Onweer. Donderdagmiddag zijn op het weiland van den heer J. Clemens drie koeien door het hemelvuur getroffen. Ver zekering dekt de' schade. R0EL0FARENDSVEEN. Aanbesteding Veilingsgebouw. Bij de Donderdag 24 Juli 1930 namens de R. K. Coöperatieve Tuinders vereeni ging „Eendracht maakt Macht" alhier door het Architecten-bureau „Kees Barnhoorn en Theo van der Eerden" te Lisse gehou den aanbesteding van het bouwen van een Veilingsgebouw met bergloods en bijbehoo- rende werkzaamheden is ingescherven als volgt: Bik en Breedeveld te Leiden ƒ54.700; Ch. J. Kluiters Zoeterwoude ƒ54.125; Ch. Overdevest te Rijnsaterwou- de 51.900; S. Strijk te Rijpwetermg 53.000; A. Voordo uw Zwammerdam 53.900; Gebr. Vriezekoop te Alphen aan den Rijn 44.988 en C. J. van Berkel tte Leimuiden 52.300. De begrooting was 51.425. De gunning is aangehouden. Onder deze aanbesteding waren niet be grepen de ijzer-constructies, de hef brug en de eiectrische installatie. OEGSTGEEST. Aanbesteding. Vanwege den rijksge bouwendienst te Den Haag werd heden aanbesteed: de bouw van een post- en telegraaf-kantoor met directeurswoning te Wormerveer. Laagste inschrijver: v. d. Velde en de Jong te Oegstgeest voor 79.889.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2