WOENSDAG 23 JULI 193l DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 den Wisselprijs: Gewonnen in 1925 door W. Z. van dei* Mey, in 1920 door J. Noote- boom, in 1927 door D. Oppenhuizen, in 192S door H. Nathan, in 1929 door O. Na than. De uitslag van dit jaar was: W. Z. van der Mey 78 punten, C. van Staveren 57 en C. P. de Groot 36 punten. 12 Voetsjollenklasse A. „Jollenprijs". Gewonnen in 1929 door J. Maas, in 1930 door B. Maas. 12 Voetsjollen voor Dames. Zilveren Jol. Gewonnen in 1928 door mej. M. Boozen, in 1929 door mej. B. Alberts en in 1930 door mej. B. Alberts. De puntentelling in de Jollenklassen had het volgend resultaat: 12 Voetsjollenklasse A: 1. Bern, stuurm. B. Maas 113; 2. "Windekind II, stuurm. J. Maas 104, 3. Black Diamond, stuurm. J. Barzilvy 77 punten, 4. Hunter, stuurm. J. F. Bohré, 76 punten, 5. Bruinviscli, stuurm. W .J. J. van Troostenburg de Bruijn 72 pnt. 12 Voetsjollenklasse B.: 1. Maminc, stuurm. H. J. Seholtz, 90 punten; 3. Geisha stuurm. M. G. Brand, 70 punten; 3. Nelly II, stuurm. J. van 't Hoogerhuis 59 punten 5. Duke, stuurm. J. C. v. d. Velde, 49 pun ten. 12 Voetsjollenklasse C.: 1. Bana, stuurm. J. de Jonge 88 punten; 2. Alvertje, stuurm. P. v. d. Meer, 81 punten; 3. Vagebond, stuurm. Th. van Helvert 51 punten, 4. Loodsje II, stuurm. C. H. van Dam, 49 pun ten; 5. Gollywog, stuurm. M. Everts, 48 punten. SPORT VOETBAL RAPID IN NEDERLAND. Wedstrijden tegen Nederlandsche proefelftallen? Naar wij vernemen, bestaat bij den Kon. Ned. Voetbalbond het plan de aanwezig heid van de kampioensclub van Oostenrijk Bapid uit Weenen, aan te grijpen voor de voorbereiding van het Nederlandsch elftal op den reeds 14 September door het Ne derlandsch elftal te Brussel te spelen wed strijd tegen de Belgen. Het ligt dan in de bedoeling van de Technische Commissie van den K.N.V.B. e.v. twee Nederlandsche proefelftallen te gen Rapid te laten spelen, de eene com binatie op 21 Augustus op het veld van Sparta te Botterdam en de andere op 24 Augustus in het Stadion te Amsterdam. Deze wedstrijden zouden niet alleen een goede leering'* kunnen zijn voor de Neder landsche spelers, doch zij zouden voor -de Technische Commissie ook een goede leid draad kunnen vormen voor de samenstel ling van de Nederlandsche ploeg, die te Brussel spelen moet. Men vermijdt ten min ste, dat het Nederlandsche elftal den wed strijd geheel onvoorbereid aangaat. Bapid speelt reeds op 13 Augustus op het veld van Ajax tegen Ajax, daarna op 15 Aug. te Eindhoven tegen P.S.V. en op 17 Aug. in Den Haag tegen A.D.O. De Oostenrijkers verlaten ons land weer op 25 Augustus. HET T0URN001 TE MONTEVIDEO. België opnieuw verslagen. Bij de verdere wedstrijden om het we reldkampioenschap moest België opnieuw een nederlaag boeken. België verloor van Paraguay met 01. Brazilië was veel sterker dan Bolivia en won met 40 (rust 10). Argentinië slaat Chili 31. Do wedstrijd tusschen Argentinië en Chili te Montevideo had tot resultaat een 31 overwinning van de Argentijnen, die met de rust reeds een 21 voorsprong hadden. ZEILEN l Watersportvereniging Westend. De W. V. Westend organiseert op a.s. Zondag en vervolgens op 24 Augustus^ weer jollenwedstrijden, waarvan de resultaten samengevoegd den overwinnaar moeten aanwijzen. Voor den winnaar van a.s. Zon dag is echter een extra-prijs uitgeloofd. Een boer uit Meopham, die van het on geval getuige is geweest, verklaarde, dat hij terwijl hij thuis was, eensklaps e«n ge weldig lawaai hoorde. Hij richtte zijn blik ken omhoog en zag toen een groote vlieg machine neerstorten. Een der zweefvlak- ken ontbrak. Eenige seconden later was de machine al op den grond. De boer liep er heen en kon slechts één man vinden, die onder den wrakhoop lag. Hij was echter ernstig gewond. Verscheidene honderden meters verder lagen vijf lijken in een tuin. Nog geen spoor van Hook gevonden. De expeditie, welke op zoek was naar Hook, den jeugdigen vlieger, die zich in de oerwouden van Burma moet bevinden, is onverrichter zake teruggekeerd; geen spoor werd er van den vermiste ontdekt. De nasporingen worden evenwel niet op gegeven; gisteravond is een nieuwe expe ditie, geheel uit Europeanen bestaande, uit Rangoon vertrokken. Het bericht, dat hij een dorp had weten te bereiken is intusschen gebleken onjuist te zijn en men begint thans ernstig te vree zen, dat Hook niet meer in leven is, ge zien heb ongunstige weer, dat sedert Mat thews hem verliet, geheerscht heeft. Financiën en Economie Scdalitas Medicorum. Gistermiddag was in Den Haag de twee de vergadering bijeengeroepen van obliga tiehouders der „Sodalitas Medicorum Obla- torum Ordinis Sancti Benedicti (Boeda pest). Zooals men weet, werd in de verga dering van 7 dezer, een commissie van obli gatie-houders ingesteld om de gedragingen en beweringen van emittente en trustee aan een onderzoek te onderwerpen. Voor deze tweede vergadering bestond een ongewone belangstelling. Meer dan honderd, obligatiehouders waren aanwezig. De vergadering had veel van een sen satie-affaire. Aan den ingang werd het Haagsche blad „De Nieuwsbron" gevent met onthullingen over wat het blad noemde „Het Sodalitas Medicorum"-schandaal. Vol gens dit blad zou een Haagsche politie ambtenaar naar Hongarije vertrekken om een onderzoek in te steleln naar de han delingen van dr. I. Leenes. Verder kregen obligatiehouders uitge reikt het rapport der commissie. De vergadering werd gepresideerd door mr. A. M. de Groot, juridisch adviseur van Burgers en Co.'s Bank en van de Trustee. De vergadering werd gesloten zonder dat er iets bereikt was. Om half drie werd de vergadering voort gezet. De voorzitter beëindigde de beantwoor ding dei: algemeene beschouwingen over het jaarverslag, dat hierna ongewijzigd werd vastgesteld. Het financieel verslag bleef onbespro ken en werd goedgekeurd. N.V. Drukkerij „De Spaarnestad". In de Zaterdag j.l. gehouden vergadering van Aandeelhouders in de N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" werden de voorstellen tot wijziging der statuten met algemeene stemmen goedgekeurd. In een daarna volgende vergadering werd het bestuur der Vennootschap gemach tigd om het nitgeefrecht der Katholieke Illustratie van de Maatschappij K. I. aan te koopen. Het bestuur der vennootschap werd ge machtigd om met commissarissen der Mij. K. I. daartoe de benoodigde financieele transacties aan te gaan. Binnenkort, aldus werd nog medege deeld, zal worden overgegaan tot de uit gifte van ƒ100.000.aandeelen Vereenigd bezit van aandeelen in de N.V. Drukkerij „De Spaarnestad" tot een koers va-n 160 pet-., uitsluitend voor aandeelhouders. IN HET GRAAFSCHAP KENT (Eng.) is een particulier vliegtuig, bestuurd door pi loot Henderson, neergestort. Alle zes inzittenden werden gedood. Hierboven piloot Henderson, gekiekt voor zijn machine, even voor het vertrek ZONDAG IS DE EUROPEESCHE RONDVLUCHT voor sportvliegtuigen be gonnen. Er zijn ongeveer 100 deelnemers, waarbij o.a. 47 Duitschers, 17 Franschen en 7 Engelschen. De tocht gaat over Duitschland, Frankrijk, Engeland, Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Tsjecho-Slowakije en Polen en strekt zich uit over een afstand van 7500 K.M., verdeeld in 28 etappes. Hierboven de startplaats, het vliegveld Tempelhof bij Berlijn INGEZONDEN STUKKEN Het Eucharistisch Ziekentriduum. (Gaarne geven wij plaats aan de vol gende uit 't hart ontsprongen ontboeze ming van een zieke). Alweer zijn de dagen voorbij, dagen van heerlijk zielsgenot. Wat was 't heerlijk, om binnen te treden in die rijk versierde kerk en daarboven het priesterkoor te zien prij ken dat prachtige verlichte kruis. En daar om gevoel ik in mij opkomen innige dank baarheid. Dank aan den zeereerw. heer Pastoor Leusen voor den onvermoeïden arbeid en de ontzaggelijke opoffering aan al de zieken besteed. Ja, Pastoor, u mag met groote voldoening aan dit schoone triduum terugdenken, daar u toch ruim 240 zieken zoo echt gelukkig heeft ge maakt. Dank aan de eerw. heeren Geeste lijken voor al de geestelijke oefeningen, ons dezen dagen geschonken. Dank aan de Eerw. Zusters, de overige verpleegsters, aan de dames van het Comité, verplegers, en helpsters, die ons steeds iederen dag met dezelfde toewijding binnen leidden. Dank ook aan de auto-bezitters; aan al die goede menschen, die ons zooveel zonden om het ons maar zoo aangenaam mogelijk te maken, want er was veel, heel veel, waar wij allen van genoten hebben. En nu ten slotte die helpers, die al lum vrije uren voor ons beschikbaar stelden. O, wat heb ik, en alle andere zieken, veel geno ten naar ziel en lichaam, en dan, als men jaar in en jaar uit niet meer naar de kerk kan gaan, en dan 3 dagen achter elkaarIk straal nog van vreugde, als ik bedenk, hoe heerlijk ik heb mogen genieten. Wij hebben er allen zeker heel veel van naar huis genomen. Wat was het slot, met die plechtige processie, die laatste rondgang met 't Allerheiligste, majestueus! Wat. was 't een prachtig gezicht, toen al die lieve onschuldige bruidjes met de prachtgroepen van Geloof, Hoop en Lief de mn oog voorbij trokken. Daar hebben de eeerw. Zusters van de H. Hartschool ook voldoening van. Ik dank nogmaals den zeereerw. heer Pastoor Leusen voor alles, alles, wat Hij voor ons heeft gedaan, en, Pastoor, ik zal U dagelijks in mijn gebeden gedenken. Een hee 1 dankbare zieke. Nou is 't al bijna een jaar geleden, dat ik een ander hemd aangetrokken heb. Willen we ruilen? ZWEMMEN HET KOUDE ZWEMWATER. Wedstrijden van De Zijl uitgesteld. De volks- en onderlinge zwemwedstrijd den van „De Zijl", welke vanavond en morgenavond zouden worden gehouden, kunnen wegens de lage watertemperatuur niet doorgaan. Zie voor nadere mededee- lingen de advertentie in dit nummer. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Tourist-Vereen. „Swift". Hedenavond 8 uur recordrit over 18.6 K.M. Junioren 10 K.M. Plaats en tijd zoo- als gewoonlijk. Vrijdagavond wordt dezelfde rit gere den als verleden week Woensdag, n.l. over pl.m. 35 a 40 K.M. Waar deze rit wel een van de gezelligste is en de heer P. F. do Jong bovendien nog een fraaie medaille beschikbaar stelde, ver wacht het bestuur een record aantal ren ners. Plaats van samenkomst: „De Gijselaar- bank, 7 uur. Vertrek uiterlijk 7.15 uur. Voor Zondag a.s. staat weer de 100 K. M. op het programma, voor de A. en B.- klassers. Er zijn eenige fraaie prijzen disponibel gesteld, o.a. een fraaie beker door den heer Verschoor, terwijl dan tevens de beker van den heer v. d. Water aan de beurt komt om verreden te worden, onder de bekende bepalingen. De heer Ravensbergen stelt, evenals den vorigen keer weer zijn auto disponi bel, terwijl genoemde heer tevens nog een prijs beschikbaar stelde. De verwachtingen op ©en groote op komst zijn hoog gespannen. Start om 8 uur. De Junioren rijden 20 K.M. op verzoek van „Do Boy". Start om 101/2 uur. Be kende plaats. SCHAKEN HET T0URN00I TE HAMBURG. Het resultaat van de twaalfde ronde in het schaaktournooi te Homburg is voor Nederland heel wat minder mooi. De uitslagen zijn: NederlandAmerika y,1 y, ZwedenDuitschland y21 y2 Hongarij eFrankrijk 2%y IJsland Spanje 0—2**, Finland.— Tsjecho Slowakije 02**, PolenEngeland 2 y Litauen Denemarken 20**, LetlandOostenrijk y23%, RoemeniëNoorwegen 1 y Na het uitspelen der afgebroken partijen in vorige ronden is de stand thans: Ame rika 32 punten, 1 afg. partij, Polen 31 pnt., 1 afg., Oostenrijk 30Tsjecho Slowakije 30, 3 afg., Hongarije 30 3 afg., Duitschland 30, 1 afg., Engeland 29, Nederland 2S, 1 afg., Zweden 25, 3 afg., Letland 25, De nemarken 21, 4 afg., Roemenië 20, 4 afg., Frankrijk 17, 2 afg., Litauen 16, 2 afg., Spanje 13%, 3 afg., Noorwegen 12, 2 afg., Finland. 12^4, 3 afg. en IJsland 11/ 3 afg. LUCHTVAART DE EUROPEESCHE RONDVLUCHT. Een doodelijk ongeluk op Heston. Volgens een bij de leiding van de Euro- peesche rondvlucht ontvangen bericht is de Engelschman Butler, die door ziju vlucht naar Kaapstad zich naam heeft gemaakt, gistermiddag tegen 3 uur als eerste op het vliegveld van Saragossa geland. Op weg daarheen bevinden zich miss Spooner en de Franschen Carrachart en Cornez. Te Pau bevinden zich Thorm (Engeland) en Finat (Frankrijk). Bij de landing van het vliegtuig D. 2 van von Ortzen op het vliegveld van Hes ton heeft zich een ernstig ongeluk voorge daan. De journalist von Redern, die als passagier aan de vlucht deelnam, sprong bij de landing uit het vliegtuig, waarbij zijn jas door den nog draaienden propeller werd gegrepen, zodat hij in den propeller werd getrokken en op slag gedood werd. Geneeskundige hulp kon niet meer baten. DE VLIEGRAMP BIJ GRAVESEND. Verklaringen van ooggetuigen. Omtrent het vliegtuigongeluk bij Gra- vesend wordt nog nader vernomen: Volgens verklaringen van ooggetuigen heeft in heb vliegtuig een ontploffing plaats gehad, waarna de machine met don derend- geweld naar beneden stortte en in een tuin in een klein dorp terechtkwam. Een der vleugels werd 3 K.M. verder ge vonden. De berging der lijken werd. uitge steld tot de komst van de vertegenwoor digers van het ministerie van luchtvaart- De lijken zijn alle vreeselijk verminkt. De oorzaak van het ongeluk moet voor een groot deel toe te schrijven zijn aan het zeer slechte weer. TE CÜTK wordt, in verband met het steeds weerkee rende overstroomingsgevaar een kademuur gebouwd, zulks op kosten der provincie. - Een overzicht van het werk PEEK&ClOPBEtfBURG REGENJASSEN WOL GABARDINE REAL ENGLISH AQUATITE

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8