het lA£*NAPOL tcnhdderekjzuken. BUITENL. BERICHTEN ld Keschik- r vrtpoliitó NED. OOST-INDIE LAND- EN TUINBOUW DE KAAGWEEK WOENSDAG 23 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Boerderij afgebrand. Gistermorgen brak, vermoedelijk door hooibroei, brand uit op de boerderij van den heer Bodegraven aan. den Ouderkerk- weg aan den Amstel tegenover de bekende uitspanning „Het Kalfje". Door den krach- tigen wind stond de hooiberg weldra, in lichterlaaie en werd ook het woonhuis aangetast. Zoowel de Amsterdamsche brandweer als die van N. Amstel, verleen den hulp. De zware motorspuiten van Am sterdam konden niet op den smallen weg komen. Een handspuit van N. Amstel werd met een schuit overgezet terwijl ook een baby-motorspuit van Amsterdam in wer king werd gebracht. Een tweede spuit van N. Amstel bereikte via Ouderkerk het ter rein var}, den braad. later kwam de drij vende stoomspuit Jan van der Heyde voor den wal. Toen was het vuur spoedig geiheel gebluscht. De boerderij is voor het groot ste deel uitgebrand. Alleen een gedeelte van het woonhuis van de boerderij is blij ven staan. POGING TOT DOODSLAG. Adjunct-inspecteur aan groot gevaar ontsnapt. Bij een gisternacht in de Kleine straat te Maastricht plaats gehad hebbend op stootje, waapbij dpor de politie een arres tant wegens dronkenschap werd opge bracht, heeft onder bewoording: „Hier, ik steek je kapot", een persoon, M. genaamd, den adjunct-inspecteur B. een steek toe gebracht met een groot me3 ter hoogte van diens hart, welke steek in de tuniek drong en er een decimeter lager uitkwam. De inspepteiir is alzoo aan een groot ge vaar ontsnapt. M. is gearresteerd wegens pogijig tot doodslag. Diefstallen met braak in kleeding- magazijnen. Gisternacht is ingebroken in den con fectiewinkel der firma J. Bremen op de Markt te Kerkrade. De dieven hebben aan de tuinzijde van het perceel een houten venster van het keukenraam opengeiboord en zich aldus toegang verschaft. De deur, die naar den winkel leidt, werd met een valschen sleutel geopend. De ongenoode gasten hebben in den winkel geruimen tijd een nauwkeurig onderzoek ingesteld. Twintig heerencostuums, overjassen en an dere kleedingstukken, voor een waarde van 15 a 160Q gulden, hebben ze meegenomen- Vports hebben zij de cassa opengebroken ep heb voorradige geld, een bedrag van ongeveer 40, buit gemaakt. De dieven hebben het perceel langs denzelfden weg verlaten en verloren in den tuin nog een viertal hoeden. Hun handen en voeten moeten omwik keld zijn geweest met stukken stof. Zij wa ren blijkbaar op de hoogte van de om standigheid dat er dien nacht in het huis geen mannelijke bewoner aanwezig was. Een veertien dagen geleden was op het zelfde perceel ook reeds een poging tot inbraak gepleegd. De firma is niet tegen inbraak verze kerd. Gisternacht hebben dieven ingebro ken in het kleedingmagazijn van den heer H. Sangers-^Jaspers te Krawinkel-Geleen. Er werd voor ongeveer 2500 aan manu facturen buit gemaakt. De daders vertrok ken in een gereed staande auto en zijn onbekend gebleven- Locomotief rijdt op kudde schapen in. Gistermorgen reed een locomotief in de buurtschap Notter te Rijssen bij een onbe- waakten overweg op een kudde schapen in, die op dat moment de spoorlijn passeerde. Zonder dat de geleider, een oude boer, de nadering van de locomotief, ondanks het ruime uitzicht, had bemerkt, kwam de dicht aaneengesloten kudde op de rails juist toen de locomotief in snelle vaart na derde. Langs de- spoorbaan lagen, na het ongeval, doode en zwaar verminkte, ziel togende schapen verspreid, terwijl de hoe der met het overige deel der kudde van schrik vluchtte. De verminkte dieren zijn spoedig afgemaakt. In totaal zijn van de 23 schapen er 11 gedood. Een pseudo-Hlissiebroeder. De politie te Poeldijk heeft gisteren aan gehouden den 27-jarigen schoenmaker J. B. K., uit Den Haag, die zich in priester- kleeding had gestoken en bij de inwoners van Poeldijk onder roerende verhalen geld inzamelde, naar hij voorgaf voor het mis siehuis te Uderp Een koning zonder rijk, Een onderwijzer bij het vervolgonderwijs is als zoodanig in 1921 benoemd en met ingang ran 1 Januari 1926 ontslagen. We gens gebrek aan leerlingen heeft hij nim mer les gegeven. De vraag op welk bedrag zij;n pen sioensgrondslag in die betrekking gesteld behoorde te worden, beantwoordde de Pen sioenraad in dien zin, dat aangezien aan de betrekking van belanghebbende een be looning tot wisselend bedrag is verbon den in overeenstemming met de ter zake bestaande voorschriften in het Kon. besluit van 11 Juli 1922, het bedrag van zijn wedde en dus ook dat van zijn pensioensgrond slag bij zijn benoeming bij het vervolgon derwijs moest worden geschat. In verband met het reeds genoemde feit (het niet les geven) moeten deze bedragen dan op 0.00 geschat worden. Een gevonden geraamte. Dezer dagen werd te Qotmarsiun gevon den het geraamte van een 20-jarig meisje, waarvan thans de identiteit is vastgesteld. Het skelet is afkomstig van een Israëlie- tisch meisje uit Neuenhaus, dat ongeveer twintig jaar geleden op geheimzinnige wijze verdwenen is. Eeq nader onderzoek wees er op, dat het slachtoffer inderdaad het verdwenen meisje is. Omtrept de doods oorzaak tast ipen echter nog in het duister. De winkelier, waarbij het op het geraamte gevonden horloge gekocht is, kon een be schrijving geven van het meisje, welke ge heel overeenstemt met de gegevens waar over de politie beschikt. De familie van het meisje te Neuenhaus is 4ieP onder den indruk van het ge beurde. Oude munten. Bij het graafwerk van het nieuwe pand van den slager Van Treeck op den hoek BinderseindWaardstraat te Helmond, werd een groot aantal oude munten ge vonden, n.l. voor ruim 30.rijksdaalders en guldens dateerende van het jaar 1845, eenige 5 franc-stukken van 1850; een aan tal kleinere munten uit het Napolepnti- sche tijdperk en een Engelsch geldstukje uit het begin der 15e eeuw. De heer v. T. heeft, op enkele oude munten na, de vondst onder de grondwerkers verdeeld. Portret van een meisje met acht-daagsche abonnementskaart. (Bij de nieuwe affiche van de Nederlandsche Spoorwegen). Ik zag haar slechts even. 't Was in een station temidden van roepen en gonzen. Maar ik stond als versteend, en mijn hart dat begon vap onti'oering en vreugde te bonzen. De chef gaf het sein, en ik ben naar mijn trein met de dood in de schoenen gerend Vol onzekerheidspijn gis ik: wie kan ze zijn met haar acht-daagsche abonnement?... Waar ik reis, waar ik ga, waar ik sta, sinds dien dag ontmoet ik aan iedere trein die vrouw in het geel met haar zonnige lach en ik gis maar; wie kan ze toch zijn? Bij zon en bij regen, of 't leeg is of vol, ze is met haar koffers present, met haa-r jas en een boekje en een parasol en haar acht-daagsche abonnement. Ze heeft in de beste hotels gelogeerd, Haar tasschen zijn vol met reclames, En bij al die adressen heb 'k geinformeerd naar eenzame reizende dames. 'k Heb iedere vreemd-lingenlijst bestudeerd om te zien of ze daar misschien bij is, en aan ieder gevraagd of het boek dat ze draagt misschien een vertelling van mij is Aan ieder station heb ik nijver gespeurd naar een witkiel met grijzende knevel, en naar dames gehengeld, gevraagd en gezeurd', totdat 'k ze vervulde met wrevel.... En tochvierentwintig het nummer staat vast droeg haar koffers en heeft haar gekend En de man met de uitgangs-controle belast kent haar acht-daagsche abonnement.... Ik heb nog tot vijftien September den tijd om de vrouw in het geel te ontdekken, en posteer me dus maar vol hardnekkige vlijt op perrons vanwaar treinen vertrekken.. Ze tart en ze tergt, doof en blind voor mijn leed van haar kleurige, vroolijke prent. En alles wat ik vooralsnog van haar weet is haar acht-daagsche abonnement. Wat weet men van vrouwen? Ze gaan ons voorbij. Ze lachenen zijn ons vergeten We bewonderen houding, gelaat en kleedij, en komen haar naam niet te weten Maar deze is anderswant zij heeft verstand, en zelfs economisch talent want ze reist voor 'n prik met de trein door 't land op haar acht-daags.che abonnement. „Spoor- én Tramw." Melis Stoke. ONGELUKKEN. NOODLOTTIG ONGEVAL IN DE FRANSCHE ALPEN. Vier toeristen omgekomen. Bij de beklimming van den Jean de Martin-bergtop in de Fransche Alpen zijn vier leden van een uit twaalf personen be staande groep van Alpinisten tengevolge van het breken van een koord in een af grond gestort. Allen waren op slag dood. De omgekomenen waren een geestelijke en drie scholieren uit Straatsburg. Auto-ongeluk in Beieren. Uit Landau a. d. Is ar wordt gemeld: Een dokter uit Eichendorf, die den oud sten zoon van graaf Arco-Valley mee in zijn auto had genomen, liet laatstgenoem de zijn wagen besturen. In een scherpe bocht sloeg de auto om, waarbij de jonge graaf werd gedood en de dokter zwaar gewond. PLOTSELING KRANKZINNIG. Te St. Etiemie is een arbeider plotse ling krankzinnig geworden. Met twee re volvers gewapend, begaf hij zich op straat, waar hij eerst, een koopman, die argeloos voor de deur van zijn winkel zat, doodschoot en vervolgens vier voorbijgan gers verwondde, die zich niet tijdig wisten te bergen. Tenslotte doodde hij een spoorwegamb tenaar, die juist uit huis kwam, om dienst te gaan doen, door een schot in het hart. Toen de politie hem wilde arresteeren. joeg de krankzinnige zich zelf een kogel door het hoofd, waardoor hij levensgevaar lijk werd gewond. Ook kinderverlamming in Baden. De kinderverlamming, die in den Elzas een buitengewonen omvang heeft aange nomen, is thans ook in Baden, n.l. te Neu- miihl bij Kehl geconstateerd. Drie geval len hebben zich hier voorgedaan. De scho len zijn gesloten. Groote brand te Hamburg. Op liet terrein van de Vulcaiirwerf te Hamburg, is gistpren een groote opslag plaats in brand geraakt. Beeds voordat dp brandweer arriveerde, stoncl het groote gebouw in lichtelaaie. In totaal namen ze ven brandspuiten met. 24 stralen en vier drijvende brandspuiten aan de bestrijding van het vuur deel. Daar de opslagplaats zelf niet meer te redden bleek, bepaalde de brandweer zich tot het beschermen van het aangrenzende vier verdiepingen hooge gebouw, waarin een aantal werkplaatsen is gevestigd. Gis teravond om zeven uur was men den brand meester. Persoonlijke ongelukken vonden niet plaats. De oorzaak van den brand is onbekend. Stormschade in Italië. Uit Verona wordt gemeld, dat een he vige storm gewoed heeft in de Boliceila- vallei. Vooral de dorpen Peseantina, San Dloriano en 8an Pietro werden geteisterd. Van vele huizen werden de daken afgesla gen. Er is groote schade aangericht. Volgens een telegram uit Liverpool is de bark „Annunziata", geladen met hout, tengevolge van den storm acht mijl van liet eiland Capra-la vergaan. De bemanning kon zich met groote moei te in de reddingsboot bergen. FAMILIEDRAMA. Uit Boizenburg wordt gemeld: Een bak ker, zijn vrouw en twee kinderen van zes en elf jaar zijn gisterochtend door gas ver giftigd dood in hun slaapkamer aange troffen. 11.750. 524.523 sigaretten opgerookt in een maand tijd. In de Ver. Staten zijn de afgeloopen maand in totaal 11.750.524.523 sigaretten „verbruikt", d. w. z. meer dan een millioen meer dan in Juni van het vorig jaar. BUILENPEST. Aneta seint uit Bandoeng: Het Algem. Indisch Dagbl. de „Preangerbode" meldt, uit Garoet, dat aldaar een geval van bui lenpest is geconstateerd, dat vermoede lijk niet is geimporteerd. Men is dadelijk overgegaan tot nemen van de noodige middelen om uitbreiding tegen te gaan, waarvoor dan ook geen vrees bestaat. MOND- EN KLAUWZEER. 6117 gevallen in Juni. Uit den in „St.-Crt." no. 139 opgenomen staat van gevallen van besmettelijke vee ziekten, in Nederland geconstateerd gedu rende de maand Juni 1930 blijkt o.un, dat er in het Bijk 6117 gevallen van mond- en klauwzeer zijn voorgekomen, waarvan 3930 in de provincie Zuid-Holland en 144S in de provincie Utrecht. Zoo werden te Alphen aan den Bijn 185 gevallen geconstateerd, te Bodegraven 115, te Stolwijk 128, te Pijn- acker 116, te Zoeterwoude 105, te Maas land 111, te Stompwijk 121, te Kamerik 120 en te Weespercorspel 100. EXPORT VAN BLOEMBOLLEN NAAR DU ITSCHLAND. Een nieuwe verordening. Voor den export van bloembollen naar Duitschland is een nieuwe verordening uitgevaardigd, waarbij voor alle zendin gen bloembollen en knollen zijn voorge schreven een in de Duitsche taal gestelde verklaring van den Plantenziektenkundi- gen Dienst, waaruit blijkt, dat de betref fende bollen en knollen vrij zijn van: geelziek, zwartsrot, kwade-plekkenziekte, stekersziekte, ruig- of oudziek, groote en kleine narcigvlieg, bollenmijt en penicil- lium spec., een soort ringziekte. ZEILEN Een stormachtig slot van hetZeilersfeest Het feest ging in water ten onder 't Was eigenlijk wel te voorzien Maan dagmiddag. Er zat wind in de lucht, veel wind en al sterker en sterker werd hij te gen den avond, om toen het donker wprd finaal in een storm te ontaarden, een storm, zooals een gweek nog niet had beleefd. Het werd een kwade avond en een kwa de nacht voor de Kaagbewoners. Als ge woonlijk toefden er velen in de sociëteit en in de feesttent en naar gelang de nacht naderde, voelde men de behoefte om de verblijfplaatsen op de schepen op te zoe ken, maar tevens zag men de onmogelijk heid daarvan in, want er was geen boot, die tegen het vliegend storjnweer kon optornen. Op zichzelf w^S zulks zoo hpel erg niet, al maakte men zich wel wat ongerust over de schepen, die het terdege moesten ontgelden en hier en daar van de ankers werden losgeslagen en aan lager wal te recht kwamen. Erger was evenwel, dat het groote dekzeil van de feesttent danig van den storm- te lijden had, zoodat er enkele scheuren in. sloegen en het gevaar niet denkbeeldig was, dat de geheele tent zou worden opgenomen in den storm. Het be stuur zat in duizend angsten en tenslotte vond men het met het oog op de veilig heid gewenscht de tent te ontruimen, het geen natuurlijk eveneens de noodige con sternatie teweeg bracht omdat de men- schen niet het water overkonden om hun nachtlegers op te zoeken. Na middernacht, toen de zwaarste storm wat geluwd was, kwamen er gelukkig enkele booten opda gen, die de gasten konden wegbrengen. Zoo eindigde de vierde Kaagdag met een nieuwe „sensatie": storm! De laatste dag zette al even treurig in. Ook nu waren wind en regen het wacht woord en wie gedacht had, dat misschien na den storm een dag van stilte zou aan breken, kwam bedrogen uit. Ook gisteren was liet voor de Kaagbe woners een teleurstelling te ervaren hoe de wind nog maar steeds in hevigheid aan hield en de regen bijna onafgebroken neerkletterde. Onder die omstandigheden kon er van een aangenaam wedstrijdvetiopp eigenlijk geen sprake zijn. Toch, het moge eenigszins wonderlijk Hinken, reeds voor half tien waren de jollen der C-klasse weg om den nitgestel- den wedstrijd van Maandag te zeilen. Toen was de wind nog geen S M. per se conde en gisterenmorgen bedroeg zij 11.6! Wonderlijk zijn ook de wegen van het wedstrijdcomité. Te wonderlijker, omdat, naar we later vernamen, niet eens alle deelnemers uit deze klasse wisten, dat de wedstrijd ge zeild zou worden. Men had daarop na tuurlijk allerminst gerekend nu de wind zooveel sterker was dan Maandag! Van de 17 deelnemers verschenen er dan ook slechts 7 aan den start en het moet tot hun eer gezegd, dat zij het er best af brachten. Slechts één deelnemer gaf op, de anderen kwamen behouden binnen. Nu de teamwedstrijden der Jollen- en Begenboogklasse waren' afgeloopen, was het een betrekkelijk kalme ochtend. Aardige strijd werd er geleverd in de 45 M2. Kruiserklasse, waar, we zouden haast zeggen ^natuurlijk" Molenaar de leiding weer had, maar waar de tweede plaats thans eens bezet werd door de Vi king van Camfferman. Langen tijd wist hij deze plaats bezet te houden, terwijl Walta en Benati II streden om de derde plaats, 't Was inderdaad een felle strijd, vooral bij het opkruisen van Dieperpoel naar Norre- meer. Beiden gaven elkaar geen haar breedte toe, maar Fenenga werd er ten slotte toch het slachtoffer van, want toen hij bij het overstag gaan zijn stuur niét spoedig genoeg had gericht raakte de neus van zijn schip de Walta, waardoor Fenen ga uit den strijd was. Hierna bond Schief- fer den strijd om de tweede plaats aan met Camfferman en met succes, zoodat de Viking tenslotte toch weer als laatste ein digde. Een mooie strijd tot op den laatsten dag. In de Treubklasse ging het weer tijs- schen van Bteemen en F. Bernhard, waar bij de eerste won. Verwondering wekte het doorgaan van de wedstrijden der damesjollenklasse. Dat was toch heelemaal geen weer voor de dames, temeer niet wijl de beslissing om den hoofdprijs reeds gevallen was. De meisjes Alberts en Boozen bleven dan ook heel wijselijk weg, maar mej. de Vlieger ging alleen over de gaanDat was geen wedstrijd meer en dat moest men toch begrijpen! Wedstrijd was de strijd der Begenboog klasse 'A, waar Willem van der Meij een pracht-raco maakte. Toen we deze klasse op het rak Norremeer ontmoetten lag Van Staveren mooi aan den kop, gevolgd door v. d. Meij en Bos als twee en drie. In de tweede ronde liep v. d. Meij langzaam maar zeker in en op het rak Zweiland— Norremeer was het verschil miniem. Toch hield v. Staveren nog vast, maar later kwam v. d. Meij vooral bij het opkruisen fraai aan den kop te liggen om hoe langer hoe meer uit te loopen, mede door het feit, dat v. Staveren alles riskeerde om de verloren ruimte in te halen. Het baatte evenwel niet en v. d. Meij won met 2.5 mi nuut voorsprong, daarmee met veel groo- ter puntenaantal beslag leggend op den hoofdprijs. In de B-klasse bleef de Goederen weg. Hij had door zijn drie overwinningen reeds den extra-prijs behaald. In den middag begon het hoe langer hoe harder te regenen. Desondanks gingen de jolienwedslrijden toch door. Voor de startlijn sloeg O'bst met zijn jol om, maar tijdens den wedstrijd ging het ondanks den zwaren wind toch heel goed. Het ge vaarlijke Zweiland werd echter overgesla gen. Het einde der wedstrijden kwa^n onder kletterende regenbuienDe Kaagweek ging in water ten onder! De uitslagen luiden:' 12 Voetsjollenklasse C: 1. Bana, stuurm. E. de Jonge, in 52 min. 22 sec.; 2. Mowgli, stuurm. J. D. van Dorp, in 54 min. 12 sec.; 3. Gojlywog, stuurm. W. Everts, ij; 54 piih. 55 spe.; 4. Loodsje II, stuurm. C. H. van Dam, jn 57 min. 12 sec.; 5. Feja, stuurm. A. G. Sijthoff, in 1 uur 0 min. 6 sec. 16 M2. Kruiserklasse: 1. Treub IV, stuurm. M. van Brecmen, in 1 uur 52 min. 7 sec.; 2. Treub V, stuurm. F. Bernhard in 1 lujr 53 iqin. 26 sec. 45 Mg, Kruiserklasse: 1. Föhn, stuurm- P. Molenaar, in 1 uur 34 min. 56 sec.; 2. Walta, stuurm. P. Schieffer, iu 1 uur 41 min. 2 sec.; 3. Viking, stuurm. J. Camffer man, in 1 uur 44 min. 20 sec; Benati II opgegeven. Sterklasse: 1. Cassiopeia, stuurni. B. Armbrnst, in 56 min. 23 sec.; .2. Orion, stuurm. M. van Keulen, in 56 min. 45 sec.; 3. Alcor, stuurm. H. J. Boomsma, in 59 min. 50 sec. 22 M-2. Scherenkruisers: 1. Oom T'erus III, stuurm. G. van Dusseldorp, in 53 min. 54 sec. Handicapkjasse D: 1. Narmuda, stuurm. H. H. Tieleman, in 1 uur 42* min. 58 sec., ber. tijd; 2. Marcella, stuurm. B. Giljam, in 1 uur 50 min. 16 sec. ber. tijd; Najade niet gestart. Scheldejollenklasse: 1. My Hobby, stuur man J. Stuurman in 2 uur 19 min. 20 sec.; De Jolan, die als eerste binnenkwam in, 2 uur 50 sec., werd uitgesloten. 12 Voefcsjonllonklasse dames A: 1. Pam, stuijrvr. mej. C. de Vlieger, in 30 min. 12 Voetsjollenklasse dames B: 1. Dob bertje, stuurvr. mej. G. C. H. Oudshoorn, (bemanning mej. Lous van der Kw.ist), in 17 min. 17 sec.; 2. Good Luck, stuurvr. mej. L. Schuddeboom, in 18 min. 19 sec. Begenboogklasse A: 1. De Leede III, stuurm. W. Z. van der Meij, in 1 uur 17 min. 47 sec.; 2. Hollandia, stuurm. C. van Staveren, in 1 uur 49 min. 1 sec.; 3. Jan, stuurm. H. Veldhuizen, in 1 uur 49 min. 18 sec.; Gaai, Lies II en Bob niet gestart, Karejviet boei geraakt, Holland opgegeven. Begenboogklasse B: 1. Duke, stuurm. C. M. Jesse, in 1 uur 54 min. 27 sec.; 2. Letty, stuurm. J. P. Sap in 1 uur 54 min. 27 sec.; 3. Ariola, stuurm. O, A. Schoemaker, in l uur 55 min. 50 sec.; 4. Meteor, stuurni. S. de la Bivièrc, in 1 uur 56 min. 19 sec.; Methusalem, El, Maas en Nico Jan niet gestart, Tje'bbe en Maas (F. Smit jr.) op gegeven. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Bern, stuurm. B. Maas, in 44 min. 40 sec.; 2. Windekind II, sfuurm. J. Maase in 16 min. 15 sec.; 3. Bee, stuurm. F. A. F. Ga-Ilé in 47 min. S sec.; 4. Hunter, stuurm. G. F. Bnhré, in 47 Plin. 15 sec.; 5 Jager, stuurm. G. van Lynden hfoojnen, in 47 min. 20 sec. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Mamjne, stuurm. H. J. Schollz, in 50 min .28 sec.; 2. Geisha, stuurni. M. G. Brand in 50 min. 37 sec.; 3. Sans Atout, stuurm. H. Ferwer- da, in 51 min. 53 sec.; 4. Duke, stuurm. J. C. van de Velde, in 52 min. 31 sec.; 5. Nelly II. stuurvr. J. van 't Hoogerhuys, in 52 ïniu. 52 sec. 12 Voetsjollenklasse C: 1. Bana, stuurm. E. de Jonge, in 49 min. 15 sec.; 2. Alvertje, stuurm- P. van der Meer, in 50 min. 8 sec.; 3. Vagebond, stuurm. Th. van Helvert, in 51 min. 24 sec.; 4. Loodsje II, stuurm. H. C. van Danj, in 53 min.; 5. Gollywog, stuurm. W. Everts, in 53 min. 20 sec. Scherenkruises: 1. Sperwer, stuurm. C. A. Vermaat, in 1 uur 46 min. 3 sec. Vrijbuiters niet meer gestart. DE HOOFDPRIJZEN. Wjj laten hieronder een overzicht volgen van de prijswinnaars in de laatste jaren en die van dit jaar. De Wisselprijzen werden alleen in on derstaande klassen verzeild. De Wisselprijzen werden behaald door die jachten, welke het hoogst aantal pun- 'ten verkrijgen iu de 4 wedstrijden vol gens onderstaande puntenstelsel: Drie punten voor ieder uitgekomen vaar tuig en voor het eerst aankomende in iederen wedstrijd zooveel punten als er vaartuigen in zijn klasse zijn uitgekomen, voor het tweede een punt minder enz. enz. En bovendien zal worden toegekend aan het eerst aankomende 10 punten, aan het tweede (indien er vier of meer inschrij vers zijn) 5 punten, aan het derde (indien er zes of meer inschrijvers zijn) drie pun ten. Bij gelijk aantal punten beslist het lot. Regenboogklasse A: „Warmondprijs 1925" met plaquette met afbeelding van

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7