De Kathedraalsfeesten te Haarlem DINSDAG 22 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 BENOEMINGEN. Bisdom Haarlem. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot: Eere-Kanunnik van het Kathedraal-Ka pittel van St. Bavo te Haarlem, den H. E. heer H. v. d. Yen, pastoor van de parochie van gt. Antonius-Abt te Scheveningen; Directeur van het nieuwe Pliilosophicum den Z. E. H. G. heer J. Niekel, die Pro fessor was van het Groot-Seminarie te Warmond, en tot Onderdirecteur den Z. E. H. G. heer L. Wolf, die Leeraar was aan het Klein-Seminarie Hageveld, alsmede tot Professoren de Z.Z. E.E. H.H. G.G. hee- ren: P. Heskes, die Professor was van het Groot-Seminarie te Warmond, en P. Stam- meijer, die kapelaan was te 's-Hage (H. Hart). Pastoor de volgende W.W. E.E. heeren: Te Ouderkerk a. d. Amstel N. Slenders, Spanbroek J. Brouwers en Tholen J. Omt- zigt, die kapelaan was te Hoorn; te Zoetermeer A. Leusen, te Lei den (H. Joseph),J. Vijverberg en te Oudendijk J. van Sarite, die kapelaan was te 's-Hage (H.H. Engelbewaarders). UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Personalia. In de functie van opzich ter voor den bouw van de brug over de Hillegommerbeek is door den Minister van Waterstaat benoemd de heer J. C. P. Hof- kes te 's-Gravenhage. Voor het examen machine-schrijven, sj'steem „Mercurius" slaagden de heeren J. Britsel en S. Nieuwenhuis alhier en de heer G. Marinus te Lisse. Zij werden opge leid door den heer F. O. van Lierop Jzn. alhier. Mej. Nelly van der Woude alhier slaagde voor het examen coupeuse der Haarlemsche Huishoud- en Industrie school. Herwonnen Levenskracht. De speld jesdag voor H. L. alhier gehouden heeft opgebracht 336.43. Het ging deze reis over Hiliegom alleenZilk komt over veer tien dagen. Nog nimmer was voor Hi'.legom alleen de opbrengst zoo schitterend. LEIMUIDEN. Mond- en klauwzeer voor de tweede maal. Op het oogenblik zijn, op ongeveer 5 vee stapels na, alle aangetast geweest of nog aangetast door de gevreesde ziekte mond en klauwzeer. Bij een tweetal landbou wers waren de veestapels reeds gene zen verklaard; thans doet zich onder deze veestapel de ziekte ten tweede male voor. Was de ziekte er de eerste maal niet kwaadaardig, thans is zij dat in zeer hooge mate. De laatste dagen sterven verschei dene dieren aan de ziekte. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Donderdag a.s. des na middags te acht uur. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Inge komen stukken. 3. Voorloopige vaststel ling gemeenterekening dienst 1929. 4. Vast stelling vergoeding overeenkomstig art. 101 der L. O. wet 1920 over het jaar 1927. Tevens afrekening over de jaren 1925 tot en met 1927 met de bzondere scholen. 5. Wijiging begrooting 1930. De burgemeester, De Burgemeester dezer gemeente en der gemeente Rijnsa- terwoude zal vanaf 26 Juli a.s. tot en met 18 Aug. a.s. met verlof afwezig zijn. Oranjefeest. De Oranjefeesten zullen in deze gemeente gehouden worden op 3 en 4 September a.s. Het comité is reeds druk in actie om de festiviteiten voor te bereiden. Voor de eerste maal zal het feest thans door een mooi vuurwerk wor den besloten. Geboren: Cornelia Maria d. van A. Hijdra en A. M. Mank Cornelia "Catha- rina d. van W. van Breen en J. van Gro ningen Laurentiu Johannes z. van W. Th. Lunenburg en J. A. de Wagenaar Hendrik z. van H. Boef en P. Witte. N00RDWIJK. Gevonden voorwerpen. Verm. Zilv. horloge met armbandje - nummexplaat H 42150 met Chevroletlampje vulpotlood „Eversharp" parasol portefeuille met foto's R. K. kerkboek damesrijwiel sleutel „Pander" bl. grijze postduif 24097 N.A.C. 29 2 sleutels aan ring zilve ren horloge strandwagen rood gummi hondje sleutel groot model gouden dames armbandhorloge enveloppe adres W. G. Pluim, tandarts, Oegst-geest ruig harige Eng. fex-terrier rijwielbelasting- merk in etui twee kleine portem. met inhoud zilveren heerenhoiioge Lips- sleutel No. 10127 zilveren horloge „gou den rand" verm. gebrand zilveren sier speld met roode steen. Inlichtingen uitsluitend op Woensdag en Zaterdag van 121 uur n.m. aan het Politiebureau te Noordwijk-binnen. Geboren: Jacoba d* van D. M. v. d. Zwan en N. v. d. Plas. Ondertrouwd: H. Hofland 27 j. en F. M. D. Bosman 26 j. Overleden: Geertruida Figges 57 j. Gevestigd: F. v. BakkerEgmond van Wijk aan Zee W. v. d. Linde van Amsterdam A. J. v. d. Kaaij van Am sterdam M. A. H. Kampheukel van Rot terdam P. E. Lisieckie van Leiden J. M. PijlmanTaboix van Almelo R. Kerschbaumer van Weenen C. Bedijn van 's-Hage G. v. d. Meij van Katwijk C. M. F. de Vreede van Maastricht E. Holsteijnde Haan van Alphen a. d. Rijn H. Korner van Amsterdam K. Jansma van Noordwijkerhout. Vertrokken: M. Dijtelhof naar Haarlem P. C. M. de Groot naar den Bosch J. J. A. v. d. Burg naa-r Sassen- heim. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Geertruida d. van W. M. j van Mourik en G. Portengen. Cecilia An- tonia d. van J. Wolswijk en A. C. v. Ben- ten. Barendina Jacoba d. van C. J. v. Vliet en J. C. v. Leeuwen. Pieter Leen- ders z. van L. Koster en W. Weber. Wil lem z. van C-. van Schaik en M. de Graaf. Cornelis z. van C. Verboom en M. Lam. Overleden: B. van Diest weed. van J. H. v. d. Berg 85 j. Q. v. d. Werg wed. van G. Vergeer 78 j. Joh. T. de Graaf 4 Nic. Vennc echtgen. van P. Smits 69 j. Frida Konig 15 j. Gehuwd: G. L. Morsnik 24 j. en A. de Waal 21 j. Ingekomen: van Arnhem M. A. van Leeuwen., kanloorbed. Van Gorsel S. Kart en en gezin, typograaf. Van Mon ster J. M. Lieverse, dienstbode. van Winschoten A. Cechwandter, dienstbode. Van Bodegraven O. P. v. d. Nagel. Van Boekei J. M. J. E. D. C. van Hoorn en gezin. Van Hilversum J. A. Basie, kap per. Van Leiden C. Pison en gezin, stof feerder. Van Harmeien A. C. Sieger echtg. van Z. Naber. Van Heerlen L. v. d. Broek, dienstbode. Van Nijmegen C. J. Roeleven, brievenbesteller. V er trokken: naar Scliiedam W. v. d. Vlies. Naar Haarlemmermeer M. Be- zemer. Naar Wormer J. Rus. veehouders knecht. Naar Duiven H. H. Jacobs, rij wielhersteller. Naar Zeist A. A. v. Gijn. Naar Hengelo M. H. Barkel, dienstbode, i Brieven Binnenland. Mevr. Lemmbrugge—Blokzeijl, den Haag Mej. Boers, den Haag J. W. Bouhuijs, Pijnacker Mej. M. Broos, Roosendaal D. de Bruin, Schiedam Directeur Ge meentebelastingen, den Haag E. D. K., Leiden Gastro, 1 Mej. Giljam, den Haag H. de Haan. Groningen H. E. A. S., Heemstede J. J. Hopman, Leiden de Kindercourant, den Haag P. Klis ters, Rotterdam Mej. A. Koppenschaar, Leiden Propaganda-afd. Unilas, alhier Raad van Arbeid, 1 Rijksverzeke ringsbank, Amsterdam Mej. D. v. Zeist, Rotterdam. Briefkaarten Binnenland. J. Brand, Wassenaar Mej. Korstanje, Goes v. d. Meer, Roelof aren dsveen J. Mes, Schiedam J. Overduijn, Rotter dam Mej. F. Procé, Rotterdam J. dc la Rie, Eindhoven J. Riemens, Oegst- geest C. Jansen, E. Slaflcu, Lei den G. do Vries, Leiden Mej. Win ter ink, Leiden. Brieven Buitenland.'' Hotel Mille Colonnes, Anvers Mevr. C. G. A. v. d. Voet, Boppard. Briefkaarten Buitenland. Selma Herbsl, Wuppertal Mr. Munz, Remscheid M. Volmers, Hamburg H. Wauke. Oostzee. Eén briefkaart zonder adres. Op Zondag en Maandag 27 en 28 Juli 1930. Nog een week en Ret Diocees Haarlem gaat zijn feestjubel aanheffen, want de Moederkerk van 'L Bisdom, Haarlem's Kathedraal, is dan voltooid! Di© machtige, eerbiod afdwingende schepping van Tr. Jos. Th. J. C'uypers en het is door God's goedheid, dat de Bouwmeester, omringd van zijn cdhtge- noote en familie, in den avond zijns le vens, doze historische geburtenis nog kan bomen bijwonen. In de Bisschopsstad zelve, waar men nog meer trotseh en fier is op zijn nieuwe Kathedraal, zullen dc Katholieken a.s. Zondag, zonder één uitzondering, het na tionale dundoek, al of niet met de pau selijke of bisschoppelijke wimpels, uit him woningen laten wapperen. Wanfc Zondag a.s., dat wordt dc Hoog tijdag voor de Haarlemsche Diocese en duizenden feestgangers uit het geheele Bisdom zullen de Bisschopsstad vinden in een waardig feestkleed. De kerkelijke plechtigheden in de Kathedraal zijn in drieën verdeeld: a. Benedictio Front-is-; B. Missa Pontificalis ('s morgens); c. Translatie Reliquiae Saneti Bavo- nis ('s middags). A. en B. des morgens half elf. "Wij willen de verslagen in dr bladen van volgende week niet vooruitloopen, doch alleen hier vermelden, dat Z. D. H. de Bisschop allereerst ilc Plechtige In zegening zal verrichten van den nieuwen vooi'bomv der Kathedraal. Hierbij zullen aanwezig zijn, naast de vele geestelijke autoriteiten, het parochi aal kerkbestuur van dc Kathedraal, Z. Exc. dc Commissaris de Koningin, de te Haarlem en Omstreken wonende R.K. le den der le en 2e Kamer, en van Ged. Staten, het College van B. en W. van Haarlem, de R.K. Raadsfractie, liet be stuur van het Comité van Katholieke Actie te Haarlem en van het R.K. Ora torium. Na deze plechigheid draagt Z. D. H. de Bisschop een Pontificale Hoogmis op, om, namens het geheele Bisdom, en in het bijzonder uit naam van de Katholieken van Haarlem en de Parochie der Kathe draal, God te danken voor den ovorvloc- •digen zegen, in de 35-jarige bouwperiode op voorspraak van St. Bavo geschonken over het werk en aan al degenen, die daaraan hunne krachten wijdden. Tijdens deze Pontificale Hoogmis zul len de wereldlijke autoriteiten een bij zondere gereserveerde plaats innemen op de tribune, daardoor een overzicht heb bend over de volle diepte der Kathedraal. De optocht. de nissen van dit front vullen. Van hieruit spreken H.H. D.D. H.H. de Bischoppen van Haarlem en Gent deze menigte van duizenden met behulp van speciaal aangebrachte luidsprekers toe. Wanneer dit geschied is, trekken de Bisschoppen zich terug, ten einde zich ge reed te maken voor de processies, welke nu volgen gaan. Onderwijl voeren de 16 muziekkorpsen gezamenlijk de „Roomsche Blijdschap"' uit, welke ongetwijfeld door allen zal worden meegezongen. De Kathedrale Harmonie „Koning Da vid" geeft daarna nog een extra num mer. Nu vangen wederom de Kerkelijke Plechtigheden aan, de „Transhftio Reliquiae Santj Ba- vouis". Z. D. H. de Bisschop van Haarlem stelt zich met den H. E. Plebaan op voor den •hoofdingang der kerk, terwijl een kleurige stoet van bruidjes, koorknapen en pries- tes zich uit de Kathedraal naar buiten begeeft tot 'het plechtig inhalen der beide Bisschoppen uit Gent, die eveneens in een processie langs de zuidelijke zijde (in den tuin) den hoofdingang naderen en de nieuwe Sint Bavo-reliquie, gedragen door het kerkbestuur der Kathedrale paro chie, overbrengen naar de hoofdkerk van Haarlem's Bisdom. Hierna vereenigen zich de beide pro cessies en trekken onder hot zingen door het knapenkoor van Hymnen de Kathe draal binnen, tot nu toe geheel ledig. Onderwijl speelt de Kathedrale Harmo- nie den middeleeuwsoben Saint Bavon Processiema-rsoh. Het slot der kerkelijke plech tigheden is nu aangebroken. Na de E.E. Geestelijkheid en de vaan del-, banier- en naamsohilddragers, die wederom en .haie het Hoogkoor zullen omringen, gaan op ordelijke wijze en ge leidelijk, op aanwijzingen der orde-com- missarisEcn, de ruim 4000 deelnemers aan den optocht en verdere genoodigden de geheel ledige Kathedraal binnen, waaruit tevoren alle stoelen verwijderd zijn. Dc muziek, voor zoover mogelij*:, op de tribune. Voor ieder is plaats mits men zich or delijk en bedaard gedrago! Na hel machtige „Te Deum" en het „Tantum Ergo" volgt de Benedictie met het Allerheiligste. Als feestprediker tijdens deze plechtig heid treedt op de Z.E. Heer P. C. van Kerok-hove, Dioc. Bestuurder der Maat schappelijke Werken in Gent. De Oratorium-uitvoeringen. KAAG. Oranjefeesten. Door de Oranjever. „Ons Genoegen" zijn de feesten dit jaar vastgesteld op 29 en 30 Juli a.s. Den 29en Juli des avonds 7 "uur opening en om 8 uur evenals vorig jaar schitterende demonstralies door de welbekende rijver- eeniging „Kita Sening" van Nieuw-Ven- nep. Den volgenden dag begint met de kind erop tocht, waarna de diverse volks- spélen zullen plaats hebben. Dien avond besluit met een groot vuurwerk. Op het feestterrein uilen verschillende vermake lijkheden aanwezig zijn. Wij wenscnen dat beide dagen het weer „Ons Genoegen" niet in den steek zal laten, zooals de laatste twee jaren, en dan zal, gerien het uitgebreide programma, het feest zeker RIJNSATERWOUDE. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Woensdag a.s. des na- midags te acht uur. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Aanbieding gemeenterekening, dienst 1929. 4. Opnieuw vaststelling instruc tie gemeente-ontvanger. ST0MPWIJK. Geboren: Elisabeth Theresia d. van Th. Knijnenburg en P. M. Th. Vogelaar. Adriaan z. van van Seventer en E. W. Aalten. Theodoras Maria Cornelis z. v. A. G. Koeling en M. A. v. d. Sande. Overleden: W. van Beukelen 21 j. VEUR. Gemeenteraad. Vrijdagavond te 7.30 uur komt de raacl der gemeente Veur in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stuk ken. 3. Benoeming onderwijzer O. L. school. 4. Voorstel naar aanleiding verzoek bestuur R. K. Meisjesschool te Veur om medewerking tot beschikbaarstelling der gelden, verschuldigd voor huren der 2 bo venzalen van het Patronaatsgebouw aan j de Damlaan als schoollokalen. Geboren: Jacoba Adriana Maria d. van G. J. Hunt-man en M. P. v. d. Helm. Antonius Joseph z. van A. J. Schrader en H. J. M. Kuijpers. WASSENAAR. Botsing. Op den Rijkstraatweg ter hoogte van Raaphorst heeft Zondagavond een nogal ernstig verkeersongeval plaats gehad. Een motor met zijspan, bestuurd door den heer G. uit Rotterdam met in de zijspan mej S. kwam aldaar aangereden, toen zekere mej. V. uit Zoeterwoude onver wacht zonder eenig toeken den Rijks straatweg overstak met het gevolg, dat zij werd aangereden en behalve kleine verwon dingen een been brak. Zij werd per zieken auto van Goemans naar Leiden vervoerd. De heer G. sprong van de motor, waarna deze nog een eind zonder bestuurder door reed. De motor mei zijspan, waarin nog mej. S. gezeten was, kwam via het rijwiel pad in dp sloot terecht. Mej. S. wist zich onder den zijspan uit te werken waarna zij door voorbijgangers op het droge werd ge bracht. Zoowel mej. S. als de heer G. lie pen slechts kleine verwondingen op. Het rijwiel van mej. V. werd geheel vernield. Volgens getuigen treft den motorrijder geen schuld. Een koe op stap. Maandagochtend werden voor den slager H. in de Lang straat vanuit een veewagen eenige koeien gelost. Een ervan wist te ontsnappen en nadat het dier bij den heer de Sm. voor een der ramen naar de aldaar staande planten had staan ruiken, stak het den weg over en ging op de winkelruit van dc wijnhandel van de firma V. aan, waar de koe in het glas een soortgenoote ontdek te, waarnaar het dier wilde stompen meL het gevolg dat de ruit werd verbrijzeld en de noodige verwoesting in de etalage ver oorzaakte. Naar 's-Gravenhage H. L. Kok, brood- bakkerskn.. Naar Opmeer P. J. v. Dol- der, veehouderskn. Naar Aalsmeer J. Vis, dienstbode. Naa-r Zoeterwoude N. v. d. Berg, veehouderskn. Naar Amster dam P. J. Qongkrijg, broodbakkerskn. Naar Boskoop W. Oskam en gezin, boom- kweeker. Naar Tiel J. A. Kranenburg, dienstbode. Naar Rotterdam J. v. d. Neut. Naar Lisse H. v. Wely. Naar Tev-aAr H. A. Luijnen, dienstb. Naar 's-Gravenhage A. Niggendijker. BODEGRAVEN. De vijf jaarlijksche. De vergadering der 5-jaarlijksche, welke tamelijk goed be zocht was, werd geopend door den voorz., den heer Schüling, die allen welkom heette. Hij memoreerde, dat deze vergadering was belegd nadat het bestuur met de chr. Oranjevereeniging had vergaderd, teneinde gezamenlijk het Koninginnefeest te vieren. De secretaris las daarna de notulen, die zonder op- of aanmreking werden goedge keurd. De voorzitter deelde vervolgens me de, dat op de gecombineerde vergadering het volgende programma werd goedge keurd. 's Morgens muzikale omgang door het dorp, vervolgens wedstrijd met versier de rijwielen, vliegende Hollanders enz. 's Namiddags ringrijden, volksspelen, athletiek en zwemwedstrijd, optreden van een rijvereeniging, concert op de Markt. Tot slot kerkelijke herdenking. Op de vorige vergadering was nog be paald: tot slot bioscoop en vuurwerk. Van de bioscoop wilde echter de chr. vereeni- ging niets weten. Gaarne wenschtc de voorz. dat gezamenlijk werd feestgevierd en hij verzocht van de vergadering uit spraak of de bioscoop moest worden ge handhaafd. Hiertoe werd met alg. st. be sloten. Getracht zou worden het geheele programma door de beide vereenigingen ten uitvoer te doen brengen. Zoo de chr. daar aan niet mede wilde werken, zou de 5-jaar lijksche het alléén uitvoeren met uitzonde ring der kerkelijke herdenking. Breedvoerig werd alles besproken, als ook de begrooting opgemaakt. Nadat bij dc rondvraag nog eenige wenken waren gege ven, sloot de voorzitter onder dank de ver gadering. Gevonden voorwerpen. Een bruin ge vlamde vulpen en een huissleutel. Verlo ren voorwerpen: een bruin lederen porte- monnaie en een padvindersmes. Inlichtingen ter secretarie. Geboren: Wilhelmus Johannes z. van C. Klerks en C. M. Goes. Maria Dirkje z. van G. Uithol en M. D. Meerveld. Cor nelia Maxia d. van W. G. Verlaan en I. II. van Leeuwen. Overleden: Adrianus Cornelis Bun- nik 2 j. Klaas Stoten 32 j. Ondertrouwd: B. van Staalduinen 27 j. en H. C. A. M. Kraaij 25 j. Getrouwd: C. Kalkman 24 j. en J. G. Spierenburg 23 j. Gevestigd: A. Breedijk, zonder be roep, van Woerden. J. A. Blommestijn, zonder beroep van Lopik. A. de Ridder en gezin, ass. Ned. Spoorw., van Hedel. Vertrokken: C. Goudriaan, en ge zin, ass. Spoorw. naar Hedel. A. de Vaal huishoudster, naar Jaarsveld. C. J. Ver- weij, dienstbode, naar Langerak. H. Kastelijn, kleermaker, naar Soestdijk. C. A. Ranke, zonder beroep, naar Ter borg. VRAGENBUS Vraag: omtrent de soliditeit van een levensverzekeringsmaatschappij.' Antwoord: Daaromtrent worden door ons nooit inlichtingen verstrekt. Vraag: Hoeveel successierechten moe ten er betaald worden voor een erfenis, wanneer deze' komt aan broers- en zusters kinderen? A n t w o o r d: Dat hangt van de grootte der erfenis af. De rechten zijn nogal hoog! UIT DE RIJNSTREEK LEIDEN. Onbestelbare Post. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn; terugontvangen in cle le helft der maand Juli 1930. Reeds eerder hebben wij het gezegd: 't Worclt een Katholieke Demonstratie, zooals Haarlem nog nooit aanschouwd heeft En nu de statistiek der deelnemende organisaties is opgemaakt, tellen wij er uit het heele Bisdom ruim 530 deelnemen de organisaties met ruim vierduizend deeliréëmsters en deelnemers. Honderden vaandels en banieren, waaronder zéér kostbare, zullen worden meegevoerd. Niet minder dan een 160 auto's en rij tuigen zullen in den stoet worden inge schoven, terwijl over liet geheel een zes tiental muziek- en fanfarekorpsen zullen worden verdeeld. Na de politie te paard zal tc half drie precies de optocht van hot Cavalerieter- rein vertrekken met aan het hoofd het vaandel van dc Kathedraal Sint Bavo, dan het Kathedrale Muziekkorps „Koning David", het par. kerkbestuur Aan de Ka thedraal, het Comité van Kath. Actie te Haarlem, voorts ce 530 organisaties alpha- betisoh volgene do namen en lexicogra fisch volgens de plaatsen van herkomst. Overal, vóór, tijdens en na den optocht, zullen, naast de ordecommissarissen, de R.K. verkenners uit het Bisdom, ten getale van 200, onder leiding van den aanvoer der, Dr. Berger uit, Den Haag, aanwezig zijn en hun goede diensten bewijzen. De route is als volgt: Cavaleriekazerne, Klever laan, Schoterweg, Kennemerstraat, Frans Halsstraat, Fr. Halsplein, Stads Bol werk, Stationsplein, Kruisweg, Nieuwe Gracht (noordzijde) met défilé voor het Bisschoppelijk Paleis, Jansbrug, Nieuwe Gracht (noordzijde) niet. défilé voor dc ambtswoning van den Commissaris der Koningin, Kruisstraat, Barteljorisstraat. Grootc Markt, Koningstraat, Gierstraat, Groote Houtstraat. Raam vest, Wilsons- P'lein, Leidtche Vaart, Kathedraal. Bij het Kathedrale terrein gaan de vaandel-, banier- en naamsc'hilddragers langs de Westergrachtzijde rechtuit en gaan de uiterste begrenzing, bij wijze van haag vormen van het enonnc A'óórplein der Kathedraal. De optocht zelve (zonder auto's en rijtuigen) betreden dit voorter rein hij het Emmapleiu en Avorden daar door ae orde-commissarissen opgesteld. De gezamenlijke Muziekkorpsen komen in het midden van het A-oorplein. Is allee ordelijk opgesteld, met speciale genoodigden achter deze massa Aan deel nemers, dan betreden cle drie bisschop pen met het Kapittel en andere geestelij ke autoriteiten de Loggia van het voor front der kathedraal, terwijl een 40-bal R.K. verkenners bij wijze van aankleeding Lcn waardig slot, der Kalhcdraalsfees- ten zullen dc beide uitvoeringen A'ormcn in het Gein. Concertgebouw Zondaga-vond 8 uur en Maandagavond om half 9. Het nieuw R.K. Oratorium uit de Bis schopsstad, sterk 200 dames en 100 hoeren, vooraf geëxamineerd, zullen het meester stuk van Joseph Haydn uitvoeren: „Die Schöpfung", onder de b».-kwa-rae leiding van den heer Hubert Cuypers van Am sterdam. Medewerken de Haarlonnohc Orkest vereniging (de H.O.V.) en een 3-tal Solis ten van den eersten rang. Dc drie Bisschoppen en dc eerste gees telijke cn wereldlijke autoriteiten, hierbo ven reeds genoemd, zullen deze beide Gala-uitvoeringen op een gerese-veord mid den gedeelte bijwonen. Aan het slot dor uitvoeringen spreekt den eersten avond Monseigneur Honoré Coppieters, Bit schop van Gent, en den tweeden avond Monseigneur Aengencnt. Men kan zich alsnog opgeven ils Do nateur-kunstlievend lid. Groep A., contri butie voor het le contributiejaar tot en met 30 September a.s. betaalt f 2.50 en heeft een gereser\-eerde plaats, zonder andere kosten, in de Gala-uitvoering van Zondagavond. En groep B (kunnen evenwp^ ha een paar dagen voor liet le contribul.iejaar niet meer worden aangenomen) -kosten f 1.-—, heeft een gereserveerde plaats voor de 2de Gala-uitvoering op Maandagavond Van kaarten verkoop is bij deze streng besloten uitvoeringen geen sprake. De offïcieele feestgids verlucht met A-erschillende fraaie en his torische foto's, zal bevatten alle gege vens omtrent de kerkelijke en niet-ker- kelijke- plechtigheden en feestvieringen, de volledige opgave der aan den optocht in volgorde deelnemende organisaties, de teksten der te zingen liederen, den vol- Jedigen tekst van ihet. koorwerk „Die Schöpfung", enz., enz., Avordt Lot een be perkt aantal uitgegeven door de Drukkerij van het. Sint Jacobs-Godshuis, Anthonie- straat, Haarlem, en kan, om zekerheid te hebben, vooraf besteld worden. Prijs f0.25 por exemplaar. Komt wellicht a.s. Donderdag uit. Uitwendige verlichting van de Kathedraal. Aan een zeer deskundige Ingenieurs- firma, is opgedragen de geheele Kathe draal in de feestweek 27 Juli—3 Augustu- des avonds uitwendig schitterend met. schijnwerpers te verlichten. Een tot nog toe ongekende gebeurtenis.'

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7