BINNENLAND LASTER DINSDAG 22 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 R. K. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. Centrale Raadsvergadering te Alkmaar. De tweede dag. Des morgens te acht uur werd een H. Mis opgedragen in de kapel der Vitusstich- ting. Onder de H. Mis werd door Rector V. Vis een predieatie gehouden. Te tien uur werd de vergadering van den Centralen Raad voortgezet. In zijn openingswoord wijdde de voorzitter waar- deerende woorden aan de nagedachtenis van den heer Spendel, in leven lid van den Raad te Leiden, die eon ijverig voor stander van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen is geweest. Voortgegaan werd met de afhandeling der voorstellen van de afdeelingen. Daarna hield de heer Jac. van Velsen, architect te Haarlem een voordracht over „de woning voor het groote gezin". De heer Van Velsen begon met er op te wijzen, dat de woning voor het gezin alles beteekent en een groote factor is voor het gezinsleven. Spr. wees op den toestand der woningen voor de Woningwet in 1901 tot stand kwam. De woningen zijn nadien ongetwijfeld beter geworden, maar spr. betwijfelde of zij geheel voldoen, althans voor het groote gezin. Zoo zoetjes aan is een bepaald type ontstaan, maar spr. vroeg zich af, of er wel voldoende rekening gehouden is met de groote gezinnen. De gemiddelde arbei derswoning is voor het groote gezin te klein. Spr. stelde zich voor b.v. te bouwen complexen van 50 woningen voor groote gezinnen bijeen, met daarbij b.v. een speel tuin. De kleine woningen, dit is reeds eerder betoogd, werken de zedeloosheid in de hand. Tenslotte kwam spr. tot de volgende eischen voor het groote gezin: een ruime en nog eens ruime huiskamer, liever één groote kamer, dan twee kleine kamertjes. De slaapgelegenheid is de groote moei lijkheid, ook van financieele zijde. Als minimum achtte spr. noodig 1 slaap kamer voor de ouders, twee slaapkamers met 3 bedden,! slaapkamer met 5 bedden, 1 kamer voor studeervertrek of als zieken kamer en tenslotte zou de zolder voor ka mer ingericht moeten kunnen worden. Spr. wees op België, waar een woning fonds gesticht is en de heer Van Velsen vroeg zich af, of van de 15 millioen, welke hier te lande besteed worden voor den wo ningbouw, niet 5 of 3 millioen besteed zou kunnen worden voor de_. groote gezinnen. Naar aanleiding van de rede van den heer Van Velsen, werden eenige vragen ge steld, welke door den inleider werden be antwoord. De voorzitter zegde den inleider harte lijk dank voor zijn voordracht en zegde toe, dat een studie-commissie het woningvraag stuk in studie zal nemen. Vanzelfsprekend is het niet de bedoe ling, dat deze oommissie bepaalde ideeën aangeeft, maar de hoofdlijnen bij dit vraag stuk zal bepalen. Dan was de beurt aan den heer J. M. H. v. d. Ven, lid van het H. B., tot het hou den van zijn voordracht over het huurfonds. Gaarne voldeed de heer v. d. Ven aan het verlangen van het H. B. een beschou wing te houden over het goed bestaans recht van het z.g. Huurfonds, dat voor de gioote gezinnen een stut en een steun kan zijn. Een van de vormen voor daadwerkelijke hulp aan de groote gezinnen is een behoor lijke woning op redelijke voorwaarden. De wijze, waarop een en ander geschiedt, doet weinig ter zake, het is maar de vraag of het gebeurt. Spr. wees op enkele vormen, waaronder zich het z.g. huurfonds hier te lande voor doet, voor zoover hem bekend, bestaat or iets dergelijks te Amsterdam, Kerkrade, 's Hertogenbosch, Roermond en Leiden. De hulp is niet alleen noodig, aldus de mem. van toel. aan den Raad te Arnhem, voor de groote gezinnen der arbeidende klasse, maar zeker ook voor den kleinen middenstand, zoodat men bij den steun maatregel de grens niet te laag mag trek ken. Bezwaren zijn in te brengen tegen het systeem om de meer kosten voor grootere woningen bijv. 5 pOt. om te slaan over een geheel complex. Van grootere beteebenis is, dat slechts enkele gelukkigen, die in zulk een grooter huis een plaats vinden, geholpen zijn. In Arnhem heeft men aan de gemeente een huurfonds voorgesteld op de volgende basis De vastgestelde huur wordt verminderd met 1/7 van het inkomen, van het restce- rende bedrag wordt door het fonds ver goed 20 pCt. indien het betreft een gezin met 3 kinderen; 30 pCt. indien het betreft een gezin met 4 kinderen; 40 pCt. indien .het betreft een gezin met 5 kinderen; 50 pCt. indien het betreft een gezin met 6 kinderen; 60 pCt. indien het betreft een gezin van 7 kinderen; 70 pCt. indien het betreft een gezin van^S kinderen en 50 pCt. wanneer het betreft een gezin van 9 kinderen en meer. De heer v. d. Ven hoopte, dat Arnhem spoedig zulk een fonds rijk zou mogen zijn. Het komt er in hoofdzaak maar op aan, aldus de heer v. d. Ven, dat de gemeente op min of meer directe wijze bijspringt en steun verleend aan de groote gezinnen. Voor de gemeenteraden ligt dus een ruim arbeidsveld open, waardoor de groote ge zinnen op directe wijze geholpen kunnen worden. Laat men, aldus besloot spr., overal trachten de woningvoorziening voor de groote gezinnen behoorlijk te regelen. De voorzitter bracht den heer v. d. Ven dank voor zijn mooie voordracht. De daarna gehouden rondvraag bood geen nieuwe gezichtspunten, waarna de voorzitter tot zijn slotwoord kon overgaan. Spr. dankte allen, die aan het welsla gen van deze vergadering hadden mede gewerkt. In het bijzonder het afdeelingsbestuur van Alkmaar dankte de voorzitter voor de ontvangst. Ook Rector Vis, die een schit terende predieatie voor {Ie afgevaardigden had gehouden, was spr. bijzonder erkente- lijk. Tenslotte wijdde de voorzitter waardee- rende woorden aan de Katholieke Pers, die allerwege in den lande sympathie in het streven van den bond betuigde. Daarna werd de welgeslaagde vergade ring met den Chr. groet gesloten. Na afloop werd door de afgevaardigden een autotocht gemaakt in de omgeving van Alkmaar. INT. UNIE VAN R. K. VROUWEN BONDEN. Z. H. Paus Pius XI benoemde tot gees telijk adviseur der Internationale Unie van R. K. Vrouwenbonden mgr. dr. J. H. E. J. Hoogveld, professor aan de Univer siteit te Nijmegen, ter vervanging van Z. D. H. Mgr. Jansen, die sedert 1922 deze functie bekleedde. NED. R. K. 0NDER0FFICIERSB0ND „SINT MARTINUS". De hoon van „Ons Belang". De R. K. onderofficieren, leden van den Ned. R. K. Onderofficiersbond „Sint Mar tinus" zijn ter gelegenheid van de alge- meene vergadering van de neutrale ver- eeniging van onderofficieren „Ons Belang" voor de zooveelste maal bejegend op een wijze, die alle perken van eerbied jegens anderer overtuiging te buiten gaat. De leider dezer vereeniging heeft n.l. in zijn openingswoord de R. IC. georganiseerde onderofficieren in hun diepste overtuiging gehoond, zooals voorheen nog niet is voor gevallen. Op grond hiervan heeft het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Onderofficiersbond „Sint Martinus" in zijn vergadering van 16 Juli de volgende motie aangenomen als protest hiertegen. Motie. De leden van het hoofdbestuur van den Ned. R. K. Onderofficiersbond „Sint Mar tinus" op 16 Juli 1930 in vergadering bijeen te Amersfoort; kennis genomen hebbende van de door den leider der neutrale onderofficiersver- eeniging „Ons Belang" ter algemeene ver gadering van 12 Juni 1930 uitgesproken openingsrede Oonstateeren: le. Dat een deel der onderofficieren, confessioneel georganiseerd, door bedoel den leider op zeer minderwaardige wijze werd bejegend; 2e. Dat deze bejegening een gevolg is van de in „Ons Belang" heerschende opvat ting, dat niet neutraal georganiseerde on derofficieren als minderwaardig mogen worden aangemerkt; 3e. Dat de neutrale organisatie „Ons Belang" zeer ten onrechte wordt be schouwd als een vrijplaats tot het ongehin derd beleedigen van collega's, die zich uit volle overtuiging principieel organiseeren; 4e. Dat het eerbiedigen van eens anders overtuiging voor de leiding van „Ons Be lang" een holle fraze is; 5e. Dat de leiding van „Ons Belang" een gevaar is voor de saamhoorigheid en on derlinge goede verstandhouding in het korps onderofficieren, zoolang niet wordt afgezien van het aankweelcen van verdeeld heid tusschen neutraal en confessioneel georganiseerden Protesteeren tegen de zeer minderwaar dige bejegening en beleediging der innigste en heiligste overtuiging den leden van „Sint Martinus" aangedaan; Dringen er bij alle R. K. onderofficieren met klem op aan, .krachtig stelling te ne men tegen bedoelde uitlatingen van den leider van „Ons Belang" door massale aansluiting bij den Ned. R. K. onderoffi ciersbond „Sint Martinus";* Besluiten deze motie ter kennis te bren gen van den Minister van Defensie, de R. K. Fracties van Eerste en Tweede Ka mer der Staten-Gcneraal en te publicee- ren in de pers en het orgaan van den Bond; en gaan over tot de orde van den dag. De burgemeester van Zwaag overleden. Zondagochtend is op zeven en vijftig-jari gen leeftijd na een langdurige ziqkte over leden de heer J. E. G. C. Dibbits, burge meester van Zwaag. Do overledene be kleedde dit ambt gedurende zes en twin tig jaren. Goedkoope trein. Van Rotterdam D.P., Schiedam, Delft, den Haag H.S.M., Leiden en Haarlem naar Den Helder en terug zal op Woensdag 30 Juli 1930 een goedkoope 'trein loopen. De verkoop der plaatskaarten, tot een beperkt aantal, vangt aan op Woensdag 23 en wordt gesloten Dinsdag 29 Juli 1930, ten 15 uur of vroeger, indien het vastgestelde aantal zal zijn uitgegeven. Zij worden ver kocht door bovengenoemde stations en bo vendien op werkdagen door de reisbureaux te Rotterdam, Noordblaak 13, te den Haag Groenmarkt 22 en te Haarlem Stations plein 13 en zijn op geen andere dan de ge noemde treinen geldig. Naar wij vernemen, zal de jaarlijk- sche bijeenkomst van de Broederschap van oud-studenten van heb Juvenaat „H. Hart" der Congregatie der Priesters van het H. Hart van Jezus in heb Juvenaat te Ber gen op Zoom plaats hebben op Zater dag en Zondag 16 en 17 Augustus a.s. De bekende zanger Louis van T u 1 d e r is zeer ernstig ziek. B. en W. van Amsterdam leggen den raad voor een voordracht van curatoren der Universiteit ter benoeming van een gewoon hoogleeraar in dc huid- en ge slachtsziekten. Dc voordracht luidt als volgt: 1. dr. W. L. L. Carol, huidarts te Amsterdam; 2. dr. K. Edel, idem te Haar lem. Verder een voordracht van curatoren der Universiteit ter benoeming van dr. J. S. Theissen, bibliothecaris der Universi teitsbibliotheek, tot buitengewoon hoo.g- 1 eeraar in de vaderlandsche geschiedenis. Het tunnelplan der Nederlandsche Spoorwegen voor dc stad Utrecht is aan het college van B. en W. toegezonden. Het dagelijksch bestuur zal de ontwerpen aan een nadere beschouwing onderwerpen, ten einde spoedig tot een oplossing van het ook daar benauwende overwegenvraagst.uk te geraken. Het aantal gevallen van diphte- ritis te Ede breidt zich uit. Reeds zijn drie lijders overleden. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 23 Juli. Huizen 298. M. Na 6 uur 1071 M. Uitsluitend N. C. R. V.-uitzending. 8.159.00 Concert. 9.0010.00 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. g 10.00—11.30 Uitz. Nat. Velddag. Samen komsten van het Leger des Heils op het landgoed van H. M. de Koningin-Moeder te Soestdijk. 11.301.15 Concert H.H. J. Richters (viool), P. de Vries (fluit), Mej. E. Sandow (piano en orgel). I.153.00 Voortz. Velddag-Uitz. Leger des Heils Muziek en zang. 3.004.30 Concert Mevr. I. Mulder Belser (alt-mezzo), H.H. Wittpen (fluit). Beths (viool), P. Halsema (orgel en piano) 4.305.00 Lezen van Chr. Lectuur. 5.00—6.00 Kinderuurtje. 6.006.30 Gramofoonplaten. 6.306.40 Koersen. 6.40—7.40 öhr. Liedercnuurtje. 7.408.00 Gramofoonplaten. 8.0010.30 Zang- en muziekuitvoering vanuit de Parkkerk te Amsterdam. 10.3010.40 Persberichten. 10.4011.00 Zang door Ohr. Gem. Koor „Sursum Corda" te Halfweg. Hilversum, 1875 M. V. A. R. A.-uitzending. 10.00 Morgenwijding (V. P. R. O.). 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonplaten. 2.00 Voordracht door Willem van Ca- pellen. 2.30 Kindermatinée vanuit het Kurhaus te Scheveningen. 3.30 „Maak-het-zelf !"-les. 4.45 Orgelconcert door Joh. Jong. 5.15 Vraaghalfuurtje voor kinderen. 4.45 Concert door het V. A. R. A.-orkest afgew. door gramofoonplaten. 7.15 Een praatje voor vacdntiegangers over grensvisitaties. 7.45 Politieberichten. 8.00 Inl. tot het Kurhausconcert te Sche veningen door Hugo de Groot. 8.15 Solistenconcert uit het Kurhaus te Scheveningen o. 1. v. Carl Schuricht. In de pauze: Gramofoonplaten. Na afloop: Persberichten en gramofoonplaten. Dave n.t r y, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. II.05 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten. I.20 Orkestconcert. 2.202.50 Concert L. Duff (sopraan), B. Harper (bariton). 4.20 Concert. P. Manchester (tenor), J. Ungerson (viool), R. B. Wilson (piano). 5.05 Orgelconcert door R. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.35 Nieuwsberichten. 6.55 Zang door Helen Henschel. 7.207.40 Lezing. 7.50 Vaudeville. 9.20 Nieuwsberichten. 9.45 „Plotting a Detective Story". 10.35 Concert. Kwintet, J. Coxon (so praan). II.2012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio - Paris", 1725 M 12.502.20 Gramofoonplaten. 4.05 Concert door Kwintet. 8.20 „Rigoletto", Opera van Verdi. 10.20 Orkestconcert. Langenberg, 473 M. 7.25—7.50 Gramofoonplaten. 7.50—8.50 Orkestconcert. I.252.50 Orkestconcerb. 6.056.50 Gramofoonplaten. S.20 Concert. Orkest en pianist. Daarna tot 12.20: Concert. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 8.20—9.20 „Slaegtningene". Vaudeville in 1 bedrijf van Henriette Nielsen. 9.209.50 Cello-soli door Chr. Scliwen- ger-Jensen. 10.1011.10 Orkestconcert. II.20—12.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek, 6.50 Trio-concert, 8.35 Gramofoonplaten. 8.40 Concert, Orkest en zangeres. Z e e s e n, 1635 M. 6.107.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonplaten. 10.5012.20 Berichten. 12.201.15 Gramofoonplaten. 1.151.50 Berichten. 2.203.20 Gramofoonplaten. 3.204.20 Lezingen. 4.20—5.50 Concert, 5.508.20 Lezingen. 8.20 Viool-recital door W. Hahn, G. Beer- wald (piano). 8.50 „Der gutsitzende Frack". Blijspel van G. Drégely. Daarna: Dansmuziek. NIJMEGEN bereidt zich voor op een grootsche viering van haar zevende eeuwfeest. Een overzicht van de stad. Men onderscheidt het Markplein, links daarop het Waaggebouw, op den achtergrond de Waal FEUILLETON Vrij bewerkt naar het Duitsch P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). 38) XVIII. Na den dood van den generaal was Mina Brinkman als kamenier op Seebach ontsla gen en woonde nu bij haar ouders in. Haar vader, een brave man, die zeer onder den indruk van 't gebeurde was, had haar al len omgang met Kleber verboden en ook haar moeder, die vroeger met die verkee ring zeer ingenomen was geweest, had haar aangeraden de verloving af te breken. En Mina zelf, vroeger aangetrokken tot Kle ber door diens vleierij, voelde al heel wei nig voor hem, toen ze hem niet meer da gelijks zag en ze kwam tot de overtuiging, dat ze hem nooit oprecht lief had gehad. Mina was geheel veranderd. Zoo vroolijk en opgeruimd ze vroeger was geweest, zoo stil en in zich zelf gekeerd was ze nu. Zc had een godsdienstige opvoeding genoten en nu ze weer thuis in die godsdienstige omgeving was teruggekeerd, maakte zc zich er telkens een verwijt van, dat ze zich door Kleber had laten overhalen valsch te gen freule Von Trotten te getuigen. Op "zekeren dag ontving zq van Kleber, van wien ze in langen tijd niets gehoord had, een brief, waarin hij haar mededeelde dat hij plan had spoedig met haar te trou wen. Hij had genoeg geld overgelegd om tc kunnen leven, maar toch zou hij probee- ren het geld, dat de generaal hem tijdens lijn leven beloofd had, van de Von Sor- bens los te krijgen. Hij zou niet zoo zot zijn om hen, zonder slag of stoot, mooi weer te laten spelen van de duiten, waarop hij recht -had. „En jij", zoo schreef hij ver der, „jij moet naar freule Agathe gaan, zoodra je hoort, dat die op Seebach ver toeft en dan moet je haar een flinke som vragen als vergoeding voor alle onaange naamheden, die je tijdens het proces tegen Trotten hebt ondervonden. De freule ver trouwt mij ten volle en als je zegt, dat ik je gestuurd heb, zal ze zeer zeker aan je verlangen voldoen. Zoodra ik kan, kom ik naar je toe, want ik moet je noodzakelijk spreken." Mina liet haar moeder den brief lezen en deze gaf haar den raad te doen, alsof ze hem niet ontvangen had. Een paar weken later stuurde Kleber haar weer een brief, waarin hij haar om een onderhoud onder vier oogen verzocht in het boschje aan den weg naar Seebach. Zc moest beslist komen, want hij had haar gewichtige mededeelingen tc doen. Mina was het met zichzelf niet eens, of ze aan die uitnoodiging gevolg zou geven, maar eindelijk vond ze 't toch niet kwaad tc vernemen, wat Kleber haar tc vertel len zou hebben en ze verliet op den vast- gestelden dag het huis, onder voorwendsel, dat ze een vriendin zou gaan bezoeken, maar in werkelijkheid om Kleber te ont moeten. Hoek, als detective, had voortdurend alle gangen van Kleber laten bespieden of zelf bespied en zoo was hij, vermomd als veekoopman, op dien dag Kleber nage reisd en bevond zich, even nadat „de gc- liefdejv' in 'b boschje waren aangekomen ook in het boschje niet ver van de bank, waarop ze hadden plaats genomen, zoodat hij elk woord, dat ze spraken, kon hooren. „Je zit te beven", begon Kleber, die Mina's hand in de zijne had genomen. „Ik voel 't aan je hand. Voor mij hoef je heusch niet te beven, want ik zal je geen enkel verwijt doen, al weet ik, dat je niet bij freule Agathe bent geweest." „Daar beef ik ook niet van. Maar vader is zoo hard ziek en moeder weet niet, dat ik hier naar toe ben. Ik ben stilletjes weg gegaan en zal niet lang kunnen blijven." Die mededeeling viel bij Kleber niet in beste aarde. „En toch zal je een poos naar met moeten luisteren. Mina. Ik moet je spreken over dingen, waarvan onze toe komst afhangt en als je geen tijd hebt, dan moet je maar tijd maken. Het gaat over een kapitaal van tien duizend gulden, dat de erven van den generaal met niet willen uitbetalen. Ik moet het hebben en ik zal het hebben, maar dan moet jij me daarbij helpen. Mijn plan is zeer envoudig Mina viel hem in de rede en maakte een gebaar, waaruit duidelijk haar afkeer bleek. „Zeg me alsjebliegt niets van je plan nen, Kleber. Ik wil er niets mee te maken hebben. Ik verlang niet naar geld en voor al het geld ter wereld, zou ik niet meer voor 't gerecht willen verschijnen. Ik heb, omdat jij 't wenschte, aan freule Wolfen- steiu geschreven, maar ik heb geen ant woord van haar gekregen." „HaGeen antwoord gekregenEn jij zou dat maar goedvinden Dat zit nog. Ik wil je wel verzekren, dat, als ik mijn mond open dop, die trotsche dame je smee- ken zal een paar duizend gulden van haar aan te nemen, als ik maar wil zwijgen. Ze is geheel in onze hand en we kunnen inet haar doen, wat wc willen." „Voor mijn part dcc j ij wat je wilt", antwoordde Mina, „mar i k wil er niet mee te maken hebben. Op mij hoef je niet te rekenen." „Ben je nou heelemaal gek geworden? Hoe heb ik 't met je? Je moet me hel pen „Nooit!" riep Mina zoo hard zc kon, „en ik wou, dat ik nooit naar je geluisterd had 1" „ZooWaait de wind uit dien hoek", zei hij sarcastisch. „Goed, dat ik het weet Maar dan al ik je 'ns wat anders zeggen, 't Is jouw schuld, dat men mij heeft aan geklaagd en mij in de gevangenis gestopt heeft. Jouw schuld en van niemand an ders. Ik heb geloofd, dat je je mond voor bij praatte, toen je tegen den rechter zei, dat ik je voorgezegd had, wat je moest ge tuigen, maar nou merk ik, dat het je niks kon schelen, dat ze me inrekenden. En nou wil je me niet helpen? Ook al goed! Doe wat je wilt. Maar ik wil je wel ver klaren, meisje, dat ik je niet zal ontzien. Ik zal me op jou beroepen en als ik merk. dat je tegen me bent, dan zal ik den rechter verklaren, dat jouw getuigenis valsch ge weest is." „Fransriep zc, bevend van schrik. ,,'t Kan me niks schelenIk doe het „Maar dat is dan toch jouw schuld. Jij zei, dat het mocht!" „Bewijs dat eens, als je kunt. Ik weet er niks van. Je verbeeldt het je maar. Mis schien heeft freule Wolfenstein je overge haald om arsenicum in den zak van die japon te strooien. Misschien heeft ze 't. zelf wel gedaan." „Frans, dat kan je voor God niet ver antwoorden. Hoe durf je zoo iets te zeg- gen „Waarom niet? Ik kom op voor mezelf, als jo dat maar begrijpt. Wie mij in den steek laat, als ik hem noodig heb, is nog niet van me af. Iemand moet de moorde naar van den generaal geweest zijn. Ik ben 't niet en Trotten is vrijgesproken en dan kan 't niemand anders zijn dan Wolfen stein of jij „Wil je me gek maken? Je bent slechter en gemeener dan de duivel zelf." „Ik ben niet slecht, maar ik ben niet zóó gek, dat ik met me wil laten spelen. Als jij mo toen niet gezegd had, dat je Trot ten een poets wou bakken, dan zou ik haar nooit aangeklaagd hebben en dc verden king zou niet op mij gevallen zijn. Ik dacht, dat jc overtuigd was van haar schuld. Jij wist nog beter dan ik, wat 'n huichelaar ster ze was. Jij hebt me bepraat, dat is wat anders „Je liegt! Je doet niets anders dan liegen Je bent een groote schurk!" riep ze, sid derend van angst en verontwaardiging. „Maak je niet dik, kindDun is dc modespotte hij. „En ik zeg nóg eens, dat je een groote schurk bent en dat ik je morgen ga aan geven. Misschien krijg ik ook wel straf, maar dat is me liever, dan tc doen, wat jij Ze stond op en wilde weggaan, maar hij hield haar vast. Met alle krachI, waar over ze beschikken kon, rukte ze zich los en vluchte weg. Kleber liep haar na, zoo hard hij kon en struikelde daarbij over en boomwortel, die boven den grond uit stak. Hij bleef even liggen, kröunend van pijn en toen hij overeind gekrabbeld was, was 't hem bijna onmogelijk te loopen, zóó erg had hij zich bezeerd aan zijn kniet. Hij bleef een poos staan om op verhaal te ko men en hoorde toen het kraken van tak- ken in 't bosch. Een koude rilling liep hem over dc leden. Had iemand hem bcluis- I terd? (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5