TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 22 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 22 Juli 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. 'Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: "765.3 te la Ooruna. Laagste barometerst.: 750.9 te Blaa- vandshuk. Verwachting tot den avond van 23 Juli: Krachtige tot matige Westelijke tot Zuidwestelijke wind. Meest zwaar bewolkt of betrokken. Aanvankelijk nog eenige regen. Weinig verandering in temperatuur. Stormwaarschuwingsdienst. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bildt seinde hedenmorgen te 10.40 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede" WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 liur 19 gr., 12 uur 19 gr. en 3 uur 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur IS gr., 12 uur 18.5 gr. en 3 uur 1S.5 gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 9.36 uur tot Woensdagmorgen 4.35 uur. LUCHTTEMPERATUUR: 12.2 gr. C. LAATSTE BERICHTEN LEIDEN. NATIONAAL CONCOURS LEIDSCH POLITIE-MUZIEKKORPS. Heden officieel geopend. Tusschen hopen en vreezen wat de weersomstandigheden betreft, hebben on getwijfeld dc mannen van het Leidsch Politie-muziekgezeisehap en allen die met hen belangstelling hebben voor het Na tionaal zang- en muziekconcours, dat van daag, morgen en overmorgen op het Schut tersveld wordt gehouden ter gelegenheid van Jt 10-jarig bestaan van het corps, de laatste dagen doorgebracht en we veron derstellen dat het vreezen wel vaak de overhand heeft gehad, want de luoht zag er nu juist niet bepaald veelbelovend uit. Helaas: de vrees is bewaarheid gewor den. Het lijkt wel of de weinige druppels regen op Sint Margriet inderdaad voor de eerste zes weken een onheilspellend voor teeken zijn geweest. Intusschen moet men zich nu eenmaal in de omstandigheden schikken en het is het beste maar dit te doen met een opge ruimd gemoed. Een groot gedeelte van dc concoursgangers schijnt deze stelregel dan ook te huldigen, want er heerschte van morgen, ondanks de herhaaldelijke stort buien een vrij goede stemming op het Schuttersveld en al ziet het er voor van daag niet bijzonder mooi meer uit, de ver dere vooruitzichten van het weerbericht luiden: weinig of geen regen en zooiets geeft den burger weer moed. Het lag aanvankelijk in de bedoeling het concóurs te kwart over elf officieel te laten beginnen met het aanbieden van de eerewijn waarna dan te kwart voor twaalf de officieele opening door den bur gemeester zou plaats hebben. Daar de storm van den Vorigen avond was er ech ter een belangrijke stagnatie ontstaan in het gereed maken der tenten zoodat ook de officieele opening niet kan geschieden zooals men die zich gedacht had. Te kwart over twaalf verzamelden zich de autoriteiten: de leden van het eere comité en de voorzitters en directeuren der deelnemende vereenigingen in de groote muziektent, waar de voorzitter van het eere-comité, burgemeester van de Sande Bakhuyzen, terwijl men zich zoo goed mogelijk tegen de nijdige regenvla gen probeerde te beschermen, de ope ningsrede sprak. Spr. achtte het een groot voorrecht dit concours te mogen openen omdat hij hier bij gelegenheid vond woorden van waar deering, dank en hulde aan de vereeniging te brengen. Telkens en telkens blijkt weer hoe groote waardeering de burgerij voor het corps heeft en hoe hij zich steeds in groote populariteit mag verheugen. Spr. dankt het gezelschap voor wat het gedaan heeft voor de goede geest in het politie corps en brengt voorts hulde aan het be stuur voor de moed die het getoond heeft door het organiseeren van dit concours. Met enkele woorden herinnerde spr. er voorts aan hoe ook de leden aan het Ko ninklijk Huis door het beschikbaarstellen van prijzen hun belangstelling hebben doen uitkomen, terwijl hij besloot met de beste wenschen voor het welslagen van het concours. Daarna sprak de Voorz. van het poli- tiemuziekgezelschap de heer J. Dragt, die allen hartelijk welkom heette, speciaal de leden van het eere-comité en de juryleden en die den burgemeester dankzegde voor zijn bereidwilligheid om als voorzitter zit ting te nemen in het eere-comité en het concours te openen. Spr. bracht voorts •dank aan allen die door geldelijken steun het concours hebben mogelijk gemaakt, aan den heer Bolderdijk voor zijn hulp bij het organiseeren van dit feest cn aan de jury leden. Met groote dankbaarheid maakte spr. ook gewag van de prijzen door de le den van het Koninklijk Huis beschikbaar gesteld terwijl hij besloot met den wcnsch dat alle deelnemende vereenigingen een goede indruk van dit concours zouden mee nemen. Hiermede was de officieele opening ver richt en werd de eerewijn aangeboden, waarna dadelijk werd begonnen met Se wedstrijden. De jury bestaat uit. de lieeren N. Bou- man, W. van Erp en Hubert Cuypers. Vandaag wordt aan de concert-wedstrijd deelgenomen door tien vereenigingen, ter wijl voorts een marschwedstrijd wordt ge houden en tenslotte een eere-wedstrijd - tusschen de eerste prijswinnaars in dc verschillende afdeelingen. Hedenavond zal door het Rotterdamsch Politie-muziekgezelschap een concert wor den gegeven. Vacantie-cursus Duitsche studenten. Het. programma van den va cautie cursus voor Duitsche studenten, welke van 6 tot 18 October aan de Rijks-Universiteit te Leiden wordt gehouden luidt als volgt: Maandag 6 October 10 uur v.m.: Be groetingsrede door den rector magnificus der Leidsche Universiteit. 10.30 uur: Voordracht van prof. dr. J. W. Muller over den invloed van de Duitsche taal op de Nederlandsche in vroegere en latere tijden. 11.30 uur: Prof. dr. H. T. Colenbrander: Ontstaan en beteekenis van het Neder landsche' Koloniaal imperium. 2.15 uur: Prof. dr. J. H. Boeke: Een nog te bepalen onderwerp over koloniale eco nomie. 3.15 uur: prof. dr. A. W. Nieuwenhuis: Ethnographiea uit den O. I. Archipel met rondgang door het Ethnographisch Mu seum. Dinsdag 7 October: 10.15 uur: prof. dr. A. Verweij: Hollandsche dichtkunst in de 17de eeuw. 11.15 uur: prof. dr. J. H. Boeke: Kolo niale economie. 2.15 uur: prof. dr. J. W. Muller: (Ver volg). 3.15 uur: prof. dr. N. van Wijk: De Ne derlandsche Universiteiten. Woensdag S October: 10.15 uur: prof. dr. J. J. L. Duijvendak: De Chmeezen. in Ned. Indië. 11.15 uur: dr. C. A. Crommelin: Uit de geschiedenis der Nederlandsche Natuur kunde in de 17de en de 18de eeuw, met lichtbeelden en demonstratie van oude in strumenten. 2.154 uur: dr. J. H. Holwerda: De in- heemsche bevolking van Holland met rond wandeling door hot Rijks-Museum voor Oudheden. Donderdag 9 October: 10.15 uur: prof. dr. W. Martin: Het Hollandsche portret en het groepenportret, met lichtbeelden. 11.15 uur: prof. dr. A. J. de Sopper: Spinoza. 2.154 uur: prof. dr. J. de Vries: Ned. Volkskunde. Vrijdag 10 October: 10.15 uur: prof. dr. W. Martin: Het landschap in de Holla-nd- sche schilderkunst. 11.15 uur: prof. dr. A. Verweij: Holland sche dichtkunst 18301880. 2.154 uur: prof. dr. J. Huizinga: Hol landsche cultuur in do 17de eeuw. Zaterdag 11 October: 9.30 uur: prof. dr. L. Knappert: De Nederlandsche toleran tiebeweging in de 18de eeuw. 10.3012 uur: dr. N. B. Tenhaeff: Dc Utrechtsche Dom. Maandag 13 October: 10.30 uur: prof. dr. A. W. Nieuwenhuis: (Vervolg). 2.154 uurprof. dr. J. A. J. Barge Over de physische anthropologic van het Nederlandsche volk. Dinsdag 11 October: 10.15 uur: prof. dr. A. Verweij: Hollandsche dichtkunst 1880 tot heden. 11.30 uur: dr. C. A. Crommelin: (Ver volg). 2.30—4 uur: dr. J. L. Walch: De Middel- Nederlandsche abele spelen, hun wezen en ver wants chap s b e tr elcki ngen Woensdag 15 October: 10.15—12_ uur: prof. dr. R. Ca-simir: De psychologie van G. Heijmans. 2.15—4 uur: dr. J. H. Holwerda: Romei nen en Franken. Rondgang door het Mu seum. Donderdag 16 October: 10.1512 uur: prof. dr. W. J. M. van Eysinga: Nederland in de Internationale statenwereld. 2.154 uur: prof. dr. A. W. Byvauck: De Noord Nederlandsche boekenschilderkunst der 15de eeuw en haar betrekkingen tot de Zuid-Nederlandsche en Nederlandsche kunst. Met" lichtbeelden. Vrijdag 17 October: 10.15—12 uur: prof. di-. N. J. Krom: De Hindoe-Javaausche kunst. Met lichtbeelden. 2.15—3 uur: prof. dr. J. Huizinga: (Ver- volg). 3.15—4 uur: prof. dr. R. Casimir: (Ver volg). Zaterdag 18 October: 10.15—11 uur: prof. dr. L. Knappert: De Vestiging van Staat en Kerk in Z.-Afrika 1652. 11.15—12 uur: prof. dr. J. H. Kern: De verhouding van het Nederlandsch tot het Duitsch of een meer speciaal onderwerp op dit- gebied. De spraak ierforén. Gisterenmiddag le half 6 is op de; Haar lemmerstraat de 8-jarige F. K., toen hij plotseling de straat overstak, aangereden door een personen-auto, bestuurd door W. K. Het kind had geen letsel bekomen, doch had dc spraak verloren. Later op den avond is het spreek-ver- mogen teruggekeerd. Verdronken. Gisterenmiddag is achter molen ,,De Valk" de 43-jarige bloemenkoopman J. L. M. te water geraakt en verdronken. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. C. Hillebrand, Woubrug- ge, Hoogmade B. 262, Café met vergunning en timmerbedrijf. Uittr. E.: C. Hillebrand, Woubrugge, d.d. 14 Juli 1930. Wijz. Han delen. thans: N. Opdam. 5478. Rijwielfabriek „Boerhaave", firma P. Gerbh, Leiden, Nieuwe Rijn 64 en 65. Vest. fil.Gouda, Wesfcerkade 24. De eerstvolgende vergaderoing van den Gemeenteraad heeft plaats Maandag 4 Augustus a.s. BINNENLAND. MGR. V. STEE ONGESTELD. De rector van St. Antoniushove te Voorburg mgr. v. Stee, de oudste priester van het bisdom Haarlem, is ernstig onge steld- Maandacmidag is hij van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. ONTSPORING TE AMSTERDAM. Geen persoonlijke ongelukken. Hedenmorgen tegen half 10 heeft op het Centraal Station te Amsterdam een ern stige ontsporing plaats gehad. Op het. Wes telijk eiland is een leoge. electrische trein tengevolge van verkeerden wisselstand uit de rails geloopen. De hoofdsporen zijn als gevolg hiervan versperd. Onmiddellijk zijn maatregelen genomen om het treinverkeer zoo goed mogelijk te doen functioneeren en den weg weer vrij te maken. Persoon lijke ongelukten hebben niet plaats ge- had. WEER EEN CYCLOON OVER NEDERLAND. Veel materieele schade. Uit Aalten wordt ons gemeld: Gisteravond is over deze gemeente en omgeving een cycloon getrokken van het Zuidwesten naar het Noordoosten. De cy cloon had een breedte van 20 a 25 Meter. Gelukig was de kracht van de wind niet zoo hevig als eenige jaren geleden. In de baan van den cycloon werden van vele hui zen de pannen en schoorsteenen afgerukt; kippenhokken werden vernield en ontel bare boomen ontworteld. Op enkele plaat sen werden de aardappelen en bieten uit den grond getrokken en op verren afstand weer neergeworpen. Yeel schade werd aan gericht bij den landbouwer te Hennepe op het Fort. Hij bevond zich m zijn schuur en toen hij zicK naar buiten wilde begeven, kon hij de deur door de kracht van den wind niet openen. Even later vlogen alle pannen van de schuur, evenals van het na bijgelegen woonhuis. Stukken van den schooAteen werden op grooten afstand teruggevonden. Bij liet'station Breedevoort werd de bouten landbouwschuui' van den landbouwer Navis geheel opgenomen en daarna gedraaid weer neergezet. Ook op andere plaatsen werd groote schade aan gericht. Vele vruchtboomen zijn ontworteld. EEN TEGENSPRAA&. Naar aanleiding van in een der dag bladen vermelde en door enkele bladen overgenomen geruchten over een kaste kort bij het regiment Jagers, vernemen wij van zeer bevoegde zijde, dat van eenig kastekort niets is gebleken. Wel is in het afgeloopen voorjaar om streeks Paschen, bij de controle der kas eenige slordigheid in de administratie ontdekt., doch daarop hebben de betrok ken autoriteiten onmiddellijk de maatre gelen genomen, welke noodig waren om die administratie weer in orde te bren gen. Deze, zaak is reeds toen geheel af gedaan. In botsing met een auto. Uit Appingedam wordt ons gemeld: Gisteravond is de jongeman Renkema uit Holwierda bij Wirdum in botsing geko- men met een auto. Hij vloog over het voor ste gedeelte van de auto heen. Hij werd in ernstigen toestand per auto naar zijn wo ning vervoerd. De auto werd niet ernstig beschadigd. Overreden. Gisteravond is te Urmond aan de Maas (Limburg) de 15-jarige H. Peters uit Ge leen uit de cabine van een zwaren vracht auto gevallen. Hij werd door een der ach terwielen overreden en was op slag dood. Den chauffeur treft geen schuld. Verdronken. Uit Deventer wordt gemeld: Het 5-jarig zoontje van de familie Timmerman geraak te al spelende in het Almelosche Kanaal. Toen het kind op het droge was gebracht, waren de levensgeesten reeds geweken. Groote brand te Lonneker. Uit Enschedé wordt ons gemeld: Heden morgen vroeg zijn onder de gemeente Lonneker aan den Velverweg drie woon huizen, toebekoorende aan den heer Spel- berger afgebrand. De bewoners moesten in nachtgewaad vluchten. Er kon niets wor den gered. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Inbraak. In den afgeloopen nacht hebben dieven ingebroken in den manufacturenwinkel van H. Sangers Jaspers te Ivrawinkel (Geleen) en voor ruim 2500 aan manufacturen buit gemaakt.. De dieven hebben bun buit met een gereed staanden auto vervoerd. Tot nu toe heeft de politie geen aanwijzingen om trent de daders. DE ONRUST IN EGYPTE. Een ministerieele verklaring. LONDEN 22 Juli. (V.D.) De Egyptische minister van binnenlandscho zaken heeft gisteravond een verklaring gepubliceerd, waarin hij er op wijst, dat de regeering reeds van te voren op de hoogte was van de voorbereiding van de onlusten van gis teren. De regeering is ten zeerste voldaan over liet feit, dat de revolutionaire om wentelingsplannen zoowel te Cairo als te Port Said en Suez mislukt zijn. De onder ste laag der bevolking, die altijd buiten gewoon gemakkelijk tot onlusten op te zet ten is, heeft getracht, eigendommen te ver nielen en de politic aan te vallen, zonder evenwel tegen de gewapende macht iets te kunnen uitrichten. In de verklaring wordt de houding der politie bij het bestrijden der onlusten ten zeerste geprezen en er wordt op gewezen, dat van de troepen slechts in het uiterste geval van nood gebruik is gemaakt. Het resultaat van de voorzichtige en bezonnen houding der regeeriug aldus de verkla ring is dan ook, dab het aantal dooden tob liet minimum beperkt is. Tenslotte con stateert de minister van binnenlandscho zaken, dat de organisators van de onlus ten niet in staat waren oen massa-bewe ging onder de vreedzame Egyptische be volking te verwekken. OM 'HET WERELDDUURRECORD VLIEGEN. NEW YORK 22 Juli. (V.D.) Van Roose- veld Field zijn twee vliegtuigen opgeste gen ter verbetering van het wereldduurre- cord vliegen stond, opgestegen om het re- broeders Hunter met ruim 554 uur. Het eene vliegtuig wordt bestuurd door Louis Reichers en Robert J. Black, reserve- militaire vliegers, het andere door Tex Andling en Jack Charleston. ST. LOUIS, 22 Juli. (V.D.) Ook hier zijn de vliegers Forest O'Brine en Jackson, op wier naam het vroegere wereldduurre- ooi'd vliegen stnd, opgestegen om het re- cord van de gebroeders Hunter te breken. De doodende hitte. NEW YORK, 22 Juli. V.D.) De hittegolf in de Vereen. Staten duurt nog steeds voort en het aantal slachtoffers neemt voortdurend toe. Volgens de laatste be richten zijn in verschillende plaatsen meer dan 100 personen tengevolge van de hitte bezweken. Te Columbia zijn 12 dooden, 19 te New York, 5 te Boston, 2 te Detroit, 13 te Pitts burg, 6 te Indianapolis, 8 te St. Louis en 13 te Cliicago. Columbus rapporteerde een temperatuur van 112 gr., Toledo 107 gr., Washington 106 gr., Cincinnati 102 gr., New York 99 gr. Fahrenheit; Volgens de weersvoorspellingen wordt heden, Dinsdag, op verschillende plaatsen temperatuurdaling verwacht. De smokkelarij in Amerika. NEW YORK, 22 Juli. (V.D.) De kust wacht heeft een tankschip aangehouden met rum, ter waarde van 500.000 dollar, aan boord. Het schip is te New Yersey binnen 1 gebracht. De mijnramp van Neurode. NEURODE, 21 Juli. D.) Naar door de mijndirectie van Waldenbuig wordt me degedeeld, zijn wederom zeven lijken van s achtoffers van de mijnramp van Neurode geboren. Er zijn nog 17 lijken bedolven. De berv:n^:-c: werd de laatste dagen, ononderbroken voortgezet en duurt nog steeds voort. Nekkramp in den Elzas PARIJS, 22 uJli. (V. D.) Do nekkramp waarvan zich eenige geval! vu in den Elzas hebben voorgedaan, heeft nu ook het tfrau- scho garnizoen te Hagen:.- u aangetast. Reeds is een soldaat van het I2e regiment artillerie aan de gevolgen overleden. Gis termorgen bemerkte men pas, dat de sol daat door de gevaarlijke ziekte was aan getast. Hij werd onmiddellijk naar het hos pitaal te Straatsburg overgebracht, waar hij eenige uren later overleed. Botsing met communisten. BERLIJN, 22 Juli. (V. D.) In de Ber- Jijnsche voorstad Mariendorf heeft, naar de „Berliner Zeitungmeldt, in den afgeloo- pen nacht, tusschen een communistische co lonne, die verkiezingsplakkaten op muren bevestigde en een groep nationaal-socialis- ten een botsing plaats gehad, waarbij ge schoten werd. Een communist werd ge wond, terwijl twee voorbijgangers door schampschoten gewond werden. In den zelfden nacht werden twee kerken in hel Zuiden van Berlijn besmeurd met op schriften tegen de Kerk get eekend P. F. J. (Proletarische Freidenkcrs Jugend). Van de daders ontbreekt elk spoor. LEIDEN, 22 Juli. Vette Varkens. Aan voer 327 stuks.e 306 zware 0.590.60 en 21 lichte 0.57—0.60 per kg. levend ge wicht in centen. Handel matig met flinke aanvoer. Melkveiling. Aanvoer 55000 Liter. Hoogste prijs S.30, laagste 7.40 en raid den f 7.70, kaas 70SO cent per kg. ROTTERDAM, 21 Juli. Buitenl. Granen Op de conditiën van dc RotterdamSche Graanbeurs bij minstens 5 last gezond boord vrij. (Bericht van de makelaars Broedelet. en Bosman). Rogge per 100 kg. 74 kg. Bahia Blanca stoom, 5.75, 73/74 kg. Donau disp. 6.75 BIOSCOPEN. Luxor: Goedgekeurd voor volwassemen. Trlanon: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. City Afgekeurd. Gerst, per 2000 kg.,-Aonerik. 2 gerst aan gekomen 111, 64/5 kg. Donau disp. 119, 63/4 kg. Donau aangek, en stoom, 115, 61/62 kg. La Plata 114. Haver per 100 kg., 55/56 kg. Poolsche disp. 6.80, 55/56 kg. Zuid-Duitsche disp. 6.15, 54/55 kg. Donau disp. 6.49/60 g. Donau aangek, 5.40. Mais per 2000 kg., La Plata stoom, naar aankomst 154140, Donau-Galfox aan gekomen 143144, stoom, 142, Kilia aangek, 147146, Zuid-Afrik. no. 4 stoo- mend 139140. Stemming zeer vast. Binnenl. granen. Tarwe dogr klein aanbod en de weersgesteldheid hooger verkocht, van 12.0012.50 per 100 kg. ROTTERDAM, 22 Juli. Vee. Aanvoer: 217 paarden, 62 veulens, 552 magere run deren, 730 vette runderen, 370 nuohtere kalveren, 318 vette kal veren, 485 schapen of lammeren, 45 biggen, /bokken of gei ten, 40 graskalveren, 6 ovorloopors. Prijzen per half kg.: vette koeien*5758, 51—54 en 3612; ossen 55—60, 494-52 en 46 cent; stieren 5254, 4749 en 43 cent; kalveren 7072.5, 57.562.5 en 5O-X55 cent; Prijzen per stuk: melkkoeien jt 230440; kalf- kocien 225— 430, stieren 145530, pin ken 140200, vaarzen 180225, werk paarden 190280, slaohtpaarden 170 210, hitten 85—160, veulens 86—100, fokkalveren 22—30, biggen 1520, slachtkalveren 1925, biggen per week 1.75—2.25, graskalveren 4075. BODEGRAVEN, 22 Juli. Kaas. Aanvoer 409 partijen Goudsche kaas, w.o. 403 met rijksmerk, zijnde 17.524 stuks, wegende 157.216 kg. Met rijksmerk le soort 44 49, idem 2e soort 3742, zware 49. zon der rijksmerk niet genoteerd. Hand-el ma tig. R0EL0FARENDSVEEN, 22 Juli - Groentenveiling. Snijboon-en 1.351.45, idem afwijkend 0.851.20, idem stek 26— 35 cent, princesseboonen 2.002.05, idem zonder draad 2.30, dubbele stam 1.45 en witte pronJcboonen 60 cent, alles per 10 kg.; Augurken: fijn 5.506.40, fijnbas terd 2.55, basterd 1.40, grof 0.95 1.05, grof II 85 cent, bommen 0.901.05, en stippel 60 cent, alles per 25 kg. BOSKOOP, 22 Juli. Bloemenveiling. Rezen per bos van 10 stuks: Ophelia 31 cent, Golden Ophelia 2029 cent, Marcel Rouyer 31 cent, Hadley 4568 cent, Clau dius Pernet 50 cent, Columbia 3550 oent,' Buterfly 2541 cent, Mac Keiler 3537 cent, Willh. Kordes 67 cent. Mad. Jules Bouché 26 cent, Rosalandia 3842 cent, Florex 60—94 cent, Phoebe 711—76 oent, v. Rossuin 23 cent, Poiyanttharozen 5998 cent. Diversen: Dahlia's grootbloemig 30 48 cent, Gladiolen 9—11 cent, Lelies Ti- grinum 3440 cent, Clematis Durandi 72 cent, Anjers 28—31 cent. VEUR, 21 Ju'li. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 7.50, 2e soort 3. 3e soort 1.50, wankl. 2.—, stok 15 cent Gele komkommers le soort 3.50, 2e soort 1.50, 3o soort 50 cent, stek 40 cent, krop sla le soort 3.50, 2e soort 1.00, uitschot 30 cent, stoofsla 3.bloemkool le soort 20.50, 2e soort 10.uitschot 1. Tomaten (mid.) 12.50, groote ronden 12, 2e soort 11.50, 3e soort S.50, bonken 10.—. uitschot 3.rijp 10.andij vie 5.80, spinazie 12 cent, postelein 10, rabarber 4.50, snijbooncn 28, spercie- boonen f 17,—, radijs f 7.—. ALPHEN a. d. -RIJN, 21 Juli. Groen tenveiling. Spinazie f 1011, Heerenboo- nen f 13.10—15. Aardappplen f 6—6.10, alles per 100 Kg. Peen f 37* Kroten f 2.90 3, Andijvie f 2.803.50, alles per 100 bos. Kropsla 1 f 4—, Komkommers I f 36, Bloemkool 1 f 18—22, idem JI f 8—9, Ra- irber f 1.501.60, alles per 100 stuks. s<en f 712 per 100 pond. W1SSELNUTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn óD.dÖl/o Londen Ï2.Ö9^»/16 New Sork 2.481/., Parijs 9.78 -" Brusse 34.75 Zwitserland 48.3 U/? Milaan 13.02 Madrid 28.37l/2 Oslo 66.60 Kopenhagen 66.60 Stockholm 66.82i/o Weene? 35.12l/o Praag 7.37 Boedapest Prolongatie U/2 °/q BEURSOVERZICHT. De stemming was heden ongeanimeerd 011 over de geheelc linie stelden de notee ringen zich lager. Margarine Unies een G-tal punten beneden de slotkoersen van gisteren. Een boek vormde zich wederom in v. Berkels, die nagenoeg onveranderd waren. Aku's hadden van verkoopen te lij den, waardoor de prijs beneden pari kwam. Philips ook iets-lager, evenals Accoustie- ken. Olie kalm; Kon reageerden enkele pels. en daalden beneden 390; Continental Oils beneden de laagste vorige koersen. Rubbers zeer bescheiden verhandeld: de koersen waren zoo goed als onveranderd. .Suikers buiten de belangstelling. Er be stond nogal aanbod, in verband met dc prijsdaling. H. V. A. s 'laaiden lot 453. Ta bakken hadden een beperkte markt; Se- ncmba's moesten iets van hun prijs afstaan Van de Scheepv. aandeelen stelden Ned. Scheepv. Unies zich iets 'ager. Mijnwaar- den verwaarloosd. Amerikanen lager. Op de beleggingsraarkt ontstond een hoek in de nieuwe Oostenrijksehe leening, waar van de koers iets hooger was dan giste ren.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3