UIT DE RIJNSTREEK STADSNIEUWS DINSDAG 22 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. zien der rekening en bescheiden van den Penningmeester, werd bij monde van den eher H. H. va nder Plas gerapporteerd, dat alles in perfecte orde was bevonden en voorgesteld den Penningmeester te dechargeeren. Hiertoe werd besloten. In de commissie welke de rekening over 1930 zal nazien werden bij acclama tie herbenoemd de heeren H. H. v. d. Plas, M. Nell en A. Yrijenhoek. De periodieke aftredende bestuursleden J. J. Remmers waal en A. P. Ruygrok wer den met respectievelijk 92 stemmen her kozen. Beiden lieten zich een herbenoe ming welgevallen. Hierna is aan de orde de bespreking van de dit jaar te houden feesten- De heer H. H. v. d. Plas vertolkte de gevoelens van en kele leden die erop haden gewezen dat sommige vermakelijkheden bij extra drukte buitensporig hooge entreeprijzen vraagden. Door het Bestuur werd medegedeeld dat 't bestuur hiertegen reeds maatregelen had getroffen en in de toekomst voor zal trach ten te waken. Door een der leden werd gevraagd of 't Bestuur een wedstrijd in het ringsteken per rijwiel zou kunnen organiseeren voor per sonen boven 30 jaar. Overweging werd toe- Verder gingen vele stemmen op óm het programma te plaatsen „Vogelschieten". Het bestuur deed de toezegging dat zij zal onderzoeken of zonder bezwaren vogelschie ten in deze gemeente kan worden gehouden Ook werd gevraagd of het bestuur der "WilheLmina-Vereeniging toezicht houdt op de te houden tentoonstelling. Van het be stuur werd medegedeeld dat waar de ver- eeniging ongetwijfeld het tentoonstellings comité zal tegemoetkomen in de eventu- eele lasten het ook invloed zal uitoefenen op het besteden der gelden, opdat de ver- eeniging geen echec zal lijden. Gevraagd werd verder of de leden vrijen toegang tot het tentoonstellingsterrein zul len verkrijgen. Geantwoord werd dat dit met het oog op het financieel slagen der tentoonstelling niet wel mogelijk is. Het be stuur had gemeend, voor de leden een re ductie to bedingen op de te heffen prijzen. Omtrent dit punt ontspon zioh een lang durige discussie. Tenslotte werd besloten deze aangelegen heid nader met het tentoonstellings-comité te bespreken. Tenslotte werd door een der leden de wenschelijkheid geuit d&t ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan pagingen zullen worden aangewend om het dorp feestelijk te versieren en te verlichten. Dit plan vond algemeene instemming. Hierna werd de vergadering onder dank- door den voorzitter gesloten. Personalia. Geslaagd zijn voor het TJ. L. O. examen de navolgende candidaten, leerlangne van de R. K. UX.O.-School voor Meisjes alhier, de dames H. van Deursen, C. Knijnenburg, J. Hooymans, G. v. d. Plas en C. van der Zalm. Geen tehuis voor Luth. ouden van dagen. Naar wij vernemen, gaat de voorgeno men bouw van een tehuis voor oudeii van dagen door de E^. Luth. Gemeente te Den Haag, niet door. De omwonenden van Oud Wassenaar, die indertijd tegen den bouw ageerden, zullen dit ongetwijfeld met belangstelling verne men. VOORHOUT Concours. De E. K. Muziekvereeni- ging „St. Caecilia" alhier, behaalde Zon dag jj. op het te Rotterdam gehouden mu ziekconcours een derde prijs in de tweede afdeeling. KATWIJK. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te houdt morgenavond te 7.30 uur een openbare raadsvergadering. Punten van be handeling zijn: Mededeeling van ingeko men stukken: a. verzoek van den heer L. Kruyt om ontslag als ambtenaar van den Burgerlijken Standb. verzoek van het be stuur van de Chr. H. B. S. te Leiden om een subsidie; c. voorstel op heb adres van de Katwijksche Chr. Besturenbond inza ke de regeling van den wachttijd der vis- schers. 2. Voorstel tot benoeming van een lid in de commissie van toezicht op het L. O. 3. Voorstellen tot verkoop van grond. 4. Voorstellen tot het beschikbaar stellen van gelden krachtens art. 7*2 der L. O.-wet 1920. 5. Voorstel tot het geven van een cre- diet in verband met de reorganisatie van den dienst van Openbare werken. 6. Mede- deelingen met betrekking lob het Raadsbe sluit inzake aankoop Groot Badhotel, Pa viljoen, met bijbehoorende gronden. 7. Voor stel tot het sluiten van een gedeelte van de Kerksteeg voor het verkeer van motor rijtuigen. 8. Voorstel tot wijziging van de verordening betreffende de straatpolitie 9. Voorstel tot het geven van een crediet ten behoeve van de politie voor het volgen van een cursus. 10. Staten oninbare posten en belatingreclames. 11. Voorstel tot vaststel ling eener verordening, houdende verbod tot bouw en verbouw op grond gelegen langs het Oostpad en het Westpad te Kat wijk aan Zee. 12. Benoeming van een wet houder. 13. Rondvraag. ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. De auto bestuurd door len heer S. kwam gistei*middag in de Brug straat in aanrijding met den vrachtwa gen van bode V., waardoor laatstgenoemd voertuig materieele schade bekwam, welke door S. zal worden vergoed. Motor gevonden. In de Brugstraat werd gisteren een onbeheerd motor rijwiel gevonden. Veiligheidshalve werd het ve hikel op het politiebureau gedeponeerd al waar inlichtingen zijn te bekomen. BODEGRAVEN. Autozegening. Zondag 27 Juli a.s. zal de gelegenheid worden opengesteld aan de bezitters van auto's of motorrijwielen, deze te doen ze genen en daardoor te stellen onder be scherming van den H. Christophosus. Deze zegening zal plaats vinden op het terrein achter het patronaatsgebouw des namiddags half één uur. Het Hanze-bestuur hier ter plaatse heeft deze inzegening verzocht en zich be reid verklaard, behulpzaam te zijn bij de voorbereidingen en de regeling op het terrein. Naar wij vernemen kunnen ook niet- plaatsgenooten zich bij dezen stoet aan sluiten. De zegening geschiedt gratis, ook wor den een paar wit-gele vlaggetjes gratis verstrekt om op de auto of motor te plaat sen. Alleen wordt een klein offertje ge vraagd ter bestrijding der onkosten. St. Christophorus-medailles of plaquet tes om ia de auto of aan het motorrijwiel aan te brengen zijn te Bodegraven ver krijgbaar. Met het oog op de voorbereidingen en regeling op het terrein is het wel ge- wenscht zich vooraf op te geven bij een der bestuursleden van de Hanze. Dit is evenwel geen vereischte. Ongetwijfeld zullen de paroohianen en uit de aangrenzende plaatsen gaarne deze gelegenheid benutten om hun wagen te doen inzegenen. Personalia. Nel Egelie, Suze Koster, Stien v. d. Poll, Jo van Rossum en Kees van Niekerk, leerlingen der Eerw. Zusters hebben met goed gevolg M. U. L. O.-exa- men afgelegd. Dat er geen is afgewezen is voor de Zusters een schitterend succes. WOERDEN. Volksbond. Zondagavond werd een ledenvergadering gehouden van de R.K. Volksbond. De voorzitter heeft de vol gende mededeelingen. Er hebben zich 5 nieuwe leden opgegeven, terwijl 1 adspi- rant-lid bedankt heeft. Als drager voor de begrafenis van leden heeft zioh nie mand opgegeven. Voor de gulden-contri butie ten bate van Herwonnen Levens kracht voor haar te bouiwen sanatorium, waren geen 'kefhebbers'. Voor een eventueel op te richten Ke- gelolub meldde zich geen enkel lid aan. Een in de vorige vergadering gestelde vraag betreffende de financieele baten dr in de afgeloopen winter gehouden cursus sen kon nog niet bantwoord worden, daar alles nog niet is afgewerkt. De feestcommissie, die de viering het 25-jarig bestaan der Bond zal voor bereiden, bestaat uit de heeren J. Blan- kenstein, G. v. d. Vlist, D. Smulders, J. Verbeijen, G. Versluijs. Aan de Fabrieksarbeidersbond werd gevraagd de ongeveer 4o steenfabrieksar- beidèrs, die hier in Woerden werkzaam zijn, in dezen bond te doen opnemen. Hierop kwam een weigerend antwoord binnen. Binnengekomen is een verslag van de Levensverzekering „Goncorda", bene vens een jaarverslag van de Volksbank. Zij zijn voor ieder ter lezing disponibel. In een schrijven betreffende de Kathe draalsfeesten te Haarlem op Zondag 27 en Maandag 28 Juli wordt gevraagd om ook de afdeeling Woerden te doen ver tegenwoordigen. Wegens de kosten wordt besloten hier niet aan deel te nemen. Een schrijven van het Bondsbestuur, waarin aangedrongen wordt op samenwerking met de RK. Reclasseeringswereeniging, wordt voor kennisgeving aangenomen, daar hier geen plaatselijke afdeeling van genoemde vereeniging bestaat. De inlei dingen, die door bekende redenaars zijn gehouden op de sociale week te Amers foort, zijn in druk verschenen en voor een zeer lage prijs beschikbaar gesteld. Door 'het bestuur zullen een 60-tal exem plaren worden aangevraagd. Door het bes-tuur wordt voorgesteld .als afdeeling lid te worden van de K.R.O. Wordt goedgevonden. Voor het nieuw te bouwen sanatorium van Herwonnen Levenskracht zullen steun- lijsten bij de leden circuleeren. De voor zitter spoort allen aan hiervoor een offer te brengen. In Augustus zal géén ledenvergadering worden gehouden. Het bestuur is vertegenwoordigd ge weest op een gecombineerde vergadering van vereenigingen om tot samenwerking te komen met de vereeniging „Koninginne dag". Om met een praalwagen deel te nemen aan een bij de Koninginnefeesten te houden optocht zijn de kosten weer een bezwaar. Eenige leden zijn deze mee ning van het bestuur niet toegedaan. Be sloten wordt toch van deelneming af te zien Mogelijk zal de Zangvereeniging van de Volksbond haar medewerking ver- leenen. Door den heer Bors wordt hier na een verslag van de Gentr. Raadsver gadering gehouden te Den Haag voorge lezen. Nadat de voorzitter eenige vragen hier over heeft beantwoord, wordt overgegaan tot bestuursverkiezing. In de vacature ontslaan door he bedanken van den heer Teunissen, wordt bij enkele candidaat- stelling gekozen de heer Ellen. Bij de rondvraag vraagt de heer Ellen nog waarom hier in Woerden 40 steen fabrieksarbeiders- in een Protestanbsche bond georganiseerd zijn? En waarom de ze niet in de R.K. Fabrieksarbeiders- bond kunnen worden opgenomen? Spr. noemt dit onverantwoordelijk. De voorz. zegt dat deze zaak nog eens nader zal worden overwogen. Hierna komt de afvaardiging naar de Kathedraalsfeesten nog even ter sprake. Alsnog zullen misschien twee leden naar Haarlem gaan. Hierna sluiting. De welbekende Missie-tentoonstelling. De nu reeds welbekende Missie-tentoon stelling bij de Eerw. Zuster-s in het Pen sionaat alhier, zal gehouden worden op Zaterdag 26 Juli en Zondag 27 Juli. Op deze tentoonstelling zullen te bezichtigen zijn de in den loop van het jaar vervaar digde nuttige en fraaie handwerken door de pensionnairen, met inbegrepen moder ne technieken van sóMTderen op zijde en fluweel, relief-, brandschilderwerk, hout en perkamenCbewerking. In de huishoude lijke afdeeling worden artikelen uitge stald van huishoudelijk werk, wasenbe- handeling en kookkunst. De gelegenheid tot het nemen van verversohingen en ver schillende attracties zullen een bezoek aan deze tentoonstelling tot een gezellig uurtje maken. De financieele baten er van worden beschikbaar gesteld voor de Missie en de arme kerken. Men vergete due Zaterdag en Zondag nies om even een bezoek te brengen De ontvangst is hartelijk. Een ieder heeft toegang. Zondag geopend van 1012 uur en van 17 uur. Ingang aan de Haven. EEN 0UD-Z0UAAF OVERLEDEN. aanliggende straten een boottocht met mu ziek per stoomjacht „Pauline" organiseert op a.s. Maandag 28 Juli n.m. 6 uur over Ka- ger en Brasemermeer. Bij voldoende deelname wordt op de terugtocht een luisterrijk vuurwerk afge stoken. Zondagmorgen wilde Johannes Warmen- hoven een bezoek brengen aan zijn zoon te Voorschoten. Hij begaf zich daarvoor naar het station om met de blauwe tram daar been te gaan, toen hij plotseling nabij het station in elkaar zakte. Een hartverlam ming maakte een einde aan het leven van dezen 86-jarigen zouaaf, die begiftigd was met de medaille „Bene Merenti" van Z. H. Pius IX. De begrafenis heeft plaats Woensdag 23 Juli na de H. Mis van 9 uur te Warmond. R. K. VEREENIGING TOT WIJKVERPLEGING. Verslag over het jaar 1929. Aan bovengenoemd verslag is het vol gende ontleend: Het jaar 1929 heeft wat het Bestuur be treft verandering ondergaan. De secretaris- penningmeester, kapelaan Th. Blom, is verhuisd naar elders. Met groote nauwge zetheid heeft hij zijn ambt vervuld en ge arbeid voor het belang van de Vereeniging. De voorzitter, deken P. L. Dessens, die de wijkverpleging zulk een warm hart toe droeg en met raad en steun de. Vereeni ging hielp stichten en uitbreiden, heeft, naar we hopen, het loon voor zijn arbeid en zorgen reeds ontvangen. Van harte roe pen-we hier den nieuwen voorzitter, Deken A. Homulle, een hartelijk welkom toe, re kenend op zijn beleid en krachtige leiding. In de plaats van kapelaan Th. Blom werd benoemd kapelaan W. J. V. Hessing, als secretaris-penningmeester. Zóó hoopt het nieuwe bestuur „de erfenis der Vaderen" te handhaven. Vervolgens een kort overzicht van de werkzaamheden onzer Vereeniging. Allereerst hartelijk dank aan -onze Eerw. Zusters-Verpleegsters, voor haar liefderijke zorg en toewijding voor de zie ken. De Zusters in haar zwarte mantels en zwarte sluiers zijn tot het stadsbeeld van Leiden gaan behooren. Geregeld komt men haar tegen in de stad, tegen wind en regen intrappend op haar fietsen. God loone hon derdvoudig, haar liefdevolle zorgen! Dank aan het Gemeentebestuur, dat ons in staat stelt dit werk van verpleging voort te zetten; zonder diens gewaardeerde steun en medewerking zou de Wijkverpleging hiertoe niet in staat zijn. Dank aan de donateurs, die ons trouw zijn gebleven, de bijdrage werd dubbel gewaardeerd en we hopen: dubbel een maal beloond. Tenslotte: het ledental van donateurs is dit jaar weer erg achteruitgegaan, voor al door verhuizing naar elders. Daarom: de leege plaatsen moeten wor den aangevuld! Gij, die reeds zoo lang inwoners van Lei den zijt, laat dit mooie werk van de Wijk verpleging ook uw onmisbare steun voortaan ontvangen. Gij, die u pas in onze stad gevestigd hebt, en vanzelf door aller- goede en nuttige instellingen om een rage wordt aangehouden, vergeet ook et de R. K. Vereeniging tot Wijkverple ging. Iedere bijdrage is van harte welkom. Na de Lustrumfeesten. Dat de Commissie Oude Vest en Oude Singel aangenaam samen heeft gewerkt, mag wel blijken uit het feit, dat deze com missie voor de bewoners dezer straten en BOLIVIA, HET SCHATRIJKE LAND VAN ZUID-A.MERIKA. Onder de kleine Staten van Westelijk Zuid-Amerika verdient Bolivia in vele op zichten de bijzondere aandacht. Hoe rijk dit groote, maar betrekkelijk dun bevolkte land is (5 millioen inwoners), bewijst wel de verklaring van den president der Rijks bank, dr. Luther, die jaren geleden ver schillende Staten van Zuid-Amerika be zocht heeft. „De economische toekomst der wereld ligt in het Andes-gebergte. Van den on- gehoorden rijkdom der mijnen hangt den materieelen vooruitgang der menschheid af. Bolivia, van nature misschien het rijk ste land van Zuid-Amerika, heeft den sleu tel tot dezen vooruitgang in de hand en staat in nauwe betrekking tot de alge meene ontwikkeling". Bolivia bezit kolossale minerale schat ten in de Cjrdilleras de los Andes, een bergketen, die zich langs de geheele West kust uitstrekt. Wat de productie van tin betreft, staat Bolivia thans reeds vooraan. Een arme duivel, de uit Italië geëmi greerde Patario, die 25 jaar geleden met de exploitatie van tin in Bolivia begon, is thans de grootste mijneigenaarhij leeft als een ongekroonde vorstZijn rijk dom bezorgde hem den gewichtigen post van gezant in Parijs. Hij moest tenslotte echter Parijs dat hem intu&scben zeer lief geworden was verlaten, omdat het ruchtbaar werd, dat hij in 't geheim een particulier leger aangeworven had, om zijn Indiaansche arbeiders, die ontevreden wa ren over de voeding en arbeidsvoorwaar den, in bedwang te houden. Wanneer er nog geen systematische exploitatie kan plaats vinden der Boliviaansche bodem schatten (waartoe behalve tin nog goud, zilver, koper, ijzer, zink, nikkel, kopex*, lood, antimonium, arsenicum, wolfram bergrood, salpeter, borax, aluin, zwavel, asbest, steen- en bruinkolen behooren) dan ligt dat in hoofdzaak aan de on-ontgon- nen steenkolenlagen in de afgelegen Oos telijke streken van het land die nog geen spoorverbinding met het Westen bezitten. Van het Andesgebergte stroomen vele beken en rivieren, waaruit volgens deskun dige schatting ongeveer 23 millioen P.K. voor industrieele doeleinden en tot aan leg van electrische spoorwegen gewonnen zouden kunnen worden, zoodat dan het ge brek aan steenkolen van geen invloed meer zou zijn. Het Amerikaansche kapitaal, dat immers alle Zuid-Amerikaansche Staten beheerscht, zal ongetwijfeld den een of an deren dag met den aanleg van een spoor wegnet in Bolivia beginnen. Deze dag is niet ver meer, want de Amerikanen, die thans in het belang van hun auto-indus trie alle pogingen aanwenden, om zich van de hooge rubberprijzen van Engeland on afhankelijk te maken, hebben in het bin nenland van Bolivia groote gebieden oer woud aangekocht om rubber te producee- ren. Ook de streken van Bolivia, die ge schikt zijn voor den landbouw, wachten nog steeds op het oogenhlik dat men ex- volgens moderne methoden begint met den verbouw van koffie, caoao, rijst, suiker en katoen. De Indiaan bewerkt zijn land nog net eender als eens zijn voorvaderen uit het i*ijk der Inca's. l'n Bolivia, dat zoo weinig verkeerswe gen bezit, speelt het vliegtuig een voor name rol, zooals wellicht nergens anders ter wereld. Afstanden, waarvoor men met muildieren maanden noodig heeft, worden door de Duibsche vliegtuigen van den Lloyd Aero in enkele uren afgelegd. Bo livia, heeft zijn luchtverkeersnet te danken aan de Duitsche kolonie in de hoofdstad La Paz. Deze schonk n.l. bij gelegenheid van het eeuwfeest der onafhankelijkheidsver klaring van Bolivia de Regeering een vlieg machine, dat plaats bood aan vier perso nen. Daarmee was de grondslag gelegd, waarop vliegwezen dat geheel onder Duitsche leiding staat, zich kon ontwik kelen. Duitsche piloten vliegen niet alleen over de Cordilleros, maar zij leeren tegenwoor dig ook de Bolivianen vliegen. Zij onder richten reeds twintig leerling-vliegeniers in een verkeersvliegschool, die geheel op Duitsche leest geschoeid is. Ook op ander gebied wordt de Duitsche invloed voort durend sterker. Sinds 1911 staat aan het hoofd van den Boliviaanschen Generalen Staf cle Duit sche generaal Hans Kundt. In discipline, voi*ming en uniform heeft het Boliviaan sche leger een geprononceerd Duitsoh ka rakter. Sinds 1924 bestaat in de hoofdstad La Paz, die aan den voet van den 7000 Meter hoogen Illimani ligt, een Duitsch koogere burgerschool, die in 't begin 50, thans reeds 300 leerlingen telt. Ook in ndere steden van Bolivia bestaan Duitsche scholen. Dat zij goede resultaten afwerpen blijkt wel uit het feit dat het aantal Boliviaansche studenten in Duitsch- land van jaar tot jaar grooter wordt. D< Boliviaansche vereeniging in Berlijn met Dr. Carlis Anze-Soraia aan het hoofd, wijdt haar volle aandacht aan de betrek kingen tusschen beide landen. De secretaris van het gezantschap Fre- derico-R-eyes maakt door keurig geschre ven artikelen over Duitschlands geschiede nis en tegenwoordige toestand groote recla me in de Boliviaansche pers. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen vergunnig is verleend aan: a. de firma Johan Parmentier en rechtverkrij genden tot het uitbreiden van de^sajetfa- briek op het perceel SchelpopkaJe''iNo. 6; b. de firmaB. Th. Smit en-'jfeehty^rjtrijgen- tdneot het uitbreiden vatf de ihs^rumfen- tenfabriek in het perceel Htfoge Rijndijk No. 58c. Dr. Murk Jansen ek rebhfcvwfcrij- genden tot het oprichten van£een/kliniek op het perceel Meezenstraat Nrf. S/d. de Sin clair Petroleum Company S.A. en recht verkrijgenden tot het oprichten van een be waarplaats voor benzine in het perceel Ga- renmarkt No. 45 met aftapinrichting vóór dat perceel; e. de N.V. American Petro leum Company en rechtverkrijgenden tot het uitbreiden van de bewaarplaats voor petroleum op het perceel Zijlsingel No. 36. Drankwet Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kfenniflL dat de Afdeeling Leiden van de Fed^&ndsche Vereeniging voor Hxxisvxouwefi, efei^erzoek heeft ingediend ter bekomlifif' v%iy verlof voor den verkoop van uitsltiijknd^lcohol- vrijen drank voor gebruik tfef plaatse van verkoop in het perceel Breestraat No. SI. LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Juli a.s. waargeno men door de apotheek P. du Croix, Ra penburg 9, tel. 807. Zielig, hé, d'r man is nou al vijf maan den werkeloos. De mijne ook, maar die heb pas vijf maanden gekregen voor een krakie. Je moet maar boffen. (N i e (-0 I f i 454e NED. STA A' -UT. Trekking v-n Dinsdag 22 Juii 1930. Ie Klasse. 2c Lijst. Hooge Prijzen: 9781 20-000. 5082 2.0GG. 811 1857 1.000. 2266 14952 400. 13070 200. 3468 66SS 72S5 S829 10847 13112 15S52 1905? J 100. Prijzen f 21).- 89 131 147 250 314 389 409 429 537 552 1044 1295 1794 686 693 824 842 947 1103 15S1 1SSG 1918 2048 2055 2085 2117 2144 2234 2315 2335 2379 2386 2441 2457 2505 25S5 2602 2894 2950 2970 2980 3059 3659 3850 4132 101S 12SS 1744 2030 2210 2435 5112 5145 51-6 5306 5395 5767 6006 6305 6339 7860 7886 8210 8225 8502 8507 5895 5904 5910 6478 5404 5916 6153 6503 6984 7401 3890 3S97 4176 4259 4614 4621 5031 5036 8015 8391 8571 9941 6063 6458 6880 6960 6967 7263 7352 7363 7625 771S 7721 7893 7899 8005 8244 8311 8331 8537 8542 8544 8703 8725 8751 8904 8931 8955 9138 9.186 9284 9521 9592 9603 9784 9840 9S51 10250 10282 1033S 10395 10783 10873 10874 10878 11176 11184 11307 11318 11509 11572 11622 11634 11852 11967 11999 12085 12295 12335 1236S 12423 1252S 12534 12537 12607 12698 12783 12925 12938 13088 13159 13201 13232 13439 13485 13592 13653 13885 13899 13970 13998 14319 14332 14373 14381 14418 14426 14450 14466 14642 11654 14659 14670 14751 14753 14925 14953 15162 15209 15284 15301 15655 15697 15753 15770 16043 16054 16072 16097 16452 16463 16504 16546 16745 16761 16790 16S44 1724? 17248 17467 17574 1786:' 17878 17915 17970 18277 18293 iS312 18342 18650 !S"6S 18778 1S7S2 18955 18986 19000 19040 19257 19334 19377 19395 197S2 19785 19801 1980S 19905 19906 19911 19912 20304 20307 20318 20448 20645 20766 20984 Verbetering: ie Klasse. Ie Lijst. 14768: 12784 m.z 1478-1. 5977 6167 6608 7744 7830 8155 S199 8451 S497 S579 8609 8777 8810 S966 9027 9350 9402 9665 9669 9946 9982 10135 10548 10893 10910 11403 11407 11679 11703 12131 12144 12449 12460 12610 12623 12950 13030 13294 13301 13661 13587 14021 14054 143S8 14397 14598 14599 14683 14692 14956 14991 155S4 153S5 15773 15S03 16163 16279 16588 16667 16907 17024 17595 17727 18033 1S150 18374 1S468 1S7S5 18792 19055 19101 19456 19634 19854 19S70 19958 20017 20475 20574

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2