UIT DE OMGEVING DINSDAG 22 JULI 193C DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 IN VERBAND MET HET EEUWFEEST DE R.K. PAROCHIE TE SCHEVENINGEN woonde ook Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aen- genent, Bissqhop van Haarlem, de feestelijkheden bij gelegenheid der herdenking van dit feit, bij. DE KATHEDRALE KERK TE HAARLEM, volgens ont- werp-Cuypers, is thans geheel afgebouwd, welk feit Zondag 27 Juli a.s. herdacht zal worden. Een door kijkje bij den monumentalen ingang GEMEENTERAAD VAN SASSENHEIM Na opening der vergadering koxnen de notulen aan de orde. Deze worden na een kleine opmerking van den heer Verkleij goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was o.a. een schrijven van de schoonmaakster der openbare school. Nu er weer een lokaal meer#in gebruik is, zal haar loon verhoogd worden. Verzoek C'br. B. S. te Leiden om over 1928 een bijdrage van 231.57 te mogen ontvangen. Toegestaan. De nieuwe belastingen. Voorstellen tot nadere regeling der ge meentelijke belastingheffing in verband met de financieele verhouding tusschen rijk en gemeente. B. en W. deeleu mede, dat door deze regeling de gemeente aan inkomsten derft een bedrag van 105.000. Hiertegen over staat een uitkeering van 10.50 per inwoner, totaal een bedrag van 54.600, bij drage jaarwedden Burgemeester cn secre taris 3000, 75 pet. der Grondbelasting ƒ5800, 20 opcenten op deze belasting 2250, en de opbrengst -der personeele be lasting 21.350, zoodat er 18.000 minder ontvangen wordt. Bij deze 18.000 moeten worden geteld verschillende uitgaven, die in de toekomst nooiig zijn, zooals de leening van 270.000, die jaarlijks aan rente en aflossing ƒ21.000 vraagt. Voorts vraagt de uitbreiding der gemeente verschillende andere uitgaven, zooals politic, rente en aflossing van leenin- gen voor belangrijke werken, die B. en W. willen vinden in de post onvoorzien ad ƒ16.000. Totaal dus 55.000. Er zijn ook meerdere ontvangstentoe name der bevolking geraamd op 1500 per jaar, en daardoor grootere belastingop brengst geraamd op 500, vermindering van de kwade posten 2500, rentevermin dering door aflossing van leeningen ƒ500, aflossing van leeningen 1000, meerdere opbrengst dividendbelasting 3000, totaal ƒ9000. Er blijft dus een tekort van ƒ46.000. Dit moet gevonden worden in een opcentenhef- fing op de Gemeentefondsbelasting en op de Personeele belasting. Op de Personeele belasting zijn momen teel 100 opcenten (Gemeente, Provincie en Bijk), die komen te vervallen. B. en W. stellen voor 100 opcenten te heffen, dat geeft een bate van 10.500. B. en W. stellen voor de gemeente in de Gemeentefondsbelasting te plaatsen, in de 3e klasse, omdat deze het meest nabij komt bij de thans geldende belastinghef fing. Hierdoor is een opbrengst te wachten van 6000. Het res-teeren.de bedrag wordt gevonden door het heffen van 25 opcenten op de Grondbelasting. De heer Speelman merkte op, dat het voorstel van B. en W. door niemand is te verdedigen. Het is een slag in de lucht. We weten niets zekers. Als er nu een groot bedrag over blijkt te zijn, wat moe ten we dan doen'? Dc voorz.We bcsltiiten slechts voor een jaar. --Mocht u gelijk hebben, dan kunnen we de opcenten verlagen. Do heer Schrama durft zich niet bij de voorstellen van B. en W. neerleggen. We kunnen verschillende opcenten heffen. In de 3e klasse moeten de' lagere inkomens meer betalen, dan in de le. ïfij wil dit on derwerp aanhouden, opdat de leden zich beter, in deze materie kunnen inwerken. De. voorz. zegt, dat B. en W". hebben ge tracht de heffing zoo billijk mogelijk te doen zijn. In den omtrek heeft men ook de 8e kl. gekozen. De heer BisZchops: Het bezwaar van den heer ScTirama is geloof ik dit: Zij, die vroegei: geen belasting betaalden, moeten dit nu wel doen. Doch hoeveel verschilt dit.? Voor zoover bekend is het sléchts en kele guldens. De heer A. Warnaar zegt, dat B. en W. hebben getracht de heffing in overeen stemming te brengen met de bestaande toestand en dit is zi. gelukt. Wcth. Warnaar merkt op, dat ieder jaar deze zaak weer aan de orde komt, dus kunnen we de werking nagaan. Als veran dering noodig is, dan komt die zeker. Op voorstel van B. en W. besloot de Baad tot vaststelling van: a. Verordening tot aanwijzing van de 3de klasse voor de gemeente voor de hef fing der gemeentefondsbelasting. b. Verordening tot heffing van 25 opcen ten op de Gemeentefondsbelasting. c. Verordening op de invordering van opcenten op de hoofdsom der Gemeente fondsbelasting. d. Verordening tot handhaving der ge meente voor de heffing der Personeele Be lasting in de zesde klasse. e. Verordening tot heffing van 100 op centen op de hoofdsom der Personeele lasting. f. Verordening op de invordering van op centen op de hoofdso mder Personeele Belasting. Een schcolartsendienst. 5. Voorstellen inzake Schoolartsendienst. Over deze zaak wordt breedvoerig gespro ken. De heer v. Breda merkt op, dat we nog nooit een definitief besluit genomen hebben. Wat zijn de kosten? Wordt het te veel, dan kunnen we zelfstandig blijven. De voorz.: Dan missen we.de subsidie van dc provincie. De heer v. Breda: Die wordt ieder jaar minder, later komt alles toch voor onze rekening. Laten we een en ander eens on derzoeken. De voorz. is hier niet tegen, De heer v. Zonneveld wil dan overleg plegen met de schoolbesturen, wat de heer Verkleij be aamt. A 1 s er zijn die dit kunnen beoor- deelen, zijn zij het. Weth. Warnaar merkt op, dat het prin- cipieele van deze zaak reeds door de Prov. Staten is uitgevochten. Alles is in de sub sidieregeling vastgelegd. Weth. Bader bevestigt dit en wenscht tot aanneming te besluiten. Hiertoe wordt tenslotte besloten. Tegen de heeren v. Breda en v. Zonne veld. Opmerkingen van Ged. Staten op de be grooting 1930. Hieraan wordt voldaan. Over een opmerking inzake het grondbe drijf wordt nog gecorrespondeerd. Comptabiliteit. Goedgekeurd. Vaststelling rekening bedrijven. Deze wordt vastgesteld. Tot commissie van onderzoek Gemeen terekening worden benoemd de heeren Ver kleij, van der Voet en Warnaar. Aanvulling politieverordening. Het Elec- triciteiisbedrijf heeft opgemerkt, dat de z.g. ,Neon-verlichting(reclame-opschrif ten) gevaar kan opleveren, vooral bij brand. Vastgesteld wordt te bepalen, dat voor deze reclame vergunning moet wor den aangevraagd, die onder bepaalde voor waarden verleend zal worden. Een brug over de haven? Verzoek J. P. Warmerdam omlegging ge deelte weg naar KikkershiL De heer Speel man vraagt, of B. en W. in deze homogeen zijn. Weth. Bader: Neen. Hij voor zich acht het niet wenschelijk, dat in de Haven, die ons meer dan een ton kost, in de toekomst een brug komt en dus de Haven verkleint. Toen de weg geprojecteerd was, was de toestand anders. Er werd aan een nieuwen Rijksweg gedacht en die komt daar niet. De heer Speelmaai: Wat voor voordeel is er de weg te verbinden met Ter Leede. Een brug kost minstens 30.000 waarbij nog de bediening komt. We hebben een mooie haven en een brug zal schade veroorzaken. De heer v. Breda en v. Zonneveld achten een brug in de toekomst geen bezwaar-. Meerdere leden spreken den wensch uit voor doorloopende wegen. De heer Verkleij vraagt naar de kosten. De voorz. zegt., dat die niet bekend zijn. De heer Verkleij: We kunnen toch geen besluit nemen, waarvan we de kosten niet weten. De heer Speelman acht het meten met twee maten. Andere eigenaren hebben we wel de straat laten aanleggen. Hij denkt aan Bisschops met de Postwijkkade. De heer Bisschops aoht het. verkeerd nu de weg in Ter Leede op 18 Meter is aan gelegd en de Beukenlaan, ook dit gedeelte smaller te maken. Hij acht het billijk, dat de gemeente een gedeelte voor haar reke ning neemt, nu het zoo'n breede weg be treft. Alle leden voeren oVer dit onderwerp het woord. Ten slotte wordt besloten de weg op IS Meter te bepalen en de zaak aan B. en W. over te laten, die met nadere voorstellen zullen komen. Verharding Beukenlaan. Er is een bouw plan ingekomen van Jac. v. Keisen. Nu is de vraag: moet hij bijdragen in de verharding, of niet? Hij heeft verklaard niet te zullen bouwen, als hij de weg moet verharden. Daar er nog besprekingen gevoerd wor den, wordt voorloopig vergunning tot bou wen verleend. Rondvraag. De heer v. Zonneveld klaagt over de slechte naleving der winkelsluiting. De voorz. zegt toezicht toe. De beer Bisschops vraagt het sportterrein voor de Oranjefeesten. De voorz.: Het verzoek is pas ingeko men. We dachten, dat de vereeniging naar de Oost Haven zou gaan. Maar we zullen spoedig antwoorden. De heer Schrama kjaagt over de vijver aan de Charbonlaan. 'b Is een stinksloot; de wegen zijn ook slecht en het bouwter rein (eigendom der Gemeente) lijkt wel een woonwagenkamp. De heer v. d. Voet vraagt wanneer de hlaeuwe Haven verder dicht gaat. De voorz. beantwoordt de sprekers en sluit de vergade-ring te kwart over elf. LISSE. „Adolf Kolping" de eereprijs. Zondag nam onze R. K. Harmonie deel aan het concours te Rotterdam, welke was uitgeschreven door den Bond van Muziek korpsen. Als verplicht nummer werd ge speeld „Chrysantheme" van F. Mortens en alg eigen gekozen nummer „Secret de Sphinx". Onder leiding van directeur Ge- rardus Dik werd op eminente wijze ge speeld en met groot succes: zij behaalden 361 punten in de tweede afdeeling, zoodat zij de eerste prijs kregen plus de eereprijs voor het. hoogst aantal punten. Met geestdrift werden de overwinnaars van den trein gehaald Hun terugkeer was een zegetocht door Lisse. Kapelaan H. Ag- terof huldigde de bekroonde muzikanten; vooral den voorzitter die zooveel gewerkt had voor den bloei der R. K. Harmonie wethouder P. Warmerdam prees zich ge lukkig inwoner te zijn van het Roomsehe Lisse dat zoo'n uitstekende Harmonie rijk was. De algemeene ..organisator" van dei' Eerden en de voorzitter der gemengde zangclub de heer Beysens, brachten hun warme felicitaties aan bestuur en leden. Het was een feestdag voor Adolf Kol ping; nog menige lustige mop werd gebla zen; er werd geklonken en gedronken op den groei en bloei der vereeniging, die nog zooveel belooft voor de toekomst-. Hinderwet,-— Ter gemeente-secretarie alhier, ligt ter inzage eeh verzoek met' bij lagen om vergunning ingevolge de Hinder wet tot liet uitbreiden en verruimen van de bestaande drukkerij van de N.V. Druk kerij „Imperator' alhier, op het perceel plaatselijk gemerkt Haten no. 14. kadas traal bekend gemeente Lisse in sectie D. no. 3077. Op Maandag 4 Augustus a.s. des voor- middags om ejf uur, bestaat er de gelegen heid om bezwaren hiertegen in te bren gen. Mond. en klauwzeer. In de week van 6 tot 13 Juli j.l. zijn alhier twee gevallen van mond- en klauwzeer geconstateerd en wel bij de veehouders J. van der Sa-hn en J. VerdegaaJ. TE HAARLEM is gisteren een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een auto kwam in botsing met twee tram treinen der E. S. M. van den dienst Amsterdam Zandvoort. De wagen werd letterlijk gekraakt. De chauffeur werd zwaar gewond, een passagier werd gedood DE INTERNATIONALE BRANDWEERTENTOONSTELLING te Rotterdam zal 25 Juli a.s. geopend worden. De eerste stoora- brandspuit „De Residentie" uit Den Haag 1880. BIJ ZIJN BEZOEK AAN HET RIJNLAND is president vod Hindenburg allerwegen met enthousiasme ontvangen. De president te Mainz.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10