SPORT LUCHTVAART UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 18 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND. De jaarvergadering. In de groote zaal van „Concordia" vond gisteravond de algemeene vergadering plaats vin den Leidschen Voetbalbond. De vergadering, die goed was bezocht, werd geopend door den voorzitter, den heer P. H. Steenhauer, met een woord van welkom en een overzicht van de verrich tingen der Leidsche clubs, aangesloten bij den N. V. B. Wat de L. V. B. betreft betoogt spr., dat men tevreden mag zijn over het afge- loopen jaar daar het. ledental tot 1300 is geklommen. Spr. bespreekt dan het ruwe spel in den L. V. B., er zijn schorsingèn moeten val len om het kwaad uil te roeien en spr. vraagt aller medewerking om dit kwaad tegen te gaan. Het is, volgens spr.. treu rig gesteld niet alleen in Leiden, maar ook op veel andere plaatsen met do sportieve opvattingen in het voetbalspel. Liever minder leden in den L. V. B., dan een groote massa leden, maar/leden, die niet sportief zijn. Vervolgens memoreert spr. den minder geslaagden athletiekdag en beveelt den ko menden athletiekdag op 31 Aug. in aller be langstelling aan. Spr. memoreerde dan nog de oprichting van het medisch sportkeu ringsbureau en de wedstrijden van het Leidsche elftal om den van Spall- en om den Vier-bonden-beker. Dan memoreert spr. nog het vertrek van den heer Hoogendam. wien een woord van dank wordt gebracht. Spr. dankt tenslotte allen, die gewerkt hebben in 't belang van den L. V. B., spe ciaal den seer.-penningmeester den heer W. Caro. Hierna volgden de notulen der vorige algemeene vergadering, die met een kleine wijziging werden goedgekeurd. Bij de behandeling der jaarverslagen, die nu voor 't eerst in drukvorm waren verschenen, vroeg de voorzitter hierover de meening der aanwezigen. Besloten werd deze wijze van publica tie der jaarverslagen aan het L. V. B.- bestuur over te laten. De heer Jansen (A. S. C.) bracht na mens de vereenigingen dank aan den voorzitter en secretaris voor hun verrichten arbeid. Wat de jaarverslagen betreft meende de heer Jansen, dat hierin geen persoonlijke toon mocht klinken. Spr. wees op eenige foutieve zienswijzen, die in het jaarverslag van den secr.-penningmeester tot uiting kwamen. Spr. behandelde nog tenslotte de quaestie der indeeling van de derde klassers, waarbij spr. verzocht daar over eerst met de vereenigingen rugge spraak te houden. Tenslotte behandelde spr. de financieele quaestie hieraan ver bonden als de vele reiskosten en verzocht hiermede rekening te houden. De heer Bezêmer (Alphen) wraakte een zinsnede in het jaarverslag, waarin gezegd wordt, dat het Alphen-b>estuur niet schijnt in te zien dat het L. V. B.-bestuur handelt in het algemeen voetbalbelang en niet de bedoeling heeft de vereeniging Alphen te gen te werken. Spr. vraagt of de secretaris zich in den vervolge hierin wat zon willen matigen, daar zooiets voor Alphen naar buiten een onprettigen indruk maakt. Hieruit ontspon zich een eenigszins scherpe discussie over de houding van Alphen bij de wedstrij den. Het verslag werd hierna goedgekeurd. Betreffende het financieele verslag wer den door eenige heeren aangaande enkele posten om inlichtingen gevraagd, waarna de rekening sluitende in inkomsten en uit gaven op 2858.23 werd goedgekeurd. Het verslag van de competitie 1929 1930 werd onveranderd goedgekeurd. Daarna kwam wederom de quaestie der L. Y. B.-beker ter sprake, waarbij de af gevaardigde betoogde, dat L. F. C. in to taal 5 maal de beker zou hebben gewon nen, terwijl 'het bestuur meende, dat L. F. C. de beker 4 maal had gewonnen. L. F. C. werd verzocht dit aan te toonen. Volgde verkiezing van de kascommissie. Tot leden werden benoemd de heeren La- man en Crama, tot plaatsvervangende le den de heeren van Leeuwen en Goddijn. Hierna had de uitreiking plaats van den L. V. B.-beker, die met een woord van gelukwensch aan den vertegenwoordi ger van Alphen werd overhandigd. Ook de- verschillende medailles werden hierna uit gereikt. Aan de orde waren daarna eenige regle mentswijzigingen. De heer Jansen achtte het wenschelijk dit punt van de agenda af te voeren en een commissie te benoemen, die een alge meene herziening zal voorbereiden. Hij wees daarbij op den zonderlingen toe stand, dat bestuursverkiezing niet op de algemeene vergadering kon geschieden. Het voorstel-Jansen werd met algemee ne stemmen aangenomen. Intusschen deelde de voorzitter mede, dat het geheele bestuur zich herkiesbaar stelde. In het stembureau werden gekozen Kwestroo (Lugd.), Dijkma (Alphen) en v. d. Bijl namens 't bestuur. D. Y. S. stelde hierna voor het L. V. B.-bestuur opdracht te geven B. en \V. van Leiden te verzoeken de voltooiing van de sportvelden in de Leidsche Hout te be spoedigen. Verder B. en W. te verzoeken gemeentelijke sportvelden aan te leggen en het L. V. B.-bestuur op te dragen midde len te heramen om deze voorstellen moge lijk te maken. De voorz. deelde mede, dat reeds drie maanden geleden hierover een schrijven aan B. en W. was gezonden, doch er was nog geen antwoord binnengekomen. Na rondvraag voJgde sluiting der verga dering. DIOC. HAARLEMSCHE BOND. R. K. Sportvereeniging V. V. L. Zondag a.s. wordt voor de V. Y. L.-serie slechts een wedstrijd gespeeld namelijk D. H. B. ISt. Bernardns II voor de win naarsronde 3de afdeeling. Deze wedstrijd vangt aan om half vier. Het le en 2e elftal van V. Y. L. gaan beiden naar Stompwijk voor de nederlaag wedstrijden van S. N. A. en spelen daar om half één en half drie tegen S. N. A. II en I. We verwachten een paar aangename wedstrijden. Eer. extra België—Holland-wedstrijd. Volgens de „Sportkroniek" zal op Zon dag 14 September a.s. te Brussel, ter in- wiping van het nieuwe stadion aldaar, een wedstrijd BelgiëHolland gespeeld wor den. Deze w edstrijd valt, evenals die, wel ke op S December jl. ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van den K. N. V. B. gespeeld is, buiten de eigenlijke reeks der HollandBelgië-ontmoetingen, maar is overigens in alle opzichten een volwaar dige internationale wedstrijd. De Belgen hadden aanvankelijk onderhandelingen aangeknoopt met Spanje, voor het spelen van den eersten wedstrijd, doch deze had dén geen resultaat. Ajax—Wacker 3—2. Voor een vrij goed bezette tribune is gisteren te Amsterdam door Ajax eén vrij tamme wedstrijd gespeeld tegen de Ween- sche club Wacker. Reeds na 11/2 minuut maakte van Reenen het eerste doelpunt voor Ajax, een half uur later door een tweede van Mulders gevolgd. De rust ging in met 21 voor Ajax. Na de pauze bracht v. Reenen de score op 31, terwijl deze kort voor het eiade door de gasten in 3—2 werd veranderd, waarmee het slot kwam. CRICKET Het Nederlandsche 11-tal. De Elftal-commissie van den Neder landsche Cricket Bond, welke gisteren ver gaderde, heeft voor de a.s. internationale wedstrijden voorloopig 12 spelers gekozen. De definitieve vaststelling van het Ned. elftal zal na de wedstrijden van 27 Juli geschieden. Voorloopig gekozen werden: A. M. J. de Beus (aanvoerder), Mr. H. van Manen, Jhr. W. v. d. Bosch, Dr. M. Jansen, E. J. A. Schill, L. Sodderland, Ir. E. Neuerburg R. Schill (allen van H. C. C.), A. Ter Wiel (V. O. C.), M. Hartog en W. Glerum (V. R. A.) en A. Maas (H. T. C. C.). ZWEMMEN De wedstrijden van „De Zijl". Voor de houden zwemwedstrijden op 23 en 24 Juli a.s. in de Zweminrichting „De Zijl" hebben 107 deelnemers voor de Volks wedstrijden en 100 deelnemers voor de on derlinge wedstrijden ingeschreven. In de Volkszwemwedstrijden zullen de diverse kampioenschappen verzwommen worden o.a. een 4-tal kampioenschappen. De inschrijvingen luiden als volgt: 100 Meter vrije slag, dames: A. van Leeu wen en N. Paardekooper (De Zijl) en H. Passier (L.Z.C.). 50 M. rugzwemmen (dames): H. Passier en N. Meijer (L. Z. O.).; C. Polanen, N. Paardekooper, M. v. Meijgaarden, O. van Leeuwen, M. Kraaijenbrink en J. de Vroede (allen De Zijl). 100 meter schoolslag, heeren: M. van Gelderen (L. Z. C.), Fr. v. d. Mark Jr., W. Harland en R. J. J. Bronsgeest (De Zijl). Popduiken, heeren: J. P. Buijs en E. Munting (L. Z. C.); Fred. v. d. Horst en W. Snoelcer (De Zijl). WATERPOLO De Zijl II—Poelmeer I 0—1. Gisteravvond werd in de Zweminrichting de Zijl een polowedstrijd gespeeld tus- schen de Zijl II en Poelmeer I voor de competitie van den H. Z. B. Voor de rust ging het spel gelijk op en wist de Zijlk'eeper eenige schoten fraai te houden. Na de rust was Poelmeer soms even sterker en kon dit door opzwemmen in een doelpunt uitdrukken. De Zijl-voor hoede schoot nog eenige keeren naast het doel en tegen de lat. Toen de heer van Driesum einde floot had Poelmeer met 10 gewonnen. Haarlem promoveert. De uitslag van den gisteravond gespeel den waterpolo-wedstrijd HaarlemDe Wa terratten is 00. Deze ontmoeting was voor de derde klasse van den N. Z. B. Haarlem promoveert thans ongeslagen naar de tweede klasse van den Nederland- sohen Zwembond. BelgiëHongarije 24. Het Hongaarsche waterpolozevental heeft te Antwerpen van de Belgische ploeg met 42 gewonnen. Bij de rust leidden de Hongaren met 10. WIELRENNEN OE TOUR DE FRANCE. Donderdag werd de 14e étappe gereden, CannesNizzaSospelNizzea, 182 K. M. Eerstaankomende Peglion in 4 uur 33 min. en 21 sec., gevolgd door Leducq, Banduel, Antonin Magne en Demeuystere. Het cla.sseinent na deze ronde is: 1. Le ducq; 2. A. Magne; 3. Demuystere, 4. Pe- lissier, 5. Guerra. Vrijdag rustdag; Zaterdag NizzaGre noble, 333 K.M. Zondag rustdag. ROEIEN DE NATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN. Gisteravond, vingen op de Ringvaart van de Haarlemmermeer te Sloten (N.-H.) de voorwedstrijden aan van de nationale kampioenschappen van den Nederland- sohen Roeibond. De weersomstandigheden waren van niet al te gunstigen aard. Ste vige regenbuien gutsten in den vroegen avond over het wedstrijdterrein. Tegen dat het aanvangsuur naderde werd het echter droog, al bleef de loodgrijze lucht nog somber dreigen. Hoewel er weinig wind stond en het roeiwater oogenschijn- lijk prima waa te noemen, omdat het geen rimpeltje vertoonde, bleek uit de ge maakte tijden, dat de ploegen met een sterken tegenstroom hadden te kampen. De belangstelling van het publiek was de zen avond niet zoo groot, hetgeen begrij pelijk is, daar er nog weinig aantrekkelij ke nummers op het programma voorkwa men. Toch moet gezegd worden, dat deze voorwedstrijden een goede inzet vormen voor het verdere deel van deze kampioen schappen. Vooral de strijd tusschen Muntz en Van der Meer was buitengewoon span nend. Ook de aohtriemsgieken gaven een beeld van fermen strijd. Het is klokslag halfacht a'ls kamprech ter Dr. Fokker de start vlag laat vallen voor het skiffnummer. Boei 1: Spaarne (Cox). Boei 2: Laga (L. A. Gaay). De Laga-sculler slaat onmiddellijk een hoog tempo en neemt met 1 lengte voor sprong de leiding. Op 250 Meter is het verschil reeds 11/2 Meter.-Cox roeit echter rustig door en op 500 Meter wint hij zien- deroogen terrein. Gaay maakt echter een vermoeiden indruk. Hij heeft groote moei te zich niet te versturen en in de baan van Cox te komen. Op 750 Meter heeft de Delf tenaar nog slechts een voorsprong van een halve lengte en even later is hij gepas seerd. Gaay schijnt nu doodop te zijn, nog enkele tientallen slagen en hij geeft op. Cox laat even een slag loopen, doch als hij bemerkt-, dat zijn tegenstander volko men uitgeroeid is, roeit hij rustig door en bereikt den eindstreep in 9 minuten 32.4 Uitslag: 1. Spaarne (Cox) 9 min. 32.6 sec. 2. Laga (Gaay opgegeven). De tweede heat gaat tussöhen Maas (Muntz) en Njord (Van der Meer). Beide skiffeurs slaan een hoog tempo. Muntz, aan boei 1, heeft het minste last van het „zware" water en heeft op 250 Meter een voorsprong van 1 lengte. Op 250 Meter bedraagt deze door geleidelijk uitlengen reeds 2 1/2 lengte. De Rotterdammer blijft a-1 heel spoedig te veel van zijn krachten te hebben gevergd. Op 1000 Meter be gint hij teekenen van vermoeidheid te ge ven en zijn tempo vermindert snel. Van der Meer houdt echter taai vol en loopt aanzienlijk in. Hoe Muntz ook trekt op 1250 Meter is zijn voorsprong gereduceerd tot 3/4 lengte en 100 Meter verder heeft de Njord-skiffeur ingehaald. Even schijnt het, dat Muntz de leiding weet te herne men, doch zijn tegenstander beschikt nog over voldoende kracht om successievelijk uit te loopen. Het verschil tusschen de booten wordt al grooter en grooter en on der daverend enthousiasme van de Leid sche supporters gaat Van der Meer als eerste over de finish in den tijd van 9 min. 9 sec., Muntz vele lengten achter zich latende. Uitslag: 1. Njord (Van der Meer) Tijd: 9 min. 9 sec. 2. Maas (Muntz) Tijd 9 min. 15.2 sec. Vervolgens verschijnen aan den start: de beide Spaarne-skiffeurs Pieterse en Timmermans. Boei 1: Spaarne (Pieterse). Boei 2 Spaar ne (Timmermans). Voor een geroutineerd sculler als Pie terse kost het weinig moeite een tegenstan der met weinig wedstrijd-ervaring, al toont hij zioh een uitstekend roeier, te verslaan. Pieterse gaat in een vliegend tempo van start en verzekert zioh na een 20-tal slagen van de leiding. Timmermans volgt op niet al te langen afstand. Op 500 Meter ligt Pieterse een lengte voor. Timmermans weet echter zonder al te veel moeite het hooge tempo van zijn tegenstander te vol gen. Zijn waterwerk is superieur, doch hij mist de kracht om met een fermen spurt zijn achterstand te verkleinen. Op 750 Me ter bedraagt het verschil ruim 2 lengten. Pieterse vertoont nu weer een van zijn be kende grappen. Hij vermindert plotseling zijn tempo tot dat van een overzet-pontje om dan opeens er met zijn lange doorhaal er weer van door te gaan. Het is een spel van de kat, die met haar prooi speelt. Het resultaat van dit onsympathiek intermezzo is echter, dat Pieterse op 1000 M. 4 leng ten is uitgeloopen. Tenslotte laat hij Tim mermans nog even bijspurten om dan met ruim 21/2 lengte voorsprong de finish te passeeren in den tijd van 9 min. 15 sec. Uitslag: Pieterse (9 min. 15 sec.) 2. Tim mermans (9 min. 16.8 sec. De laatste race van dezen avond gaat tusschen de Achtriemsgieken van Njord (Boei 1) en Nereus (Boei 2). De Amsterdamsche studenten zijn het snelst weg. Op 250 Meter nemen zij de leiding. Op 500 Meter weten zij uit te len gen tot 3/4 bootlengte, om zich op 750 Meter met een lengte van de leiding te verzekeren. Njord houdt echter flink vol. De Leidenaren roeien echter veel onre gelmatiger dan hun Amsterdamsche stu- diegenooten. Deze laatst en behouden tot het einde toe hun voorsprong met een forschen rythimschen slag. Op 1000 Meter zet Njord er alles op om bij te spurten. Nereus weet echter met de bekende „tien harde" alle aanvallen glansrijk te weerstaan. Njord loopt op het laatste moment nog een kwart lengte in, en met 3/4 lengte voorsprong gaan de Nereiden als eerste over den eindstreep. Uitslag: 1. Nereus (Tijd 7 min. 16.8 sec.) 2. Njord. Morgenavond worden de wedstrijden, voortgezet. Opgemerkt kan nog worden» dat in tegenstelling met vroegere wed strijden boei 1 thans aan Amsterdamsche zijde ligt. ZEILEN De wedstrijden te Sandham. In de zes-Meterklasse werd „Pohjan Tachti" (Finland) eerste in den tijd van 2 uur 2 min. 49 sec. De Nederlandsche zei lers behaalden de volgende plaatsen: De „Braassemermecrwerd nummer 17, in den tijd van 2 uur 10 minuten 48 sec. De „Lou" werd 22, in den tijd van 2 uur 12 min. 36 sec. De „Kitty" werd 29, in den. tijd van 2 uur 22 min. 57 sec. WANDELSPORT DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. De derde dag van. de Vierdaagsohe Af- standsmarschen kenmerkte zich door goed weer en door een prachtige route door het land van Cuyk. De deelnemers waren gis ter vroeger thuis en waren met 1436 uit de poort gegaan. Gistermorgen hadden zich 10 niet gemeld. Het aantal uitvallers op dezen dag viel mee en werd 13. Het tot-aai uitvallers gedurende de verloopen dagen bedraagt thans 53. Het moreel is uitstekend en allen waren, vol goeden moed om den vierden dag ten einde te brengen. Hedermiddag om vijf uur zal de prijsuitreiking plaats hebben door een der regeeringsautoriteiten. De buitenlanders hebben zich ook van daag best gehouden en telden geen uit vallers. Volgens medische inlichtingen zijn de deelnemers dit jaar beter getraind dan vorige jaren en het totaal aantal uitvallers is dan ook nog ver beneden het cijfer van vorige jaren. Heden waren o.m. te Nijmegen aanwe zig de Fransehe militaire attaché uió Den Haag, de heer de l'Epinasse en voorts Ge neraal Diehl, inspecteur van den Militai ren Geneeskundigen Dienst. De deelnemers van „Rood-Wit". Den twee-den dag hadden de leden van bovengenoemde vereeniging, evenals alle andere deelnemers, zeer met den onop- houdenden regen te kampen. Pl.m. 30 K.M. moesten in stortregen worden geloopen. Het was dan ook een zeer zware dag, doch ondanks alles, volbrachten allen den tocht en kwamen in goede conditie aam Ook de groep van het 4e R. I. was na den twee den dag nog voltallig. We hebben goede hoop, da-t ook de bei de volgende dagen naar genoegen zullen worden geloopen en dat alle „Antilopen'*' Zaterdag met hun verdiende kruisen zul len terugkeeren. VLuCHT 0 ER DEN OCEAAN NAAR AMSTERDAM? Plan van Kingsford Smith. Saul, de navigator van de „Southern Cross", heeft medegedeeld, dat Kingsford Smith met dezelfde bemanning in de eerst volgende maanden een transatlantische vlucht zal beginnen van Harbour Grace (New Foundland) naar Amsterdam. King sford Smith en Saul zijn voor een week naar Los Angelos vertrokken, waarna zij zich naar New York zullen begeven, waar een viermotorige Fokker-eendekker voor hen gebouwd zal worden. Dit toestel zal binnen 6 weken gereed zijn. „Tel." WARMOND. DE WINKELWEEK GEOPEND. Met een toespraak van den burgemeester. Onder zeer groote belangstelling had gisteravond dc officieele opening plaat-s van de winkelweek met de daaraan ver bonden étalagewedstrijd, gevel-straat en buurtversiering. Te ruim acht uur stelden zich de beide muziekkorpsen op en maak ten een wandeling door het dorp, waarna de Warmondsche Fanfaro een uitvoering gaf in de Gemeentelijke, muziektent. Inmiddels hadden zich de Commissiele den met het Bestuur van het Gemeente lijk Bureau voor Vreemdelingenverkeer verzameld in Hotel de Stad Rome. Hier nam de Burgemeester het- woord om de aanwezigen als volgt toe te spre ken. Als Voorzitter van het Gemeentelijk Bureau voor Vreemdelingenverkeer breng ik U Heeren hartelijk dank voor de vele moeite die U gedaan hebt om deze win kelweek te doen slagen. Dat deze geslaagd is bewijzen wel de groote deelname en het vele werk dat van de étalages gemaakt is. Waar deze winkelweek verbonden ïs aan de Kaagweek en als zoodanig een. inlei ding is van de komondc Kaagfeesten heet ik bijzonder in ons midden welkom den heer Van Vliet die hier is als vertegen woordiger van het Hoofdbestuur van De Kaag. Warmond indenken zonder De Kaag kan nu eenmaal niet en reeds meer dan 20 jaren zetelt deze instelling in deze Ge meente \saar zij*groei en bloei brengt. Een bijzonder woord van dank rest mij te brengen aan dr. Walenkamp en den heer Bakker die geen moeiten hebben gespaard van deze winkelweek iets goeds te maken hetgeen hun uitstekend gelukt is. Als al tijd waren ook direct de beide muziek korpsen bereid, hun medewerking te geven en ook hiervoor breng ik hun mijn hartc- lijken dank. En hiermede heeren verklaar ik deze winkelweek geopend. De heer Van Vliet dankte den Bur gemeester voor dc hem toegesproken woor den. Spreker zal aan het Hoofdbestuur overbrengen de sympathie woorden vau den Burgemeester en het zal het Bestuur zeer zeker verheugen dat Warmond zoo medeleeft met de Kaagweek. Uitvoerig gaat spreker na- de ontplooiing en groei der watersport in deze gemeente, waar hij ruim 32 jaren de zoo mooie plassen be zoekt. Warmond, schoonc natuur en ge zondheid is hier te genieten, aldus spr., en hij hoopt dat een ieder dit zal begrij pen waardoor de watersport noch zal toenemen in het belang niet alleen zijner vereeniging doch bijzonder ook in het be land van het dorp zelf. Hi c ran bracht de Jury, bestaande uit de dames Schölvinck, Romeyn en Kruse- man, en de heeren Warburg, van Delft en Kool verslag uit van hunne beoordeeling en deelde mede dat de volgende prijzen vraren toegekend: Etalage versiering Groep I: B. M. van Stijn, le prijs; C. Breedijk 2c prijs, en H. Kortekaas 3e prijs. Groep II: A. M. dc Vroonion le prijs, S. G. van Stijn 2e prijs en G. Flint 3e prijs. Groep III: F. Slager le prijs, C. Zand bergen 2c prijs en J. H. v. Egwond 3e prijs- Groep IV: W. J. Ondshooru le prijs; P. J. van Mil 2e prijs, en Th. v. Niekerk 3e prijs. Ge vel versiering le prijs Oosterom-Kerkhof. Dc 2de prijs werd niet toegekend. Er waren echter nog zeer mooie etalages, doch deze bleven buiten mededinging. Het was voor de jury voorwaar geen gemakkelijke taak. Er heersohte in het dorp een echt feeste lijke stemming en wanneer liet weer wat medewerkt belooft dit een Kaagweek te worden zooals wij die in het dorp nimmer gekend hebben. Ook Maandag de dag van de lichtstoet belooft heel iets moois. De straatversiering was heel aardig en op verschillende punten van het. dorp zelfs zeer kunstig uitgevoerd. Uit alles bleek dat de ingezetenen het er eens echt op gezet hadden van deze Kaagweek iets bij zonders te maken en dit is hun dan ook uitstekend gelukt. VOORSCHOTEN. Autotocht ouden van dagen. Het Comité „Autotocht ouden van dagen Voor schoten" verzoekt ons nog even te willeb vermelden, dat aanvragen voor deelname aan het auto-tochtje op Donderdag a.s. kunnen worden gericht, aan den secretaris- penningmeester, den heer Kaaijk, School straat 10E tot uiterlijk a.s. Maandagavond 6 uur. Het witte mobilisatiekruis. Zaterdag 19 Juli a.s. zal in het Raadhuis alhier aan raej. N. van der Werf het witte mobilisatie- kruis worden uitgereikt voor dc vele diensten, bewezen in liet- militair tehuis alhier. De uitreiking zal geschieden door den heer H. Ha ruisen, reserveluitenant- kolonel. Het witte kruis is een instelling van den Bond voor Oud-gemobiliseerden. De oud-gemobiliseerden worden uitecnoo- digd bi.i de uitreiking tegenwoordig tc zijn des namiddags te 3 uur in het Raadhuis alhier. WADDINXVEEN. GEMEENTERAAD. In de Woensdagmiddag gehouden raads vergadering is goedgekeurd, een gedeelte van den Kanaaldijk van den Zuidplaspol- der in onderhoud over te nemen tegen vergoeding van 550 per jaar en-per K.M. Vastgesteld is een verordening np de heffing van rechten voor van gemeente wege plaats gehad hebbende ontsmettin gen. Zij die meer dan 5000 inkomen heb ben zullen alle kosten betalen. Bij een inkomen van -1000 tot 5000 betaalt men 60 pet.; bij een inkomen van 3000 tot 4000 is men 40 pet. verschuldigd en bij een inkomen van 2400 tot 3000 draagt men 20 pet. in de kosten bij. Een crediet is verleend voor het. schil deren van het wijzerbord in den toren der Ned. Hervormde. Kerk. Goedgekeurd is de rekening van het burgerlijk armbestuur over 1929, met een batig saldo van 176.09 1/2. Ook de be- grooting i-oor 1931 van deze instelling op 15.000. Een gemeentelijke subsidie van 14.300 werd toegekend. Tenslotte zijn onveranderd aangenomen de voorstellen in verband met de nieuwe fiuancieele betrekkingswet, te weten om geen woonforensenbelasting in te voeren; de gemeente voor toepassing van het be paalde in het tweede lid van artikel 14 der wet te rangschikken in de tweede klasse voor de fondsbelastiug; vijftig opcenten tc heffen op de hoofdsom der personeele belasting en geen verandering te brengen in klasse-indeeling, tarieven, heffingsper centages enz. dier belasting; veertig op centen te blijven heffen op de vermogens belasting, en van 5 tot 80 opcenten (pro gressief) to heffen op de hoofdsom der gemeentefondsbelasting, zoodat het ma ximum wordt verkregen bij een inkomen van 9000.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7