REISARTIKELEN BUITENGEWONE RECLAME-VERKOOP IN ONZE PORTIEK UIT DE OMGEVING DOET UW VOORDEEL! TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN VRIJDAG 18 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT t EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 18 Juli 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: *764.1 te Isafjord. barometerst.: 742.5 te Shields. Verwachting tot den avond van 19 Juli: Aanvankelijk meest matige Zuid-Weste- lijke, later krachtige Zuid-Westelijke tot Noord-Westelijke wind. Betrokken of zwaarbewolkt met regen en waarschijnlijk onweer. Zelfde temperatuur. Later iets koeler. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 20 gr., 12 uur 20.5 gr. en 3 uur 20.5 gr. C. Zeminrichtiug „De Zijl", 7 uur 19.5 gr. 12 uur 19.5 gr. en 3 uur 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 9.40 uur tot Zaterdagmorgen 4.31 uur. LUCHTTEMPERATUUR; I7a4 gr. O. Een vechtpartij, waarvoor liefhebbers waren. Gisteravond om 9 uur werd een student die op de Breestraat wandelde aangereden dqor een fietsenden burger. Het eerste, wat zich uit deze aanrijding ontspon, was een woordgevecht, waarbij de beide tegenstanders publiek bewezen over een machtig flux de bouche te beschikken. Dit interessante woordgevecht bracht op dat uur van den avond op de Breestraat natuurlijk tal van nieuwsgierigen bijeen, die zich om de strijdenden groepeerden. Het publiek mengde zich in de discussie, en, daar het den burger bleek, dat het publiek op zijn hand was, meende hij stout moediger tegen den student te moeten op treden. Hij zette daarom zijn fiets tegen den kant om den student de kracht zijner spieren te toonen. Op dat oogenblik schoot den student de wijze spreuk te binnen: de eerste klap is een daalder waard, waarom hij zorgde de eerste te zijn en den burger beetpakte. De strijd was ontbrand. Op dat oogenblik verscheen een derde op het tooneel gekleed in de uniform van politie-agent, die op zijn beurt den student in den kraag vatte. De student keerde toen zijn woede te gen dezen nieuwen aanvaller, hij liet den burger een oogenblik aan zijn lot over en begon een gevecht met den politie-agent. Een nieuwe acte werd toen spoedig in gezet door het verschijnen van den vier den man een hoofdagent van politie, maar als burger vermomd. Deze meende, dat het zijn plicht was zijn collega te hulp te komen. En hij deed aldus. Onder de kijklustigen bevond zich ech ter een milicien uit Amsterdam, die nog maar twee dagen in Leiden vertoefde. De argelooze Mokummer vermoedde niet de samenhang van het drama en meende, dat hier een burger den agent tegen een burger i.e. den student te hulp kwam. Twee tegen één, dat was geen partij, meende hij en hij sprong als vijfde man in den ring. De burger, die door zijn aanrijding van dit heele drama de eigenlijke aanleiding was, had nu een zwijgende rol gekozen en stond rustig toe te zien, zoodat met den mi licien zich nu vier personen in den slag bevonden. Het einde van dezen strijd was dat èn student èn milicien werden ingerekend, en naar het bureau van politie werden over gebracht, waar hen een proces-verbaal werd aangemeten wegens verzet tegen de politie. De Mokummer zeide nu niet geweten te hebben, dat de vierde artist een politie dienaar was, had hij het wel geweten^ hij zoude zich zeker buiten den strijd heboen gehouden. Intusschen liep het voor clen Mokum mer nog wel het slechtste af, daar hij aan de inmiddels gewaarschuwde militaire po litie werd overgeleverd. De student kon echter vertrekken. THERMOS FLESSCHEM 0.57 tot 4.25 LEER EN ACTENFIBRE STADS- RIETEN TASSCHEN REIS KOFFERS KOFFERTJES KOFFERS v. 1.98 t. 7.50 v. 1.75 t. 12.50 v. 0.36 t. 3.75 v. 1.45 t. 3.75 Flanellen voor Pya-ma's en "I Cy, Sporthemden Moderne geruite Kunst- OA zijde LX3 Effen gekleurde Kunst- OC zijde 40 nieuwe dessins gebloemde Q7H Kunstzijde Witte katoen 11* Geneve's Pescul, echt van 1CK- kleur, jjzersterk waar hij door den burgemeester zal wor den ontvangen. Voorop gaat het muziekkorps vau het 3e Half Regiment Huzaren, daar achter een escorte van ruiters uit Wassenaar (dames en heeren), vervolgens dc auto, wanrin de vliegenier met zijn cchtgenootc en een aantal volgauto's, terwijl de stoet gesloten wordt door een tweede escorte van rui ters. Langs den weg zullen verschillende ver- eenigingen met hun vaandels geschaard staan. Ten stadhuize (Huize „de Paauw") wordt de heer Van Dijk door burgemeester Wiegman ontvangen, waarna het comité de eerewijn aanbiedt. Een muziekkorps uit. Wassenaar brengt daarna eenige muziek nummers ten gehoore. Er heeft zich een uitgebreid eere-comité voor deze huldiging gevormd, onder voor zitterschap van burgemeester J. Wieg man. Vele vertegenwoordigers van ver- eenigingen en corporaties hebben even eens in dit comité zitting genomen. Het Uitvoerend Comité bestaat uit de heeren A. Boichel, J. A. A. M. van Es, en J. H. Kruseman Aretz. De route, welke de stoet zal volgen, is als volgt: door Nieuw Wassenaar, Stoep- laan, Gr. Haeseboekschelaan, Kievit, door het dorp naar het Stadhuis om dan via den Leidschen weg naar de Rust- en Vreugdelaan te rijden. Het Comité hoopt, dat velo inwoners van Wassenaar aan deze hulde zullen deel nemen door de vlag uit te steken; door het Comité zal het dorp versierd worden, zocdat alles een feestelijk aanzien krijgt. Het comité vertrouwt, dat velen, ook uit Den Haag en Leiden, dien dag zich langs den weg zullen scharen om den lieer Van Dijk op geestdriftige wijze zijn woon plaats binnen te halen. NOORDWIJK. De aanrijding bij het Sportpark. De heer Z., die na de auto-aanrijding van Woensdagavond is overgebracht naar het Ziekenhuis te Leiden, is nog steeds bui ten bewustzijn. Er is weinig hoop op het behoud van zijn leven. Do toestand van de H., van wien enkele ribben gebroken zijn en die verschillende, wonden heeft bekomen is bevredigend. R. K. Vakschool voor Meisjes. Geslaagd voor het 2e gedeelte van het Staatsexamen N -VIII, leerares koken en voedingsleer de dames M. E. van Deene en M. van der Hulst. Geslaagd voor M.UX.O.-examen te Den Haag de jongedames?: Dora Brandenburg, Mitzi Vorst, Toos de Haas, Jo Langeveld, Barry Heins, Marie van Zijp, Annie Eps- kamp, Toos van Wissen, Marie Knijnen- burg, Agnes Noordman, Anny Leyen, Gre van Noort, allen leerlingen der Maria- school aan de Haarlemmerstraat. Voor liet M.U.L.O.-examen A. is te Den Haag geslaagd M. C. Be-nn, alhier. Handelsregister K. v. K. Wijziging. 3880. Van der Velden en de Jong, Oegstgeest, Assendelftstraat 12, Aannemersbedrijf. De bepalingen ten aan zien van rechten van derden zijn gewij zigd. 278. „De Conventie", Maatschappij tot uitoefening van het Kalkbrandersbedrijf, Leiden, Nieuwe Rijn 64a. Uittr. Dir.: H. C. M. Dolk, 's-Gravenhage, d.d. 30 Juni 1930. 2470. Naamlooze Vennootschap „Ver- eenigde Schelpkalkfabrieken", Leiden, Nieuwe Rijn 64a. Uittr. Pres.-Comm.: J. A. J. Trip, Coevorden, d.d. 1 Juli 1930. Gisternacht is op den Haagweg ter hoog te van de houtzagerij der firma Noordman een auto te water geraakt. Persoonlijke ongelukken kwamen hier bij niet voor. De wagen is gisteren weder gelicht. Toen gisteravond de 9-jarige P. de B. een zaam op de Langebrug wandelde, viel or onverwachts een glazen bloempot naar om laag juist op het hoofd van den jeugdigen wandelaar, die hierdoor een hoofdwonde kreeg. De knaap werd op het politiebureau door den E. H. D. verbonden. Gisteren had op de Steenstraat een aan rijding plaats tusschen een motorwagen van de H. T. M. en een handwagen, be stuurd door den 19-jarigen P. R. De handwagen reed door den schok het trottoir op en kwam in aanraking met de daar loopende 20-jarige jongedame A. V. Deze kreeg verschillende schaafwonden, terwijl bovendien haar kleeren werden be- LAATSTE BERICHTEN Het Leidsch Politiemuziekgezelschap verzocht ons mee te deelen, dat de prij zen voor het op 22, 23 en 24 Juli te houden concours tentoongesteld zijn bij den heer van j Zijl, sigarenwinkelier, Stationsweg, alhier. Hedenavond zal het muziekgezelschap j „Orpheus" in samenwerking met het Zus- terszangkoor „Onder Ons" een concert ge- ven in Rhijngeest. i Ingekomen bij de Vereeniging „School- kindervoeding en -kleeding": Inhoud der I geledigde busjes 2398; gift M. v. d. P. ƒ1.opbrgenst kinderen-sportfeest ter gelegenheid van het Lustrum Leidsch Stu- j dentencorps 183.88. Door de reederij van der Sohuijt zullen op de Woensdagen van 30 Juli tot en met 27 Augustus en op de Zondagen vanaf 20 Juli tot en met 31 Augustus avondrond vaarten worden gemaakt met het s.s. ^Pau line". Op de Woensdagen zal des avonds om 6 uur worden afgevaren van de Turf markt, op de Zondagen des middags om 5 uur van de Lage Rijndijk. Voor het overige verwijzen wij naar de desbetreffende ad vertentie in dit nummer. Het witwerk der gemeentegebouwen voor het jaar 1930 en 1931 is na openbare aanbesteding gegund aan Gebr. Schreuder, den Haag, voorloopig alleen voor de per- ceelen I (850 gld.) en II (785 gld.). De gun ning van de andere 6 perceelen is aan den zelfden inschrijver voorwaadrelijk gegund. WASSENAAR. HULDIGING EVERT VAN DIJK. De Oceaanvlieger E. van Dijk die met Kingsford Smith den tocht over den Oceaan maakte, zal Dinsdag 29 Juli uit Amerika in zijn woonplaats Wassenaar terugkeeren. Het is dan ook de bedoeling Van Dijk bij zijn terugkomst een bijzonder hartelijk welkom toe te roepen en er heeft zich te Wassenaar een uitgebreid comité van in- Een voorloopig plan is opgemaakt. Volgens dit plan zal de heer van Dijk bij zijn aankomst aan de grens der ge meente, bij het Viaduct, opgewacht wor den door een groot aantal vrienden en vereerders. Een stoet zal zich daar vormen om hem naar het Gemeentehuis te begeleiden, AFSCHUWELIJK MISDRIJF. Jongetje vermoord gevonden. Gisteravond werd te Valburg bij Eist het S-jarig knaapje S. vermist. Na gerui- men tijd de omtrek te hebben afgezocht-, werd het ventje dood in een sloot aange troffen. Het bleek, dat hier een zedenmis drijf was gepleegd. In verband hiermede arresteerde de politie den zwerver D. B., die werkzaam was bij clen landbouwer van B. De man heeft een volledige bekentenis afgelegd. Nader wórdt ons nog genield: De 8-ja- rige Jan Slebes Mas gisterenmiddag op bezoek gegaan bij zijn tante te Slijk— Ewijk. De jongen zou tegen 8 uur thuisko men, doch te 10 uur 's avonds was hij nog niet teruggekeerd. De ouders werden on gerust en gingen op onderzoek uit. Het bleek, dat de jongen te ruim half acht van zijn tante was weggegaan. Gedurende den geheelen nachi- is toen naar de knaap gezocht. Op vele plaatsen werd in de sloo- ten gedregd, doch zonder resultaat. Hedenmorgen omstreeks 7 uur werd het lijk van den knaap in een greppel achter een heg dichtbij den Valburgschen weg op ongeveer 200 M. afstand van zijn wo ning gevonden. Uit het onmiddellijk ingesteld onder zoek bleek, dat de jongen gisteravond het laatst was gezien met den zwerver D. B. Deze werd door den gemeenteveldwach ter op zijn werk bij den landbouwer v. B. gearresteerd. Bij het verhoor legde hij een volledige bekentenis af. Hij had den jongen ontmoet en, nadat hij niet nader te noemen handelingen met den knaap had gepleegd, heeft hij hem met een mes den hals afgesneden. B. verklaarde dat hij den jongen ook nog de keel had dichtge knepen, om te voorkomen dat hij ging schreeuwen. Na- het plegen van het misdrijf was B. blijven staan, totdat hij zeker was, dat de knaap dood was. Vanmorgen was dc man, die vroeger reeds eenige malen wegens zedenmisdrij ven was veroordeeld, gewoon weer aan het. werk gegaan. B. is voorloopig opgesloten in het ge meentehuis. Hij zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. Ontsporing op den lijn Den Haag—Gouda. Hedenmiddag half (wee is ter hoogte van het viaduct aan den Schenkweg op de spoorlijn Den HaagGouda, vermoedelijk tengevolge van verkeerden wisselstand dc voorlaatste wagen van den z.g. Genua- t-rein een Mitropa-wagen uit. de rails geloopen. De trein was leeg en werd ge rangeerd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. De wissels werden ver nield, waardoor de beide hoofdsporen on bruikbaar werden. Een der sporen was na een uur hersteld. Dc herstelling aan het andere spoor zal nog eenige uren kosten. Ernstige aanrijding te den Bosch. Uit den Bosch wordt gemeld: Gisteravond omstreeks 10 uur heeft op de Citadellaan een ernstige aanrijding plaats gehad. De heer E. v. d. Z. uit Wa- mel, kwam op genoemd tijdstip met zijn auto uit de richting den Bosch. Een wiel rijder, de schoenmaker v. d. M., uit den Bosch kwam uit de richting Orthen en reed aan den rechterkant van den weg', terwijl de auto rechts aanhield. Doordal de aandacht van den bestuurder door den neerplassenden regen werd afgeleid werd Voor iedere smaak een vaordeelige Coupon Ook alle <£tg)f-'van het stuk in verlaagd Katoenen Mousseline frisch enk!eurecht24 ct. nu 19 cl. Kunstzijde in nieuwe dessins,42'ct. nu 3i ct. Tussor voor Peignoirs en Pyama's, modern, sterk en kleur echt 39 ct. Zephyr in groote keus 22 ct. de fietser aangereden en tegen den grond gesmakt. Met een zware hoofdwmde werd hij opgenomen en overgebracht naar het Groot Ziekengasthuis alhier. Hedenmorgen was zijn toestand vrij goed, doch niet bui ten gevaar. De chauffeur is gearresteerd. Brand in een manufacturenwinkel. Uit Helmond wordt gemeld: Hedennacht te half 4 werd brand ont dekt in een manufacturen-zaak van den heer K. alhier. De brandweer wist het bo ven den winkel gelegen woonhuis te be houden. In den winkel lag een zeer groote voorraad manufacturen opgeslagen, die door het vuur vernield werd. Het andere gedeelte van het perceel liep veel water schade op. De totale schade loopt in de duizenden. De oorzaak is onbekend. AARDSTORTINGEN OP KOREA. Een heel dorp bedolven. LONDEN, 18 Juli. (V.D.). Sedert. Woens dag hebben op het schiereiland' Korea ver scheidene aardstortingen voorgedaan. Tengevolge van een aardstorting van zeer grooten omvang werd een geheel dorp bedolven. Vijftig personen werden hierbij gedood. Schip in brand gevlogen. BREMEN, 18 Juli. (V.D.). Uit Londen wordt gemeld, dab heb Duitsche stoom schip „Targis" op 33 gr. 56' N. N. en 50 gr. 11' W. L. in brand is geraakt en zich in zinkenden boestand bevindt. De ppvaren- den zijn gered. Nieuwe onlusten in Egypte. LONDEN, 18 Juli. (V.D.). Gisteravond kwam het te Alexandria wederom tot on lusten. Een groote menschcnmenigte hield in dc straten van de stad een bebooging voor Nahas Pasha en tegen de regeering. De troepen maakten van de vuurwapenen gebruik, waardoor eenige personen wer den gewond. Te Cairo verwacht men Maandag a.s. ernstige onlusten, aangezien de Wafd-afgo- vaardigden besloten hebben, ondanks de sliuting van het Parlement, den toegang tot het gebouw te forceeren. LEIDEN, IS Juli. Vee. Aangevoerd: 366 runderen, 127 kalveren, 299 schapen, 899 lammeren, 812 varkens, 963 biggen. 9 paar den, 16 veulens, 6 bokken en geiten. Prij zen per stuk: 35 stieren 95—293; 95 kalf- eu melkkoeien 240125 handel matig; 105 varekoeien 190—340, handel vlug; 131 vette ossen 260—465, sohoon aan. de haak 61117 cent, handel matig; 13 vette kalveren 6511, schoon aan de haak 1.001.45; 84 nuchtere kalveren 9—20; 299 vette schapen 2640, handel vlug; 899 lammeren 1930; S12 mestvarkens 2753, handel matig; 963 biggen 14 20, handel matig; 9 paarden 95190, 16 veulens 6095, 6 bokken en geiten 5 12. Kaas. Besteed werd voor: le soort Coudsche kaas f 4346, 2e soort 3442, le soort Leidsche kaas 4247, 2e soort 3240 per 50 Kg. Handel voor Goud- sche en Leidsche kaas matig. Aan de Stadswaag gewogen: 89 partijen, 3634 stuks, 28929 Kg. LEEUWARDEN, 18 Juli. Kaas. Sleutel kaas 1340 cent, Nagelkaas 21 cent, Gou- dakaas 1658 cent en Edammer 670 cent Aanvoer 53.558 Kg. Boter. Mijnïjoter 1.611.601.50, vejlingprijs 1.531.38 en Commissieprijs 1.71. Aanvoer 6/3 en 78/6. ALKMAAR, 18 Juli. Kaas. Aanvoer 99 stapels, totaal 155.000 Kg. Fabriekskaas (kleine) 3650, fabrieks-oommissic 3550, boeren-commissie 46. Handel: goed. DELFT, 17 Juli. Boter. Aanvoer 147/8 12/16, wegende samen 3060 kilo. Prijs 1.60 of 1.85 per kilo. Handel gewoon. Vee. Paarden f 100.325; vette koeien f200450; kalfkoeien f200420; vare koeien f 180325; nuchtere kalveren fS24; magare varkens f 18—68; biggen f 1022; Rundvleesch p. K.G. slachtgew. f 1.201.100.95; aanvoer: 13 paarden, 132 runderon, 1. v. en 4 g. kalveren; 104 nuch tere kalveren, 811 magere varkens, 844 big gen, 89 schapen of lammeren, 51 weide lammeren, 2 veulens.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3