UIT DE OMGEVING Moederzorg. UIT DE RIJNSTREEK RECHTZAKEN WOENSDAG 16 JULI 1930 (Reel.) Kringwedstrijd Burgerwacht. De Kringwedstrijd, te houden door de Kring van Burgerwachten „Duinland", zal plaats hebben op Dinsdag 29 Juli a.s. des namiddags te 3 uur, op de Rijksschietba nen te Katwijk aan den Rijn. Hieraan zul len deelnemen de Burgerwachten van Voorschoten, Oegstgeest, Wassenaar, Kat wijk, Valkenburg, Leiderdorp, Rijnsburg en Benthuizen. Behalve de Kringwedstrijd zal tevens een vrijebaan-wedstrijd gehouden worden. Vermoedelijk zullen er 19 vijftal len aan deelnemen. WASSENAAR. Huldiging Evert van Dijk. In deze gemeente heeft zich een Comité gevormd bestaande uit de heeren A. Boi- chel, J. A. A. M. van Es en J. H. Kruse- manArets met het doel, om onzen plaatsgenoot, den koenen Oceaanvlieger Evert van Dijk bij diens terugkeer hier ter plaatse, te huldigen. Aan alle ter plaatse bestaande vereeni- gingen wordt een circulaire gericht om medewerking opdat deze huldiging zoo grootsch mogelijk zal zijn. Botsing. Dinsdagmorgen zijn op den hoek van Katwijksöhe weg en Schoolstraat twee vrachtauto's met elkaar in botsing gekomen. Door den schok vloog een der wagens tcgens een lantaarnpaal en ver volgens tegen een reclamebord, welke bei den werden vernield. Ook de auto's belie pen groote schade. Tuinbouwvereen. W. en 0. Dinsdag avond hield de Tuinbouwvereeniging Was senaar en Omstreken eene ledenvergade ring. Nadat door den Voorzitter met een kort woord allen welkom werden geheeten werd overgegaan tot voorlezing der notulen die tot geene op- en aanmerkingen aanleiding gaven. Een driebal ingekomen stukken werden vervolgens voor kennisgeving aangenomen waarna een drietal nieuwe leden werden geballoteerd. Tot Jury om het ingezondene te keuren werden benoemd de heeren G. N. Hen- kes, N. v. d. Heuvel en K. Honing. Deze. kende voor den prijsvraag 6 varië teiten rozen en 6 variëteiten babyrozen respectievelijk een tweeden en eersten prijs toe ingezonden door den heer P. Zeg waard benevens voor de ingezonden la thyrus ingezonden door den heer Heyse- laar een derden prijs. Verder werden voor het puntenstelsel waarvoor een keur van bloemen, planten, vruchten en dergelijke was ingezonden verschillende punten toe. Vervolgens werd een demonstratie ge houden met een Epedioscopisohe projectie lantaarn. Deze lantaarn die zich behalve voor projectieplaatjes leent kan ook voor alle mogelijke platen en foto's gebruikt worden, hetgeen bij lezingen van groot nut kan zijn. Deze lantaarn bleek dan ook aan alle gestelde eischen volkomen te vol doen. Door den Voorzitter werd medegedeeld dat de kosten hiervan het uitgetrokken bedrag verre overschrijdt, gedacht werd dat men met ongeveer 100.wel klaar zou zijn doch deze lantaarn kost 230. zoodat hij van meening is indien tot aan koop mocht worden besloten de leden in de extra kosten daarvan zouden willen bijdragen. Hij kon wel mededeelen, dat indien deze lantaarn werd aangeschaft, reeds bedragen van 25.tot 5.— wa ren toegezegd. Hierop werden door ver schillende leden financieele toezeggingen gedaan zoodat tot aankoop van dezen lan taarn werd besloten en de voorzitter meen de wel te mogen aannemen dat het ont brekende ook spoedig binnen zal zijn. De heer Jansen doet hierop de toezeg ging zich gaarne ter beschikking te stel len om de eerste lezing te houden met de zen lantaarn, hetgeen onder applaus werd aanvaard. Verder doet de Voorzitter mededeeling, dat de gehouden excursie naar Rotterdam in alle opzichten geslaagd genoemd kan worden. Naar aanleiding van een vraag doormid del van de vragenbus gedaan omtrent het middel ter bestrijding van bladziekte bij Rhodondendrons, bleek dat de meeningen hieromtrent niet eender waren. Aangera den werd een proef te nemen met bespui ting van een 7 pet. carboleneum-oplossing. Voor de te houden excursie naar het Gooi gaven zich weder de noodige deelne mers op. Deze excursie waarbij o. a. het prachtige buiten „Gooilust" bezocht zal worden, zal gehouden worden indien mo gelijk op 21 Augustus a.s. Tenslotte wordt nog mededeeling ge daan dat in samenwerking met de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plant kunde de Tuin-teekencursus in het winter seizoen zal plaats hebben waarvoor in deze vereeniging reeds een 9-tal leerlingen wer den ingeschreven. Hierna werd de drukbezochte vergade ring onder dankzegging door den Voorzit ter voor het ingezondene enz. gesloten. Gevallen. Op een bouwwerk a. d. Wittenburgerweg stapte de opperman G. A. v. R. uit den Haag met een baaltje cement op den schouder naast een plank met het gevolg dat hij in een kelder te recht kwam en vermoedelijk den linker- enkel brak. Nadat hij door Dr. Boer was verbonden, werd hij per ziekenauto van Goemans naar het ziekenhuis Zuidwal te Den Haag overgebracht. N00RDWIJKERH0UT. ONREGELMATIGHEDEN IN DEN HOOGVEENSCHEN POLDER. Het vertrouwen in den voorzitter opgezegd. In de algemeene vergadering van den Hoogveenschen Polder te Noordwijkerhout van 23 Mei 1930, werden de heer W. J. Guldemond te Noordwijkerhout en H. J. van der Poel te Lisse, ingelanden van den Polder, aangewezen, om met een door hen aangezocht, onpartijdig derde lid, een commissie te vormen, teneinde eventueele onregelmatigheden te onderzoeken, voor zooveel het bestuur en beheer van den polder betreft, een en ander naar aanlei ding van uitlatingen door den voorzitter en den penningmeester in die vergadering gedaan. Door genoemde heeren werd tot derde lid van de commissie aangezocht, de heer J. C. de Haan, gemeente-secretaris van Lisse, die zich daartoe bereid verklaarde. Den 16den Juni 1930 werd gehoord de heer H. Langeveld, verder te noemen: de penningmeester. De penningmeester deelde de commissie mede: le. dat de voorzitter ten eigen bate gel den heeft bedongen en aangenomen van den heer Jac. Lemmerzaal, zeilmaker, te Zoeterwoude, wegens door deze ten behoe ve van den polder gedane leveringen en uitgevoerde werken; 2. dat hij een sterk vermoeden heeft, dat de voorzitter hetzelfde gedaaii heeft, met den heer L. Spruitenburg, zeilmaker te Oude-Wetering. 3. dat' de voorzitter een rekening van den heer A. Vermin, smid, te Noordwij kerhout, wegens door dezen voor hem verricht particulier werk, ten laste van den polder heeft gebracht; 4. dat de firma De Vries en Couzijn te Hillegom, wegens reparatiën aan den mo len in 1929, een rekening heeft ingediend van 751.98, welk bedrag hem te hoog voorkomt; 5. dat in 't jaar 1922 door de fa. B. van der Zaal te Lisse o.m. een nieuwe wind- peul m den molen is aangebracht, waaraan ongeveer 3/4 M3. eikenhout is verwerkt en waarvan de kosten plus minus 800 heli- ben bedragen, terwijl de hoogste prijs van het eikenhout 350 per M3. bedragen heeft 6. dat door den voorzitter in het jaar 1929 20 Kg. poetskatoen, 50 kg. vet en een vat olie zijn aangekocht, terwijl aan olie en vet geen behoefte bestond en voor de poetskatoen een prijs werd betaald van 1.35 per Kg, terwijl die ten hoogste 0.95 per Kg. had mogen bedragen; 7. dat de voorzitter over de levering van een nieuwen motor voor den molen reeds onderhandelingen voert met den heer S. de Ridder te Hilversum, hetgeen hij in strijd acht met de besprekingen in de al gemeene vergadering. Nadat de verschillende getuigen gehoord waren, kwam de commissie tot de volgen de conclusies: Conclusies der commissie. Ten eerste: dat het vertrouwen in den voorzitter geschokt is. Ten tweede: dat het bijzonder polder reglement nauwkeuriger moet gehand haafd worden. Ten derde: dat tenminste een eenvou dige controle op het doen van leveringen en op de uitvoering van werken noodig is. Ten vierde: dat eenzelfde controle be hoort te worden toegepast op het doen van betalingen. Nadat de Commissie hare werkzaam heden had geëindigd, deelde de voorzitter de heer Guldemond alsnog mede, dat de penningmeester, aan den heer S. de Rid der te Hilversum, in tegenwordigheid van de heer Dr. J. Versluis van Kromhouts motorenfabriek te Amsterdam, zou ge zegd hebben, dat hij er 500 voor over had als de Ridder wilde verklaren, dat de door hem (de Ridder) ingediende rekenin gen valsch waren. Op 4 Juli 1930 werd door het lid, den heer J. C. de Haan, in verband daarme de gehoord de heer Ir. J. Versluis. De heer Versluis deelde mede, dat de penningmeester tegen den heer de Rid der ongeveer het volgende gezegd heeft. „Jongen, jongen, het spijt mij 500 om jou, dat je in zake de rekening Vermin '"n andere voor voldaan geteekende kwitantie ingediend hebt. Een Commissie heeft die zaak in onderzoek en jij krijgt er last mee". De Commissie keurt het af, dat de Penningmeester zich ook tijdens het on derzoek met deze aangelegenheid heeft ingelaten en een bewering uitte, waarvoor hij in het geheel geen bewijzen had. Aan gezien deze uitlating evenwel direct den heer De Ridder aangaat, acht de Commis sie het niet noodig daaraan meer aandacht te wijden. In een gisteren gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden is een motie, welke dit rapport goedkeurde aan genomen met 118 stemmen voor, 7 tegen en 8 onthoudingen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Personalia. Tot onderwijzer aan de O. B. van Wass. v. Catwijckschool is be noemd de heer E. van Wensveen te Mon ster. Botsing. De groentehandelaar v. D. reed aan den Noordwijkerweg achter een autobus, welke laatste op een gegeven oogenblik buitengewoon krachtig remde zonder hiervoor eenig teeken te geven. De vrachtauto van v. D. reed er met flinken gang tegenop,' waardoor de motor zooda nig beschadigd werd dat de vrachtauto meb een kraanwagen moest worden ge haald. Ook de autobus had, alhoewel niet aanzienlijk, schade bekomen. DE LEIDSCHE COURANT WARMOND. De feestelijkheden tijdens de Kaagweek. Gisterenavond had ten Raadhuize alhier een vergadering plaats van het Gemeentelijk Bureau voor Vreemde lingenverkeer met de ingestelde com missies, voor de feestelijkheden te houden tijdens de Kaagweek. De ver gadering stond onder leiding van den heer A. J. L. Ketelaar, Burgemeester. In zijn openingsrede wees spreker er op. dat het hem een genoegen deed dat allen aan de uitnoodiging deze vergadering bij te wonen hadden ge- volg gegeven. Hoewel spreker nog niets definitiefs omtrent de feestelijk heden vernomen had, meende hij toch te mogen aannemen, gezien hetgeen hij hier en daar gehoord en opgevangen had, dat een en ander toch een succes zou worden. Bij voorbaat bracht hij een woord van hartelijken dank aan alle commissieleden die Hun tijd en moeite hadden gegeven om deze fees ten te doen slagen. Hierna had een uitvoerige bespre king plaats omtrent de te houden fees telijkheden. Allereerst kwam aan de orde de te houden etalage-wedstrijd met daaraan verbonden gevel-, straat- en buurtversiering. Volgens mededeeling van den secre taris dezer Commissie hadden zich tot nu toe voor den etalage-wedstrijd opgegeven 18 personen en voor de ge vel-, straat- of buurtversiering 4 perso nen. Deze deelde echter mede, dat dit getal vermoedelijk nog zal worden uitgebreid weshalve besloten werd zij, die nog aan deze wedstrijd wenschen deel te nemen, in de gelegenheid te stellen zich alsnog op te geven indien dit zou geschieden voor Donderdag a.s. voor des middags twaalf uur. Na eenige bespreking werd besloten voor de gevelversiering twee prijzen be schikbaar te stellen resp. van 20 en 10 en voor de de straatversiering eveneens twee prijzen respectievelijk van 30 en 15. Behalve geldprijzen zullen voor de etalage-wedstrijd ook diploma's worden uitgereikt welke di ploma's door kundige hand zijn ont worpen. Als juryleden werden aangewezen de heeren L. Manceau, Warburg en M Kool, benevens de dames Kruse- man en Romeyn. De keuring zal plaats vinden op Donderdag a.s. tusschen 4 en 8 uur des namiddags. De officieele opening der winkelweek zal op dien datum plaats hebben des avonds acht uur met een rondgang der beide mu ziekkorpsen. Hierna zal door de War- mondsche Fanfare een concert worden gegeven op de Gemeentelijke muziek tent. Wat de lichtstoet betreft, deze zal worden gehouden op Maandag a.s. Tot heden toe waren, volgens mededee ling van den secretaris dezer Commis sie, een tiental deelnemers binnen ge komen, waaronder enkele groepen, doch ook hier werd verwacht dat nog meer deelname zou volgen, weshalve besloten werd den termijn van inschrij ving te verlengen tot Maandag a.s. des voormiddags twaalf uur. De deelnemers zullen even aan den voorzitter der desbetreffende commis sie, den heer van Egmond, moeten mededeelen op welke wijze en met welke voorstelling zij aan den stoet wenschen deel te nemen, teneinde de taak van de Commissie te vergemak kelijken met het samenstellen van den stoet. De Commissie behoudt zich het recht voor voorstellingen die krenkend zijn voor een of andere persoon of een politieke strekking hebben, te weren. De opstelling van de lichtstoet zal plaats vinden op de Gemeentehaven, teiwijl de rondgang zal zijn als volgt: Gemeentehaven, Dorpsstraat, War- munda, Heeren weg, daar keeren, ver volgens langs de Meerrustlaan naar de verlengde Dorpsstraat, Dorpsstraat, terwijl de stoet zal ontbonden worden op de Baan nabij Hotel de Stad Rome. Ook voor deze lichtstoet zijn prijzen en diploma's beschikbaar gesteld. Iedereen die aan de stoet deelneemt heeft toegang tot de haven, terwijl ook zij die voorzien zijn van een lampion toegang tot het terrein hebben, Beide muziekkorpsen verleenen hun mede werking. Het Gemeentelijk Bureau voor Vreemdelingenverkeer vertrouwt-, dat waar thans gebleken is dat de com missies zulk een gunstig resultaat heb ben bereikt, meerdere ingezetenen zul len toonen het streven, iets voor het dorp te doen tijdens de Kaagweek, op prijs zullen stellen door alsnog deel te nemen aan de lichtstoet of etalage wedstrijd waarvoor de tijd van inschrij ving zoo ruim mogelijk genomen is.' Op deze wijze is zij er van overtuigd, dst dit feest moet slagen, hetgeen niet anders dan ten goede kan komen van het geheele dorp. Zij rekent er op, dat een ieder neringdoende of particulier, door vlaggen de feestelijke stemming zal verh'oogen. De jury geldt zoowel voor de lichtstoet als de etalagewed strijd met daaraan-verbonden gevel-, straat- en buurtversiering. Volksbond. Gisteren, hield de afdee- ling Warmond van den R. K. Volksbond in Hotel de Stad Rome alhier een alge meene vergadering onder voorzitterschap van den heer J. Hogeboom. Deze opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze en sprak een woord van welkom tot alle aanwezigen inzonder tot hot nieuw be noemde bestuurslid, den heer O. Zevenho ven. Het deed spr. een groot genoegen, dat de leden in zoo n grooten getale waren op gekomen. Hierna verzocht de voorz. den secretaris de notulen der vorige bijeen komst voor te lezen waaraan deze gevolg gaf. Na voorlezing werden deze onveran derd vastgesteld, terwijl een woord van dank werd gebracht aan den secr. voor de keurige wijze waarop hij deze notulen had samengesteld. De penningm. ging hierna over t-ot het uitbrengen van het financieel verslag, waaruit bleek dat het batig slot per 30 Juni 1930 bedraagt 42.531/3. Zon der op- of aanmerkingen werd. de rekening van den penningm. goedgekeurd. Eveneens was dit het geval met de rekening van den penningm. van het Ondersteuningsfonds bij ziekten. Ook deze rekening sloot met een batig saldo van 42.33 en werd even eens onveranderd vastgesteld, terwijl aan beide penningm. een woord van dank werd gebracht voor het gevoerde accuraat be heer. Hierna weid. door den heer H. Haver kort verslag uitgebracht van de door hem bijgewoonde vergadering van den Gentra- len Raad te 's-Gravenhage. Buiten de za ken van meer huishoud el ij ken aard, welke spr. in het kort toelichtte, deelde hij mede dat in die vergadering er ook op gewezen was dat binnenkort zullen verrijzen de zoo genaamde plaatselijke Ziekenfondsen. Wan neer een dergelijk fonds in Warmond tot stand kwam, achtte spr. het van belang dat ook de Volksbond hierin medezeggen schap kreeg en beval hij derhalve deze aangelegenheid in de volle aandacht van het bestuur aan. Verder, aldus spr., ligt het in de bedoeling over te gaan tot uit reiking aan de leden van den R. K. Volks bond van identiteitsbewijzen. Ook dit punt gaf hij in ernstige overweging aan het be stuur. Nadat zoowel door den heer den Dunne als den heer Weijers nog enkele vragen aan den heer Haverkort waren ge steld, die deze tot volle tevredenheid be antwoordde, bracht de voorz. den heer Ha verkort een woord van hartelijken dank voor de keurige wijze waarop deze zich van zijn taak gekweten had en voor de duide lijke uiteenzetting van het behandelde op den Oentralen Raad. Nu rest mij nog, aldus de voorz., een mededeeling te doen, die ik in de vorige vergadering verzuimde. Zooals de leden bekend is, viert onze Tooneelvereenigiug dit jaar haar eerste lustrum, en zou zij dit gaarne herdacht zien door het geven van een concours. Na eenige bespreking in het bestuur en in overleg met den geestelijken adviseur heeft het bestuur hiertoe toestem ming verleend en tevens besloten een be drag van '100 beschikbaar te stellen voor de te maken kosten. Spr. hoopte dat de leden zich met dit'besluit zouden kunnen vereenigèn. De heer Jac. Sikking vond dit bedrag rijkelijk hoog. Bovendieh, aldus spr., is mij eigenlijk van het bestaan van een tooneelclub niets bekend, zoodat ik het vieren van een lustrum van een niet offi cieel beslaande vereeniging niet begrijp. Wel weet spr. dat destijds een debating club is opgericht, dat in wezen zou zijn een leerzame cursus. Mogelijk is dat deze club langzamerhand is uitgegroeid tot een too neelclub. Spreker vindt trouwens dat een tooneelclub in een dorp voldoende is en die hebben wij in St. Mathias. Ook de heer Joh. Sikking sprak in gelijken geest. Zoo wel de voorz., de heer den Dunne als de heer Haverkort bestreden de meening van de heeren Sikking en zeiden dat wel dege lijk een tooneelclub bestond en er zelfs een officieel vastgesteld reglement was. Dat de tooneelclub vaai St. Mathias zoo weinig sa menwerkte met de tooneelclub van den Volksbond is door hén steeds betreurd, maar steeds zijn zij gevaren onder de vlag van huil geestelijken adviseur die steeds hunne handelingen heeft goedgekeurd. Na nog eenige bespreking werd besloten de gevraagde 100 beschikbaar te stellen. Bij de bespreking Kathedraalfeesten deelde de voorz. mede, dat drie bestuurs leden de vereeniging op deze feesten offi cieel zouden vertegenwoordigen. Hij spoor de de leden aan om aan deze feesten deel te nemen. Over deze aangelegenheid ont spon zich een uitvoerige discussie. Na af loop hiervan kwam de rondvraag aan de orde die echter niets opleverde. Alvorens tot sluiting werd overgegaan deelde de voorz. nog mede, dat de tijdens de verga dering gehouden collecte voor Hulp in Nood had opgebracht 29.60 en de collecte tot stichting van een sanatorium een be drag va<n 207.56. Hierna werd de vergadering door den voorz. onder dankzegging voor de groote opkomst gesloten. Geitenkeuring. Gisteren had de jaar- lijksche geitenkeuring plaats. Duidelijk viel waar te nemen, dat het aantal geitenhou ders telken jare minder wordt, doch wat ter keuring was versohenen was eerste kwa liteit, zoodat de keuring zeer interessant was. De uitslag was als volgt: 1-jarige geiten: le prijs de geit „Annie" van L.-de Nie (vereemgingsprijs); 2e prijs de geit „Mina" van J. van Noort (bonds- medaille); 3e prijs de geit „Anna" van Tijssen (medaille). Lammeren: le prijs L. de Nie; 2e prijs ter Beek; 3e prijs Tijssen. Waar de Nie ook reeds hét vorige jaar den len prijs had behaald stond hij deze thans af en droeg hij zijn lsten prijs met lof over aan zijn opvolger v. d. Voet. De keuring had plaats door den Rijks veeteelt consulent. HILLEGOM. Personalia. Voor het M.U.L.O.-exa- men is geslaagd P. Brcedveld. Harmonie opgericht. Het zoo lang door Roomsch Hillegom begeerde, komt thans in orde: een muziekvereeniging als DERDE BLAD PAG. 9 Moederzorg voorkomt <kn het hJidjc van het wiegokind branderig ^u*dt of miot. Zij houdt daarom het huidje en/de huidMooien van de kleirrè altijd droog nLt Pupmpoeder en een stukgaand plekje bebfrtuleK^ij terstond met Purol, omdat zij weet dat ij* spoedig gonoest. Beide artikelen bij ^oth. j^yprogisten. 386 (Reclame) onderafdeeling van den R. K. Volksbond is zoo goed als opgericht; de instrumen ten zijn gekocht en weldra zullen onze kranige Roomsohe jongens van hun mu ziekkeu nis doen blijken. WOUBRUGGE. Vleeschkeuringsdienst. Gedurende het 2e kwartaal 1930 werden de volgende slachtdieren ter keuring aangeboden: 1. gewone slachtingen5 runderen, 1 varken. 2. in nood gedoode dieren: 7 runderen, 19 nuchtere kalveren, 1 graskalf, 1 schaap, 1 geit en 2 varkens. 3. gestorven dieren.': 23 runderen, 12 nudhtere kalveren, 17 graskalveren, 3 scha pen en 5 varkens. Bij de gewone slachtingen werd tuber culose aangetroffen bij 2 runderen. Van in nood geslachte dieren werden goedgekeurd op voorwaarden van verkoop in Ihefc klein; 4 runderen, 5 graskalveren, 18 nudhtere kalveren, 1 schaap en 1 geit. Het hooge aantal gestorven dieren werd veroorzaakt door het mond- en klauwzeer. Voetbal. Maandagavond had alhier den eersten voetbalwedstrijd plaats tus schen Koudekerk en Woubrugge. Woubiug- ge won met 21. ALPHEN AAN DEN RIJN. DE STAKING BIJ DE X.V. OOSTHOEK OPGEHEVEN. Alle stakers kunnen weer aan 't werk. De staking bij de X.V. Oosthoek en Zn., welkê reeds 12 weken heeft geduurd, is door bemiddeling van den heer J. W. Spreij, lid van den gemeenteraad, opgehe ven en wel op de navolgende voorwaarden. Door de N.V. Oosthoek en Zn. werd toe zegging gedaan, dat geen rancune maat regelen zullen worden genomen. Voorts blijft het oude contract gehand haafd plus de concesie, die de N.V. reeds voor de staking heeft gedaan, het perso neel krijgt een verlofdag per jaar. Bovendien zal een fabrieksconimlssf» worden benoemd, waarin 2 leden, aan to wijzen door de directie en drie door de arbeiders, zitting zullen nemen. Deze com missie zal tot taak hebben eventueele wan toestanden te bespreken. Mocht daarbij geen overeenstemming worden bereikt, dan zullen beide partijen zich bij de beslissing van het bestaande scheidsgerecht neerleggen. Zoolang het werk nog niet is hervat zul len geen andere arbeiders te werk worden gesteld. Bij de hervatting van den arbeid zullen door de directie de eerste week 105 perso nen ie werk worden gesteld, de tweede tweede week 45 terwij], op de betonfabrio- ken direct het volledig personeel aan den arbeid zal gaan. Op de gisteravond in hotel „De Ver gulde Wagen" gehouden vergadering van het stakend personeel, werd, naar aanlei ding van bovenstaande, door de hoofdbe stuurders der R.-K., Christelijke en den Bond van Ned. Fabrieks- en Transportar beiders eenstemmig geadviseerd, dat thans het psychologisch moment was aangebro ken om de staking op te heffen. Dc ver gadering aanvaardde de voorstellen met al gemeene stemmen. DOODSLAG TE VALKENBURG. Vrijspraak van beide verdachten? Gisteren stonden voor het Gerechtshof te 'sHertogenbosch terecht de mijnwerkers J. P. R. uit Schhmen en de bakker J. L. R. uit Heerlen, verdacht van doodslag op Mart. Curvers te Valkenburg. De eerste was door de Rechtbank veroordeeld lot 6 jaar gevangenisstraf; de tweede was vrij gesproken. Ze hadden met een gezelschap van 10 personen kermis gehouden te Valkenburg en daarbij was buiten de danszaal een vechtpartij ontstaan, waarbij Curvers werd doodgestoken. De twee broeders gaven elkaar de schuld. Verd. J. P. R. zei dat hij niet ge stoken kon hebben, want hij had zijn mes weggeworpen, maar hij had zijn broer wel oen mes in de hand zien hebben. Verd. J. L. R. verklaarde precies hetzelfde van zijn broerUit de getuigenverklaringen werd men niet veel wijzer. Alleen een der getui gen, A. Müller, deelde mede, dat J. P. R. in bijzijn van wel vijf mijnwerkers ver klaard had, dat hij iemand had doodge stoken. Volgens den verdediger pochte verd. echter wel meer op iets, dat hij niet gedaan had. De twee broèrs gingen voor het Hof danig tegen elkander te keer. De adv.-gen. kwam tot de conclusie, dat er tegenover beide verdachten niet. liet wettelijk bewijs geleverd was en vroeg daarom vrijspraak, doch toen de verdedi ger van J. P. R.. mr. Vrijens uit Maastricht-, diens onmiddellijke invrijheidstelling ver zocht, had de adv.-gen. daar bezwaar te gen. Ook het Hof achtte voor die invrij heidstelling geen termen aanwezig en be paalde de uitspraak op 28 Juli. Toen ga ven de twee broeders elkaar de hand

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9