KERKNIEUWS LASTER WOENSDAG 16 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BENOEMINGEN. In het Aartsbisdom. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Amers foort (O. L. Vrouw) den weleerw. heer W. de Jong, en tot kapelaan te Maarssen den weleerw. heer Dr. B. J. Alfrink. NATIONALE BEDEVAART NAAR LOURDES. Vertrek der pelgrims van Roosendaal. Men meldt uit Roosendaal aan de „Msb." Op het station Roosendaal, de uit- en ingangspoort van ons land, naar het Zui den heerschte gisteren weer een enorme drukte in verband met het vertrek der Ne- derlandsche pelgrims met de nationale bedevaart naar Lourdes. Maandag reeds was men druk in de weer geweest met het in gereedheid brengen en transporteeren der draagmiddelen en draagstoelen, van het eigen magazijn te Roosendaal naar de perrons van heb sta tion, waar deze moesten dienen voor het overdragen van zieken uit de aankomende treinen naar den extra ziekentrein. Zooals men weet, nemen ruim 1400 pel grims dit jaar aan de bedevaart deel, on der wie een 323-tal zieken, van wie er meer dan 100 tot de ernstigere zieken behooren en gedragen moeten worden. De bedevaart is verdeeld over vier extra treinen waarvan de eerste de Oranje- trein Maandagmorgen reeds is vertrok ken voor een bezoek eerst aan Lisieux. Het vervoer van de'vele zieken uit de verschillende breinen, die Dinsdagmorgen voornamelijk te Roosendaal aankwamen, was als andere jaren weer toevertrouwd aan de Roosendaalsche transport-colonne onder leiding van den heer mr. M. van Gastel. Reeds vanaf 9.20 kwamen de pelgrims van verschillende richtingen naar Roosen daal stroomen, welke vloed tot ongeveer 12 uur bleef aanhouden. Behalve met. de gewone treinen, kwamen ook vele pelgrims met een extra-trein EindhovenTilburg welke te 10.-14 kwam binnenrollen. De zie kentrein uit Haarlem liep te 10.53 binnen, waarna te 11.10 wederom een extra trein arriveerde, nu uit Amsterdam gevolgd door den sneltrein te 11.30 uit Rotterdam met een extra ingericht-en wagon voor zie ken. Met den sneltrein van 11.57 uit Am sterdam kwamen 47 Amsterdamsche zieken mede, alsook een volle Roode Kruis-wagon uit den Haag. En hier tusschendoör arri veerde de gewone ochtend-treinen welke van uit het Noorden, Oosten en Westen pelgrims aanvoerden. Er heerschte dan ook een geweldige drukte op de perrons, waartusschen door de transportcolonne steeds in actie was met het overbrengen van zieken. En die drukte werd nog verhoogd, door het ont zaglijk aantal reizigers, familieleden van pelgrims, die nun verwanten tot Roosen daal uitgeleide kwamen doen. De tweede trein, de z.g. „roode trein" en de derde, de „blauwe trein", uitsluitend voor de gewone bedevaartgangers en de loopende zieken, vertrokken begeleid res pectievelijk door de doktoren J. Dingelman en L. van Meerendonck, respectievelijk te 12.31 en 13.15, waarna ten slotte te 14.02, dc laatste, de zieken- of „Witte trein" on der leiding van dr. F. M. Bonke, nagewuifd door de achterblijvende familieleden en de vele reizigers op de perrons, alsook het stationspersoneel het station verliet. Heden Woensdag worden al onze Neder- landsche pelgrims te Lourdes verwacht, eerst de trein welke Maandag naar Lisieux vertrok en welke wordt begeleid door dr. Lipman, en vervolgens de drie treinen, welke van Roosendaal uit rechtstreeks de reis naar Lourdes maken. NIEUW NOVICIAAT DER KRUIS- HEEREN. Pater A. van Dooren rector. Tot rector aan liet. einde Juli in Neerit- ter te openen noviciaat der Kruisheeren is benoemd pater A. van Dooren, novicen- meester te St. Agatha. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Doodelijke aanrijding. Te Margraten is, naar de „L. K." meldt, gisteren op den Rijksweg, even voorbij de halte Vruchtenhof een doodelijk ongeluk gebeurd. Tegeliik met de tram kwam een viertal fietsers uit de richting Gulpen aanrijden. Een hunner, H. Cohen uit Mechelen, keek naar de tram en lette niet op de nade ring van een groote vrachtauto uit de richting Maastricht. Er had een aanrijding plaats. De heer Cohlen werd dientengevol ge zoo ernstig gewond, dat hij bijna op slag dood was. Door een vrachtauto gegrepen en gedood. Gisiermorgen omstreeks acht uur is de lS-jarige H. Kolen uit Margraten, «die per fiets den rijksweg GulpenMaastricht be reed door een vrachtauto gegrepen en ge dood. Auto-ongeluk. Nabij Sluis langs de Zuid-Willemsvaart onder de gemeente Asten, kwam Zondag avond de auto van den heer P. R. uit Mier- lo-Hout nabij Helmond in botsing met een boom. De auto werd zwaar beschadigd. De heer R., die zelf stuurde, werd ernstig ge wond naar Helmond overgebracht. Zijn echtgenoote, die mede in den wagen zat, bekwam verwondingen aan de beenen. De oorzaak is onbekend. Botsing tusschen twee auto's. Gistermorgen naderde uit de Bosboom To'ussaintstraat te Amsterdam een auto terwijl uit de richting Overtoom een an dere auto kwam naar de Bosb. Toussant- straat. De eerste auto werd bestuurd door een leerling-chauffeur; 'de instructeur zat achter hem. Nu had deze laatste auto de voorkeur van passeeren, maar verminder de vaart, om de bocht te nemen naar de Const. Huygensstraat. De auto uit de rich ting Overtoom dacht dat de andere chauf feur zou stoppen. Door dezen samenloop van omstandigheden botsten de wagens tegen elkaar. De instructeur viel door de ruiten en moest naar het Wilhelminagast- liuis gebracht, worden. De wagen uit de richting Overtoom viel om. De beide chauf feurs kwamen er goed af. De schade aan beide auto's is aanzienlijk. In brand geraakt. Te Maastricht zijn Maandagmorgen, waarschijnlijk door het spelen met lucifers, de kleeren van het 6-jarig meisje Knols, wonende Markt, in brand geraakt. De va der verbrandde bij het blusschen zijn han den. Met brandwonden overdekt is het kind in zeer ernstigen toestand naar liet ziekenhuis vervoerd. BRANDEN. Branden te Rotterdam. Twee gewonden. Gistermiddag omstreeks vijf uur is brand uitgebroken in een paar mesthoopen ach ter dc Alexanderhoeve in den Prins Alexanderpolder te Rotterdam. Deze mest hoopen liggen vlak bij de hoeve, terwijl de dichtst bijzijnde Ringvaart op een 100 M. afstand van het huis loopt. Spoedig bleek dan ook, dat de uitgerukte handspuiten niet in staat waren het vuur meester te worden. Er is toen een motorspuit bijgeko men, doch ook deze kon geen water geven. Met behulp van een tweede motorspuit is daarop een 40 Meter zuigbuis uitgelegd op de motorspuit en toen kon met zes slangen water worden gegeven. In eenige uren kon men het vuur toen dooven. Om streeks acht uur was men den brand mees ter. Tijdens het blusschingswerk is de 23-ja- rige spuitgast. B. Valk van den 's-Graven- weg door het dak gevallen van een schuur en drie Meter lager terecht gekomen. Met een lichte hersenschudding is hij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht. Later op den avond kon hij naar huis worden vervoerd. Een andere spuit gast, zekere Mulder, is tijdens het blus schen flauw gevallen en naar het zieken huis aan de Coolsingel gebracht, waar hij ter observatie is opgenomen. Deze brand was nauwelijks gebluscht toen de brandweer werd gealarmeerd voor een brand in een vetloods op het emplace ment van het D.P.-stalion. Deze brand liet zich niet zoo ernstig aanzien en kon spoedig met een straal op de waterlei ding worden gebluscht. Tegelijkertijd werden echter de brand weer en de Gemeentelijke Geneeskundige Dienst gewaarschuwd voor een brand in de Van der Dunstraat waarbij menschenle- vens in gevaar waren. Op dc eerste etage boven een café, gelegen op den hoek van de van der Duynstraat en de Ridderstraat was in een tusschenkamer brand uitge broken. De bewoners van de etagewoning daarboven en daarnaast konden door den dikken rook het huis niet meer verlaten. De vrijwillige brandweer heeft toen een ladder tegen een der zijkanten van het huis en een tegen de voorzijde geplaatst. Aan den zijkant heeft men een man en een vrouw langs den ladder naar beneden ge haald, langs den voorkant een vrouw en een kind. De binnenbrand kon vrij spoe dig worden gebluscht. De tusschenkamer is uitgebrand. De Geneeskundige Dienst heeft een der geredde vrouwen, mej. van Tiel naar het ziekenhuis Coolsingel over gebracht. De bewoner van de etage, waar in de brand heeft gewoed, de caféhouder Kornaat, was verzekerd. Fabrieksbrand. Gisternamiddag is te Nijmegen aan den Hatertsehenweg een felle uitslaande brand uitgebroken in de chemische fabriek van den heer Troost. De brandweer was spoe dig ter plaatse en wist den brand tot den achtergevel te beperken. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. De werkzaamheden kunnen zoo goed als geheel worden voortgezet. Bliksem ingeslagen. Te Mill is op de St. Hubertsche heide de. bliksem ingeslagen in de landbouwers woning van A. Huijbers. Plet achterhuis werd geheel in de asch gelegd, terwijl het voorhuis ernstige schade bekwam. De in boedel ging verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. Te Uden werd een koe in de weide door den bliksem gedood. Nekkramp. Te 's-Hertpgnbosch kwam een geval van nekkramp voor. Kinderverlamming. Te Raamsdonk zijn twee gevallen van kinderverlamming geconstateerd. Te Gorredijk lijdt een kind van den heer R. Schaap aan kinderverlamming. Meldden we reeds, dat er zich te Arnhem een geval van kinderverlamming met doodelijken afloop heeft plaats ge had, thans kunnen we mecledeelen, dat het aantal slachtoffers gestegen is tot vijf. Twee gevallen hebben zich voorgedaan op de R.-K. Bewaarschool in Oost-Arnhem, welke op advies van het geneeskundig schooltoezicht is gesloten. School II van de Arnhemsche Schoolvereeniging aan de Brugstraat, waar zich een geval heeft voor gedaan, was reeds gesloten, terwijl ook het onderwijs aan school 1 dier vereeni- ging is stopgezet in verband mei het ge zamenlijk gymnastiekonderwijs van deze scholen. Het geval op school II had een doodelijken afloop. Het betreffende kind was uit Oosterbeek afkomstig, waar thans ook een tweede geval is geconstateerd. UIT DE RADlO-WERELf Programma's voor Donderdag 17 Juli a.s. Hilversum. Na 6 uur 1071 M. Uitsl. AVRO.-Uitz. 8.019.45 Gramofoonpl. 10.0010.15 Morgenwijding. 10.3012.00 Concert door het Orkest van het Rembrandt^Theater te Amsterdam. 12.152.00 Concert. A.V.R.O.-Kwintet. 2.002.30 C. K. Dogger: „Een praatje over Tessel". 2.303.30 Gramofoonpl. 3.30—4.00 Concert. Victorine Binnendijk (zang). J. Aerts (cello). 4.004.30 Ziekenhalfuurtje. 4.30—5.00 Vervolg concert. 5.005.45 Gramofoonpl. 5.457.15 Concert. De Stafmuziek van het 5e Regt. Infanterie. 7.157.45 Radio-Volks Universiteit. Prof. dr. J. Goudriaan: „Techniek en Arbeid". 5.01S.45 Concert. Pliilharm. Orkest Mozart" en de Kon. Ver. „De Vereenigde Zangers". 8.45—9.45 Concert. Omroeporkest. Lia Fuldauer (sopraan). 9.4510.15 Radio-Tooneel. „Valse Cham- pêtre" van Jan Fabrieius. 10.15 Persbericht-en. 10.3011.00 Vervolg concert. 11.0012.00 Gramofoonpl. Hu.izen. 1875 M S.159.30 K.R.O. Gramofoonpl. 10.0010.30 N.O.R.V. Zang door Dames koortje. 10.3011.00 N.CR.V Ziekendienst. 11.3012.00 K.R.O. Godsdienstig half uurtje. 12.151.15 K.R.O. Concert. K.R.O.-Trio. I.152.00 K.R.O. Gramofoonpl. Verder den geheelen dag N.C.R.V.-uitz. 2.002.45 Gramofoonpl. 2.45—3.45 Fraaie Handwerken. 4.005.00 Ziekenuiutje. 5.006.30 Concert. Solo-kwartet „Apol lo". (2 tenoren, bariton en bas). 6.306.40 Koersen. 6.407.40 Orgelconcert door W. Abra ham. 7.408.00 Gramofoonpl. 8.0011.00 Het Chr. Radio-Orkest. Mevr. W. Cante v. Ameron^en (sopraan). Alex. Adama (piano). Spreker. 10.00 Persberichten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. II.05 Lezing. 12.20 Concert. E. Lawis (sopraan). Quintet. 1.20 Orgelspel door Reginald Foort. 12.502.20 Gramofoonpl. VAN EEN KOUDE KERMIS THUIS. Uit opgewondenheid in de Maas gesprongen. Een nog nauwelijks 16-jarige „kantoor klerk", die nog pas de korte broek heeft verwisseld met de lange, piekerde er over, om zich eenige uren te gaan overgeven aan het dansvermaak op de kermis in een der dorpen. Zijn vader dacht er anders over en oordeelde het beter, dat de jongen na af loop zijner dagtaak naar huis kwam. Deze echter kon aan den sterken drang geen weerstand bieden en ging toch naar de kermis. Toen hij echter wat lang weg bleef, be sloot de vader, die niet met zich laat spot ten, den zoon eens te toonen, dat hij ge hoorzaamheid verschuldigd was. Dies toog ook deze op weg naar de plaats, waar de zoon was en haalde den niets kwaad ver moedende jongen, die lustig over den dans vloer zweefde, uit het voor hem verboden vermaak. Hoewel tegen zijn zin moest de jongen mee. Nauwelijks was men echter de Maas genaderd, of zoonlief, die zich ver schrikkelijk kwaad scheen te hebben ge maakt, sprong in jeugdige onbezonnenheid plotseling van den stellen oever en dreef spoedig hulpeloos rond. Het frissche bad bracht hem echter dra tot bezinning, want smeekend stak hij zijn arm omhoog en vroeg om redding en vergiffenis. Met 4.05 Kinderuurtje. 5.05 Piano-recital door Jeanne Marie Darre. 9.05 Concert. Orkest en solisten. Strijk kwartet. Langenberg, 473 M. 2.202.50 Gramofoonpl. 3.20 Kerkdienst. 4.05 Concert. G. Ferrari (bariton). Olive Cloke (piano). 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 6.55 Marktprijzen. 7.00 Concert. Strijkkwartet. 7.207.40 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 „Midsummer Madness", van Clifford Bax. 9.20 Nieuwsberichten. 7.45 Lezing. 10.00 Dansmuziek en variét6-nummer. 11.00 Dansmuziek. 11.3512.20 Dansmuziek. 12.20—12.25 Televisie. „R a d i o - P a r i s", 1725 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.50—8.50 Orkestconcert. 10.3512.15 Gramofoonpl. 12.30 Gramofoonpl. I.252.50 Concert. Orkest en soliste. 5.506.50 Orkestconcert. 8,20 Concert. Orkest en bas. Daarna tot- 12.20: Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.505.50 Orkestconcert en voorlezing. 8.209.20 Liederen-voordracht en decla matie. 10.4011.10 Concert. Piano en xylofoon. II.1012.50 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. Strijkkwartet. 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende. Orkest en solisten. Z e e s e n, 1635 M. 6.107.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonpl. 10.5011.05 Berichten. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.15—2.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.20 Lezingen. 4.205.50 Concert. 5.508.50 Lezingen. 8.50 Concert. Orkest- en solisten. Daarna tot 12.50: Dansmuziek. moeite werd de kermisvierder, die in let terlijken zin van een „koude en natte" ker mis thuiskwam, op het droge gebracht en volgde zwijgend zijn vader. Dat deze laatste thuis zijn vaderlijk ge zag zal hebben getoond en zijn veelbelo- venden zoon op de maat van andere dans muziek over den vloer zal hebben laten huppelen, kunnen we begrijpen. Liefdesdrama. De 22-jarige landarbeider M. Pool, woon achtig te Beemster gedurende eenige ja ren, had daarvoor verblijfplaats in Drente. Hij had hier een verhouding aangeknoopt met de 26-jarige G. Boos. Den laatsten tijd was er nog al eens oneenigheid tusschen 't meisje en den man. Eenmaal had hij ge dreigd, dat wanneer zij van hem vandaan zou gaan, hij zich van het leven zou beroo- ven. Maandagavond heeft hij aan dit vree- selijk voornemen gevolg gegeven. Nadat het meisje de verloving had verbroken, liep "de man de straat op en in een vlaag van wanhoop wierp hij zich onder een juist pas serende zwaar beladen vrachtauto. Ernstig gewond werd hij opgenomen en kort daar op is het slachtoffer overleden. FEUILLETON Vrij bewerkt naar het Duit-sch P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). 33) 't Was, of Eduard in den grond zonk, toen hij dit hoorde. Men had hem bij de Berlijnsche politie aangegeven als iemand, die niet te vertrouwen was. „Mijnheer de inspecteur", zei hij, „waar om verwijt u mij iets, waaraan ik onschul dig was?" "„Ik moet dit doen om u te bewijzen, dat u bij ons bekend is en dat wij daaromr een aanklacht tegen u niet mogen afwijzen. De heer Goldberg deed hier gisteren aangifte, dat hij bij 't verlaten van de beurs zijn portefeuille kwijt was geraakt cn vlak bij zich een man gezien had, die op u geleek." „Dat begrijp ik niet", antwoordde FMuard. „Ik ben gisteren heel niet bij de beurs geweest." „Waar hebt u de portefeuille gevon den Eduard noemde den naam van de straat. „Hoe laat was dat?" „Ongeveer drie uur." „Waar was uw om twee uur?" Dat kan ik niet nauwkeurig zeggen. Ik ing om één uur van huis om een eind te aan wandelen." „Dan kunt u om twee uur wel bij de beurs geweest zijn." „Ik herhaal, dat ik daar niet geweest ben." „Waarom bracht u de portefeuille niet dadelijk terug? Dat zou heel wat wijzer geweest zijn, dan ze zoo lang bij u te hou den." „Ik werd plotseling bij een zieke geroe pen. De bankier trad binnen en hield strak en stijf vol, dat hij de portefeuille niet ver loren had, maar dat ze hem was ontstolen. „Ik wil geen aanklacht indienen", zoo ein digde Goldberg, „maar een belooning geef ik hem in geen geval." „Ik eisch, dat deze zaak onderzocht wordt", zei Eduard. „Mijn eer en mijn goede naam zijn er mee gemoeid." 1(Ga je gang", zei Goldberg spottend. „Mijnheer de inspecteur, ik kan er op zwe ren, dat deze man de dief is." „Is u gisteren in de straat geweest, die de dokter zooeven genoemd heeft?" „Ik ben er doorheen gereden, want ik moest daar bij iemand wezen. De man was niet thuis en ik ben niet uit het rijtuig gegaan. Trouwens, toen was ik de porte feuille al kwijt." De inspecteur vond deze uitlegging vol doende en Goldberg kon het bureau verla ten. „Neemt u er genoegen mee, dat de heer Goldberg geen aanklacht tegen u wil in dienen V' vroeg de inspecteur aan Trotten. „Als ik u een raad mag geven, doe het." „Ik verlang een onderzoek. Ja, ik eisch het. Ik ben geen dief." De inspecteur maakte het proces-verbaal op en zei. toen hij hiermee gereed was: „Nu wil ik u nog één raad geven en die is, dat u bewijzen zoekt, waaruit ons blijkt, dat u de portefeuille werkelijk gevonden hebt. Kunt u die bewijzen niet vinden, dan ziet het er slecht voor u uit. Maar u wilt niet anders. U kunt gaan." Wankelend verliet Eduard het politie bureau. „Alweer laster", zuchtte hij. „Zal er dan nooit een einde komen aan ons on geluk? Wie weet, wat ons nu weer boven het hoofd hangt!" XV. Voor het raam van een deftig huis in dezelfde straat, waar Eduard de porte feuille vond, zaten twee jonge dames voor het raam. „Kijk, Klare", zei de een, „die man daar raapt een portefeuille op." Klara Holm, die we reeds kennen van vroeger en die hier bij haar oom, den mi nister van justitie Von Hosten, al een tijd je logeerde, keek nu ook naar buiten. Ze zag, hoe de man man voor en achter zich keek, als om iemand te ontdekken, die de portefeuille kon verloren hebben. Opeens verbleekte ze. „Klara, wat scheelt er aan?" vroeg Ada, haar nichtje. „Dien manwat ziet hij er ellendig uit.... dien man ken ik"', zei ze ontroerd. „Het is een dokter.... Von Trotten heet hij. I-Iet is dezelfde, dien oom op mijn ver zoek heeft laten roepen, toen tante ineens zoo zwaar ziek werd. En hij zou tante ze ker genezen hebben, als professor Evers, dien oom ook ontboden had, geen anderen dokter meegebracht had. En toen tante stierf, gaf men er hem onverdiend de schuld van. Een pons daarna heb ik zijn zuster Grcta Iccven kennen. Ze was gezelschaps juffrouw bij generaal Von Sor'oen op Sec bach. „Wat zeg je?" vroeg Ada verwonderd. „Wat-dat niet die giftmengster, die den ouden generaal arsenicum toegediend heeft?" „Geen woord van waar, Ada. Ik vond haar een buitengewoon lief ruensch, van wie ik al dadelijk hield. Ik was op bezoek op Seebach en ze werd in bijzijn van ons allen door den generaal grof beleedigd. Een officier, die ook in 't gezelschap was, had haar bij den generaal belasterd en hij scheen dien laster te gelooven." „Dat was laag." „Dat was 't ook. Die officier, vroeger een vriend van mijn broer, had haar al een paar keeren een huwelijksaanzoek ge daan, maar ze had het telkens van de hand gewezen en daarover wilde hij zich wreken. En nu vertelde Klara de geheele ge schiedenis van het vergiftigingsproces en hoe ook Greta's broer Eduard verdacht was er de hand in te hebben gehad. „Ze hebben er geen van beiden schuld aan", vervolgde ze, „daarvan ben ik zeker. Men had Ivleber, den kamerdienaar moe ten vercordeelen, al kon het niet recht streeks bewezen worden, uit de verslagen van de rechtszitting was duidelijk af te leiden, dat hij de schuldige was. Greta von Trotten werd van vervolging ontslagen bij gebrek aan bewijs. Ze is toen plotseling verdwenen en haar broer ook. En nu moet ik hem hier zienDan zal zijn zuster hier ook wel wonen. Wie weet, hoe arm ze zijn en hoe verlaten ze zich voelen. Als ik wist, waar ze wonen, dan ging ik ze bepaald eens opzoeken om te zien, of ik hen op de een of andere manier zou kunnen helpen." „Vader kan best te weten komen, waar ze wonen", zei Ada. „Maar Klara, mij is de zaak heel anders verteld en luitenant Ebeling, die hier veel aan huis komt, kan het bezweren, dat zij den generaal met voorbedachte rade vergiftigd heeft." „Wie, zeg je?" „Luitenant Ebeling." „Dat is de officier, dien ik zooeven niet noemen wilde en dien ze meermalen afge wezen heeft." „Dat is toch niet waar, hoop ikDat kan dezelfde niet zijn „Hij heet Guido Ebeling en is de zoon van bankier Ebeling uit A„ waar de Trot- tens gewoond hebben. Hij heeft mijn broer zelf gézegd, dat Greta von Trotten hem een blauwtje had laten loopen. Hij sprak teen zeer minachtend over haar en hij zou het haar wel inpeperen, zooals hij zei. Na dien tijd heeft mijn broer hem links laten liggen. Guido is, volgens hem, iemand van een laag karakterMaar, Ada, wat heb je? Waarom krijg je tranen in je oosen?" „Als alles waar is", zei Ada, „heb je me een grooten dienst bewezen." „Beslist waar. En ik wil er nog bijvoe gen, dat dokter Von Trotten langen tijd verloofd is geweest met Guido's zuster en dat hij zich ook daarover hoonend heeft uitgelaten tegen mijn broer." Ada drukte haar vriendin dankbaar de hand. „Blij, dat ik dat alles weet. Guido Ebeling bewees me den laatsten tijd aller lei attenties en ik zou niet ongenegen ge weest zijn hem het jawoord te schenken, als hij me ten huwelijk had gevraagd. Nu ik zoo over hem ingelicht ben, hoeft hij er niet mee aan te komen." (Wordt vervolgd)

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6