WOENSDAG 16 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgén van 16 Juli 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.767.3 te Isafjord. Laagste barometerst.: 744.6 te Holyhead. Verwachting tot den avond van 17 Juli: Matige tot krachtige, Zuid-Westelijke tot Westelijke, later mogelijk Noord-Westelijke wind, zwaar bewolkt met regenbuien en tijdelijke opklaringen. Mogelijk onweer. Weinig verandering in temperatuur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 18.5 gr., 12 uur 18.5 gr. en 3 uur 18.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 17.5 gr. 12 uur 17.5 gr. en 3 uur 17.5 gr. C. LICHT OP VOOR FETSERS e. a. Van Woensdagnamiddag 9.42 uur tot Donderdagmorgen 4.28 uur. LUCHTTEMPERATUUR: 16.— gr: C. Zoo hebben we Christus te volgen, die ons toeroept, dat we Hem moeten velgen en Zijn kruis moeten opnemen cm Hem te kunnen volgen in Zijn heer lijkheid. Wie met Christus wil heerschen moet ook met Christus lijden. Laten we daarom met de H. The- resia uitroepen: Pati aut mori, öf lijden óf sterven, of met de H. Magdalena de Pazzis: Pati non mori, lijden, niet ster ven, lijden in onderwerping, volgens den wil des Heeren. Het: Fiat voluntas tua, Uw wil ge schiede, o Heer, dat moet het wacht woord zijn van ieder lijdende, daiï heb ben we deel aan het lijden.van Chris tus aan Zijn Kruis, maar dan zullen we ook deelgenoot zijn in Zijn glorie in den hemel, in de eeuwen der eeuwen. Hierna werd het H. Misoffer voort gezet en beëindigd, terwijl aan de zie ken de H. Communie werd uitgereikt door de weleerw. heeren kapelaans W. J. Hessing uit Leiden en N. Th. J. v. Schaik uit Oegstgeest. Het H. Misoffer werd bijgewoond door Mgr. W. J. Bouter, bisschop van Nellore. Na de H. Mis, die geëindigd werd net den zegen met het Allerheiligste, konden de zieken iets gebruiken. Te 12 uur begon de plechtigheid der handoplegging, v/elke geleid werd door den Hoogeerw. heer deken A. H. M. J. Homulle met behulp van veertien priesters. Na een korte aanbidding ter inlei ding ontving iedere zieke de handop legging van alle aanwezige priesters. Onderwijl werd gezongen Rex Cle- mentissime, terwijl door allen het „I.auda Jerusalem" werd meegezon gen. Daarna volgde het lied der hand- oplegging en een korte dankzegging, terwijl de plechtigheid weer werd be sloten met den zegen van het Aller heiligste. PLECHTIG LOF. Hedenmiddag te kwart over twee begon het plechtig Lof, opgedragen door Z. D. H. Mgr. W. J. Bouter, met assistentie van den hoogeerw. de ken Homulle en den weleerw. pater Jorna, O.F.M. J Onder het lof werd de predikatie gehouden door den Weleerw. heer A. Verhagen, kapelaan te Wassenaar, Deze ging in zijn predikatie uit van de gedachte, dat zooveel menschen er zijn ook zooveel wenschen bestaan. De gewijde spr. kende er evenwel slechts drie, n.l. te zijn met Christus, te worden als Christus en te komen bij Christus. Met Christus te zijn! Vooral voor de zieken is het van het hoogste belang in staat van heiligmakende genade te zijn. Te worden als Christus! Gelijk Christus Salvator is, dat is zaligmaker, zoo kan de zieke de gelukkigmaker, de zaligmaker worden voor andere zie len, als hij als Christus slachtoffer wil zijn. Te komen bij Christus! Want het doel van leven en lijden is: den hemel te verwerven. Na de predikatie werd de Proces sie gehouden, waarna iedere zieke af zonderlijk den zegen met het Aller heiligste ontving. Men verzocht ons er de aandacht van belangstellenden op te willen ves tigen, dat de versiering der St. Jo- sephskerk alleen heden- en morgen avond te bezichtigen is. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Johanna Wilhelmina d. van J. v. Zonneveld en H. Duijverman Johannes z. van H. van Bakkum en S. C. C. van der Blom Cornelis z. van J. Duijn- dam en D. Zwaan Abraham z. van C. Schuilenburg en J. M. Teste Maria Cornelia Johanna d. van N. Lugtigheid en G. J. Guldemond Gerard Jan z. van H. G. Benckhuijsen en E. M. van Heuven Ans Nelly d. van J. Helfrich en K. Kort Nelly d. van G. J. Stuurop en N. Brakel Anna Elisabeth Maria d. van W. G. Snijders en L. M. A. Nap Johannes z. van B. Schroef en H. F Bleiji Helena Maria d. van A. Bakker en H. M. van Am sterdam Leentje d. van N van Loef en G. Looman Hendrik z. van H. Dekkers en J. E. Robijn Gerritje d. van A. Hout man en P. Tijsterman Cornelis z. van C. Freke en C. Schaap Agatha Maria d. van L. A. van Schagen en M. G. Loo- ving Jan Willem Frederik z. van H. W. Loeber en B. K. Popper Ada Jo hanna Pieternella d. van D. Nieuwenhuis en H. G. Oudshoorn Jan z. van Th. B. F. Kret en C. Tetteroo Pieter Jacob z. van J. P. van Dam en L. Hoogendoorn Adrianus z. van A. Vianen en C. C. Jan sen Johannes Andreas Nicolaas z. van C. J. Pont en I. Nagy Karei z. van K. Pardon en H. Zwart Cornelia Fran- eisca Bertha d. van G. Langezaal en C. H. C. C. Kagie Catharina d. van P. de Graaf en E. Beij Corneiia Maria d. van C. v. Haasteren en M. C. J. de Vrind Franciscus Gebriel Cornelis z. van C. F. Corneüsse en Th. J. C. Kleinhans. Gehuwd: A. A. J Govaert jm. en G. M. C. Keesom jd. H. J. A. v. d. Walle jm. en P. Ouwerkerk jd. H. J. Harm- sen jm. en J. E. v. d. Akker jd. J. P. Otto jm. en A. H. v. d. Hamine jd. D. Fasseur jm. en H. M. de Heiden jd. C. la Lau jm. en H. C. v. d. Linden jd. A. Mooten gesch., en A. Prakken jd. Overleden: W, J. Snik z. 23 j. C. J. Simons d. 18 j. M. v. Bergen Scheer v. 71 j. J. KromwijkLaterveér v. 57 j. IJ. W. BlöteHomberg v. 58 j. C. D. Molenaar de Groot wede. 29 j. J. Ravensbergen m. 36 j. T. P. Nag- tegaal m. 77 j. J. J. C. van der Steen Slegtenhorst v. 73 j. H. J. Gar rits en z. 13 d. S. J. Cuper d. 53 j. W. F. Laman wedr. 65 j. N. KleenOuwehand v. 52 jaar. Personen te Leiden gevestigd. J. C. L. van Aart, dienstbode, Haag- weg 18 G. Apel, dienstbode, Rijnsbur- gerweg 24 A. R. Blok, scheepsb. Inge nieur, Plantsoen 41 M. Bomboij, dienst bode, Hoogc Rijndijk 10 H. J. Brink huis, Lage Morschweg 8 C. van der Bijl huishoudster, Vinken straat 4 Th. Daanis dienstbode, Mariënp oei straat 17a E. E. van Dam, dienstbode, Haarlemmerstraat 18 J. M. Dam en familie; radiomonteur Oostdwarsgracht 19b Sj. van Dam, werkman, Kon. Mil. Inv. Huis T. H. van Dijk, leerlingverpleegster, Ac. Ziekenhuis Tj. Dijkstra, dienstbode, Nieuwe Rijn 68a E. Franssen. schachtenmaker, Leeu werikstraat 45 I. A. van Gaaien, Bou- welouwesteeg 46 C. A. de Geus, Lange- gracht 58 D. Goedhart, onderwijzer, v. d. Duijnstraat 40 J. J. Gout en familie, mach.-bankwerker, Lage Rijndijk 100 L. J. van de Graaf, winkeljuffrouw, Heeren gracht 62 W. H. Groeneveld, dienstbo de, Witte Singel 27 W. Grossmann, schilder, Iioogewoerd 27a G. Halewijn geb. van Wilgen, Heerensteeg 37 A. Sa- blonski, dienstbode, Volmolengracht 6 M. C. de Jong, verpleegster, Meezenlaan 2 H. P. A. Kemperman, Hogerbeetsstr. 7 J. M. Knapperberger, dienstbode, Ra penburg 61 S. M. Lut, dienstbode, Raam straat 13 H.'Pflips geb. Martin, dienst bode, Breestraat 153 W. MüllerPrzij- 'borowska chef kokin, Zoeterwoudsche Sin gel 83 W. van Reek, Levendaal 99 P. B. Samson, schipper, Utrechtsche Jaag pad 83 M. M. Schoonheim geb. van Eijk en fani., Heerensteeg 9 J. M. Slin gerland, Witte Singel 89 P. F. Smit en familie, schilder, Gerecht 9 G. Snoeck Henkemans, mijningenieur, Rijnsburger- weg 187 M. D. Spoor, typograaf, Hooi gracht 47a J. E. Teljeur en familie, tim merman, Roodborststraat 11 F. van Ve netien, bakkersknecht, Marienpoelstraat 25a K. M. Verkuijlen, bakker, Nieuwe Rijn 73 W. L. Vogelenzang, monteur, L. Rijndijk 35 J. van Vuren, chauffeur, Oude Vest 107a A. Wassenaar, los werk man, Nassaustraat 8 L. Wolmerstett, verpleegster, Levendaal 84a. Uit Leiden vertrokken. A. W. Barends, Warmond, Bijleveldsbr. 19 F. M E. Bik, Amsterdam, Overtoom 226 II M. C. Boon van Ochssée, Den Haag, Princessegi. S J. B. de Bruin en fam., den Haag, Jacob Marisstr. 82 L. van Dam, Schoonhoven, Havenstraatsche- wal 108 W. A van Dijk, Leeuwarden, Auke Stellingwerfstr. 49 C. W. Egter, Brielle, Maarland 70 G. W. Elshof en fam., Oegstgeest, Weth. Juffermansstr. 18 C. van den Ent, Koudekerk, Hooge- waard B 118 M. Ferwerda, Rotterdam, Wijde Marktsteeg 6 H. L. M. Fischer, Amsterdam, van Baeilestr. 110 II F. K. Forge, Hannover H. Gabler geb. Hofer, Lisse, Hotel Witte Zwaan C. L. de Graaf, Nooldwijk, D. 217 H. L. de Haas, Arnhem, Velperweg 22 W. E. Heijboer, Middelburg, Balans D 7 H. Hofer, Lisse, Hotel Witte Zwaan J. O van der Horst, Utrecht, Justus van Effenstr. 29 A. Keune, Iserlohn, Duitschland A. van der Klaauw en fam.. Amsterdam. Vinkcn- straat 127 III C. Kok, Waldseiten, Duitschland S. M. Kooien, Haarlem, Zoutmansti. 39 J. J. Krijnen, Oegst geest, Terweeweg 33 - H C. Kuilman— Prager, den Haag Taxusstr. 5 A. M. Laterveervan Assen, Alblasserdam, F. 131 A. A. Leemans, Amsterdam, Zijl straat 37 II R. J. M. van der Linden, Warmond, Dorpsstr. B. 105 P. E. Lisiecki Noordwijk, Rembrandt weg 9 „Sole Mio" E. Locher, Sterkradc, Duitschland W. Ie Mair, Brugge (België), Vlaoningstr. 51 J. B. A. Marcus, Honselersdijk, Naaldwijkscheweg D 15 G C. E. Massee, Kloetinge, Marktveld A. Th. Meussen, Zutfen, Nieustad 117 J M. Olijerhoek, Zoeterwoude, Weipoort C. Pison, Al phen a. d. Rijn, Cornelis de Vlamingstr. 37 J. Plu, Amsterdam, Marnixstr. 290 F. Posthuma, Hennaaideradeel, Wom- mels C. W. Pouw, Oegstgeest, Nassau- laan 9 H. J. Reesink, Brummen, Kanons- dijk F 4 S. M. J. Reetman, den Haag, Nic. Tulpstr, 6 R. A. A. C. Roovers, N. O. Indië C. J. Schaaps en fam., Alkmaar, K. v. t. Veerstr. 15 M. H. van der Slooten, den Haag, v. Boetzelaarlaan 101 W. Stikvoort, den Haag, Schlegel- straat 81 S. A. M. Suijker, Rotterdam, Claes de Vrieselaan 92 D. P. J. Vilders, den Haag, v. Brakelstr. 36 II G. F. Voorhoeve, Nijmegen, Hazekampscheweg 28 N. VrolijkSpruit, Eindhoven, Va- renstr. 38 K. F. van der Walk en fam., Arnhem, Apeldoornscheweg 1 D. J. Wis- meier, N. O. Indië. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE HAARL.MEER. Een pierenverschrikster. Mej. G. M. P. te L e i d e n, is verdacht te Roelofarendsveen aardbeien te hebben geroofd. De verbalisant had de juffrouw gevraagd, wat ze daar deed, en zij had toen voorgegeven dat ze pieren zocht. Ver balisant had gezien, dat ze iets in haar mond stak; dat doe je geen pieren. Het O. M. eischt tegen de niet verscheenen verdachte 15 of 15 dagen; uitspraak 10 of 10 dagen. Hou-vast aan elkaar. I. I. te Hiliegom is verdacht dron ken te zijn geweest op 16 April. Verd. geeft toe bier te hebben gedronken, maar ontkent dronken te zijn geweest. Getuige N. W. van Hartingsveld, politie te Hilie gom, heeft gezien dat verd. in kennelijken staat was en wartaal sprak. Verd. ont kende, dat verbalisant 't gezien kan heb ben. Met z'n drieën hielden zij elkander vast, dus wie er van de drie slingerde, kon getuige niet constateeren. Verbalisant ha.d wel gezien dat ze ahe drie wat op hadden, maar verd. was het ergste onder den invloed. Het O. M. eischt 5 of 5 da gen. Verbalisant bevestigt op de vraag van den kantonrechter, dat verd. geen be kend staande drinker is. De kantonrech ter wil het daarom met 1 minder boete met verdachte probeeren. Wat een gladde tong vermag. Aan de orde is de aangehouden zaak tegen mej. G. D. contra J. U. te Leiden. Verd. is ten laste gelegd, dat zij *t verkeer in gevaar had gebracht te Hiliegom. Verd. had met de haar eigene radheid van tong gepleit, dat ze geen schuld had. Het O. M. en Re Majoor der Rijkspolitie hebben zelf den weg nu opgenomen en hebben wer kelijk den indruk, dat verd. nu in de ge geven omstandigheden geen schuld treft. Getuige C. van Roode te Hiliegom heeft gezien, dat verd. veel naar links reed met haar auto, evenwel reed zij tegen 't ver hoogde gedeelte, dat verd. voor een rij wielpad had aangezien. Het O. M. vroeg vrijspraak, welke door den kantonrechter werd uitgesproken. Goedkoop maar toch duur. P. C. de V., bloemist te Aalsmeer, is verdacht bagger te hebben getrokken en geplempt op een riet-korst. Deze bag ger behoorde niet aan verd. en hierdoor was een sloot van Rijnland verstopt ge raakt. Verd. erkende; door 'b graven van de sloot was z'n land afgebrokkeld. Getui ge J. Dracht, schuiten-verhuurder, had 15 schade geleden, een jacht kon er niet uit en de sloot moest opnieuw open gebaggerd worden, 't O. M. eischt 10 of 10 dagen met toewijzing der vordering. Verd. meende geen schuld te hebben. De kantonrechter vindt dat verd. een goed- koope manier heeft willen toepassen. De geregelde gang van zaken is te Aalsmeer, dat men zijn land afschoeit. Had verd. een schoeiing gemaakt, dan was baggeren niet noodig geweest. Nu was 't dubbel werk. Verd. wordt overeenkomstig den eisch veroordeeld. Geen aardige jongen. C. van H. te Aalsmoe r is op den Stommeerweg baldadig op twee meisjes ingereden, waardoor beiden waren geval len en de fiets van getuige D. van Emden was vernield. Getuige verklaart, dat op 19 Mei verd. op den Stommecrweg zijn rijwiel voor het hare had gedraaid. Verdachte liet verstek gaan. De schade had verd. geheel vergoed, waarom zij nu niet heel zeker meer wist of 't opzet was. Getuige lv. Jo- ren te Haarl.meer heeft gezien, dat verd'. z'n rijwiel voor dat van Daatje draaide. Of dit opzettelijk was geschied, daarvan was ze nu niet heel zeker meer. Het O. M. eischt 10 of 10 dagen. De kantonrechter vindt, dat, nu verd. de schade geheel heeft vergoed, hij met 3 of 3 dagen voor dezen keer er af mag komen. De zegel-plakkerij. J. van S., landbouwer, Yweg, Nieuw- V e n n e p, is verdacht geen zegels geplakt te hebben van 5 Jan. tot 3 Mei j.l. Verd. erkende, maar de arbeider had hem geen boekje gepresenteerd. 't O. M.: dit ontsloot u niet van de plicht bij de wet bepaald. Getuige F. Verhoeven aldaar verklaart bij verd. in loondienst te hebben gearbeid. Het O. M. eischt 19 maal 50 ets. of 19 maal 1 dag. Uit-spr. conform. LAATSTE BERICHTEN LEIDEN. Het muziekgezelschap Harmonie „De Post", directeur M. Bolderdijk, behaalde op het Groot Nationaal Concours te Haar lem in de afdeeling Uitmuntendheid met 235 punten een 2en prijs, zijnde oen zilve ren lauwerkrans en oen 4en prijs marsch- wedstrijd met 148 punten, zijnde een zil veren lauwertak. OMGEVING. BODEGRAVEN. Verdronken. Dinsdagvond halfaeht kreeg KI. Stoter, die aan toevallen lijdende was, terwijl hij een emmer water wilde scheppen in den Rijn voor de sluis, weder een toeval en viel te water. Daar de sluis openstond en 't water sterk stroomde, meende men, dat hij afgedreven was. Na geregeld dreggen (ook werd er door den heer Mulder verschil lende malen gedoken), werd zijn lijk na een kwartier vlak bij de plaats waar hij geval len was opgehaald. NIEUW-VENNEP. Koninginne-feesten. Het bestuur der Oranjevereeniging tc Nieuw-Venncp hield Dinsdag een goed bezochte vergadering. Besloten werd om evenals vorige jaren kin- der- en volksfeesten te organiseeren. De datum werd voorloopig vastgesteld op 28 Augustus a.s. Het programma zal nog nader worden bekend gemaakt. BINNENLAND. Inbraak te Blaricum. 600.gestolen. In den afgeloopen nacht hebben eenige tot nu toe onbekend gebleven personen in de woning van Ds. Roder te Blaricum aan den Torenlaan ingebroken. De inbrekers, die zich door het indruk ken van een keukenruit toegang tot de wo ning hebben verschaft wisten zich door het openbreken van verschillende kasten in de kamer der benedenverdieping een bedrag van 600.toe te eigenen. Van de daders, die zeer handig te werk zijn gegaan, werd door de politie geen spoor gevonden. Een auto te water. Hedennacht te ruim half twee reed een luxe-auto uit Vcchel, terugkeerend van de kormis te Asten nabij de fabrieken der firma J. A. Carp te Helmond in de Zuid- Willemsvaart. Do vier inzittende hoeren wisten zich gelukkig zelf uit hun benarde positie te redden. Een hunner liep daarbij ernstige verwondingen aan zijn hand op. Een andere auto, waarmee de gewonde naar een geneesheer aldaar zou worden vervoerd, reed echter in dc diepe berm- sloot aan de overzijde van den weg. Dit on geluk liep nogal goed af. Beide auto's zijn door een takelwagen uit het water ge haald. TELEGRAMMEN DE ANTI-FASCISTISCHE VLIEGTOCHT BOVEN MILAAN. Een scherpe nota van de Italiaansche regeering. BERN, 16 Juli. (V. D.). De Italiaan sche regeering heeft aan den Zwitserschen gezant te Rome een nota overhandigd, \aarin in scherpe bewoordingen geprotes teerd wordt tegen het feit, dat de vlieger Busanei in het kanton Tessino gelegen heid heeft kunnen vinden op tc stijgen en door gebrek aan waakzaamheid der Zwit- sersche politie zijn anti-Fascistische propa- gandavlucht heeft kunnen maken. De „Libera Stampa", een der Zwitser- sche dagbladen, dio in Tessino verschijnen, publiceert de mededeeling, dat Italiaansche geheime agenten uit Rome in Tessino zijn aangekomen om op eigen hand op Zwit- sersche gebied een onderzoek naar 't geval Basanei in te stellen. Van de zijde der Bondsregeering wordt medegedeeld, dat tegen een dergelijk on derzoek niets kan worden gedaan, zoolang de agenten geen politieke handelingen ple gen. DE ONRUST IN BRITSCH-INDIE. Ernstige opstootjes in Oost-Bengalen. De ernstige onlusten tusscheu Hindoes en Mohammedanen in 't Oosten van Ben galen duren nog voort. In drie dagen tijd zijn in totaal 14 personen gedood. De Mo hammedanen zijn in de meerderheid, zoo dat op sommige plaatsen vele Hindoes zijn gevlucht. Te Mangaria zou een Hindoe-fa milie door Mohammedanen zijn vermoord, waarna de lijken werden verbrand. De po litie doet vcrgecfsche moeite de orde te hèrstellen. Er wordt militaire versterking naar het opstandige gebied gezonden. Dank aan president von Hindenburg! AKEN, 16 Juli (V. D.). De leiding der ontbonden Stahlhelm-troepen heeft na mens de Nationale Frontsoldaten-beweging in het Rijnland een telegram gezonden aan Rijkspresident von Hindenburg, waarin den President dank wordt gezegd voor de door hem bewezen trouw aan de Front soldaten. Weer een bomaanslag op een rijdende auto bij Posen. WARSCHAU, 16 Juli. (V. D.). - Giste ren werd op den grooten straatweg bij Posen voor de derde maal in korten tijd BIOSCOPEN. Casino: Goedgckeuvd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. een bomaanslag op een rijdende auto ge pleegd. Dc auto vloog in brand en brandde geheel uit. De chauffeur kwam er met eenige lichte verwondingen af. Het onder zoek, door de politie ingesteld, bleef zon der resultaat. De „Graf Zeppelin" weer naar het Noorden. Hedenmorgen te 7.14 (7.34 A'damschc tijd) is de „Graf Zeppelin" bij prachtig helder weer opgestegen om zijn tweede vlucht naar hcè Noorden tc maken, naar Tromsö en naar de Noordkaap. Dc vlucht geschiedt onder commando van kapitein Lehmann. Aan boord bevin den zich 22 passagiers, onder wie generaal Nobile. Om 12 uur hedenmiddag passeerde de Zeppelin Eisleben (Thüringen). MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 16 Juli. Vee. Aanvoer: 298 vette kalveron 86—92, 80—86 en 6876 cent per kg. levend gewicht; 70 nuchtere kalveren 10—18 per stuk; 460 varkens vleesohvarkens 90110 kg. 7677 cent, zware 7375 cent en vette 6971 cent per kg. sla oh tge wicht. R'VEEN, 16 Juli. Groentenveiling. Snij- boonen 1.401.60, idem afwijkend 1.25, stek 7085 cent, prinsesseboonen 2.70 2.80, idem zonder draad 3.10, dubbele stam 1.902.05 per 10 kg.; Augurken: fijn 6.20—6.90; fijnbasterd 2.80, bas terd 1.45, grof 0.951.05, bommen 60 70 cent, stippel 55 cent alles per 25 Kg. BOSKOOP, 16 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 16 cent, Golden Ophelia 1721 cent, Marcel Rouycr 25 cent, Hadley 6170 cent, Clau dius Pernet 6280 cent, Columbia 3552 cent, Butterfly 25 cent, Mac Kellor 6371 cent, Wilh. Kordes 34 cent, Rosalandia 36 73 cent, Phoebc 6675 cent, K. A. Vic toria 27 cent, Florcx 7491 cent', Winnet 41 cent, Polyanbharozen 50100 cent. Di versen: Dahlia's, grootbloemig, Gladiolen 811 cent, Lelies Tigrinium 61 cent, Cle matis Durandi 50 cent, Pliysalis Franchctti 3238 cent, Clematis mr. Patijn 1.30, Gerbera 51 cent. WOERDEN, 16 Juli. Kaas. Aangevoerd 518 partijen. Ie kwaliteit 3513, le kwa liteit met rjjksmerk J 4418, 2c kwaliteit 3812, zware 49. Handel matig. KATWIJK a. d.. RIJN, 15 Juli. Groen tenveiling. Duo of York per kist van 25 kg. 1.101.30; idem drielingen idem 60 90 cent, eerstelingen idem 1.201.80, id. drielingen idem 6090 cent, peen per 100 bos 7.5010.60. Aanvoer: 500 kisten grootc aardappelen, 30 kisten drielingen, 4425 bos peen. TER AAR, 15 Juli. Veiling „Tuir.dersbe- lang''. Snijboonen 1.301.65, Prinsesse boonen 3.203.40, Augurken: fijn 6.20 1.50, fijnbasterd 2.40, basterd 1.40. grof 1.00, bommen 50 cent. Veiling „St. Phocas". Prinsessebuo- nen 3.05—3.20, snijboonen 1.35—1.45 per 10 kg.; Augurken: fijn basterd 2.60 —2.80, basterd 1.35—1.40, grof 1.00—1.05 K. K. 50—55 cent en stippel 45—55 cent alles per 25 kg. LOOSDUINÊN, 15 Juli. Groentenvei ling. Bloemkool le soort 11—33, 2c .soort 413, rijen komkommers le soort 1.20 7.30, 2e soort 1.003.20, gele le soort 2.90—1.20, 2c soort 1.20—2.10, witte le soort 2.704.20, 2c soort 0.601.40, perziken le soort 1527, 2e soort 8.90 17.3e soort 5.S09.10, andijvie. 1.403.50 per 100 stuks, meloenen le sqort 58—105 cent, 2e soort 14—37 cent pot stuk, roodokool 1.60—3.40, aardappelen 2.405.70 erwten 43,stokprinsesscn 3132, stamprincessen 1624, snijboo nen 2026, groot e boonen 2.60S.70, boonenstek 8—17, komkommerstek 0.50 1.00, aalbessen 2628 per 100 kg., to maten A 8—10.i0, B 8—10.20, C. 7.30 10.10, CC 4.00—6.70, bonken 5.70— 7.10 per 50 kg., postelein 4548 cent per 6 kg., spinazie 20—66 cent per 1 kg. drui ven 74116 cent per kg., peen 5.00—6.50, rabarber 1.502.70, selderie 1.00, pie terselie 1.50, kroten 1.90—2.per 100 bos. VEUR, 15 Juli. Eierenveiling. Op de lie den gehouden eierenveiling in café „Het Wapen van Vour" werden aangevoerd: 1419S kippeneieren 5.507.20 en 463 eendeneieren 4.055.50 per 100 stuks; 116 kippen f 0.50—1.65, 1 eend 1.00, 100 konijnen 0.304.50 cn 18 duiven 1625 cent per stuk. KOUDEKERK (Rijndijk), 15 Juli. Eierenveiling. Aanvoer 6449 stuks. Prijzen kippeneieren 5.806.70, eendeneieren 5.30—5.80 per 100 stuks. Boter 7050 cent per pond. WiaSELNOTEEKl NGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.33 Londen 12.0815/ New York 2.481/r. Parijs 9.78 Brusse 34.721/» Zwitserland 48.31 Milaan 13.02 Madrir 28.721/» Oslo 66.60 Kopenhagen 66.60 .Stockholm 66.821/» Weene? 35.10 Praag 7.38 Boedapest

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3