DINSDAG 15 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 8 DE HEILIGDOMSVAART TE MAASTRICHT. - Een groep uit den kleurrijken stoet, die Zondag rondtrok. De aankomst van Aartshertog Maximiliaan van Oostenrijk DE BEGRAFENIS DER SLACHTOFFERS van de mijnramp in Silèzië heeft onder overweldi gende belangstelling plaats gehad. De aangrijpende plechtigheid bij de groeve TE 'S-HERTOGENBOSCH heeft Zondag de plechtige 0. L. Vrouwe Ommegang plaats gehad. De Gildemeesters in den stoet ZWEMMEN Wedstrijden De Zijl. Het bestuur van „de Zijl" verzocht ons eraan te willen herinneren, dat morgen Onherroepelijk de inschrijving voor de volkswedstrijden op Woensdag 23 Juli sluit. WATERPOLO A. Z. C. I—A. Z. C. II 4—1. Vele sportliefhebbers maakten gister avond, wegens niét opkomen van de W. Z. C. „De Gouwe" uit Waddinxveen een vergeefschen tocht naar het Alphensch zwémbad. Toch werden we niet geheel te leurgesteld, daar in plaats hiervan een wedstrijd werd gespeeld tusschen het le en 2c zevental van A. Z. C. Voor de rust wist A. Z. C. I een 10 voorsprong te verkrijgen. In de 2c helft bracht Thun uit een voorzet van Raaphorst spoedig den stand op 20. Opnieuw krijgt Thun het leder te pakken, zwemt mooi op cn plaatst naar van Leeuwen, die den bal in het net plaatst. (30). P. v. Leeuwen vergroot dan met een kalm schot den voorsprong (4—0). Eisdens heeft daarna het genoegen met een schot uit het midden voor A. Z. C. II de eer te redden. (41). De competitie. Woensdagavond worden in de zwemin richting aan den Hooge Rijndijk voor de competitie van den N. Z. B. twee wedstrij den gespeeld, nl. L. Z. C. IDe Jonge Kampioen I en L. Z. C. IIDe Jonge Kampioen II. WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. De 13e étappe PcrpignanMontpèllier (164 K.M.) won Peiissiér in 4 uur 55 min. 19 sec.; 2. Guerra, 3. A. Magne, 4. Lelucq, 5. Nébe, 6. Buysse, 7. Demeysere, 8. Ro- bache, allen in 4.58.13è Het algemeen klas sement luidt: 1. Leducq, 2. Magne, 3. Guer ra, 4. Demuyscre, 5. Pelissier, laatstge noemde 19 min. achter op den leider. SCHAKEN HET LANDEN-T0URN00I TE HAMBURG. Het landenschaaktournooi te Hamburg is Zondag begonnen. De eerste uitslagen luiden: le ronde: NederlandOostenrijk 22, PolenHongarije 3 1/2—1/2; Letland—IJs land 40, LitauenFinland 13, Ver. StatenFrankrijk 11/22 1/2, Roemenië Spanje 3 1/21/2, ZwedenTsjecho Slowa kije 1/2—3 1/2, DuitschlandEngeland 3— 1, NoorwegenDenemarken 04. 2de ronde: NederlandDenemarken 21 (1 partij afgebroken), PolenLitauen 2 1/211/2, HongarijeOostenrijk 22, FinlandLetland 22, IJslandVer. Sta ten 13, FrankrijkRoemenië 2 1/211/2 SpanjeZweden 13, Tsjecho Slowakije Duitschland 11/221/2 (1 partij afgebro- nke), EngelandNoorwegen 3 1/21/2. De stand na de tweede ronde luidt: Po len, Letland 6 punten, Amerika 51/2, Tsjecho Slowakije. 5'*, Roemenië, Finland 5, Duitschland 4 1/2*, Engeland 41/2, Ne derland, Denemarken 4*, Oostenrijk, Frank rijk 4, Zweden 3 1/2, Litauen, Hongarije 21/2, Spanje 11/2, IJsland 1, Noorwegen 1/2 punt. WANDELSPORT DE AFSTANDMARSCHEN VAN DEN N. B. L. 0. TE NIJMEGEN. Gistermiddag zijn de vierdaagsché af- standsmarschen van den Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoeding officieel geopend met de vlaggenparade, welke steeds met eenig officieel ceremonieel gepaard gaat. Op het binnenplein der Koloniale Re serve werden om één uur do vlaggen van de landen, waaruit de deelnemers aan de Afstandmarsohen gekomen waren, gehe- schen. Reeds wapperde aan een der standaards de N. B. L. O.-vlag, de oranjebaan met groen kruis. De commissie voor de organisatie der N. B. L. O.-marschen stond voor het front veel officieren van infanterie en In disch leger. Opgemerkt werden jhr. mr. J. W. Schorer, algemeen leider der marschen en J. N. Breunese, kapitein der infanterie, algemeen secretaris; do commandant, ko lonel res.-overste Barendse, de comman dant der Kon, Marechaussée enz. In carré stonden opgesteld de groep van de Road Walking Association en naast de Engelschen de Franschen en de Duit- schcrs. Op het uur der vlaggenparade bleken de Bossche deelnemers nog niet aanwezig te zijn. Hun boot had eenige vertraging gehad, zoodat zij met een lateren trein te Nijmegen arriveerden en omstreeks half drie op het plein der Prins Hendrik Ka zerne arriveerden. De Nedcrlaridscbe deelnemers werden bij de vlaggenparade- vertegenwoordigd door het aan de marschen deelnemende detachement der Koloniale Reserve, dóór een afdeeling van het Binnenlandschc leger en een groep deelnemende burgers. De muziek der Koloniale Reserve luis terde de plechtigheid op. Het eerst ging de Noorsche vlag in top, dan werd door een soldaat van het Indische leger dc En- gelsche vlag in top geheschen, terwijl dc muziek de nationale hymne speelde en de Engelschen den vaandelgroet brachten. Achtereenvolgens werden de Fransche en Duitsche en Nederlandsche vlaggen on der het spelen der verschillende nationale hymnen ontplooid. Hiermede was de eenvoudige maar treffende plechtigheid van den officicolen inzet van de vierdaagsohe afstandsmar- schen verricht. Gisteravond werd degebruikelijke tap toe gehouden van uit de Vereenigingcn. Jammer, dat het weder niet medewerk te en er voortdurend regen dreigde. De muziek der Koloniale Reserve, de hoorn blazers van de Grenadiers en Jagers en de pijpers van de Mariniers, speelde de verschillende nationale liederen. Honderden deelnemers aan de marschen hadden zich verzameld op en om het bor des der vereeniging. Officieren van ver schillende wapens werden opgemerkt en de buitenstaanders ontbraken niet op het appèl. Tegen half tien werd de militaire tap toe geblazen en werden de groote groepen gesteld voor de marsch door de stad naar Prins Hendrik-kazerne en het daaraan grenzende tentenkamp. De animo om deel te nemen aan de vierdaagsche afstandsmarohen is dit jaar weer bijzonder groot. In totaal hebben er 1650 deelnemers in geschreven; 325 voor de 55 K.M.; 485 voor de 50, 810 voor 40 en 30 voor 30 K.M.; tot do laatste categorie behooren burgers tusschen de 14 en 16 jaar. Zestig dames gaven zich liefst op; hier toe behooren o.a. de vrouw en de zuster van den secretaris van den Boud: me vrouw BreuneseKüng uit Den Haag en mejuffrouw H. Breunese uit Rotteixlam. LUCHTVAART VLIEGTUIG NEERGESTORT BIJ MERSEBURG. Twee dooden. Gistermiddag is in de nabijheid van Schkopan bij Berseburg (Duitschland) een ernstig vliegongeluk gebeürd. Een oefen vliegtuig, van een academische vliegers- groep uit Dresden met een bemanning van 2 koppen was 'bij Schkopan geland, waai de piloot een familielid bezoeken wilde. Toen het vliegtuig gestart was voor den terugtocht stortte het plotseling van een hoogte van ongeveer 40 M. neer. Het vliegtiug werd volkomen verpletterd. Dc piloot werd dood van onder de overblijf selen te voorschijn gehaald. Do passagier is in zwaar gewonden toestand naar het ziekenhuis te Merseburg overgebracht, waar hij echter bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. UIT DE OMGEVING N00RDWIJK. Het getal raadsleden. Door den mi nisterraad is een wetsontwerp aangeboden aan de Tweede Kamer der Staten Gene raal bij aanneming waarvan het vaststaat dat bij de in het volgende jaar te houden verkiezingen voor den gemeenteraad 15 in plaats van 13 raadsleden zullen worden gekozen. Vergunning. Door B. en W. is aan de N.V., Zeebad Noordwijk, een verlof ver leend uitsluitend voor den verkoop van alcoholvrije dranken voor het Zuiderbad. Zweefvliegen. Reeds gedurende een paar maanden werden in onze gemeente op bepaalde dagen op het strand tusschen Noordwijk en Zandvoort proeven genomen met zweefvliegtuigen door Hollandscho vliegers. Bioscoop. Naar wij vernemen zal in de pas vergroote zaal van den heer Alders aan de Voorstraat reeds vóór den aan staanden winter een bioscoop worden in gericht. De Vinkenlaan. Naar wij vernemen is thans door het gemeentebestuur met den heer Trompert nadere overeenstemming bereikt over het aanleggen van de Vinken laan, zoodat deze straat binnenkort in zijn geheel zal kunnen worden aangelegd. OP DE NIEUWE ALGEM. BEGRAAFPLAATS TE HILVERSUM is Maandag wijlen de heer J. H. Marinus, dir. Ned. Ind. Lanjd- syndicaat, ter aarde besteld. Prof. de Louter, uit Leiden, spreekt aan de groeve Gestichtsuitbreiding. Aan de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting te Ermelo is vergunning verleend dóór B. en W. om het in deze gemeente gelegen on voor zwakzinnige en achterlijke kinderen be stemde gezicht uit te breiden. De muziektent. Door hét bestuur van het fanfarecorps „St. Jeroen" is aan dén raad het verzoek gericht de bestaande muziektent op het Lindenplein te vergroo- ten. NOORDWIJKERHOUT. Postkantoor. Gisteren is de vlag geheschen op de kap van den nieuwbouw aan de Havenstraat alhier, zijnde het nieuwe postkantoor met bijgebouwen an nex winkelhuizen. Binnen afzienbaren tijd zal een en 'ander gereed zijn en kan het oude postgebouw, wat voor het Noordwij- kerhout van heden minder geschikt wordt, verlaten worden, wat aan postambtenaren en publiek veel gemak zal verschaffen. WARMOND. Gevonden voorwerpen. Ten bureele van de politie zijn de navolgende gevon den voorwerpen gedeponeerd: een jon genspet, een zwempak, een windkussen, e?n étui van een sigarenpijp, een sleutel. Tevens is aangifte 'gedaan van het vérlie zen van een zilveren livrette horloge. Geboren: Johanna dochter van P. de Vos en A. M. Bolman Alida Jacoba Maria dochter van H. II. Haverkort en H. M. Sneeboer. Getrouwd: Cornelis Verwaal oud 27 jaar en J. G. Heemskerk oud 23 'jaar. Gevestigd: A. L. N. Pott van Duitschland W. Oh. Boelhouwer van 's-Gravenhage H. Wolters van Duitsch land J. P. Sikking van Noordwijk M. Cats van Katwijk H. A. Simons van Nijmegen A. C. v. d. Geest van Alkemade R. J. M. v. d. Linden van Leiden. Vertrokken: F. J. M. van Noort naar Zoeterwoude J. A. Vosselmaji en gezin naar Sassenheim J. P. Sikking naar Haarlem M. W. Spoor naar Lei den J. H. v. d. Hoek naar Warmenhui- zeii H. Hoogeveen naar Hoofddorp J. Séhoneveld naar Kethel. WASSENAAR. Pastoor Tholeriaar. Gisteren herdacht onder groote belang stelling Pastoor Tholenaar zijn 75sten ver jaardag. Om 7 uur werd door den jubila ris een plechtige H. Mis opgedragen, waar bij vele geloovigen aanwezig waren en het zangkoor een 4-stemmige Mis van Loots uitvoerde. Een auto gevonden. Op den Katwijk- schen weg is een auto, merk Fiat, onbe heerd aangetroffen. Het bleek, dat de eige naar S. uit Den Haag van niets wist en den wagen dus ook niet had vermist. Botsingen. Bij het viaduct reden een auto, bestuurd door B. uit Den Haag en een motor, bestuurd door P. uit Rotter dam tegen elkaar, op, waarbij beide voer tuigen werden beschadigd. In de Kerkstraat is gisteren een hardsteenen paal door een aiito uit den grond gerukt. Een vrachtauto, met steenen geladen en bestuurd door V. alhier, reeci Maandag middag in de Berkheistraat tegen een boom op, nadat een deel van de afraste ring ter plaatse was vernield. De auto werd licht beschadigd. Op den Katwijkschen weg nabij de grens der gemeente is een Mercedes-auto, bestuurd door B. uit Frankfort aan de Main, tengevolge van teveel uithalen, in een sloot terechtgekomen. De inzitténden kregen geen letsel, maar de auto werd ernstig beschadigd. Met den kraanwagen van garage Jansen werd het voertuig ge licht en weggesleept. Doordat een baud sprongbreed Maan dagavond een Studebaker, bestuurd door Mevr. F. uit Haarlem, via de trambaan in een sloot langs den Groot Haesebroekschcn weg. De inzittenden bekwamen geen let sel, terwijl de auto slechts licht werd be schadigd. De kraanwagen van garage Jansen bracht den wagen weer op den weg. Het tramverkeer ondervond pl.m. 40 minuten vertraging.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 8