LAND- EN TUINBOUW MARKTBERICHTEN MAANDAG 14 JULÏ 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER naar waarnemingen in den morgen van 13 Juli 1930, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerstand 765.9 te La Coreana. Laagste barometerstand: 752.4 te Shierlds Verwachting tot den avond van 15 Juli. Matige, tijdelijk wellicht toenemende, zuid-westelijke tot westelijke, mogelijk ijdelijk noord-westelijke wind. Zwaar be wolkt met regenbuien en tijdelijke opkla ring. Weinig verandering in temperatuur. WATERTEMPERATUUR: Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 21 gr., 12 uur 21 gr. en 3 uur 21.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 18.5 gr. 12 uur 19 gr. en 3 uur 19.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 9.44 uur tot Dinsdagmorgen 4.26 uur. LUCHTTEMPERATUUR: 18.— gr. C. R. K. STUDENTEN-VEREENIGING „ST. AUGUSTINUS". Het bestuur der R. K. Studentenver- eeniging „St. Augustinus" is voor den cur sus 19301931 als volgt samengesteld: H- J. Brückel, praeses; A. L. Bollen, vice- praeses; Mej. A. P. M. Egelie, ab-actis Ia; H. J. M. ten Berge, quaestor; A. O. H. Tellegen, ab-actis II; R. H. Hendrichs, as sessor; L. H. C. Perquin, unie-afgevaar digde. De inlichtingen-commissie is als volgt samengesteld: H. J. Brückel, praese's; L. H. C. Perquin, secretaris, Rapenburg 24, Leiden; Mej. A. P. M. Egelie, J. van 01- debarneveldtlaan 88, Den Haag; Pater G. Dolle O.F.M., Moderator, Haagweg 13, Leiden. De inschrijving van eerste jaars zal plaats hebben op Dinsdag 23 September, in het Qebouw .„Eigen Huis", Rapenburg 24, Leiden. „KENNIS IS MACHT". l'n het jaarverslag over den toestand van het Genootschap „Kennis is Macht" en zijne middelb. handelsavondschool schrijft de secretaris, de heer A. W. Vink; na een woord van hulde aan de nagedachtenis van het overleden gedelegeerd bestuurslid K. Sijtsma, o.m. het volgende: De handelsavondschool blijft zich nog steeds in gestadigen bloei verheugen. De opbrengst aan schoolgelden heeft f 10.200.45 bedragen. Bij vergelijking van deze op brengst met die over het jaar 192S blijkt, dat er een vooruitgang is waar te nemen van f 610.65. In verband hiermede zij aan den Directeur en aan de leraren van de school een woord van hartelijken dank gebracht voor de door hen in het afgeloo- pen jaar verrichte werkzaamheden. Over de school zelve merkt de directeur, de heer A. J. J. Verbrugge o.m. op: Het jaar 1929 begon met een totaal aan tal leerlingen van 392, waarbij 10S vrouwe lijke en op 1 Januari 1930 waren die cij fers resp. 414 en. 114. Alweer dus een ver meerdering, terwijl nog steeds groote vraag bestaat naar jongste en aankomende kantoorbedienden. Meerdere malen "kwam op een aanvrage geen enkele sollicitant, zoodat met genoegen geconstateerd kon woi-den dat alle leerlingen een betrekking hadden. Aan het eindexamen namen deel 125 van de 132 leerlingen uit de verschillende exa menklassen en daarvan slaagden S8 jon gens en meisjes dus ruim 70 pet. Algemeen klaagden de leeraren over vermindering van vlijt en van lust in wer ken bij de leerlingen, vooral gold deze klacht voor de klassen, waai'in het eind onderwijs gegeven wordt. We zullen ho pen, dat de ijver der leeraren een terug slag moge vinden bij de leerlingen, zoodat die klacht spoedig tot het verleden moge behooren. Veertigjarig jubileum. Heden herdacht de heer M. Schipaan- boord zijn 40-jarig jubileum in dienstbe trekking bij de firma Tieleman en Dros, fabriek van verduurzaamde levensmiddelen De jubilaris werd hedenmorgen ten kan tore van de directie door den oudsten ven noot, den heer H. W. Tieleman, ontvangen en hartelijk toegesproken. De heer Tiele man prees den jubilaris als man van ouden stempel, uitblinkend door ijver en plichts betrachting. Spr. hoopte, dab de jubilaris nog vele jaren in dienst der firma nuttig werkzaam moge zijn en zulks ook voor zijn familie. Als blijk van erkentelijkheid over handigde de heer Tieleman hem een enve loppe met inhoud. Daarna werd de jubilaris door onmid dellijke. chefs en collega's in de af deeling buitenlandsch magazijn ontvangen en door den heer Faes hartelijk gelukgewenscht. Als stoffelijk aandenken werd hem een olectrische lichtkroon aangeboden. Gisteren heeft de zeereerw. Pater L. Van Winkel O. F. M., missionaris in Bra zilië, in de Hartebrugskerk een pre dicate gehouden over het missiewerk in Brazilië. Een collecte voor een nieuwe kerk in Brazilië bracht op f 429. Voor het Mercurius examen Boekhouden o.a.v. is geslaagd de heer W. F. van Ulden, leerling van het Genootschap „Kennis is Macht", leeraar Mr. H. D. M. Knol. Voor het examen M.U.L.O. zijn te 's-Gra- venhage geslaa_ i onze stadgenooten J. G. J. Teegelaar, W. F. de Ridder, W. F. Kop- peschaar en J. Jongeleen; voor het diploma B.J. v. Houten, J. Wassenaar en J. P. Olivier. De bus-collecte van de Stichting „Jc- ruël", Middelstegracht 3, voor het tijdens de a.s. schoolvakantie uitzenden van kin deren naar het Gooi bracht 320.40 op. Dit is ruim honderd gulden minder dan verle den jaar, toen er met open schalen is rond gegaan. Wel een bewijs zoo schrijft men ons dat met gesloten bussen de oogst niet zoo vruchtbaar is. De commandant van de Vrijw. Brand weer, de heer de Cler, bemerkte gister avond ongeveer half elf, dat er iets lag te branden in de dakgoot van het onbewoonde perceel Rijnsburgerweg 123. Bij onderzoek bleek het behangselpapier te zijn, vermoe delijk door jongens, die zich toegang had den verschaft tot het huis, daarin gewor pen. De heer de Cler heeft het vuur ge- bluscht. De brandweer kwam met de mo torspuit ter plaatse, 'och behoefde geen dienst te doen. Aangehouden is de los-werkman C. v. d. L., die nog 3 maanden gevangenisstraf we gens verduistering moest ondergaan. Ondertrouwd: P. G. H. A. Grirn- mon jm. en A. M. Kuijper jd. B. Erades jm. 22 j. en J. Schaap jd. 22 j. F. J. M. v. Hal jm. 23 j. en J. Blok jd. 17 j. C. Ouwehand jm. 27 j. en H. Renes jd. 21 j. W. v. Fruchten jm. 22 j. en A. K. Dam jd. 17 j. J. C. v. Ruiten jm. 24 j. en M. A. Vreeburg jd. 27 j. G. v. Brummelen jm. 26 j. en A. Kramers jd. 26 j. W. Oosterom jm. 24 j. en J. Warnaav ]d. 24 j. H. W. v. Oosten jm. 23 j. en W. Simonis jd. 19 j. H. v. Brero jm. 24 j. cn H. A. J. Nijssen jd. 23 j. W. Neuteboom jm. 26 j. en J. v. As jd. 25 j. V. Stokhuizen jm. 30 j. en J. Seriier jd. 26 j. J F. Landesbergen jm. 30 j. en A. Stikkeiormn jd. 24 j. P. de Boer jm. 29 j. en J. Kukler jd. 24 j. J. A. Brouwer jm. 22 j. en L. Sloos jd. 17 j. H. Breedeveld jm. 29 j. en C. Warmond jd. 26 j. J. Faas jm. 24 j. en J. Nieuwen- huizen jd. 22 j. A. Nieuwenburg jm. 25 j. en M. Slegtenhorst 21 j. PAPIER ALS GRONDBEDEKKING TUSSCHEN DE PLANTEN Voor een paar jaar werd er nogal eens gewag gemaakt van een, als we het wel hebben, Amerikaansche vinding om de zwarte grond tusschen planten en even tueel struiken met papier te bedekken. Wij stonden toen zeer sceptisch tegen over deze zaak en beschouwden haar toen als een „Amerikaansch" nieuwtje, dat wel heel gauw vergeten zou worden. De prijs alleen zou, behalve andere bezwaren, 't wel bot een onmogelijkheid maken. Toch schijnt het niet vergeten te zijn en zelfs in een ander, meer practisch, meer nuchter land, opnieuw op te duiken. Thans hoorden wij n.l„ dat in Duitsch- land dit „nieuwtje" gelanceerd wordt. De prijs moet thans aanmerkelijk lager ko men dan indertijd toen Uncle Sam er mee voor den dag kwam. En onvoorbereid komen ze niet, want er zijn het vorige jaar onder leiding van Dr. Reinhold proeven mee genomen. De proeven hadden plaats op zeer hu- musrijken grond, en worden, als we goed zijn "ingelicht, thans nog voortgezet. Naar aanleiding van een gesprek, dat wij eenigen tijd geleden, met een onzer lezers hadden en waarbij wé heb over deze zaak heel eventjes hadden, deelen wij thans volgens belofte er iets meer van mede. Het papier wordt thans veel goedkooper geleverd, dan indertijd volgens de Ame rikaansche mededeeling mogelijk was. Toch vinden wij de prijs nogal hoog en kunnen nog haast niet gelooven, dat er eenig ren dement in zit. Vooral niet bij de tegen woordige lage prijzen voor zoo goed als elk product. Per vierkante Meter komt het papier nog op 6 cent waarbij nog komt het ar beidsloon voor het leggen van eht papier. Men mag nu wel rekenen op 95 cent, a één gulden per R.R. of 675 a 700 gld. per H.A. Als men dan nog de risico moet rekenen voor het geval het middel weinig of geen uitwerking vertoont, dan zal natuurlijk in de gunstigste gevallen en de winst alleen door deze papierbedekking verkregen, wel 1500 gulden per H.A. moeten zijn. Anders waagt men zich toch niet aan een tamelijk riskant experiment, dat 700 gld. per H.A. kost. Wij kunnen wel vast mededeelen, dat het ons vorkomt dat de proef, als men die al nemen wil op niet al te groote schaal genomen moet worden. Liever zouden wij adviseeren, no geen poosje te wachten tot dat Dr. Reinhold ons iets meer kan mede deelen. Het blijkt wel da-t een oogstvermeerde- ring en -vervroeging bereikt kan worden, j Vooral deze vervroeging is voor onze tuin ders van belang, omdat elke dag ver vroeging van den oogst een beduidende winstverhooging kan beteekenen. Maar zooals tot dusverre reeds is opge vallen kan dit succes alleen geboekt wor den op sterk humeuzen grond, zwaar veen- achtigen bodem, waarbij de grondwater stand zoodanig is dat de meest gewenschbe vochtigheid van den bodem bereikt wordt. Zoodra de grond lichter en droger wordt, zoodra ook vermindert de kans op succes zéér snel. Dit lijkt ons zeer bedenkelijk voor alge- meene toepassing van het middel. Heb voornaamste dat het middel tot stand brengt en waardoor het stimuleerend op de vroegrijpheid en grootte van den oogst inwerkt is wel de verhooging van de grondwarmte. Gewassen die daar niet zoo veel om ge ven zullen dus minder goede resultaten ge ven dan die dit wel op prijs stellen. Zoo bleek ook wel uit de proeven van Dr. Rein hold, dat bij erwten weinig succes te boe ken viel en bij komkommers een beduiden de meer-opbrengst viel i- constateeren. Er zijn echter meer factoren dan deze bodeniver armen cl .3 werking, die invloed op het gewas hebben. Het zwarte papier slorpt gretig de zon- nes&ralen op en houdt deze vast of staat deze aan de onderliggende hoeken aarde af, die daardoor verwarmd worden. Deze verwarming kan zeer aanzienlijk zijn en neemt toe met den duur dat de zon schijnt( zooals te begrijpen is. Maar de afkoeling des nachts is ook veel minder daar de warmteuitstraling ver hinderd of opgehouden wordt door het pa pier. En wanneer nu de onderliggende grond ook nog voldoende vochtig is, dan heeft men al een zeer machtig middel om den grond aanmerkelijk warmer te houden dan bij onbeedekten bodem. Het papier verhindert de verdamping, de warmte anders daardoor aan den grond onttrokken blijft nu bewaard en zal haar invloed doen gelden op den groei der plant. Men rekent ook met het feit, dat een verhoogde bodemtemperatuur een verhoog de werkzaamheid der bacteriën mede- brijgt, wat eveneens een gunstigen invloed heeft. Een ander voordeel is dat de kosten voor onkruidbestrijding aanmerkelijk dalen, daar de onkruidontwikkeling onder het papier zoo goed als stil staat en wat al groeide verkwijnt. Alleen in de rijen, dus op het onbedek te gedeetle zal de ontwikkeling blijven on dus de bestrijding door moeten gaan. Dit is geen bezwaar, daar het papier sterk is, waardoor het zonder bezwaar doenlijk is over de papierstrooken te oiopen. Dit zijn wel de voornaamste factoren die mogen gelden als voordeel te brengen. Andere factoren worden ook nog wel eens aangevoerd, doch deze lijken ons noch ten voordeele, noch ten nadeele van betee- kenis te zijn. Alleen de vochtigheid van den bodem lijkt ons een teer punt. De natuurlijke vochtigheid moet goed zijn, onafhankelijk van regen, zelfs onafhan kelijk van nonnalen regen, daar na het be dekken van den grond de regen geen in vloed van beteekenis meer heeft op de vochtigheid van den grond. Ht is misschien voor deze en gene e-en reden om eens in 'b klein een proef te ne men. Voor dezulken zullen we gaarne het adres waar het papier te verkrijgen is op geven. Maar we raden af om op groote schaal proeven te nemen. 't Is nog te riskant en.... we kunnen geen flinke tegenslagen bij de vele, die we al hebben, voor onze rekening nemen. Zelfs zouden wij bijna adviseeren: wacht nog maar wat met proefneming tot Dr. Reinhold wat meer ervaringen heeft opge daan. Want het komt ons voor, dat het bedek ken van den grond en het gedurende lan gen tijd bedekt houden er van wel eens een ongunstigen invloed op de gezondheidstoe stand van de bodem kan hebben. „Rotterdammer". LAATSTE BERICHTEN VERDUISTERING VAN POSTWISSELS DOOR EEN BEAMBTE VAN HET POSTKANTOOR. Uit Bussum wordt ons gemeld: Vanochtend bood een 20-jarig jong- mensch ten postkantore te Bussum een postwissel aan van f 55.—. Toen de amb tenaar bemerkte, dat de wissel niet voor kwam op de controle-lijst belde hij de polite op. De jongeman beweerde, dat hij de postwissel in de Nassaulaan had gevonden. Het bleek, dat hij nog een postwissel Bij zich had van f20, bestemd voor Amersfoort, waar hij voorgaf' to wonen. Bij nader verhoor is uitgekomen, dab hij sorteex-der is aan het postkantoor van het Centi-aal Station te Amsterdam, en dat hij in de nabijheid van Amsterdam woont. De 20-jarige jongeman, die de vijf-jarige H. B. S. heeft doorloopen, had geen voor hem passende positie kunnen vinden en had tenslotte deze betrekking aangeno men. Uit geldnood heeft hij postwissels onderschept. Te Amsterdam had hij er reeds een van f 10 geind. Dat hij in zenuwachtige toestand moet hebben behandeld blijkt wel hieruit, dat hij toch zeker moet hebben geweten, dat een postwissel, welke aangeboden woi-dt van een stempel van de plaats van in woning van den geadresseeixle ie voorzien Een dronwen autobestuurder. En hoe hij trachtte de agenten te ontvluchten. Uit Amsterdam wordt gemeld: Eenigc agenten zijn in het Bilderdijk-park op de treeplank g'espronken van een al daar rijdende auto teil einde den bestuur der, die onder den invloed van sterken drank verkeerde, aan te houden. Deze be stuurder had daarna langs het hek van het Bilderdijkpark gereden, waarbij hij blijkbaar de bedoeling had, dat de agenten beklemd zouden raken tusschen dc auto en dat hek. De dronken bestuurder, een 2S-jarig mon teur, wonende te Leiden is later naar het bureau overgebracht. Vee-dief te Nijmegen gearresteerd. Zeide uit Alp hen aan den Rijn te komen. Door de Nijmeegsche recherche werd heden op de veemarkt aldaar aangehou den een zekere Kok, die zeido uit Alphen aan den Rijn afkomstig te zijn. Hij ver kocht op de markt een viertal koeien ver beneden marktprijs. Bij een ingesteld on derzoek bleek, dat Kok aan een chauffeur last had gegeven onder Eemnes vier koeien uit de wei te halen en deze per vracht auto naar Nijmegen te brengen. Wok werd te Nijmegeir gearresteerd, be schuldigd van veediefstal. Hij blijkt uit Bussum afkomstig te zijn en is technicus van beroep. Reeds vroeger heeft hij verscheidene auto-verhuurders bedrogen, door ritten te maken en deze niet te betalen. Nicotine gedronken. Uit Aalsmeer wordt gemeldDe landbouwer Q. vond in zijn woning een flesch met nicotine, die gebruikt wordt om rozen te bespuiten. De man dacht, dat het thee was en dronk; hij zeeg bewusteloos neer en moest onder dokters behandeling worden gesteld. Hoog water in het Hollandsch Diep. Ten gevolge van den zeer hoogeix vloed is Zaterdagvond het water van het Hol landsch Diep te Lage Zwaluwe buiten zijn oevers getreden, tengevolge waarvan de Kwistgeld-polder geheel overstroomde. Het rundvee moest met vereende krachten voor den verdrinkingsdood worden gered. Vele hooi-oppers dreven weg, tengevolge waarvan de geheele hooi-oogst verloren ging. Toen de vloed zijn hoogtepunt be reikt had, stond het water in den polder tot een hoogte van ruim 11/2 Meter. De Oceaanvlieger van Dijk. Wij vernemen, dat de Oceaanvlieger van Dijk, 19 dezer met de „Statendam" uit New-York vertrekt en zich te Plymouth zal ontschepen, teneinde vandaar, vergezeld van zijn vrouw, naar Londen te reizen. Vandaar zal hij per K.L.M.-vliegtuig naar het vliegveld Schiphol vertrekken, waar hij door allen, die in de vlucht over de Oceaan belangstellen, zal worden ont vangen. De regeling van deze ontvangst heeft de K.L.M. voorloopig op zich genomen. Ver moedelijk zal van Dijk 27 Juli des namid dags aankomenjuiste dag en td zullen nog nader worden bekend gemaakt. TELEGRAMMEN Het reddingswerk te Hausdorf. Vordert, slechts heel langzaam. HAUSDORF, 14 Juli. (V. D.) Het ber gingswerk van de slachtoffers van de ramp in de Wenzeslaus-mijn maakt zeer lang zame vorderingen. Sedert Zaterdag zijn geen lijken meer geboi'gen. De reddings brigades werken zonder gasmaskers, maar op zeer korten afstand van hen staan mannen met reddingsmateriaal gereed. Hit zal nog wel geruimen tijd duren voor de andere lijken gevonden zijn. Ontploffing in vuurwerkfabriek. PARIJS, 14 Juli. (V. D.) Uit Lissabon wordt gemeld, dat in een pyro-tcchnische fabriek te Pinheii*o een ontploffing plaats vond. waardoor de eigenaar en zijn vrouw op slag werden gedood, terwijl de vier kin deren en een toevallig aanwezig zijnd fa milielid gewond werden. De verongelukte Engeland-Australiëvliegers LONDEN. 14 Juli. (V. D.) Omtrent het ongeval der Engeland-Australië-vliegers Matthews en Hook, die Zaterdag door in boorlingen in uitgeput ten toestand werden gevonden, wordt nader medegedeeld, dat het vliegtuig, na het vertrek uit Akyab, in een bamboe-jungle neerstortte, waarbij het toestel ernstig werd beschadigd. Matthews werd licht en Hook ernstig gewond. Acht dagen lang liepen de vliegers langs dc oevers van de Buyo-rivier, én leden, ten gevolge van hun kwetsuren, het slechte kli maat en het gebrek aan drinkwater en le vensmiddelen groote ontberingen. Ten slotte moesten zij, om verder te kunnen gaan, do Buyo-rivier overzwemmen, waar toe Hook niet meer in staat was. Matthews liet hem daarom met proviand aan den oever der rivier achter. Ongeveer eeix dag- marsch verder werd Matthews door in boorlingen gevonden, die hem naar Prome in Burma brachten. Een expeditie, waar bij zich ook een medicus bevond, werd uit gezonden om Hook op te sporen en naar Prome te brengen. Vliegongevallen in Amerika. NEW YORK, 14 Juli. (V. D.) Dc makke lijke en onregelmatige wijze, waarop men in de Vereenigde Staten soms zijn vliegbre vet kan halen, is oorzaak, dat een groot aantal personen vliegtuigen besturen, zon der daarvoor eigenlijk de noodigc bekwaam hoid te bezitten. Het aantal vliegongeval len in vele staten is daardoor dan ook vrij groot, en brengt de luchtvaart ten onrecht in discrediet. Gedurende den afgeloopen Zondag stortten nabij Makec City Edward Noonan on Charles Hirscli, beiden uit Phi ladelphia met hun toestel omlaag en wer den gedood. In de nabijheid van Elmira in den Slaat New York stortte het toestel van Theodoor Holbcrt en Walter Arnold umlaag en vloog in brand. Beide inzitten den kwamen in de vlammen om. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. City: Goedgekeurd voor volwassenen. Tt»ee personen door neerstortend rotsblok gedood. PA'SSAU, 14 Juli (V. D.). Tengevolge van den hevigen regenval raa'kte in een steengroeve nabij Vils'hoven aan den Do-» nau een rotsblok los, dat terecht kwam op twee arbeiders, die gedood werden. Pangalos veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. PARIJS, 14 Juli. (V. D.) Uit Athene wordt gemeld, dat de uit Senatoren samen gestelde bijzonde-ro rechtbank den voorma- ligen minister-president én dictator Pan galos heeft veroordeeld tot twee jaar ge vangenisstraf, aangezien hij indertijd een koopcontract voor de levering van leger- gooderen aan een firma heeft gegund, niettegenstaande het feit, dat een andere firma een veel voordeeliger offerte had ge maakt. Dc voormalige Minister van Oorlog Niri werd vrijgesproken. De zuigelingensterfte te Lübeck. LUBECK, 14 Juli (V. D.). De gezond heidsdienst van Lübeck deelde heden morgen mede, dat het aantal kinderen, dab tengevoT&e van de Calmette-vergifti- ging te Lübeck is overledenj Zondag was gestegen tot 57. Een hoogtrecord bij het duiken. STOCKHOLM, 14 Juli. (V. D.) Gister middag sprong uit louter overmoed en jeug dig bewoners van Stockholm, genamd Soe- derberg, van de 35 meter hooge S'kuru- brug, met een fraaien duiksprong in de Stockholmer Scheren. Volgens deskundige zwemmers waagt ook een geoefend duiker met zulk een sprong zijn leven. De jeugdige waaghals kwam echter goed in het water terecht en liep alleen eenige blauwe plek ken op. AMSTERDAM, 14 Juli. Vee. 310 vette koeien 1.14—1.22, 0.90—1.06 en 70—90 cent per kg. slachtgowicht; 120 melk- en kalfkoeien 275400 per stuk; 136 vette kalveren 78—84, 7076 en 6670 cent per kg. levend gewidht; 68 nuchtere kalveren 1017 per stuk; 620 varkens, vleesoh- varkens van 90110 kg. 7677, 7375 en 6973 cent per kg. slachtgewicht, 80 paarden 100240 per stuk. ROTTERDAM, 14 Juli. Vee. Aanvoer: 416 vette runderen, 311 vette kalveren, 19 schapen, S1Ö varkens. Prijzen: Koeien 5758, 5154, 3541; Kalveren 67 y,70, 55—60, 47J452; Schapen 30—36; Lammeren 22—36; Zuiglammeren 22—26; Varkens 31 30Koelen en ossen: vlugge handel, prijzen iets vaster. Vette kalveren: zeer luie handel, prijzen iets hooger. Schapen handel en prijzen gelijk vorige week. Var- keus-: kalme handel, prijzen la-ger. BOSKOOP, 14 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 29 cent, Golden Ophelia 2729 cent, Marcel Rouyer 34 cent, Hadley 83104 cent, Clau dius Pernet 61100 cent, Butterfly 36—48 cent, Mac Keiler 57 cent, Willi. Kordes 37 cent, Rosalandia 47—80 cent, van Rossem 44—53 cent, Phoebe 60—80 cent, K. A. Victoria 39 cent-, Phlox 90125 cent, Win net 6S cent, Polyatntharozen 6167 cent, Diversen: Dahlia's grootbloemig 50 cent, Dahlia's kleinbloexnig 19—22 cent, Gladio len 23—27 cent, Lelies wit 10 cent per kelk Violieren 50 cent, Clematis Durandi 5161 cent. Anjers 3943 cent, Clematis Mr. Pa tij n f 1.80. WOERDEN, 11 Juli. Veilingvereeniging W. en 0. Aardbeien 31 cent, roodc bes sen 6.518.5 cent, witte idem 9.5 cent, zwarte idem 14 cent, kruisbessen 2.59.5 cent, kersen 12.517.5 cent per pond; pronkers 2338 cent, suikerboonexx 2023 cent, tuinboonen 5—5.5 cent, doperwten 9.513 cent per Kg.; peen 25 cent en i-abarber 6.5 cent per Bos, bloemkool 2 7.5 cent per stuk, komkommers 5—8.5 cent per stuk, frambozen 40 cënb per pond, zil- verui 413 cent per pond, kïoten 13 cent per bos. VEUR. 12 Juli. Groentenveifing. Eng. komkommers le soort 2.50—4.30, 2c soort 1.0901.40, 3e soort 50 cent, wankl. 1.001.40, stek 10 cent; gele komkom mers le soort 3.40—5.70, 2c soort 1.20 2.Ï0, 3e soort 1.00, stek 10 cent, krop sla le soort 1.803.70, 2c soort 1.00, bloemkool le soort 28.5032.10, 2c soort 10.60—12.50, uitschot 1.50—2.30. Tomaten (mid.) f 10.5011.30, 2e soort 9.6010.10, gr. rondo f9—9.50,Ole soort 4.50 6.30, bonken 7.50—9, uitschot 1.502.60, rijp 9.0010 Andijvie 1.903i80, Poste lein 8.5011.20, Snijboonen 30.0036.00, Radijs 3.00—5.00, .Spinazie 0.42072, Ra barber 3.004.00, Spercio'boonen 24.00 29.00, Peen 4.50—5.60. W1SSELNOTEKRINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). "Berlijn 59.33 Londen 12.093/jfi New York 2.489/16 Parijs 9.78 Brusse 34.73 Zwitserland 48.321/o Milaan 1.3.021 Madrir 28.95 Oslo 66.60 Kopenhagen 66.60 Stockholm 66.82l/5 We«ne- 35.121/., Praag 7.3s Boedapest

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3