MAANDAG 14 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Spreker besloot met aan prof. Kluijver nog een lange reeks van gelukkige jaren toe te wenschen. Na de toespraak van prof. Van der Won de sprak de voorzitter van de philosphi- sche faculteit der Leidsche Studenten, de heer Do Boer, prof. Kluijver toe. Prof. Kluijver, hierop het woord nemende, zeide, dat het hem moeilijk viel op deze blijken van waardeering te antwoorden. Hij gaf uiting an de gevoelens, die hem bezielden toen hij voor het eerst als hoog- leeraar de senaatskamer betrad en vol eer bied opzag tegen zijn oudere ambtgenoo- ten. En thans is hij het oudste lid van den senaat, d.w.z. dat uit het jaar 1892 en daar voor geen enkel lid meer in leven is. Ook dankte hij den talentvollen kunstenaar Kamerlingh Onnes. Met trots gewaagde hij ervan, dat van zijn leerlingen velen later een sieraad der wetenschap zijn geworden. Hij dankte voor de hartelijke samenwerking, die hij steeds mocht ondervinden, vooral van de zijde van zijn ambtgenoot Van der Woude en van zijn opvolger, prof. Droste en b'esloot met den wensch, dat onder diens leiding het on derwijs in de mathematische analyse een tijdperk van nieuwen bloei mocht tegemoet gaan. SPORT PAARDENSPORT Courses te Sappemeer. De uitslagen van gisteren te Sappemeer onder groote belangstelling gehouden harddraverijen luiden als volgt: 1. Dariaprijs, prijzendraverij le klasse over 2320 meter: 1. Daria (eig. H. Mensin- ga te Groningen) in 3 min. 30.3 sec.; 2. Êlambehu (eig. D. de Vlieger te Nieuw Vennep) in 3 min. 31.2 sec. 2. Romenkeprijs, prijzendraverij 4e klas over 1600 meter: 1. Ster (eig. Sfandringa te Poppingawier) in 2 min. 3G.4 sec; 2. Peter Stanleya (eig. B. Hoeksema te Gro ningen). 3. Safierprijs, prijzendraverij 2de en 3e klasse over 1600 meter: 1. Qui Vive (eig. W. van der Velde te Middelsum) in 2 min. 31 sec.; 2. Ned da (eig. J. Bolwijn) te Gro ningen in 2 min. 32 sec. 4. Sally Harvesterprijs, prijzendraverij le klasse over 1600 meter: 1. Stormlooper (J. Mensinga te Groningen) in 2 min. 36 sec. LUCHTVAART DE VERMISTE VLIEGERS. Matthews te Prome aangekomen, Hook stervend. Volgens een Reuterbericht uit Rangoon is Matthews, één van de vliegers, die bezig waren van Engeland naar Australië te vliegen en vermist werden, te Prome (Bir ma) aangekomen. Zijn metgezel, Hook, kon naar verluidt, niet vervoerd worden, daar hij stervend was. Nadere bijzonderheden ontbreken. Hook en Matthews werden sinds 3 Juni vermist. Op dien dag waren zij uit Akyab vertrokken met bestemming naar Rangoon. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN DEN RIJN. In de sloot. De bestuurder van een luxe Mercedes-auto, waarin twee Duit- schers reden, nam aan den Wassenaar- achen weg, bij „de Pan", bij heb uitwijken voor een auto komende uit de andere rich ting, zijn draai te groot, en reed alzoo de sloot in. De inzittenden kwamen er zonder letsel af. De auto was nogal beschadigd en is er Maandagmorgen met een kraanwagen uitgehaald. Onbekendheid met den weg, die daar wel wat smal is, was de oorzaak. LISSE. Concert. De Harmonie „Trouw moet Blijcken" geeft morgenavond een concert in de lent. LEIDSCHENDAM. Volksbond. Vrijdagavond te 8 uur hield de R. K. Volksbond te Leidschen- dam een buitengewone ledenvergadering in het Patronaat. De Voorz., de iieer de Langen, opent de vergadering met het voorgeschreven gebed en heet allen, in het bijzonder den geestelijken Adviseur, van harte welkom. Het spijt hem, dat deze vergadering zoo slecht is bezocht, te meer waar het een buitengewone vergadering is, welke nood zakelijk was ter bespreking van enkele voorname punten, doch hij vertrouwt, dat de vergadering toch haar nut hebben zal. De voorz. bespreekt den verkoop van z.g. steenen en balken voor don bouw van het Sanatorium. De eerste afdrage was mooi en hij hoopt op aller verdere medewerking Door de Transportafd. is voor dit doel io.— afgedragen en hij vertrouwt, dat de andere onderafd. dit voorbeeld zullen volgen. Ook zal voor dit doel een voetbal wedstrijd worden georganiseerd. Op duidelijke wijze zet de voorz. het plan uiteen der plechtige viering van de voltooiing der Kathedrale Kerk te Haar lem op 27 Juli a.s. Hij rekent er op, dat velen zullen mede optrekken; er zal een groote optocht zijn, terwijl er gelegenheid zal zijn de Kathedraal van binnen- en bui ten le bezichtigen. De kosten zijn heel gering. De meesten der aanwezigen gaven zich voor deelname op, terwijl tot 20 Juli a.s. men zich nog bij den secretaris kan opgeven. Besloten wordt het vaandel me de te nemen. Bij de bespreking over het organisee- ren van een boottocht uitsluitend voor Bondsleden merkt de Voorz. op, dat er nog altijd een reiskas bestaat, waar men spa ren kan, doch jammer genoeg wordt hier van weinig gebruik gemaakt. Als men een boottocht organiseert, moet de deelname groot zijn, daar de kosten dan zeer gering zijn. De tocht belooft alleszins prettig te worden, daar het de bedoeling is de Har monie mede te nemen. Do voorz. merkt op, dat een dergelijke tocht aanbevelenswaar dig is, daar men dan nog eens gezellig on der elkander is, waardoor het vereenigings leven weer eens wordt wakker geschud en de onderlinge band der leden sterker wordt aangehaald, wat toch zoo hoog noo- dig is, daar het medeleven met de Ver- eenigingen zoo uiterst gering is, en nog maar veel te veel Katholieken neutraal georganiseerd zijn. Dit is toch niet noodig, daar de Kath. Vereenigingen den leden alles bieden. Het Bestuur en de Geeste lijk Adviseur zijn ten allen tijde bereid om ieders wenschen te vervullen. Tot 1 Aug. a.s. kan men zich voor den boottocht b/j het Bestuur opgeven. Meerdere vragen omtrent kosten, enz., worden gesteld, welke vragen alle naar genoegen worden beantwoord. De rondvraag bracht niets bijzonders, waarna de voorzitter onder dank voor de opkomst en de aangename besprekingen de vergadering sloot met het voorgeschre ven gebed. SASSENHEIM. Aanrijdingen. Zaterdagmorgen is de zwerver A. M., 60 jaar oud, door een auto op den Rijksstraatweg aangereden. De man werd tegen den giond gesmakt en zijn toe stand liet zich aanvankelijk zoo ernstig aanzien, dat dr. du Boeuf overbrenging naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden nood zakelijk achtte. De aangeredene zal het ziekenhuis echter reeds binnen een paar dagen kunnen verlaten. Op den hoek Teijlingerlaan kwamen Zondagmorgen twee auto's een uit Rot terdam en een uit Haarlem met elkaar in botsing. Beide wagens liepen - ernstige averij op. De zwemdemonstratie.. De aangekon digde zwemdemonstratie in de zweminrich ting „Ter Leede" kon, wegens het mooie weer, Zaterdagmiddag niet doorgaan. De demonstratie is twee w eken uitgesteld. VOORSCHOTEN. Lijk gevonden. Gisteravond vond de politie langs den Leidschen Straatweg in den berm een heer liggen, die bleek overle den te zijn. De ontboden geneesheer con stateerde den dood door hartverlamming. De overledene werd vervoerd naar het raadhuis alhier. Het is nog niet met ze kerheid te zeggen wie de overleden vreem deling is. Hij droeg een boordje, waarop geschreven stond de naam Hoek, Spui, Den Haag. VOORHOUT. Het nieuwe belastingstelsel. Burgemeester en Wethouders dezer ge meente hebben aan den Raad voorstellen gedaan inzake de nieuwe regeling der fi nancieels verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten. Deze regeling is voor de gemeente Voor hout zeer gunstig uitgevallen en levert haar een voordeel op ten bedrage van 12.900 als men de bestaande en nieuwe toestand met elkaar vergelijkt. Volgens de nieuwe regeling krijgt deze gemeente een bedrag van 12.8987 per in woner vergoedt, zoodat de uitkeering uit het Gemeentefonds bedragen, gerekend naar een inwonertal van 3100 per 1 Januari 1931, 3100 maal 12.8987 is 39.985.97 of rond 40.000. Zij ontvangt de maximum bijdrage ten bedrage van 3000 voor de jaarwedden van den Burgemeester en van den Secretaris. Aan uitkeering 75 pet. der opbrengst plus opcenten op de Grondbelasting ont vangt de gemeente resp. 7308.75 en 3800 Aan uitkeering bij rangschikking in de 7e klasse der Personeele belasting ont vangt de gemeente een bedrag van 5900. Op deze belasting zullen geen opcenten worden geheven. Voorgesteld wordt geen opcenten te hef fen op de Vermogensbelasting. Burgemeester en Wethouders stellen voor deze gemeente te rangschikken in de 3e klasse der Fondsbelasting op de navol gende gronden: a. omdat deze klasse voor wat betreft gehuwden gelijk is aan de aftrek in de te genwoordige heffing der Gemeentelijke In komstenbelasting en het aanbeveling ver dient, zooveel mogelijk aansluiting te zoe ken bij het reeds bestaande; b. omdat de kinderaftrekregeling der nieuwe heffing welke gelijk ig aan die der Rijksinkomstenbelasting zooveel gunstiger is, dan die der Gemeentelijke Inkomstenbelasting 75) per kind; c. omdat hetgeen de gemeentefondsbe lasting in een gemeente, tengevolge van hare rangschikking in de tweede of derde klasse, in koofsom meer opbrengt dan zij zou hebben opgebracht bij rangschikking in de eerste klasse rechtstreeks aan de ge meente wordt uitgekeerd, hetwelk bij ons voorstel voor deze gemeente een netto- voordeel oplevert van pl.m. 3600. Het heffen van de woonforensenbelas- ting wenschen Burgemeester en Wethou ders achterwege te laten, omdat deze be lasting voor de gemeente Voorhout van geen beteekenis is. Alzoo stellen B. en W. den Raad dezer gemeente voor: lo. de gemeente voor de heffing der Personeele belasting te handhaven in de 7e klasse; 2o. voorloopig geen gebruik te maken van de gegeven bevoegdheid om in de hef fing der personeele belasting wijzigingen te brengen; 3o. geen opcenten te heffen op de Per soneele belasting en op de Gemeente fondsbelasting 4o. de heffing van 50 opoenten op de Vermogensbelasting ingaande 1 Mei 1931 in te trekken; 5o. voor de heffing der gemeentefonds belasting de gemeente te rangschikken in de derde klasse; en 6o. thans nog niet over te gaan tot hef fing der woonforensenbelasting. Mond- en klauwzeer. In de week van 6 tot en met 12 Juli jJ. zijn binnen deze gemeente 3 gevallen van mond- en klauw zeer geconstateerd, t.w. bij de veehouders N. Janson, J. van Leeuwen en J. Wijnen. Bouwvergunningen. B. en W. hebben aan: lo. den heer van Emmerik alhier, vergunning verleend tot het bouwen van een pakplaats en broeikas langs den 's-Gravendamschen weg. Uitvoerder van dit werk is den heer P. G. Lemmers, aan nemer, alhier; 2o. den heer C. Westerbeek Jr. te Sassenheim, tot het bouwen van een bloembollenschuur met bijbehoorende ge bouwen langs de Teijlingerlaan. Uitvoerders van dit werk zijn de heeren J. P. Ouds hoorn en Zn. aannemers te Sassenheim; 3o. Gebr. Batenburg te Sassenheim tot het bouwen van een schuurtje langs den Jaco- ba van Beierenweg alhier. Uitvoerders van dit bouwwerk zijn de heeren J. Dijk stra en Zn. te Sassenheim. HILLEG0M. Zilveren jubilé. De heer H. den Hol lander, conducteur der N. Z. H. Tram-mij. heeft zijn zilveren ambtsjubileum onder veel blijken van belangstelling gevierd. Niet alleen gaf de directie blijk van waar deering, maar eveneens de collega's, de vakvereeniging en de trampassagiers. Aanbesteding. De uitslag der aanbe steding van het buitenverfwerk aan het Pompstation alhier is als volgt: J. M. Phi- lippo Hillegom 49S; J. Volkers, Amster dam 525; L. van Braam, Nieuw-Vennep 620; F. J. G. Quintus Haarlem 800. Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Gas en' water. De gemeente Ntiord- wijkerhout is met het gemeentebestuur van Hillegom in onderhandeling, ten einde de bewoners van de Zilk van gas en water •te voorzien. We gelooven dat Hillegom, als het dichtst liggend bij de Zilk, de bewo ners op de voordeeligste wijze zal kunnen bedienen. Uitgesteld. Wegens het buitengewoon ongunstige weer zijn de zwemwedstrijden alhier j.l. Zaterdag niet doorgegaan. WASSENAAR. Geboren: Cornelis Jozef, z. van P. L. van der Ham-C. G. van der Hulst. Pe- tronella Geerbruida, d. van J. G. van Eg- mond-E. Koopman. Johanna Maria The- resia, d. van W. P. van der Holst-J. M. Meussen. Hubertus Petrus Antonius, z. van F. J. A. M. Monchen-A. G. M. Bakker. Johanna Theodora Maria Willebrorda, d. van H. J. M. Kenens.-C. C. M. Kurvers. Maria Cornelia, d. van L. Heemskerk-C. J. van Veen. Petrus Hendrikus Johan nes, z. van W. J. van der Kooij-A. O. Put- ker. Uiltje, z. van U. Heins^M. Donker. Miep, d. van J. J. de Jager-M. Larié. Ondertrouwd: W. J. Hilgeman-L. Vlieland. C. P. Oldenburg-E. W. Spar- naaij. M. L. de Witt-C. S. H. Verhoog. J. P. den Hertog-P. J. va nVelzen. Overleden: J. Schoonhoff 59 j., echtg. van H. C. M. Prins. N00RDWIJK. Geboren: Petrus Johannes, z. van P. A. L. Droog en A. v. d. Bogerd, Engelmun- du sPetrus eHndricus, z. van P. J. J. Lan- gentijk en A. Vink. Petrus Franciscus, z. van P. Hoogervorst en M. P. v. d. Ham. Agnes, d. van J. W. Midderham en A. J. Rooyakkers. Jacobus, z. van J. P. Passchier en J. v. d. Nieta Abraham, z. van M. C. Jelier en A. Solleveld. Mar- garetha Hendrika, d. van A. Meijer en G. P. de Haas. Laurina, d. van J. Molegraaf en L. Kruis. Johanna Agatha, d. van A. J. Broeders en M. v. d. Putten. Ondertrouwd: L. Diemei 25 j. en M. A. M. Zoetendaal 25 j., J. Pijlman 30 j. en J. M. Tabois 26 j. J. de Jong 24 j. en T. de Jong 23 j. Getrouwd: S. W. Heemskeerk 24 j. en J. Vliet Vlieland 25 j. Overleden: G. M. Ros 35 j. G. J. Marijt geh. met M. H. Soeteman. STOMPWIJK. Geboren Lodewijk Arie, zoon van W. J. Uijterlinde en H. A. Klinge. Ondertrouwd W. Stip en M. F. Versteeg C. P. F. Groen en Th. J. Ju. Getrouwd: H. J. v. d. Helm en G. J. van Veen. Overleden: Q. W. Olsthoorn 33 jaar Willem Breukelen 21 jaar. VEUR. Geboren Louisa Magdalena, doch ter van A. Brandhorst en J. C. Derks Antonius Joseph, zoon van A. J. Schrader en H. J. M. Kuijpers. Ondertrouwd: W. J. A. Holsteijn en E. P. van Benten. Overleden: C. J. Schuitemaker 5 j. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Eindexamen Chr. H.B.S. Geslaagd de heeren: A. J. v. Dobben de Bruijn, M. v. Dobben de Bruijn, A. Buijbendorp, J. v. d. Leek, N. v. d. Linde, M. J. Meijer, C. Pasma 'en mej. Herriette J. v. Binsbergen. N.V. Ned. Asphaltfabriek. Lr de ge houden vergadering van aandeelhouders van de N.V. Ned. Asphaltfabriek alhier werd de balans en verlies en winstrekening goedgekeurd en het dividend over 1929 vastgesteld op 5 1/2 pet.; vorig jaar nihil. Athietiek. Op Zaterdag 27 September a.s. zal, naar wij vernemen, de Athlctiek- kring alhier een landdag houden. Geboren: Johannes, z. van D. de Jong en A. Smeding. Huibert, z. van J. J. O. Verhorst en J. C. le Clercq. Arie Jan, z. van J. de Lange en M. Harskamp. Christina Maria, d. van J. Sprey en H. W. Gezel. Mathilda, d. van L. van Boon en S. Jongeneal. Adriana Cornelia There- sia, d. van A. Vergeer en C. J. M. van Leeuwen. Hendricus Josephus, z. van Fr. B. J. Rozenstraten en P. C. M. Janmaat. Hendrikje, d. van A. Lok en G. Berend. Herman, z. van L. Meijer en I. H. Mulder. Ondertrouwd: C. W. v. d. Louw en H. Maas. Jb. v. Egmond en H. van Randeraat. Gehuwd: P. Lamfers 28 j. en J. Wie man 24 j. A. Wesbmaas 22 j. en M. Be- zemer 23 j. L. ter Waal 26 j. en J. E. Dekker 24 j. J. v. d. Vlist 24 j. en C. Vonk 24 j. J. Waar 27 j. en T. Zuidam 22 j. Overleden: G. Zuidwijk wede. van C. J. Bunnik 85 j. M. C. Piek echtg. van E. S. van Voorthuysen 58 j. overl. te Bla- ricum. E. v. d. Leest echtg. van A. E. Uittenbogaard 66 j. J. Griffioen echtg. van H. Wels 51 j. KOUDEKERK. Dronkemans-ruzie. Zaterdagavond omstreeks 9 uur werd de Brugstraat in rep en roer gebracht door twee personen, die in een café ruzie hadden gekregen en toen de eigenaar hen buiten de deur had gezet, op straat het tumult voortzetten. De politie kwam spoedig tusschenbeid en arresteerde het tweetal evenwel hunner zijds niet zonder verzet, zoodat de politie van de gummistok gebruik maakte, om him eenige gevoelige klappen toe te dienen. Beiden werden in het arrestantenlokaal opgeborgen, het relletje veroorzaakte door de honderden toegestroomde nieuwsgieri gen in de nauwe Brugstraat een heele op stopping Geboren Gerardus Hendrikus Theo doras, zoon. van Th. H. Massop en B. G. de Reus. Getrouwd Jacob Loef jm. 23 jaar en Sophia Wilhelmina Fluiter Hendrik Hogenes jm. 25 jaar en Elisabeth van der Leede jd. 22 jaar. Ondertrouwd: Pieter Willemijn- dert van Burik 22 jaar en Klaasje van Veen 21 jaar Barend van Harskamp 24 jaar en Antje Hogenes 20 jaar Johan van Brakel 28 jaar en Cornelia Bonink 25 jaar, wonende te Eijgelshoven. WOERDEN. Overgangsexamens 5-jarig H. B. S. Bevorderd van klas 1 naar klas 2: Jans- je M. Buysert, J. van Doorn, W. van Doorn, G. Hoogendoom, P. Noordergraaf, C. A. Rietveld, Ali M. van Rijswijk, Phi- lomena E. A. A. M. Schoenmakers, N. J. van Spengen, H. van der Wel, Johanna Wijers. Afgewezen 2. Van klas 2 naar klas 3: Johannette F. Bosman, F. van der Grift, J. M. van dei- Hoeven, H. W. J. W. Kant, M. Klink, Wil- lemijntje M. van Oosterom, B. Slinger, J. G. Snelleman, J. van Tuyl, C. G. van Vliet G. Uff. Afgewezen 1. Van klas 3 naar klas 4: P. G. Burggraaff H. C. Bulling, P. W. van Dam, A. Grif fioen, Hargaretha A. L. Kuypers, A. van Oorschot, R. Hadderus Oostingh, W. A. M. Schoenmakers, H. F. M. Schoenmakers, R. L.; van der Spoel, A. Buijsing Damstee. Herexamen: 1 afgewezen 5. Van klas 4 naar klas 5: W. H. Frederik- je, H. A. Minkema, G. A. Poelemije. Phi lippine J. A. Radix, J. Slinger, Annie A. Smits, Jeannette Zon. Voorwaardelijk: L. W. L. Bruns. Afgewezen 3. ZEVENHOVEN. Gevonden. Alhier is gevonden een zil veren armband. Terug te bekomen bij de gemeentepolitie. STADSNIEUWS EUCHARISTISCH Zl EKEN-TRI DU UM. De laatste voorbereidingen voor het Eucharistisch Triduum voor zieken worden gemaakt. De toegewijde zorg van vele da mes en heeren geeft zich met groeten ijver aan dit mooie werk. Pastoor Leusen herschept zijn kerk in een groote ziekenzaal een ziekenzaal, een feestelijk-blijde ziekenzaal van den goddelyken Gdneesheer! Er komen ongeveer 40 ledikanten en 90 ligstoelen, in de kerk te staan; de andere zieken zijn niet zoo ernstig, dat zij een ledikant of ligstoel noodig hebben. Zooals men weet, zal Woensdag, den eersten dag, Z. D. H. Mgr. W. Bouter het pontificaal Lof celefereeren. De kerkelijke plechtigheid zijn alle drie de dagen om 9J4 uur, 12 uur en 2% uur. De kerk kan, zooals vanzelf spreekt, niet vöor iedereen toegankelijk worden gesteld; er zijn maar weinig plaatsen over voor ancleren, dan de zieken. Maar i ©deren avond (Woensdag, Donderdag en Vrijdag) is de kerk open van 7 tot 9 uur Indien er zijn, die bloemen willen schen ken, worden deze beleefd verzocht, witte bloemen te zenden en deze te doen be zorgen aan de pastorie, Heerensingel Uit den trein gevallen. Zaterdagnacht na aankomst aan het sta tion alhier van den laatsten trein uit Am sterdam werd op het perron gevonden de Hagenaar A. J. v. d. S. Hij had een zwaar bloedende wonde aan den schedel opge- loopen. Vermoedelijk is hij uit den trein gesprongen of gevallen. Zelf weet hij niet wat er gebeurd is. Hij is naar het. Aoad. Ziekenhuis vervoerd. LEIOEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Juli a.s. waargenomen door de apotheek: C. B. Duyster, N. Rijn 18, Telef. 523. Gouden Zakenjubileum. Zaterdag j.l. was het 50 jaar geleden, dat de zaak in tapijten, annex Behan- gerij en stoffeerderij van de firma P. Hogendoorn en Zoon, Haarlemmerstraat 150, door nu wijlen den heer P. Hagen doorn werd geopend. De zaak, die op bescheiden voet werd opgericht is in deze jaren uitgegroeid tot één der grootste speciaal-zaken in deze branche 'hier ter stede. Het personeel was des morgens in het privé-kantoor bijeen om den tegenwoor- digen firmant, den heer C. Hogendoorn, te huldigen. Ook de familie wae aanwezig. Het woord werd hierbij gevoerd door den meesterknecht, den heer J. Bonnet, die namens het personeel een Delftsche scho tel aanbood, waarop de groei der zaak in beeld is gebracht. Op uitdrukkelijk verlangen van den heer Hogendoorn is dit feit alléén in intiemen loring herdacht. Aan het juinde van deze hartelijke hul diging wera het personeel door den pa troon op aangename wijze verrast. Leidsche Geitenfokkersvereeniging. Zaterdag vierde de Leidsche Geitenfok kersvereeniging in de Concertzaal „Con cordia" haar 12 1/2-jarig bestaan. Reeds, voor de opening wist „The Havana Band" het welbekende gezelschap, onder leiding van den heer P. Mazurel, er de gewensch- te stemming in. te brengen. Te circa- half negen opende de voorzitter, de heer H. W. van Zijp, dezen feestavond. Hij heette de talrijke aanwezigen, alsmede de genoodig- den, w.o. de heer H. Roest, hoofdbestuurs lid van den provincialen bond van Geit-en- fokvereenigingen in Zuid-Holland, en den heer ing. P. Verhoeven, Rijksveeteeltcon- sulent, hartelijk welkom, en schetste in korte trekken het wel en wee der vereeni- ging in de afgeloopen 12 1/2 jaar. »Spr. roemde het werk van den secretaris, den heer J. M. van der Moolen, oprichter en sinsdien bestuurslid der vereeniging en bood hem namens bestuur en leden een fraai roqkstel aan. Hierna besteeg de heer Nagtegaal be stuurslid van de tooneqlclub O.B.K. het ppdium en feliciteerde bestuur en vereeni ging op geestige wijze met het koperen feest. Spr. overhandigde het bestuur een instrument voor onderzoek van dieren, wat door den voorzitter onder dank werd aan vaard. Na den heer Nagtegaal kreeg do lieer H.-Roest het woord, die, namens het Hoofdbestuur van den provincialen bond van geitenfokvereenigingen in Zuid-Hol land, bestuur en leden feliciteerde met liet 121/2-jarig bestaan der vereeniging. Ver der ging deze spreker na de moeilijkheden, welke een geitenfokvereeniging in een stad heeft te doorstaan, in vergelijking met een zelfde vereeniging op het platteland. Hij prees ten zeerste het werk van heb bestuur. In treffende woorden wees spr. op het nut van de liefde voor de dieren. Nadat de voorzitter en de heer v. d. Moolen de verschillende sprekers hadden bedankt was de beurt aan de tooneelver- eeniging. O. B. K. die, evenals anders, ook dezen avond het tooneel verzorgde. Vóél de pauze volgden achtereenvolgens „Hooge Romantiek" (duet) en „Hannes wordt in gekwartierd" door J. J. Rentmeester. Bei de stukjes werden goed en vlot gespeeld. Daarna volgde de pauze, waarin aan het opengestelde postkantoor druk werk was. Na de pauze vijnd de uitreiking plaats van de behaalde prijzen bij de laatst ge houden stalkeuring, waarvoor door één dei- prijswinnaars werd bedankt, ook namens zijn mede-prijswinnaars. Alvorens'O.B.K. nog een klucht, opvoer de, kreeg de voorzitter van de Geitenfok vereeniging Katwijk, de heer H. D. Huis- ken, het woord en ook deze spreker feli citeerde de vereeniging met het koperen feest en bracht dank voor de vriendschap steeds van de L. G. V. ondervonden. Tot slot volgde nog een duet getiteld „Een modern huwelijk", waarmede dit ge deelte van den avond was afgeloopen. Rest nog te vermelden dat zich elf dona teurs opgaven. Bloemententoonstelling. Het bestuur van de af deeling Oegst- geest en Omstr. van de Algemeene Vereen, voor Bloembollijcultuur heeft in overleg met de tentoonstellingscommissie besloten, in de 2e week van Februari 1931 opnieuw een tentoonstelling van bolgewassen te houden. Dit besluit werd genomen met al gemeene stemmen. Tevens werd een commissie, bestaande uit de heeren A. Colijn, W. v. Egmond en L. N. den Older Jr., opgedragen plannen te ontwerpen voor deelname aan den op tocht van versierde voertuigen, welke dooi de 3 October Vereeniging zal worden ge houden. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 5559. Coöp. Landbouwvereeniging „Samenwer king" G. A. -\lphen a. d. Rijn, Dorpstraat 51a, Voorz.: H. J. Straathof, Alphen a. d. Rijn. 2e Voorz.: C. Verduin, idem. Pen- ningm.: C. J. Kempenaar, idem. Secr. J. A. Affourtit, idem. Best, Adrn.: H. Ouder kerk, idem. Bij het te 's-Gravenhage gehouden exa men van de Federatie voor Stenografie „Groote" slaagde voor het diploma Ste nografie de dames M. v. d. Plas te Kat wijk, C M. Veltema alhier, en voor het diploma Stenografie mej. H. Remmelen- kamp, alhier, allen leerlingen van „Kennis is Macht".

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2