FAILLISSEMENTEN MAANDAG 14 JU 'I 1930 DE LEÏDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Ernstig auto-ongeval. rijdagavond heeft op den Brcdaschen •veg te Tilburg een einslig ongeval plaats -chad. Dc heer M. H. uit Vugt kwam met zijn luxc-atuo uit de richting Breda rijden met een vaart van 90 K.M. Xabij café W„ waar een lichte bocht in den weg is, ver minderde dc bestuurder vaart waardoor de wagen slipte. De wagen vloog eerst links van den weg tegen een boom en vervol gens rechts, waarbij hij in botsing kwam nael een wielrijdster, de echtgenootc van luitenant .v van den Bredaschenweg. Het rijwiel werd geheel vernield doch de wielrijdster bleef ongedeerd. De auto werd zwaar beschadigd. Een 16-jarige jongen Wkreeg een kaakbeenfraciuur. Dc heer H. bekwam een zware hersenschudding en werd per auto van den Geneeskundigen Dienst naar liet ziekenhuis te Tilburg over gebracht. Nog een ernstig auto-ongeluk. 18-jarige jongeman gedood. Men meldt uit Nijverdal aan de ..Mndmrg.": Zaterdagavond heeft nabij Wierden een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, dat aan een jongeman hel leven heeft gekost, terwijl een tweede persoon gewond werd. Omtrent dc oorzaak van het droevig ongeval laten wij hier 't relaas volgen van een ooggetuige. Het was omstreeks kwart over zessen, aldus onze zegsman, toen ik op een bank voor het huis wat uitrustte en ik plotseling een hevigen knal hoorde. Onmiddellijk snelde ik de straat op, waar ik dc totaal vernielde auto zag liggen, achter een boom nan de rand van de sloot met de kop in de lichting Nijverdal. Onmiddellijk bleek, dat de bestuurder, een ongeveer 18-jarige jongeman, het ergst er aan toe was. Dezen droegen wij direct binnen in de aangren zende woning van den heer Staman. - Dr. Beens uit Wierden en zr. Xoorda, waren direct ter plaatse, welke de verdere ver zorging op zich namen van het bewuste- looze slachtoffer. Het bleek dat de onge lukkige een gapende wonde in het achter hoofd had, terwijl hij tevens bloed op gaf. De drie personen welke mecle in de auto zaten bleken liet er beter te hebben afge bracht, daar slechts de broer van den ver ongelukte, die voor in de auto zat, lichtere verwondingen had opgeloopcn, terwijl de vader van de beide jonge mannen een ze kere Beute uit Hengelo (O.) en de mede passagier de architect Dc Weis uit En schede, met den schrik vrij kwamen. Korten tijd hierna arriveerde een zie kenauto waarin de zwaargewonde naar het ziekenhuis te Hengelo werd overge bracht. Hier is hij zonder tot bewustzijn te zijn gekomen na korten tijd overleden. Nader wordt gemeld: De vier inzittenden waren naar een ver gadering van architecten te Zwolle ge weest. Met een matige vaart ongeveer 35 a -10 K.M. werd weer in de richting Hengelo gereden. Aan het stuur had de on geveer 18-jarige B. plaats genomen. Deze had naar verluidt wel een zekere bekwaam heid van rijden doch was niet in het bezit van een rijbewijs, hetwelk dc inzittende vader in zijn bezit had. Bij de Wierden- sche Esch gekomen, slipte de auto door de gladheid van den weg. De wagen schoot naar de overzijde van den weg, -kwam met een boom in botsing waarna de wagen om den boom heenslingerde en weer met den kop in de richting Nijverdal kwam te staan. De vernielde wagen werd later naar Hengelo overgebracht. Het was een zoo goed als nieuwe wagen, gemerkt N.A. S-H. Vermoed wordt, dat door een ver keerde manoeuvre plotseling veel gas is gegeven, vandaar de geweldige botsing. Beide beenen afgereden. Te Willemstad is Zaterdagmorgen de vijf en twintigjarige stoker A. J. uit Fijnaart onder de Zuid-Nederlandsche stoomtram geraakt. Beide beenen werden hem afgere den. In hoogst ernstigen toestand is hij naar een ziekenhuis overgebracht. Nog meer ongevallen. In het gasthuis te Delft zijn gisteren voorts nog 6 personen behandeld, die per politie-auto er heen zijn vervoerd en langs den weg ongevallen hadden bekomen. On der hen bevonden zich vier motorrijders. Drie hunner zijn in het gasthuis ter ver pleging opgenomen, omdat hun verwondin gen van vrij ernstigen aard waren. Even eens was in het gasthuis opgenomen een vierjarig jongetje J., dat op den jSpoorsin- gel door een auto wasoverreden en ern stig verwond. TRAGISCH ONGEVAL. Vader, die zijn zoontje wil redden, verdrinkt. Een tragisch verdrinkingsgeval heeft zich gistermiddag nabij Den Bosch voor gedaan. Een 16-jarige jongen, die met zijn vader, J. van der Put, in een roeibootje op de rivier de Aa aan liet visschen was, viel tegen half vier uit het bootje in het water. De vader sprong den jongen na, om te trachten liem te redden. Terwijl dc jongen zich echter met veel moeite op het droge wist te brengen, verdronk de vader. Pas een uur later slaagde men er in, het lijk uit de rivier op te visschen. In het bad verdronken. Zaterdagavond is de 20-jarige kinder juffrouw M. H. Bom, in dienst van den heer S. te Maastricht, in het bad om het leven gekomen. Na de kinderen van de fa milie S. te hebben gebaad, heeft zij zich ook zelve in het had begeven. Vermoede lijk doordat het water te warm is geweest, heeft mej. Bom een flauwte of een hartver- -mming gekregen en is verdronken. Toen er, ongeval eerst geruimen tijd later ont- kt werd. was de ongelukkige reeds over- eden. ..De Crt." Verdronken. Gistermiddag is de 17-jarig jongen H. Kool wonende te Holwierde bij het baden in het Schildmeer buiten de badinrichting, verdronken. Het slachtoffer, dat niet kon zwemmen en in de vaargeul kwam werd later door dreggen levenloos opgehaald. Het lijk is naar de ouderlijke wonjng overge bracht. De gevaarlijke zee. Het had geen haar gescheeld of de zee had Vrijdagavond tegen acht uur ter hoog te van het Groene Huisje te Schevenin- gen weer twee slachtoffers geëischt. De twintig-jarige Duitsche dienstbode, R. L., was daar met een vriendin aan het zwem men en veel te ver zee in gegaan. Geen van beiden kon het strand weer bereiken. De zestien-jarige jongen E. uit de Spijkema- kerslaat begaf zich aan een lijn in zee, maar kon de meisjes niet bereiken. Hierop probeerd de twee-en-twintigjarige B. uit Amsterdam het aan de lijn. Deze heer smaakte het genoegen twee menschenle- vens te redden. Een agent van politie, die ook bij de redding behulpzaam was, paste op mej. L., die bewusteloos aan wal kwam, kunstmatige ademhaling toe, hetgeen niet baatte. Zij werd door den Geneesk. Dienst naar het ziekenhuis gebracht, waar zij laat in den avond bij kwam. Haar vriendin kon rechtstreeks naar huis gaan. SCHEPEN IN NOOD. De gezonken Rijnaak. Tengevolge, van het stormweer zijn, zoo als gemeld, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag verschillende schepen in de om geving van Wemeldingcn in nood geraakt. De op driehonderd meter in de punt, van Gorishoek op Tholen in de Ooster-Schelde gezonken Rijnaak is de „Pita", schipper Willcmse. eigendom van de firma Houbec Le Rotterdam, en geladen met steenen, be- sterad voor Terneuzen. Alle opvarenden konden door de sleepboot „-En Ava-nt VIII" aan boord worden genomen. Het schip is midden door gezbroken en ligt, in 15 me- tér water. De sleepboot is met een tweede Rijnschip, dat op sleep was, in het Thool- schegat binnengeloopen. Aakschip op de Zuiderzee in nood. De bemanning in vei ligheid. Op een kwartier afstand, van de Lem merhaven verkeerde Zaterdag het oak- schip „Eersteling", schipper Scholten van Hoogeveen en geladen met tegels, in nood. Onmiddellijk voer de reddingboot „Jhr. Rutgers van Rosenburg" ter assistentie uit. De zee was zeer woelig, doch na een moeilijken tocht slaagde de bemanning er in de vrouw en vier kinderen, onder wie een zuigeling van zeven weken, in veilig heid te brengen. De reddingboot, is ten tweed malen uitgevaren, met de sleepboot „Vooruit", ter verdere assistentie. Men hoopt het schip in de haven van Lemmer te kunnen bergen. Nader vernemen wij, dat het ijzeren aak- schip Zaterdagavond door Lemmer vis- sehers is binnengebracht. Het schip was op reis van Arasterdam naar Bolsward. Tus- schen Urk en Lemmer werd het door stormvlagen overvallen, waardoor het de zeilen verspeelde. Schip en lading waren verzekerd. DE KINDERVERLAMMING. Te Gouda is liet aantal gevallen van kinderverlamming tot 30 gestegen. Vrijdag is de ziekte geconstateerd bij een jonge tje van drie jaar. De geheele afgeloopen week bedroeg het aantal nieuwe lijders drie, allen jongen6 resp. van 7, 32 en 3 jaar. Te Arnhem hebben zich twee geval len van kinderverlamming voorgedaan bij kinderen, die een der R.-K. bewaarscho len in oost Arnhem bezochten. Er is op advies van het geneeskundig schooltoe zicht overgegaan tot sluiting van de school. Ook is er een geval van kinderverlam ming voorgekomen op de school van de Arnh. schoolvereeniging in de Brugstraat. Het geval, dat een leerling in Ooster beek betrof, is doodelijk afgeloopen. Het bestuur heeft deze school gesloten en ook zijn tweede school in de Korte Wialstraat, omdat de kinderen van beide scholen ge zamenlijk gymnastiekles hadden. Brand in een Patentoliefabriek. Gistermiddag te ongeveer half één werd brand ontdekt in de Patentoliefabriek der fa. Molenberg en Dekker aan de Oostzijde te Zaandam. Toen de brandweer ter-plaat se verscheen stegen dikke rookwolken naar buiten. Het vuur bleek te woeden in het voorste gedeelte van de 30 meter diepe fa briek. Daar er een groote hoeveelheid em ballage lag opgeslagen was gevaar voor uitbreiding zeer groot. Met veel materiaal werd het 'vuur, dat de olievoorraad naderde, bestreden. Reeds na oen uur had de brandweer den brand, die zich aanvan kelijk ernstig liet aanzien, onder den knie. Het voorgedeelte, der fabriek kreeg belang-, rijke schade. Gebouw en inventaris zijn op beurspolis verzekerd. Steenen hamer gevonden. Op de boerderij van den landbouwer Houwers onder Aalten heeft men vorige week een steenen hamer gevonden, afkom stig uit een vroeg tijdperk. De hamer is aan het Rijksmuseum te Leiden opgezon den. ONREGELMATIGHEDEN OP EFFEC TENKANTOOR TE AMERSFOORT. Honderdduizenden tekort. Bij den commissionnair in effecten B. te Amersfoort is door den belastingambte naar een ernstige verwarring in zaken ont dekt tengevolge van de schommelingen bij opgaven van vermogen van eenige lastge vers van den heer B. Toen de belastingambtenaar ambtshalve aangifte deed bij de Justitie te Utrecht, gelastte deze een grondig onderzoek naar de feiten en hun oorzaken, bij welk onder zoek de heer B. eenige malen aan een streng verhoor werd onderworpen. Het te kort schijnt in de honderduizenden te loo- pen. Welk verband er bestaat tusschen het ontslag van den directeur van de Gelder- sche Crediet Vereejiiging te Utrecht en de handelingen van den heer B. konden wij niet achterhalen. Vast staat, dat er eenig verband is. „De Tijd". BRUTALE OVERVAL TE ZAANDAM. Een der roovers als rechercheur. Te Zaandag is in den nacht van Zater dag op Zondag in de nabijheid van de Herobrug een brutale overval gepleegd. De 19-jarige Frans W-, die als boerenar beider in den IJpolder werkzaam is, had te Zaandam kennis gemaakt met zekeren Doorgeest met wien hij eenige café's be zocht. Later op den avond voegde zich een vriend van D., zekere Kelder, bij hen. Na dat het drietal na het sluiten van de café's afscheid van elkaar had genomen, begaf W. zich op weg naar den polder. Op zijn weg daarheen bemerkte hij op de Pieter Ghijsenlaan plotseling, dat hij door een der nieuwe vrienden achtervolgd werd; nog voor hij zich hiervan rekenschap kon geven had D. zich op hem geworpen en ge bood hem onder bedreiging met een brow- nig zijn geld af te geven. Een oogenblik dreigde hun plan, door cle komst van een weilrijder in duigen te val len, doch een der aanranders maakte zich tegenover den onbekend gebleven wielrij der als rechercheur bekend en zeidè W. wegens een vermeenden diefstal te moeten arresteeren. De wielrijder vervolgde hierop zijn weg. waarna het tweetal hun roofover val kon ten uitvoer brengen. Na den jonge man van zijn zakgeld te hebben beroofd, lieten zij hun slachtoffer gaan, doch niet zonder hem op het hart te drukken morgen met meer geld terug te komen, anders zou hij met hun browning kennis maken. De aangevallene is langs de Hembrug om naar Zaandam -teruggkeerd waar hij de politie mededeeling van de aanranding deed. Het is de politie gelukt nog dienzelfden nacht de daders aan te houden. Evenals het slachtoffer zijn het nog jonge mannen. Een van hen, de gehuwde K. heeft bekend, den overval in samenwerking met D. ge pleegd te hebben. Beiden worden heden ter beschikking van de justitie gesteld. Postbesteller aangerand. De tijd van roovers, die als hoogstge- vaarlijke boschjesmannen door donkere wouden dwaalden en den eenzamen reizi ger .plotseling overvielen, is voorbij. Slechts in sprookjes wordt er nog van dergelijke sujetten gesproken en ze werden dan voor gesteld met lange vuurroode baarden, groene oogen en een ontzag inboezemende flambard. Er zijn echter nog menschen, die deze heerlijke romantiek nog niet vergeten kun nen en ze bij gelegenheid toepassen. Het volgende geval deed zich namelijk Vrjjdag j.l. te Haarlem voor. Het was elf uur in den avond. De lucht was donker, pikzwarte wolken verdreven de maan en de sterren. Op een fiets ped delde een eenzame hulp-postbesteller, die een expresse-brief moest wegbrengen naar de Frederik Hendriklaan. Het slechte weer hield de menschen in huis en de straten waren verlaten. Slechts het tikken van re gendruppels in de goten verstoorde de stil te, nu en dan deed de wind de ramen be ven en sidderen, dan weer rust en kalmte. De hulpbesteller reed nog op de Oranje- laan, wellicht floot hij nationale liederen om de stilte te verdrijven. Dan sprong er plotseling een man ach ter een boom te voorschijn. „Stop En de hulpbesteller stopte op hetzelfde oogenblik, daartoe gedreven door onzicht bare machten. De onbekende roover van de Oranje laan pakte nu de fiets van den verschrik ten besteller beet, rammelde deze door el kaar en schreeuwde naar oer-ouden trant: „je geld of je leven!" In dergelijke gevallen heeft men dus te kizen, het geld geven of het leven, het mooie veel-be-lovende leven op te offeren. De besteller was echter niet mis en koos een geheel anderen weg, die niettemin de dapperste was. Hij gaf den roover van de Oranjelaan een slag tegen de kaak en, o wonder, de snoodaard sloeg met een gil achterover en bleef bewusteloos liggen. „Knook out" mompelde de besteller, en hij telde tot tien. Zonder zich nog iets van de resten van den roover aan te trek ken, ijlde de dappere zoon van tante-Pos met zijn expresse-brief naar het adres van de Fredrik Hendriklaan. Bij had een paar minuten door deze ongewone ontmoeting verspild en hij kende zijn plicht, zonder omwegen en in snel tempo naar den ge adresseerde te vliegen." De politie werd in het geval betrokken en men ging op zoek naar den bewusteloo- zen roover. Ter plaatse was echter niets meer te vin den waaruit de conclusie getrokken mocht worden, dat het bewustzijn van den eigen- aardigen mensch in dubbel opzicht was weergekeerd. De politie blijft nu zoeken evenals de hulpbesteller. De roover zal zich echter wel verscho len houden nu hij de kracht kent van de vuist van den dapperen ridder, strijdende onder het wapen van tante Pos Fraude? De administrateur van de Ooöp. Bloem- bollenveilingvereemging te Breezand, de heer P. H, is in zijn functie voorloopig ge schorst. Het is gebleken, dat de admini stratie niet in orde ismen speeekt over een belangrijk tekort. Ook schijnen geld zaken, die de heer H. voor particulieren behandelde niet op behoorlijke wijze te zijn afgehandeld. Esn schip onbeheerd in de haven van I Jmuiden. De Duitsche stoomtreiler „Jade" van de Silesia-reederij, te Wesermiinde, welk vaartuig eenige maanden geleden van Ant werpen de haven var IJmuiden binnen liep om te bunkeren, ligt nog steeds onbe heerd in laatstgenoemde haven. Reeds kort na binnenkomst te IJmuiden werd namens de equipage voor een loonvorde- ring beslag gelegd op het schip, waarna, al le opvarenden naar Duitschland vertrok ken. Thans is andermaal op het schip be slag gelegd, en wel namens een Duitsche firma, voor geleverde bunkerkolen. Het is niet onmogelijk, dat de treiler Linnen- kort verkocht zal worden, aangezien blijkt, dat de reederij niet in staat is aan alle verplichtingen te voldoen. De schietpartij in Den Haag. De Duitsche student U. te Den Haag, die Vrijdagavond is vrijgelaten, is door den vreemdelingendienst over de grens gezet. BÜITENL. BERICHTEN D€ MIJNRAMP IN SILEZIE. De begrafenisplechtigheid te Hausdorf. De hemel was zwaar bewolkt, toen gis terenmorgen tegen zeven uur reeds de eerste deelnemers van de aan de begrafe nisplechtigheid te. Hausdorf deelnemende bewoners uit het district Neurode te Haus dorf aankwamen. In den nacht hadden de kameraden der omgekomenen, de drie gemeenschappelijke graven gedolven, waarin de dooden, die tot nu toe samen hun werk hadden ver richt, thans ook gemeenschappelijk ter aarde zouden worden besteld. Ook waren ïeeds de lijkkisten naar de nieuwe katho lieke begraafplaats overgebracht, waar in één graf 24, in een tweede 22 en in het derde 6 mijnwerkers zouden worden bij gezet. R eeds langs voor den vastgesteld en tijd was de kleine, tegen de helling van den berg gelegen dorpsbcgraafplaats reeds geheel met belangstellenden gevuld. Een groot deel van de 15 tot 20 duizend zielen tellende zwaar getroffen gemeente, had zich tegen de helling opgesteld. Tegen acht uur verschenen de officieele vertegenwoor digers der autoriteiten en corporaties, in het bijzonder de vertegenwoordiger van den rijkspresidenb en de rijksregeering, staatssecretaris Dr. Geib van het Rijksmi nisterie van Arbeid, de vertegenwoordiger van de afdeeling voor mijnwezen, de rijks dagpresident Loebe. AJs vertegenwoordiger van den kardi naal-artsbisschop van Breslau was de Domvicaris prelaat Lange aanwezig. De plechtigheid nam een aanvang met een treurmars-eb welke werd uitgevoerd door een muziekkorps uit Neurode. Daarna celebreerde de vicaris-generaal, mgr. Pittert, geassisteerd door een groot aantal geestelijken, een plechtige H. Mis van Requiem. Pastoor Sohroefel vaji de parochie Haus dorf hield vervolgens een lijkrede, waarin hij nog eens het vreeselijke gebeurde in herinnering bracht. Droefenis heerschfc niet alleen in Hausdorf, maar over geheel Duitschland. Pastoor Sohroefel zeide, dat hij bijzondere opdracht had den 'helden moed der reddingscollonnes te prijzen. Dat waren mannen, die direct na het bekend worden van het ongeluk zonder bescher mende maskers in de mijn afdaalden, ten einde nog zooveel mogelijk kameraden te kunnen redden. Helaas, ook deze helden moed mocht, niet meer baten. Men kent de moeilijke omstandigheden, waaronder de mijnwerkers leven en daarom is men verplicht, alles in het werk te stel len, deze omstandigheden te verbeteren. Ten slotte wendde de geestelijke zich in het bijzonder tot de achtergelaten be trekkingen. Voor de proteStantsche slachtoffers werd voorgegaan in het gebed door Ds. Boett- cher, die eveneens de achtergeblevenen woorden van troost toesprak. De plechtigheid werd beëindigd met het zingen van „Bergman's Gra'bgesang". Daarna werden de uit de omgeving af komstige dooden naar huji respectieve plaatselijke kerkhoven onvergebracht. In het begin van den namiddag had in drie plaatsen de bijzetting der overige slacht offers plaats. Tijdens dc treurige plechtig heid welke meer dan anderhalf uur duur de, vielen vele vrouwen en kinderen en ook mannen als gevolg van hun hevige aandoening in onmacht. ONGELUKKEN TRAM MET 70 PASSAGIERS IN RIVIER. 67 dooden. Een tar-amwagen met zeventig passagiers is van de b»ug over de R-iachuelo in de rivier gestort. Slechts drie passagiers, die op de treeplank stonden, zijn gered. Tot nog toe werden drie en vijftig lij ken, waaronder vijf vrouwen, door de poli tie geborgen. De tram ligt geheel onder water. Het ongeval had om zes uur in den morgen plaats. Het meerendeel der slacht offers zijn arbeider-s, die naar hun werk gingen. De tram ging over een ophaalbrug, die uit twee gedeelten bestond. Men meent, dat de bestuurder, tengevolge van den mist, niet zag dat de brug was opgehaald en doorreed, waardoor de tram in het wa ter stortte. Een dak ingestort op de tentoonstelling te Luik. Volgens een bericht uit Luik is tenge volge van den hevigen regenval het dak van het .Zwitser sche paviljoen op de ten toonstelling Zaterdagochtend ingestort over een oppervlakte van 120 vierkanten meter. Gelukkig werd niemand gewond en bepaalt alles zich bij stoffelijke schade, maar deze is zeer aanzienlijk, daar de meeste stands ernstig blijken te hebben geleden. Ongeluk tijdens een onweer in Italië, In de buurt van Potenza heeft een hevig onweder, in den afgeloopen nacht vier men- schenlevens geëischt. Een vader had met zijn drie zoons in een grot beschutting ge zocht. Door het noodweer werd de in gang van de .grot versperd, waardoor allen den dood vonden. VIJFTIG HUIZEN EEN PROOI DER VLAMMEN. Zware branden in Bessarabië. Gisterenmiddag brak brand uit in het dorp Dioburgiu (Bessarabië); het vuur breidde zich, door den sterken wind be gunstigd zeer snel uit en kon tot op he denmorgen nog niet worden gebluscht. Vijftig huizen werden een prooi der vlam men. Noodlottige petroleumbrand. Vier jongens en een man werden ver koold door een brand in de pebroleum- bronnen bij de stad Haynes (V.S.). Drie andere personen, die ernstige brandwon den bekwamen, werden naar" het zieken huis vervoerd. Boschbranden in de omgeving van Keulen. De talrijke boschbrandstichtingen jji de omgeving van de stad Keulen verontrus ten de bevolking van de voorsteden. Se dert 15 Juni waren er niet minder dan 15 boschbranden. Donderdag waren er in de buurt tusschen Dünnwald en Dellbrück niet minder dan drie branden. De twee eersten werden spoedig bemerkt en konden gebluscht worden, voordat er groote scha de was aangericht. Door den derden brand1 echter werden 10 morgen dennen'bosschen vernield. Een bom ontploft. In het venster van een New- York -s c h clubgebouw. Een bom, geplaatst in een der venster kozijnen van de Simplon Social Club in de nabijheid van de woning van J. D. Rocke feller, ontplofte. Door de ontploffing wer den de bewoners der omliggende huizen wakker en werd ontsteltenis gewekt, doch de aangerichte schade is gering. De reden van de gewelddaad i totnogtoe onopgehel derd. Vechtpartijen te Glasgow. Gisteravond hadden naar aanleiding van meeningsversöhillen tusschen het Ier- sche gedeelte de bevolking in Glasgow hevige vechtpartijen plaat-s. De politie zag zich gedwongen tot viermaal toe charge op een vijfduizend personen bestaande menschenmenigte uit te voeren, waarbij zij van de gummiknuppel gebruik moest maken. Drie politiemannen werden licht gewond. Vijftien personen werden in ar rest genomen. De tunnel onder de Straat van Gibraltar. Madrilleensche bladen melden, dat de voorbereidende werkzaamheden voor den aanleg van de tunnel onder de Straat van Gibraltar weldra aan de Afrikaansche kust zullen beginnen. Te Tarifa heeft men tot op een diepte van 250 meter peilingen gedaan; de omstandigheden moeten gun stig zijn. Uitgesproken J. G. Grönloh, muziekhandelaar te Leiden; our. mej. mr. A. W. Labohm te Leiden. Opgeheven H. Tuynman te Warmond.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10