MARKTBERICHTEN TELEGRAMMEN - PAiTERDAG 12 JULI 1930 DE LEIDSCHÉL COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 "digit BAROMETER ELEGRAFISCH WEERBERICHT f naar waarnemingen in den s#n van 12 Juli 1930, medegedeeld >T het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: barometerst.: 766.0 te Valencia, [te barometerst.: 750.8 te Den Helder wachting tot den avond van 13 Juli: |8t matige Zuid-Westelijke tot Noord Sijke wind. Betrokken of zwaarbe- Mogelijk met tijdelijke opklaring, •schijnlijk regenbuien. Weinig ver- in temperatuur. WATERTEMPERATUUR: %minrichting Hooge Rijndijk: 7 uur a\ en 12 uur 21 gr. C. rr téminrichting „De Zijl" 7 uur 20 gr. j uur 20 gr. C. ICHT OP VOOR FIETSERS e. a. n Zaterdagnamiddag 9.46 uur tot s^kgmorgen 4.24 uur. LUCHTTEMPERATUUR: E fó gr. C. KOLPING. ^schrijft in het „Centrum": it nationaal Congres der St, Josepr- len, dat Zondag te 's Gravenhage 'TA; gehouden, heeft weder op zeer sug- ecti©VG wijze de herinnering opgeroepen den stichter der St. Josephgezellen- ïigingen, den Duitschen priester Adolf ing, en op de gedachte, welke aan zijn lisatie ten grondslag lag. Door die ergphte, welke een cliep-christelijke ge- Ite was, werd niet slechts het nut, maar erdde duurzaamheid der organisatie ge borgd. En zoo vertoont Kolping s ERiping thans nog een groote levens- 'it en oogstte zij tijdens het Congres wannen lof van Haarlem's Kerkvoogd, iis*e Gezellenvereeniging aanbeval als de 0 vereeniging voor jongelieden van 17 ;5 jaar. t] ,eruit bleek wel, hoe hoog de betee- I van Kolping's werk moet worden' ,rnfl8lagen. Een buitengewoon man was Uit de volksklasse voortgekomen en nge man zelf een ambacht uitoefenend, e hij diep de nooden van het volk en q hij gedreven door een vurig verlan- jjgjJaaraan zooveel mogelijk tegemoet te in. Toen hij priester was geworden hij de kracht en de gelegenheid, om et zonder strijd en moeilijkheden ove- j.s dat brandend verlangen in daden e zetten. Den zegen God's smeekte hij er het eerzame handwerk, en hij werd '.postel der ambachtslieden. Eerst te anrfeld, daarna te Keulen maakte hij zijn >scli opgezet plan tot werkelijkheid, en ilgens breidde de organisatie zich uit Duitschland en andere landen, en zij ook binnen onze grenzen een /ptbaren bodem. Kolping's idealen wer- door Mgr. Aengenent op de imposante -jsche samenkomst geprezen als idealen. alle tijden, de idealen van den gods et, het huisgezin en het beroep. 3t de zuiverste bedoelingen begonnen "oor een helder inzicht geleid kun het |i van den eersten Gezellenvader niet ts dan rijke vruchten opleveren. En van dat werk treft vooral, %eer men heb beschouwt in 't licht van ftijd, waarin het werd ondernomen. De t'Laöad der arbeidende klasse was toen vele ópzichten ellendig en haar aan- i? gering, terwijl haar beschaving en ont ging op een lagen trap stonden. Maar den ruwen bolster heen zag Kolping fjoede kern; en hij nam het op voor bet telkens wanneer zich daartoe de ge- aanbood, of waaneer anderen geringschatting uitweidden over de brschilligheid en de bedorven 'toestan- 1 onder de arbeiders. „Ik ken ons volk Vdig', zeide hij bij een dier gelegenhe- „en ik zeg u, dat het niet zoo slecht ds men het afschildert. Laat men het ferrichben, laat men gaan bot het volk, men het met sympathie tegemoet tre- in plaats van zich angstvallig op een te houden, zooals maar al te dik- i geschiedt, en te meenen, dat wij uit ander hout gesneden zijn, of dat onze te fijn en te teer is, om ze te gebrui- tot heil der volksklassen". En vooral wekte hij op de volksbelangen uit het oog te verliezen, wilden zij aan 1 hooge roeping beantwoorden, e woorden van Kolping, zegt een zijner kwamen recht uit het hart en ook recht tot het hart. En een an- schrijft van hem, dat hij begaafd was al de eigenschappen, welke den waren aman en volksredenaar kenmerken. had een sterk en zuiver medegevoel, 1 vooruitzienden blik, een krachtigen Dm te volbrengen wat hij zich had voor- „Zijn welsprekendheid droeg het nt eener diepgewortelde overtuiging, r groote hartelijkheid, eener opgewek- fijnen humor doortintelde levens- en zij wist altijd op het juiste het juiste woord te vinden, het d, dat inslaat en meesleept. Hij sprak volk in de eigen taal van het volk, er ooit triviaal te worden. En uit eigen de behoeften en de fouten ken- e van den arbeidenden stand, dien bij wilde redden en opheffen, bezat hij eener- zijds het ware inzicht van het kwaad, dat moest worden bestreden, en van de midde len, welke daartoe konden dienen, en ander zijds de noodig anergic en werkkracht, om voor deze verbetering anderen in geest drift te doen ontsteken". D» muur, welke in dit dagen omstreeks het midden der vorige eeuw den werk man, den ambachtsleerling van de samen leving afscheidde, moest wegvallen, en het oude ideaal herleven, dat in vroeger tij den door het gildewezen het handwork en den beoefenaar van het handwerk zulk een eervolle plaats in de Maatschappij had ge waarborgd. Het zaad door den grooben Gezellen- vader uitgestrooid heeft overvloedige vruchten voortgebracht. Toen hij in 1SC5 op nauwelijks 52-jarigen leeftijd stierf, had' zijn organisatie reeds een breede vlucht genomen en was de verdere uitbouw en opbloei verzekerd. Ook in ons land ontplooit zij sinds meer dan zestig jaren hare zegenrijke werkzaam heid. Wij herinneren ons, dat, toen in 1888 de R. K. Volksbond te Amsterdam was opge richt en al spoedig een groot aanta-l leden telde, rector Van Nispen tot Sevenaer, de eerste Nederlandsche president der Jo- seph-gezellen, in een vergadering de vraag stelde, of er nu nog wel plaats zou over blijven voor zijn vereeniging. Met nadruk en volle overtuiging beantwoordde de ijve rige praeses die vraag in bevestigenden zin, en de feiten hebben hem in 't gelijk gesteld. Naast den Volksbond en de Werk lied en-vereenigingen hebben de St. Joseph- gezellen, met een speciaal d>oel georgani seerd, zich kunnen handhaven, vooral in het Haarlemsche Diocees. En, steunend op een en denzelfden katholieken grondslag, stre ven de drie organisaties zij 't dan op verscheiden wijze gezamenlijk hetzelf de ideaal na: de stoffelijke welvaart en niet minder de moreele en cultureele ver heffing des volks. VOOR DE POSTZEGEL. VERZAMELAARS Onze pos.tzegelredacteur stelt zich voor de lezers van dit blad beschikbaar tot het geven van alle mogelijke inlichtingen de Philatelie betreffende. Jeugdige verzame laars, die ten aanzien van hun collectie voorlichting wenschen. kunnen deze even eens bekomen. Alle inlichtingen worden gratis verstrekt. NIEUWE ZEGELS. Ivoorkust. Frankeerzegels in de koer- seerende teekening, 90 centimes, rose en lila. I1/; francs, lichtblauw en blauw. 3 lila-rose. IJsland. De 5 kronen van 1907 Yvert nr. ól wertloverdrukt met Kr. 10.—. Honduras. Frankeerzegels, opdruk Vale, waarde en jaartal 1930: 1 cents op 10 centavos, blauw (Yvert 178). Luchtpostzegels: 25 ets, op 50 centavos, rose (Yvert 153), 50 ets. dienstzegel (Yvert 80), De opdruk luidt voor eerstgenoemde waar de „Servicio Aéreo Internacional. Vale 25 ets. oro 1930. Voor de tweede: „Habilitado Servicic Aéreo International 1930. Gibraltar. Frankeerzegel in de koersee- rende teekening, doch de waarde voluit: Three pence, blauw. Meervoudig watermerk in sierschrift. Haiti. Luchtpostzegel in de koerseerende teekening: 25 centimes de gourde, groen. Hongarije. Ter herdenking van den ne genhonderdsten sterfdag van St. Emmerich verscheen onderstaande serie van vier waar den: 8 plus 2 filler, groen; St. Emmerich. 16 4 violet; St, Stefanus en St. Gisela. 20 4 rood; St. Ladislaus. 32 8 blauw; St. Gerardus en St. Emmerich. Fransch Soudan. Frankeerzegels in de koerseerende type: 90 cenitraes, rood roselila. I1/; francs, lichtblauw en blauw. 3 roselila. Guatemalea. Werden reeds in Februari de zegels beschreven, uitgegeven ter gelegen heid van de opening van den spoorweg Guate mala-Salvador, thans vindt men in de tot standkoming van den ijzeren weg tusschen 's lands hoofdstad en Quezaltenango, de twee de stad van het rijk, voldoende aanleiding om over te gaan tot het uitgeven van twee gele- genheidsseries; Met den opdruk: Ferro Carril. De Los Altos. Inaugurado en 1920, en waarde, op de 15 pesos zwart de uit gifte 1926, zijn te melden: 1, 2, 3, 5 en 15 centavos. De opdruk is in rood aangebracht; volgens het Bulletin Mensuel werden 20.000 series op deze wijze overdrukt. In nieuwe teekeningen, verscheen voor deze gebeurtenis de serie: 2 centavos de quetzal, violet en zwart. 3 karmijn en zwart. 5 oranje en blauw. Hiervan werden 25.000 series gedrukt. Paraguay. Lucljtpostzegels, opdruk Correo Aéreo en waarde op frankeerzegels der uitgifte 1927—1929: Chinco op 10 centavos. Cuarenta op 50 centavos. Seis p. op 10 pesos. Diez p. op 20 In nieuwe, definitieve teekening, vliegtuig boven globe, zijn te melden de luchtpostzegels: 6.80 pesos, zwart op blauw. 6.80 pesos, groen en rose. i- 0 De zegels van df Njeuwe Republiek. Na den laatsten oorlog is het district Vrij heid een district vaq de Provincie Natal ge worden. In 1885 kocht Mj". Esselen. een rech ter van het Hoog Gerechtshof, toen hij in Europa was, materiaal voor het vervaardigen van zegels. Het stempel droeg het inschrift: Nieuwe Republiek in twe^ regels aan den top en aan den voet Zuid-Afrika in één regel, met veranderbare cijfers fn het midden voor waar de en datum. Men had -twee soorten papier, stroogell en blauw granietkluerig; gegomd en geperforeerd ll1/?. De vellen waren zeer groot, twintig horizontale rijen van 9 zegels. De eerste uitgave bestaat uit de inscriptie van waarde en datum op het stempel. De tweede uitgave is dezelfde als de eerste, doch een spreuk is toegevoegd. De spreuk „Eendracht maakt Macht" is in ovaal aangebracht, groo- ter dan de teekening op het zegel zelf, met wapens in het raidden. Achter de wapens zijn vier vlaggen, waarboven in halve cirkel staat: „Nieuwe Republiek Zuid Afrika". De derde uitgave was gelijk aan de tweede, doch de da tum van aanmaak ontbreekt, Alle zegels wa ren voor post, fiscaal en telegraaf gebruik ver krijgbaar. De waarden boven 10 SH. zijn uiterst zelden voor postdoeleinden gebruikt. Verschil lende variëteiten, zelfs de hoogere waarden zijn nog ongebruikt te krijgen. Dit komt hier door: Toen in Juli 1898 het gebied voor de vroegere Zuid-Afrikaansche Republiek ge annexeerd werd, werden de postzegels naar den Postmeester-Generaal in Pretoria gezon den. Deze hield ze een jaar of twee in zijn kantoor en verkocht ze vervolgens aan hande laars en verzamelaars. De Chineesche postzegels van 1909. Zooals onze lozers misschien reeds weten, staat op de zegels, welke in China rijn uitgegeven ter gelegenheid van de troon bestijging van den jongen keizer, de he- meltempel afgebeeld. Iemand, die vele ja ren in Peking woonde, deelt ons omtrent dit heerlijke bouwwerk het volgende mee: Het reusachtig gebied van de hemeltera- pel in Peking, op z'n Chineesch T, ie- 't an genoemd, wordt door een muur van 5750 meter omtrek afgesloten. Aan de zuidzij de is de muur breed en van twee groote poorten voorzien, aan de Oost- en West zijde vindt men slechts een toegang; maar aan de Noordkant is de muur in den vorm van een halve maan "gebouwd en is daar van geen enkele poort of deur voorzien. De ingesloten ruimte wordt door verdere muren in verschillende afdeelingen ver deeld. Het hoofdgebouw. ,.T' siijnien-tien dat op de zegels is afgebeeld, vormt een cirkel van 7 voet middellijn, waarvan de drie met blauwe tegels bedekte daken op prachtige zuilen rusten. Daar er noch sto rende wanden noch bedekkingen aanwezig zijn, kan de blik ongehinderd langs de pilaren in hunne heldere kleuren tot het dak omhoog gaan. In het, midden van den tempel staat een troon voor den Keizer; afgodsbeelden zijn er niet aanwezig. In dien er een of andere plechtigheid ge vierd zal worden, dan wordt de zooge naamde .hemeltafcl, welke op een of andere plaats wordt bewaard, naar den tempel gebracht. In de nabijheid van den tempel zijn verscheidene open haarden aange bracht, waarin de offergaven, zooals bijv. papier, herten, ossen en andere dieren worden verbrand. Een haard bestaat uit metselwerk, vijf daarentegen uit ijzer, zij gelijken reusachtige potten. Drie maal in het jaar begeeft zich de keizer, die zich zooals men weet ook „Zoon des Hemels" laat noemen, naar dezen tempel om voor zijn hemelschen vader te offeren en hem rekenschap te geven omtrent zijn bestuur. Het eerste bezoek wordt in het begin van den winter gebracht en heeft ten doel de algemcene biecht af te leggen. Het tweede bezoek ter gelegenheid van de eerste volle maan in het Chineesche jaar dient om van den hemel af te smeeken weel een nieuw jaar te piogen regeeren. Bij het derde bezoek, tegen het einde van het voorjaar, bidt de keizer enkel om regen en goede oogst. De ceremoniën voor deze bezoeken zijn sedert eeuwen streng voor geschreven: De keizer moet op het voor hof driemaal de knie buigen en eenigc malen een buiging maken. De beeltenissen van vijf zijner meest beroemde voorvaders begeleideu hem bij deze bezoeken, even eens de keizerlijke prinsen "en de hooge mandarijnen. De tegenwoordige tempel, waarvan de zuilen en het timmerwerk uit pijnboomenhout, afkomstig uit Oregon, bestaat, is betrekkelijk nog jong. De oude •daarentegen, gesticht door Keizer Joung-lo uit de dynastie der Mings en gerestau reerd door keizer K'ien-toung, werd in 1889 door een bliksemstraal verwoest. De nooit om eene verklaring verlegen Chinec- zen vertellen, dat het ongeluk veroorzaakt werd door een duizendpoot. Dit onheilige dier verstoutte zich bij de zuilen op te klauteren tot aan den gouden bol, welke het gebouw kroont. Door deze vermetel heid vertoornd, vernietigde de hemel het vermetele dier met een bliksemstraal en deed tegelijkertijd den ontwijden tempel in vlammen opgaan. UIT DE KATHOLIEKE WI LD Shanghai. Agentia Fides meldt ons: Hongersnood en communisme teisteren het Vicariaat Wuhu, evenals zoovele andere streken van China. Pater E. Renedo S.J., missionaris te Koang-te-toheou, wist dat de communisten van plan waren de voor raad rijst te plunderen die hij. bestemd had voor de schoolkinderen tot de vol gende oogst. De dag van de plundering was al vastgesteld. De pator had het'ge lukkige idee de notabelen van zijn streek en zelfs enkele kopstukken der communis ten op de thee te verzoeken. Toen zij bij hem waren zeide hij liua: „Gij weet dat de kerk hier sinds 60 jaar bestaat om wel te doen. Wij hebben Ider.een honderd leer lingen die op onze .kosten leven. Daarvoor is een groote hoeveelheid rijst noodig. Men zegt dat de. uitgehongerdon uit de buurt ze bij ons willen weghalen. Maar dan zullen onze kinderen niets te eten hebben. Het is wel waar dat die honger lijdenden zeor te beklagen rijn, maar de kinderen ook. Het is dan wel passend om de rijst aan de kinderen te ontnemen en aan de grooten te geven?" Alen vonden dat dit niet passend was. Buiten atond een geoote menigte af te wachten wat besloten zou worden. De no tabelen brachten hun de woorden va-u den pater over en spoorden hen aan uit een te gaan. De pater had zijn school gered. Trlncomalia, Ceylon. Agentia Fides meldt ons: Het kasten ondersoheid is op Ceylon zeer sterk, vooral onder de be volking van het Noorden. In een groot aantal scholen mogen de kinderen van de lage kaste niet op ban ken maar moeten op den grond zitten. Nu het gouvernement heer en meester is over alle scholen, omdat, het het, geld geeft, heeft dit onlangs een bevelschrift uitgevaardigd waarbij algeheele gelijkheid onder de kinderen van welke kaste, gods dienst of kleur zij ook waren werd voor geschreven. De onderwijzers hebben zich onderworpen, maar de bevolking tracht die scholen waar geen klasse-onderscheid gemaakt wordt-, in brand to steken of te sluiten. Eenige dagen geleden hadden onrust stokers te Jaffna liet gerucht verspreid dat op een normaalschool de rijst gekookt door een lage kaste met geweld te eten gegeven werd aan 200 kinderen van een hoogere kaste. Groote beweging. De keu ken werd in brancl gestoken en het hoofd moest de leerlingen wegzenden. Ook an dere soholen werden bedreigd. Dc onder wijzers, hindoes en katholieken zeiden: „beschermt de scholen of heft, de wet op". Maar hoe kan men dag en nach,t dc scho len beschermen. Wat zal hot gouvernement doen? Do brandstichters streng straffen ter afschrikking? Maar hoe zal zij het bereiken die men- sohen van hoogen rang die met hun hei lige boeken in de hand trachten te bewij zen dat hun godsdienst, die de Constitu tie beloofd heeft te respecteeren, ver kracht wordt door deze gelijkstelling, in gaande tegen een traditie van 2000 jaar? Tatungfu. Agentia Fides meldt ons: Nauwelijks teruggekomen van zijn verblijf in Europa, sohreef Mgr. IToogers, Apo6t. Pref. van Tatungfu, aan Agentia- Fides: „De hoofdstatie breidt zich nog altijd uii. Er is een plan gevormd tot oprichting van een klein seminarie en van nieuwe lagere en middelbare scholen. Wij bouwen dit jaar een gedeelte af en hopen dat in de volgende jaren te voltooien. Twee andere scholen, u.l. die van Lingkiu en van Tiene- henn gaan voorspoedig. Dan deze scholen, waar ook heiden-kinderen op gaan, is de verhouding tusschen de bewoners der bei de steden veel hartelijker geworden, terwijl men er enkele jaren geleden nauwelijks geduld werd. Meerdere onzer missnonaris- sen winnen invloed door de medische ac tie. Zij vinden gelegenheid hulp te bren gen in allerlei soort lijden en talrijke ster vende heidenkinderen tc doopen. Om den nijpenden hongersnood ïc-ts re lenigen in het Oosten van onze missie hebben wij in een groot aantal dorpen levensmiddelen doen uitreiken. Getrokken door onze reputatie, dat wij menschen zijn die „weldoen" komen dc kalechumenen bij groepen, zelfs bij dor pen. Een geweldig werk ligt voor ons, wat zouden wij niet doen als wij talrijker wa ren?" DE PRIESTER-MLSSTEBOND. LAATSTE BERICHTEN FABRIEK VAN VEEVOEDER ARTIKELEN AFGEBRAND. De muren staan nog overeind. Hedenmorgen omstreeks 5 uur is brand uitgebroken in pand no. 12 in dc Boter- straat te Schiedam. Het pand, dat in ge bruik is bij de firma A. Poot en Zn., in veevoederartikelen telt vier verdiepingen Hij een front breedte van 10 M. en een diep te van 30 M. De brand werd door omwo nenden ontdekt. Do brandweer, die ijlings met groot 'taateriaal uitrukte, slaagde er in den brand tot dit pand te beperken, dat geheel uitbrandde. Alleen dc 4 muren staan nog overeind. Omstreeks 7 uur was de brandweer het vuur meester. Do omlig gende gebouwen kregen alleen waterscha de. Do voorraad goederen was gelukkiger wijze niet groot. De schade wordt door verzekering gedekt. Omtrent den brand in de fabriek van de fa. Poot vernemen wij nog, dat de oor zaak vermoedelijk broeiing in de voorraad is. Eenige weken geleden was hierdoor ook een begin van brand ontstaan, doch toen was men er vlug bij. De totale schade wordt op 20.000 ge raamd. In de fabriek werkten 15 man per soneel. Het stormweer in den afgeloopen nacht. Een R ij n-aa k gezonken. Uit Wemeldinge wordt geseind: Ten gevolge van het stormweer zijn ge durende den afgeloopen nacht verschillen de schepen uit de omgeving in nood ge raakt. Bij Goeree's Hoek is een Bijnaak gezon ken. Sleepbooten zijn naar de plaats van het ongeval vertrokken om te trachten hulp te bieden. Van de bemanning van den Rijnaak is niets meer vernomen. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen, Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. rukken. Door gebrek aan water, werd het blusschingswerk ten zeerste bemoeilijkt.^ Te gen iniddernaoht waren reeds 2 millioen gloeilampen door 't vuur vernield. De schade wordt geschat op ongeveer 1.200.000. De fabriek is eigendom van de Standard Electricitats-Werke. Een groote politiemacht zorgt voor hand having der orde, aangezien het publiek door de vrees, dat het vuur ook de woon huizen zal aantasten, in opgewonden stemming verkeert. Vanmorgen vroeg woedde de brand nog steeds voort. Electrische storm beschaldigt antieke bouwwerken. ROME, 11 Juli. (V. D.) Tijdens een elec trische storm was de lucht vervuld van bliksemstralen, waarvan een o.a. insloeg in dc liftkoker van het Palazzo Ohigi, een der interessantste middeleeuwsclie bouw werken, waar op heb oogenblik het minis terie van Buitcnlandsche Zaken is geves tigd. Ook de zuil van Marcus Aurelius, welke midden op de Piazza Colouna staat en het hotel Modern werden door het elec- fcrisch vuur getroffen. Deze electrische storm, welke geruimen tijd woedde, was een der hevigste welke men sinds jaren te Rome heeft medegemaakt. REUSACHTIGE BRAND IN GLOEI- LAMPENFABRIEK. De schade bedraagt 1.200.000. BOEDAPEST, 11 Juli. (V. D.). In de gloeilampenfabriek Jast te Xeu-Pcst brak gisteravond brand uit, die weldra zulk een omvang had, dat al het brandweermale- riaal van Neu-Pest en zeer veel materiaal van de Boedapester brandweer moest uit LEIDEN, J2 Juli. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter 1.85, pris ma boerenboter 1.701.80 eii goede boe- renboter 1.55—4.65 per kg. Aangevoerd S7/S en 22/16 vaten wegende 2410 kg., han del matig. Eieren. Totale aanvoer 6781 stuks. De prijzen aren: kippeneiereo 5.106.00 en eendeneieren 4.505.00. Handel vlug. Turfmarkt van 7 tob en met 12 Juli. Aangevoerd 390.000 stuks lange turf, prijs 7.007.50 por 1000 suks. Grcentonveiling. Per 100 stuks: an dijvie 13, komkommers 15, bloem kool I 14.4047.bloemkool II 8.00— 20.00, meloenen 1050, pieterselie 12 radijs 1—3. kropsalade 2—3, selderie 2—5, wortelen 38, rabarber 12, perziken 220; Per 100 kg.: snijboonen 2640, stokboonen 4050, stamboonen 2230, tuinboonen 2—S, doperwten 5—20, spinazie 812, Tomaten A 8— 12, aardappelen f 48. ST0MPWIJK, 11 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd 8295 eieren. Prijzen: kriel- eieren 2.75, henneneieren 5.50—5.65, kippeneieren 5.506.35 en eendeneieren f 5.405.65 per 100 stuks. ZEVENHOVEN, -10 Juli. Eierenveiling. Aantaal 8890 stuks. Prijs: kippeneieren 4.155.75 en eendeneieren 3.604.15 per 100 stuks; kaas 3910 cent per pond; kersen 25 cent per kjlo. Handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 11 Juli. Groenten- veiling. Due of York per kist van 25 kg. 0.601.20, idem drielingen idem 30—60 cent, Eerstelingen idem 0.701.50, idrn drielingen idem 40—80 cent, peen per 100 bos 5.307.10, bloemkool I per 100 30.30 31.50. Aanvoer: 950 kisten groote aardap pelen, 85 kisten idem drielingen, 6200 bos peen. TER AAR, 11 Juli. Veiling „Tuinders- belang". Snijboonen 2.302.70, stek 1.200.60, princessoboonen 3.65, poste lein 4 cenl, bloemkool 29 cent, poon 2 cent, Augurken: fijn 3.60, grof 1.30, basterd 1.50, bonnnen 85 cent. BOSKOOP, 11 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 21 cent, Golden Ophelia 2123 cenl, Marcel Rouyer 40 cent, Hadley 6783 cent, Clau dius Perneb 7080 cent, Columbia 4069 cent, Butterfly 3540 cent, Mac Keiler .80 cent, Wilh. Kordes 2931 cent, Phoebe 60 70 cent, Phlorex 70—80 cent, Winnet 61 cent, K. A. Victoria 29 cent, Polyantharo- zen 5291 cent, Diversen: 'Dahlia's gwot- bloemig 77 cont, Gladiolen 2\ cent, Clema tis Durandi 40 cent, Anjers .4043. cent, Gerbera 41 cent. R'VEEN, 12 Juli. Grocntenveiling. Snijboonen f 1.90—2.—, Kassnijbooncn f 1.70, Stek f 0.50—0.55, Prinseboonen f 2.703.10, Prïnseboonen z. dr. f 3.70, Dubb. stam f 2.50 alles p. 10 K.G., Grof f 1.30—1.40, Bommen •f 0.851Stippel f 0.60, allea p. 25 K.G. ALPHEN a. tl. RIJN, 11 Juli. Veiling. Tuinboonen f 4.305.20, Heerenboonen f 2022, Postelein f 8.10, Aardappelen f 4.404.70, alles per 1Ó0 Kg. Peen f 4.70— 5.60, Andijvie f 2.403.90, alles per 100 bos-. Kropsla I f3.704.60, idem II !22.20, Komkommers I f 4.3Ö5.20, Bloemkool I f 21.10, idem II f 13, alles per 100 stuks. Frambozen f 31, Bessen f 79, Kersen f 12.4014.90, Kruisbessen f78, alles per 100 pond. Eieren. Aanvoer 1340 stuks. Kip eieren f 4.906, eendeneieren f 44.20, per 100 stuks. W18SELN OTEERINGEN (A M8TERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.323/4 Londen 12.0(.)U/;p New York 2.48.64 Parijs 9.781/g Brusse 34.74 Zwitserland 48.301/., Milaan 3.021 Madrk 28.771 Oslo 66.591 lö Kopenhagen 66.59 Stockholm 66.801/., We*ne* 35.12 ''«•aafe 7.38 Boedapest

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 3