LEIDSCHE ZWEMCLUB 17* J^LI LUCHTVAART UIT DE OMGEVING Financiën en Economie ij VRIJDAG 11 JULI 1930 DE LEIDSCHÉ COURAN1 TWEEDE BLAD PAG. 7 <NI VOETBAL B. K. FEDERATIE. Seriewedstrijden V. E. P. De seriewedstrijden van V. E. P. begin nen Zondag a.s. Hier volgen de meespe lende clubs: Eere-afdeeling: Semper Avanti Utrecht; Condor I, Utrecht; Donk I, Gou da: M. S. V. I, Montfoort. Eerste afdeeling: E. P. I, M. S. V. II, Zwaluwen (Bilhoven), Donk II, Condor II, Stormvogels (Wilnis). Tweede af deeling: V. E. P. II, Semper Avanti II, Donk III, Zwaluwen II, Dios (Bodegfaven). Prijzen zijn o.a. drie bekers, een lauwer tak, een lauwerkrans, drie zilveren me dailles en een verguld zilveren medaille. Het programma voor Zondag luid. als volgt: Semper Avanti I—M. S. V. I; V. E. p. I_Donk II; Donk III—Zwaluwen II. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportvereeniging V. V. L. A.s. Zondag worden wederom de serie- wedstrijden voortgezet. Om 12 uur ontmoeten elkaar voor de •3de afd. B. S. M. II-D. H. B. I. Hierna, te 1.15 uur, spelen T. O. G. I en St. Bernardus I voor de winnaarsron de der tweede afdeeling. Dit belooft zeker een spannenden wedstrijd te worden, daar beide ploegen elkander o. i. zeer weinig in sterkte zullen ontloopen. Te 2.30 uur speelt V. V. L. I voor de winnaarsronde tegen Wilhelmus II. Wan neer V. V. L. speelt zooals de laatste wed strijden dan belooft dit ook zeker een mooie strijd te worden. Tenslotte spelen om 3.45 uur twee R. Iv. E.-elftallen voor dc eere-afdeeling, name lijk Leiden I en Duiven I, waarvan we ze ker een mooien en spannenden strijd ver wachten. Men zal dus a.s. Zondag van een bezoek aan het V. V. L.-terrein geen spijt hebben. V. V. L. II speelt oni 2 uur te Leidschen- daru tegen A. V. V. III een vriendschap- pelijken wedstrijd. Vertrek per fiets 1 uur. WIELRENNEN WEDSTRIJDEN OP DE STADION BAAN. Nieuwe baanrecords van Schlebaum. Ondanks het dreigende weer, was er weer vrij veel belangstelling. Begonnen werd met een wedstrijd voor amateurs over 1000 M. te verrijden in -1 ritten. Deze sprint nummers bieden vaak een spannen de eindspurt. De vier ritten werden ge wonnen resp. door Van Steenbergen, v. Egmond, Van der Linden en Homan. In een beslissingswedstrijd komt, bij de laat ste ronde v,- d. Linden heb eerst -«uit de bocht en gaat als eerste over de eind streep. De uitslag is: 1. v. d. Linden, 2. Van Egmond, 3. van Steenbergen, 1. Homan. Een premiewedstrijd voor beroepsrijders en onafhankelijken over 5 K.M. heeft een protest ten gevolge van Ikclaar, die in de eindspurt door Slesker opzij is- geduwd. Het protest wordt toegewezen en onder ge juich van het publick rijdt Ikelaar zijn eererondje. De definitieve uilslag luidt: 1. Ikelaar, 2. Slesker, 3. v. d. Leur, 4. Bou quet, 5. Heslinga. De wedstrijd voor B stayers met motor- gangmaking over 20 K.M. was weinig in teressant. De uitslag luidt: 1. de Graaft" in 16 min. 2.S sec.; 2. v. d. Valk 950 M. achter; 3. Bouquet 1120 M. achter; 4. Dornhof 1125 M. achter; 5. Den Hartog 1930 meter ach ter. Als bijzondere attractie bevatte het programma wedstrijden op race-motoren, waarin uitkwamen Herkulevns. (Holland); Frantzen (Duitschland) en Quaglieni (Ita lië). Totaal uitslag: 1. Hcrkulcyns 3 pnt., 2. Frentzen 6 punten, 3. Quaglieri 9 punten. Ten slotte vond een wedstrijd plaats over 10 K.M., waarbij Ilerkulcyns spoedig den kop had en ruim een ronde .wist in te loopen. 1. Herkuleyns in 5 min. 26.4 sec., 2. Frantzen, 3. Quaglieni. In den wedstrijd met motorgangmaking voor beroepsrijders klasse A komen uit: Blekemolen. (achter Didier), Leddy (Ceur- remans Sr.), L. Leene (v. cl. Meulen), Schle baum (Kaser), Snoek (Cenrremans Jr.), Storm (Jahn) en v. d. Wulp (Slesker). Na een korten strijd om de plaatsen is de volgorde: Storm, Schlebaum, v. d. Wulp, Blekemolen, Snoek, Leene en Leddy. Na 16 ronden waagt Schlebaum een vin- nigen aanval op Storm om do leiding te veroveren, doch Storm slaat dezen aanval af. Ook een poging van Blekemolen om de derde plaats op v. d. Wulp te veroveren mislukt. Wel weet Leddy Leene te pas- seeren. Blijkbaar kan Storm het tempo niet bijhouden, want in de 27ste ronde raakt hij bij een aanval van Schlebaum plotseling los en zakt dan geheel af, zoo dat hij spoedig 2 ronden achter is. Hij wordt gevolgd door Snoek, terwijl Leddy de derde plaats beeft veroverd. Een aan val van Blekemolen in de 40ste ronde wordt door Leddy afgeslagen. Leene heeft motorpech gekregen en is er geheel uit. Schlebaum die verbluffend gemakkelijk rijdt, geeft in de 63ste ronde zonder moei te v. d. Wulp en Blekemolen hun eerste lap. Als er nog 3 ronden gereden moeten worden, passeert Schlebaum zonder zicht bare moeite Leddy cn in de laatste ronde gaat hij op Snoek af, die verwoed tegen stand biedt. Beide rijders raken los, maar juist op clr eindstreep weet Schlebaum Snoek zijn eerste lap te geven. Schlebaum heeft gereden in den prachtigen tijd van 30 min. 20.4 sec., dat is 14.S sec. onder het baanrecord, dat Paillard op 11 Juni van het .vorige jaar met 31 min. 5.2 sec. vestig- Zweminr.' H00GE JfflNDIJK I1/-, uur 6S4 f y(Reel.) de. De uitslag luidt: 1. Schlebaum in 30 min. 20.4 sec., 2. Snoek 500 meter; 3. Led dy 600 meter; 4. Blekemolen 605 meter, 5. v. d. Wulp 700 meter, 6 Storm 5.5 ronde, 7. Leene ver achter. Na de start voor de tweede manche, waarin de Graaf meerijdt, is de volgr.de De Graaff, Schlebaum, Leddy, Snoek, Ble kemolen, v. d. Wulp, Storm en Leene. Spoedig neemt Schlebaum echter de lei ding, gevolgd door Snoek, Leddy en Ble kemolen. Na 15 ronden krijgt Leene zijn eerste lap. Even later gaat Blekemolen op Leddy af, die loslaat en de derde plaats aan Cor moet afstaan. Leddy zakt af en heeft spoedig een ronde achterstand, maar Blekemolen, door dit succes aangemoedigd valt Snoek aan, die hem na eenigen strijd in de 25ste ronde de tweede plaats móet afstaan. Ronde na ronde jaagt hij nu op Schlebaum aan, en in de 63ste ronde gaat hij tot den aanval over. Schlebaum weet zich echter te handhaven en Blekemolen raakt even los. Hiervan tracht Snoek gebruik te maken, om de tweede plaats te heroveren, echter zonder succes. Tot het einde blijft Schlebaum de leiding houden en blijkt dan zijn recórd van de eerste manche met 17.2 sec. verbeterd te hebben. I Uitslag: 1. Schlebaum in 30 min. 3.2 sec. (nieuw baanrecord), 2. Blekemolen 20 me ter, 3. Snoek 120 meter, 4. v. d. Wulp 150 meter, 5. Leddy 5.5 ronde, 6. Storm, 7Ï>ee- i ne 12 ronden. Voorwaar een fraai succes voor Schle baum die luide werd toegejuicht. Totaal klassement: 1. Schlebaum 2 pun ten, 2. Snoek 5 punten, 3. Blekemolen 6 p., 4. Leddy 8 p., 5. v. d. Wulp 9 p., 6. Storm 12 p., 7 Leene 14 punten. DE TOUR DE FRANCE Bij de negende étappe van de Tour de France zijn uitgevallen Fontan, Mauclair, j Tietz, Buso, Tailleur, Perrain, Vorchatso i Bruynoogho, Folliot en Badal. Algemeen klassement: 1. André Leducq 64 uur 13 min. 16 sec.; 2. Antonin Magné 64 uur 18 min. 13 sec.; 3. Guerra 64 uur 20 min. 4. Demuysere 64 uur 23 min. 21 sec.; 5. Pelissier 64 uur 35 min. 10 sec.; 6. Pan- cora 64 uur 39 min. 34 sec.; 7. Marcel Bi- dot 64 uur 41 min. 48 sec.; 8. Bondil 64 uur 45 min. 49 sec. Internationaal klassement: 1. Frankrijk 193 uur 5 min. 4 sec.; 2. Italië 193 uur 40 min. 55 sec.; 3. Belgic 103 uur 52 min. 29 sec.; 4. Duitschland 195 uur 6 min. 25 sec.; 5. Spanje 195 uur 34 min. 17 sec. VLIEGTUIG OVER DEN KOP. Gistermiddag is op dc zandplaat tusschen het vliegkamp de Mok on Onrust het vliegtuig 50S uit Soesterberg, gedetacheerd op het vliegkamp de Kooij, over den kop geslagen'en in brand geraakt. Van de beide inzittenden bekwam de sergt. vlieger Mutsaers eenige gebroken ribben, de sergt. vliegtuigmaker Siebesma kreeg brandwonden aan de beenen. Beide vliegers werden naar het marine hospitaal overgebracht. ZWEEFVLIEGEN IN NEDERLAND. Pander bouwt een groot zweeftuig voor de Eerste Ne- derlandsche Zweefclub. Vijf leden van de Eerste Nederlandschc Zweefclub hebben bij de vliegtuigeuafdee- ling van de Panderfabrieken een zweef tuig besteld, om de club aan te bieden. Men beschikt reeds zooals hekend, over een schoolzweeftuig, waarmede vrijwel eiken Zondag geoefend wordt aan zee. Alle leerlingen maken goede vorderingen. Met het schoolzweeftuig kunnen geen lan ge afstanden worden afgelegd. Daar is het te soliede voor gebouwd. De Zuige ling, zooals liet schooltype heet, daalt 1 meter op 11 meter, maar bij het nieuwe toestel is die verhouding 1 op 17 meter. De vleugels hebben een breedte van 15 meter en een oppervlakte van 17 vierkan te meter. Het ontwerp is van den Duit- schen ingeniehr Mayer, van de school uit Aken, waar de bekendste Duitsche zwe vers uit zijn voortgekomen. In de Rhön is dit type 81/2 uur in de lucht gebleven. Het lijkt veel meer op een vliegmachine dan de Zuigeling, die een balk met vleu gels en staart was. Maar de Z. 1 heeft een bescheiden cockpit. Over een paar weken is het toestel ge reed. Ir. Mayer komt het zelf invliegen. De verwachting is, dat met dit zweef tuig tochten langs den duinrand mogelijk zullen zijn. De tocht van de „Graf Zeppelin". Uit Stockholm wordt gemeld: Het luchtschip „Graf Zeppelin" vloog an Hammerfest naar de Noordkaap en vandaar tegen den middag naar Spitsber gen, dat te 6 uur 's avonds bij stralende zonneschijn werd bereikt. Vandaar veran derde' het luchtschip van koers en voer j weer in de richting van de Noorsche kust. VLIEG EXPERIMENT BOVEN NEW YORK VERBODEN. Het Amerikaansche departement van handel heeft geweigefd toestemming te verleenen voor een voorgenomen duurre- cord-vlucht. met benzine-aauvulling en af lossing der bemanning in de lucht, welke boven New York zou worden gehouden. Deze weigering wordt hierdoor gemoti veerd, dat de gemeentelijke autoriteiten en de openbare opinie zich tegen deze on derneming verzetten. De bedoeling was om twee vliegtuigen door middel van een der de machine van benzine te voorzien. Een nieuwe bemanning zou van tijd tot tijd langs een door de vliegtuigen uit te wer pen touwladder de vermoeide bemanning komen vervangen, welke laatste dan door middel van parachutes zou neerdalen. LISSE. Hanze. Gisteravond hield de R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" haar vergadering in het Patronaatsgebouw. De opkomst bleek gering" en de oorzaak daar van ligt wel daarin, dat het geen tijd meer is om te vergaderen. De voorzitter, de heer F. C. J. v. d. Eer den, opende deze bijeenkomst met den chr. groet en heette de aanwezigen van harte welkom. De notulen werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. De vergadering ging er mede acccord, dat oen bedrag van 10.zal gestort worden voor het Dr. Schaepmansfonds, om tot oprichting te ko men van een Partijbureau. De voorzitter verzocht zooveel mogelijk deel te nemen aan de grootsclie optocht te Haarlem op Zondag 27 Juli, ter gelegenheid van de Ka- thedraalsfees-ten. Deze afd. is onderge bracht in de federatieafd. „St. Nicolaas" de kenaat Noordwijk. Als vaandrig zal fungee- ren de heer J. Slootbeek. Tot lid van het Federatiebestuur werd met algemeene stemmen gekozen de heer C. Langeveld. Gekomen aan de rondvraag, dankte de heer Langeveld voor het vertrouwen in hem gesteld; spr. hoopt zijn beste krachten te geven. Dc heer v. Stijn vroeg of een Hanze-lid, lid mag zijii van de R. K. Coö peratie. De voorzitter antwoordde, dat hij wel verbruiker mag wezen, doch niet mede verantwoordelijkheid dragen voor deze Coöperatie. De statuten vermelden er niets over. De heer v. d. Voort vroeg, of or een ver zoek gericht kan worden aan don Gemeen teraad, om het perk alleen te laten be planten door inwoners van deze gemeente en niet door firma's1 uit andere plaatsen. Dit verzoek zal worden ingediend. Hierna sluiting. Naar het concours. Zondag 20 Juli a.s. zal de R. K. Harmonie „Adolf Kolping", onderafd. der St. Jozefgezellenver., deel nemen aan heb concours, uitgeschreven door den R. K. Bond van Harmonie en Fan farecorpsen, afd. Zuid-Holland. Het con cours zal plaats vinden in Rotterdam in het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen. Zij, die dit concours willen bijwonen, kun nen zich tot uiterlijk Maandagavond opge ven bij den voorzitter, den heer J. v. d. Voort. Er zal op een rcisgezelschapsbiljet worden gereisd. N00RDWIJKERH0UT. Kinderfantasie. Gistermiddag zat een ventje van een jaar of vier aan den kant van den bituinenweg te schreien. Een voorbijganger sprak het aan: „Waar woon je F' Antivoord (snikkend): „In een woon wagenen vaderis weggereje en ik weetnie.... waarnaartoe.Een heele oploop tenslotte. Eindelijk zou het ventje meegenomen worden naar het woon wagenkamp, toeneen meisje van een jaar of 8 tusschen de menschen doordrong: „Stil maar Henkie, kom maar mee!" 't Was haar broertje, en ze woonden een paar huizen verder. Duinbrand. Gistermiddag te ongeveer half zeven stegen dikke rookwolken op van het duinterrein „de Boekhorst", eigendom van baron van Ilardenbroek te Heemstede, en dreven in groote wolken in Oostelijke richting. Het tlroge helm had vlam gevat door onbekende oorzaak bij den z.g. Galgen- berg. Met zand en takken wist duinwaker Warmerdam met eenige helpers het vuur te stuiten nabij de bitumenweg. De burge meester versche enter plaatse en het geval trok vanzelfsprekend wel bekijks. De scha de is niet noemenswaard. NOOTDORP. Herwonnen Levenskracht. Zondag 6 Juli 1.1. is alhier dc jaarlijksche speldjesdag gehouden ter bestrijding van de T.B.O. De opbrengst bedroeg het mooie bedrag van 83.81. Een dankwoord komt zeker toe aan de koopers, in het bijzonder ook aan de ijverige verkoopsters. Geboren: Everardus, z. van P. Ripke en M. de Groot. Johanna Theodora Ma- iia, d. van P. C. Dobbe en F. A. v. d. Kraan. Overleden: L. van Leeuwen 27 j. P. C. Dobbe 35 j. L. v. d. Kraan 76 j. R0EL0FARENDSVEEN. Bloembollendief aangehouden. Door de politie is in arrest gesteld J. F., ver dacht van diefstal en heling van tc zaïnen 5 zakken bloembollen, ben nadeele van J. R. Hedenochtend is de man op transport gesteld naar Haarlem. Opsporing verzocht. Door de organi saties van bloembollenkweekers is de door den burgemeester uitgeloofde premie van 50.voor het opsporen van de persoon, die bloembollen ontvreemdde bij den heer v. d. M., met 50.verhoogd. Personalia. Tot' concierge van de Pan- <;ratius-zaal is benoemd de heer H. van B er kei. GEMEENTERAAD VAN LISSE De Raad vergaderde gisteravond te 7.30 u. Voorzitter, wegens ongesteldheid van den bur gemeester, de heer Tromp. Afwezig de heeren A. H. Schrama en Verduyn. De voorz. opende de vergadering met gclcd waarna de notulen werden goedgekeurd Besloten werd tot verhuring van het per ceel Bondstraat 1 aan den heer A. J. Schra ma, tot 1 April 1931. De heer Noorland verzocht de hoek, tegen over het Raadhuis, waar een huis weggebro ken is, wat op te knappen. De heer Segers wilde er een reclame-bord voor het gemeentelijk bouwterrein plaatsen. De voorz. zeide overweging toe De schoolartsendienst. Regeling gemeenschappelijke schoolartsen- dienst (in principe is hiertoe reeds besloten). De heer Noorland herhaalde zijn opmerking, dat hem het door den arts te bezoeken ge bied te uitgebreid lijkt. De heer C. Schrama vond ook het arbeids veld te groot. Spr. had verwacht, dat met zijn eertijds geuite bezwaren rekening zou zijn gehouden. De heer Pijnacker zou door willen werken op dit ontwerp. De commissie met vertegen woordigers der gemeente heeft dit ontwerp behandeld. De heer Segers vroeg, wat dan van zijn vroeger gemaakte opmerkingen terecht komt, o.a. over toezicht ook op de bewaarscholen en op het personeel. Wethouder Warmerdam zeide, dat in begin sel besloten is tot een schoolartsendienst. Het is de bedoeling dat thans dit ontwerp wordt aangenomen. Later, als de dienst er is, kun nen door de Raden gemakkelijker opmerkin gen worden gemaakt. Wanneer zooals thans het geval zou zijn de wijzigingen van den éénen Raad door den anderen Raad weer moesten worden goedgekeurd, schuift nten de zaak op de lange baan. Laten de le den de gewenschte wijzigingen voorloopig in petto houden, tot een raad van bestuur is in gesteld, die op de voorgestelde wijzigingen kan prae-adviseeren. De regeling werd daarna goedgekeurd. De heer Segers stemde tegen. De belastingen. Voorstellen inzake het nieuwe belastingstel sel. Deze voorstellen zijn bereids in de cou rant gepubliceerd. De heer Noorland bracht een woord van dank voor de duidelijke beschouwing. Spr. be treurde, dat de gemeente niet méér krijgtI Dat de kerkelijke armbesturen goed voor hun armen zorgen en de politie niet veel kost, is een motief geweest om de uitkeering op dit lagere bedrag vast te stellen. Spr. vroeg en kele inlichtingen over de verdeeling in klassen Ook weth Warmerdam bracht hulde aan den gemeente-secretaris en aan den gemeente ontvanger voor het rapport. De secretaris antwoordde, dat de opmer king van den heer Noorland over de lagere uitkeering niet juist was, hetgeen spr. nader uiteenzette. De heer Sobels zeide, dat deze voorstellen de toestand benaderden zooals deze bij de oude regeling was. Met die regeling was ieder een tevreden, zoodat spr. geen bezwaar ziet, deze voorstellen te aanvaarden. De cijfers val len nog iets ten gunste der gemeente uit. Na nog enkele opmerkingen werden de voorstellen goedgekeurd. Ingekomen stukken en mededeelingen. Medegedeeld wordt, dat B. en W. noo Jig achten de assistentie van den heer Peters om te zetten in een aanstelling voor 1 jaar. B. en W. stellen zich in de toekomst een reorgani satie van gemeentewerken voor. Voorts, dat het noodig is gebleken, op het raadhuis een huistelefoon-installatie met aan sluiting op rijksnet in te richten. Naar aanleiding van het gevraagde in de vorige vergadering deelen B. en W. o.a. me de, dat het plantsoen op 't Vierkant huns inziens niet verwaarloosd is. Waar Lissers zwemmen kunnen. Nu er in de naburige gemeenten twee goede zweminrichtingen zijn, achten B. en W. hel gcwenscht in deze gemeente éérst een badhuis te stichten. De heer Langeveld bleef erbij, dat het plant soen niet voldoende besproeid was. De heer Noorland achtte het geen stand punt de Lissers naar de badinrichtingen in Hillegom en Sassenheim te zenden. Een badhuis is ook gewenscht, maar spr. zou het stichten van een zweminrichting krach tig willen aanpakken. Weth. Tromp antwoordde, dat meerdere malen flinke pogingen daartoe zijn aangewend Als de heer Noorland een geschikte plaats voor een zweminrichting kan aanwijzen, zal dit B. en W. aangenaam zijn. De secretaris merkte nog op, dat de ge meente voor belangrijke uitgaven komt te staan. Spr. adviseerde tot geleidelijkheid in de uitgaven- De heer Noorland zeide, dat de inrichting in Sassenheim vorstelijk is, maar zoo mooi hoeft het in Lisse niet. De sercetaris antwoordde, dat als Lisse had gehad de plaatselijke situatie als in Sassen heim, het veel gemakkelijker zou zijn geweest. Weth. Warmerdam lichtte toe, dat de in richting van een badvijver steeds is afgestuit op de vraag naar een geschikt terrein. B. en W. zouden er dan zeker vóór zijn. De com missie had een aanbod van den heer v. Leeu wen, maar de firma Blokhuis maakte beletse len. De heer A. H. Schrama zeide, dat het laat ste aanbod, bij de commissie in behandeling gekomen, was het aanbod van den heer Cle ment. De plaats werd niet gunstig geacht. Spr. meent, dat de commissie in vergelijking mei de andere gemeenten te zware eischen heeft gesteld. De heer C. Schrama zou de commissie wil le* ontbinden en zoo spoedig mogelijk een nieuwe in 't leven roepen. De commissie is veel te groot en daardoor te veeleischend. Weth. Tromp meende, dat de commissie hard gewerkt heeft. Laat de commissie voort gaan met naar een geschikt terrein uit te zien De secretaris lichtte toe, dat de commissie het adres had gevraagd van een specialiteit op bet gebied van zweminrichtingen, dr. Veld huis te Amsterdam. Wanneer aan dr. Veld huis een oordeel zou worden gevraagd over de zweminrichtingen te Hillegom en Sassen heim, zou deze zeker geantwoord hebben: maak er liever geen dan zulke. Het advies van dezen geneesheer is misschien heel moei lijk te verwerkelijken, maar de commissie had zich er aan te houden. De commissie heeft verschillende model-zweminrichtingen in ons land bezocht, maar de kosten daarvan zouden veel te hoog zijn. Ook de heer Segers gaf de raad met het oog op de te verwachten hooge uitgaven ,,het katje eens uit den boom te kijken En hierbij bleef het deba* Angst i den Raad. De heer C. Schrama zeide, dat het werk in de v. d. Veldstraat weer is stopgezet. Men ziet het meer, zei spr., wanneer in een vorige vergadering ergens over geklaagd is, wordt er de dag voor de nieuwe Raadszitting hard aan gewerkt en na afloop van de vergadering het werk stopgezet. Spr. vroeg voorts demping van de modder sloot aan de Eerste Poellaan. De heer v. Kesteren maakte zijn beklag, dat bij dc verbouwing van het huis op het Vierkant de schutting te ver op 't trottoir was geplaatst. Weth. Warmerdam antwoordde dat de werkzaamheden in de v. d. Veldstraat zijn onderbroken, om eerst het woonwagenkamp in te richten. De vergunning voor de schut ting van den heer Verduyn is na rijp beraad toegestaan. Wanneer de heer v. Kesteren die- tijdelijke schutting reeds zoo gevaarlijk vindt, acht spr. de serre van „De Witte Zwaan" nog veel gevaarlijker. Hierna sluiting. SASSENHEIM. Zwem- en Reddingsdemonstraties. A.s. Zaterdag des namiddags om 4 uur zullen door de Delftsche Reddingsbrigade Zwem- en Reddingsdemon6tralies worden gegeven in het mooie zwembad in „Ter Leede" to Sassenheim. Het uitgebreide programma vermeldt: lo. Korte uiteenzetting van het doel van een Reddingsbrigade. 2o. Vervoer cn bc- vrijdingsgrepen te land met toelichting. 3o. Vervoer met bevrijdingsgrepen te water. 4o. Popduiken. 5o. Afstand onder water zwemmen. Go. Gefingeerd auto-ongeval te water. 7o. Pantomime. Door ongeveer 25 personen zal aan de demonstraties worden» deelgenomen. Vanaf 3 uur tot na afloop der zwem- en reddingsdemonstraties, d.i. vermoedelijk 6 uur, mogen geen baden worden genomen. De toegangsprijs is 25 ct. voor een ieder, dus ook voor houders van abonnementen en andere kaarten. VOORSCHOTEN. Geboren: Jan z. v. G. Bogerd en D. A. de Ruiter. Overleden: E. A. Niersman geb. Visser 85 j. Getrou wd: A. Vcrhage en P. J. van der Waard. Ingekomen: J. de Koek, gcb. Kui per van 's-Gravenhage. H. H. Schuro van Maastricht. Vertrokken: A. Sterrenburg naar 's-Gravenhage. M. C. Kadé naar Oegst- geest. J. Langenberg naai Wassenaar. H. Krizsan, naar Hongarije. P. J. v. d. Waard, naar Veur. Verloren. Een tramabonnement. Een regenmantel. Gevonden. Een slinger van automo biel. W0UBRUGGE. Geboren: Cornelis, z. van P. J. de Jeu en M. Staal. Johannes Cornelis, t. van W. van der Meer on H. M. Zandvliet, Overleden: P. Slingerland 21 j. Sodalitas Medicorum. Bij gelegenheid der discussies, die dezei dagen gehouden werden naar aanleiding van de leening der Sodalitas Mcdicorunj in Hongarije, die door de Burger's Bank in Den Haag geplaatst werd, werd meermalen gesproken over de verantwoordelijkheid van den II. Stoel, die deze leening goed gekeurd heeft. Men moet echter als beginsel goed voor oogen houden, dat de goedkeuring van den H. Stoel uitsluitend betrekking heeft op dr „kerkrechtelijke" zijde in deze zaak, niet op het financieele gedeelte. In het onderhavige geval werd de goed keuring gegeven (zooals blijkt uit hel. Dr creet van de Congregatie van het H. Oon cilie) met deze 3 clausules: lo. Dat .de leening reeds was afgeslo ten 2o. dat men veronderstelde dat deze leening geen gevaarlijke gevolgen zou heb ben 3o. dat dr H. Stoel in dit geval alh- verantwoordelijkheid van zich afschuift (quamcumque reclinen» in casu responea bilitatein). Het is dus duidelijk, dat de H. Stoel in genoemde kwestie absoluut geen verant woord'" dikheid heeft noch direct noch indi

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7