Istr. Transpirerende LAND- EN TUINBOUW KERKNIEUWS SPORT LEIDSCHE Z^EiGLUB VRIJDAG 11 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG BELDADIGE STUDENTEN IN DEN TREIN. Ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Brautigam in ver band met hot onbehoorlijk optreden van een aantal studenten op Zondagavond 11 Mei j.l. in den laatsten trein van Amster dam naar Botterdam heben de ministers Reymer en Donner deen weten, dat hun uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat inderdaad in den avond van 11 Mei j.l. zich gebeurlijkheden hebben voorgedaan in hoofdzaak als in do vraag omschreven. De bewuste trein kwam 32 minuten te laat in Rotterdam aan. Wel schijnt het tusschen de reizigers en de jongelui tot handtastelijkheden te zijn gekomen, doch van bepaalde mishande ling en letsel is niets kunnen blijken. Blijks verhoor van den hoofdeonducteur van den betrokken trein waren de studen ten, toen zij in Amsterdam in den trein stapten, niet in zulk een toestand, dat er voor hem reden kon bestaan, hun de toe lating tot den trein te weigeren. Ofschoon onder Halfweg bereids aan de noodrem was getrokken, schijnen eerst voorbij Haarlem, waar de trein twee minu ten had gestopt, de wanordelijkheden te zijn begonnen. Nadat gestopt was te Hi 1 legem, waar echter, bij gebrek aan politiehulp aan het station, ter voorkoming van algemeen tu mult maar verder moest worden doorgere den, is de wagon, waarin zich de studenten bevonden, te Leiden door de Leidsche po litie ontruimd geworden. Een vervolging van één of meer balda dige studenten is niet mogelijk gebleken. Een onderzoek, door een condusteur in den rijdenden trein ingesteld naar degenen, die aan de noodrem hadden getrokken, had, wegens het groot aantal studenten, niets opgeleverd. Ook bleek het nog daargelaten, dat van een bepaalde mis handeling of letseltoebrenging niet scheen te kunnen worden gesproken aan het treinpersoneel niet mogelijk, de onder de studenten meer op den voorgrond getre den elementen aan de politie aan te wij zen. Te Leiden had trouwens het grootste aantal, die aldaar thuisbehoorden, reeds aanstonds den trein verlaten. De politie moest dan ook onder de gegeven omstan digheden bepaaldelijk ook ter voorko ming van verdere vertraging van den trein volstaan met de overigen (naar schatting 50) zonder verwijl uit den trein verwijderen. De minister van Onderwijs, K. en W. heeft aan genoemde ministers medegedeeld dat, waar het niet mogelijk is gebleken be paalde studenten als aansprakelijk voor het voorgevallene aan te wijzen, disciplinaire maatregelen niet konden worden uitgevaar digd. Richtingaanwijzers voor de tram. Art. 4 van het Motor- en Rijwielregle ment legt den bestuurder van een motor rijtuig de verplichting op om in geval hij voornemens is van richting te veranderen, daarvan tijdig te doen blijken. Deze bepa ling geldt niet voor rij- of voertuigen, die langs spoorstaven worden voortbewogen. D« ondervinding heeft echter geleerd, dat meermalen ongelukken zijn voorgekomen doordat een tram onverwachts van rich ting verandert, zonder dat met name de bestuurder van een achterop rijdende auto daarop verdacht kan zijn. De B. B. N., Bond van Bedrijfsautohou ders in Nederland, heeft een uitvoerig adres gericht, tot den Minister van Wa terstaat, waarin gewezen wordt op de dringende noodzakelijkheid om bestuur ders van tramrijtuigen eveneens te ver plichten tijdig ervan te doen blijken, als zij voornemens zijn van richting te veran deren. In het adres wordt erop gewezen, dat de bediening van dergelijke richtingaan wijzers door den trambestuurder zeer wel mogelijk is en dat als het aanbrengen van electrisch gedreven, moeilijkheden ople vert, mechanische aanwijzers kunnen wor den gebezigd. De voortdurende uitbreiding van het tramnet in de steden waarbij het onmogelijk is voor een autobestuurder om steeds de route der trams te kennen, maakt, het noodig, dat, ter voorkoming van botsingen ook van de zijde der trams rich tingverandering tijdig wordt aangeduid, even goed als deze eischen aan iederen autobestuurder wordt gesteld. Op grond der ervaringen dringt de B. B. N. er bij den Minister van Waterstaat met nadruk op aan maatregelen te tref fen, waardoor de bestuurders van trams dezelfde verplichting zal worden opgelegd als de auto-chauffeurs. Toelating van een Raadslid. De commissie, door den Amsterdamschen raad benoemd tot onderzoek van den ge loofsbrief van den heer Adolphus Foppe Bruinsma, deelde de raad als resultaat mee, dat zij den geloofsbrief van den heer Bruinsma in orde heeft bevonden. Op grond van artikel 31 der gemeentewet stelde de grootst mogelijke meerderheid den raad dus voor, den heer Bruinsma als lid toe tc laten. Het ligt voor de hand, dat de commis sie heeft gemeend ook tc moeten na gaan, of de gebeurlijkheden, onderzocht door de commissie, door den raad ingesteld bij besluit van 16 December 1927, aanlei ding gaven voor te stellen, de heer Bruin sma niet als lid toe te laten. Evenmin als de zooeven genoemde com missie heeft deze commissie kunnen uit maken, of de heer Bruinsma ongeoorloofde middelen heeft aangewend om tot lid van den raad benoemd te worden. Gelijk de commissie van onderzoek naar de beschul digingen, geuit tegen de fractie van den middenstand, in haar rapport meedeelde, heeft het neutraal blok aller middenstan ders het den raad onmogelijk gemaakt, hiernaar een onderzoek in te stellen. De grootst mogelijke meerderheid der commis sie meent dan ook dat de vraag, of de heer i Bruisma den zuiveringseed kan afleggen, oksels en «oerêsn behandele men met PuroljfcerfeT. Dit. is het meest afdoende middel daarveor. Het kost 45 en 60 et. per bus en is/venals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. ojjjBfogisten. 335 blijft voor persoonlijke verantwoordelijk- heid van den heer Bruinsma. De Raad heeft tot toelating van den j heer Bruinsma als raadslid besloten. De landvoogd van Ned. Indië J h r. mr. de Graeff is ongesteld. Tijdens de ongesteldheid van den gouve.meur-gene raal is de heer J. Ch. J. Welter met de lei ding belast. De nieuwe R ij k s w e g t usschen de Hoornbrug en de Brasserkade te Delft is gisteren voor het verkeer opengesteld. In het pensionaat „Jerusalem" te Venray is van 2326 Juli een studie week voor leeraren en lecraressen van R.-K. Middelbare Meisjesscholen. DUITSCHLANDS INVOERRECHT OP BOTER. Verhooging gaat reeds spoedig in! De Directie van den Landbouw deelt mede, dat. blijkens telegrafisch bericht van onzen gezant te Berlijn, het verhoogde in voerrecht. op boter (50 Mark per 100 K.G.), zeer binnenkort, misschien reeds 15 dezer en uiterlijk 1 Aug. a.s. in werking zal tre den. De landbouw-red. van het. „Hbld." tee kent hierbij aan: Bij het bericht, dat Duitschland de ver hooging van het invoerrecht op boter reeds volgende week, uiterlijk over drie weken zal doen ingaan, teekenen wij aan, dat de grootste pessimisten in vakkringen dit niet vóór 15 September hadden verwacht. Een en ander is een gevolg van het Duitsch-Fransche handelsverdrag, waar over eerst te Héfsingfors en, toen deze doodgeloopen waren, te Berlijn is onder handeld. Als resultaat is toen overeenge komen, dat Duitschland zijn invoerrechten op boter, kaas en margarine mocht ver- hoogen, doch dat Finland daartegen zeme len en stikstofmeststoffen aan een hooger tarief zal mogen onderwerpen. En als ge volg van de meestbegunstigingsclasule zal nu ook voor onze boter het Duitsche in voerrecht gaan stijgen tot 50 mark of 30 gulden per 100 K.G. Reeds werd er in kringen van Duitsche importeurs over gemompeld, dat als verder uitvloeisel van het Duitech-Finsche ac- coord een Duitsch rijksmonopolie voor den invoex van boter en kaas. zou worden in gesteld, d. w. z. dat er een rijks-import bureau zal worden opgericht, dat in de plaats zal treden van de invoer-bemoeiin- gen der particuliere importeurs. Ja. zelfs zou Duitschland reeds met Finland zijn overeengekomen, 8 millioen K.G. boter en 3 millioen K.G. kaas af te nemen. Tenslotte herinneren wij er nog aan, dat ons land in 1929 naar Duitschland uit voerde 36'millioen K.G. boter of wel rond 80 pet. van onzen totalen boterexport! In de eerste vijf maanden van het loo- pende jaar bedroeg de boterexport naar Duitschland 12.S millioen K.G. van de 17.3 millioen K.G. totaal. Om een idee te geven van de beteekenis voor onzen boterexport van een Duitsch invoerrecht ad 30 per 10 K.G., wijzen wij er op, dat gerekend naar onzen Duitschen boterexport in 1929 een invoerrecht ver schuldigd zal zijn een bedrag van11 millioen. De toestand van den varkensstapel. Op 1 Juni 1930. Omtrent den toestand vaji den varkens stapel op bovengenoemd tijdstip kan, in verband met de mededeelingen der Rijks- veeteeltconsulenten, het volgende worden gemeld. De biggenprijzen zijn nog steeds hoog, zoodat de fokkerij in het tijdvak, waarop dit bericht betrekking heeft, zeer loonend is geweest. Ook voor jonge drachtige zeu gen worden hooge prijzen betaald. Hoewel de prijzen van zouters en vette varkens eenigszins teruggeloopen zijn en de voederprijzen eenige stijging ondergingen, bleef de verhouding toch van zoodanigen aard, dat ook de uitkomsten van de mes- terij bevredigend waren. De groote voorra den aardappelen en de lage prijzen daar van hebben hiertoe eveneens bijgedragen. Onderstaand staatje geeft door middel van de betrokken index-cijfers een over zicht van het prijsverloop der voor de var- kensmesterij belangrijke artikelen, (de ge middelde prijs in de jaren 1924—1929 gelijk 100 gesteld): Maart April Mei Mais 70 89 72 Rogge 46 54 45 Gerst 53 61 61 Varkensvleesch 99 92 92 In verband met deze gunstige uitkomsten vindt nog steeds een sterke uitbreiding van den varkensstapel plaats. Gemiddeld over het geheele land kan, in vergelijking met hetzelfde tijdstip van het vorig jaar, de vermeerdering van het aantal gedekte zeu gen op 20 pet. worden geschat; het aantal biggen was 15 tot 20 pet. grooter; het aan tal varkens, ouder dan 6 weken, die nog niet het gewicht van 60 K.G. bereikt had den, is met omstreeks 15 pet. toegenomen; hét, aantal varkens van 60 tot 100 K.G. is 10 tot 15 pet. grooter en het aantal vette varkens ruim 5 pet. DE DEVOTIE TOT 0. L. VROUW TER NOOD. De nieuwe kapel te Heiloo geconsacreerd. Wij ontleenen nog aan de „N. H. Crt." een verder verslag over de nu dag-plech tigheid. (Zie ons vorig nummer). De middag bracht het hoogtepunt van dezen feestdag. In plechtige processie werd n.l. het genadebeeld uit de groote beevaartskerk naar de nieuwe devotie kapel overgebracht door Haarlems Bis schop. De devotie-karei was door den heer P. van Kessel uit Alkmaar met een overdaad van witte lelies en f.iscii gi en versierd. Het aantal pelgrims was in den middag zeer groot geworden. Tegen twee uur kwam de Bisschop met een groot aantal genoodigde geestelijken in auto's op Runxputte aan, afgehaald door de zeer talrijke jeugd van Heiloo cn be groet door de vele honderden gcloovigen. Nadat Mgr. Aengenent zich in de bede vaartskerk in bisschoppelijk ornaat had ge stoken, begon de plechtige processie, waar na het genadebeeld van de Beevaartskerk naar de nieuwe devotie-kapel werd gedra gen. Het genadebeeld werd op een met bloe men versierde burry gedragen door de vier kerkmeesters van Heiloo, de pelgrims sloten zich achter de processie aan. Nadat de lange stoet in de gangen van de pergola en op het plein daar tusschen was aangekomen en Mgr. Aengenent om ringd door zijn priesters voor de devotie kapel had plaats genomen werd de aan dacht gevraagd voor een toespraak van den heer prof. W. Nolet, voorzitter van de bis schoppelijke commissie voor O. L. Vr. Ter Nood. U hebt hedenmorgen voldaan aldus wendde spr. zich tot den Bisschop aan een verlangen, dat sedert een 10-tal jaren bij de bevolking van Noord,-Holla-nd leef de, een verlangen, dat tot uiting kwam, zoo dikwijls als de Kennemers en op hun voorbeeld zoovelen uit uw diocees opge gaan zijn tot O. L. Vrouw ter Nood, een verlangen, dat hier geleefd heeft, sedert den droeven dag van de scheiding tusschen het Nederlandsche volk, een verlangen om het verwoeste heiligdom hier in cere te herstellen ter eere van Gods lieve Moeder. Dit nieuwe heiligdom is thans door u met een eindelooze reeks van gebeden en telkens herhaalde wijdingen en zalvingen geconsacreerd, opdat wij zouden weten, dat. het niet alleen uit steen is opgetrok ken, maar ook door deze gebeden tot een heiligdom is geworden. We hebben hier thans gebracht de beel tenis van haar, te wier eere we dit heilig dom gebouwd hebben. Dit simpele beeld was dierbaar aan onze voorvaderen, die Maria aanriepen als de helpster in alle nooden. Straks zullen we, met de woorden van de dichteres en met de muziek van den kun stenaar, deze beeltenis brengen in de wo ning, die haar is bereid, opdat wij in deze droeve tijden kunnen gaan tot Maria, onze voorspraak bij God. Het is hier niet de plaats hulde te brengen aan de mannen, dio deze devotie weer deden herleven, maar hulde wil spr. brengen aan God en aan Zijn lieve Moeder, tot wie wij in een van de schoonste gebeden van de H. Kerk bidden „Ons Leven, onze Zoetheid en onze Hoop, wees gegroet". We gaan hier bidden voor onze eigen groote ziele-nooden en voor onze maat schappelijke nooden: Door Maria tot Jezus We vragen u, met uw herderlijke hand. die ons den weg wijst, het beeld te plaat sen op die plek, waar wij het in de volgen de jaren zullen vereeren. Met begeleiding van St. Caecilia en on der leiding van Hub. Cuypers werd hierna het- volgende welkomstlied aan O. L. Vr. Ter Nood gezongen. De woorden van dit lied zijn van de dichteres mevr. Albertine Steenhof Smulders. .Luid klonk het uit de monden der pel grims Haalt thans de hooge Vrouwe, Haalt Heiloo's Koningin Op 't erf van hare trouwe Met heldre zangen in; Wij hebben 't niet vergeten, Wij, volk van Kennemerland, Al werd uw huis versmeten Uw beeldtnis aangerand Wij bleven trouw bewaren Uw lieflijk heiligdom, En geve het na jaren, U, zoete Maagd, weerom. Het bleef door onze beden Door onze „trouwigheid" Door onzer kindren schreden Geheiligd en gewijd. In glanzende abeelen Zong ,,'t vliegend diertje" Uw lof De dauw blonk als juweelen In Uwen Koningshof. Treed in, treed in Vorstinne, Wij zingen 't welkom Zie, Heiloo's Koninginne, Hier is Uw heiligdom. Terwijl de nieuwe bronzen klok haar klanken over het genadeoord uitgalmde, werd het genadebeeld hierna in de devotie kapel binnengedragen en op het voetstuk boven het altaar geplaatst. Door de geestelijkheid werd hierna in de kapel het Magnificat gezongen. Door 300 kinderen werd Mgr. Aengenent een lied toegezongen met fanfare-begelei ding. Hierna trad Haarlem's bisschop naar voren, om de pelgrims toe tc spreken. Beminde gcloovigen, dierbare diocesanen aldus begon Mgr. Aengenent zijn toe spraak, wat mogen wij vandaag door God's goedheid weer een heerlijken en blijden dag beleven. We vieren vandaag de gedachtenis aan den glorierijken m- M van de mar telaren van Gorcum, we staan thans op een plek, die ook aan deze martelaren bekend was als een genadeoord van Maria; wellicht zijn meerdere van hen op deze gezegende plek geweest en wellicht is het op hun voorspraak, dat thans deze oude middeleeuwsche devotie weer gaat herle ven, tot grooter bloei is gekomen; vandaag vieren we het jubileum, dat deze devotie op deze plaats weer in eere werd hersteld, door enkele mannen, die we hier dankbaar gedenken. In die jaren heeft deze dèvotie een groote vlucht genomen in Kennemerland en ver daar buiten. Dank daarom aan God, die deze streek weer heeft willen bezoeken, en te midden van haar volk wil blijven, teneinde onze veelvuldige nooden te blij ven 'enigen. Wie onzer immers is zender nooden? Immers geen Nooden zijn er hier bij ieder onzer in overvloed; een golf van nooden gaat over de mensehheid; nooden naar het lichaam, maar nog meer nooden naar de zie'. In al onze nooden moeten we gaan tot Maria, tot O. L. Vrouw ter Nood. Zij is de helpster van wie tot haar hun toe vlucht nemen. Zij is de toevlucht der belrukten. Daar staat zij dan, Maria, in haar eigen huis, dat door de vroomheid der geloovi- gen, getoond met het geschenk, dat ik ver leden jaar van den Paus meebracht als een zegel van zijn goedkeuring van deze oude devotie. Wij roepen haar toe: Salvo Re- gina. Mater Misericordiae als een Koningin niet als een, die zich afzijdig houdt van haar kinderen, maar als een barmhartige Koningin, zij is ons leven, onze zoetheid en onze hoop. Wij willen, Maria, tot u komen voortaan als onze middeleeuwsche voor ouders dat deden. Wij die hier als banne lingen vertoeven, hier op deze aarde en als kinderen van God. Meer dan vroeger zullen wij bidden: ad te suspiramus ge- mentes et flentes in hac lacrimarum valle: Wij weten het, Hemelsche Koningin, gij zijt onze voorspreekster; Eia ergo, advo- cata nostra! Geef ons de verhooring van deze twee beden, uw moederlijke be scherming hier in dit leven en daarna een gelukkige eeuwigheid bij uw dierbaren Zoon. Maria geef, dat in ons bisdom en daarbuiten deze devotie tot grooter bloei moge komen en men in alle nooden tot u vluchte om uw voorspraak en uw zegenin gen, amen. Door alle aanwezigen werd hierna spon taan het Salve Regina gezongen. Nadat nog het St. Willibrordus-lied was gezongen, was de groote plechtigheid ge ëindigd. ZWEMMEN DE ZWEEDSCHE ZWEMBOND OVER ARNE BORG. Hij is thans professional! Het raadsel Arne Borg kan mon thans gevoegelijk als opgelost beschouwen. Bij het algemeen secretariaat van de F. I. N. A. is n.l. een schrijven ingekomen, ver zonden door den Zweedschen' Zwembond, welks inhoud aan alle misverstand eens klaps een einde maakt. In de brief wordt o.m. het volgende gezegd: „Het bestuur van de F. I. N. A. heeft den Zweedschen Zwembond belast zich bezig te houden over de kwestie „Arne Borg" in verband met de DuitschlandFrankrijk tournee. Wij deelen thans mede, dat de heer Arne Borg heeft verklaard, overge gaan te zijn tot het professionalisme. De Zweedsche Zwembond heeft derhalve den heer Arne Borg van deelneming aan zwem wedstrijden voor amateurs uitgesloten. Dientengevolge hebben wij geen reden meer ons verder met deze kwestie in te laten. Wij beschouwen de zaak als afge daan, hetgeen wij onmiddellijk ter kennis brengen van de F. I. N. A." De loopbaan van Arne Borg als amateur kan hiermede als beëindigd beschouwd worden. xfhi. Zaterdag 12 Juli, uur ZWEMINRICHTING H00GE RIJNDIJK WATERPOLO De competitie. Gisteravond speelde de G. Z. C. te Amsterdam tegen D. J. K. De Amsterdam mers wonnen met niet minder dan 124, terwijl de reserves van D. J. K. met 64 wonnen van G. Z. C. II. De stand in de eerste klasse B is thans: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. L. Z. C. 3 3 10—5 6 Dolfijn 3 2—1 14—5 4 D. J. K. 3i_2 14—11 2 G. Z. C. 3 3 7—24 GOLF Noordwijksche Golfclub. De maandwedstrijd van de Noordwijk sche golfclub, die a.s. Zondag zou worden gehouden, is uitgesteld tot Zendag 26 J !i. LAWN-TENNI; HET INTERNATIONAAL TOURNOOl TEN00RDWIJK. Het Internationaal Lawn Tennistournoi te Noordwijk blijft zich verheugen in Ur stekend weer en als gevolg daarvan is publieke belangstelling groot, al waren dan nog werkelijk niet veel groote kamp* te aanschouwen. In het heerenenkelspel zijn wij aan d laatste acht toe, waarbij natuurlijk de vi* grootheden van dit tournooi behooren Tt den, Prenn, Timmer en Menzel. Big Bill sloeg in een half uurtje Ity, die heel wat minder tegenstand bood <li Woensdag Wetselaar. Driemaal werd b deuce, een keer kwam Buys op gaj point, maar hij miste toen de winningstrofe Verder kreeg hij geen voet aan den groc al was Tilden zijn slagenrepertoire In niet zoo uitgebreid als gisteren tegen W« selaar. Timmer speelde voorzichtig tegeL Olst en won op vrij overtuigende wiji maar was toch niet al te best op slag. Karsten maakte Menzel alleen moeiiijl heden in den eersten set, maar kon h» daarna tegen het aanvallende spel van de, Tsjech niet bolwerken. Prenn infcusschf begint er blijkbaar iets beter in te kon»; hij gaf althans een veel vasteren indrj' dan Woensdag, al deed hij nog weinig de: ken aan den Duitschen kampioen. Man; kelle- gaf hem trouwens goed partij. 11, deze vier grootheden behooren tot de laj' ste acht van der Feen, die rustig speel al zijn partijen in drie sets won en heden li gen den Amerikaanschen meester zal s len. De Deen Nielsen, die Timmer teov zich zal krijgen, Sarkies, die het tegen Mei zei vermoedelijk zal afleggen en tenslofc de winnaar van Croes-Mendes de Lee. die in den kwart eindstrijd Prenn tege; over zich krijgt. In het dames enkelspel valt vooral dt vooruitgang van de Deensche, mi Stöckel, op, die mevr. de Bruyn Kops e overtuigende wijze sloeg. Mevr. Taunay, van geboorte een Holla* sche, die met succes in de Riviera, speeld bleek veel te vast voor mej. Spits. Zij r het. wel tot. den halven eindstrijd teg? mej. Rollin Couquerque brengen. In het heerendubbel bereikten Tilden Prenn in de bovenste helft en Timmer Diemer Kool in de onderste helf den ha ven eindstrijd. De uitslagen luiden: Heeren enkelspel 3e ronde: E. Groes j A. J. Fieth 3—6, 6—4, 64, 6—4; E. 1 Sarkis sl. H. Imhoff 6—2, 6—3, 6—3, 6-J 3e ronde: W. T. Tilden sl. J. Ruys 6-i 6—0, 6—0; mr. M. van der Feen sl. J. Ho lander 6—3, 6—4, 6—3; H. Timmer sl. van Olst 63, 60, 64; D. Prenn sl. H Narindelle 6—1, 6—2, 6—4; R, Menzel W. J. Karsten 6—3, 6—2, 6—2; E. L. Sa- kies sl. A. W. Tresling 6—1, 6—4, 5—7; Ineerslev Nielssen sl. G. Schoorel £K 6—3, 1—6, 6—3. Heeren dubbelspel le ronde: II. Lifcjea en J. W. H. Lambaeh sl. II. ochinimelj-ï. ninck van der Oye en L. d'Aquin 61, 60; Th. van Eek en G. Schoorel sl. J V. E. J. van de Mortel en E. Teixeira. Mat tos 6—0, 6—0, 6—0. 2e rondeW. Tresling en G. HoogenkaE sl. mr. N. A. de Lange en J. Ruys 6-, 011, 60, 110; H. Timmer en mr. 1 Diemer Kool sl. H. Lutjens en J. W, E Lambaeh 63, 60, 61; C. Ingerslf Nielssen en Ch. Mandes de Leon sl. dr. 1 Matejke en H. Johnson 6—4, 64, 75; ïi van Eek en G. Schoorel sl. J. Pennink e jhr. H. A. G. van Riemsdijk 36, 63,6— 37, 64; J. van Olst en J. F. W. van de Heide sl. W. H. Westerman 60, 6—4, 6—1 mr. A. J. Feith en M. Wetselaar sl. H. In hoff en L. J. Nienaber 6—3, 6—1, 6—3. 3e ronde: W. T, Tilden en D. Preuq jl W. Tresling en G. Hoogenka-mp 64, 6-4 6—3. Dames enkelspel 2e ronde: A. baronesa Schimmelpenninck van der Oye w.o.; meu R. van Tricht w.o.; mevr. H. Steenhuis s! mej. T. Groenewegen 63, 810, 63; me; M. Canters sl. mej. F. Wagner 60, 6-41 mevr. Taunay sl. mej. N. Spit 60, 6—3; mej. J. Alsbach I. mej. Z. Kerckhof 6—1 61; G. baronesse Schimmelpenninck v?t der Oye w.o.; mej. E. Bclzer sl. mej. Kraemer 6—2, 6—3; mej. A. Kei-ekhof w.o.; mevr. F. Furnee sl. mej. F. W. Enthovei 97, 63; mej. E, van Herwijnen sl. frl G. Beer 26, 63, 86. 3e ronde; mej. E. Stöckel sl. mevr. d; Bruin Kops 60, 61; mej. N. Canters sl mej. H. C. van der Heide 62, 62; mew Steenhuis sl. mevr. van Tricht 4—6, 6—3 63; mej. M. Rollin Couquerque sl. mej. I Hcrwijnen 60, 63. Dames dubbelspel, le ronde: mevr. van Lindonk en mej. L. W. van Lindonl w.o.; mej. van der Heide en mej. N. Spjl sl. mej. Groenewegen en mej. Alsbact 63, 57, 63; mej. E. Rollin CouquerquJ en mej. M. Canters sl. Frl. Kraemer en Wei de Vilder 60, 61; mevr. Steenhuis et mevr. Jonquière sl. mej. M. Fabius er mej. F. H. Enthoyen 61, 60; mevr. vat Tricht en mej. F. Waguer sl. Frau E. Red- lich en Frl. H. Eisenmenger w.o.; mej. i Iverckhof en mej. Z. Kerckhof w.o.; Mej. Stöckel en mej. Boer sl. G, baronesse Schimmelpenninck van der Oye en jkvr. De Pauw van Wieldrecht 60, 62; mej T. de Jong en mej. S. de Josselin de Jong sl. mej. E. Belzer en mej. E. van Herwijnen 6—7, 6—4, 6—4. Gemengd dubbelspel, 2e ronde: Frl. M. Kraemer en Korthals Altes w.o.; mej. W Alsbach en Karsten w.o.; mej. Stöckel en H. Timmer sl. mevr. I. Wetselaar en Tb van Eek 63, 60; mevr. Henso en Cb. Mendes de Leon, sl. mevr. Steenhuis cn H. M. A. van Berkel 62, 26, 6—4; roei- T. Groenewegen en J. D. va nden Berg mej. Tilman en Van Garde 63, 61; mevr- R. van Tricht en Tresling w.o.; mej. A- Kerckhof erj Croes w.o.; mej. T. de Jong en W. Marinkelle sl. N. gravin van Lim burg Stirum en H. Johnson 64, 60. 3e ronde: mej. M. Canters en R. Mentfl sl. Frl. M. Kraemer en Korthals Altes 7—ft 6—1.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6