KERKNIEUWS LUCHTVAART SPORT UïT DE OMGEVING RECHTZAKEN DINSDAG 8 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 BÜITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN Motorboot in de lucht gevlogen. Op de Ha vel nabij Cladow is gistermid dag 'n motorboot in de luchtgevlogende eigenaar, een drogist uit Charlottenburg, werd tien meter verder in het water ge slingerd en had zulke zware brandwonden in heb gezicht opgeloopen dat hij de red dingsboei, die men hem toewierp, niet kon zien en verdronk. Zijn zwager werd even eens gewond doch is gered. De vrouw van den drogist, wiens lijk nog niet is gevon den, stond aan den oever toen het ongeluk gebeurde. In het prikkeldraad blijven hangen en van honger gestorven. Naar uit Kaposvat gemeld wordt, was daar sedert eenige weken een oude bede lares Verdwenen, die gewoonlijk van dorp naar dorp trok, waardoor haar verdwijnen aanvankelijk niet opgevallen was. Thans echter vonden de boschwachters van graaf I Andor Ezéchényi in de prikkeldraadver- I sperring, die het jachtgebied van den graaf afsluit, haar lijk. Het blijkt, dat de onge lukkige onder het prikkeldraad heeft wil- len doorkruipen, daarin is blijven hangen, zich niet meer heeft kunnen losmaken en dientengevolge in deze eenzame streek van honger gestorven is. Bij het canotoeren verdronken. Tijdens een canotocht op den Havel is gisteravond in de nabijheid van het Paul- eiland verdronken Graaf StolbergWer- nigerode. Zijn lijk is nog niet gevonden. Noodweer boven Trier. Volgens de eerste berichten hieromtrent heeft een zware hagelbui, die Zaterdagmid dag boven het Ruwertal losbrak, onge hoorde schade aangericht. Op het staats domein Avelsberg en in het wijnstadje Ivasel houdt men rekening met de kans op een volledige vernieling van den oogst. In de nabijgelegen plaatsen moet ongeveer 25 tot 30 pet. van den oogst vernield zijn. In Kas el werden door hagelslag een groot aantal pannen van de daken gerukt en huizen beschadigd. Het water sleurde zooveel losse steenblokken van de wijn bergen mee, dat de daken er mee bedekt werden. Het water scheurde den grond op ver- f schillende plaatsen open -en nam talrijko wijnstokken mee in de diepte. Het vliegveld van Lyon geteisterd. Hevige onweders hebben in Zuid-Frank rijk enorme schade aangericht. Te Lyon maakte een wervelwind in nauwelijks 10 mi nuten het vliegveld tot een ruïne. Verschei dene hangars stortten in. Zes vliegtuigen werden ernstig beschadigd. In een vat over den Niagara. De waaghals omgekomen. Zaterdagmiddag heeft, naar V. D. meldt, een zekere Stathakis zich in een speciaal daarvoor vervaardigd vat laten stoppen en het. vat bij de Niagara-watervallen in het water laten werpen, om op deze wijze zich door den stroom te laten meevoeren voor bij de Niagara-watervallen. Zondag is liet vat ongeschonden voorbij de versnellingen gevonden Aangezien zich in het vat echter slechts een zuurstofvoorraad voor drie uur bevond, was Stathakish gestikt. Een nieuw soort roof. Een aanval op een brieven besteller. Gisteren hebben autobandieten een nieuw soort postroof bedacht. Zij vielen een besteller aan die aangeteekende stuk ken afleverde en stalen zijn tasch. De aute werd later verlaten in een zijstraat gevon den. De moordenaar van Dusseldorf. Herroept een aantal bekentenissen. Kürten, de moordenaar van Dusseldorf, waarvan men sinds geruimen tijd niets meer had vernomen, blijkt zijn bekente nissen voor een groot deel te hebben her roepen. Het spreekt van zelf, dat onder deze omstandigheden het onderzoek uiterst moeilijk is. Begrafenis Pastoor D. F. W. Plchot. Zondagavond zijn in de parochiekerk de Papagaai te Amsterdam de rouwplechtig- heden begonnen voor de uitvaart van den Zeereerw. pastoor D. F. W. Pichot. Te half acht werden de plechtige met ten gezongen. In het priesterkoor, dat in zwaren rouw was gehuld, vereenigden zich vele priesters om gezamenlijk het plechtig officie te bidden voor den overledene, ter wijl het schip der kerk geheel gevuld was met parochianen. De Zeereerw. heer P. v. d. Pavoordt als agens werd bierbij geassisteerd door den Zeereerw. Rectoren J. Bots als diaken en H. Wennen als sub-diaken. De Weleerw. heer H. Brandenhof, kapelaan der parochie fungeerde als ceremoniarius. Ook waren o.a. aanwezig de Hoogeerw. Heer L. Wes- terwoudt, plebaan te Haarlem en de secre taris van het bisdom, de weleerw. heer J. v. d. Tuyn. De weleerw. heeren L. v. d. Weiden en H. v. Houten zongen in het priesterkoor de antifoon en responsoria. Gistermorgen zijn de plichtigheden voort gezet. Om half tien werden de lauden ge zongen, waarbij de Hoogeerw. heer Mgr. A. Holiërhoek als agens geassiteerd werd door de kapelaans der parochie, de Wel eerw. heeren L. v. d. Weiden en H. Bran denhof. Na de lauden werd om 10 uur de plech tige Uitvaart gecelebreerd door den Hoog eerw. heer dr. G. C. van Noort, deken van Amsterdam, waarbij de beide kapelaans der parochie assisteerden. Het schip der kerk was wederom tot in alle hoeken gevuld met geloovigen. Na de H. Mis hield Pastoor P. v. d. Pa- voqrdt de lijkrede. Hierna- verrichtte de Weleerw. heer Th. W. Pichot, secretaris van het bisdom Haarlem, een neef van den overledene de absoute met assistentie van de beide kapelaans der parochie. Terwijl alle aanwezigen in de kerk eer biedig opstonden werd de lijkkist uitge dragen. In de Kalverstraat stonden vele belangstellenden, die het hoofd ontbloot ten. Op het kerkhof verrichtte wederom de Weleerw. heer Pichot de plechtigheden in de kapel en aan het graf. Vele Eerw. heeren geestelijken en paro chianen waren bij de teraardebestelling tegenwoordig. St. Joseph-parochie te Velsen-Noord. Zondag is onder groote belangstelling het vijf en twintigjarig bestaan gevierd van de parochie van den H. Joseph te Velsen- Noord. Des middags om drie uur had de feestelijke intocht plaats van den stichter der parochie Pastoor F. J. de Rooy, te Amsterdam. Na den omgang door de parochie werd in de kerk een plechtig Lof gecelebreerd, waaronder Pastoor F. J. de Rooy werd toegesproken door den tegenwoordigen Pastoor J. Schoenmaker. Des avonds had in het verenigingsge bouw eon druk bezochte receptie plaats, waar het cadeau der parochianen werd aangeboden, bestaande uit een fraai ver guld zilveren Miskelk. Pastoor de Rooy huldigde hier de jubi larissen de heeren P. Keet, H. Steenman en J. Mooy, die hup. zilveren jubileum vier den, respectievelijk als kerkmeester, arm- meester en koorzanger. De heer Keet ontving het eere-kruis „Pro ecclesia et Pontifice", terwijl voor de twee andere heeren de Pauselijke zegen is aangevraagd. Verder werden vele mooie bloemstukken aangeboden. Tot slot werd in clen tuin der pastorie een kinder-cantate uitgevoerd o.l.v. den heer J. van Roozendaal. Heden zal Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aenge- nenr het gerestaureerde hoofdaltaar in de parochiekerk komen consacreeren, en daarna een Pontificale II. Mis opdragen, waarbij alle oud-pastoors en kapelaans as sistentie zullen verleenen. Zomersproeten ver dwijnen spoedii difror een SgSr&ateSa Smalle Drogisten. (Reel.) 533 Domier-vliegboot op zee gedaald. Naar do Lufthansa mededeelt, is Maan dagmiddag de Domier-vliegboot, die was opgestegen voor een vlucht naar Stockholm boven de Oostzee door een motordefect gedwongen te dalen. De vliegboot werd te Bornholm binnengesleept. Aan boord was alles wel. De opperbevelhebber van de Russische militaire luchtvaart verongelukt. Naar uit Moskou gemeld wordt, is Zon dag de opperbevelhebber van den Russi- schen militairen luchtvaartdienst, Stolja- rof, in Turkestan met zijn vliegtuig neerge stort en gedood. Ook de bevelhebber van een vliegtuigeskader, Osadsj, is in de buurt van Minsk naar beneden gestort-. Vliegtuig en bestuurder verbrandden. LAWN-TENNIS HET T0URN00I TE WIMBLEDON. Finale dubbelspel heeren. In het heerendubbelspel werd gisteren in het Wimbledon-tennistournooi de finale gespeeld tussohen AklisonVan Rijn en DoegLott (allen Amerika). Beide eerstgenoemden wonnen met 63 3 6—2. ZWEMMEN DIOC. HAARL. BOND. In do laatstgehouden bestuursvergade ring van den D. H. V. B. kwam na enkele besprekingen over den financieelen toe stand van den bond, die zeer gezond mag worden genoemd, de vraag ter sprake of in verband met de uitbreiding der werk zaamheden van het Boudsbureau, gevolg o.a. van de belangrijke toename van leden, uitbreiding van dat bureau wenschelijk en mogelijk is. Het bestuur besloot, aanstel ling van een tweeden ambtenaar in over weging te nemen en de finaneieele gevol gen daarvan onder het oog te zien. Het ledental van den bond is reeds de 6000 gepasseerd, en bedraagt thans ruim 6200 waai-van 2000 juniorenleden. In verband met vorseliillonde omstan digheden werd besloten de jaarvergade ring van den bond één week uit te stellen en dus niet te houden op Zondag 20, maar- op Zondag 27 Juli e.k., te Leiden. Na ampele bespreking van door Wils kracht ingediende voorstellen inzake reor ganisatie der R. K. F. werd besloten, dat punt in elk geval op de Federatievergade- ring ter 'spra-ke te brengen. De wedstrijd Damme—Brugge. De jaarlijksche afstandswedstrijd Dam meBrugge over een traject van ruim 4.8 K.M. en waaraan een viertal leden van de zwemclub „Haarlem" deelnemen, had den volgenden uitslag: 1. Boone Brugge, tijd 1 uur 12 min.; 2. J. van Hemsbergen „Haarlem" tijd 1 uur 17 min.; 3. Stevens België; 4. C. van El- linkhuizen Haarlem". De beide overige leden van „Haarlem" S. A. Liezenberg en C. Zeeman plaatsten zioh resp. 11 en 13. Wedstrijden „De Zijl". Op Woensdag 23 Juli a.s. zullen in de Zweminrichting ,,De Zijl" zwemwedstrijden gehouden worden voor volks-, politie- en havenpersoneel en op Donderdag 24 Juli onderlinge wedstrijden. De volgende nummers zullen verzwom- men worden: 25 M. vrije slag voor jongens en meisjes tot 13 jaar; 50 M. idem tot 16 jaar; 50 M. idem voor dames en heeren; 50 M. schoolslag voor dames en heeren; 50 M. rugslag voor dames en heeren; 100 M. vrije slag voor heeren; 50 M. idem voor veteranen boven 35 jaar; Reddingzwemmen 33 Meter en 10 M. met drenkeling; Pop- duiken voor heeren. Waterpolo-ij wedstrijd. Enkele kampioenschappen van Leiden. Indien de deelname per nummer min der dan drie bedraagt vervalt dat nun> mer. Het inleggeld bedraagt 10 cent per num mer. Na afloop der wedstrijden kan dit worden terugontvangen. De inschrijvingen moeten worden opge geven aan de zwemmeesters. De inschrij ving sluit a.s. Woensdag 16 Juli. De onderlinge wedstrijden worden ge houden op Donderdag 24 Juli a.s. ZEILEN DE WEDSTRIJDEN VAN DE BRAASSEMERMEER. De dag der Regenbogen. Geen Zesmeiers in den strijd. Voor de nationale (misschien internatio nale) wedstrijden .an de vereeniging „Braassemermeer", welke a.s. Zaterdag en Zondag zullen gehouden worden zijn dit jaar geen zesmeters ingeschreven. Enkele dezer zijn alsdan in Zweden om deel te nemen aan de wedstrijden om den One Ton Cup te Sandham. De deelname in de Regenboogklasse is echter zeer bevredigend. Een twaalftal zeilers zullen hier den strijd tegen elkaar aanbinden en het belooft een interessante wedstrijd te zullen worden. Ook de 22 M2. Scherenklasse begint leven te toonen, terwijl wellicht door de deelname van Dusseldorf een internatio naal tintje aan heb programma zal worden gegeven. De 12-voetsjollenklasse der heeren is zeer goed bezet en strijd is liier genoeg te wachten. Verschillende nieuwelingen komen liièr voorts hun krachten meten. De 45 M2. kruiserklasse brengt dit jaar slechts twee deelnemers aan de start. De inschrijvingen luiden als volgt: 45 M2. klasse. Walta eig. P. Ohiefer, stuurm. eig.; Benat-i II, eig. en stuurm. B. Fenenga. Begenboogklasse: Hollandia-, eig. en stuurm. C. van Staveren; Dolfijn, eig. en stuurm. H. H. Garbreekt; De Leedc II, eig. ir. L. Doedes, stuurm. W. Z. v. d. Meij; Holland, eig. en stuurm. F. P. Bos; Me teor, eig. en stuurm. A. J. Markx; Ariola eig. en stuurm. C. A. Sctfioemaker; Jan, eig. en stuunn. H. Veldhuizen; Forel, eig. en stuunn. E. Vonck; Duke eig. J. Jesse, stuurirf. C. M. Jesse; Nico-Jan. eig. en stuurm. T. BreebaartKurekiet, eig. A. P. van Rijn, stuurm. J. M. v. Rijn; Alethu- salem, eig. en stuurm. A. H. Nierstrasz. 22 M2. Scherenklasse: Sperwer eig. en stuurm. C. A. Vermaat; Dusseldorf eig. en stuurm. onbekend. Sterklasse: Sirius, eig. J. F. H. de Lan ge, stuurm. F. W. de Lange; Poolster, eig. en stuurm. C. J. W. v. d. Schoot; Al- cor, eig. en stuurman H. J. Boomsma. 12 voetsjollenklasse: Viseharend eig. en stuurm. J. H. Volkman; Vagebond, eig. en stuurm. Th. van Helvert; Bonzo, eig. en stuurm. P. J. J. Huijbers; Klieyer, eig. en stuurm. J. W. Kranenburg; Mamselle X, eig. en stuurm. T. Bakker; Good Luok, eig. J. L. van Wermeskerken; Hortsik, eig. G. van Luyn: Geisha, eig. en stuurm. M. G. Brand; Bruinvisoh, eig. en stuurm. W. J. J. van Troostenburg de Bruijn; Duvel, eig. en stuurm. A. J. Tendeloo; Had je me maar, eig. en stuurm. H. Borgerhoff Mul der. 12 Voetsjollen dames: Aiiny eig. nvej. B. Alberts, stuurvr. mej. D. Alberts; Gipsy, eig. en stuurvr. Annie van Houten. 12 Voetsjollen dame en heer: Miekc eig. mej. M. Roozcn. ATHLETIEK TWEEKAMP LEIDSCHE—HAAGSCHE ATHLETIEKKRING. Den Haag wint met 30 punten. Gisteravond werd op het A. S. C.-ter- rein aan de Kemponaerstraat te Oegst- geest een ontmoeting gehouden tussohen den Leidschen en Haagschen Athletiek- kring. Een programma van acht nummers was samengesteld, dat uitmuntte door kort heid, wijl voor eiken kring slechts twee of drio vertegenwoordigers in elk nummer uitkwamen. De uitslagen luiden: 100 Meter: 1. A. Lieshout (H. A. K.) in 11.4 sec.; 2. G. Bijlstra (H. A. Iv.); 3. J.de Kok (H. A. K.), 4. A. Buttler (L. A. K.); 5. G. Annokkefe (L. A. K.); 6. F. Jutte (L. A. K.). II. A. K. 15 punten, L. A. K. 6 punten. 400 Meter: 1. J. Hebers (H. A. Iv.) in 56.9 sec.; 2. „Hermes" (H. A. K.) in 57.2 sec-.; 3. G. Annokkee (L. A Iv.) in 57.6 sec.; 4. P. Jansen (L. A. Ki) in 57.8 sec. H. A. Iv. 7 pnt., L. A. K. 3 punten. Verspringen: 1. A. de Bruin A. Iv.) 6.14 M.; 2. W. Gravendaal (L. A. K.) 5.92 M.; 3. S. Meerburg (L. A. K.) 5.ij9 M., 4. H. A. Bonte (L. A. K.) 5.56 M.; 5. J. Krijgsman (H. A. Iv.) 5.55 M.; 6. B. dc Lan ge (H. A. K.) 5.34 M. L. A. K. 12 pnt., II. A. Iv. 9 punten. Speerwerpen: 1. J. W. Karman (H. A. K.) 41.75 M.; 2. W. van Eijk (H. A. Iv. 41.76 M.; 3. J. Boot (L. A. K.) 38.53 M.: 4. B.de Lange (H. A. K.) 35.71 M.; 5. W. Graven- daal (L. A. K.) 35.15 M.6. J. W. Groene- wold (L. A. K.) 32.80 M. H. A. Iv. 14 pnt., L. A. K. 7 punten. 1500 M.: 1. A. Maes (H. A. Iv.) in 4 min. 44.4 sec.; 2. J. Wolf (H. A. Iv.) in 4 min. 47.4 sec.; 3. M. Verhoog (L. A. K.); 4. H. Hemerik (L. A. K.); 5. G. J. J. v. d. Lin den (L. A. K.). Do derde deelnemer van Den Haag was niet opgekomen. H. A. K. 11 pnt.. L. A. K. 9 punten. 4 x 100 M. estafette: 1. H. A. K. met de heeren J. de Ivok, A. de Bruin, A. Lies hout en G. Bijlstra in 46.4 sec. De Leidsche ploeg maakte een tijd van 48 sec., doch werd gediskwalificeerd we gens op de lijnen loopen. H. A. K. 4 pnt., L. A. K. 0 punten. Hoogspringen: 1. A. de Bruin (H. A. Iv.) I.58 M.; 2. J. Krijgsman (H. A. Iv.) 1.53 5 M.; 3. S. Meerburg (L. A. K.) 1.485 M.; 4. W. Gravendaal (L. A. K.) 1.48 5 M., 5. B. de Lange (H. A. K.) -4.44 M.6. J. Boot (L. A. K.) 1.42 M. H. A. K. 13 pnt., L. A. Iv. S punten. Olympische estafette (800, 100, 200 en 200 M.): 1. H. A. K. met. „Hennes", He bers, Bijlstra en Lieshout in 3 min. 56 sec.; 2. L. A. Iv. met M. Hoexum, R. Bronsgeest Ar. D. Ouwehand en J. Boot in 3 min. 56.4 sec. II. A. K. 4 pnt., L. A. K. 2 punten. Het totaal resultaat was: H. A. Iv. 77 punten, L. A. K. 47 punten. SCHAKEN Om het kampioenschap van Leiden. In dc afgeloopen week is deze wedstrijd voortgezet met dc partijen: Bosscha Demmendal en Van HoekBoot. Bosscha en Van Hoek wonnen, ook won Van Hoek de afgebroken partij van Boot. De stand is thans dc volgende: Bos scha en Demmendal, elk 4 uit 5, Van Hoek 2 uit 5 en Boot 0 uit 5. Hedenavond zal de wedstrijd besloten worde» met do par tijen: DemmendalVan Hoek en Bosscha —Boot. Mochten Demmendal en Bosscha gelijk uitkomen, dan zullen nog beslissings partijen gespeeld moeten worden. Hieron der volgt nog dc partij BosschaDemmen dal. ZuokertortRoti-opening. Wit: G. Bosscha. Zwart: W. Demmendal 1. Pf3 fó 2. c4 Pf6 3. Pc3 c6 4. g3 b6 5. Lg2 Lb7 6. 0—0 Le7 7. b3 0—0 8. Lb2 Deb 9è e3 Pa6 10 d4 d5 11. Pc5 c4i 12 Tel Pd? j 13. cd5: Pe5: 14. de5: cd5: 15. Pe2 Dd7 16. e4 fe4: 17. Lel: Pc5 18. Lbl TeS 19. h4 Laü 20. Dd2 Tf7 21. b4 Pb7 22. Tc8:f Dc8: 23. Tel Lc4 24. Pd4 a6 25. h5 g5 26. hgO: e.p.hgö: 27. a3 g5 28. Kg2 Pd8 29. Thl Pc6 30. Pc6: DcG: 31. Ld4 Da4 32. Dc3 Ld8 33. Th6 Ddl 34. Thl Dal 35. Lc2 Dd7 36. gl Tg7 37. Dh3 De8 wit geeft mat in 4 zotten 38. DhSf Kf7 39. Lgët Tg6: 40. Th7f Tg7 41. Tg7:t WIELRENNEN LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Aanwezig alle leden. Voorzittor de heor J. A. Bakhuizen, burgemeester. De voor zitter opent deze vergaderiug met gebed. De notulen der vorige vergadering worden aangehouden. Dc voorzitter zegt, dat de aanbieding der gemeer.terekening door on voorziene omstandigheden nog niet kan geschieden. Dobr familieomstandigheden kon n.l. de wethoudersvergadering niet doorgaan. De drinkwatervoorziening. Do voorzitter zegt, dat deze vergadering in hoofdzaak belegd is in verband met de drinkwatervoorziening. In de bijeenkomst der drie gemeenten is men tot volle overeenstemming gekomen. Iedere gemeente zal garant zijn voor rente en aflossing van dc geldleening in verhou ding tot het aantal in iedero gemeente aan- sluitbaro perceelen. Dc voorzitter gaat daarna over tot hot voorlezen van de Conceptovereenkomsl met. do gemeente Boskoop. Deze overeenkomst is opgemaakt door den directeur der Boskoopscho waterleiding en onzen adviseur, dc directeur der Bussuni- sclie Waterleiding. Het concept is nog door den deskundige der Ver. van Xed. Gemeenten bekeken die nog eenige wijzigingen noodig oordeelde. Dc voorzitter brengt daarna het. voorstel van B. en W. in stemming om ingevolge art. 121 der gemeentewet machtiging te vragen aan Ged. Staten der provincie Zuid- Holland tot het stichten met dc gemeente Alkeniade en Rijpzaterwoude van een wa terleidingbedrijf. De voorzitter deelt daarna nog even mede, hoe een stichting zal werken. Na deze toelichting wordt het voorstel van B. en W. met algemeene stommen aange nomen. De voorzitter zegt nog, dat dit een van do belangrijkste besluiten is die in jaren door do gemeente zijn genomen. Drinkwatervoorziening is hard noodig. Hij besluit de vergadering met. het uitspre ken van den wensch, dat do gemeente bin nen het jaar in het bezit zal zijn van een goed functionneercnde drinkwaterleiding. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de voorzitter deze korte maar belangrijke vergadering. Vleeschkeuring. Gedurende do maand Juni 1930 werden ter secretarie dozer y,rs- meento aangegeven: Als bedrijfsslachting 3 koeien; als noodslachting werden goed gekeurd 2 kalveren en 1 lam. Afgekeurd werden l n. kalf, 2 lammeren, I koeien, 2 varkens en 1 big. In totaal werd 27 aan keurloon ontvangen. Vertrokken: naar Leiden A. II. van Harten; naar Nieuwvcnnep M. A. Nieuwc- vcen; naar Gouda N. Oudljk; naar P-.ir- mcrond E. II. Beunier; naar Amsterdam G. Bodeker; naar Leiden Al. Aluijs; naar Leidon J. R. Broekhuizen; naar Rijnzatcv- woude P. W. Lemmers; naar Nicuw-Vcn- nep J. Vogelaar; naar Woubruggo P. W. Mooren. Gevestigd: P. A. van Diemen uit Tor Aar; Af. A. Kok uit Rijnzaterwoude; W. II. van Haaster uit HaarelmM. van Graas uit Haarlem; J. Sonne uil Woubrug- gc; D. G. Al. van der Ploeg uit Alkemade. DE TOUR DE FRANCE. Maandag werd de 6e étappe afgelegd, n.l. Les SablesBordeauz, afstand 285 K.AI. Eerstaankomende was Ch. Pelissier in 9 uur 45 min. en 41 sec., gevolgd door Jean Aerts, Binda en Lcducq. Dc classificatie na deze ronde luidt: 1. Guerra; 2. Oh. Pelissier; 3. Binda. Van de Rijswijksche baan. Hedenavond half acht. a.s. vindt op de Rijswijksche wielerbaan een revanchc- matoh plaats tusseheu Urago (Frankrijk), gangmaker, Querin, Blekemolen (Neder land) gangmaker Didior. Verder starten in dezen stayerwedstrijd Leddy (Nederland), gangmaker Constant en Damcrow (Duilsch land), gangmaker Bajorath. HAAGSCHE RECHTBANK. De Kinderrechter heeft uitspraak ge daan in de zaak tegen eenige jongens, die do vorige maand te Leiden herhaalde lijk inbraken ploegden in verschillende scholen, consumptie-tenten enz., en veroor deelden alle overeenkomstig den cisch tot 6 maanden tuchtschoolstraf. R0EL0FARENDSVEEN. Concert. Zondagavond gaf hel. Aluziek- gozelschap „Liefde voor Harmonie!' alhier zijn eerste concert in den tuin van den heer J. C. van der Geest. Het zoracrsche weder had velen naar buiten gelokt om van de muziek te genieten. De muzieknum mers werden vlot en met veel toewijding gespeeld. Bijzondere vermelding verdienen do nummers Gondoline, Valse van AI. J. H. Kcsscls en Alercedes, ccn Ouverture van AI. J. H. Kesscls. De aanwezigen waren zeer ingenomen met heb ten gchoore ge brachte en mot de hoop op een spoedig weorzien keerden allen voldaan huiswaarts. Personalia. Geslaagd voor civiel-in- genieur Waterbouwkunde, onze plaatsge noot de heer E. Stockmann. Geslaagd voor de akte Lager Onder wijs mej. AI. Stockmann, leerlinge van do R. K. Kweekschool tc Bergen. UITHOORN. Ernstige val. Zondagmiddag is op den Amsteldijk nabij Uithoorn ccn motorrijder bij het passeeren van een auto hiermede in aanraking gekomen waardoor hij kwam to vallen, alsmede zijn op clc duo zittend zoontje. Laatstgenoemde bekwam ccn ernstige schedelbreuk en werd per auto naar ccn ziekenhuis te Amsterdam overge bracht. De motorrijder zelf bekwam eenige niet ernstige verwondingen uun armen en boenen. Het motorrijwiel werd ernstig be schadigd. WOUBRUGGE. Brandweer. Vrijdagavond word on verwachts, tijdens heb onweder, de brand weer gealarmeerd, ter demonsbratio van de stoomspuit. Onder leiding van den hoofd brandmeester E. van Luiing, waren allen in minder dan geen tijd present, en gaf ge noemde spuit in ongeveer 10 minuten water, Ondertrouwd: L. Groenendijk en G. van Vliet. Overleden: H. C. Verburg 18 j.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7