DINSDAG 8 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 verdor gaan en het andere plan (nieuwe gevel) zien. Spr. zet verder uiteen, dat hei z. i. den bestrijders van zijn voorstel mankeert aan vertrouwen in do zelfstandigheid van oor- deelen; dat de Raadsleden niet zijn als kinderen, die wat hun het eerst wordt voorgezet willen, ook al betoogt men him gemotiveerd, dat er misschien nog wel iets beters is. Do heer Parmentier meent, dat de bedoeling van het voorstel, indertijd aan genomen, was, dat men krijgen zou twee plannen. Spr. is met den heer v. Eok vol komen eens, dat bij publicatie van het plan met den ouden gevel, daarin meer verdiensten zullen worden gevonden, om dat er geen vergelijking met een tweede plan mogelijk is. Spr. zeide, dat de be gunstiging van het oude plan niet in over eenstemming is met de bedoeling van het eerste besluit. De heer Groene veld zegt, dat het de bedoeling blijkbaar is, dat het plan in behandeling komt bij het publiek, maar -dat de Raad zwijgt. Maar dan heeft het publiek ook geen middel tot vergelijking. Voor spr. staat niet vast, dat een nieuw plan niet even goed zou zijn. Er wordt aangestuurd op behoud van den ouden gevel; een vergelijkingsobject mèg er niet zijn. De heer Huurman ZQgt, dat de ar chitect volkomen heeft voldaan aan de opdracht om te maken een plan met den ouden gevel en het aanwijzen van een plaats voor een geheel nieuw Raadhuis. De geschiktheid der terreinen is niet mee gevallen. De prijs der terreinen vindt spr. alleszins belangrijk. Als we eeD plan krijgen op de oude plaats, dat geschikt is, en dat 11 ton min der kost, dan zou spr. het een onverstan dige daad vinden over 11 ton heen te hup pelen. Laat men het voorstel van den heer Wilmer enz. aannemen. Binnen 14 dagen kan het eerste plan ingediend worden. Wethouder Splinter aan het woord. Weth. Splinter zeide, dat het hem gemakkelijk gemaakt wordt door het voor stel van den heer Wilmer. Spr. acht het ook Jiiet gemakkelijk, om nu een keuze te doen uit een paar terreinen. Spr. wil even de financieele zijde naar voren brengen. Waar men bouwt met een nieuwen gevel, men blijft voor hooge ont- eigeningskosten zitten. Door den heer Wilmer is reeds uitne mend uiteengezet, dat dit voorstel niet in strijd is met het genomen besluit en dat het niet de bedoeling is het plan oude gevel een pré te geven. Spr. meent, dat do Raadsleden wel zooveel zelfstandigheid bezitten, dat zij kunnen oordeelen los van het eerste plan. Spr. zeide, dat het voor stel Wilmer c.s. eigenlijk hetzelfde is als dat van B. en W. De burgemeester zegt zijn meening. De voo r z. merkt op, dat het voorstel- Wilmcr c.s. wel hetzelfde is als dat van B. en W., doch de voorstellers maken zich los van de toelichting, welke B. en W. bij hun voorstel hebben gegeven. Spr. kan zich met 't ingediende voorstel vereenigen. Het maken van plannen voor een nieuw Raadhuis is een moeilijke zaak. Ook hier bij is het: al doende leert men. Hoe meer spr. den architect heeft leeren kennen, zooveel anders ziet hij de dingen thans in. Spr. kan de strekking van dit nieuwe voorstel volkomen onderschrijven. Laat door indiening van het eerste plan de cri- tiek los komen. Daaruit kan men veel lee- reD. Dat het hier de bedoeling is, het an dore plan een slechte kans te geven, ont kent spr. ook. Ook ontkent spr., dat het altijd zooveel gemakkelijker zou zijn een oordeel uit te spreken, als er twee plan nen zijn. De heer Schüller zegt, dat op zijn opmerking inzake het late indienen van zijn voorstel de heer Wilmer met geen woord is ingegaan. Dit geeft spr. te den ken. Spr. vindt het toevallig, dat de heeren zoo'n ernstige zaak die zij al 25 dagen wis ten op 't laatste oogenbük bespre ken. Spr. blijft dit een smoesje noemen. In antwoord op dr. v. Es zegt spr.: luister niet naar hun woorden, maar let op hun daden. De heer v. E c k blijft bezwaar maken tegen dit voorstel. Men had royaal een voorstel moeten indienen, om het besluit in te trekken. De heer Wilmer: en als dat besluit niet dient ingetrokken te worden! De heer v. Eek: Degenen, die het voor stel hebben ingediend, stellen zich op het standpunt: laat de heer Dudok maar eerst 'ns één plan maken; dat zal wel goed zijn. Het is een onmogelijkheid, dat een knap architect als de heer Dudok een plan maakt en dat dit door den Raad zou wor den verworpen. De wethouder heeft reeds gezegd, dat de kosten voor het plan-nieuwe gevel zoo hoog zijn, dat eigenlijk geen an der dan het plan-oude gevel mogelijk is. Maar dan is het beter het raadsbesluit tot het maken van twee plannen in te trek ken. Het nieuwe voorstel moet toch bij de ingezetenen zeer sterk den indruk vesti gen, dat men drijft in de richting van het plan-oude gevel. Spr. komt tot deze con clusie, dat het voorstcl-Wilmer c.s. voor hem niet aanvaardbaar is. De heer Wilbrink komt op tegen de veronderstelling van den heer v. Eek, dat niet royaal zou zijn gehandeld. A's men een plan heeft, dat voldoet aan de eischen aan een modern raadhuis te stellen, welk raadslid zou dan de verantwoordelijkheid aandurven nog één millioen meer te ge ven! De v o o r z. sloot hierna de discussies en liet over het voorstel van de heeren Wil- mcr-Wilbrink-v. Es stemmen. Dit voorstel werd aangenomen met 21 12 stemmen. Tegen stemden de leden der S. D. A. P. en de heeren Parmentier en Bosman. Voor de R. K., de Chr. Hist., de A. R. (behalve de heer Parmentier) en de heeren Reimeringer en Romijn (Vrijheids bond) en Zitman (Vrijz. Democr.). Een vraag van den heer Van Eek. Door den heer Van Eek werd verlof aan den Raad gevraagd een vraag in te die nen. Het verlof werd gegeven. De vraag luidde Waarom hebben B. en W. berust in het feit, dat de Leidsche Katoen Mij. een elec- triciteitskabel heeft gelegd over de ver- bindingsbrug tusschen haar fabrieksge bouw aan de Heerengracht en de Looier straat, zonder dat haar daarvoor toestem ming is verleend? Deze vraag komt volgende vergadering in behandeling. Rondvraag. Bij de rondvraag beantwoordde weth. G o s 1 i n g a eenige in de vorige verga dering gestelde vragen van den heer v. Stralen. Spr. deelde mede, dat op last van den Minister van Binnenl. Zaken de loo- ncn, uitbetaald aan de werkloozen, die in den „Hout'' arbeiden, (welke loonen van 2427.50 bedroegen) in overeenstem ming waren gebracht met het karakter van werkverschaffing. De verhoudingen voor deze werkloozen waren beter dan in liet vrije bedrijf, zoodat geen pogingen wer den aangewend om in het vrije bedrijf emplooi te vinden. De loonen bedragen thans 40, 43, 45 ets. per uur, hetgeen hoo- ger is -dan gemeenlijk in den land- en tuinbouw wordt betaald. De heer v. Eek informeerde, wanneer de belastingvoorstellen zullen worden in gediend. Weth. Goslinga antwoordde, dat deze voorstellen in bespreking zijn bij de financieele commissie. Zoo mogelijk zullen deze in Juli nog in behandeling komen. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de v o o r z. de vergadering. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Achter het stuur flauw geval len. Een doodelijke botsing als gevolg. De 53-jarige heer van Soest uit Amster dam is Maandag op den Driebergschen weg bij Zeist achter het stuur van zijn auto door een flauwte overvallen. Tenge volge hiervan reed hij tegen een boom en werd evenals zijn eohtgenoote zwaar ver wond. De man is in het ziekenhuis overle den. Auto tegen een boom gere den. Zeven ernstig gewon den. Tusschen Voorthuizen en Terschuur is Zaterdagavond een auto uit Enschedé, waarin niet minder dan zeven personen waren gezeten, bij het passeeren tegen een boom gereden en totaal vernield. Alle ze ven inzittenden, twee dames en vijf hee ren, bekwamen vrij ernstige verwondingen. Zij zijn te Voorthuizen verbonden. Autobotsing bij Meppel, Drie gewonden. Zondagmiddag reed tusschen Haarsluïs en Dreverbrug een auto, bestuurd door den heer G. v. d. Laan uit Amsterdam. Plotseling schoot de wagen tegen een boom en kwam dwars over den weg te staan. Juist .op dit oogenbük naderde per motor het echtpaar Karhuis uit Eindhoven. Een botsing volgde. Het echtpaar geraakte te water. De heer Karhuis redde zichzelf, terwijl zijn echtgenoote op het droge werd gebracht door den machinist Kool uit Dreverbrug. Per auto zijn beiden naar het ziekenhuis te Meppel vervoerd. De heer Karhuis had een dubbele beenbreuk op- gclcopen, terwijl zijn vrouw inwendige kneuzingen, had bekomen. De heer Van der Laan was door glasscherven deerlijk ge wond en werd eveneens naar het zieken huis vervoerd. De auto is vernield. Auto te water gereden. Door den dikken mist is te Broek op Langend ijk gistermorgen de auto van den heer Bosman, waarin ook nog vier andere personen waren gezeten, in de diepe vaart langs den Twuyverweg gereden. Aan alle inzittenden gelukte het weer op het droge te komen. Alleen hadden zij enkele ver wondingen bekomen. Auto te water. Een auto, waarin een geneesheer en zijn chauffeur gezeten waren, zou gistermiddag te Amsterdam de brug van de Prinsen gracht bij de Spiegelgracht oprijden. De wagen kon de helling niet halen, gleed achteruit en kwam in de gracht tercoht. De medicus, Dr. Houtman uit Amsterdam, en zijn chauffeur geraakten beiden te wa ter. Zij werden echter door toesnellende burgers spoedig weer op den wal gebracht De wagen werd door den reddingswagen van de brandweer op het droge gehesclien. Botsing tusschen motor en auto. Zondagmiddag is de motorrijder J. J. uit Hees bij Nijmegen te Scherpenzeel, tengevolge van niet voldoende uitwijken, tegen een auto opgereden. De heer J. werd tegen den weg geslingerd en in bewuste- loozen toestand opgenomen. Hij is naar het ziekenhuis te Amersfoort overgebracht. De duo-rijder kreeg eenige ontvellingen. Aan de gevolgen overleden. De 42-jarige mej. Br. uit IJmuiden, die op Zondag 22 Juni onder Santpoort een ongeval kreeg door het slippen van een motorrijwiel, waarop zij als duorijdster meereed, is in het St. Anthonius Zieken huis aldaar aan de gevolgen overleden. Zij laat een man en 7 kinderen achter. VERDRONKEN. De 20-jarige K. Schellen te Gorinchem is in de Keulschevaart bij het zwemmen verdronken. Zondagavond is te Zeyen, gemeente Vries, het 7-jarige, eenige zoontje van den heer H. H. bij het baden in een wijk ver dronken. Het 8-jarig zoontje van den café houder Balk te Huissen bij Arnhem, is spelenderwijze in de rivier den Rijn ge vallen en jammerlijk verdronken. - Gistermiddag is de 6-jarige A. B. te Strijen in de Keen aldaar geraakt en ver dronken. Bij Heteren is een jongen, die zich in een boot op den Rijn begaf, toen de riemen bij het roeien in aanraking kwamen met de kettingen van de pont bij het Drielsche Veer, tengevolge waarvan de boot omsloeg, te water geraakt en ver dronken. Zondagmiddag is do 24-jarige de Groot, tuin-architect te Blerick. bij het zwemmen te Kriekenbeek (D.) verdronken. De 17-jarige arbeider F. Hekker is in de Maas nabij de stuw te Borgharen, toen hij met- eenige vrienden aan het zwemmen was, door den stroom meege sleurd en verdronken. Het lijk is nog niet gevonden. In een badinrichting verdronken. In de badinrichting in den Dinkel te Denekamp is gistermorgen de 26-jarigo F., woonachtig te den Haag, verdronken. F. was bezig om onder leiding van den bad meester te leeren zwemmen in het ondiepe gedeelte van het bad, toen de badmeester even werd weggeroepen om met iemand af te rekenen. Hij verzocht den heer F. een oogenbük te blijven staan. Wat in de korte afwezigheid van den badmeester nu is voorgevallen, kan niet goed worden nage gaan. Waarschijnlijk is echter, dat ^F. plotseling een hartverlamming gekregen heef", aangezien men, toen men er na een half uur in slaagde zijn lijk op te vis- schen, constateerde, dat zich hoegenaamd geen water bevond in den maag. Den bad meester treft dan ook niet de minste schuld. Uit een zweefmolen gevallen. Op de kermis te Woensel is Zondag avond omstreeks half tien een jongen uit een zweefmolen gevallen. De jongen is ernstig gewond naar het gasthuis overge bracht. Doodelijke val. Zondag heeft men op de Drielschendijk hot üjk_ gevonden van den 60-jarige K. uit Velp, die daar ter plaatse met zijn rijwiel verongelukt schijnt te zijn. Het rijwiel lag althans boven op hem. De politie stelt een onderzoek in. Brandkast op het been. Bij het transporteeren van een brand- kast_ van de boven- naar de beneden-ver dieping eener villa aan den Amsteldijk te Nieuwer-Amstql brak een der touwen, waar-mede de kast tegengehouden werd. Een der werklieden de 33-jarige transport knecht K. de V., uit Amsterdam kreeg de kast. op zijn rechteronderbeen, dat nage noeg verbrijzeld werd. Hij werd per auto naar een ziekeninrichting te Amsterdam overgebracht. Paniek in de Weesper stoomwasscherij. Gillend vlogen de meisjes naar do uit gangen van de stoomwasscherij „De Bron", aan de Ossenmarkt te Wcesp. Daar was een gedrang en tumult en angst voor het leven. Want een der pa troons, de heer Venetians, had den kreet doen hooren: „De ketel staat op springen" Gelukkig werd een explosie nog uet op het laatste oogenbük voorkomen. De ma nometer wees een druk aan van zeven atmosfeer, terwijl de toelaatbare druk slechtf zes atmosfeer is. Een fabrieksar beider wist het vuur onder den ketel te verwijderen en de spuikraan te openen, waardoor de stoom ontsnapt. De brigadier-majoor der rijksveldwacht, de hoer G. J. Koene, gaf last, dat het werk zou worden stilgelegd, totdat een inge nieur van het stoomwezen een onderzoek zou nebben' ingesteld. In den loop van den middag had dit onderzoek plaats. De inge nieur gelastte de vuurplaat van den ketel te doen herstellen. Het bedrijf wordt voor- loopig niet voortgezet. Het personeel is naar huis gezonden. Kinderverlamming. Wederom is er te Gouda een geval van kindei verlamming geconstateerd; ditmaal bij een jongen van zeven jaar. Het totaal aantal gevallen is thans ne gen-en-twintig, waarvan vijf dood el ijk. De afgeloopen week bracht vijf nieuwe ge%allen: twee bij jongens van één en ze ven jaar en drie bij meisjes van twee, drie en tien jaar. Te Grave is een geval van kinder verlamming geconstateerd bij een twee jarig jongetje. Boerderij afgebrand. Gistermiddag is brand ontstaan in de boerderij van den heer Strobos te Zuider- horn, gemeente Warssum. De brand vond gretig voedsel in den tot aan den nok met hooi gevulde schuur. 31 varkens kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. Er kon slechts weinig van den inboedel worden gered. Engelsch stoomschip gestrand. Het Engelsche stoomschip „Selvonia", komende van Swansea, en op weg naar Amsterdam, strandde Zondagmorgen drie mijl bezuiden IJmuiden. Het schip slaagde er in cm tien uur zonder assistentie weer vlot tc komen en de reis voort te zetten. Sieepbooten van Rotterdam en IJmuiden die waren uitgevaren, konden onverrich- terzake terugkeeren. Of het schip averij heeft opgeloopen is nog niet. bekend. Ook de oorzaak van de stranding staat niet vast. Zeiljacht gestrand. Zondagmiddag is op het strand bij Sche- veningen op een glofbreker gestrand het zeiljacht „Actinia" van den heer W. M. A. Kröiler uit Rotterdam. De eigenaar be vond zich met nog twee personen aan boord. Het schip voer blijkbaar te dicht bij de kust. Alles liep goed af. Er werd een sleepboot gerequireerd, die de gestrande boot vannacht naar Rotterdam sleepte. Lijk gevonden. In den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. te kwart vóór 5 gingen eenige werklie den van de gasfabriek te den Haag naar hun werk, toen zij op den Zuidwal tegen over den Gortmolen aldaar een plons in het water hoorden. Zij snelden toe en za gen een man in het water liggen. Onmid dellijk maakten zij alarm en sprongen inmiddels in een daar liggende roeiboot, die zij losmaakten en waarin naar den drenkeling werd geroeid. Ook de agent van politie B. S., die op het geroep van de beide mannen was afgekomen, begaf zich te water. De redders kwamen echter te laat, want de drenkeling was zeer snel zinkende. Toen zij op de plaats kwamen was de man reeds in de diepte verdwe nen. De politie heeft toen onmiddellijk gedregd, maar heeft pas om zes uur het lijk kunnen ophalen. Het is niet herkend kunnen worden, doch hier volgt de be schrijving: Op het lijk is gevonden een doublé-dasspeld, een lorgnet met nikkelen montuur, een insigne, waarop de letters G. O. en F. V., 2 zakmessen, een sigaren pijpje in étui, een sleutel, een ring met vier sleutels, een blauw geëmailleerd in signe met witte strepen, waarop staat: Steeds Voorwaarts. De man is vijf-en-der- tig tot veertig jaar en was gekleed in blauw colbert en vest, fantasiebroek, zwarte hooge rijschoenen met bruine hak ken, gummi boord, zwart met rood ge streepte das, waarop een doublé dasspeld, voorstellende een hoefijzer met hoefnagel, bruin gestreepte sokken, bretels rood en blauw gespikeklcl, overhemd rood-blauw gestreept, witte tricot onderbroek, wit- katoenen hemd en wit fanel, alles inge werkt. De man is lang ongeveer 1.60 M., heeft blond haar, blauwe oogen, glad ge schoren gezicht, tenger postuur. Hij is waarschijnlijk een Israëliet. De commissaris van politie der afd. O. te den Haag verzoekt inlichtingen ovefr de identiteit van dezen persoon. Doodgestoken. Te Nieuwenhage is Zondagavond om streeks half twaalf de 20-jarige Duitsehe mijnwerker K. door een zekeren H., even eens Duitscher met een mes doodgestoken. De dader werd gearresteerd en is naar Maastricht overgebracht. Vechtende cafébezoekers te Rotterdam. Zondagavond ontstond in een café aan de Feijenoordkade te Rotterdam twist tusschen een aantal Duitschers en enkele Hollanders. Op straat werd het meeningsverschil verder uitgesponnen, waarbij vrij plotse ling de vier-en-twintig-jarige Duitscher V. R. den drie-en-dertig-jarigen J. v. d. W. een steek in de linkerborst toebracht. De dader werd achterhaald en door de Hol landers bewusteloos neergeslagen. Politie en geneeskundige dienst werden gewaar schuwd. De gewonde, wiens toestand het ergste doet vreezen, is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht, terwijl de dader, op wien een bebloed dolkmes is geionden, in verzekerde bewaring is ge steld. Gevaarlijke kwajongensstreek. Gisteravond ging op het Hoofdbureau van de brandweer te Amstculam de tele foon en werd er gemeld: „Hier de direc teur van het Rijksmuseum. Er is brand in het gebouw." Dit bericht had ten gevolge dat onmid dellijk alle brand wee: kazernes in de stad werden gealarmeerd, zoodat het in minder dan geen tijd om het Rijksmuseum we melde van de brandspuiten en het publiek in uichte drommen toestroomde. In het Museum zelf bleek men echter van brand niets te weten en ook de direc teur had niets met het gegeven alarm te maken. Blijkbaar was men het slachtoffer geworden van een gevaarlijke kwajon- gc treek, gevaarlijk omdat er intus- schen ergens werkelijk brand had kunnen uitbreken, terwijl de spuilen niet op hun post waren. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 9 Juli. Hilversum, 1875 M. Uitsluitend V. A. R. A.-uitzending. 10.00—10.15 Morgenwijding (te verzor- gen door den V. P. R. O.). 12.00 Politieberichten. 12.15 Gramofoonplaten. 2.00 Mevr. Wijmervan Beusigem: „Zui- geüngen en Zomerwarmte". 2.30 Kindermatinée in het Kurhaus te Scheveningen. 3.30 „Maak het zelf!" cursus. 4.30 Orgelspel door Joh. Jong, J. Amen.' de (cello). 5.30 Kinderuurtje. 6.00 Concert door het V. A. R. A.-Orkest,' In de pauze: Gramofoonplaten. 7.30 H. v. Herwerden: „Wandelen en Kampeeren." 8.00 Inleiding tot het Kurhausooncert. 1 8.15 Concert in het Kurhaus te Scheve.^ ningen o. 1. v. Carl. Sdhricht. Solist: Jo sef Pembaur. In de pauze: Korte toe spraak door J. W. Roskam: „Het Vacan-| tie-Kinderfcest 19051936. Na afloop: Persberichten. Daarna- Gra-l mofoonplaten. Huizen 298. M. Na 6 uur 1071 M. I Uitsluitend N. C. R. V.-uitzendingen. f 8.159.30 Concert. 10.3011.00 Ziekendienst. 11.0012.00 Harmoniumbespcüng door! den heer M. F. Jurjaanz. 12.002.00 Gramofoonplaten. 2.002.45 Concert. Mevr. Canté—Van Amerongen (sopraan), H. J. Keessen (viool) A. Adema (piano). 2.453.15 Lezen van Ohr. Lectuur. 3.154.15 Vervolg concert. 4.155.00 Gramofoonplaten. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.007.15 Concert. HH. J. Richters (viool), P. de Vries (fluit), Mej. Ellen San-; dow (piano en orgel). 6.306.40 Koersen. 7.158.00 H. J. Bekkering Jr.: „Kalen-! derhervorming. Welk standpunt heeft de Christenheid hiertegenover in te nemen? 8.0011.30 Ferd. Kloek: „De beteekenis van de muziek in den Bijbel". Concert door Leeraren, Gemengd Koor en Strijkorkest van „De Nieuwe Muziekschool" te Utrecht Zeist en Bilhoven, Jeanne Ruygrok (zang) B. Renden (clavecimbel), L. Werner (viola da gamba), P. v. d. Hurk (fluit). 10.0010.10 Persberichten. Daarna Vér-I volg concert. 10.4511.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Gramofoonplaten. I.20 Orkestconcert. 2.202.50 Concert. D; Glover (sopraan), k J. Duncan (bariton). 4.20 Concert. G. Walder en V. Macono- chie (zang), H. Pitcairn (piano), W. Al-S wijn (fluit). 5.05 Orgelspel door R. New. 5.35 Kiuderuurt-je. 6.20 Berichten. 6.35 Nieuwsberichten. 7.00 Piano-recital door Ea Isaacs. 7.207.40 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert door Vocaal Kwartet (Ne-l gerzangers). 8.30 „Limehouse Night" Een Anglo-Chi-I neesche Puzzle, door H. S. Pepper. 9.20 Nieuwsberichten. 9.45 Lezing. 10.00 Concert. M. BasiÜdes (sopraan), Kamerorkest. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Concert door Kwintet. 8.20 Operaconcert. Orkest en solisten, Brussel, 508.5 M. 5.20 Trio-concert-. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Kamermuziek. 9.20 Dansmuziek. Langen berg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 10.3511.35 Gramofoonpl. 11.4012.20 Muziekuitz. voor scholen. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestcoucert. 5.506.50 Gramofoonpl. 8.20—9.20 Onkestconcert. 9.20 Orkestconcert, cello. Daarna tot 12.20: Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert-. 3.505.50 Orkestconcert. 8.209.35 Concert. Orkest en operazan- ger. 9.3510.05 „Fm Brights Gaest". Tooneel- g spel van Mary R. P. Hatsch. 10.2511.25 Orkestconcert. Z e e s e n, 1635 M. 6.107.20 Lezingen. 7.207.50 Gramofoonpl. 10.5012.20 Lezingen. 12.20—1.15 Gramofoonpl. - 1 1.15—2.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.20—4.20 Lezingen. 4.205.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Concert. Militaire Muziekkorpsen. daarna tot 12.50: Dansmuziek.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6