uiiiiiito UIT DE OMGEVING Hij Exannperas UIT DE RIJNSTREEK Zéér verlaagde prijzen Zie"t vooral onze etcslagss VRIJDAG 4 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 WATERPOLO Haarlem I—De Zijl I 4—1. Gisteren speelde De Zijl aan de Klever laan in Haarlem tegen haar sterkste te genstanders, waartegen zij het onderspit moest delven. Haarlem 13 het eerst bij den bal en al spoedig krijgt de Leidsche keeper een schol te verwelken, wat hem goed af gaat. Eenigcn tijd gaat het spel nu gelijk op en kunnen do achterhoeden de aan vallen afslaan. Dan verandert Haarlem van tactiek, de linksachter zwemt op, het geen een goal tot resultaat heeft. Nog voor rust scoort v. d. Bogaardt op dezelfde wijze nrmmer twee voor Haarlem (20). Eenigo schoten der Leidenaars werden door den Haarleraschen keeper onschade lijk gemaakt. Na de hervatting ontwikkelt de Zijl een ander spel, er wordt goed samengespeeld en spoedig redt C. Snoeker met een keu rig schot in den hoek de eer. In deze pe riode noteeren wij een schot van F v. d. Horst, waarbij de bal in het veld terug- stuit. Door een misverstand in de Leid sche voorhoede komt v. Hemsbergen ge heel vrij te liggen en scoort onhoudbaar (31). Nog geeft Do Zijl het niet op, v. d. Hark zendt een hard schot in, de bal •pringt van den achterlat terug, doch de scheidsrechter heeft geen goal geconsta teerd. Nadat Haarlem nog éénmaal gescoord heeft fluit scheidsrechter Anbhonie, die correct leidde, einde en heeft Haarlem met eenigszins geflatteerde cijfers gewon nen, hoewel zij de overwinning volkomen verdiende. MOTORSPORT Wimpeltocht en betrouwbaarheidsrit. Op Dinsdag 29 Juli zal een wimpeltocht gehouden worden naar Franeker. Het eerste deel van dezen tocht loopt tot Wolvega waar de deelnemers uit alle streken van ons land op een bepaald uur aanwezig moeten zijn. Te Wolvega staat hun de keuze open mee te doen aan een verderen wimpeltocht (pl.m. 100 K.M.) langs een geheime route door een der mooiste deeleu der provin cie Friesland, of aan een betrouwbaar heidsrit (plan. 200 K.M.) eveneens door Friesland. Er wordt hard aan gewerkt om alles in de puntjes te regelen. Gezorgd zal worden, dat op den avond van aankomst de deelnemers zich niet zullen vervelen, terwijl op den volgenden dag, 30 Juli, een gezamenlijke tocht zal worden gemaakt naar de Zuiderzeewerken, welke onder des kundige leiding zullen worden bezichtigd. Daarna wordt den deelnemers vrijen toe gang verleend tot de 77ste Jaarlijksche groote Kaatspartij, die onder de auspiciën van de Permanente commissie sedert 1853 wordt gehouden en een schoone gelegen heid biedt om kennis te maken met dit al oude nationale Friesche balspel. WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE. De tweede étappe, van Caen naar Di- nau, 203 km., is gewonnen door Guerra (Italië)7.0.17, uurgemiddelde 28.980 km. Tweede was Binda 7.1.45. Vervolgens Pé- lissier, Laloup, Leducq, Nebe, in denzelf den tijd. Van de Stadionbaan. De uitslagen van de gisteravond op de Stadionbaan te Amsterdam gehouden wedstrijden luiden: Wedstrijd voor amateurs, te verrijden in drie cn een beslissing, telkens over 2000 M. (vier ronden). Ie rit: 1. J. Homma, 2. W. van Steen- bei gen, 3. J. Heym, 4. J. Schaft. 2e rit: 1. W. Graafmans, 2. F. van Wijk, 3. G. v. d. Helden, 4. H. Zentveld. 3e rit: 1. Sabbé, 2. Behrens, 3. Dieter- man, 4. v. d. Linden. De finale werd weer gereden met 12 renners. Hierin ging Graafmans 11a 700 M. aan den kop, dit werd zijn fout, want juist bij het uitkomen der laatste bocht wist J. Homan hem te passeeren en met een hal ve wiellengte te winnen; 3 werd H. Die- terman, 4. A. v. d. Linden. Sprintwedstrijd voor beroepsrijders in vier ritten van drie en één rit van vier sprinters tusschen Moeskops, Engel (Duitschland), Piani (Italië) en Meijer (Nederland). Ie rit: 1. Moeskops, 2. Meijer, 3. Piani. 2e rit: 1. Meijer, 2. Engel, 3. Piani. 3e rit: 1. Meijer, 2. Engel, 3. Moeskops. 4e rit: 1. Piani, 2. Engel, 3 Moeskops. 4e rit: 1. Piani, 2. Engel, 3. Moeskops. 5e rit: 1. Meijer, 2. Engel, 3. Moeskops, 4. Piani. Totaaluitslag: 1. Meijer 6 punten, 2. Engel 7 punten, 3. Moeskops 10 punten en 4. Piani 11 punten. Wedstrijd met motorgangmaking te ver rijden in drie ritten van 25 km. Ie rit: 1. Urago. Tijd IS min. 34.4 sec.; 2. Lacquehay (150 m.); 3. Schlebaum (650 m.); 4. Blekemolen (720 m.); 5. De Graaf (1400 m.); 6. Benoit (1700 m.); 7. Leddy (1950 m.). 2e rit: 1. Urago. Tijd 18.56; 2. Schlebaum (400 m.); 3. Lacquehay (450 m.); 4. Leddy (1100 m.); 5. Do Graaf (1150 m.); 6. Benoit (1200 m.); 7. Blekemolen (1600 m.). 3e rit: 1. Schlebaum. Tijd 19 min. 1 sec.; 2. Lacquehay (40 m.); 3. Urago (110 m.); 4. Leddy (150 in.); 5. Benoit (700 m.); 6. Ble kemolen (1740 m.); 7. De Graaf (1220 m.). Totaaluitslag: 1. Urago 5 punten, 2 Schlebaum 6 punten, 3. Lacquehay 7 pun ten, 4. Leddy 15 punten, 5. Blekemolen 17 punten, 6. Benoit 17 punten en 7 De Graaf 17 punten. Tripletwedstrijd voor beroepsrijders en onafhankelijken. Totaaluitslag: 1. BrilmanBouquet Bakker 4 punten; 2. OomsAdanKrun- der 5 punten, 3. Ikelaar—HoevensHyze- lendoorn 9 punten, 4. De VrengAnspaeh Engelmoer 11 punten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Liturgie. Sinds enkele jaren is er een streven in de kerk om de koorzangers tij deus de H. Mis de plaats te doen innemen waar zij behooren, niet in een verscholen boekje achter in de kerk, op het koor, doch bij het Priesterkoor, waar priesterkoor en zangkoor dan als 't ware een geheel uit maken. Ook in onzo parochie bestonden plannen om er toe te kunnen komen dat aan den wensch der Kerkelijke Overheid zou kunnen worden voldaan. Dezo plannen zullen spoedig werkelijk heid worden. Zondag a.s. zullen de zangers in toga en koorkleed, met den Pierster en assistenten opgaan naar het altaar voor do groote Liturgische plechtigheid. Spie- dig zal zulks als regel in de Hoogmis kunnen plaats hebben. Tuinbouw. Het verloop van den han del aan de veiling was deze week gewoon. Kleine schommelingen waarbij vooral uit kwam dat beste kwaliteit als regel goed betaald wordt in tegenstelling met de af wijkende. Dit was vooral merkbaar bij de vroege aardappelen, waarbij de goede kwaliteit een redelijke prijs opbracht. Van de verlaging der vrachttarieven bij de Spoorwegmaatschappij zal meer geprofi teerd worden bij de exportveilingen. Hier gaat alles nog voer binnenland. Bloem- ging, zooals verwacht werd, in prijs naar boven. Hot is thans zeer druk in den tuin bouw. Want ook de bloembollenbedrijven vragen thans alle krachten. Alles is rooi- baar. De bollen vallen, naar dat ze er voor stonden, in het algemeen niet mee. Althans niet om veel leverbaar te kunnen verkoo- pen. Ze zijn n.l. te veel „vermoerd". Een uitplanten der bollenkramen zal hiervan het onvermijdelijk gevolg zijn. Is het niet plaatselijk, dan toch over het geheel. Het werk is cr minstens 10 dagen vroeger dan vorig jaar. HILLEG0M. „Onderli ig Belang". In een gister avond gehouden bestuursvergadering van de Coöperatie „Onderling Belang" heeft de functieverdeeling plaats gehad. Deze is als volgt: le voorzitter D. van Velzen; le secretaris F. C. van Lierop Jzn.; 2e voorz. J. Kauffmann, 2e secretaris H. C. van der Berg. In de overige functies is geen ver andering gekomen. Verkeersongeval. Gistermorgen heeft aan de Weeresteinstraat alhier een ern stige aanrijding plaats gehad, welke won der boven wonder nog vrij goed. is afge- loopen. Een van de richting Leiden komen de driewieler-vrachtauto der Brasso-fabrie- ken zou ter hoogte van de Treslongstraat uithalen voor een aldaar stilstaande luxe auto. Doordat de driewier-auto langs de tramrails slipte, reed deze tegen den luxe wagen, met het gevolg, dat de driewieler geheel over den kop sloeg en het luxe kar retje zeer ernstig werd beschadigd. Een der achterwielen was totaal verbrijzeld. De bestuurder van den driewieler kon nog bij tijds uit den wagen springen. Het was ech ter zoo net aan, dat zijn schoen van zijn voet gerukt werd. Overigens kwam hij er met den schrik af. N00RDWIJK. Excursie Ned. Mij. v. Tuinbouw. De afdeeling Nuordwijk der Mij. heeft gisteren avond een excursie gehouden naar de Hor tus te Leiden, dit op uitnoodiging van de afd. Leiden, met do volle medewerking van den Hortulanus, den heer E. Th. Witte. De afd. Noord wijk en Wassenaar waren goed vertegenwoordigd, de afd. Leiden slechts matig, hetgeen echter niet wegnam dat te 7 uur een zestigtal deelnemers zich in 4 groepen splitste, elk onder deskundige leiding der employé's van den Hortus om de vele mooie en interessante bloemen en planten in dezen botanischen tuin te be wonderen en te bespreken. Veel schoons werd door den kijkers zelf geconstateerd, doch het interessante van vele merkwaar dige planten, welke nu niet zoo direct in het oog loopen, werd door de begeleiders onder de aandacht gebracht, waardoor ve ler kennis van de schoone flora flink ver rijkt zal zijn. Na een toer van ruim twee uur, waarbij nog lang niet alles was bezocht, kwam men op, het terras bijeen, waar door de goede zorgen van mevr. Witte allen een verversching werd aangeboden en aan de heeren bevendien een fijne Havana. De Hortulanus hield een causerie over de Leid sche Hortus, welke een wereldreputatie bezit en aangeschreven staat als een der oudste en mooiste botanische tuinen van Europa. De historie dezer tuin is iets zeer interessants, temeer daar eenmaal wereld beroemde mannen als Linnaeus en Herman Boerhave aan het hoofd hebben gestaan en voor ons iets kostbaars hebben nage laten. Deze causerie werd met een dankba-ar applaus beloond. De voorzitter der afd. Leiden dankte den heer Witte voor zijn interessante rede en voor het initiatief, deze excursie te doen organiseeren. Spr. dankte vooral de buiten- afdeelingcn voor haar talrijke opkomst. De heer ue Boer, voorz. der afd. Noord- wijk, zwaaide den bescheiden Hortulanus Witte lof toe voor het schitterend stuk werk door hem geleverd om de roem van den Hortus hoog te houden en voor de prettige wijze, waarop do heer Witte ieder met zijn kennis te hulp kwam, die zulks van hem verlangt. In het bijzonder bracht hij den heer VVitte dank, voor het vele door hem gedaan om de Ned. Mij. v. Tuin bouw groot te maken èn door het redigee- ren van het Orgaan èn door zijn talrijke adviezen. Spr. uitte den wensch, dat nu de heer Witte als Hortulanus zal aftre den, hem te Wassenaar nog vele gelukkige jaren beschoren mogen worden. Ook bracht spr. nog dank aan mevr. Witte voor de har telijke ontvangst, waaruit sprak haar mede leven met de afdeelingen der Maatschap pij en wenschte ook haar, naast haar man, een nog jarenlange gelukkige rust toe. Hierna trokken allen zeker wel voldaan huiswaaits met het vaste voornemen de volgende excursie op 30 Juli a.s. te Was- senaar eveneens mede te willen maken. Bijeenkomst halte „De Drie Papagaaien', '8 middags te 3 uur. Weer een monteur van het dak geval len. Gistermorgen 10 uur is de monteur J. Kortekaas uit Sassenheim bij den aan leg van radio-oentrale in de IJmuiderstraat te Noordwijk van het dak gevallen. Dokter Nieuwkerk aldaar verleende de eerste hulp en constateerde breuk van bei de polsen en linkerbeen. De ongelukkige is naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den vervoerd. Hij was werkzaam voor den oentralehouder A. van Reysen. Dit is het tweede ongeval in enkele we ken bij den centrale-aanleg. RIJNSBURG. Tuinbouw. Het seizoen der veilingen is begonnen. Donderdag had de eerste vei ling plaats. De aanvoer was trouwens nog van weinig beteekenis en bestaat al leen uit vroege aardappelen. Deze gingen van 2.10 tot 2.70 per 100 K.G. Meer en meer blijkt dat dit product hier zoo on geveer heeft afgedaan. Men geeft de voor keur aan bloemen of bloembollenteelt of de teelt van koolsoorten. Echter ook de teelt van bloemkool geeft meer en meer moeilijkheden door het, voornamelijk in de kleigronden, optreden van de bekende draaiharlenziekte. 't Zal ook wel een van de redenen zijn dat de eigenlijke tuinbouw inkrimpt. blijft men kalm en helder, innien men vooraf Mijnhardt's Zenuwtablettetf gebruikt. §2 Koker 75 ct. Bij en Drogisten W0UBRUGGE. Collecte. De collecte voor den Gewa- penden dienst bracht voor deze gemeente op f 21.09, het vorig jaar bedroeg dit 16.72. V er trokken: naar Zoeterwoude A. Th. de Groot; Leimuiden: J. Senne; Ha- zerswoude: A. Heil; Alphenaa nden Rijn: T. Roeland; Velzen: J. de Boer en L. Bracht; Haarl.meer; H. do Haas; Glad- bech (D.): D. Strangemann; Overschie: G. van Vliet en Den Haag: L. Bochove. Gevestigd: van Amsterdam: M. G. van de Nagel; Dokkum: T. Smit; Alphen aan den Rijn: J. den Hertog en gezin, Th. J. de Kort, L. van der Zwart en A. Hars kamp; Ter Aar: P. J. Steyn; Voorhout: J. C. van edr Ploeg; Alkemade: J. P. Gan- neoles; Overschie: A. van Vliet en gezin; Heemstede: M. Roos; Nootdorp: J. A. van der Ploeg; Bodegraven: A. D. C. Jansen; Avereest: H. J. Noordman; Leimuiden: P. M. Moeren en Wedde (Gr.) A. W. en F. Kruise. WOERDEN. JONGEMAN DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Bij het gistermiddag woedende onweer is de 20-jarige zoon van den heer de Lan ge, wonend aan de Houdijk, die zich op een voer hooi in het weiland bevond, door den bliksem getroffen en gedood. Plotselinge dood. De heer G. K., die Woensdagavond in het café van den heer W. vertoefde, zakte plotseling in elkaar en bleef dood. Een ontboden geneesheer con stateerde dood door hartverlamming. Het lijk werd per brancard naar het huis van de overledene vervoerd. Vereen. „Koninginnedag". Voor de Komnginnefeesten dit jaar wordt gewerkt. Dinsdagavond had wederom een vergade ring plaats van het bestuur der vereeni ging „Koninginnedag" met een twintigtal besturen en afgevaardigden van diverse vereenigingen in Woerden. De leiding voor deze avond had welwillend op zich genomen de oud-voorzit ter der „Konin ginnedag", de heer A. Zon. Na een wel komstwoord tot de aanwezigen zette deze uiteen het doel van deze bijeenkomst n.l. om met elkander te bespreken hoe, en in welke vorm de diverse vereenigingen hun medewerking konden verleenen. De heer Otte, bestuursslid van de Kano club, zegde medewerking toe in wedstrij den zitten en staan, figuurvaren enz.; waarschijnlijk ook een dameswedstrijd. Pro Patria zal weer een zeer mooi open luchtspel opvoeren. De Holl. Mij. van Landbouw (afdeeling Woerden) had een origineel plan, wat nog nader zal worden uitgewerkt. In ieder geval wordt dit een festijn voor de boeren. Voor de verzorging van verschillende deelen van het feest programma zullen verder medewerken: de R.-K. Volksbond, de Christelijke Werk mansbond, de beide Zangvereenigingen „Oefening en Stichting", de Algemeene Middenstandsvereeniging, de R.-K. Mid denstands vereeniging „De Hanze", de beide gymnastiekverenigingen „Houvast" en „Bato", de Woerdensche zwemclub, de Slagersvereeniging, de Bakkers vereeniging, de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, en niet te vergeten het onmisbaar muziek korps „Excelsior". Evenals verleden jaar zullen ook weer de Arkendammers, afdeeling Volkszang, on der leiding van de heer Goossens, gevraagd worden. Zoo mogelijk met een geheel nieuw programma. De straat- en gevelversiering zal even min vergeten worden. We kunnen de Oranjefeesten dit jaar dus vol goede moed tegemoet zien. De medewerking van alle kanten is schitte rend; zooals nog nooit geweest is! De be sturen van de verschillende vereenigingen worden verder verzocht hun plannen en besluiten alléén te doen toekomen aan het adres van de heer D. van Beek, Haven straat 52. Dit bevordert een geregeld en vlug verloop van zaken. Tot slot kunnen we nog mededeelen, dat de heer P. G. Karsdorp, die als voorzitter was gekozen van „Koninginnedag" zijn be noeming niet heeft aanvaard. Zoodat deze bestuursfunctie nog niet vervuld is. Bedevaart. Aan de bedevaart naar Den Briel werd door 7 personen uit Woerden deelgenomen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Nekkramp. Bij een kind van 8 maanden van den tuinder M. in de Nesse werd een geval van nekkramp geconstateerd. Op advies van dr. C. te Boskoop werd de patiënt ter verpleging naar het ziekenhuis te Lei- den vervoerd. Vrijw. Landstorm. Gisteravond had de prijsuitreiking plaats aan de deelne mers van de gehouden wedstrijden der Bijz. Vrijw. Landstorm. Geladen vlet gezonken. Op het Aar kanaal bij de Scheeve Aarbrug is gisteren een vlet met steenen gezonken, sleepende achter een motorboot. De opvarenden kon den tijdig in veiligheid worden gesteld. De vaart is ten behoeve van het scheepvaart verkeer door een roode vlag afgebakend. Buiten-concerten. Concert op Woens dag 9 Juli 1930 des avonds te 8 uur op de tent in de Stationsstraat door de R. K. Harmonie „Leo XIII". Programma: 1. Adlof van Nassau, marsch J. R. v. d. Glas; 2. La Belle Yolande, fan- taisie, F. Maurique; 3. Excelsior, marsch, A. van Kooten; 4. Donau-Wellen, grande wals, J. Ivannovici; 5. De Rijn, marsch, J. R. v. d. Glas; 6. L'Aurore d'un Beau Jour, fantaisie, J. Martin; 7. Souvenir de Nymegue, marsch, F. J. Schweinsberg; S. Lustspiel-Ouverture, Keler Bela; 9. Tirail leurs-Ma rsch, J. Werknian. Concert op Donderdag 10 Juli 1930 des avonds 8 uur op de tent in de Sta tionsstraat door de Gem. Zangvereen. „Zanglust". Programma: 1. Zangersmarsch, Trube; 2. De heemlen zoemen, v. Beethoven; 3. Vertrouwen, Geerlings; 4. Glimwormpje- Idylle, Lincke; 5. Zacht zingt de zee, Zij derlaan; 6. Groot-Gloria, Bortniansky; 7. Aan den Schoonen blauwen Donau, wals, Johan Strauss. Onbestelbare post. Lijst van onbestel bare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvan gen in de 2e helft der maand Juni 1930. Brieven binnenland: Ambtenaar Open baar Ministerie, den Haag P. Klooster, Ebenes. Briefkaarten binnenland: J. van der Linden, Alphen a. d. Rijn A. Kamper- man, den Haag. Briefkaarten buitenland: Liezie Reiser. 2 briefkaarten zonder adres. Gevestigd: T. Doeland van Wou- brugge A. Dijkstra van Leeuwarderadeel J. S. Buurman van den Haag Adriana C. M. de Groot van Leiden J. L. K. Minderhoud van Amsterdam B. Aret en gezin van Waddinxveen Karla L. F. Hillje van Nord^rham (Dl.) Magdalene Rnne van Varel in Oldenburg (Dl.) C. v. d. Helder echtg. van H. van Egmond van Nieuwkoop M. Boekhout en gezin van Zwammerdam Johanna P. M. van Leeuwen van Leiden. Vertrokken: G. Leijsenaar naar Hilversum A. Smaling en gezin naar Waddinxveen G. Verweij naar Waddinx veen H. J. van Zeijl naar Maarheeze Elisabeth de Haan echtg. van H. J. G. Holsteijn naar Noordwijk G. H. R. Wes tera naar Amsterdam A. van der Heide en gezin naar Borculo Willemijntje M. Es veld naar Ter Aar O. Verbee en ge zin naar Zwammerdam Alberta van Triest naar Haarlem P. H. de Smits naar den Haag W. van Reek naar Lei den G. Engberts naar Sassenheim H. van Egmond naar Utrecht Alida P. van Egmond naar Utrecht J. Th. Leliveld naar Ter Aar. BODEGRAVEN. Eierenveiling. De commissie der Eierenveiling bracht verslag' uit in clo ver gadering der Bodegravensche Pluimvee en konijnenhoudersvereeniging over het boek jaar 1 Mei 1929 tot 30 April 1930. De aanvoer bedroeg in dat jaar: totaal 855142 eieren met een ontvangst van 52256.98, en aan pluimvee enz. 121.50. Vorig boekjaar 736.701 eieren met een ontvangst van 48189.31 en aan pluimvee enz. 103.07. Alle pluimveehouders'in Bodegraven en omstreken hebben belang bij deze veiling. Hoe grooter de aanvoer is hoe beter de prijs zal zijn. Gevonden voorwerpen. Kinderporte- monnaie kompas van horlogeketting portefeuille met geld spatlap van een rijwiel. Inlichtingen ter secretarie. Geboren: Felix Emiel Cor z. van J. G. Spaas en A. C. M. Okkcrse Aaltje en Cornelis d. en z. van A. Verboom en S. A. van -der Laan Gijsbert z. van W. J. Zaal en A. van de Lagemaat Jan z. van O. Beijeman en G. Oosterwijk. Ondertrouwd: C. Kalkman 24 j. en J. G. Spierenburg 23 j. Getrouwd: H. J. Huisman 28 j. en H. Batelaan 23 j. Overleden: Dirkje Beijen 48 j., geh. mat M. G. Middelman. Gevestigd: M. J. C. Utermark van Culemborg A. Smit en echtg. van Tien hoven F. van Katwijk en gezin van Zwammerdam F. de Haan en gezin van Zwammerdam D. Smit van Amsterdam G. C. Cirkel van Utrecht M. D. Forh van De Bilt W. C. Leinweber van Rijns- senburg J. M. Rijlaarsdam van Rietveld A. W. van der Kleijn van Utrecht. Vertrokken: F. C. A. Zebregs naar Hilversum L. van der Sar naar Nieuw koop H. Vegter naar den Haag N. van Velsen naar Barwoutswaarder. ZOETERWOUDE. Een slechte bestrating. De toestand van den Rijksstraatweg en het daarlangs gelegen voetpad aan den Hoogen Rijndijk onder deze gemeente is dermate slecht, dat er herhaaldelijk on gevallen plaats hebben. Het is to hopen, dat er spoedige verbefering wordt aange bracht voordat er ernstige ongelukken plaats hebben. Zooals de toestand nu is is hij onhoudbaar. De nieuwe financieele regeling. Blij kens mededeeling van de Ministers van Financiën en van Binnenlandsche Zaken en Landbouw is de voorloopige bereke ning van de uitkeering per inwoner, be deeld in art. 3, onder b., der Wet van 15 Juli 1929, Stbl. 388, regelende de Finan cieele verhouding tusscben het Rijk en de Gemeenten, voor ceze gemeente geraamd op 7.6706 per inwoner. Vleeschkeuring. Aan keurloonen werd ingevolge de verordening op den vleesch- keurmgsdienst in deze gemeente geduren de het tweede kwartaal van dit jaar ont vangen 276.25. HAARLEMMERSTRAAT 143

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6