Z0MRR-UITVERK00P B. DB KONING li ONZE STOFFEN-AFQEELING HOUDT OE STORMLOOP AAM, dit verwondert niemand, omdat wij met ALLES OQEOKOOPEH zijn Prima ijdgn lm ONZE BEKENDE BEGINT HEDEN IN AL ONZE AFDEELINGENÜ! HAARLEMMERSTR. HOEK DONKERSTEEG 2-4-6 f\>y Restanten Kinderkousen VRIJDAG 4 JULI 1931 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland kwam hedenmiddag te 2.30 uur in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den heer D. ten Cate Brouwer. Ingekomen was een mededeeling van het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid betreffende aanneming van het Amerikaansche tariefontwerp. De heer v. Zonneveld vroeg, of de Ka mer een eventueele actie tegen de ver hoogde invoerrechten van bloembollen zou steunen. De voorz. meende, dat zulk een adhaesie-betuiging juist op den weg van de Kamer zou liggen. Van den Minister van Waterstaat was een schrijven ingekomen, dat hij in begin sel bereid is mede te werken aan verbete ring van de Bruggestraat te Alphen. De Minister meent echter, dat het initiatief hiertoe niet van zijn Departement behoort uit te i gaan. Van dit schrijven zal kennis gegeven worden aan het gemeentebestuur. Er worden thans reeds onderhandelin gen gevoerd door het Alphensche gemeen tebestuur. Naar aanleiding van mededeelingen dar Ned. Spoorwegen over het nachtelijk post vervoer, heeft de Kamer zich gewend tot den directeur van het Postkantoor te Leiden, met do vraag of het mogelijk is de eerste bestelling te vervroegen. De direc teur zal zijn aandacht op deze aangelegen heid vestigen. Van de Vereen, van den Handeldrij- venden en Ind. Middenstand en de R. K. Middenstandsvereeniging te Alphen aan den Rijn was een verzoek ingekomen om subsidie voor de te houden winkelweek. Besloten werd een medaille beschikbaar te stellen, tot een bedrag vaD 25. Aan de Leidsche Kappersclub „Hulp en Vriendschap" zal een bronzen medaille worden geschonken voor het Nat. Kapcon- cours, dat ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der club op 12 en 13 Oct. a.s. wordt gehouden. Besloten werd een subsidie van 10.te verleenen aan de Nat. Vereen, voor Han delsonderwijs te A'dam. Daarna was aan de orde punt 5 der agenda betreffende het borgstellingsre- gister. Op een circulaire van de K. v. K. te Meppel aangaande deze zaak, diende de heer de Gooyer, lid der K. v. K. alhier, schriftelijk van prae-advies. De adviseur meent, dat de Minister geen belangstel ling voor het borgstellingsregister zal too- nen en de K. v. K.'s haar moeite kunnen sparen. De voorz. verklaarde zich volkomen ae- coord met dit adres; meer zou spr. gevoelen voor een register van cessies. De heer v. Appel achtte deze kwestie te ingewikkeld om reeds in deze vergade ring te behandelen. Spr. wilde dit punt een volgende vergadering weer op de agenda plaatsen. De heer v. Zonneveld achtte het 't beste, dat wanneer de banken zulk oen register wenschen, z ij moeten beginnen met zulk een register in te richten en zij een ver- eeniging stichten. Maar zoo iets van over heidswege opleggen, achtte spr. absoluut verkeerd. Ook de heer Meijers gevoelde er niets voor deze aangelegenheid te steunen. Het verkrijgen van borgen zal er ten zeerste door worden bemoeilijkt. Spr. was het vol komen eens met den heer v. Zonneveld. (Het bovenstaande is reeds geplaatst in een gedeelte van ons vorig nummer). De voorz. zeide, dat er goede kanten aan zulk een register zijn, maar er zal meer last dan gemak van worden ondervonden. Do heer v. d. Steen verklaarde zich ge heel eens met het door de overige sprekers ter tafel gebraehte. De heer Simonis zeide, dat de geest van do K. v. K. van Meppel geweest zal zijn te waken tegen excessen. Maar excessen voorkomt men niet door registers. Dan zou men ook registers moeten aanleggom van personen, die speculecren, omdat ook daardoor de finaneieele toestand dier per sonen zeer wankel kan zijn. Na nog eenige discussie werd besloten aan de K. v. K. te Meppel te berichten, dat een borgstellings-register naar het oordeel der Kamer niet gunstig zou wer ken. Vervolgens was aan de orde de hoogte van de nieuw te bouwen brug over het Oegstgeesterkanaal bij het Groene Kerkje. Zooals reeds in dit blad vermeld, stelt het bureau der Kamer voor een nieuw adres aan den Minister te zenden om de doorvaarthoogte niet te bepalen op 2.50 M. doch op 3.50 M. De vaststelling van dit adres werd, op voorstel van den voorzitter, verschoven naar de huishoudelijke vergadering. Vervolgens kwam ter sprake het zen den van een adres aan den Minister inza ke de verbreeding van het rijvlak van de bestaande brug over het Oegsbgeester Kanaal bij het Groene Kerkje. De heer v. Appel meende, dat er wei nig animo voor deze verbreeding zal zijn, nu er binnenkort een nieuwe brug komt. Spr. is echter niet tegen verzending van het adres. De heer v. Zonneveld wees erop, dat men thans bezig is een nieuwe toegangs weg tot de oude brug te leggen, zoodat een verbetering van de brug ook nog wel de moeite waard is. Voorstel om aan do Notarissen en Bur gemeesters in het district der Kamer, me dedeeling te doen van het standpunt van den Minister van Justitie, inzake het hou den van publieke veilingen onder mislei dende voorwendsels. Hiertoe werd zonder bespreking beslo ten. Bij de rondvraag zeide de heer Herin ga, dat de tegenwoordige spoorboekjes zoo .ellendig" zijn en slecht leesbaar. De voorz. verwees naar het antwoord van den Minister. Hierna ging de Kamer in besloten ver gadering. OPGERICHT 1875 4173 Ziet vooral onze Speciale Etalages Onderstaande enkele voorbeelden van wat WIJ U thans weer bieden Onverwoestbaar sterke, laddervrije zijden Datneskousen^rtfet vollèvgarantie ONZE KWALITEIT „KING SPECIAL" voorheen 1.67, nn 1.24 ONZE KWALITEIT „EXTRA SOLID" voorheen 1.47 nu 1.04 ourhe ip^WAjlTEIT z' ON^É ONOVERTROFFEN STERKE - „QJBÏN" i ZIJDEN KWALITEIT ii .Na -V 89 lorbeen JLlO. nu 79 h Partij Prachtvolle HALVE KOUSJES de allerbeste kwaliteiten! Leeftijd 2 jaar 14 ets. 3 17 ets. 4 20 ets. 5 23 ets. 6 26 ets. 7 29 ets. 8-10 32 ets. in bruin en zwart 12^ Cent. Zeer Bijzondere Aanbieding: 2000 Paar Sterke Wollen Sportkousen Moderne kleuren, bijzonder mooie randen, maat 2, leeftijd 3—4 jaar Slechts 59 Cents met 10 cents stijging per maat. Voor 'n Hinken jongen v. 10 jaar kosten deze Prachtkousen slechts 99 Cents per paar. Majcco-'Daaos-Kousan J in- zWart en Reliteurjl 12Cents iarretélle Gordels ^et 2 Jai Jarretelles 14 Cents Macco Qames-Kousen fn. zwart en bruin --- nu l^Cents farretelle Gordels met 4 Jarretelles 33 Cents Fajrtasie Dam^fiousen in zwart en bruin 19 Cents Jarretelle Gordels prima Satin Stof 59 Cents Fant. Zijden Flor Dames-Kousen kwaliteiten van 1.75 en hooger nu 49 Cents Restanten Prima Corsetten 93 - 63 - 49 Sport-Corsetten met Jarretelles 1.09, 83 DE OUDEN VAN DAGEN NAAR BUITENI Wat is er genoten Degene, die indertijd het plan verzon nen heeft, autotochten voor ouden van da gen te organiseeren, verdient een stand beeld Wanneer ge zelf nog nooit zulk een rit hebt meegemaakt, is 't onmogelijk e een denkbeeld te vormen van de intense vreugde, die den oudjes hiermee bereid wordt. Die vreugde, die dankbaarheid: zij zijn eenvoudig niet onder woorden te brengen! Zooals een krasse 80-jarige mij aan 't eind van den tocht verzekerde: „Ik zou niet weten wat te zeggen, mijnheer, wan neer ik nu voor al dat heerlijks moest gaan bedanken, 't is zóó veel geweest"; zoo valt 't ons moeilijk den lezer hier weer te geven, welke gevoelens alle deelnemers na de uren in de vrije natuur doorge bracht, bezielden Stel 't u maar voor: een jaar lang zitten zij in hun gesticht, hun hofje of hun huis je. Velen hulpbehoevend, zonder er ooit eens waarlijk „uit" te komen. Zeker: „Oost, West, thuis best", in de eigen woning is er natuurlijk ook veel goeds. Maar daarbuiten ligt de wijde wereld, met al haar schatten en verborgenheden, daar schijnt de warme zon, daar rijen zich de prachtigste villa's en groeit een ongedachte weelde van hoog- wuivend groen en geurende bloemen, daar is.'t alles lieflijker, dan men 't in zijn droo- men zag! Zoo kijken dus de oudjes hun oogen uit en als we hen toelachen „Wat een leven tje!" dan straalt 't ons terug„Ja, zóó'n dag hebben we maar eenmaal in 't jaar Ja, ge had er eens bij moeten zijn, toen op Meyendell de thee, de limonade, de koekjes en de krentebollen rondgingen! Daar kwamen ze weer wat bij van de velerlei indrukken, die op allen afge stormd waren Eerst op de Burggravenlaan; de einde- looze rij bevlagde auto's en de meisjes, die bloemen op de borst kwamen spelden Dan op de Breestraat: iedereen stond maar te wuiven: 't leek wel alsof de ko ningin voorbij kwamOp den .Wassenaar- schen weg: tjongen, wat een huizen, wat een tuinen, hoe zacht gleden ze er langs in de heerlijke kussens, geen schokje was er te voelen! Den Haag met de hooge „flat"-gebou- wen, net Amerika, zooals je 't op de plaat jes zag! 't Huis ten Bosch met de rui me vijvers, Marlot, waar steeds maar door gebouwd wordt! Eindelijk: Meyendell! De natuur in vollen bloei, zonlicht over duin en bosch, stralend over de honder den glundere gezichten. Daar schikten zij zich om de tafeltjes, borden met de heer lijkste tractaties gingen rond. Zij. die elkaar in jaren niet gezien had den, haalden oude herinneringen opMen liep over en weer: hier een praatje, daar een handdruk. „Wat zie jij er nog goed uit" of „Nu kan ik toch zien, dat je een jaartje ouder wordt", klonk het overal. En dan fluisterde een 68-jarige me in 'b oor, toen ze 't over haar 98-jarige buur vrouw had: „Die stammen van vroeger waren toch heel wat sterker dan van te genwoordig. Daar kan ik zoo niet meer tegenop „Nou, moedertje, jij mag er toch ook nog zijn, hoor!" Toen was ook zij tevreden en glimlachte blij voor zich heen in haar mooie kleeren, tevreden over alle vrienden en vriendin nen, die allen nog van de partij konden zijn en zich op dezen dag gelukkig voel den Een dikke sigaar werd opgestoken: in de vestzak ging er een voor "s avonds en nog een voor den volgenden dag. Een ieder werd er goed voorzien: de dames en heeren van het Comité vergaten nie mand en de zusters liepen zorgzaam rond. De militairen van het Invalidenhuis maak ten een rondedans, niemand kon van deze heerlijke omgeving afscheid nemen. Maar toch moest 't er van komen! Eerst sprak echter nog de he<w de Ko ning: deze dankte de Leidsche, Wasse- naarsche en Haagsche politie voor de uit stekende verkeersregeling en voorts allen die door hun ruime gaven of. door 't be schikbaar stellen van auto's dit uitstapje hadden mogelijk gemaakt. Men kon 't aan de gezichten zien, hoe er genoten was. Heel even kwam er teleur stelling, toen er weer opgebroken moest worden! Maar als aan alles: ook hieraan kwam eei; einde De file van ongeveer 100 auto's zette zich weer in beweging, nadat als klap op de vuurpijl nog chocola en een pakje ta bak waren toegestopt. Toen ging 't terug: op Leiden aan! Overal langs den weg stonden vriendelijk- lachend de menschen en de kinderen de ouderdom toe te juichen. Sympathie voor hen, die oud zijn en een zwaar en moeilijk leven achter den rug hebben, bleek aan alle kanten. Druk was 't in de Haarlemmerstraat, druk was 't overal waar de schier niet- eindigende reeks auto's voorbijkwam. Dat. was me nog eens een dagje! Met duizenden indrukken, genoeg om nog we kenlang op te teren en tijdens „buurpraat jes" over na te babbelen, kwam men tegen 6 uur op de Kaasmarkt aan Hier was geen gelegenheid om afscheid te nemen van hen, die deze tocht organi seerden; of om een woord van dank te zeggen Daarom willen wij 't hier voot alle oudjes doen. Zij hadden werkelijk een dag uit duizenden! De dikwijls zoo duistere levensavond op deze wijze te verlichten: is er een schooner taak denkbaar? Wat zal er nagepraat worden in de vele tehuizen voor ouden van dagen, in de honderden Leidsche gezinnen, waar de oudjes hun laatste levensdagen slijten. Er zal zeker getrouw verslag worden uitgebracht aan de velen, die ditmaal nog niet mee konden gaan Tot het volgend jaar, beste vrienden, bij leven en welzijnMoge dan met den vreug- detocht nog meerderen mee kunnen gaan. Er waren helaas nog too velen, die thuis moesten blijven Voor allen, die in onze stad oud of hulpbehoevend zijn, is zulk een tocht een „feest, der feesten!" Met groote dankbaarheid herdenkt het Comité al degenen, die door giften in geld of in natura de organisatie van den tocht vergemakkelijkt hebben. Want hoeveel heeft men niet gekregen Alle drukwerk werd verzorgd door de Leidsche Uitgevers Mij; de heer B. de Ko ning had de vlaggetjes verschaft. De limo nade was in groote hoeveelheid afgestaan door den heer Kuperus, die extra gerekend had op het warme weer. De firma de Wed. J. van Nelle, Rot terdam, had de thee voor drank ver strekt, en ook de pakjes thee en tabak, die aan de oudjes werden uitgedeeld. De Leidsche Broodfabriek had voor de koekjes, en de Firma van der Mey voor de krentenbollen gezorgd. Met grooten dank wijst het Comité op de bijzondere welwillendheid van de Leidsche Boxen-garage, Oldenbarneveltstraat, die twee autobussen beschikbaar stelde, en evenzoo op de autobus-onderneming M. O. D. A. te Alphen aan den Rijn, die een groo te bus voor dertig personen zondWan neer wij die bussen niet gehad hadden, zouden wij meer dan zestig menschen heb ben moeten teleurstellen. Wie bij het vertrek der auto's op Meien del is geweest, kan getuigen, hoe blij de oud jes waren met de chocolade-reepen van de firma Jamin. Ook den eigenaar van Meien del, den heer Rietkerk, wordt hierbij een woord van dank gebracht. Het valt niet mee ongeveer 300 oudjes op bezoek te krij gen, en wij kunnen slechts herhalen, wat een van de oude vrouwtjes gisteren zeide: „Een mooie tocht, en een prompte bedie ning". Eindexamen Gemeentelijke Kweekschool. Voor het eindexamen Gemeentelijke Kweekschool, 3e groep, zijn geslaagd de heeren P. Bedijn te Noordwijk aan Zee, D. F. Bentschop Knook te Wassenaar, F Bloemink, E. J. B. Janzen on N. A. Ver berg, allen alhier. Eindexamen Chr. Kweekschool. Voor het eindexamen Chr. Kweekschool zijn geslaagd de heeren H. Blijlsma, Den Haag; M. J. C. Bogaards, Rijswijk; H. K. W. Frenkel, Alfen aan den Rijn; W. de Nie, Leiden; J. C. Pauw, Alfen aan den Rijn en Oh. J. v. d. Pompe, Leiden. Voor het Staatsonderwijzers-examen is te Den Haag geslaagd mej C. M. van Schreven, alhier. R. K. J. M. V. „St. Peter Kanis". Gisteravond hield bovengenoemde ver- eeniging een openlucht bijeenkomst in „De Groote Vink". Deze bijeenkomst, die druk bezocht was, diende voornamelijk om de leden nadere gegevens te verstrekken voor den boottocht, die op Zondag 13 Juli a.s. gehouden zal worden. De voorzitter deel de mede, dat voor diverse attracties ge zorgd is. Ook zullen onderlinge wedstrij den georganiseerd worden. Plet bestuur heeft hiervoor verschillende fraaie prijzen beschikbaar gesteld. Het vertrek van de boot is op elf uur Lage Rijndijk gesteld, terwijl men 's avonds om zes uur weer in de stad is. Tenslotte deed de voorzitter een beroep op aller medewerking om deze tocht zoo aangenaam mogelijk te doen slagen. Kaarten a 1.zijn verkrijgbaar bij de heeren J. Westen, Haarl.straat en H. Pier rot Jr. Maarsmansteeg. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 4735 De Sport garage, Oegstgeest, Wethouder Spaargarenstraat 3, auto stallen en rijwielreparatie en win kel in rijwielen. Wijz. uitgeoef. bedrijf thans: alleen luxe autoverhuurinrichting. 3002. W. J. Oudshoorn, Oegstgeest, Dorpsstraat 24, bakkerij en kruidenier. Overl. E: W. J. Oudshoorn, Oegstgeest, dd. 21 Mei 1930. N.E.: Wed. A. Oudshoom Alblas, Oegstgeest. Wijz. handelsn. thans Wed. W. J. Oudshoorn. Opheffing Naamlooze Vennoot schap Bloembollenkweekerij en Handel P. van Reisen en Zonen, Voorhout, Looster- weg 4. Vereff.: P. A. van Reisen, Voor hout. Wij i^rkoojsefP van f 1.35 voor 3-3 cis. laddervrij, alle kleuren en aSléést dsze week 2 paar voot* f t.ËO

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2