VKUDAG 4 JULI 1930 DE VRIJE HALVE DAG VOOR DE WINKELBEDIENDEN. De vacantie -en de onthef fingen. Schrijven van den Directeur-Generaal van den Arbeid. De Nederlandsche R.-K. Bond van Han dels-, Kantoor- en Winkelbedienden wend de zich d.d. 24 Juni j.l. "niet een schrijven tot den Directeur-Generaal van den Arbeid met het verzoek nader te willen toelichten volgens welk systeem aan heeren werkge vers in het winkelbedrijf ontheffing wérd verleend van het nakomen der bepalingen om wekelijks een halven vrijen dag aan het winkelpersoneel te geven (Werktijdenbe sluit). Zooals bekend, is dit gedurenden den zomervacantietijd toegestaan, indien ten minste de bedienden geen redelijke vacan tie genieten. Mede in verband met verschillende klach ten, ontvangen uit de overal in den lande verspreide afdeélingen van bovengenoem- den bond, werd tot verzenden van boven vermeld schrijven besloten, omdat men con stateerde, dat hier en daar een langere ter mijn voor ontheffing werd toegestaan dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. Hierop kwam gisteren het volgend schrijven van den Directeur-Generaal van den Arbeid: „Naar aanleiding van Uw schrijven dato 24 Juni 1930 deel ik U mede, dat aan de hand van de opgedane ervaring met het groot aantal reeds behandelde aanvragen om vergunning om gedurende de vacantic- periode do vrije halve dagen te doen ver vallen, thans de volgende gedragslijn is vastgosteld Bij 14 dagen vacantie wordt gedurende 10 weken vrijstelling van den halven vrijen dag toegestaan en vergunning om ten hoogste 58 1/2 uur per week te werken. In menig geval blijkt het mogelijk met een korter wekelijkschen werkduur te vol staan. Dit hangt af van de drukte in die periode en van het sluitingsuur. Bij kor tere vacantie, n.l. (5, 8 of 10 werkdagen, wordt naar verhouding minder vrijstelling toegestaan, omdat de waarde der vacantie m.i. belangrijk vermindert, als deze korter dan 14 dagen is. In die gevallen wordt het maximum ge steld op 4 weken voor 6 werkdagen vacan tie, 5 weken voor 8 dagen en 7 weken voor 10 dagen. Aanvankelijk zijn bij de eerste aanvra gen in enkele districten ruimere termijnen toegestaan en het is daarom noodig, ten einde geen ongelijkheid in wetstoepassing te scheppen, dat zaken, die in gelijke om standigheden verkeeren, op gelijke wijze worden behandeld. Dit betreft echter slechts enkele geval len en daartoe wordt alleen dan overge gaan, indien een stuitende onbillijkheid zou worden begaan. Het grootste aantal vrij stellingen en alle welke in de afgeloopen weken werden toegestaan, werd echter verleend conform bovenstaande gedrags lijn. NED. R.-K. BOND VAN BANKET- BAKKERSPATROONS. Jaarvergadering te Amsterdam. Woensdag hield de Ned. R.-K. Bond van Banketbakkerspatroons de tweede jaarver gadering in „Natura Artis Ma-gistra" te Amsterdam. Met den Bondsadviseur, den weleerw. heer L. Brink, was ter vergadering aanwe zig pater Alexander O.Cap., de Geestelijk Adviseur der afdeeling Amsterdam. Te ruim half twee ponde de voorzitter de heer C. B. F. Sleuyffers, de bijeen komst. De heer Joh. Falke, voorzitter der afdee ling Amsterdam, heette de aanwezigen welkom in de hoofdstad. De voorzitter, de heer C. B. F. Sleyf- fers, spreekt zijn vreugde uit over den groeienden Bond. In Januari zijn de afdee- lingen Breda en Nijmegen opgericht. Ook in Den Bosch en andere plaatsen is toena dering merkbaar. Spr. brengt hulde aan Amsterdam voor het keurig programma. Spr. memoreerde vervolgens de Winkel sluitingswet, waarvan de invoering voor het bedrijf eenige verzachting meebrengt. Besloten wordt een telegram van hulde te zenden aan Z. D. H. den Bisschop van Haarlem. Het jaarverslag van den penningmees ter, den lieer Beune, vermeldt in totaal 573.71 aan ontvangsten en aan uitgaven 464.10. Per 31 December 1929 een saldo over 'het orgaan van 101.34. Het verslag dat uitvoerig gedocumen teerd was, wees er o.m. op, dat de hoofd bron van inkomsten uit de contributie moet bestaan en baten van het Orgaan als toe vallig moeten worden beschouwd. De heer Beune deelt nog mede, dat het hoofdbestuur voor twaalf maanden aan le den kosteloos toestaat advertenties te plaatsen voor personeel in ons „Orgaan". De penningmeester stelt voor als bonds- contributie voor het loopende jaar 3.50 per lid. De heer F. Du Maine, Haarlem, wijst op het bezwaar van het verschijnen van „Ons Orgaan" om de veertien dagen; spr. betoogde de wenschelijkheid van weke- lijksch verschijnen. De penningmeester wordt onder dank zegging gedechargeerd. Vervolgens vindt de bestuursverkiezing plaats ter voorziening in de vacatures, ontstaan door het bedanken van den heer J. Roomen uit Breda en wegens periodieke aftreding van den heer C. B. F. Sleyffers. Gekozen worden de heeren C. B. F. Sleyffers te 's-Gravenhage en A. J. van Arendonck te Breda. Hierna vindt de bespreking plaats van het rapport der commissie betreffende den gccombineerden inkoop. Besproken worden de systemen Amst-er- damen Den Haag, gecombineerde en coö peratieve inkoop, het advies om niet ééns nationale inkoopvereeniging te vestigen, doch de vereeniging vau plaatselijke of dis- trictsinkoopvereenigingen in een centrale. Uitvoerig worden de conclusies belicht- De heer Joh. Falke (Amsterdam) wijst op het nuttige van de bepaling om leden, die niet aan de verplichtingen voldoen, toch te behouden als lid. Hij onderstreep! dc noodzakelijkheid om de inkoopvereeni- gingen plaatselijk te houden of per dis trict en geeft de behaalde voordeelen aan door Amsterdam behaald in het eerste jaar van arbeid onder wettelijke regeling. De heer de Groot vraagt, waarom het houden van een depot gevaarlijk is. De Bondsvoorzitter wijst op de nadeelige gevolgen bij dalende markt en op de vele gevallen, welke bij andere coöperaties het totaal verdwijnen hebben tengevolge ge had. Naar aanleiding van een ingezonden schrijven vindt een bespreking plaats over de Jonge Middenstandsverecniging. Pater Alexander bespreekt dit onder werp aan de hand der bestaande vereeni- gingen van jongeren in de bedrijven. Wij kunnen raadplegen de organisatie van Rector Timp betreffende den jongen mid denstand. Vraag is, of het niet gewenscht is plaatselijke groepen te vormen van jonge banketbakkers, welke" aangesloten zijn ook plaatselijk bij den R.-K. Middenstand. In de groep kunnen vakkundige besprekingen, voordrachten cn cursussen, bezoeken van vaktentoonstelingen, lezen van organen binnen- en buitenlandsche, de leden op- kweeken om hunne toekomstige taak ten volle te vervullen. Dit rapport wordt als leiddraad voor den verderen arbeid onder de jongeren aangenomen. De Bondsadviseur, de weleerw. heer L. Brink, spreekt de vergadering toe en wijst op den groei van den R.-K. Bond, die nu krachtig staat. Successen zijn bereikt, ook al zijn ze niet altijd juist bezien. Zeker, we hebben geen protestvérgadering bijge woond op Zondag als protest tegen de sluiting op Zondag. Hij bespreekt de be palingen der Haarlemsche Diocesane Sy node betreffende het lindmaatschap van R.-K Vereenigingen. Hij wijst vervolgens op de geweldige destructieve propaganda van socialisme en vooral van het commu nisme. De patroons moeteu zich vereeni gen in de principieele vereeniging. Een neutrale of liberale vereeniging mist krachtens het systeem het recht stelling te nemen tegen de communistische e.d. vereenigingen, al wordt geconstateerd, dat bij gcede neutralen en liberalen de natuur sterer is dan de leer. Ook moeten de pa troons het organiseeren der gezellen be vorderen. Spreker wijst op de Internatio nale Arbeidsconferentie en de incidenten t.o. van de Int. Christ. Vakvereeniging, omdat fascistische en andere oorzaken in ternationaal schade aan de christ. vak verenigingen hebben toegebracht. De spreker legt den nadruk op goed onderscheiden in de materie van de Jonge Middenstandsvereeniging. Er moet ge zorgd worden, dat ook het R.-K. Werklie denverbond zich krachtig kan ontplooien, zoodat dus ook de gezellen goed georgani seerd zijn. Mr. F. Bach geeft nog eenige toelichting betreffende den nieuwen vorm van de jonge R.-K. Middenstandsorganisatie. Naast de jeugdorganisatie komt de vak organisatie voor de jongeren. Deze organi saties dienen naast elkaar te staan. Er dient overleg te zijn tusschen de patroons- en gezellenorganisatics. De Bondsvoorzitter zegt, dat men ao- coord kan gaan met de Jonge Midden standsvereeniging, maar dat ook ernstig moet worden geijverd, dat de gezellen in de gezellenorganisatie worden onderge bracht. Ook wordt besloten om een enquête te houden, waardoor juiste gegevens wor den verkregen. Deze enquête zal worden georganiseerd door mr. F. Bach. Op voorstel van den heer F. Du Maine, Haarlem, wordt Venlo aangewezen als plaats der volgende jaarvergadering. Na behandeling van nog eenige zaken van minder belangrijken aard, werd de vergadering gesloten. „Tijd." R. K. Handelshoogeschool. Gelijk reeds eerder gemeld is, is door het Curatorium der R. K. Handeïshooge- school to Tilburg, bij die .Stichting een Economisch-Technologisch Instituut op gericht. In het bestuur daarvan hebben de volgende heeren zitting genomen: Dr. J. van Beurden, O. Pr., Voorzitter van den R. K. Algemeenen Middenstands Bedrijfs- raad, Heeswijk; H. M. J. Biomjous, wol- lenstoffenfabrikant, lid van de Eerste Ka mer der Sta ten-Generaal, Tilburg; ir. M. C. E. Bongaerts, Oud-Minister van Wa terstaat, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 's-Gravenhage; mgr. prof. dr. Th. Goossens, rector-magnificus der R. K. Handelshoogeschool, Tilburg; mr. dr. A. van Rijckevorsel, Commissaris der Koningin, 's-Hertogenbosch; prof. dr. J. Schmutzer, hoogleeraar aan de Univer siteit te Utrecht, Utrecht; Oh. Stule- meijer, president-commissaris der N.V. Hollandsche Kunstzijde Industrie, Breda. De benoeming der directeuren van het nieuwe Instituut zal binnenkort geschie den. LETTEREN EN KUNST NAP DE LA MAR OVERLEDEN. Nap de la Mar is gisteren, 52 jaar oud, plotseling te Den Dolder overleden. Napoleon de la. Mar werd in 1878 te Am sterdam geboren. In 1883 trad hij voor het eerst op in „Oudejaarsavond" en „Het huishouden van Jan Steen", met zijn va der Charles de la Mar en zijn moeder Riek de la MarKley. In 1887 speelde hij bij Abraham van Lier kinderrollen in de Plan tage-Schouwburg en hij kreeg als de kleine Jacques zijn eersten lof van den criticus DE LEIDSCHE COURANT prof. Alberdimk Thijm. Geen geringe on derscheiding. Toen hij 12 jaar oud was ge beurde' het ongeval met zijn arm, dat voor zijn carrière zoo noodlottig werd. Daarna volgde dan, in 1903, zijn mislukt optreden bij Levin in het Rembrandt-theater. Na zijn optreden als humorist begon hij met zijn Klein Tooneel „Z'n Edelachtbare" had gedurende drie jaar enorm succes. Ver volgens kwam het tijdnerk der ope-ettes en revues. Dr. Willem Royaards bood hem een plaats aan in zijn ensemb'e f' en hij den Stadsschouwburg ging bespelen. In 1920 vierde Nap zijn vijf-en-dertig-jarig jubileum in den Stadsschouwburg, in 1925 zijn veertigjarig, met „Dr. Stieglitz". JAN C. DE VOS. 1855 8 Juli 1930. Den Ssten Juli zal de oud-acteur Jan C. de Vos, die zooveel roem verwierf op het tooneel, zijn 75sten verjaardag vieren. Jan C. dc Vos, gewoonlijk kortweg Jan C. genoemd, werd geboren in 1855 te Den Haag, waar hij momenteel nog woont. Zijn vader was hoofd van een school, en deze wilde Jan laten studeeren in de Nederland- sche Letteren. Vanaf zijn achtste jaar kreeg Jan les op de kostschool, welke zijn vader intusschen had overgenomen. Toen zijn vader in 1871 overleed, vond de fa milie het beter, Jan voor architect te laten studen, waarom Jan te Den Haag leerde teekenen en timmeren. Toen hem dit niet beviel, kwam hij door middel van den kunstvriend Kneppelhout aan de Leidsche Universiteit. Korten tijd daarna kwam hij echter weer terug in Den Haag, om zich voor te bereiden vpor het M. O,-examen Nederlandsche Taal. Zoover kwam het echter niet. Jan de Vos trachtte- een en gagement te krijgen bij het juist opgerich te „Nederlandsche Tooneel'', waarin hij slaagde. In September 1876 debuteerde hij met Sofoniste en kreeg daarop alle rollen van jeune premier in het toenmalige repertoi re. Na zes jaar verbonden te zijn geweest aan de Amsterdamsche afdeeling en een jaar aan de Rotterdamsche afdeeling, ging hij bij de ontbinding hiervan over naar Le Gras en Haspels, welk gezelschap in 1901 liquideerde. Jan de Vos is al dien tijd lid van het gezelschap geweest, maar heeft zijn deelname tweemaal onderbroken. De eerste maal, in 1885, ruilde hij zijn tooneel- engagementen voor het hoofdredacteur schap van de Haagsche Courant. In dit jaar richtte hij ook de" „Lantaarn"' op, een artistiek weekblad onder redactie van Rössing en de Vos. Na twee jaar keerde hij weer naar L. Gras in Rotterdam terug. Van 1 September 1890 nam hij gedurende vijf jaar met van Korlaar de directie waar van de nieuw opgerichte Tivolï-schouwburg gedurende welken tijd hij moderne too- neelwerken liet opvoeren. Buiten de ver tolking van voorname rollen, als Overste Schwartze in „Het ouderlijk huis" van Suderman, Frank in Couperus' „Noodlot", en Halma in Nouhuys' „Eerloos" heeft de Vos zich op artistiek gebied verdienstelijk gemaakt door de opleiding van jonge krachten. In 1895 ging het Tivoh-ensemble uiteen en keerde de Vos terug naar Le Gras en Haspels, waar hem de regie werd opge dragen, en hij na den dood van Jaap Has pels mede-directeur werd. In dezen tijd vervulde hij achtereenvolgens de rol van Hatgard Vader in „De slechte herders" en de hoofdrol in L'Eugrenage. In 1901, bij de ontbinding van het ensemble, ging Jan de Vos over naar de Kon. Vereeniging „Het Nederlandsch Tooneel". Na in de laatste jaren nog verbonden te zijn ge weest aan het Nederlandsch Indisch Too neel onder directie van Cor Ruys, besloot hii aan het einde van het seizoen 1929 1930 het tooneel voor goed te verlaten. Buiten zijn werk als journalist schreef Jan de Vos nog gedichten in den Specta tor, Lentebloemen, enz. Jan de Vos was vele jaren leeraar aan de tooneelschool te Amsterdam en lid van de Maatschappij van Nederlandsche Letterkunde. De gewezen acteur is thans ernstig ziek en zeer verzwakt. Daar de geldelijke behoeften van den oudracteur door deze ziekte niet weinig zijn geste gen, heeft- men een Jan C. de Vos-fonds opgericht, waaruit hij in deze benarde da gen kan putten. Een inteekenlijst circu leert thans door Nederland, welke lijst aan de Vos op zijn verjaardag zal worden aangeboden. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Knaapje doodgereden. Woensdagavond werd te Den Bosch dc 7-jarige A. K. aan de Zuidwillemsvaart docr een leege vrachtauto overreden. Het knaapje kreeg de wielen over het lichaam en was op slag dood. Den chauffeur-treft geen schuld. Tegen een vrachtauto geloopen. Toen gisterennamiddag liet 6-jarig zoon tje van v. d. K. te Stand daarbuiten, bij het naar huis gaan uit school plotseling de straat overstak, liep de kleine pardoes te gen een aanhangwagen van den passeeren- den auto der melkfabriek uit Fijnaart aan. De jongen werd tegen den grond gesmakt, waarbij het linkerdijbeentje ernstig werd gekwetst. Door dr. Huysmans uit Ouden bosch werd het ventje in zorgwekkenden toestand naar het St. Elisabethsgasthuis te Oudenbosch vervoerd. GEVAARLIJKE SLAAPPLAATSEN. Uit het raam gevallen. De ongeveer vier-on-twintigjarige J. Ér- kens te Weert, die des nachts, om zich wat te verfrisschen, in het raam zijner slaap kamer ging zitten en daarop in slaap viel, is al slapende uit het raam naar beneden gevallen. Hij werd in zeer zorgwekkenden toestand bewusteloos opgenomen. DOOR DE HITTE BEVANGEN. Vijftig-jarige man overleden. De 50-jarige V. t-e Kerk-Avezaath werd bij het kersenplukken door de hitte bevan gen. De man werd naar zijn woning ver voerd, waar hij spoedig is overleden. LIJK VAN EEN MEISJE GEVONDEN. Mis 'aad in het spel? Te Makkum is Woensdagavond drijvende aangetroffen het lijk van een 20-jarig meisje, Klaasje Koster genaamd, afkom stig uit Harlingen. In verband hiermede heeft de politie een chauffeur gearres teerd, met wien het meisje betrekkingen had aangeknoopt. Verdronken. Te Koedijk is in het Noordhollandsch Kanaal zekeie C. Bol verdronken. Gistermiddag is de 15-jarige H. Soree te B erik, bij het verrichten van werk zaamheden op een krib, in de Maas ge stort en verdronken. Arm in een machine verbrijzeld. De arbeider A. P., werkzaam op de Pa pierfabriek „De Maasmond" te Nieuwen- dijk, had het ongeluk met een der armen tusschen een machine bek'emd te raken, met het gevolg, dat hij dit lichaamsdeel, dat verbrijzeld werd, zal moeten missen. Hij is in zorgwekkenden toestand in het ziekenhuis te Raamsdonkscheveer opge nomen. Ongeval bij een verhuizing. Gisterochtend was men bezig de inventa-' ris van pand. 13 aan de Lisckstraat te Rotterdam over te brengen in een verhuis wagen. Daartoe had men een takel beves tigd aan de hanebalken op den zolder. Het touw liep over een uitstekend punt aan den gevel. Toen een piano uit de eerste verdieping naar beneden werd gelaten, is deze in aan raking gekomen met dit uitstekend punt, waardoor dit bezweek en op straat viel. De 18-jarige meubeltransporteur J. K. uit de Berkelstraat en zijn collega de 49- jarige A. T. H. van het Oud-Frederikspad werden door de vallende steenen getrof fen, ten gevolge waarvan eerstgenoemde ernstige wonden aan hoofd en rug kreeg en H. zijn linksche been brak en zijn schou derblad ontwricht werd. H. is in het zie kenhuis aan den Bergweg opgenomen. De reserve-auto van den Brandweer heeft bij de opruiming geholpen. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Tegen halfvijf gistermiddag ontdekte de veehouder R. Verbeek, die te Amsterdam een groote boerderij bewoont aan den Slotcrstraatweg 634, vlammetjes, die uit het hooi sloegen, dat opgeslagen was in het hooihuis achter zijn woonhuis. Zeer snel breidde het vuur zich uit en weldra stond het huis in de vlammen. De wind was naar het woonhuis en zeer spoedig had ook dit vlam gevat, zoomede een hooi schelf, die naast het hooihuis stond. Voorts deelde het vuur zich mede aan den stal, een steenen gebouw op zijde van het woonhuis. De brandweer vond dan ook bij haar komst een vlammenzee en tal van brandweervoertuigen verschenen succes sievelijk bij den brand. Slang na slang werd afgerold. De motorspuiten pompten hun bluschwater uit de naast den weg loopende slooten. Het vuur werd met acht stralen bestreden. Een dichte, onaangename scherpe rook belemmerde het blusschingswerk. Inmid dels had de politie den drukken Sloter- straatweg afgezet, zoodat ter weerszijden van den weg zich spoedig een lange file voertuigen en wielrijders ophoopte. Ook DERDE BLAD PAG. 10 het busverkeer naar Sloten werd stopge zet. Heb vuur in het woonhuis en in de schuur had de brandweer, onder leiding van hoofdbrandmee&ter Föroh, spoedig onder dc knie. Een groot deel van het woonhuis brandde uit; het dak werd ge heel vernield. Een enkel vertrek bleef voor het vuur gespaard, maar leed veel van het bluschwater. Ook de schuur brandde grootcndeels uit. Het vuur in de beide hooischelven bood lang tegenstand aan de waterstralen. Ra- meislralen werden tusschen den hooiberg gestoken om het vuur op deze wijze van binnen tc bestrijden. Ten slotte werd zoowel de groote als de kleine schelf uit elkander gehaald. Hiermede had de brandweer, geholpen door boerenknechts, nog zeer langen tijd Verk. De boerderij is het eigendom van het Burgerweeshuis te Amsterdam. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. De wethouder voor de Brandweer mr. G. Kropman en dc directeur van dén G. G. en G. D. de heer Heijermans waren op het terrein van den brand aanwezig. Kapitale boerderij afgebrand. Te Bud él nabij Weert is gisteren de ka pitale en pas gerestaureerde boerderij van M. Soors tot den grond toe afgebrand. De inboedel ging grootendeels verloren, ter wijl ook eenig vee, waaronder enkele var kens, is oiügekomen. De schade, die ge schat wordt op ongeveer 15 16.000 gul den, wordt slechts laag door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is tot heden onbekend. Kleiner branden. Woensdagavond omstreeks half elf is brand uitgebroken in het pand, t staande aan de Eerste van Leyden Gaelstraat te Vlaardingen, waarin gevestigd is de elec- trische meubelfabriek van de firma Ver- mey Brugman. Het vuur greep snel om zich heen en hoewel de brandweer spoe dig ter plaatse was, brandde het pandje geheel uit. De inventaris was verzekerd voor 8000.De oorzaak van den brand is onbekend. Te Siegerswoude is tengevolge van hooibroei de boerderij van B. Bergsma af gebrand. Vijf-en-veertig voer hooi, gereed schappen en een deel van den inboedel ging verloren. Door een gebrek aan de stookplaats is gisteren de boerenwoning van den heer Wiggers te Langereis, gemeente Hoog woud, in brand geraakt. Het juist binnen gehaalde hooi gaf aan het vuur overvloe dig voedsel. Alles is verbrand. Verzekering dekt de schade. Gistermiddag ontstond brand in den meubelwinkel van C. Dr., in de Driener- straafc te Hengelo. Het perceel brandde geheel uit. Slechts een deel van den winkelvoorraad en het meubilair van het gezin bleven behouden. Een en ander was verzekerd. Jacht op een autodief. Op het stationsplein te Eindhoven voor het hotel „Du Commerce" (Nijpels) stond Woensdagavond half elf de auto van den heer Nauta uit Eindhoven, die met zijn vrouw in genoemd hotel vertoefde. Plotseling ziet mevrouw Nauta, voor het raam zittend, een persoon met haar wagen wegrijden. Eveneens in het hotel aanwezige auto mobilisten zetten den autodief achterna over het Stationsplein, Emma singel, Wil lemstraat tot den hoek Keizersgracht. Doordat de volgauto zich voor de gesto- lene plaatste, gelukte het den autodief te omsingelen en in den wagen in te slui ten. Het bleek de on ler invloed van ster ken drank verkeerende 24-jarige chauffeur Lud. Gisbergen uit Maastricht te zijn. Door een massa-publiek, dat juist de bioscopen verliet, ingesloten, dat hem de kans ontnam te ontvluchten, verwachtte de chauffeur in zijn gestolen wagen de po litie, die middels door 't „Eindhovensch Dagblad" gewaarschuwd was. Lud. G. vertelde ten overstaan van den commissaris van politie dat hij twee jon gens in de auto van den heer Nauta had zien stappen. In de veronderstelling dat- deze knapen den wagen wilden ontvreem den, was hij op de treeplank van de in be weging zijnde auto gestapt. De knapen had hij eruit verwijderd, daarna wilde hij langs een omweg het Station weer berei ken. Dit zeer leuk gefantaseerde verhaal wordt in zijn geloofwaardigheid ten zeer ste verzwakt door het feit dat Lud. Gis bergen in de nabijheid van het postkan toor aan voorbijgangers den weg naar Maastricht heeft gevraagd. Commissaris F. Brinkman heeft hem dan ook in verzekerde bewaring gehouden. Oneerlijk loket-ambtenaar. Een 32-jarige loket-ambtenaar bij de Utrechtschc gasfabriek heeft in eenige maanden kans gezien een bedrag van circa 1500 te verduisteren. Het wekte den schijn, dat er bedragen, die hij geregeld achterhield wegens wan betaling niet binnen waren gekomen. De jongeman hij heeft zijn misdaad bekend en is in arrest gesteld hing met het gestolen geld den grooten mijnheer uit en offerde het grootste gedeelte daarvan aan „alcoholica". Verduistering op een postkantoor. Naar uit Straelen aan de „Veril. Grt." wordt bericht, is de directeur van het postkantoor aldaar uit zijn ambt geschorst. Bij een onverwachte controle heeft men verduisteringen geconstateerd. Het geza menlijke bedrag kan aan het einde van het- onderzoek medegedeeld worden. De beambte was reeds meer dan veertig jaar in dienst.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10