LASTER DONDERDAG 3 JULI 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Motor tegen een kar. Op de Drunensche heide is de heer H. v. i\V. met zijn motor in aanrijding gekomen met een kar..Éij werd van zijn motor ge slingerd en bewusteloos opgenomen. Hij heeft een hersenschudding bekomen en zijn toestand is zorgwekkend. Kokend vet over het lichaam. In de fabriek der firma Hartog kreeg de arbeider W. een hoeveelheid kokend vet over het lichaam, dat gehe'el met brandwonden overdekt was. In' deernis- wekkenden toestand werd hij naar huis vervoerd. Verdronken. Woensdag werd uit het Wilhelminaka- naal te Tilburg opgehaald het lijk van de 28-jarige mej. v. d. M. Op de Zuiderzee is Woensdagmorgen de 16-jarige visschersknecht G. J., varen de op de ,,H.K. 146", overboord geslagen en verdronken. ZWAAR WEER. Boven Helmond en omgeving. Bij het hevige onweer, dat Dinsdag avond boven Helmond en omgeving woedde werd belangrijke schade aangericht. De bliksem sloeg omstreeks acht uur op een der hoofdleidingen van de Provinciale Electricitcitsvoorziening, waardoor te Hel mond en een groot deel van Noord-Bra bant de toevoer van electrischen stroom tijdelijk werd stopgezet. In de centrale zelf sloeg de bliksem in een doorvoerings isolator, welke in brand vloog. De vlammen konden door het personeel met zelfblus- schingsapparaten worden bedwongen. Te Aarle Rixtel sloeg de bliksem op eenige plaatsen in de electrische gelei dingen. In heb gehucht Breemortel te Deure sloeg het hemelvuur in in de boerderij van de weduwe van der Burgt. Het woonhuis, stal en schuur brandden af. De inboedel en de landbouwinventaris gingen nagenoeg geheel verloren. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Noodweer boven Venlo. Een ontzettend zwaar onweer, met felle bliksemstralen, die niet van de lucht wa ren, gepaard aan een wolkbreuk, ontlastte zich gisteren boven Venlo. De riolen kon den het vele water niet verzwelgen, zoodat spoedig de straten blank stonden, vele met een voet hoog water. De kelders, keu kens en sousterreinen aan den Kaldenker- kerweg e.v. liepen vol, zoodat deze moes ten ontruimd worden. Op zeer veel plaat sen buiten de stad is de bliksem ingesla gen. Door den bliksem gedood. Te Lierop sloeg de bliksem op de elec trische geleiding. De landbouwer J. V'lem- mix, die met. het gezin zat te bidden en juist onder den schakelaar zat, werd op slag gedood. Hevig onweer in den Harskamp. Gisteravond omstreeks half acht heeft zich in de omgeving van den Harskamp een hevig omveer ontlast, dat gepaard ging met een geweldigen regenval. De bliksem en de donder waren niet van de lucht; op een gegeven moment sloeg de bliksem op de leiding, waardoor het elec- trisch. 'licht niet meer werkte. Op enkele plaatsen werden boomen getroffen. Per soonlijke ongelukken zijn niet voorgeko men. FEUILLETON Vrij bewerkt naar het Duitsoh P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). Agathe raakte dan ook tamelijk in de war, toen Hoek niets op haar mededeeling antwoordde en voor haar bleef staan met een gezicht, alsof het uit steen gehouwen was. Zij had gehoopt hem een dienst te bewijzen door hem den naam van de schul dige te noemen en hem daardoor op het rechte spoor te brengen. Hebt^ toch zeker wel volmacht haar Jn hechtenis te nemen vroeg ze einde lijk vol ongeduld, toen Hoek niets anders bleef doen dan haar steeds aankijken. „Of moet ik me wenden tot de heeren, die de lijkschouwing verrichten? U is toch, als ik me niet vergis, inspecteur?" „Om u te dienen, dat ben ik", ant woordde Hoek. „Ook heb ik volmacht de schuldigen aan de misdaad gevangen te nemen Maar wie is hier schuldig?" Agathe kreeg een kleur van ongeduld en wrevel. „Ik dacht 'zei ze, „dat ik duidelijk genoeg gesproken heb. Freule Von Trotten wist, dat mijn oom door het gebruik van azijn vergiftigd kon worden. Gisteravond laat heeft ze oom nog een maaltijd klaar gemaakt, waarin azijn moet geweest zijn. Kleber, de kamerdienaar, heeft de flesch nog op het buffiet zien staan, toen hij bin nenkwam. Ze moest van oom erven en ze Kinderverlamming. Een geval van kinderverlamming heeft zich voorgedaan te Eerselen en een te Halsteren. Te Haastrecht hebben zich drie ge vallen van kinderverlamming voorgedaan, terwijl aan één geval nog wordt getwijfeld. De patiëntjes zijn naar het ziekenhuis te Goucia overgebracht. Het bericht omtrent de gevallen van kinderverlamming te Schoonhoven is onjuist. BRANDEN. Boerderij afgebrand tengevolge van hooibroei. Gisterenavond te omstreeks kwart over zeven ontstond ten gevolge van hooibroei een felle brand in de boerderij der psy chiatrische inrichting „Brinkgreven" te vSchalkhaar (gém. Diepenveen) In deze boerderij zijn een 25-tal patiën ten werkzaam die in allerijl naar de pa viljoenen der inrichtingen aan de over zijde van den weg moesten worden over gebracht.' Het vee, dab zich in de stallen bevond kon worden geréd. De vlammen grepen met groote snelheid om zich heen en weldra stond heb groote complex in lichte laaie. De motorspuifc uit Deventer en verschillende brandwa- gens der gemeente Diepenveen werkten samen door een krachtige bestrijding van het vuur. Men heeft uitgebreide voorzorgsmaatre gelen getroffen om te beletten, dab de brand zich uitbreiden zal naar'het nabij gelegen bosch en naar een tweede boer derij. De burgemeester van Deventer en de secretaris van Diepenveen waren bij het blusschingswerk tegen woordig. Een aantal militairen uit het garnizoen te 'Deventer verleenden daarbij assistentie. Garage uitgebeend. In dé autogarage van hotel Welgelegen te Ede, brak vannacht door onbekende reden brand uit. Een knecht, die boven de garage sliep, bemerkte het en sloeg alarm. Aanstonds waren de militairen uit de infanteriekazerne aanwezig en be gonnen met slangen op de brandikraan water te geven. Daardoor bleef het hotel behouden. De garage brandde af. Op één na konden alle auto's in veiligheid worclen gebracht. Brand in meubelmakerij. Gisteravond te tien minuten over half elf, brak brand uit in de meubelmakerij van H. Vermey in de Eerste Van Leyden Geelstraat te Vlaardingen. Hoewel aan vankelijk de brand zich ernstig liet aan zien, had tegen twaalf uur de brandweer, die spoedig ter plaatse was, met behulp van twee motorspuiten en slangen op dc waterleiding den brand bedwongen. Om trent de oorzaak tast men nog in het duister.; "Om tien uur was de eigenaar en een -knecht' nóg in het gebouw, een dubbel woonhuis, werkzaam geweest. Machineriën en inventaris zijn verzekerd. De schade is nog niét nauwkeurig bekend. De brand trok veel belangstelling van de zijde van het publiek. Op het terrein van den brand werden opgemerkt de commissaris van politie, alsmede eenige raadsleden. Zijn schoonvader mishandeld. S. te Schimmen heeft zijn acht en zestig- jarigen bij hem imvonenden schoonvader zoodanig mishandeld, dat de ontboden ge neesheer hersenschudding en een arm breuk constateerde. S. is gearresteerd. De hoteldiefstallen te Amsterdam. In verband met de diefstallen, die den laatsten tijd herhaaldelijk voorkwamen in een hotel in de Vijzelstraat te Amsterdam, vernemen wij, dat thans een. kamermeisje is gearresteerd. Het laatste geval, de ontvreemding van een kostbaar collier, ter waarde van ƒ5000, is aan het licht gekomen. Een juwelier daar ter stede had het "collier in zijn winkel liggen als commissiegoed. Hij wist van niets. Ook het kamermeisje ontkent. wist, clat hij vandaag zijn tcstamont zou laten veranderen En nu is het heel makke lijk te raden, wie de schuldige is." „Neen freule, dat is niet gemakkelijk. Is u zóó van de waarheid overtuigd, dat de generaal vergiftigd is? Dat zullen we straks hooren, als de lijkschouwing afgcloo- p'en is De oorzaak van den dood kan mis schien een heel andere zijn." Agathe haalde de schouders op, alsof ze daarmee te kennen wou geven, dat die in specteur, die daar zoo onbenullig voor zich uitstaarde, geen knip voor zijn neus waard was. „Professor Evers was er zeker van en dokter Manders ook. Ja zelfs de broer van dat „mensch" was dezelfde meening toege daan." „En als hij vergiftigd mocht zijn", zcï Hoek, „dan moet er eerst nóg uitgemaakt worden, of dit toe te schrijven is aan een ongelukkig toeval, aan onachtzaamheid of aan boos opzet. En als dit laatste het ge val mocht zijn, dan gaan we probeeren de sthuldige te vinden, eerder niet." Agathe haalde diep adem en schudde het hoofd. Met den man was nu letterlijk niets te beginnen. Die opperde steeds al lerlei bezwaren. „Denkt u er soms anders over?" vroeg Hoek. „Is het verleden van freule Von Trotten zoodanig, dat u het op uw ver antwoording zou durven nemen, als ik haar nu gevangen nam? Wie zegt u, dat juist zij a 11 e .e n belang had bij den dood van den generaal? Er kunnen ook nog wel anderen zijn, die op zijn geld aasden of eon wrok tegen hem koesterden. Een dame met zulk een goede opvoeding en van zulke goede afkomst als freule Von Trotten wordt Een oplichter. Woensdag is door dc Kerkraadsche po litie ter beschikking van de justitie ge steld zekere van B. uit Iverkrade, die ge arresteerd werd in verband met een door hem te Herzogenrath gepleegde oplich ting. Van B., een recidivist had zekeren G. bewogen tot de afgifte van geld, nadat hij hem had aangesteld als agent van een verzekeringmaatschappij. waarvan van B. naar hij zeide, hoofdvertegenwoordiger was in zijn vrijen tijd. Verder beweerde v. _d. B. dat hij van Wessel heette en opzichter was bij de Domi niale mijn. Al deze verhalen waren ver zonnen. Het laatste vonnis wegens op lichting tegen van B. dateert van April 1.1. Inbraak. Te Boxtel is ingebroken. Een bedrag van ruim 100. eenige gouden sieraden en veel antipk van groote waarde zijn ontvreemd. Hinderlijk optreden van communisten. Gelijk men weet, worden elk jaar in de zomermaanden eenige onderdeelen der infanterie geoefend in de Legerplaats bij Harskamp. De/e .troepqr )omen daarheen hoofdzakelijk om met tfCherp te schieten. Zoo zijn een dezer dagen het 5de, het 16e en 21ste regiment uit Amersfoort naar Harskamp gekomen; daartoe werd ge marcheerd van Amersfoort uit. Men meldt ons thans, dat zich geduren de dezen marsch enkele onaangename voorvallen hebben voorgedaan, voorname lijk bij het begin. Dc troep.werd n.l. uit geleide gedaan door een aantal commu nisten, van wie zekere Schrijvers uit- Amersfoort de aanvoerder was, die voort durend om en bij den troep waren. Latei- waren zij vooruit geloopen en hadden op verschillende plaatsen van den te volgen weg een groot aantal opschriften geschre ven; o.a. „terug naar huis, niet naar Hars kamp", „rechts omkeer,t, naar huis sol daat", „soldaten, leb op",. „uitvallers voor", „halt, niet verder" e.d. Dc begeleiders werden gevolgd door zes politie-agenten uit Amersfoort, twee mili taire politiemannen en eenige rechercheurs in burger. Naar wij vernemen, is geen procesverbaal gemaakt. Dc geheele marsch naar den Harskamp was den heeren blijk baar te ver, want onderweg gaven zij hel op. De avontuurlijke tocht van een verstekeling. Ter beschikking van den Vreemdelin gendienst te Rotterdam is gesteld een 33-jarige Rus, die als Verstekeling met hot Noorsehe stoomschip „Balto" daar was aangekomen. Dit schip is ongeveer een maand geleden uit Archangel vertrokken. Toen het een paar dagen in zee was, hoorden .de schev pelingen dat er geftiid kwam uit een luchtkoker. Er werd? eèn onderzoek inge steld en tenslotte bleek dat dit geluid af komstig was van den Rus, die zich in een zeer benarde positie bevond, doordat hij ongeveer bedolven was onder een lading hout. Het bleek onmogelijk om hem daar uit te verlossen. Er werd een opening gemaakt, waar door hem voedsel werd toegereikt. De geheele reis door is de Rus aan zijn wel zeer ongemakkelijke plaats gekluis terd geweest en toen tenslotte in Rotter dam de lading gelost was en hij verlost kon worden, verkeerde hij in een niet te beschrijven toestand van vervuiling. Zijn voeten waren zoo gezwollen dat hij in het begin niet kon loopen. Na een grondige reiniging is hij toen naar de politie ge bracht. Vermoedelijk zal hij ,zich nog wel eens tweemaal bedenken voor hij nog als ver stekeling met- een schip meegaat. De hagelschade aan de tuinbouwgewassen bij Beverwijk. Door het gemeentebestuur van Beverwijk is van de regeering schriftelijk antwoord ontvangen op de telegrafische kennisge ving, omtrent de schade aan dc tuinbouw gewassen in do omgeving, ten gevolge van nooit zoo dadelijk een moordenares." Freule Agathe werd liet duidelijk, dab ze zich in Hoek vergist had en dat hij haar had doorschouwd. Ze kon den blik niet verdragen, waarmede hij haar tot in het binnenste van haar ziel trachtte tc le zen en Waaruit ze opmaakte, dat hij in de reden van haar aanklacht niets anders vond dan bitteren haat tegen Greta Von Trotten. Ze kreeg een kleur van schaamte, maar toch wilde ze hem geen gelijk ge- „ïk heb geen reden om daarop in te gaan", zei ze vinnig. „Als er geen sprake kan zijn van een opzettelijke misdaad, dan is dit zooveel te beter. Maar u is de eerste, die daaraan twijfelt. En als hij vergiftigd is, dan kan dat niemand anders gedaan hebben dan dat mensch, -die gezelschaps dame, bedoel ik. Allo bedienden hier op 't slot gelooven het ook en zoo ook dokter Manders. TT schijnt om mijn inlichtingen weinig te geven. Nu, dat laat me koud. Als u de schuldige maar te pakken krijgt, dan is 't mij wel." Ze stond op en gaf Hoek daardoor te verstaan, dat zc het onderhoud met liem voor geëindigd beschouwde, maar de in specteur liet zich zoo gemakkelijk niet afschepen. Hij verzocht haar eens precies te vertellen, wat er den vorigen avond ge beurd was, en toen ze dit gedaan had, moest ze hem naar de eetzaal brengen. Hier was alles reeds netjes opgeruimd. Op t buffet stond alleen nog maar liet olie- en azijnstel, waarin dc azijnflesch nog bijna vol was. Hij ging naar de keu ken. De spijzen van den vorigen avond wa ren, zooals dc keukenmeid zei, allen met citroensap bereid in plaats van met azijn den hévigen hagelslag op Zondag 22 Juni. De regeering geeft in dit antwoord het gemeentebestuur in overweging, zich te wenden tob dc- Rijkstuinbouwconsulenten. De Rijkstuinbouwconsulenten uit Alk maar en Schagen -hebben met de commis sie van deskundigen en het gemeentebe stuur van Beverwijk een bespreking gehou den ten raadhuize aldaar. On deze confe rentie werden de normen vastgesteld, waarnaar het onderzoek naar de schade zal worden geleid. Vervolgens is een bezoek gebracht aan de getroffen akkers in dé Wijkermeer, waar de consulenten vaststelden, dat de schade nergens zoo groot is als hier. Ook verschillende aardbeienvelden in Wijk aan Duin werden bezocht, alsmede de tuin van den heer Hoenderdos, te Santpoort, waar zeer veel glas was vernield. De commissie zal nu de schade verder opnemen, waarna een vergadering met de belanghebbenden zal plaats hebben. Daar na zullen dc sehade-lijsten worden vastge steld, die dan vervolgens naar den Minis ter worden gezonden. Op „Adrichem" onder Wijk aan Zee en Duin toonde men de commisie als bijzon derheid nog een menigte cadavers van vo gels, die steeds in grooten getale in dc boomen van „Adrichem" overnachtten. Zij zijn claar door den hagestorm overvallen en gedood. BUITENL. BERICHTEN DE CHOLERA-EPIDEMIE IN AFGHANISTAN. Reeds 270 sterfgevallen. Naar via Bombay uit Afghanistan ge meld wordt, breidt de cholera-epidemic in Afghanistan zich uit. In den staat Djelalabad moeten 270 per sonen aan de ziekte zijn bezweken. GEWELDIG ONWEER IN VLAANDEREN. Het stadje Thielt geteisterd. De Brusselschc correspondent van de „Msbcl." meldt: Een geweldig onweer ge paard met zware regenbuien en hagel, heeft het West-Vlaainsche stadje Thielt op buitengewoon ernstige wijze geteisterd. In minder dan vijf minuten tijd waren Thielt en de omliggende velden geheel on der water geloopen. Duizenden ruiten werden vernield door het vallen van hagelsteenen, waaronder er waren, die de dikte hadden van een ei. Mijlen ver in den omtrek is het gewas totaal verwoest. Verschillende huizen werden door een wervelwind omver geslagen. Voor zoover ons momenteel bekend is, deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Op een ge geven oogenblik was de lucht zoo zwart, dat men zich in een maanloozen nacht waande. Dc schade is, zooals men begrijpen zal, enorm. Zware brand te Couillet. De Brusselsche correspondent van de „Msbd." meldt: Te Couillet bij Charleroi, is in een katoenfabriek een zware brand uitgebroken, terwijl 70 ton katoen op de verdieping opgestapeld waren. Terwijl de brandweer bezig was het vuur tc blus- schen, deed plotseling een geweldige ont ploffing liet gebouw uil elkaar springen. Een brandweerman werd gedood. Een tweede stierf kort daarop aan bekomen wonden en een derde is stervende. Vijftig brandweermannen zijn min of meer ernstig gewond. De burgemeester van Couillet, die tege lijkertijd socialistisch kamerlid is, werd eveneens door rondvliegende stukken ge troffen en aan den voet gewond. Do materieclc schade bedraagt één ruil- lioen francs. cn freule Von Trotten had dc flesch met azijn zelf onder haar hoede genomen en naar het salon gebracht, omdat de ge heimraad om azijn had gevraagd. Kleber, die nu door den inspecteur ge roepen werd, vorklaardc uitdrukkelijk, dat freule Von Trotten, toen de geheimraad graag wat azijn wilde gebruiken, de flesch zelf had gehaald en later, na gebruik, op het buffet gezet had. Zc was toen nog bijna vol. Wat er la lor gebeurd is, terwijl de ge neraal met zijn neef alleen aan tafel zat, kon hij natuurlijk niet zeggen, maar toen hij in 't salon kwam om den generaal naar bed tc brengen, zag hij tot zijn schrik, dat de flesch bijna leeg was. later moet. ze weer gevuld zijn geworden en daarom ver moedde hij, dat er een misdaad gepleegd was *n dokter Manders dacht dat ook.. De manier, waarop hij over freule Von Trotten sprak, die hij telkens, als hij haar nam moest noemen, betitelde als „dat mensch", wees cr op, dat hij ook al een ingekankerde haat tegen Greta had opge vat. De lijkschouwing was onderwijl geëin digd en had tot resultaat, dat de generaal opzettelijk vergiftigd was, want men had tusschen tien cn twaalf gram arsenicum in zijn maag gevonden, een hoeveelheid, die den dood na eenige uren ten gevolgo moest hebben. Er was dus een misdaad geploegd en op Hoek rustte nu de moeilijke plicht de schuldige op te sporen. X. Dc officier van justitie, Berg, had dien- zelfden morgen twee brieven ontvangen. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 4 Juli. Hilversum. Na 1 uur: 1071 M. Algemeen programma van den KRO. 8.159.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Een halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.0112.15 Gramofoonpl. 12.152.30 Concert door het KRO-Sa- lon-Orkcsti 2.30—3.20 Mevr. Ellen Russc: Voordracht uit. „Thomas Moore", treurspel van Hciur. Roland Holst. Voorafgegaan door korte in leiding. 3.203.50 Vervolg Orkestconcert. 5.206.20 Gramofonpl. Verkorte Opera's. 6.200.40 Praatje over tourisme in Bel- S»é. 6.107.15 Lichte muziek. 7.157.45 Dr. H. H. Knippenberg: „Lijf straffelijke rechtspleging in vroeger tijd". 7.-158.00 Gramofoonpl. 8.0111.00 Concert IvR O-Orkest. Louis van Tulder (tenor). F. Boshart (piano). 11.0012.00 Gramofoonpl. Huizen, 1875 M. 12,002.00 AVRO. Concert door het Om roeporkest. Jo Immiuk (alt). lil de rust poos Gramofoonpl. 2.002.30 Optreden van Schuttcn's At tractie-Band. 2.303.00 AVRO. Voordracht door Wil lem Hunsche. 3.004.00 AVRO. Concert door het AVRO-Kwinlet. 4.00 Sluiting. 4.00 VAR A-uitzending. 8.00 VPRO-uitzending. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. 12.50 Orgelspel door E. C. Howard. S. Schonning (sopraan). I.502.50 Gramofoonpl. 4.20 Orkcstconeert. 2.505.35 Eventueel verslag van Tennis- wedistr. 5.35 Kincleruurtjc. 6.20 Lezing en Nicuwsber. 7.OP Concert/ 7,20 Lezingen. 9.05 Trio-concert. 8.20 Jolly Old Jail". 10.20 ca. „The Love of the Three Kings" van Montemczzi. II.20 ca. Dansmuziek.' 12.2012.50 Televisie. „R a d i o - P «a r i s" 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl 4.20 Saint-Saëns Concert m. m. v. solis ten. 9.05 Concert. Orkest cn solisten. In de pauze: Lezing. LangQiibcrg, 473 M. 7.25—7.50 Gramofoonpl. 7.50S.50 Orkestconcert. 12.30 Gramofoonpl. I.252.50 Orkestconeert. 5.506.50 Orkestconcert en piano. 8.20 Orkestconcert. Intermezzo: „Haupt- ling Abenchvind" of Das greuliche Fcst- makl. Klucht in 1 bedrijf van J. Ncslrby. Na afloop van fcet concert tot 12.20: Orkest- concert. 12.2012.50 Dansmuziek (Gramofoonpl.) 12.501.50 Kamermuziek door kwartet. K a 1 u n d b o r g, 1153 M. 12.202.20 Orkestconeert. 3.505.50 Orkestconeert cn voorlezing. 8.209.20 Orkestconcert. 9.209.50 Piano-soli door Adele Lyng- strup. 10.1011.20 Orkestconcert. II.3512.20 Dansmuziek. Brussel, 508.5 M. 3.20 Klassiek concert uit Ostende. 5.20 Kamermuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8.50 Concert, declamatie, zang en toe spraken. 8.35 (338.2 M.) Concert georganiseerd door de SAROV. die hem bezorgd waren door een bediende van het slot Seebach. „Generaal Von Sorben op het slot Sce- bach" zoo ving de eerste brief aan „aan Aviens ziekbed ik geroepen werd, is zooeven gestorven. Uit ale door mij Avaar- genomen verschijnselen ben ik tot het be sluit gekomen dat hij vergiftigd is door arsenicum en dat hierbij boos opzet aun- Avczig is. Ik verzoek uderhalve beleefd het lijk gerechtelijk tc laten schouAven cn een re chercheur tc zenden, dio hot voorloopig on derzoek op zich kan nemen en die tcvcus kan verhinderen, dat de dader of daders zouden kunnen ontvluchten. Hoogachtend, PROF EVERS." De tweede brief, aan het gerechtshof ge richt, Avgs open. Eerst werd er dc dood van den gonoraal in gemeld en dan ver volgde de schrijver, die niemand anders was dan Kleber: „Ik kan u \'crder berichten, dat ik 't com plot kan aanwijzen, dat den moord be raamd heeft. Freule Von Trotten en haar broer dokter E. Von Trotten zijn de moor denaars van mijn goeden hoer. Ik verzoek u eerbiedig hen zoo spoedig mogelijk ge vangen te laten nemen, omdat ik anders voor niets kan instaan. Uw onderdanige dienaar. FRANS KLEBER. Kamerdienaar van den overleden genoraal. (sedert tien jaar)." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 9