DONDERDAG 3 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR ïn de gister gehouden vergadering van den Raad dezer gemeente zijn met ken nisgeving afwezig de heeren Vogels en Wouters. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat het besluit tot onbcwoonbaarverkla- ring van het perceel Gang No. 6 is teniet gedaan. Medegedeeld wordt, dat de beslissing op de, besluiten tot onderhandsche ver huur van noodwonignen, Lot het aankoopen van stalen armen voor 27 woningen en het aankoopen van een inschrijving op het Grootboek, is verdaagd. Op een verzoek van J. P. H. Paardekoo- per, om een perceel bouwterrein aan den Oostdorper weg, groot 355 M2., te mogen koopen voor den prijs van 15.— per M2. wordt 'gunstig beschikt. Op een verzoek van P. C. van der Stoel, om aan de van Zuijlen van Nijeveltstraat een perceel bouwgrond te mogen koopen, ter lengte, van 54.50 Meter en etr diepte van 38 Meter voor den prijs van 7.per M2. wordt afwijzend beschikt, omdat de geboden prijs te laag wordt geacht. Op een verzoek van het bestuur der Wassenaarsche Schoolvereeniging, om gel den beschikbaar te stellen voor den bouw en inrichting van een lokaal voor handen arbeid, wordt gunstig beschikt. Bouw club- en sporthuis. Ingewilligd worden verzoeken 4fcn de Leidsche voetbalvereeniging voor oprich ting van een clubhuis, van de sportvereeni- ging Graaf Willem voor den bouw van een sporthuis, van den heer van Spronsen voor den bouw van een grage, van Jhr. H. Lou don voor het vergrootten van een garage, van den heer J. Nell voor den bouw van een schuur, van Dr. A. Verloop van een schuur en van Baron van Heeckeren voor herbouw van een boerderij. Door den heer D. A. van Veen is een beroepschrift ingezonden, naar aanleiding van de weigering der gevraagde vergun ning tot uitbreiding zijner garage aan het Kerkehout, omdat het gebouw is geprojec teerd op grond, voor den aanleg van een weg. De heeren van .Leeuwen, van Tol en Prins bepleiten inwilliging van het ver zoek van adressant. Na eenige discussie wordt het voorstel van den lieer van Leeuwen, om het ver zoek in te willigen, aangenomen met 8 tegen 3 s-temmen. De voorzitter zegt, dat de wet zich te gen inwilliging verzet; hij zal dit besluit ter vernietiging voordragen. Op bezwaarschriften van J. M. Beukers tegen zijn aanslag in het schoolgeld en van J. Parlevlict in de hondenbelasting wordt gunstig beschikt. Wordt besloten het terrein rondom het pompstation van de rioleering aan den Wit- tenburgerweg te beplanten. De kosten worden geraamd op 1242.75. Goedgevonden wordt een strook grond langs de Stoeplaan ter oppervlakte van 1088 M2. niet in eigendam over te nemen van de Rotterdamschc Bankvereeniging. Wordt besloten aan den schrijver bij de politie 25.toe te kennen bij bezit van het gewoon diploma en 50.bij het be zit van diploma met aanteekening. Benoeming directeur gemeente bedrijven. De heer P. L. Huibers wordt benoemd tot directeur der Gemeentebedrijven. De heer van Leeuwen vraagt of het bezit van het diploma met aanteekening ook van beteekenis is bij eventueele promotie. De voorzitter zegt, dat niet enkel het bezit medetelt, maar ook nog andere fac toren. De begrooting over het dienstjaar 1930 wordt in inkomsten verhoogd met 17.363.37 1/2, in uitgaven met 20.343.07 1/2 Hierna is aan dc orde het voorstel van B. en W. tot verwijdering van den vuilnis belt. Het gemeentevuil naar Nieuwkoop. De voorzitter deelt mede, dat, om tot oplossing van het vraagstuk te komen vier wegen openstaan. le. afvoer ten behoeve van demping of land ophooging; 2e. landbemesting; 3e. vuilverbranding; 4e. een combinatie van een der vorige stelsels. Na uitgebreide studie zijn B. en W. ertoe gekomen, om de voorkeur te geven aan de vuilverwijdering van afvalstoffen door on gesorteerde afvoer daarvan buiten de ge meente. Reeds in October 1929 hebben zij dien tengevolge onderhandelingen geopend met het gemeentebestuur van Nieuwkoop, welke ertoe hebben geleid, dat B. en W. van Nieuwkoop bereid zijn gevonden den ge meenteraad het voorstel te doen, om den afvoer van de afvalstoffen uit deze ge meente gedurende 20 jaren op zich te ne men tegen betaling van 2.50 per 1000 K.G. en onder verschillende voorwaarden, o.m. zal de gemeente Nieuwkoop zich moe ten verbinden voortdurend schuiten ter beschikking te stellen. Do heer Provo Kluit stelt voor de ver branding, welke groote last veroorzaakt, onmiddellijk stop te zetten. De voorzitter zegt, dat dit onderwerp na afhandeling van het voorstel kan wordren besproken. De heer Prins wil de afvalstoffen, die hier gebruikt worden als zand en koolasch hier houden. De voorzitter zegt, dat dit zal worden bepaald. De heer van Leeuwen wijst erop, dat Den Haag aanvankelijk besloot tot afvoer van alle vuil, maar dat later is gebleken, dat een groot kwantum der stoffen voor de tuindersbedrijven in Loosduinen waar de had. De heer Prins zegt, dat dit niet voor deze gemeente van belang is. De heer Boender bepleit het vaststellen van bepalingen, om te bevorderen dat bij arbeidsconflicten de afvoer voortgang zal hebben. De voorzitter zegt, dat een regeling te dien opzichte moeielijk is. Daarna wordt het voorstel zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. De vuilnisverbranding onmid- delijk stopgezet. Mede haar aanleiding van een ingeko men adres wordt besloten de vuilnisver- branding onmiddellijk stop te zetten. Een voorstel van B. en W. tot het vast stellen van rooilijnen voor de straten in het dorp wordt aangenomen. In hel belang van het verkeer wordt be sloten de onteigening te bevorderen van het perceel hoek LangstraatKerkstraat. Bouw van bijna 100 arbeiders woningen. Daarna komt ter tafel een adres van het bestuur der Wassenaarsche Bouwver- eeniging, om een voorschot uit de Gemeen tekas, groot 413.050.voor den bouw van 33 arbeiderswoningen en 2 bergplaatsen aan het Kerkehout en van 60 woningen en 4 ^bergplaatsen in het Oostdorp, alsmede voor het inrichten bij laatstgenoemd com plex van een kinderspeelplaats. Bij hetzelf de adres vraagt het voorts 70.000.voor de stichtisg van een badhuis en een bij drage in de exploitatiekosten. De voorzitter merkt op, dat omtrent dit laatste B. en Wt nog niet van gedachten hebben gewisseld. .Ten aanzien van het verzoek om voor schot voor den bouw van woningen stelt hij voor in beginsel tot inwilliging te be sluiten. Zonder hoofdelijke stemming wordt hier toe besloten. Onderwijs aan achterlijke kinderen. Hierna- komen ter tafel eenige schrifte lijke vragen, ingezonden door den heer G. van Leeuwen. De eerste vraag omvat het volgende: le. Is het B. en W. bekend, dat in Juni 1929, Jacobus Remmers waal van de lagere school is weggezonden, omdat hij achter lijk zijnde, ongeschikt is het onderwijs te volgen? 2e. Is een en ander geschied op advies en in overleg met den schoolarts? 3e. Indien de eerste vraag bevestigend beantwoord wordt, welke maatregelen heb ben B. en W. genomen of denken te nemen, om dit kind onderwijs voor achterlijke kin deren te doen volgen? Ie. Welke regeling denken B. en W. te treffen, opdat aan achterlijke kinderen het genieten van onderwijs gewaarborgd is? 5e. Indien vraag 2 ontkennend wordt be antwoord, kunnen B. en W. dan mededee- len, waarom in dergelijke gevallen geen advies van den schoolarts wordt gevraagd? De voorzitter zegt, dat het aan B. en W. niet bekend was, dat het kind van de school was weggezonden. Op de tweede vraagt zegt de voorzit ter, dat de schoolarts hem heeft medege deeld, dat hij van het geval niets wist. Op dc derde vraag antwoordt de voor zitter, dat aan Remmerswaal is medege deeld, dat de helft van de kosten voor re kening der gemeente zou worrden geno men. De overige vragen vinden in het mede gedeelde beantwoording. B. en W. staan op grond van mededec- lingen op het standpunt, dat deze zaak een kwestie van Armenzorg is. De heer van Leeuwen licht toe, waarom hij tot het stellen van deze vragen geko men is. Verder zegt hij, dat hij op het standpunt staat dat, waar de gemeente voor geeste lijk begaafde kinderen zooveel betaalt, ten aanzien van achterlijke kinderen niet het standpunt worde ingenomen, dat zij ter bekoming van een bijdrage in de kosten van het onderwijs, bij het Armbestuur moe ten aankloppen. Uit een oogpunt van billijkheid acht hij dit ongewenscht. Hij wijst er verder op, dat hem uit bekomen inlichtingen is ge bleken, da-t kinderen uit deze gemeente niet kunnen worden toegelaten tot scholen in den Haag, omdat het gemeentebestuur zich niet bereid heeft verklaard terzake met Den Haag een regelin gte treffen. Dit geltd voor het openbaar onderwijs, maar op de bijzondere scholen zullen ook spoe dig niet langer leerlingen van buiten mo gen worden toegelaten. Waar het iu dit geval om een bedrag gaat van 200.— per jaar, doet hij het voorstel, dit bedrag voor rekening der gemeente te nemen en B. en W. uit te noo- digen met Den Haag een regeling omtrent het geven van onderwijs aan achterlijke kinderen te treffen. De voorzitter merkt op, dat het buiten gewoon lager onderwijs niet bij de wet is geregeld, het middelbaar onderwijs, waar op de heer van Leeuwen doelde wel. De vergelijking ten opzichte van het geven van bijdrage gaat dus niet op, dat het kind een jaar lang van onderwijs is ver stoken, ligt niet aan de gemeente. B. en W. vinden een bijdrage van de helft in de kosten niet onbillijk. Zij meencn, dat de vader ook wel een deel kan betalen; of de gemeente een overeenkomst moet aan gaan met Den Haag, dient de Raad te be slissen. B. en W. staan op het standpunt, da-t zij geholpen hebben, zooveel als doen lijk en mogelijk was. De heer van Leeuwen handhaaft zijn voorstel. De heer Prins is het met den heer van Leeuwen eens maar zou graag de con sequenties weten. De heer Drop geeft den heer van Leeu wen in overweging zijn voorstel aldus te wijzigen, dat dc Raad B. en W. uitnoodigt met andeer voorstellen te komen. De heer van Leeuwen is overtuigd van den goeden wil van B. en W. en wijzigt zijn voorstel. Hierna wordt dit met algemeene stem men aanvaard. Een diep-treurige toestand. Vervolgens wordt behandeld de volgen de vraag van den heer van Leeuwen: Kunnen B. en W. mededeelen, of de ruimte, welke nu al 4 jaren aan het gezin Edelaar tot woning dient, is bezocht door de Gezondheidscommissie? 2e. Indien deze vraag bevestigend be antwoord wordt, welk rapport heeft dc Commissie uitgebracht? 3e. Welke maatregel denken B. en W. tenemen betreffende huisvesting van dit gezin? De voorzitter antwoordt, dat de door het gezin ingenomen ruimte geen woning is, zoodat de Gezondheidscommissie nimmer geraadpleegd is. Voor het gezin Edelaar is een noodwo ning in aanbouw. De heer Prins is in het perceel gaan kij ken en heeft zioh afgevraagd, hoe het mo gelijk is, dat men 4 jaren lang een gezin daarin heeft opgeborgen. Hij vond den toe stand diep-treurig. De heer van Leeuwen zegt, dat deze menschcn de dupe zij ngeworden van dorps fantasie en lasterpraat. Tenslotte zegt de heer Boender, dat dn eenivorige zitting is toegezegd, dat voor de kinderen, die van het Kerkehout ko men en den Rijksstraatweg moeten over steken, om de scholen te bezoeken, de ge legenheid zou worden gegeven, om dit zon der gevaar te doen, door een agent ter plaatse te posteeren. Op het oogenblik moeten een 18-tal kinderen zonder geleide den weg oversteken en nu vreezen de be woners, dat van de toezegging niet veel zal komen. Hij wijst erop, dat de nieuw te bouwen school door 80 kinderen uit die buurt zal worden bezocht, zoodat het verzoek, om in het Kerkehout een school te bouwen, wel gemotiveerd was. Hij zegt, dat de ouders in beroep zijn gegaan ten opzichte van een besluit omtrent de plaats en hoopt bij mogelijke vernietiging, dat men reke ning zal houden met hunne wenschen. De voorzitter heeft cijfers genoemd, maar gezegd, dat naar alle waarschijnlijkheid het grootst aantal kinderen uit de parken zal komen. De heer Drop stelt voor de discussies te sluiten. Hierna wordt dc vergadering gesloten. VRAGENBUS Vraag I. Op een eikenhoutentafeltje waren waterdruppels gekomen, zij zijn hier ingedroogd en hebben witte vlekjes in het hout veroorzaakt. Hoe kan ik deze verwijderen? Vraag IaOp een eikenhouten piano is een bloemenvaas omgevallen. Nu zijn er door het water witte vlekken ontstaan. Op welke manier zijn deze vlekken zoo te verwijderen, dat de piano weer geheel de zelfde kleur heeft? A ntwoord I en Ia: Watervlekken uit eikenhout kan men verwijderen door op die plekken met een harden borstel flink te borstelen of met een kurk krach tig over die plaatsen heen te wrijven. Zijn de vlekken daarna nog zichtbaar, dan kan men een weinig bruine meubelwas ge bruiken. Vraag IIHoe moet een celanese zij den japon na het wasschen, gestreken worden? Antwoord Celanese zijde schroeit zeer gemakkelijk, soms blijft zelfs een ge deelte van het goed aan het strijkijzer hangen, waardoor 'n gedeelte uit het klee- dingstuk weggenomen wordt. Bovendien vertoont het goed spoedig glansplekken. Men strijkt daarom een celanese japon op de verkeerde kant voorzichtig met zeer lauw ijzer, terwijl de japon bijna droog is en laat in geen geval het strijkijzer op de japon rusten. V raag IIIHoe moet ik echt wild- lederen .winterhandschoenen schoon ma ken en de gladde plekken weer ophalen? Antwoord Echt wild-lederen win terhandschoenen blijven 't mooiste wan neer ze behandeld worden met een aftrek sel van houtzeep waardoorheen een scheut tetrachloorkoolstof. Zeer vuile handschoe nen kunnen hierin weeken, moeten daarna gewasschcn, gespoeld en gedroogd worden. Tijdens het drogen moet men ze af en toe oprekken. Gladde plekken verdwijnen door het wasschen. Zijn de handschoenen lichter van kleur geworden dan kan men ze tegen geringe prijs naar een chemische wasscherij zenden, waar ze gereinigd en Levens bijgekleurd worden. Vraag IVKan men rozemarijn ge bruiken om tusschen het linnengoed te leg gen? Antwoord Rozemarijn wordt wel op de manier van lavendel tusschen lin nengoed gelegd. Dc tijd van inzamelen is willekeurig, want de heele plant bevat geurige olie en men behoeft dus niet op bloei te wachten. De behandeling is als die van lavendel, eenvoudig goed drogen. Vraag VHoe kan men uit lichte beige schoenen zwarte vlekken krijgen? Antwoord Zwarte vlekken uit lich te beige schoenen kan men verwijderen: DE 24ste TOUR DE FRANCE is begonnen en deze tocht neemt een bijzondere plaats in in het wielrennen, wegens de zware eischen, welke zij aan het uithoudingsvermogen der renners stelt. De eerste etappe bedraagt een afstand van 203 K.M. De beide Italiaansche renners Alfredo Binda en Biscot lc. met witte Meltoniam crcam "(tube, potje of doosje) d. i. dc beste manier, 2e. een weinig terpentijn en daarna met was vrij ven, 3c. met vlekkenwater bijv. Speclrol (65 cent per fleschje) Admiraal vlekkenwa ter enz. Hiermede probeert men eerst op een onzichtbaar gedeelte of de kleur niet lich ter wordt. Is dit het geval dan dit middel niet gebruiken. Vraag VI: Zou er «.les Zondags wan-" neer men in Rotterdam vertoeft, gelegen heid zijn om een of andere zeeboot te be zichtigen. Zoo ja, welke maatschappij en op welke uren van den dag. Antwoord Wendt u hiervoor tot den heer J. Winsemius, Agent v. d. Rott. Lloyd, Kon. Holl. Lloyd en HollandAme- rika-lijn, Rijnsburger weg 125, Leiden, die u alle gewenschte inlichtingen kan ver schaffen. Burgerlijke Stand LEIDEN. Geboren: Marga. Wilha. Maria, d. van A. F. v. d. Boog en W. Raaphorst. Abra ham, z. van A. Brouwer en W. J. van Stra len. Teunis, z. van T. Eradus en M. dc la Rie. Jacobus Joachim, z. van J. J. van Giezen en P. M. C. v. Fesiun. Corne lia Janna, d. van G. Wielders en E. M. Beij. Louis, z. van L. de Vries en A. Pot. Willem Hemdrik, z. van D. A. Regeer en II. P. J. Hunter. Cornells, z. van. C. Willem- se en M. Holswilder. Gerard, z. van A. Bleijenberg en A. Lcijsscnaar. Louis, z. van M. Philips en A. M. Mechelsc. Wils- net Sophia, d. van K. de Groot en A. S. Stokvis. Gerarclus Johannes, z. van J. W. van Hagen en M. A. Barths. Pieter, z. van P. Kruit en L. Vermeer. Louisa Willy, d. van J. Planjo en M. Selier. Louise, d. van J. C. Wezelenburg en C. C. J. M. Mulder. Catharina Jeannette, d. van J. van Dalen en M. C. van Es. Jo- Iianna, d. van S. van Es en A. D. Lens. Theodor, z. van J. J. Micrcmet en M. Bel- termann. Johannes Cornelis Maria, d. van C'. J. Duindam en F. M. C. de Groot, Jacob, z. van L. Plug en J. de Vreugd. Wilhelmina Agatha, cl. van J. Zwart cn K. Glas. Wilhelmina, d. van P. Frekc en W. van Duyvenvoordc. Hendrika Wil helmina, d. van W. Langerak cn C. Ver hoef. Anna Maria, d. van A. de Vos en W. C. Schouten. Jacobus Barthlomeus, z. van A. Stikvoort en J. Viele. Gijsber- tha Elisabeth, d. van P. Jr D. Vlietstra en A. H. Lugtigheid. Adrianus Reinardus, z. van R. A. Boer en P. Florisson. Ca tharina, d. van F. Loisé en F. Verstappen. Pieter, z. van H. J. P. Wortman en J. Kluivers. Gehuwd: G. L. J. Bram jm. en M. L. Kischnick jd. B. C. de Mik jm. en A. Dantuma jcl. K G. II. Schcllekens jm. cn P. T. C. M. Kamp jd. J P. J. Kaiser jm. en B. H. Vermast jd. J v. Leeuwen jm. cn H. Honders jd. J. J. Lub jm. en J. P. Goddijn jd. P. Pikaar jm. cn J. Kruit jd. J. Tegelaar jm. en M. J. Houps j.d. J. Vermond jm. en G A. v. d. Kal jd. P. de Vos jm. en J. Bodijn jd. J. v. Zon neveld j.m. en A. J. v. Egmond jd. Overleden: M. W. C. v. DamVer lint vr. 68 j. J. L. C. Jongeneelvan Blaclel vr. 66 j. J. C. v. Rijn dr. 38 j. S. BekooijReijerse ded. 79 j. J. H. Hoo- geveen man 68 j. J. Kwakkenbos wedr. 69 j. A. J. Bavolaar man 39 j. P. J. J. v. Dijk man 56 j. M. E. Snijders z. 17 j. C. W. Boogerman z. 3 j. J. A. Kui pervan Izerloo vr. 61 j. P. v. d. Pot z. 13 j. P. Reterink dr. 33 j. A. Stui venberg—Onvlee vr. 77 j. O. v. d. Wijn gaardv. d. Linden wed. 77 j. J. C. v. d PluijmBraxhoven vr. 42 j. Personen te Leiden gevestigd. S. J. van den Berg, diensthui c, Pr. Wil- helminastraat 49 C'. G. WumerHccs- sels, huishoudster, Aloëlaan 13 H. J. G. Blom en familie, koopman, Wasslraat 60 G. H. J. Bols, trambeambtè) van Olclcn barneveklstraat 20 P. Braggaar, staal draaddraaier, Rijndijkstr. 80 J. T. van Cassel en familie, bakker, dc Gencstetstr. 2c M. A. R. Deenik, ziekenjuffrouw, Minneliuis, Kaarsenmakersstraat C. Duthlcr, Oegstgeesterlaan 23 W. C. Go mes, winkeljuffrouw, Jan van Houlkadc 16dR. A. Groeneveld, verpleegster, N. Acad. Ziekenhuis A. Grote, dienstbode, Breestraat 84 M. van Harmclen, smid, Maredijk lil E. Hanns, dienstbode, Burggravenlaan 1 E. Heil. Plantage 8 L. C. de Jong, onderwijzeres, Schelpen- kade 41 A. J. Ivloots, timmerman, Aloë laan 51 J. Kraan, dienstbode, Haar lemmerstraat 216 C. A. M. van Leeu wen, Nieuwe Rijn 30 L. Mirwald, Park straat 59 P. H. M. C'. Monnee, ver pleegster, Rijnsburgerwcg 20 M. Muijs dienstbode, J. dc Wittslraat 52 F. Poss, naaister, Breestraat 84 A. M. Edelaar Reekers, H. Rijndijk 100 M. E. Snij ders, v. Limb. Stirumstraab 23 Soedono- hadiredjo, Vreewijkstraat 3 K. Thiel Koninginnelaan 32 M. J. Warmer en fam., meubelmaker, Haarlemmerweg 43a H. G. van Weizen en fam., Scrg. maj. N. O. I. L., Mcrelstraat 48. Personen uit Leiden vertrokken. K. Austorjost, Mesum (Dl.) II. T. Brands, Alkmaar, Kennemerstrw. 17 P. A. van Buuren, Landsmeer B 102 B. G. Cohen, Amsteram, Blasiusstraab 99 H. A. Colier, Rotterdam, Maashaven 91 J. van Dalen, Brakel, A No. 68 H. J. Dijkman, Zaandam, Westzanerdijk 188b J. B. van Eek, Ede, Doesburg 35 AA A. C. M. de Groot, Alphen aan don Rijn, Prins Hendrikstraat 106 M. Haasnoot— Spaanderman, Nieuwvcen, Johannes Stich ting J. H. Hooft, Rotterdam, Schiet baanlaan 44a M. J. I. en J. N. J. Hoogli- winkel, Papendrecht, Dijkstraat 29 D. C. Jansen, Lissc, Grachtweg 18 F. A. G. de Klark, Oostcrbcek. Wolterbcckwcg 3 W. dc Koning, Amsterdam, Luzacstraat 12 Wed. P. M. E. Kriek—Plant feber, Amsterdam, Postjeskadc 71 II T. Kuil man, Oss, Molenstraat 49 J. P. M. van Leeuwen, Alphen aun den Rijn, Gouwshii- scheweg 34 Wed. T. LensVooijs, Kal- wijk aan den Rijn, Molentuinweg 1 E. van Limbeek, Haarlem, Burgwal 55a P. M. Mark, Rotterdam, Oostploin 14 J. van Masfcrigt, Overschie, Rotterdamscho Rijweg 48 H. Mchlhorn, Hoensbroek, Nassaustraab 10 P. Niemann. Ippenbü- ren (Dl.), X. Veldinarkt 46 J. Xierstrasz Utrecht, W. Barentzstraat 7 P. Plag- meijer, Den Haag, Sportlaan 91 K. J. Pont, Voorburg, Vrijburgstraat 2 J. M. C. Putman, Rotterdam, Middenhoefstraat 17 J. D. Schneider, Amsterdam, Fazan- tenweg-41 F. F. H. Sundermann, Doorn Driebergschestraatweg 69 K. Top, Bcn- nebrock, Stichting Vogelenzang J. Tu- renhout, Den Haag, Lavcndelstraat 90 - O. Tijseling, Den Haag, Bussumschestraa! 34 A. E. Vetter, New York N. A. J. A. A. Vink, Sassenheim, Teijlingerlanu 41 X. dc Vries, Den Haag, Bclgischpleii; 14 X". J. Volwater, Zwolle, Juffcrcnwal 56 J. Wageniaker, Oegsigecst, Hooge Morschweg 82 A. van der Wee—Verzij den, Amsterdam Overtoom -120 J. II. L. Wenekers, X". O. Indie J. C. van Wijk Den Haag, Fahrenheiistraat 410.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7