UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK DONDERDAG 3 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 college onder voorzitterschap van prof. Aalberse zijn eerste zitting, welke openbaar was en waarin de leden en plaatsvervan gende leden den eed of de belofte aflegden in handen van den voorzitter, die zelf, ge lijk gemeld, des ochtends door den Hoo- gen Raad was beëedigd. Nadat de beëediging was geschied, sloot dr. Joscphus Jitta zich aan bij dc woorden van minister Verschuur, toen deze zijn bijzonder vertrouwen in den voorzitter uit sprak. De voorzitter antwoordde hierop, dat hij in de eigenaardige positie verkeert van te genstander van het jurist-voorzitterschap van het college. In dc Kamer heeft spr. nog getracht bij amendement te bepalen, dat oen medicus voorzitter zou worden, doch dit amendement is met geringe meer derheid verworpen. Het eigenaardige is nu, dat later toch op spreker, jurist zijnde, een beroep werd gedaan om het voorzitter schap op zich te nemen. Spr. heeft toen gemeend, dit tc moeten aanvaarden. Hierna werd dc zitting gesloten. PRACTISCHE WONINGINRICHTING. Onncodig loopen en staan. Aan het reeds aangekondigde rapport, dat de Studiecommissie voor practische woninginrichting aan den gemeenteraad van Amsterdam heeft uitgebracht ontlce- nen wij het volgende, dat door de samen stellers ,,Het vergeten hoofdstuk" wordt genoemd". Do commissie gevoelt de noodzakelijk heid de aandacht te vestigen op het te kort, dat tot nu toe bij het bouwen van woningen te vinden is en daarvan eenige oorzaken te noemen. Een tekort, dat als een vergeten hoofdstuk is in het boek der architectuur. De dagelijks terugkomende nuttige arbeid in de huishouding heeft van bet schitte rend vernuft van de tegenwoordige mensch- heid, in tegenstelling met de industrie, het transportwezen en het oorlog voeren, nog weinig voordeel ondervonden. De wijze, waarop die arbeid geschiedde, heeft de be langstelling niet voldoende gewekt. De ar chitecten hebben steeds hun aandacht op geheel andere zaken gevestigd gehad. Het beginsel voor practische woningin richting dat vóór alles aanvaard behoorde te worden, is betrachten het onnoodig loo pen en staan bijeen huishoudelijken arbeid te voorkomen. De afstand tusschen keukenaanrecht of -kast en eettafel o.a. moest zoo gering mo gelijk zijn. Vier maal de Westertoren. Het binnenbrengen van gerechten of van vele andere dingen, die bij den maaltijd gebruikt worden en de vele tientallen ma len, dat buitendien heen en weer geloopen moot worden door de huisvrouw of de dienstbode, beteekent een vele kilometers langen weg iederen dag weer opnieuw. Een Fransche schrijfster over dit onder werp zegt, dat zij tusschen haar keuken aanrecht en haar eettafel een weg aflegt in veertig jaar, die 3504 K.M. lang is en die zoover is als de afstand van Parijs naar het meer van Baikal in Mamtsjoerijc. Deze afstand wordt afgelegd buiten al bet an dere, dat in een huishouden te beloopen is. Ook het veelvuldig beklimmen van vele trappen houdt zeer op, zooals in de ouder- wetsche huizen op de grachten, als in het historisch overzicht beschreven wordt. Als een vrouw zes? maanden in den win/ter twee kachels moet stoken en daarvoor vier trap pen hoog moet klimmen om vier kitten per dag te vullen, beklimt zij in deze periode den Westertoren 126 maal of bijna vijfmaal per week. Wanneer zij haar kitten kan vul len op dezelfde verdieping bespaart zij dus deze herhaalde bestijging van den Wester- toren buiten al het andere werk om. Hoe veel kracht en tijd wordt daarvoor minder verbruikt en kan op andere, voor de huis houding voordeeliger, wijze aangewend worden of voor het gebruik van vrijen tijd buiten den achturigen arbeidsdag, die voor do meeste huisvrouwen en dienstboden niet bestaat. De architecten in Nederland hebben aan het uiterlijk der woningen van den oorlog al steeds vele verbeteringen aangebracht, maar aan het inwendige van de woning, in de richting van veranderingen om de taak van de huisvrouw of de dienstbode te ver lichten, nog weinig. Nu maken de architecten voor de wo ningblokken, voor de inwendige woning de plannen vaak niet eens. Het is dan ook op merkelijk, dat er nieuwe woningen te Am sterdam zijn, waaraan zulke grove fouten kleven, dat men niet anders kan zeggen, dan dat bouwers daarvan volmaakt onver schillig zijn ten opzichte van het werk, dat in huis verricht moet worden, want de meest eenvoudige eischen, die men mag stellen, worden met voeten getreden en toch meent men geschikte woningen te kunnen bouwen. Er is dan ook geen belang bij de eigen bouwers op een enkele uitzondering ge lukkig na om woningen te maken, die blijvend aan den bewoner aangenaam zijn en vooral aan degene, die het huiswerk doet. Dit is het fatale in deze zaak. Deze bou wers zijn tevreden, als de huizen maar da delijk verhuurd worden. De architect wordt daardoor niet gedwon gen zich met het belang van de huisvrouw bezig te houden. Zelfs bij plannen te Am sterdam van dure flats, onlangs nog, bij do prijsvraag voor koogen bouw op het Da niël Willinkplein en het Allebéplein zag men in het woningplan geen proeven van nieuwe inrichtingen. Tot nu toe is dit bui ten Amsterdam in Den Haag en Rotterdam te vinden, o.a. in dc woningen, welke door de commissie bezocht werden. En toch zal de dienstbodennood die 011- practischc woning op den duur, evenals in zoovele stedeD, onverhuurbaar maken. Raadpleeg de vrouw bij het bouwen. In het algemeen is het een groot euvel, dat do huisvrouw niet meer zeggingskracht heeft bij den bouw van huizen; zij moest bij eiken bouw steeds geraadpleegd worden. Het is merkwaardig in dezen tijd van „efficiency", van industrialiseering van het meeste handwerk, het gebrek aan belang stelling waar te nemen voor het hartdwerk, dat eiken dag om elk individu heen vlak bij hem geschiedt. Het is of men or blind voor is geweest. Hieraan is de vrouw zelf ook niet on schuldig. Zij heeft zich alles laten aanleu nen; de meest schandelijke moderne huizen bouwerij zelfs aanvaardt zij zonder open lijke klacht. Dat aan de ouderwetsche wo ningen weinig te veranderen wa-s zonder gi'oote kosten heeft haar indolent gemaakt, maar waarom klinkt haar waarschuwende stem niet luider? We zullen hopen, aldus schrijven de sa menstellers van het rapport, dat dit rap port de aandacht op dit punt gevestigd heeft, dat het vergeten hoofdstuk bij de beschouwing der woningen door architec ten en bouwers niet meer een vergeten hoofdstuk zal blijven, maar even sterk de .aandacht zal hebben als de kwestie van de gevelarchitectuur en de straat-wanden, niet omdat wij hopen, dat dit laatste ver waarloosd zal worden ten bate van het interieur, zooals wij in Duitschland vaak zien, maar omdat beide even groote belan gen zijn voor de stad en de bewoners. Een middel om hieraan een einde te ma ken is het raadplegen van vrouwen bij het maken van plannen voor woningen. Dit zou door de overheid (voornamelijk de gemeen te), door de woningbouwverenigingen, door de particuliere bouwers en de architecten moeten geschieden. Daarvoor zou er door de gemeente een advies-commissie kunnen worden benoemd, bestaande voornamelijk uit huisvrouwen en bovendien uit enkele personen, die zich op dit gebied onderschei den. Het eenmaal vergeten hoofdstuk in het wetboek voor den bouw van woningen moge niet meer overgeslagen worden, maar in tegendeel een zeer levend hoofdstuk in de toekomst worden, dat de vereenvoudiging van den arbeid in huis steeds meer zal be vorderen en het werk daardoor van veel onnoodigen la-st ontheffen en de bewoning zoowel voor ouders als voor kinderen en overige bewoners aangenamer maken. Bond van Kath. Meisjesvereenigingen in het Bisdom Haarlem. Gisteren is te Rotterdam in de St. Jo- sefgezellenvereeniging de tweede en tevens ook de laatste vergadering gehouden van den Bond van Katholieke Meisjesvereeni gingen in het Bisdom Haarlem. Een groot aantal afgevaardigden van meisjesvereeni gingen was aanwezig. Dc voorzit/ter, rector Timp, opende de vergadering en deelde in het kort medé, zooals hij ook op de vergadering in Haar lem had gedaan, dc plannen van Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, .Mgr. J. D. J. Aengenent in verband met de organisatie van de schoolvrije katholieke vrouwelijke jeugd in zijn bisdom. Besloten is, zoo deel de dc voorzitter mede, om de organisatie van de vrouwelijke jeugd in het bisdom Haarlem op te dragen aan de Vrouwen van Nazareth. Ook op deze vergadering werden weder om de verslagen uitgebracht over de werk zaamheden van den Bond en over het St. Francisca Romana Liefdewerk. Mejuffrouw M. v. d. Kallen van de Vrouwen van Nazareth had zich weder be reid verklaard een uiteenzetting te geven van doel, inrichting en werkwijze van de Graalbeweging. Een en ander werd met belangstelling aanhoord. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd een druk gebruik gemaakt. De voorzitter, reotor Timp, hoopte, dat deze vergadering veel licht zou hebben gebracht in het hoofd en veel liefde in het hart voor de meisjesorganisatie in het al gemeen en de Graalbeweging in het bij zonder. Betaling van wegen- en rijwielbelasting per Giro. In antwoord op het verziek van den A.N. W.B. om een regeling waardoor voortaan de wegen- en rijwielbelasting door middel van den Postchèque- en Girodienst zal kunnen worden voldaan, waarna de betrek kelijke wegenbelastingkaart c.q. de rijwiel plaatjes zouden kunnen worden toegezon den is thans bericht ontvangen: 1. dat er geen bezwaar tegen bestaat, dat de houders van motorrijtuigen, indien hun het te betalen bedrag bekend is, dit aan den ontvanger overmaken. Tegen toe zending van de wegenbelastingkaart be staan verschillende bezwaren. 2. dat, evenals voor de verschillende post- waarden reeds het geval was, is thans ook voor de rijwielbelastingmerkcn de gelegen heid opengesteld deze ten postkantore te doen aanvragen op daartoe kosteloos ver krijgbaar gestelde formulieren. Deze aan vragen, welke tot elke hoeveelheid doch tot geen mindere totaalwaarde dan 5 kunnen worden ingediend, kunnen aan de kantoren der posterijen worden afgegeven of ongefrankeerd in de brievenbussen wor den geworpen. De bestelde waarden of rij- wielmcrken worden dan bij den aanvrager aan huis bezorgd tegen betaling van het verschuldigde bedrag. Betaling van de op bovenbedoeld formulier aangevraagde waarden kan echter mede geschieden door overschrijving op de postrekening van den directeur van het botrokken postkantoor. Aan do aanvraag wordt in dit geval vol daan, nadat het verschuldigde bedrag op de postrekening van bedoelden direotcur is bijgeschreven. EERSTE STEENLEGGING VOOR DE NIEUWE KERK AAN DE BEEKBRUG. Dezo voor de nieuwe parochie aan de Beekbrug zoo heuglijke dag zette in met een plechtige Hoogmis gecelebreerd door den hoogeerw. heer Deken Borsboom uit Noordwijk. Ondanks de zeer drukke bezig heden in het bollenbedrijf, mochten we toch nog aardig wat parochianen zien. Te 11 uur stelde zich de processie op ter in zegening van het nieuwe kerkhof. Nu het moet gezegd, deze nieuwe doodenakker is zeer mooi gelegen en keurig mooi aange legd. Bij dezen aanleg heeft pastoor Sen- tenie zeer veel medewerking mogen onder vinden van een zijner kerkmeesters. Na de plechtigheden op het nieuwe kerkhof, waarbij we zelfs een geimproviseerd jon genskoor mochten hooren van leerlingen der nieuwe school, ging het in processie naar de plaats, waar het nieuwe Godshuis wordt opgetrokken. Mei groote belang stelling volgden we hier de plechtigheden van de eerste steenlegging. Ook de Eèrw. Zusters hadden zich voor deze gelegen heid niet onbetuigd gelaten. Ondanks de overstelpende bezigheden der laatste we ken, hebben ze nog tijd weten te vinden om negen groepen van Engelen le vormen, voorstellende de negen Engelenkoren. Dc zang, door hen hierbij ten gehoore ge bracht. overtrof onze verwachtingen. Na de gebeden en gezangen richtte de hoog eerw. heer Deken zich tot de aanwezigen en wenschte inzondeihcid de parochianen geluk met deze grootsche onderneming. Zijn hoogeerw. bracht even in herinnering de tijden die we thans beleven, hoe 't ma terialisme meer en meer aftrekt van den dienst van God. Deze streek echter mocht gerekend worden tot dc nog opofferings gezinde katholieke, die het niei bij woor den laten, waar een beroep op hun edel moedigheid en godsdienstzin gedaan wordt. Vervolgens gaf zijn hoogeerw. nog aan hoe deze eerste steen een zinnebeeld was van ons Katholiek geloof, dat van deze plaats den geloovigen naar waarheid zou verkondigd worden. Na de nieuwe paro chianen aangespoord te hebben tot' trouw kerkbezoek en godsdienstijver was deze plechtigheid ten einde. Vervolgens richtte de herder der nieuwe parochie, de zeereerw. heer Sentenie zich tot de aanwezigen. Als weleer Zachëus zoo was pastoor Sentenie niet in een boom maar op een nabijzijnde verhooging geklommen om zooals hij opmerkte zijn ge voelens van dankbaarheid even te luch ten. Na de hoogeerw. heer Deken te heb ben bedankt voor de eer de nieuwe pa rochie bewezen richtte zijneerw. zich tot zijn kerkmeesters in 't. bijzonder Immers zij zijn met hem de pioniers geweest van dezo en andere ondernemingen. Waar pastoor Sentenie iets onderneemt, daar zijn dc heeren P. Romijn, Ant. v. d. Vlugt, Karei Verdegaal en P. Stokman ook te vinden en ze werken eendrachtig samen tot het ondernomene af is. Ook de paro chianen werden speciaal bedankt voor hun aller edelmoedige medewerking. Deze dag is en zal blijven voor de nieuwe pa rochie een vreugdedag en we mogen ho llen en vertrouwen dat de wenschen bij deze plechtigheden geuit in vervullingen mogen gaan. H00GMADE. Personalia. In de examencommissie, belast met het afnemen der examens van den 2-jarigen cursus voor zangleeraar aan het Conservatorium der R. K. Leergangen te Tilburg, welke eind Augustus zullen plaats hebben, is benoemd de heer Theo Bosman, alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkooping. We vermeldden dezer dagen, dat bij de gehouden verkooping van het huis van den heer Mes in de Kerkstraat dit pand had opgebracht, eigen bod 3800. Dit moest echter zijn: eigen bod 4550. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met het mooie weer breidt ook de verscheidenheid van soor- 'len der snijbloemen zich uit. De volgende prijzen verden betaald: Rozen per bos van 20 stuks: Golden Ophelia 11.20, Hadley 1.201.30, Columbia 0.90 1.10, Butterfly 1.101.20, Rosalandia 1.201.30; Diversen: Witte Lelie's per kelk 10—12 ct., Godetia 0.90—1.10, Kop- godetia per 100 bos 3.404.70, Gladiolen 1.804.20, Galardia 4060 ct., Alsmeria 1.10—1.30, Pompoen Dahlia's 1.90 2.20, Dahlia's 4.204.80, Lathyrus 1214 ct.. Anemonen 1012 ct., Witte Irissen 1.20—1.40, blauwe Irissen 1.401.60, Convili's 1.601.80, Margrieten wit 2530 cent. SASSENHEIM. Voetbalvereen. Teijlingen. De R. K. Sportvereeniging Teijlingen hield gister avond haar jaarvergadering in het K. S. A.-gebouw. De opkomst der leden was buitengewoon goed. Dc voorzitter, de heer Rozema, heette allen welkom en kon in zijn ope ningswoord met vreugde constateeren, dat de vereeniging op alle gebied vooruitgaan de is. Hij bracht dank aan spelers en le den voor het harde werken van den laat- sten tijd, vooral voor het welslagen der wedstrijd tegen de Antwerpenaren. Ook de financieele toestand der ver eeniging is de grootste malaise te boven; spr. hoopt dat binnen afzienbaren tijd ook hieraan de grootste zorgen zullen besteed GEMEENTERAAD VAN BODEGRAVEN Woensdagmiddag vergaderde de gemeen teraad. Afwezig waren de heeren de Mars, Oldemans en Leliveld. Om 10 uur het café uit. Een adres van den Ned. R.-K. Bond van Caéhouders enz. om gedurende den zomer de sluitingstijd der café's op Zondag te stellen op 11 uur, inplaats van 10 uur wordt afgewezen. De heer de "Vos diende een voorstel in den zin van het gevraagde in. Alleen de heer Beijen steunde dit voor stel, dat door den voorzitter werd ontra den, omdat eerst voor zeer korten tijd de verordening was vastgesteld. Overeenkomstig advies van den voorzit ter van 'Ged. Staten werden in de beheer- verordening op het clectrisch bedrijf een aantal wijzigingen aangebracht. Met alge- meene stemmen wordt besloten den Schoordijk, die nu aanzienlijk verhoogd en verbeterd is, open tc stellen voor motorrij tuigen. Een sta in den weg. Dc heer Baan Batelaan wees op den groot en sta in den weg, de veel te hooge brug over de Ziende. De voorzitter merk- i te op dat B. en W. een open oog hebben, I doch dat die brug van den polder „Nieuw- j koop" is, die echter binnen korten tijd de brug, die slecht wordt wel zal moeten ver- i nieuwen. Balans en schalen, die sinds afzienbaren tijd van jaar tot jaar van „de som van der- j tig gulden" werden verhuurd aan D. Cu perus, zullen nu worden verkocht. De ge meente heeft er geen enkel belang bij om deze te bezitten. Zij bezit bovendien 'n goe de weeginrichting in het slaehtuis. De heer Jongeneel vermoedde deze oude toe stand uit de behoefte om een neutrale waag te hebben ingeval van geschillen. De heer Bate'aan herinnerde zich uit zijn jon gen tijd dat deze waag de eenige was en dat daar alle kaas werd' gewogen. Toen was er echter ook een beëedigd waag- meester. Nu is deze tegenwoordige toe stand overbodig. Zwemmen voor schoolkinderen. Betreffende het zwemonderwijs aan schoolkinderen blven B. en W. bij de mee- ning, dat dit niet moet geschieden tijdens de schooluren. Zij zijn echter overtuïvd van de waarde van dit onderwijs en heb ben de onderwijzers van de O. L. school bereid gevonden ook na de schooluren toe zicht uit te oefenen. Bij wijze van proef wordt besloten daarvoor te bestemmen den Woensdagmiddag van 4 uur tot 6 uur, de helft der tijd voor de jongens en de an dere voor de meisjes. Aan de zwemmeester zal voor het onderwijs 1 per les worden gegeven. De heer Beijen gaat met het voorstel ac- coord, doch zag liever dit onderwijs in het leerplan en dan in plaats van gymnastiek. Aan het bestuur der Bijz. School in de Meije wordt 115 toegestaan voor aanleg van waterleiding in de school. Een aan vrage om 225 voor een nieuwen vloer is ingetrokken. Hooge autobus-tarieven. B. en W. vinden geen termen om te vol doen aan het verzoek van den heer C. B. Batelaan om maatregelen te nemen om te komen tot verlaging der tarieven van den autobusdienst BodegravenGouda. Zij hebben de zaak besproken met den onder nemer en gronden op diens gegevens hun meening. De heer C. B. Batclaan kan hiermee niet accoord gaan. Hij mist natuurlijk die gegevens, maar de tarieven zijn indertijd door Ged. Staten vastgesteld bij de toen hooge tolgelden. Deze zijn nu 1 Jan. 1.1. beduidend verlaagd. Die verlaging is dus winst voor den ondernemer. De tarieven voor den dienst naar Gouda zijn 10 cent hooger dan die naar Alphen en Woerder (gelijke afstanden) 41 cent voor deze kleine reis is zeer hoog. Spr. mistte nu de tijd om nog een gedocumenteerd voorstel in te die nen, doch zegt een voorstel, waarbij de Raad aan Ged. Staten verlaging vraagt, tegen dc volgende vergadering toe. Hij heeft lof voor materiaal en bediening, maar acht de tarieven te hoog. Ingediend wordt de gemeenterekening over 1929. De gewone dienst toont aan in komsten 307643.30 1/2 en aan uitgaven 253653.33, alzoo met een batig slot var 539E9.97 1/2. De kapitaaldienst heeft ee" nadeelig saldo van 94043 1/2. De reke nigen worden gesteld in handen der finan cieele commissie. Het kohier der Hondenbelasting wordt vastgesteld met een totaal van 775. B. en W. gaan boeren. B. en W. stellen ten slotte voor aan te koopen een boerderij onder Zwammerdarn groot 3 1/2 H.A. voor ƒ20.000. De bedoe ling is deze te bestemmen voor vuilnisber ging. In de gemeente Bodegraven is geen enke'e gelegenheid te vinden als deze. Alle terreinen, die in aanmerking komen ziin of ongeschikt of de vuilnis zal hinder veroor zaken aan de omgeving. Vuilafvoer naar Nieuwkoop kan voorloopig niet geschieden en zal ook zeer kostbaar worden. De heer C. B. Batelaan wenscht nadere inlichtingen over de tereien. Hij heeft eenigen schroom om een gemeentebedrijf over te brengen naar Zwammerdarn te meer daar nu met den slachthuiskn. ook dc vuilnisophaler in die gemeente zal moeten wonen. Dc voorzitter maakt bezwaar om die inlichtingen te geven, doch schorst ten slotte de vergadering. Na heropening ver klaart de heer C. B. Batelaan zich tevre den en wordt het voorstel z.h.st. aangeno men. De voorzitter deelt ten slotte mede, dat tot chef-veldwachter is benoemd de heer J. Fioole, vroeger rijksveldwachter alhier en sluit de vergadering. zijn. Verschillende nieuwe leden werden door den voorz. het welkom toegeroepen. Spr. is er van overtuigd dat ook zij hun beste krachten zullen geven voor de ver eeniging. De notulen (2 stuks) werden onder dank zegging goedgekeurd. Naar aanleiding- der eerste notulen (waarin hoofdzakelijk uitkwam het bijna verdwijnen vaji de ver eeniging) dringt de voorz. er met klem op aan, dat het aan de leden is om Teijlingen te behouden; krachtdadige medewerking is daarom steeds noodzakelijk. Uit het verslag van den penningmeés- ter maakten wij op. dat alle inkomsten die van het vorig jaar overschreden, alzoo re den tot tevredenheid. De penningm. ont ving ^len dank der vergadering. De heer van Veelen merkte op, dat in het finan- tieel verslag een fout staat, t.w. Erato moet zijn Hoppezak, dit in verband met de billijke bediening bij de veteranenwed- strijd. Het keurige jaarverslag van den secre taris vond algemeene instemming. De kas- commissie bracht verslag uit van haar be vinding en constateerde, dat alles in beste orde was. Bestuursverkiezing. Wegens drukke werkzaamheden kan de heer Meiman zijn functie niet langer waarnemen. Aangezien Meiman ook lid der Elftalcommissie was, is de keuze voor een nieuw lid moeilijk. Voorgesteld werd dit punt te verdagen, heb bestuur te machtigen naar een goede candidaat uit te zien en in de volgende vergadering tot benoeming over te gaan. Een ander voorstel gaf als resultaat dat er 3 candidaten genoemd werden, doch daar men van geen der drie wist of zij een eventueele benoeming zouden aanvaarden, werd het eerste voorstel aangenomen. In de kascommissic werden bij meerder heid van stemmen ge-kozen dc heeren Jac. Caspers, P. v. Nobelen en Fr. Homan. Als aanvoerders Werden gekozen, voor het le elftal den heer Jac. Caspers en voor het 2e H. Schoo. Als afgevaardigden naar de Bondsvergadering werd den heer H. Hoo- gervorst ïjenoemd. Nu werden de ingeko men stukken in behandeling genomen. Deze omvatten een uitnoodiging van F. C. Hoo- gerop uit Antwerpen om aldaar een te genbezoek le brengen. Deze uitnoodiging werd door de leden spontaan aanvaard. De datum werd gesteld op 7 September a.s. Besloten werd dat aan deze reis al leen leden van Teijlingen zullen deelne men. Die leden, welke wenschen mee te reizen, moeten zich uiterlijk 15 Juli opge ven. De rondvraag gaf eenige bespreking van ondergeschikt belang, waarna de voorz. de vergadering sloot met gebed. VOORHOUT. Personalia. Mej. J. v. d .Berghe slaag de te Leiden voor het onderwijsexamen. Zij was leerlinge van de Ghr. Kweekschool te Leiden. WASSENAAR. Tegen den weg gesmakt. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van Deyleroord is Woensdagavond een motorrijwiel, be stuurd door den heer Huisman uit den Haag geslipt. Hij en zijn echtgenoote, die op de duo zat, werden tegen den weg ge smakt en bekwamen beide verwondingen. Dr. Baars de la Faille verleende genees kundige hulp, waarna zij per auto huis waarts werden gebracht. Heb motorrijwiel werd ernstig beschadigd. ALPHEN AAN DEN RIJN. Bekroond. Op het gisteren te Soes- terberg gehouden concours behaalde „Klein Hosanna" alhier, in de afdeeling A Kinderkoren een derden prijs met 257 pun ten. Bedevaart naar Brielle. Gisteren vond onder flinke deelname uit het Dekenaat Alphen de jaarlijksche processie plaats naar Brielle. Vingers afgekneld. De pl.m. 19-jarige B. A., werkzaam op de pamienfabriek van de firma van der Kloot-Meijburg, had gis terenmiddag het ongeluk met zijn hand onder een pannenpers te raken, waardoor hem drie vingers bijna- werden afgekneld. Oplichter. Door C. de Gr. in de Corn, de Vlamingstraat werd bij de politie aan gifte gedaan, dat hij Dinsdagavond aan een persoon, zich voorgevende te zijn een monteur van W. den Hertog Azn., een heerenrijwiel heeft uitgeleend, wat door deze tot op heden nog niet is terugbe zorgd. BOSKOOP. Concertavond. Dinsdagavond jl. gaf de muziekvereeniging „Harmonie Excel sior" een concert op het terrein van den heer H. Struve aan de Burgem. Colijn- strat, welke zeer goed geslaagd mag hee- ten. De verschillende nummers welke onder leiding van haren bekwamen directeur den heer H. van der Veld worden uitgevoerd, vielen bij den aanwezigen zeer in den smaak, hetwelk het luide applaus bew^ees, dat telkens in ontvangst mocht -worden genomen. KOUDEKERK. Landstorm. Wegens het vertrek van den heer C. Stuivenberg is in diens plaats tot leider van den plaatselijken Landstorm benoemd, de heer W. A. van den Dool. Hoofd der O. L. School alhier.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6