NED. OOST-INDIE KERKNIEUWS "Tf SPOOR's MOSTERD SPORT Spoor's gestampte Muisjes LUCHTVAART FAILLISSEMENTEN DONDERDAG 3 JULI 1930 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 Veenbrand in Hannover. In het veengebied van de Griendssee Torfstreu A.G. is Dinsdag brand uitgebro ken. Het vuur breidde zich met buiten gewone snelheid uit. zoodat tegen den avond een onafzienbare wlakte van hon derden dagwerken turf in asch gelegd was. Wegens gebrek aan water kon de brand weer niet krachtig optreden. De geheelc mannelijke bevolking van Aschendorf werd, zoodra het berioht van het onheil bekend was, in auto's naar de gevaarlijkste plaatsen vervoerd*. Tegen den avond nam dè kracht van het vuur af, voornamelijk daar de groote turf- hoopen geheel verbrand waren.' Vannacht echter laaiden de vlammen weer op. Snel blusschen zal wel niet mogelijk zijn, daar het vuur op verschillende plaatsen ruim een voet diep in het veen zit. 'Naar schatting is ongeveer 1000 dagwer ken turf verbrand, wat een schade van 50 tot 60.000 mark beteekent. Op welke wjjze de brand ontstond, is aog niet opgehelderd. Een kasteel in brand. Uit Kauffung a.d. Kathbach (Silezië) wordt gemeld: Het groote slot van de fa milie von Sergmann, te Steckel bij Kauf- fung, staat sinds gistermiddag in brand. Het vuur nam in korten tijd zulk een omvang aan, dat aan de brandweer van alle steden uit de omgeving om assisten tie verzocht werd. Ook uit Liegnilz zijn gistermiddag twee treinen met blus- schingsmateriaal naar Kauffung vertrok ken. De toren van het slot is reeds ingestort. Er bestaat alle kans dat het gebouw, waaruit de meubelen gered konden wor den, to den grond toe af brandt. EEN GODSDIENSTPROCES. Vier doodvonnissen. Te AVoronesj is uitspraak gedaan in een proces legen 34 leden van de z.g. Witte- Kruis-Orde, die de verschijning hadden voorspeld van den heiligen Michael, die Kuslancl van de „heerschappij van den anti-christ" zou bevrijden. Vier beklaag den werden ter dood veroordeeld, de ove rigen tót langdurige vrijheidsstraffen. GROOTE PASARBRAND. Een vrouw en een kind het slachtoffer. Aneta seint uit Buitenzorg: Officieel wordt gemeld door den Resident van Ta- panoeli, dat in de onderafdeeling Baroes in den afgeloopen nacht een brand heeft gewoed op de pasar, waarvan de oorzaak onbekend is gebleven. Daarbij zijn een vrouw en een kind verbrand, terwijl oen 30-tal woningen in de asch werden ge legd: De schade bedaagt ongeveer 60 mille. Er is niets verzekerd. Hotel afgebrand. Aineta seint uit Medan: De „Sumatra Post'' meldt, dat Dinsdagnacht hotel Bel védère te Brastagi geheel is uitgebrand. De oorzaak is onbekend. PASTOOR D. F. W. PICH0T. t Gisteravond te ongeveer kwart over ze ven is de zeerecrw. heer D. F. W. Pichot, pastoor der kerk van den H.H. Petrus en Paulus (De Papegaai) in de Kalverstraat te Amsterdam die sinds Dinsdagavond in het Maria-paviljoen aldaar werd verpleegd, daar hij lijdende was aan een maagkwaal, overleden. De overledene is nog den geheelen dag bij kennis geweest en kon tijdig worden voorzien van de laatste H.H. Sacramen ten. De Zeereerw. heer Daniel, Frauciscus, Wilhelmus Pichot werd 20 December 1861 te Delft geboren. Op 15 Augustus 18S6 ont ving hij de H. Priesterwijding. Op 19 Augustus 1886 werd Z.Eerw. be noemd tot kapelaan te Spanbroek, daarna werd hij op 25 Jannuari 1887 assistent te Meije en Zegveld. Op 23 Juli van datzelf de jaar volgde zijn benoeming tot kape laan te Beemster. Hij werd daarop op 5 Juli 1S89 kapelaan in Kralingen en 23 No vember 1892 kapelaan yan O. L. Vr. He melvaart te Gouda. Op 27 Mei 1904 volgde zjjn benoeming tot pastoor te Hellevoetsluis. Ten volle kon pastoor Pichot zijn talenten eerst recht ontplooien in Haarlem, waar hij op 25 September Ï907 door Z. D. H. den Bis schop tot pastoor van de parochie van den H. Joan de Dooper werd benoemd- Daarna kreeg de parochie van Sint Pe trus en Paulus, bijgenaamd „De Papegaai" te Amsterdam n.l. op 25 Mei 1918 dezen ijverigen priester tot herder. Hoezeer de parochianen hun herder waardeerden, bleek bij het -10-jarig pries terfeest, dat pastoor Pichot vier jaar ge leden mocht vieren. Vrijdagavond om half acht zullen in de kerk van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus in de Kalverstraat te Amsterdam de Metten worden gezongen. Zaterdagmorgen om half tien worden de Lauden gezongen, waarna omstreeks tien uur de plechtige H. Müs van Requiem zal worden opgedragen. Te ongeveer 12 uur heeft op het kerkhof St. Barbara aan den Spaamdammerdijk de ter aarde bestelling plaats. (Jftecl.; WATERPOLO DE OEFENWEDSTRIJD VAN HET NED. ZEVENTAL. De tegenpartij wint met 31. Gisteravond had in de zweminrichting „de Ziji"' de aangekondigde waterpolo- oefenwedslrijd plaats tusschen het Ned. Zevental en een Amsterdamsch Zeven tal. De zwemvereeniging „de Zijl" op welker initiatief deze wedstrijd plaats vond, heeft daarmede Avel eer ingelegd. De belang stelling was ondanks den voor Leiden vrij hoogen entréeprijs en ondanks den drei genden regen zeer groot en onder de aan wezigen merkten we o.in. op den burge meester,' mr. A. van de Sande Bakhuyzen en wethouder T. S. Goslinga. Voor den aanvang der wedstrijd sprak de voorzitter van „de Zijl", de heer Fr. v. d. Mark Jr., een kort openingswoord, heette vooral den burgemeester hartelijk welkom en hij hoopte, dat door deze wed strijden een hechtere band tusschen toe schouwers en .gemeentebestuur zou wor den gelegd. De buigemeester dankte hartelijk voor deze woorden en uitte den wensch, dat de ze avond goed zou mogen slagen. Ten slotte deelde spr. mede, dat door het be stuur van „de Zijl" voor de winnende ploeg medailles waren beschikbaar gesteld. Hierna werd eerst het nummer 200 M. snelzwemmen verzwommen ter aanwij zing van een vertegenwoordiger in de lan- denestafetteploeg, die Zondag eveneens in het nummer 2O0 M. tegen België zal uit komen. In deze ploeg zijn reeds opgeno men v. Essen, de Haas en v. Voorst. Be halve de Haas verschenen nu aan den start Brinks (Dolfijn) en Braam (H.P.C.). De uitslag van de wedstrijd was: 1. de Haas in 2 min 34 sec., 2. Brinks in 2 min. 37 1/5 sec-, 3. Braam in 2 min. 40 sec. Brinks werd dus de nieuwe candidaat. Afgewacht moest echter worden welken tijd Diekema, die gisteravond in Groningen zwom, zou ma ken. Daarna kwamen, onder leiding van den oud-internationaal A. Slop, de volgende zeventallen in het water. Ned. zevental: A. v. Olst (IJ) J. Elzïnga F. Kuiper B. Carton (L.Z.C.) (Dolfijn) (DJ.K.) J. Buys J. H. de Haas Jac. Kohier (L.Z.C.) (ZIAN) (LJ) Plantinga J. de la Court P. v. d. Velden (D.J.K.) (L.Z.C.) (Dolfijn) J. Zegger J. J. Kohier Braam (D.J.K.) (IJ) (H.P.C.) Mousset (IJ) A'damsch zevental. Wegens verhindering van enkele spe lers in het Amsterdamsche zevental vulden de la Court en Braam de opengevallen plaatsen, aan. Als begonnen wordt is de eerste uit worp voor de Amsterdammers en onmid dellijk trekken zij reeds ten aanval, doch de bal wordt tegen de zijlat geschoten. Onmiddellijk komen de Amsterdammers echter terug en Plantinga schiet naast. Dan volgt de eerste aanval der nationalen, maar een goed schot van Buys belandt in handen van Mousset. Even later schiet de Haas over het doel en dan denken we Elzinga het eerste doelpunt te zien ma ken als hij fraai opzwemt tot op een 6-tal Meters voor het doel, maar Mousset heeft zich goed opgesteld en hij keort het harde sohot. Beter doet Jan Buys het echter, want ongeveer vanuit het middenveld geeft hij het Ned. Zevental de leiding (1—0). Dan komen de nationalen nog wat sterker op zetten en Mousset krijgt het hard te ver antwoorden, Als dan uit een vrijen worp voor A'dara goed wordt opgezwommen krijgt de la Court den bal in vrije positie, hij zwemt nog iets door en lost een hard schot. Jan Buys, die juist voor het doel ligt wil den bal keeren, maar dit mislukt en hij doet den bal van richting veranderen, zoo dat v. Olst misgreep en de stand gelijk was (11). Na een hard en ver schot van Elzinga juist op de punt van het doel komt de rust. Na de hervatting waren de Amster dammers veel sterker. Het vlotte over het algemeen slecht bij de nationalen. Reeds spoedig wist de la Court voor de tweede maal te scoren met een hard schot van de zijlijn, waarbij de bal onder de handen van v. Olst door in het doel verdween. Dit schot was alleszins houdbaar (12). Aan val op aanval wordt van beide zijden on dernomen, maar slechts v. ,d. Velden heeft nog succes, zoodat de stand 13 wordt. De Haas verknoeit dan kort voor doel een mooie kans, Elzinga schiet nog eens naast en onveranderd kwam ten slotte het einde. Na afloop van den wedstrijd werd het Nederlandsch zevental definitief als volgt samengesteld: C. H. Mousset (D.J.K.) J. Elzinga F. Kuiper J. J. Kohier (L.Z.C.) (Dolfijn) (IJ) J. Buys P. v. d. Velden Jr. Jac. Köhler (L.Z.C.) (Dolfijn) (IJ) 'Als reserves werden aangewezen: Doel: A. v. Olst (IJ). Achter: B. F. Carton (D.J.K.) Voor: J. H. de Haas (ZIAN1). Het Belgisch zevental. Naar wij vernemen is het. Belgisch wa- terpolozevental, dat op Zondag 6 Jüli te gen het Nederlandsch zevental zal uitko men, als volgt samengesteld: Doel: J. Tensen. Achter: R. Bauwens en H. Stoelen. Mid: G. Blitz. Voor: H. de Pauw, B. Coppieters en L. van Gheen. Voorts zijn de volgende heeren bij de zwemploeg ingedeeldJ. Plctincx en Rene de Raeve. De 4 x 200 Meter vrije slag esta fetteploeg is als volgt, samengesteld: Em. Tienboudt, P. Coppieters, G. Blitz en J. Guillini. Reserve de heer G. L. Blitz. De Belgische zwemploegen arriveeren Zaterdagavond ongeveer 10 uur in de hoofdstad en logeren in Hotel Neuf. VOETBAL R. K. SPORTVEREENIGING „LEIDEN". De jaarvergadering. Gisteravond hield bovengenoemde ver- eeniging haar jaarvergadering in het ge bouw van den R. K. Volksbond. Te oirca half negen open de Voorzitter, de heer A. Meershoek op de gebuikelijke wijze, heet allen welkom, in het bijzonder Rector Groot. Ondanks de warmte waren nog zeer velen ter vergadering gekomen, voor deze daad bracht de voorzitter dank. Ver volgens gaf hij in zijn openingswoord een beknopt overzicht van hetgeen door „Lei den" in het afgeloopen jaar is gepresteerd en bracht dank aan allen die het Bestuur hadden bijgestaan. Den 2en secretaris werd daarna verzocht de notulen te lezen welke onveranderd werden goedgekeurd. Eveneens werd door denzelfden functiona ris een goed verzorgd jaarverslag uitge bracht waarin het wel en wee der vereeni- ging de revue passeerde. Een hartelijk applaus beloonde hem daarvoor. Uit- het jaarverslag van den penning meester bleek dat liet de vereeniging „Lei den" goed gaat. Een batig saldo van pl.m. 70— kon geboekt worden. Ook dit ver slag had de volle aandacht en mocht de goedkeuring der vergadering verwerven. De voorzitter was de tolk van de verga dering toen hij beide heeren dank bracht voor de verslagen uitgebracht, waardoor allen een volledig overzicht hebben ge kregen van de stand van zaken. Aan de kascommissie werd hierna ver- zqcht verslag uit te brengen van haar be vindingen, doch bij monde van den heer A. Meijs werd daarvoor een maand uit stel verzocht daar dè commissie nog niet geheel daarmede gereed was; Thans kwam aan de orde de Bestuurs- vèrkiëzing. Tn de eerste plaats werd over gegaan tot verkiezing van een voorzitter. Met meerderheid van stemmen werd Bij eerste stemming gekozen de heer A. Meershoek welke zijn herbenoeming aan nam. In de bestuursvacatures, ontstaan door het bedanken van de heeren Reniers en F. Hakkaart, werden daarna gekozen verklaard de heeren Joh. H. de Brouwer en H. van Teijlingen, waarna beide hee ren met een woord van dank voor het ver trouwen in hen gesteld, hun functies aan namen. De voorzitter bracht hierna een woord van dank aan de scheidende func tionarissen voor hetgeen zij in het belang van de vereeniging „Leiden" hadden ver richt. De elftalcommissie werden na enkele stemmingen als volgt samengesteld: A. Meijs, Jac. Janson, H. van Haasteren, W. Goddijn en S. v. d. Klauw. Allen namen hun' benoeming aan. Voor de terrein commissie werden de volgende heeren benoemd: B. Alberts, B. Goddijn en J. Hensing. Ook deze heeren verklaarden zich bereid hun functie te aanvaarden. Bij punt mededeelingen besprak de voorzitter in de eerste plaats de verzor ging van terrein en het aanwezige mate riaal. Hij drukte allen op het hart daar aan de meeste zorg te besteden. Dan wees hij op het feit dat 20 Juli a.s. de Bondsver gadering van den D. H. V. B. in Leiden gehouden wordt en spoorde allen aan daar eens een kijkje te gaan nemen. Betreffende het boekjaar van de vereeniging „Leiden" werd medegedeeld dat men gemeend heeft dit te moeten wijzigen. Het zal thans loo- pen van 1 Aug. tot en met 31 Juli. Over de Medische Sportkeuring zeide spreker dat lang nog niet allen hadden voldaan aan het verzoek van het bestuur om zich te laten keuren, thans kan het nog wel vrijwillig geschieden, maar als geen meer deren daartoe overgaan zal 't Bestuur zich genoodzaakt zien dit verplichtend te stel len. Alles wordt voor kennisgeving aange nomen. Bij de rondvraag kwamen de tongen los en menige vraag werd gesteld. Allen wer den echter naar genoegen door den voor zitter van antwoord gediend. Ook de adviseur, Rector Groot, sprak nog eenige woorden. Hij drukte zijn ver wondering uit over het feit dat zóó weinig jongelui van 1417 jaar lid waren van de vereeniging „Leiden". Hij wilde dit hior even aantippen omdat het volgens hem onbegrijpelijk was dat in Roomsch Leiden zoo weinig jongens waren die de sport wilden beoefenen. Men dient paraat, te zijn en stappen te doen om dezen toestand te veranderen, waarop hij ten zeerste aan drong. Ook bracht spreker in herinnering het verlangen van den Bisschop, dat onze jon gens van het oogenblik af dat zij de school verlaten lid dienen te zijn van de Congre gatie in hunne parochie. Heb Bestuur werd verzocht daarop toe te zien en te zorgen dat zulks het geval zij. Na de aanwezige jongelui daartoe aangespoord te hebben besloot spreker. De voorzitter sprak daarna het slot woord, bracht dank aan Rector Groot voor al hetgeen hij voor de R. K. S. V. „Leiden" in het afgeloopen jaar had verricht en deed een beroep op alle leden om in het komende jaar hun beste krachten te ge ven aan „Leiden" opdat zij daardoor mede helpen groot maken hun vereeniging welke dan zeker een eereplaats zal innemen in de rij van R. K. Sportvereenigingen. Hier na sluiting met den Chr. groet. HET INTERNATIONAAL T0URN00I TE GENEVE. Go Ahead geslagen met 4—0. Woensdag was het de vijfde dag van het Internationaal Voetbaltournooi te Genève. Onze Nederlandscho vertegenwoordigster Go Ahead van Deventer, kwam voor het eerst uit, en wel tegen de sterke Italiaan- sche club Bolongna. De laatste had nog Zondag haar laatsten competitiewedstrijd gespeeld om het landelijk kampioenschap, n.l. tegen Roma, welke wedstrijd gewon nen werd met 31. Bologna is echter geen Italiaansche kampioen, j.l. Zondag is na een spannende competitie Ambrosiana de hoogste titel ten deel gevallen. Voor ongeveer 10.000 toeschouwers vond de ontmoeting plaats. Scheidsrechter was de heer Rous (Engeland). Het veld was best en het weer hield zich uitstekend. In de eerste helft kon niet bepaald gesproken worden van een overwicht van een der ploegen. Wel wa ren de Italianen iets meer in den aanval, doch Leo Halle verdeigde zijn doel op uit nemende wijze en voorkwam doelpunten. De Deventenaren speelden technisch een vrij hoogstaand spel en deden geenszins onder voor de Italianen. Voor het Italiaan- C^aa/q geraspte OpOUr oZw*tsersche Kaas (Reel.) sche doel, waar Gianni zijn heiligdom met talent stond te verdedigen, vlotte het ech ter niet zoo goed, en hoe spil Halle zijn voorhoedespelers ook aan het werk zette,, het mocht niet baten en met blanken stand kon worden gedraaid. Go Ahead had in de eerste helft zeer zeker een voorsprong kunnen verkrijgen, als het aanvalsquintet de goede richting der schoten had. gevonden, dit onderdeel liet nog al wat te wenschen over. De tweede helft werd ingezet met een serie aanvallen der Bologneezen. Het sa menspel vlotte hier nu beter dan in de eerste helft en na vijf minuten spelen gaf iüidvoor Maini zijn club de leiding. Onge veer een half uur lang gaat het spel meer verdeeld op, beide voorhoeden krijgen nog kansen. Hoe Jan Halle ook zwoegt, zijn voorhoede weet niet van de openingen te profiteeren. Na 32 minuten spelen ver groot Reguzzoni de score tot 2—0 en slechts 2 minuten later is het al 3—0, als uit een vrijen schip Maini inschiet en keeper Hal le tevergeefs het leder tracht te houden. Vier minuten voor het einde breekt Reguz zoni door en voor de vierde maal ligt het leder achter Halle. Met een 40 stand voor Bologna, komt dan het einde. Bij de Deventenaren vonden wij keeper Halle, zijn broer Jan Halle, spil en links buiten De Bries de besten, bij de Italianen vielen doelman Gianni, de back Gasperri en de spil Ardissone het meest op. Ook midvoor Maini speelde goed. Als tweede wedstrijd speelde de First Vienna (Weenen) tegen Spielverein Fürth (Duitschland). Ook ditmaal waren de Oos tenrijkers hun tegenstanders verre de baas, de rust ging in met 41 stand, het einde kwam met een 71 overwinning voor de Vienna. Vandaag, Donderdag, wordt gespcr Sla via tegen Irun (Spanje) cn Go Ahead (Deventer) tegen Ujpest (Boedapest). Een Nederlandsche en een Hongaarsche ploegen tegen^ elaar, hopelijk dat vernieuw de kennismaking beter voor Nederland zal afloopen. LAWN-TENNIS INTERNATIONAAL T0URN00I TE WIMBLEDON. Frl. Aussem moet opgeven. Woensdag werd de halve eindstrijd ge speeld in het dames enkelspel tusschen Miss Ryan (Vereenigde Staten) en Frl. Aussem (Duitschland). Toen de stand 6—2 0—6 44 was, viel Frl. Aussem plotseling flauw, waardoor de ontmoeting niet kon worden voortgezet. Frl. Aussem moest worden weggedra gen. Miss Ryan werd tot winnares ver klaard en komt dus in de finale. ATHLETIEK Den Haag—Leiden voor dames. Gisteravond werd op de sintelhaan van het Clubhuis te Werve te Rijswijk een ontmoeting gehouden tusschen de dames- ploegen van. den Haagschen en Leidschen Athletiekkring, waarbij de Haagsche Kring in verband met de sterkte van de Leidsche ploeg met een B-team uitkwam. Helaas, aldus schrijft het „Vad." ver leende Brunhilde geen medewerking bij de samenstelling van de ploeg uit de Sleutel stad, zoodat wij de prestaties van mej. M. Briejer op de 100 M. en vooral bij het ver springen moesten missen, hetgeen dus een belangrijke handicap voor het Leidsche team beteekende. De prestatie verhieven zich niet boven het middelmatige, wat gezien de B-ploeg van Den Haag geen verwondering baart. Moeten wij toch eenige namen van uit blinkers noemen dan denken wij aan de dames Lies Aengenendt, Henny Leeksma en Hans Kips. De H. A. K.-vertegenwoordïgsters won nen tenslotte met 69 tegen 42 punten van haar Leidsche spor^zusjes. Dc volledige pitslagen waren: 100 M.: 1. mej. Kips, Den Haag, 13.6 sec.; 2. mej. Kloosterhuis, Den Haag; 3. mej. Kuster, Leiden; 4. mej. Bremmer, Leiden; 5. mej. Backer, Leiden; 6. mej. Schous, Den Haag. 4 maal 100 M. estafette: 1. H. A. K. 56 sec.; 2. L. A. K. 56.5 sec. Speerwerpen: 1. mej. Lceksina, Den Haag, 29.20 M.; 2. mej. Buddingh, Den Haag, 25.25 M.; 3. mej. Schous, Den Haag 21.72 M.; 4. mej. Bremmer, Leiden, 21.42 M.; 5. Mej. B. Hoogendoorn, Leiden, 19.21 M.; 6. mej. Kellenaars, Leiden, 16.84 M. Discuswerpen: 1. mej. Leeksma, Den Haag, 25.91 M.; 2. mej. B. Hoogendoorn, Leiden, 20.84 M.; 3. mej. Backer, Leiden, 20.08 M.; 4. mej. Langeraad, Den Haag, 19.61 M.; 5. mej. Voege, Den Haag, 19.37 M.; 6. mej. G. Hoogendoorn, Leiden, 19.12 Meter. Hoogspringen: 1. mej. Kips, Den Haag, 1.34 M.; 2. mej. Leeksma, Den Haag, 1.34 M. (na loting); 3. mej. Hoogendoorn, Lei den 1.29 M., 4. mej. Backer Leiden, 1.29 M. (na loting); 5. mej. Bremmer, Leiden, l."24 M.; 6. mej. Schous, Den Haag, 1.14 M. Verspringen: 1. mej. Aengenendt, Den Haag, 4.74 M.; 2. mej. Kips, Den Haag, 4.48 M.; 3. mej. Kloosterhuis, Den Haag 4.32 M.; 4. mej. Kellenaars, Leiden, 4.22 M.; 5. mej. Bremmer, Leiden, 3.97 M.; 6. mej. Kuster, Leiden, 3.75 M. WIELRENNEN Stadion Wielerbaan. Hedenavond achtuur worden op de Sta dion baan zeer belangrijke wielerwedstrij den gehouden. Het eerste hoofdnummer bevat een in ternationalen wedstrijd achter groote mo toren over 3 x 25 K.M., waaraan wordt deelgenomen door: Lacquehaye (Frank rijk), Urago (Frankrijk), Benoit (België) en de Hollanders Blekemolen (achter Léon Didier), Leddy en Schlebaum. Het tweede hoofdmunmer bestaat uit een Internationale Sprintmatcli tusschen Moeskops (Holland), Piani (Italië), Engel (Duitschland) en Meyer (Holland). Deze sprintmatch wordt verreden in 4 man ches a trois en 1 manche a quatre. Het program bevat bovendien nog een wed strijd voor Amateurs en een wedstrijd op tripiets voor Profesionals. De Tour de France. Gisterochtend is de Tour de France be- du Faubourg Montmartre voor de bureaux van het Fransohe Sportblad l'Auto, dat den rit organiseert en reden daarna in optocht door Parijs naar le Visinet, de westelijke voorstad van waar om negen uur het vertrek plaats had. Honderd ren ners, waarvan veertig eerste klasse-rijders benevens zestig z.g. touristes routiers startten voor de eerste etappe Parijs— Caen (203 km.). De eerste etappe van Parijs naar Caen (203) die op de wielerbaan aldaar eindig de werd gewonnen door Charles Pelissier in 6 uur 36 min. 1 sec., 2. Binda. Vervolgens een peleton van dertig renners. De wereldkampioen in Nederland. In September zal de wereldkampioen B Springer een tournee maken door Frank rijk, België en Nederland, tot het geven van simultaan-séances, het spelen van blindpartijen enz. FOKKER MOCHT NIET VLIEGEN. Vijfhonderd dollar boete. Anthony Fokker is gisteren op het Roo- sevelt-vliegveld te New York gearresteerd wegens het maken van vliegtoeren. Bij het verhoor door den regeeringsin- specteur verklaarde. Fokker, niet in het bezit te zijn van het officieele piloten-dv ploma. Hij had een bezoek gebracht aan het vliegveld om getuige te zijn van het vertrek van de „Southern Cross", maar- was zóó enthousiast geworden over het vliegen van de zwaar belaste machine, dat hij in een klein sportvliegtuig sprong en opsteeg. Bij zijn landing werd hij opgewacht door beambten, die hem arresteerden. Nader wordt gemeld, dat het Departe ment van Handel aan Antony Fokker een boete opgelegd heeft van 500 dollar, omdat hij zonder vliegvergunning gevlogen had. Nadat hij de boete betaald had, heeft Fokker zich onderworpen aan de medische en teohnische vliegproeven, welke hij bei de doorstond, waarna hem een vliegver gunning werd uitgereikt. Hoewel Fokker al 20 jaar vliegt, heeft hij, naar gezegd wordt, nog nooit een vliegvergunning ge had. Uitgesproken: B. H. van den Heuvel, boekhandelaar te Voorschoten; cur. mr. J. J. L. Temminck, te Voorschoten. D. Th. Nederlof, sigarenwinkelier, han delende onder den firmanaam S. Lange- veld te Leiden; cur, mr. J. H. Rambon- net, te Leiden. A. van Haarlem, reiziger te Leiden, Garenmarkt 7. cur. mr. H. W. J. A. Aver- beck te Leiden. J. Hoogendoorn, aannemer te Leider dorp, aan de Doesbrug; cur. mr. C. J. Goudsmit te Leiden.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10