BUITENL. BERICHTEN KERKNIEUWS BINNENLAND SPORT DINSDAG 1 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURAUT ONGELUKKEN. TREINRAMP BIJ LENINGRAD. 23 reizigers gedood. Een van Irkoetsk komende passagiers- trein is dicht bij Leningrad ten gevolge van een verkeerden wisselstand ontspoord. De locomotief alsmede verscheiden wagens werden volkomen vernield. Drie en twintig personen zijn bij het ongeluk om het leven gekomen, terwijl 28 werden gewond. Drie menschen door trein overreden. De D-trein Weenen-Bocdapest heeft Zondag op het traject Eaab-Boedapest drie slachtoffers geëischt, terwijl een vier de levensgevaarlijk gewond werd. Op een station kwam een zoontje van den baanwachter onder den trein en was onmiddellijk dood. De moeder, die het ongeluk zag aanko men en het kind nog wilde wegtrekken, werd eveneens gegrepen en levensgevaar lijk gewond. Op een ander station wierp een man zich voor den trein en werd gedood. Ten slotte werd een vijftienjarige scho lier eveneens overreden en gedood. Ongelukken bij de rnotorwedstrijden te Keulen. De rnotorwedstrijden om den grooten prijs van Duitschland, die Zondag op den ürburgring te Keulen gehouden werden, hadden een ontzaggelijk aantal aulojno- bielen en motorrijwielen naar den N'ür- burgring gebracht, zoodat de drukte af en too werkelijk angstwekkend was. Er re den niet 2, doch soms wel 5 6 auto's en motorrijwielen naast elkaar. Dat ongelukken niet zouden uitblijven was te voorzien, doch het aantal is toch nog beperkt gebleven. Bij Godorf kwam een motorrijwiel met een auto in botsing, waarbij de bestuurder van het motorrijwiel en zijn begeleider op slag gedood werden. Bij een ander ongeluk kwamen even eens 2 Dersonen om het leven, terwijl nog een autobestuurder bij een botsing gewond werd en met dij- en armbreuken in een ziekenhuis opgenomen moest worden. Groote brand te Moskou. In het bureau voor arbeidszaken te Moskou brak Zondag een groote brand uit, die de hoofdzaal verwoestte. De muren stortten in. De aanwezigen konden-zich echter nog bijtijds in veiligheid brengen. Typhusepidemie in het Land van Waas. In het Land van Waas, te Sint-Nikolaas en omstreken, heerscht op dit oogenblik een ware typhusepidemie. In de Stad St. Nikolaas is het aantal gevallen, waaronder verscheidene met doodelijken afloop, vrij groot. Strenge maatregelen zijn getroffen ten einde verdere besmetting te voorko men. Een proces met de Sovjet-regeering. Door de handelsrechtbank van Verviers is, naar de Brusselsche correspondent van het „Hbld." meldt, een merkwaardig pro ces behandeld van de Sovjetregeering te gen een firma in deze stad, dat nog niet is geëindigd, maar waarvan de afloop door iedereen, die met Busland handel drijft, met groote belangstelling wordt gevolgd. De Russische regeering had n.l. door tusschenkomst van haar Parijsch handels- bureau een bestelling geplaatst bij de fir ma, voor een bedrag van anderhalf mil- lioen francs. Het contract werd gesloten na ontvangst, door de Sovjets, van mon sters, en de prijs werd vooraf betaald. Maar bij de ontvangst bleek dat de leve ring niet met de monsters overeenstemde en de zending werd dan ook terugge stuurd. Nu eischt de Sovjetregeering te rugbetaling van de anderhalf millioen. De firma liet voor do rechtbank pleiten dat, de eisch van de regeering te Mos kou niet ontvankelijk moest worden ver klaard daar zij niet de jure is erkend dooi de Belgische regeering, en bijgevolg ook niet de bescherming van de Belgische wet ten kon inroepen. De verdediger diende dan ook besluiten in om den eisch onont vankelijk te verklaren. De raadsman van de Sovjets verdedig de het standpunt dat de firma tegen eigen bate een bestaanden toestand wil exploi- teeren, maar dat zulks moreel onverdedig baar is. Indien de Sovjet-regeering niet is erkend dan zijn de handelsbetrekkingen met het Parijsche bureau van de Sovjet toch algemeen bekend en aangenomen, zoo dat de eisch tot terugbetaling van de an- dqrhalf millioen francs wel ontvankelijk moet worden verklaard. De rechtbank heeft Zaterdag over de besluiten uitspraak gedaan en heeft n.l. de Sovjetregeering gelijk gegeven, door haar actie ontvankelijk te verklaren. De raadsman van de firma heeft echter onmiddellijk hooger beroep aangeteekend 'egen de uitspraak. Een vreemdsoortige staking. Ongeveer duizend mijnwerkers van de kolenmijn Silverwood bij Rotherham heb ben Vrijdag om een zonderlinge reden liet werk neergelegd. De directie had hun me degedeeld dat do mijn Zondag en Maan dag gesloten zou zijn en daarop richtten de werklieden tot haar het ve-zoek om ook Dinsdag het bedrijf stil te zetten, zoodat zij op steungeld wegens werkloosheid aan spraak lcondfen maken. De mijneigenaar weigerde dit verzoek :i de mijnwerkers zijn toen naar huis ge- n en voerden geen slag uit. v tfi'-i in het .geheel „niet meer Incident in een Belgisch gemengd regiment. De correspondent van de „N. R. Crt." meldt: Bij het 2e regiment infanterie te Gent, dat, op twee compagnies na, geheel uit Vlaamsche miliciens is samengesteld, is het, tijdens een corvée, in do kazerne, tusschen een Vlaamsche en een niet-Vlaam- sche compagnie van verfranschte Vlamin gen en Walen tot een incident gekomen. Na een vrij heftige woordenwisseling hie ven de Walen en franskiljons de Marseil laise aan, terwijl de Vlaamsche soldaten, van him kant, de Vlaamsche Leeuw zon gen. De tiisschenkomsl van enkele meerde ren maakte aan dri incident een einde. Door den kolonel is nu het zingen van alle liederen t.en strengste verboden, door welk verbod de Vlaamsche miliciens zich echter niet gebonden achten daar het, in strijd met de militaire taalwet( welke, in dit regiment evenals in de meeste ande re, met de voeten wordt getreden, alleen in de Fransche taal werd uitgevaardigd en dus, ingevolge de verklaringen van den minister van landsverdediging zelf, niet beschouwd kan worden als zijnde eveneens gericht tot de Vlamingen. Telefoonstoririg te Parijs. Door een kortsluiting in de telefooncen trale Odeon in het Quartier Latin tc Pa rijs, waren Zondagochtend ongeveer 2500 aansluitingen gestoord. Men hoopte den dienst in ongeveer 4S uur in vollen omvang te kunnen hervat ten. Een honderdjarige op haar verjaardag gestorven. De weduwe Frances Cutter te Langrove, in Herefordshire, kreeg op haar honderd sten verjaardag een telegram van den ko ning en de koningin waarin stond: „Hunne Majesteiten zijn overtuigd dat gij een ge lukkige dag zult doorbrengen met vele vrienden in uw geboorteplaats waar gij zoo lang hebt geleefd." Nadat zij dit telegram had ontvangen, deelde zij aan haar familie mede, dat zij wenschte te sterven. De honderdjarige bracht inderdaad, een gelukkige dag door. Voor haar stonden twee taarten met honderd brandende kaar sen. Aan het einde van den dag zeide de oude dame aan haar 80-jarige dochter me vrouw Bendon, dat zij voelde dat haar dood nabij was. Zij bad voor den koning en de koningin en nam afscheid van haar familie, die zich om haar bed verzameld had en gaf half bewusteloos den geest. Oud-leerlingen der Jezuieten. De diplomatieke vertegenwoordigers van Egypte te Londen, Parijs en Rome zijn alle drie oud-leerlingen der Jezuieten. Zoo wel Sesostris Sidarius Bey, als Mohammed Fakhry Pascha en Sadek Wahba Pascha zijn Mohammedanen. Op een groot feest maal van de oud-leerlingen der Jezuieten te Cairo, waaraan 300 personen deelna men, werd dit interessante feit meege deeld. Ook de opper-ceremoniemeester van den koning genoot zijn opleiding en intel- lectueele vorming aan de Bchool der Pa ters Jezuieten. De Egyptische gezant in Parijs, die ook aan dit feestmaal deelnam, verklaarde in zijn tafelrede dat hij bij zijn reis door Spanje uit dankbaarheid een bezoek gebracht had aan het kasteel van Loyola. Tijdens zijn verblijf in Rome had hij ook zijn opwachting gemaakt bij den Generaal der Jezuieten. PASTOOR TH. C. A. STAM t In een ziekenhuis te Amsterdam is over leden de zeereerw. heer Th. C. A. Stam, pastoor te Ouderkerk aan den Amstel. Theodorus Cornelius Stam werd gebo ren te Amsterdam 20 Januari 1868 en pries ter gewijd 15 Augustus 1893. Hij was achtereenvolgens kapelaan te Limmen, Rotterdam (H.H. Martelaren van Gorcum), Amsterdam (H. Catkarina), Zwa-ag en Boskoop. Hij werd pastoor te Middelharnds 12 Juni 1909 en te Ouderkerk aan den Am- stel 7 April 1917. 0. L. VR. TER NOOD. Op 9 Juli den Octaafdag van het titol- feest van de Genade-Kapel op Runxputte, zal Z.D.H. Mgr. J. D. J. Aengenent de nieuwgebouwde Genadekapel op Runx putte consacreeren. Om 10 uur zal Z D. H. in de groote be devaartskerk een Pontificale H. Mis op dragen, terwijl aan het pas geconsacreerde altaar in de Genade-Kapel een H. Mis zal worden opgedragen door den Zeereerw. heer prof. W. Nolet van Warmond. Des middags zal in een luisterrijke pro cessie door Z. D. H. den Bisschop het Ge nade-beeld van de bedevaartskerk naar de nieuwe Genade-Kapel worden overge bracht. Benoemingen. In het Aartsbisdom. Z.D.H. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor te Vilsteren den WelEerw. heer H. W. P. Eijsink en tot pas- r G. A. J. R. K. STATEN KI ES KR ING GOUDA. Zaterdag 19 Juli tc half 3 vergaderen de afgevaardigden van dezen kiestring to Gouda. 0.a. zal een spreker van ïuam be handelen: De (nieuwe) financieele verhou ding tusschen Rijk en Gemeente. Daarom woden ook alle R. K. raadsleden uit dc (36) plaatselijke kiesvereenigingen tot bij woning van deze vergadering uitgenoo- digd. Het bestuur rekent op aller opkomst. Het vertrouwt, dat Jieeren (dames) afge vaardigden dien middag voor deze ver gadering „open" houden. R. K. BOUWVAK ARBEIDERSBOND „ST. JOZEF". Jeugddag te Nijmegen Zaterdag werd te Nijmegen de Jeugddag gehouden van den R. K. Bouwrakarbeids- bond „St. Jozef". Uit alle deelen van het land waren 1500 jongens naar Nijmegen gekomen, ter deelname aan deze demon stratie. Zaterdagavond was de reünie inge zet met een feestavond voor de ouders in „Unitas". In zijn openingsrede zeidf voorzitter Andriessen o.a. omtrent de actie der R. K. steenzetters het volgende: Het zal wel niemand verwonderen, wan neer ik, alvorens mijn eigenlijk openings woord te spreken, een enkel woord zeg over het communistisch schandaal te Am sterdam; de overrompeling op Dinsdag morgen 24 Juni van een handje vol katho lieke steenzetters, leden van onzen bond, door een 3 a 400 communisten. Deze onverlaten, blijkbaar vol haat ge goten door hun leiders, hebben op dc er gerlijkste wijze hun bedoelingen bloot ge geven en daardoor getoond een gevaar tc zijn voor een geordende samenleving. Onze Katholieke pers heeft breedvoerig do bijzonderheden van dezen formeelen veldslag belicht, zoodat ik daarover niet meer zal spreken. Wel zeg ik onze organen oprechten dank voor hetgeen zij in dit, in wezen zoo belangrijke conflict, deden. Mijn woord zij intusschen een woord van fel protest tegen het uitjouwen, slaan, stompen, steenigen, en beschieten onzer steenzetters door hunne aanvallers. Van fel protest tegen de lasterlijke aan tijgingen, als zouden priesters onderkrui pers werven en onze groep onder den prijs inschrijven. Het eene geval, royaal erkend in bespre kingen, toen men bij hcrbcrckening tot deze conclusie kwam, mag niet leiden tot een algemeene beschuldiging. Bovendien gevraagd naar den prijs van E. M. O. S. werd hiervan geen inzage gegeven. Moet hier niet klemmend de vraag rij zen, dat voor deze volbloed revolutionairen een vermeende tariefontduiking zwaarder weegt dan een menschenleven? Mijn woord zij tevens een woord van hulde aan die handvol kerels, die in deze worsteling geen kamp geven en blijven vechten voor bun organisatie en hun brood. Dat zij mogen overwinnen, het is niet alléén mijn harteweusch, maar eveneens van de 25000 leden van onzen bond en van de 160.000 aangeslotenen in ons R. K. Werkliedenverbond. Van den steun en de sympathie dezer duizenden kunnen zij zich overtuigd houden. Er zit aan dezen strijd nog een anderen kant. Het is voor onzen bond van belang te weten of het hoofdbestuur van de Lande lijke Federatie van Bouwvakarbeiders, waarbij de revolutionaire steenzettersgroep E. M. O. S. aangesloten is, het met dezen strijd en de wijze waarop hij wordt ge voerd, eens is. Mocht dat het geval zijn, dan zal ons bondsbestuur ernstig moeten overwegen, welke consequenties daaraan, ten aanzien van de samenwerking met dezen bond, verbonden zijn. Het socialistisch dagblad het „Volk", dat onze steenzetters eveneens beschul digt, zal goed doen waar te maken, wat het meende te moeten schrijven, waarbij wij het willen herinneren aan do protes ten die het de wereld inslingerde, toen partijgenooten in Rusland werden ge knecht. Laat het bedenken dat, wat onzen leden thans geschiedt, ook socialisten zal gebeuren, wanneer lieden van het E. M. O. S.-gehalte de overhand zouden weten te verkrijgen. Bondsvergadering. Zodagochtend werd in de kerk van O. L. Vr. Geboorte een H. Mis opgedragen door den Bondsadviseur, kapelaan van Leeuwen. Bijna alle aanwezigen naderden ter Heilige Tafel. Om negen uur werd de Bondsvergade ring goepend door den heer Andriessen, die verwelkomde dc heeren Smit, van den Chr. Bouwvakarbeidersbond, Vas en Oottijn, afgevaardigden van den Belgi schen Bond, Lubbers van den Steenfa brieksarbeidersbond. Een telegram van hulde werd gezonden aan Monseigneur Jansen, Aartsbisschop van Utrecht. Do jaarverslagen werden goedgekeurd. Bij de behandeling van de verschillende Bondsvoorstellen werd besproken de ge dachte om een Commissie te benoemen, teneinde te onderzoeken de mogelijkheid, dat leden tijdens den duur hunner werk loosheid verzekerd blijven tegen ziekte, en uit den Bonds- of werkeloozenkas de pre mie te betalen krachtmens de Ziektewet verschuldigd. Het Bondsbestuur is bereid maatrege? len te nemen, die e- toe kunnen leiden, dat werklooze leden tegen ziekte verzekerd blijven. Een Commissie van deskundigen zal be noemd worden. Op de Bondsvergadering zal besproken worden het voorstel om een extra week contributie te voteeren voor den bouw van het nieuwe sanatorium van Herwonnen De Verbondsvoorzitter, de heer de Bruijn, wees er met- genoegen op, dat do bouwvakarbeidersbond thans ruim 25000 leden telt en keurde af do terrorisatio van de' Communistische .steenzetters in Am sterdam tegenover de Katholieken, die hun beginsel willen hooghouden. Spreker bracht naar voren dc motie- Heerlen en vroeg of de strijd tegen het Mammonisme niet openlijk moet gestreden worden. Spr. eindigde zijn toespraak met zijn beste wenscheu voor de R. K. vakbe weging. De Duitsche en Belgische afge vaardigden brachten de groeten van hun buitenlandsche vrienden. Jeugddemonstratie. Na de Bondsvergadering werd de groote Jeugddemonstratie gehouden in de groote zaal der „Vereeniging", welke tot in allo hoeken bezet was. Vijftig vaandels pronk ten op het podium. Onder de aanwezigen werden opgemerkt Rector dc Groot, voor zitter van de Interdiocesane Jeugdcommis sie, Rector Mommcrsteeg, aalmoezenier van den Arbeid en dc hoer A. C. de Bruijn, voorzitter van het Algemeen R. K. Werk liedenverbond. De Bondsadviseur, kapelaan van Leeu wen, opende de jeugdvergadering en wees er op, hoe in 1927 in den Haag dc eerste Vakjeugdbeweging tot stand kwam. Ver volgens werd het woord gevoerd door pa ter Vrijmoed O.F.M. en den heer Andries sen. Beide wezen op dc groote beteekenis van den huidigen socialen strijd, waarin 't Katholieke element sterk naar voren moet komen en waarvoor in de toekomst gere kend moot worden op onze jeugd, die wij in onze eigen organisaties moeten vormen tot kloeke mannen van de daad, die in staat zijn om later de leiding van dc oude ren te kunnen overnemen in een recht vaardigen strijd tot betere maatschappe lijke toestanden in den geest van dc En cycliek Reruni Novarum. Do geestelijke adviseur sloot de verga dering. De penningmeester van het R. K. Werkliedenverbond. Naar de „Volkskrant" vernoemt, heeft onze vriend Kolkman, penningmeester van het R. K. Werkliedenverbond en direc teur van de Centrale Volksbank, het St. Antoniusgasthuis te Utrecht verlaten. Wij wenschen hem namens de Katho lieke Arbeidersbeweging daarmee van harte geluk en bidden hem een spoedig algeheel herstel toe. Pauselijke onderscheidingen. Door Z. H. den Paus is he'. eerekruïs „Pro ecclesia et pontifice" toegkend aan den heer en mevrouw Brinkman te Haar lem, zulks ter gelegenheid van hun zil veren huwelijksfeest en het tienjarige be staan van het R. K. Bevolkingsbureau in Haarlem. Dit laatste hebben zij al dien tijd met voorbeeldigen ijver geleid. De decoraties werden hun uitgereikt door den hoogeerw. Deken van Haarlem, toen de leden van het Bevolkingsbureau Zondag middag een bezoek aan de torens van de kathedraal aan de Leidschevaart brach ten. De heer G. J. Beckers, directeur van de N.V. „De Nieuwe Koerier" te Roer mond, die met ingang van 1 Juli als zoo danig aftreedt, is door Z. H. den Paus be giftigd met het eerekruis „pro Ecclesia et Pontifice". Het kruis werd hem Zaterdag overhandigd door den zeereerw. heer Th. van der Marck, secretaris van het bisdom Roermond. VOETBAL R. K. FEDERATIE. R. K. Sportvereeniging „Leiden". De leden worden hiermede nogmaals en dringend aangespoord de jaarvergade ring op Woensdag 2 Juli nier. te verzui men. Aller opkomst is noodzakelijk. DIOC. HAARL. BOND. Uit het District Leiden. Maandag 14 Juli a.s. wordt de jaarver gadering gehouden van het Leidscho Dis trict in „Den Burcht" te Leiden, des avonds te 8 uur. Punten van behandeling zijn: 1. Opening waarna verslagen. 2. Bespreking jaarverg. D. H. V. B. 3. Bestuursverkiezing. 4. Ver kiezing Elftalcommissie. 5. Benoeming kas- nazieners. 6. Wat. verder ter tafel zal wor den gebracht. 7. Uitreiking kampioens diploma's Jun. Competitie. 8. Rondvraag. Betreffende punt 3 dient opgemerkt dat het geheele bestuur aftreedt. De heer D. Haverkorn stelt zich niet moer horkies baar. Candidaten kunnen worden inge diend tot en met 12 Juli a.s. bij onderge- teekende. Deze vergadering is verplichtend, ter wijl heeren scheidsrechters ovencens vrije toegang hebben. D. HAVERKORN, Secr.-Penningm. Het internationaal tournooi te Genève. 15.000 toeschouwers woonden den twee den wedstrijd van het Internationaal Voet bal Tournooi te Genève bij. De strijd ging tusschen de Spiel Vereinigung Fürt en clcn Franschen Cupwinnaar F. C. Sète. Sète nam na ruim een kwartier spelen de lei ding met een doolpunt van haar midvoor. Een paar minuten later was de stand ge lijk en even later leidden de Duitschers. Nog voor de pauze maakten de Franschen weer gelijk. Na de rust gaf Friedeman dc Franschen de leiding doch een fout van den Franschen keeper verschafte Fürth weer een gelijken stand. De eerste ver lenging bracht geen beslissing, eerst in dc 220ste minuut van den wedstrijd schoot Rnnnrecht voor Fürth schitterend hel winnende punt in de touwen. Scheidsrech ter Ruoff (Zwitserland) leidde uitstekend. De tweede ontmoeting van dezen dag ging tusschen Sla via Praag en den Bel gischen kampioen C. S. Brugge. Do Tsje chen waren technisch absoluut beier, zij speelden echter ruw cu verspeelden daar door de algemceno sympathie. Twee Bel gen konden na de pauze door blessures slechts op halve kracht spelen. Dc rust ging in met 3—1 voor Slavia. Do eind stand werd 42. Do mooiste wedstrijd was die tusschen Ujpcst (Hongarije) en Real Irun (Spanje). De Hongaren wonnon met 31. WATERPOLO DE COMPETITIE. De wedstrijden L. Z. C.G. Z. C. Vrijdagavond a.s. zullen in dc zwemin richting aan den Hoogc Rijndijk de wa- terpolo-wcdstrijdcn tusschen do Lcidschc en Goudsche Zwcnielub plaats hebben. Dc eerste drie zeventallen van L. Z. C. spe len dan tegen drie zeventallen van de Goudsche Zwcmclub. De wedstrijdon van gen vermoedelijk te 7.45 uur aan. De wedstrijden in Dc Zijl. De aandachtige lezer zal hebben be merkt, dat het bericht betreffende de oefenwedstrijd van het Ned. Polo-zevental in ons nummer van gisteren verzeild is ge raakt onder Lawntennis in plaats van Waterpolo. ATHLETIEK WEDSTRIJDEN A. E. C. HAARLEM. Vier diocesane athletiekrecords verbeterd. Dc R. K. Athletiekclub „Excelsior" te Haarlem heeft Zondag haar lustrumwed strijden besloten mot wedstrijden op het H. B. C.-terrein te Heemstede. Wan n oer we in aanmerkiug nemen dat dit voetbalveld een verre van ideaal athlc- tickterrein is, kunnen raeerdcro prostaties uitstekend genoemd worden. Do bes-te ver richting werd geleverd door H. Smit, dit dc 3000 meter hardloopen schitterend woi in 9 min. 43 2/5 sec., terwijl zijn diocesaai record stond op 10 m. 1 sec. Bij kogelstor ten en discuswerpen werden ook dc D. E A. K.-records gebroken, doch hierbij ko door omstandigheden buiten den wil va A. C. E. niet aan de volledige wedstrijt bepalingen worden voldaan. Ook de presti tic polshoog beteekent eon nieuw n cord. Ivaptein van D. E. M. uit Beverwi oogatto zeer veel succes. De uitslagen luiden: 100 M.: Ie s-erie: 1. K. Gerhard, V.I.( A'dam, 12 sec.; 2. A. Goddijn, Mecrbui Z'woude, 12.4 s.; 2e serie: 1. W. v. d. Sch U.D.I., A'dam, 12.6 sec.; 2. J. de Haas, 1 tesse, Zaandam, 13 sec.; 3e serie: 1. Rippe, V.I.C., A'dam, 11.8 sec.; 2. B. R< dc, Holland, Haarlem, 12 sec.; 4c serie: P. v. d. Meer, Holland, Haarlem, 12 se 2. J. D. Ronde, Holland, Haarlem, 12.6 st 5e serie: 1. D. Burger, D.E.M., B'wijk, 1 sec.; 2. B. Blaisse, V.I.C., A'dam, 13 si demifinale: eerste: 1. B. Blaisse, 11.6 st 2. K.Gerhard, 11.8 sec.; 3. J. D. Ronde, sec.; tweede: 1. W. v. d. Schot, 12.8 s 2. P. v. d. Meer, 12 sec.; 3. B. Rondo, sec.; finale: 1. B. Blaisse, 11.6 sec.; 2. v. d. Schot, 12 sec.; 3. K. Gerhard, 12.2 400 M.: Ie serie: 1. L. Koek, Holh Haarlem, 58.0 sec.; 2. J. Bakker, Lconi Haarlem, 61 sec.; 2e serie: 1. W. V< Holland, Haarlem, 58.2 sec.; 2. B. Bla V.I.C., A'dam, 60 sec.; 3e serie: 1. F. termeyer, V.I.C., A'dam, 61.6 sec.; 5 Burger, D.E.M., B'wijk, 61.8 sec.; 4c st 1. D. v. d. Wardt, Vitesse, Zaandam, sec.; 2. H. Akkers, A. C. E., Haarlcr sec.; demi-finales: eerste: 1. B. Bk 60.8 sec.; 2. D. Burger, 63.4 sec.; twr 1. F. Oostermeyer, 57.8 sec.; 2. W. V 58 sec.; finale: 1. B. Blaisse, 57.3 sec.; Vogel, 57.4 sec.; 3. F. Oostermeyer, sec. 1500 M.: 1. C. Hennekc, Holland, lom, 4 min. 40 sec.; 2. C. Geels, Leo Haarlem, 4 min. 41.6 sec.; 3. A. Slinge Meerburg. 3000 M.: 1. H. Smit, Leonidas, Ha; 9 min. 43 2/5 sec.; 2. W. Vcssies, E B'wijk, 9 min. 48.4 sec.; 3. G. Haack nidas, Haarlem. 4 X 100 M„ finale: 1. V.I.C., Ainst. 18.4 sec.; 2. Holland I, Haarlem, 48; 3. Holland II, Haarlem. Vèrspringen: l. B. Ronde, H Haarlem, 6.43 M.; 2. P. Rippe, A'dam, 6.07 M.; 3. A. Goddijn, Me 5.72 M. Hoogspringen: 1. J. de Haas, 1 Zaandam, 1.55 M.; 2. P. Rippe, A'dam, 1.55 M.; 3. W. Kapte in, B'wijk, 1.55 M. (na loting). Polshoog: 1. W. Ivaptein, D.E.M., 3.32 M.; 2. P. Slijkcrman, D.E.M., 3.20 M.; 3. F. Bakker, Holland, 11 2.85 M. Discuswerpen: 1. M. Stals, E O verveen, 32.615 M.; 2. M. Ebbing, Haarlem, 30.67 M.: 3. J. Halvax, Haarlem, 29.79 M. Kogelstooten: 1. W. Kaptein, B'wijk, 10.50 M.; 2. P. Rippe, V.I.C, 10.22 M.; 3. M. Hagen, A.C.E., 9.27 M. Junioren A SO M.: 1. L. Vos, Haarlem 11.4 sec.; 2. G. Snoeren, 1 Haarlem, 12.4 sec: Hinkstap A: 1. L. Vos, Holland, 9.75 M.; 2. G. Snoeren, Lconida-s, 9.75 M.; 2. G. Snoeren, Leonidas, 9.20 M.; 3. J. Hermans, Leonidas, 8.34 M. Junioren B 80 M.: 1. G. Ko Haarlem, 10.4 sec.; 2. R. Stoutha 0„ Den Haag, 10.4 sec. Hinkstap B: 1. J. Stam, Holla lcm, 11.12 M.; 2. A. Heus, A.C.E., 10.97 M.; 3. G. de Wildt, A.C.E., 10.61 M. Discuswerpen B: 1. G. do Wil Haarlem, 27.88 M.; 2. G. Kos, A.( lem, 27.411/2 M.; 3. J. Stam Haarlem, 24,89 12 M.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7