i/JWSDAG 1 JULI 1930 DE -EIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Meisje door de tram gedood. De 22-jarige Corrie van Zeiten uit de Frans Halsstraat 79 te Den Haag is gister middag op de Vaillantlaan door lijn 12 aangereden en gedood. Het. meisje kwam op de fiets van haar werk en reed op de Vaillantlaan toen achter haar een vracht auto van Van Eek, die de straat wilde oversteken, en waarvan de bestuurder dan ook de hand uitstak, in aanrijding kwam met de tram, die eveneens achter haar naderde. De vrachtauto kreeg een harden duw en sloeg tegen het paaltje op den tramheuvel, dat met een slag op den grond terecht kwam Het laat zich dus denken, dal het meisjer door dit alles opgeschrikt achterom keek en zelfs even van haar fiets stapte om te zien wat er gaande was. Zij schijnt daarbij een paar passen in de richting van de tramrails te hebben ge maakt en toen zij op de tramrails weer aanstalte maakte om op te stappen, zoo verklaarde een getuige, kwam de tram in middels weer opzetten. De bestuurder schijnt door de consterna tie van de eerste aanrijding niet voldoende aandacht aan den weg voor zich te hebben besteed, in ieder geval zagen de omstan ders, dat de tram op het meisje inreed, haar tegen den grond smeet en over haar heen schoof. Gegil alarmeerde de heele buurt. Van alle kanten schoten mcnschen toe. Het publiek drong zoo op, dat de trammannen niet eens onbelemmerd hun wagen konden opvijzelen. Zelfs toen de po litie ter plaatse was, stond do straat zoo vol met menschen 011 werd zoo ongege neerd gedrongen, dat de agenten met den gummistok ruim baan moesten maken. Toen het meisje onder de tram vandaan kwam, bleek zij deerlijk gewond te zijn. De dokter constateerde den dood. Tragisch is, zoo vertellen buren, dat dc moeder, op het lawaai in de straat naar buiten kwam geloopen en zei: „Als het mijn kind maar niet is." Zij meende ech ter aan de fiets, die tegen de huizen was gezet, te kunnen opmaken dat het haar dochter niet was. Even later moesten bu ren haar echter het droevige bericht me- dedeelen. De afdeeling C. van de politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld. Om 9 uur gisteravond kwamen de subs.-officier van justitie mr. J. A. Rijkens en commissaris Kramer de situatie nog opnemen. Ongetwijfeld zal de bestuurder van lijn 12 zich voor den rechter hebben te ver antwoorden. Hij is buiten dienst gesteld en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Het lijk van het meisje is in beslag geno men. Den geheelen avond bleven groepjes menschen op den hoek Vaillantlaan-Frans Halsstraat het geval hesprekentemeer waar op 10 M. afstand van de plaats van het ongeval, neergelaten gordijnen ge tuigden van het leed, dat door de familie geleden wordt. Overreden en gedood De 43-jarige wielrijder H. Moerman van den Schoonebergerweg is gisteren op den "Westzeedijk te Rotterdam onder een vrachtauto gekomen, die bestuurd werd door den 32-jarigen J. A. C. B. uit Schie dam. De bestuurder, die de aanrijding zag aankomen, remde zoo krachtig, dat de wagen geheel omdraaide en omsloeg. De heer Moerman kwam onder den wagen te recht. zoodat hem de borstkas werd inge drukt, terwijl hij bovendien nog andere verwondingen opliep. Korten tijd later is hij in het ziekenhuis aan den Coolsingel, waarheen hij vervoerd was, overleden. Het tramverkeer ondervond bijna 2 uur ver traging. Knaapje onder een auto en ernstig gewond. Maandagmiddag ongeveer 6 uur is te De Cocksdorp het zesjarig zoontje van den heer Schaatsenberg aangereden door een auto, bestuurd door den heer Knoppers uit Den Burg. Het knaapje kwam onder de auto terecht en werd ernstig verwond op genomen. Het is naar het R.-K. Ziekenhuis te Den Helder overgebracht. Het staat nog niet vast, of hier den chauffeur schuld treft. Onder de Gooische tram. Maandagmiddag had de heer B. te Bus- sum op de Tierensweg te Haarden het on geluk bij het oversteken van den weg door de Gooische Motortram te worden gegrepen. Gewond werd hij bij den archi tect Tersteeg binnengedragen, waar een geneesheer de eerste hulp verleende. Door het drukke verkeer had do heer B. de sig nalen van de tram niet geboord. Ernstig verkeersongeval te Utrecht. Gisteravond reed in de Nobelsbraat te Utrecht een motorrijder in de richting van het Janskerkhof. Uit een der zijstraten naderde een wielrijder, een 39-jarige as- f al teerder, die met het motorrijwiel in botsing kwam. De wielrijder werd met een zware hersenschudding en een gebroken pols opgenomen en per auto van den G. G. D. naar de Rijksklinieken overgebracht Men vreest voor het behoud van zijn le ven. Een onderzoek naar de toedracht van het ongeval wordt ingesteld. Ver moedelijk heeft dc motorrijder den wiel rijder, die van rechts kwam, niet voor la- tan g&An. De jnotor werd aanvankelijk volgehouden door de verkeerspolitie, doch is naderhand weer vrij gegeven. VERDRONKEN. Maandagmiddag te omstreeks 6 uur is te Lobith de 31-jarige rijksambtenaar K. bij het zwemmen in den Rijn verdronken. De man werd spoedig opgehaald, doch kunstmatige ademhaling mooht niet meer baten. Hij laat een vrouw en twee kinde ren achter. Te Zaandam is Maandagmiddag de 19-jarige Duitsche schepeling O. Trepton uit Stettin, behoorende tot de bemanning van het stoomschip „Unterweser", bij het baden in de haven verdronken. Pogingen om zijn levensgeesten op te wekken faal den. Te Gorinchem is Zondagmiddag de 14-jarige W. v. V. bij het baden in de Woelsclio Waard verdronken. Te Dongen is gisteravond de kap persbediende J. Mersch uit Vlaardmgen bij het zwemmen verdronken. Pogingen om de levensgeesten op te wekken bloven zonder resultaat. Aan de gevolgen overleden. De fabrieksarbeider Harm Eggens, die Zaterdag te Oude-Pekela onder pakken stroo verwond werd, is in het ziekenhuis te Winschoten overleden. Van een auto gevallen. Maandagmiddag vier uur had te Vlaar- dingen een tragisch ongeval plaats. De 8-jarige J. Smit was achter op den auto sproeiwagen van de gemeente-reiniging geklommen. Plotseling viel hij er af en kreeg het achterwiel over het hoofd. De jongen vras onmiddellijk dood. Den chauf feur treft geen schuld. Dit noodlottig on geval is des te tragischer, daar de vader van het jongetje zes weken geleden even eens bij een auto-ongeluk om het leven is gekomen. Klap van een zwengel gekregen. De machinist van der Meer te Ter schelling, varende op de sleepboot Nep- tunus van de firma Doeksen en Drost te Texel, had het'ongeluk, een klap van den zwengel van 'n tonmolen te krijgen. Hij werd. ernstig gewond. Hevige botsing, zonder ernstige gevolgen. Zondagochtend had op de Laan van Meerdervoort te 's-Gravenhage een botsing tusschen twee auto's plaats, die onder de voorbijgangers grooten schrik te weeg bracht. De eene reed door de Laan van Meerdervoort, de andere auto kwam van de Waldeck Pyrmontkade. Beide bestuurders, B. uit de Tromp straat en K. uit Rotterdam, reden veel te hard en voorrang werd niet verleend. Met een hevigen knal botsen de wagens op el kaar en werden geheel vernield. Het is een wonder, dat de inziitenden er zóó goed zijn afgekomen. Het 9-jarige jongetje S. uit de Tasmanstraat werd te voorschijn gehaald met een wond aan het hoofd en aan één der beenen. Een andere inzittende K., bekwam een schaafwond. Alle autorij ders konden op eigen gelegenheid naar huis gaan. De overblijfselen van de beide wagens zijn door den kraanwagen wegge haald. Ongeval op Waalhaven met een Pander vliegtuig. Gisteravond heeft te Rotterdam het lid van de Aero-lub, de heer A. C. van Tol uit Den Haag, na. een vlucht met het Pan der-vliegtuig P. H. A. K. A. bij het neer komen een ongeluk gehad, dat gelukkig zonder persoonlijke ongevallen is afgeloo- pen. Bij het uitloopen op het vliegveld Waalhaven is een der olie-schokbrekers van het landingsgestel gebroken, waardoor de machine plotseling tot stilstand werd gebracht. Een ondervleugel brak af, ter wijl de bovenste vleugel geheel werd ont zet. Het landingsgestel en de propeller braken. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De scha/de bedraagt ongeveer 2000.—. DE KINDERVERLAMMING TE GOUDA. Algeheele schoolsluiting overwogen. Het 23ste geval van kinderverlamming te Gouda doet zich thans voor bij een jon gen van vijf jaar. In de afgeloopen week hebben zich zeven nieuwe gevallen voorge daan. Het totaal aantal doodelijke gevallen bedraagt, zooals wij dezer dagen hebben medegedeeld, vier, doch er zijn nog eenige kinderen, waarvan de toestand het ergste doet vreezen. De bewaar- en fröbelscholen zijn nog steeds gesloten. Haar verluidt, wordt een sluiting van alle openbare en bijzondere scholen in overweging genomen. Inclusief de naderende groot-e vacantie, zou dat een inderdaad langdurige vrij af worden. Hoe de jeugd daarover denkt? De laatste dagen zijn te Gouda weder om vier nieuwe gevallen van kinderver lamming geconstateerd, daarmede het to taal brengend op zes en twintig. Het aan tal doodelijke gevallen is wederom met één vermeerderd en bedraagt thans totaal vijf. Haar verluidt, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de kermis, die voor een groot deel ook een feest is voor jonge kinderen, en welke 28 Juli a.s. moet be ginnen, dit jaar niet zal doorgaan. Boerderij afgebrand. Gistermorgen omstreeks vijf uur ontstond brand in de boerderij Westerhof, bewoond door de familie Geerdink, aan den Wester- maatsweg te Hengelo. Hoewel de brand weer spoedig ter plaatse was, brandde het gebouw uit. Het vee kon bijtijds gered worden. Het gebouw is verzekerd, doch de inboedel niet. Vermoedelijk is hooibroei de oorzaak van den brand. LIJK VflN EEN ZWERVER GEVONDEN Misdaad in het spel? Gisternnrgen ongeveer negen uur is in het gehudit Vianen (en niet Vlieren, zoo- als abusievelijk vermeld) op ongeveer 50 meter afstand van de schuur van den landbouwer M. Toonen heb lijk gevonden van een min van middelbaren leeftijd. Het lijk was wer het geheele lichaam met wonden overdekt, het hoofd van den man was onherkenbaar verminkt, terwijl ver der de handen en armen gapendo wonden vertoonden. Bij onderzoek bleek het het lijk te zijn van een zwerver. Bij het on middellijk ingesteld onderzoek, geleid door den burgemeester van Cuyk en waar aan de gemeente-politie van Cuyk en de marechaussee van Boxmeer deelnemen, werden in de schuur van M. Toonen, waai de gestorven zwerver den nacht had door gebracht, bloedsporen gevonden in het stroo. Ook elders in de schuur werden bloedsporen gevonden. Voorts vertoonde een kruiwagen eveneens bloedvlekken, het- gen 'b vermoeden wettigde, dat het lijk op den kruiwagen is weggevoerd en daarna op een 50 meter afstand in een modder sloot was gewirpen. De zwerver zou dus in de schuur Termoord moeten zijn. Het parket lit den Bosch arriveerde gistermiddag half vier. Na een ter plaatse ingesteld ondersoek werd heb lijk naar het lijkenhuisje van het Liefdegesticht te Cuyk vervoerd. De identiteit, van den ver moorde kon nog niet worden vastgesteld. Als verdacht var den moord te hebben be gaan werd door den burgemeester van Cuyk aangehouden en in arrest gesteld de ongeveer 45-jarige in deze streek zeer be kende zwerfster Marcovi, een Poolsche, die in den afgeloopen nacht in de schuur onderdak heeft gehad. Zij werd door de justitie aan een langdurig verhoor onder worpen. Zij zal met het lijk geconfronteerd worden. Als tweede verdachte werd aange houden de ongeveer 60-jarige zwerver van Dijk. Met dezen verdachte leefde de vrouw samen. Onlangs hadden beide personen gepro beerd in het huwelijk te treden, doch de gemeente Cuyk kon hier in verband met hun papieren geen bewilliging geven. Op den vermoorde werd ruim zestien gulden aan geld gevonden. De jas van den vermoorde was zoek. Het is nog niet uit gemaakt, of hier aan roofmoord moet wor den gedacht, of dat de genoemde vrouw in het spel is. POGING TOT VLUCHT VERIJDELD. Te Muiderberg en Muiden opgesloten arrestanten door handlangers geholpen. Naar de „Tel." verneemt, hebben, daags na de inbraak te Muiderberg, eenige Am sterdammers, bekenden van de in verband met deze inbraak igearresteerde personen, getracht de zich in de politiecellen te Mui derberg en Muiden bevindende arrestanten te doen ontvluchten. Des middags té circi drie uur hadden eenige burgers waargenomen, hoe de be stuurder van een auto, die tot vlak voor heb huis was gereden waarin zich de po litiecel bevindt, met een der opgesloten verdachten eemge woorden had weten 'te wisselen. Ook was gehoord, dat de be stuurder gezegd had, des avonds te zullen terugkomen, zoodra het voldoende donker zou zijn. Hiermede heeft men den burgemeester in kennis gesteld, die maatregelen nam om de klaarblijkelijk voorgenomen ontvluch ting van den gearresteerde te verijdelen. De rijks- en de gemeente-veldwachter zou den 's avonds en 's nachts een oog in het zeil houden. Om kwart voor elf surveilleerde laatst genoemde per fiets en in de nabijheid van het verblijf van den verdachte gekomen, zag hij een auto met gedoofde lantaarn op de Brink staan, tusschen de boomen. Op hetzelfde oogenblik, voelde de politie man, dat hij met zijn fiets ergens mee in botsing kwam. Het bleek hem al spoedig, dat er op den grond twee mannen lagen, over wie de veldwachter met zijn fiets reeds gedeeltelijk was heengereden. In den inmiddels neer stroomenden regen nam de gemeente-veldwachter de beide mannen, die bleken Amsterdammers te zijn, mede naar den burgemeester. Er was voor dezen echter niet voldoende mo tief om de» mannen in arrest te houden. Zij werden dus weer vrijgelaten. Even later zag de rijksveldwachter bij het café „Het Rechthuis" twee mannen staan, die er blijkbaar niet op gesteld wa ren, dat de politie hun gelaatstrekken dui delijk zou kunnen zien. In allerijl haastten zij zich naar de wachtende auto, waarin zich nog twee personen bevonden en.... een Amsterdamsch advocaat, die reeds eerder als pleiter voor verdachten is op getreden. Het was duidelijk, dat de aanwezigheid van de politiemannen een streep door de rekening was van degenen, die per auto naar Muiderberg waren gekomen om den oudsten verdachte uit de cel te doen ont vluchten. Onverrichterzake vertrokken de mannen weer met de auto naar Amsterdam, maar hebben naar later gebleken is eerst te Muiden nog een poging gedaan om daar een der arrestanten te bevrijden. Daartoe heeft men pannen van den luchtkoker afgerukt. Op het geraas, dat daardoor veroorzaakt werd, is de bewoner van het perceel, waarin zich de cel bevindt naar buiten gekomen, doch toen hadden de Amsterdammers al lont geroken en hadden zij zich met de auto uit de voeten weten te maken. Daags daarna zijn de beide verdachten op transport naar Amsterdam gesteld. Toen de veldwachters hun de boeien wilden aandoen, gingen zij op den grond liggen. Onder bewaking van de Muider- en Mui- derbergsche rijks- en gemeente-veldwach ters zijn de beide gearresteerden toen per Gooische tram naar Amsterdam vervoerd, waar zij voor de justitie zijn geleid. Weer een dag later is het onderzoek voortgezet naar den derden verdachte, die zich nog steeds op vrije voeten bevond. De Amsterdamsche recherche verstrekte een aantal portretten van beruchte individuen en uit die foto's wees een tweetal ingeze tenen van Muiderberg, die op den avond van de inbraak de drie verdachten had den zien vluchten, één portret aan, dat de beeltenis van den gezochten inbreker zou zijn. Aan het hoofdbureau van politie te Am sterdam heeft men daarop, in tegenwoor digheid van dc vorenbedoelde getuigen, den derden verdachte, die een 39-jarige steenzetter bleek te zijn, laten loopen tus schen een 6-tal andere personen. De Mui- derbergsche getuigen wezen toen met groot-e stelligheid hem als dengene aan, die den avond van de inbraak de vlucht had genomen, toen de politie in aantocht was. De man heeft getracht een alibi aan te voeren, doch een onderzoek heeft aan getoond, dat hiervan geen woord waar was; hij is daarop door de politie gearres teerd en naar Muiderberg vervoerd. Zoo wel deze verdachte als de beide andere reeds gearresteerden blijven met groote hardnekkigheid ontkennen, iets met de inbraak to hebben uit te staan. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een nieuwe proef bij den overgang van den Kruidbergerweg te Santpoort. Als prqef heeft men thans bij den on- bewaakten spoorwegovergang aan den Kruidbergerweg te Santpoort een nieuw toestel geplaatst, dat tot dusver nog eenig is in ons land. Het is bevestigd aan een waarschu- wingspaal en bestaat uit een metalen bus, waarboven een reflector is aangebracht. In do bus bevindt zich een glazen gashou der, verbonden door een buisje met. een reflector. Een vlampit voert het gas aan, dat na ontsteking een flink licht uitstraalt. Door middel van een werktuigje, wordt nu de vlam der seconde hoog en laag gehou den, wat een regelmatig flikkerend licht geeft en direct wordt opgemerkt, ook mid den op den dag. De vraag is nu, of men op den duur aandacht aan het licht zal blijven schenken. Momenteel is liet nog vrij -lastig voorbij dit ongewoon Bchijnsel te gaan met paarden. Om de drie maanden moet in het toe stel een gevulde glazen gashouder ge plaatst worden en dat is de eenige bedie ning, die noodzakelijk is. Inbraken te Groningen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Groningen op twee verschillende plaatsen ingebroken. De hotelhouder Al berts heeft bezoek gehad van een dief, die het geheele huis heeft doorzocht en uit een vest een gouden horloge met ketting heeft weggenomen./De recherche, die Zon dagmorgen van de-Ie inbraak kennis kreeg, slaagde er in reeds tegen den avond den dader te arrestceren, juist toen hij op liet punt stond om met den trein uit Gronin gen te vertrekken. Hij is een oude bekende van de politie, de 25-jarige K. B., thans wonende te Scheemda, De andere inbraak is gepleegd in een schip, gelegen in het Noord willemskanaal nabij het hoofdstation. De geheele kajuit werd onderstboven gehaald. Toen de schip per 's avonds thuis kwam, heerschte er een onbeschrijfelijke wanorde. Voor zoover was na te gaan, werd er echter niets dan een mantel vermist. In het Sterrebosch te Groningen heb ben een paar plantsoenwerkers in het struikgewas ingegraven gevonden een ver zameling blikken en doosjes met koekjes, zuurtjes en chocolade. Een ervan was ge merkt met den naam A. de Metz, Leeuwar denGroningen, groothandel in chocolade en suikerwerken. Hoewel vermoed wordt, dat een en ander van diefstal afkomstig is, is men er nog niet in geslaagd de da ders op te sporen. Straatroof. Omstreeks half twaalf gistermiddag liep een looper van een bankinstelling op de Glashaven te Rotterdam met een tasch bij zich, waarin een aanzienlijk bedrag ge borgen was. Op een zeker moment rukte een man de tasch uit de hand van den loo per en hij zette het met zijn buit op een loopen. Het publiek, dat de roof had zien gebeuren, zette den dief na onder geroep van „houdt ^len dief". Men mocht er in slagen den man te grijpen, zoodat èn de tasch èn het geld aan den looper konden worden teruggegeven. De dief werd naar heb politiebureau gebracht, waar hij in bewaring is gesteld. Hij bekende de tasch met het geld gestolen te hebben. Een dief en een nieuwsgierige juffrouw. Zondagmiddag kwam een man in een sigarenwinkel aan de Ivortc Hoofdsteeg ie Rotterdam vragen, of hij den Gemeen telijken^ Geneeskundigen Dienst mocht op bellen, 'omdat niet ver van den winkel vandaan een man door een ruit was ge vallen. De juffrouw, die in den winkel hielp, stond den man toe te telefoneeren, cn zij zelf ging in dien tusschentijd naar het ongeluk kijken. Toen zij in den winkel terugkwam was de man verdwenen en tot haar schrik ook een rolletje bankpapier, tezamen 500 vertegenwoordigende. Heb bankpapier had achter de cassa gelegen, evenwel zoo, dat de bezoeker het, bij de telefoon staande, makkelijk heeft kunnen zien. Er is van den diefstal aangifte ge daan bij de politie. Hotel diefstal. Een logeergast van een hotel in de Vij zelstraat te Amsterdam is bestolen. Uit zijn kamer zijn verdwenen een platina col lierhanger met diamanten, ter waarde van 5000, benevens een gouden armbandhor loge. Eenige dagen geleden is in hetzelfde hotel een andere logeergast bestolen. Vechtlustige stakers. Gistermorgen tegeu twaalf uur begaven de heeren Cohen, Wcerninck en De Vis ser, resp. expeditiechef, chef van het laon- bureau en bedrijfs-ingenicur van de Cha- raot te-fabrieken te Geldermalsen, zich per fiets naar huis, zonder politiogeleide. Bij een timmermanswerkplaats op den Tie- lerweg sprong plotseling een vijftigtal stakers te voorschijn cn vielen hen aan. De fietsers werden van hun rijwielen ge worpen, en met klinkers bekogeld en ook met een hamer geslagen. De heer Cohen kreeg een ernstig hoofdwonde. Den heer Weerniuck werd met den hamer de neus stukgeslagen. Beide gewonden bloedden hevig en moesten naar hun woning ver voerd worden. Dc mishandeling zou waar schijnlijk ernstiger gevolgen hebben gehad indien niet een ander te hulp was gesneld, die vergunning heeft een revolver te dra gen. Met dit wapen wist hij, zonder te schieten, de aanvallers in bedwang te hou den tot politiehulp kwam opdragen. De namen van de aanvallers zijn bekend. De politie heeft reeds een aantal verdachten en getuigen gehoord. „Tel." Trein en autobus. Zaterdagmiddag ontstond vertraging in den dienst op de lijn KampenZwolle, daar de niotortrein, welke tc 13.24 van Kampen vertrok, bij station Mastenbroek niet meer in beweging was te brengen, waarschijnlijk tengevolge van het te hard laten werken der remmen bij het stoppen. Hierdoor kon de trein, welke te 14.15 van Kampen naar Zwolle vertrekt en aldaar aansluiting heeft op de middagsneltreinen, niet op tijd vertrekken. De reizigers zouden dus de aansluiting te Zwolle missen. Goede raad was nu duur en in allerijl werden een paar autobussen ontboden, die de reizigers nog bijtijds naar Zwolle konden vervoeren. Goederenwagens op hol. Gistermiddag tegen 6 uur geraakten te Ede eenige goederenwagens der Neder- landsche Spoorwegen door onbekende oor zaak in beweging. Met een vrij groote vaart bewogen zij zich in do richting van blokpost 20 naar het station Staatsspoor. Eenig stationspersoneel zag de wagens na deren en wist den overwegwachter van den zeer drukken overweg nabij het sta tion te beduiden de boomen neer te laten. Enkele meters voor den spoorwegovergang liepen de wagens op een stootblok, ten gevolge waarvan de eerste twee wagens ontspoorden en de rost tot stilstand werd gebracht. Ongelukken kwamen niet voor. De materieele schade was gering. Het verkeer werd spoedig over een zijlijn geleid. Van een Amerikaan die een Duitscher was Bij een bankinstelling te Rotterdam heeft eenigen tijd geleden een meneer, die voorgaf uit New York te komen, op een reiscredietbrief 3000 dollar geind. De chè- que werd naar den correspondent van de bank in New York gezonden en van daar kwam bericht, dat de chèque tot op één dollar was uitbetaald, zoodat er dus klaar blijkelijk van vervalscking sprake moest zijn. Er werd aangifte gedaan bij de poli tie, en uit het onderzoek, dat werd inge steld, bleek al spoedig, dat de meneer een valschen naam had opgegeven. Boven dien werd hij in Brussel gezocht voor het opgeven van een valschen naam en het reizen met valsche papieren. Voorzoover kon worden nagegaan, was de man nu van Rotterdam naar Vaals gereisd en van daar met een jong meisje naar Duitsch- land vertrokken. De marechaussee in Lim burg berichtte de politie te Aken en daar kon men mededeelen, dat de man naar Trier was getrokken. Telegrafisch werd de politie te Trier gewaarschuwd, maar ook daar was de man niet meer, wel wist men te vertellen, dat hij naar Parijs was ver trokken. Te Parijs stelde de politie een onderzoek in en daar bleek hij weer geld te hebben willen innen op een credietbrief hetgeen hem echter niet gelukte. Men kwam te weten waar hij logeerde, maar toen men 's avonds het hotel bereikte, bleek hij juist dien ochtend verdwenen te zijn. De portier van het hotel had den man echter naar den trein voor F;ankfor.fc hooren informeeren en daarom werd de zaak onmiddellijk aan de Frankforter po litie doorgegeven. Ook daar was do vogel als weer gevlogen en ditmaal was hij naar Straatsburg vertrokken. In deze stad had hij een, ook op een valschen credietbrief, achthonderd dollar weten los te krijgen, en nu was hij weer brutaal naar dezelfde bank gestapt, waar hij thans geweigerd werd. Men stuurde den man eenvoudig weg en hij keerde terug naar Frankfort, waar de politie hem opwachtte en arres teerde. Uit het nu ingestelde ondeizoek bleek, dat men geenszins met een Amerikaan maar met een Duitscher had te doen, zoo dat hij niet naar ons land kon worden uit geleverd. In Duitschland bleken echter nog verschillende zaken tegen hem aan hangig te zijn, zoodat hij daar is aange houden. Naar welk station zoekt u, dokter?

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 6