LASTER UIT DE OMGEVING UIT DE PERS UIT DE RADIO-WERELD DINSDAG 1 JULI 1930 DE LEIDSCHE COURANV TWEEDE BLAD PAG. 5 en persmacht af te slaan, vastberaden vooral om in onze uitzendingen aan het volk het beste te geven en ook daardoor den grooten mond van de A. V. R. O. te stoppen. A. C. VAN VUUREN. Het Vaderland van gisteren schrijft: Heden herdenkt het "Kamerlid, de heer van Vuuren, den dag, waarop hij 25 jaar geleden tot lid voor de Tweede Kamer werd verkozen in het district Zevenbergen. Het was daar toen een felle strijd, zij heb dan ook niet van principieelen aard; het ging toen tusschen hem en zijn mede-ka tholiek de heer W. H. Boogaardt, en de heer v. Vuuren won het slechts met neus lengte, dat wil zeggen bij herstemming met 33 stemmen, terwijl hij bij eerste stem ming meer dan 700 stemmen bij zijn te- gencandidaat achterbleef. Zij zouden elkaar echter spoedig in de Kamer ontmoeten; reeds in October van dat jaar werd de heer Boogaardt te Breda verkozen, waar eene vacature was, doordat het zittend lid, baron Michiels van Verduynen, tot Secretaris van het Hof van Arbitrage be noemd werd. Van Vuuren heeft reeds spoedig een plaats van beteekends in de Kamer inge nomen, waar hij spoedig financieele specia liteit werd, en daarnaast had ook Curasao zijne groote belangstelling, waarmee na tuurlijk niet gezegd is, dat hij zich niet voor andere onderwerpen zou interessee ren. Hij is een man van zeer strenge katho lieke beginselen, en stak dit nooit onder stoelen of banken; men zal zich zijn strijd tegen Minister Heemskerk, toen die met zijn voorstel kwam om de openbare lees zalen te subsidieeren, nog wel herinneren. Maar hij streed als Kamerlid en ook als wethouder van den Haag steeds op zulk eene wijze voor zijn beginsel, dat hij zich aller achting verwierf. En het is om van deze achting te getuigen, dat wij deze re gelen hier neerschrijven. Mannen als hij, al staan ze dan ook lijnrecht tegenover ons, verhoogen het aanzien der Kamer, en wij spreken den wensch uit, dat hij zijn mandaat, dat sinds 1905 steeds vernieuwd is, nog lang moge vervullen. Wij hebben ons altijd verwonderd, dat hem nooit eene ministersportefeuille is aangeboden, enfin die verwondering is al tijd aangenamer dan de andere, die zijn oorsprong vindt in het wè'l aanbieden daarvan. Den jubilaris heil. STOMPWIJK. Geboren: Jacobus Johannes z. van P. C. van Rijn en J. M. van Haaster Catharina Clementina Maria d. van A. W. v. d. Kleij en G. E. M. Dullemans Cla- sina Jacoba Geertruida d. van W. B. v. d. Kraan en C. E. v. d. Nouweland Jo hanna Catharina d. van W. H. Schmal en J. v. Geest Quirina Sophia d. van J. Kleijwegt en M. Kettenes Jacobus z. van G. Vreeken en T. Haster Arnoïdus Cornelis z. van A. C. van Vliet en M. C. van Winden Cornelis Maria z. van G. P. v. d. Berg en W. E. van Halderen Joannes Wilhelmus Bonifacius z. van G. Hilgersum en C. van Klink Agatha Barbara d. van J. Th. v. d. Krogt en J. M. van Veen Frederikus Johannes There- sia Jozef z. van J. P. van Beuningen en H. Akkerman Catharina Adjuta Adrian a d. van J. P. v. d. Sande en M. K. P. v. d. •Salm Margaretha Geertruida d. van D. J. - van Lochem en M. A. Kremer Hui- bert z. van Z. van Ginkel en W. Stekelen burg. Gehuwd: L. Ant. van Benthem en C. van Vliet Th. P. Waaijer en W. C. van Tol C. M. Lauwerse en M. Gorissen W. Vermeer en Chr. M. J. Ludwig H. Vrolijk en E. C. C. Verdouw P. H. de Koning en M. Boone J. A. van Dijk en A. J. Verhagen D. Oudshoorn en J. M. Keukenmeester. Overleden: Ernst Hugo Frits Koo ien lj. Nicolaas Josephus Maria Wil- lemse 5 mnd. Jacobus Johannes Bosman 45 j. Johannes v. d. Helm 1 mnd Bernardus Josephus Cornelis Frericks 61 j. HILLEGOM. Verkiezing.— Zaterdag was or verkie zing van 2 bestuursleden der Hiliegomsche Coöperatieve Verbruiksvereeniging „On derling Belang". De belangstelling voor deze functies was grootqr dan men dat ge woon is. Het is een verheugend feit, dat de katholieken hun plicht hebben begre pen en zij zijn daarvoor dan ook beloond, doordat beide functies aan de katholieke candidaten zijn gekomen. Dc uitslag is als volgt: uitgebracht 514 stemmen, van on waarde 4. H. C. van den Berg 233; L. Burg graaf 171, D. van Egmond Jz. 109, P. H. Fijma 169, F. C. van Lierop 243, J. W. Schoneveld 8, H. F. van Spanjo 40. Geko zen de heeren H. C. van den Berg en F. C. van Lierop Jzn. We kunnen ons niet anders verheugen over den gang van za ken; tot deze stemming zaten slechts 2 van de 7 bestuursleden als katholiek, ter wijl ledental zoowel als inwonertal recht geven op 4 zetels. Zonnestraaldag. De collecte voor dit mooie doel heeft alhier opgebracht 290.20 een bedrag, dat zeer beduidend hooger is dan het vorig jaar. Opening speeltuin. Zaterdagmiddag is alhier officieel door wethouder de Vreugd geopend de eerst* Hiliegomsche Kinderspeeltuin n.l. die vsn de Buurtver- eeniging „Patrimonium". De oogen open! Er vordt een oproep gedaan om adspirantlede.i voor do Hilie gomsche Zwemvcreeniging. Deze oproep is o.i. misleidend: de Hiliegomsche Zwem- vereeniging bestaat niet meer en is omge zet in een Sportvereenigiag. Het komt ons voor en wezen er reads eerder op, dat de katholieke ouders gwn enkele reden heb ben, hun aankomende jongens en meisjes lid of adspirantlid dezer sportvereeniging te laten worden; waar het bestuur angst vallig de rocmschen uit het bestuur weer de moet het nu niet trachten zieltjes te winnen om de contributie, want daarom al leen gaat het. De katholieken kunnen van de gemeentelijke zweminrichting gebruik maken als iedere inwoner, maar zij behoo- ren alsoluut niet in do zoogenaamde neu trale vereeniging, die zich niet eens onder haar eigenlijken na an durft aandienen. Zwemmen. Voor het diploma van ge oefend zwemmer(ster) (gemeente-diploma) zijn geslaagd de dames A. II. Out, M. Paar- dekooper, J. de Rooy en M. Schoen en de heeren C. Kraay, J. Paling, M. Kraay. Voor het diploma van zeer geoefend zwemmer (gemeentediploma) zijn geslaagd de heeren J. Britsel, P. v. d. Doc, M. Maas kant, H. Meijer, A. Out, W. Telkamp, H. Warmerdam, O. v. d. Wal,, C. van Zijver- den. Voor het diploma der H. Z. V. zijn ge slaagd de dames M. Paardekooper, J. Paardekooper, N. Paardekooper, A. de Rooy, J. de Rooy. M. J. de Graaf, M. Schoen, J. Walraven, B. Walraven en B. Walraven, J. Wielinga en als zeer geoefend zwemmer de heer J. Britsol, voorwaar van laatst genoemde heer een mooie prestatie. Geboren: z. van A. van der Wolf De Kooker d. van A. C. Suijkerland Warmerdam d. van C. G. Bouokaert Hoogkamer z. van J. Kranenburgvan Yzendoorn. Getrouwd: A. W. Jonkheer en P. J. Mathot J. H. Beukers en N. Naber. Overleden: H. J. Nieberding m. 63 jaar. VEUR. Geboren: Ruurtje d. van J. Knijnen- burg en M. M. v. d. Maat Klasina d. van J. Keijzer en G. de Jonge Johannes Maria z. van H. Hoenselaar en A. F. van Holsteijn Jacobus z. van Th. H. Raap horst en E. C. J. van Nieuwkerk Fran- ciscus z. van F. Vledder en W. de Wolf Johannes Martinus z. van J. M. Knijnen- burg en H. H. A. Lagerberg Johanna Cornelia Helena Theresia d. van P. J. Weerdenburg en J. P. Koot Wilhelmina d. van J. Romijn en W. de Zoete An- tonius Bartholomeus Maria z. van P. van Oosten en H. D. C. Heemskerk Arie z. van W. G. Schinkel shock en M. Huis man Wilhelmus Hendrikus z. van W. Huizen, 1875 M. V AR A-uitzending. 10.0010.15 Morgenwijding (te verzorgen door den VPRO). 12.00 Gramofoonpl. 2.00 K. de Boer: ,De taak der vrouw in den economischen strijd". 2,30 Kindermatinée in het Kurhaus te Sche- veningen. 3.30 Maak-het-zelfl cursus door C. Schaake- Verkozen. 4.30 Orgelspel door Joh. Jong. Jo Hekster, viool. 5.30 Vraaghalfuurtje voor kinderen. 6.00 Concert door het VARA-Orkest afgew. door gramofoonpl. 7.30 H. H. Holthuis: „Jeugdherbergen". 8.00 Inl, tot het Kurhausconcert uit Scheve- ningen. 8.15 Solisten-concert in het Kurhaus te Sche- vcningen. In de pauze: Causerie en gramo- foonplaten. Na afloop Persber. en Gramofoonpl. Daventry, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 12.00 Gramofoonpl. 1.20 Orkestconcert. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Orkestconcert. 3.505.50 Orkestconcert en voordracht. 8.209.05 Orkestconcert. 9.2510.15 Kamermuziek. 10.3511.20 Concert. Orkest en bariton. Brussel, 508,5 M. 5.20 Trio-concert. 6.50 Orkestconcert.. In de pauzes: Lezingen. 9,20 Concert uit Ostende. Z e o s e n, 1635 M. 6.107.20 Berichten. 7.207.50 Gramofoonpl. 10.50—12.20 Berichten. 12.201.15 Gramofoonpl. 1.152.20 Berichten. 2.203.20 Gramofoonpl, 3.204,20 Lezingen. 4.20—5.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Viool-recital door B. Schwarz. 9.20 Concert. Militaire Kapel. 10.50 ca. Berichten. Daarna tot 12,50: Dans muziek. N.B. Men gelieve er rekening mee te hou den, dat sinds 1 Juli de Nederlandsche Om roeporganisaties van stations verwisseld hebben WIJ AANVAARDEN DEN STRIJD. Tegen den liberalen aanval van geld- en persmacht. Heb Huisgezin schrijft: De radio-strijd wordt ons opgedrongen, en wij aanvaarden hem dus. De heer Vogt heeft ons gisterenavond den strijd aangezegd in een dier felle, gif tige aan- en uitvallen, waarin hij sedert minister Reymer zijn beslissing nam, spe cialiteit is. Het had anders gekund. Men had aan de overzij, met alle ver wachtingen voor een herziening der ge troffen regeling, deze kumien aanvaarden en met de concurreerende vereenigingen het woord iS van het vrijzinnig-demo cratisch Eerste Kamerlid mr. Slingenberg naar overleg kunnen streven ten aa-n- lien van de emeene uitzendingen. „Met de mden vijanden weer aan tafel te gaan bitten, zou geen karakter toonen", heeft de heer Vogt gezegd. Vijanden, dit woord typeert de gestel tenis van de A. V. R. O.-leiding. Heel de rede trouwens van den heer Vogt was van een uitgesproken vijandig heid. Aan de A. V. R. O. was door den mi nister schandelijk onrecht aangedaan. En op de adviezen van de A. V. R. O. zou hij eerst weer kunnen rekenen, als hij van den weg van schandelijk onrecht wilde terugkeeren. De A. V. R. O. gijig thans de eerste zwarte week in, maar zij zou het er niet bij laten zitten: desnoods zou ze den on dersten steen boven halèn. Anderen zullen, zei hij tegen zijn hoor ders, de plaats van de A. V. R. O. pogen in te nemen, maar gij zult den „indringer" verzoeken uw huiskamer te verlaten: zijn uitzendingen zijn maar armelijke naboot singen van de onze, door overloopers ver zorgd. Den 6en September zal de A. V. R. O. een grooten protestdag houden in Den Haag. En behalve het meesterschap in het groote woord en in het kabaal hebben wij het geld: al anderhalve ton is binnenge komen sedert de zwarte beslissing is ge vallen. Zoo heeft de heer Vogt, beurtelings op snijdend en denigreerend, zijn nog altijd overkropt gemoed gelucht. De grondfout schuilt hierin, dat het liberalisme want liberalisme en A. V. R. O. zijn één ^.ook in deze aangelegen heid de nuchtere* werkelijkheid niet heeft willen inzien en door den waan bevangen, nationaal te zijn en alleen nationaal, Ne derland zijn inzichten heeft willen opleg gen. Eenmaal in dien waan verstrikt, heeft het alle andere meeningen en opvattingen voor sectarisch uitgemaakt, voor zooveel- ste-rangs, en zich wat te veel op zijn geld macht la-ten voorstaan. Indien de A. V. R. O. niet bij voorbaat alle overeenstemming had afgesneden door den vollen zendtijd te verlangen over den besten zender; indien ze zich in plaats van overheerscher gelijkgerechtigde had gevoeld, zou ze naar overleg met de an dere omroepvereenigingen hebben ge streefd en ware onderling een modus vi- vendi gevonden, dien de minister gaarne zou hebben bekrachtigd. De A. V. R. O. heeft, meenende dat men haar niet zou durven braveeren, zich in de uitkomst vergist, zooals de N. R. Crt. zich vergist, die, het A. V. R. O.-ka- baal voor een plebisciet houdend, uitroept, dat de velden wit zijn voor den politieken liberalen Óogst. De A. V. R. O. heeft den strijd gewild: zij zal hem hebben. Wij; en ook de andere omroepvereeni gingen, zijn niet voornemens een voet te wijken voor het liberale krijgsgeschreeuw. Wij hebben dit krijgsgeschreeuw meer vernomen: in den onderwijsstrijd, bij kies recht- en sociale vraagstukken. In den strijd om den aether zal men ons niet minder vastberaden vinden: vastbera den om den liberalen aan van geld- FEUILLETON Vrij bewerkt naar het Duitsch P. G. HOCKS. (Nadruk verboden). 20) De geheimraad verliet Secebach tame lijk laat en nam den nachttrein naar Bres- lau. Freule Agathe was al eerder, zoowat tegen elven, naar haar slaapkamer ge gaan en toen Greta, die den geheimraad uitgeleide deed, met hem alleen was, zei hij: „Oom drinkt vanavond veel te veel en het schijnt niet te geven of, u hem al waar schuwt. Als ik niet wist,, dat u hem oppast, zou ik niet zoo gerust vertrekken." „De beste oppassing", merkte Greta op, „helpt niets, als men niet naar raad wil luisteren. Ik weet niet, wat den generaal vanvond bezielt en heb er een voorgevoel van, dat het niet goed afloopt." „Kom, kom! U moet niet al te angstig wezen. Hij kan tegen een stootje. Morgen ochtend is hij weer normaal." Met deze woorden scheidden ze. Toen Greta weer in het salon kwam, stond Kle- ber bij het buffet. Hij had den kandelaar met de brandende kaars, waarmee hij den generaal naar diens slaapkamer zou bren gen, naast zich staan. Het viel Greta op, dat Kleber bij haar binnentreden van haar schrok en een haastige beweging maakte als om iets weg te bergen. Ze ontgaf zich dit echter, wenschtc den generaal wel te rusten en begaf zich naar haar slaapka mer. De morgen begon reeds te grauwen toen ze plotseling uit haar slaap werd gewekt. Hot kamermeisje kwam haar zeggen, dat de generaal eensklaps erg ziek was gewor den en hevige pijnen leed en dat er reeds een rijtuig op weg was om dokter Manders te halen en een tweede rijtuig naar O. om haar broer zoo gauw mogelijk naar het slot te brengen. Greta had dien nacht weinig kunnen sla pen gekweld als ze was door een bang voorgevoel, waarbij nog kwam de vraag: die ze maar niet kon beantwoorden: „Waarom moest freule Agathe op Seebach blijven en wat was ze hier met haar neef bij den generaal komen doen?" Nare droo- men hadden haar beangstigd. Kleber had haar nagezeten met een mes en freule Agathe had haar op straat gezet*en den spot gedreven met haar armoede. En nu kwam men haar vertellen, dat dc gene raal zoo ernstig ziek was geworden. Zou den die angstige voorgevoelns nu moeten uitkomen Ze kleedde zich vlug aan en begaf zich naar den zieke. Hij moest telkens overge ven, klaagde over hevige maagpijn en werd gekweld door een brandenden dorst, ofschoon Kleber hem al verscheidene gla zen water gegeven had. Koude rillingen liepen over zijn lichaam en hij steunde zóó angstig, alsof hij op 't punt was van te zul len sterven. Greta gaf Kleber last om professor Evers uit Breslau te telegrafeeren, het geen dadelijk door hem gedaan werd. Toen hij weer in de ziekenkamer terug was ge komen vond hij daar ook freule Agathe, die luid weeklagend aan het bed van haar .oom stond. Kleber fluisterde haar eenige woorden in het oor en toen Greta op het zelfde oogenblik den zieke wat melk wilde laten drinken werd dit haar door Agathe op bitsen toon verboden. „Dat kan scha delijk zijn voor den zieke", zei ze. „De dokter zal wel dadelijk komen en die zal wel zeggen, wat oom noodig heeft." Greta stond vertsteld, zóó bits en zóó venijnig werd dit tegen haar gezegd. „Melk kan geen kwaad", stotterde ze eindelijk „Melk is beter dan water." „Ik verzoek u te doen, wat ik je zeg," antwoordde Agathe, „en zorg er maar lie ver voor, dat alles klaar staat, wat de dokter noodig kan hebben, warm water, ijs en doeken om natte omslagen te maken. En haast u wat, alstublieft Greta verwijderde zich zonder één woord van tegenspraak. In de ziekenka- pier zou ze misschien te veel gezegd heb ben en dat wilde ze niet. Dokter Manders verscheen en groette Greta, die zich in een vertrek naast de ziekenkamer bevond, zeer koel. Het was immers haar schuld geweest, dat de ge neraal een anderen dokter had genomen. Bleek en geheel ontdaan vertelde ze hem, wat de generaal, volgens haar bescheiden meening dan, scheelde. Haar broer had hem arsenicum als geneesmiddel voorgeschre- venu en hem ten strengste verboden ster ken drank te gebruiken. Drie weken lang had hij dit volgehouden, maar gisteravond had hij weer veel te zwaar gedronken. Manders vroeg haar nu of hij soms iets gegeten had, waarin zich azijn bevond. „Neen", antwoordde ze „vast niet. Hij weet, hoe gevaarlijk dat voor hem is." Gevolgd door Greta begaf de dokter zich naar den zieke en bemerkte dadelijk, dat hij hier te doen had met een geval van giftiging door arsenicum of rat ten- kruid. „Heb ik 't u niet gezegd?" zei Kleber Programma's voor Woensdag 2 Juli. Hilversum. Na 6 uur 1071 M. (Uitsluitend NCRV-uitzendingen). 8.159.30 Concert. 10.3011.00 Ziekendienst, 11.0011.30 Gramofoonpl. 11.3012.30 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz. 2.00 Concert. Mevr. C. van Ravenswaaij Mollenkamp, zang Mr. H. Hermann, viool; H. v d. Horst Jr., cello; Mevr. v. d. HorstBleek rode, piano. 2.002.45 Concert. H.H. F. Meyerse, zang; D. Vos, viool; Mevr. HeldermanSmit, piano. 2.453,15 Lezen van Chr. lectuur. 3.154,00 Vervolg concert. 4.005.00 Concert door de Kon. Marine kapel te Den Helder. 5.006.00 Kinderuurtje. 6.007.10 J. A. Streefkerk: .^Godsdienst en Tempelbouw; Godsdienst en Kerkbouw; de moderne Kerk volgens Calvinistisch beginsel". 6.306.40 Koersen. 7,107.15 Gramofoonpl. 7,157,45 Declamatiedoor H. H. La ging Hzn, 7.458.00 Gramofoonpl. 8.0011.00 Drs. A. van Deursen: „Hoe kwa men de Indianen in Amerika?", muzikale me dewerking van het Solo-Mannenkwartet „Sur- sum Corda", trio (viool, cello en piano). 10.00 Persber. N. van Meizen en M. J. de Hertogh Gerardus Idestius z. van G. Vreeburg en A. P. Schouten. Ondertrouw dG. J. van Hagen en G. W. Luijnenburg A. F. Hilgersom en M. B. Onderwater. Gehuwd: Th. J. Ruijgrok eq A. D. M. Heemskerk C. P. Boers en M. M. Mayer G. A. Lelieveld en M. G. Vos kuil. Overleden: Hendrik Johannes Bos- meijer 62 j. Arie Koerts 70 j. TER AAR. Gezellenvereeniging. Gezellen-leden denkt er aan dat Woensdagavond a.s. weer een verplichte vergadering is, en daar ieder lid verwacht wordt. Vooral ook met heb oog op de Nat. Ge- zellendag van Zondag a.s. Dan lean er vastgesteld worden en bekend gemaakt hoe de reis zal geschieden, op welken tijd het vertrekuur zal vastgesteld wor den enz. Voorts zal de agenda nog wel iets belangrijks aanbieden. Met het oog op do nog drukke werkzaamheden zal het aanvangsuur wel later gesteld worden. Wij twijfelen niet, of alle leden zullen aan wezig zijn. tegen freule Agathe. „Ik heb onzen gena- digen heer genoeg gewaarschuwd tegen het gebruik van zulke gevaarlijke midde len, omdat ik bij ervaring weet, hoe on voorzichtig hij is. Maar ze willen alles be ter weten en halen een dokter in huis, die van niets verstand heeft. Een kwakzalver is het!" De generaal was niet in staat Greta te beschermen tegen zoo'n ongehoorde ver dachtmaking van haar broer. Freule Aga the achte zich niet geroepen Kleber op diens onbeschoftheid te wijzen en dokter Manders en dit was wel het ergste knikte Kleber toe als om hem te laten, zien, dat hij de waarheid sprak en zoo bleef Greta, die zich in bijzijn van 'n dood zieken man niet boos wilde maker, niets anders over dan zich te verwijderen ten eir.de voor verdere smaadredenen bewaard te blijven. Daarenboven merkte zo zeer goed, dat men haar niet zou toestaan den generaal te verplegen. Ze ging naar haar kamer, waar ze een telegram schreef be stemd voor den geheimraad, waarin ze hem dringend verzocht dadelijk naar See bach te komen en gaf het aan haar kamer meisje om het naar het telegraafkantoor te brengen. Maar deze bracht het haar bijna dadelijk weer terug met de woorden, dat Kleber haar verboden had het tele gram te verzenden, omdat niet freule Von Trotten, maar wel freule Von Wo'fenstein op het slot meesteres was en dat deze van nu af wel voor alles zou zorgen. Het was Greta, alsof ze in een boozen droom verkeerde, zóó ongelooflijk kwam haar alles voor, wat ze nu ondervond. Hoe was het mogelijk, dat men het plotseling durfde wagen haar nog minder tc behan- I delen dan de geringste dienstbode: Zr, be- I greep die verandering niet. Had de gene- 2.20 Concert. J. Vincent, sopraan; A. Rees, bariton. 2.50 Uitz. voor scholen. 3.50 Concert. Orkest en mannenkoor. 5.20 Gramofoonpl. 3.505.35 Eventueel verslag van tennis wedstrijden. 5,35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Concert. C. Fuchs, cello; L. Pierce, piano. 7.207.40 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Vaudeville. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Berichten. 10.00 Orkestconcert. 11.2012.20 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Orkestconcert en soli. 8.20 Concert. Orkest en solisten. 10.20 Concert voor viool en orkest. L a n g e n b o r g, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 12.30 Gramofoonpl. 1.252.50 Orkestconcert. 5.506.50 Concert voor 2 piano's m. m. v. bas. 8.209.20 Orkestconcert m. m. v. bas-bariton 9.20 „Hans Sonnenstössers Höllenfahrt". Vroolijk Droomspel van Paul Apel. Daarna tot 12.20: Orkestconcert. Droevig ongeluk. Een zoontje van den tuinder Joh. de Kleer alhier, liep spelen derwijs tegen zijn moeder aan, die een pan kokend vet in haar armen droeg. Het ventje kreeg den gcheelen inhoud over zijn hoofdje. Dr. Quartel werd spoedig ont boden en constateerde dat door het bran dende vet het gezicht uit de oogen zoo goed als weg was. NOOTDORP. Voetbal. Zondag speelde D.I.O. een wedstrijd op eigen terrein tegen L.F.C. van Lekkerkerk. Er was dezen middag weinig belangstelling. Al heel spoedig maakte L.F.C. een doelpunt, en de rust kwam reeds met 03 voor Lekkerkerk. Na rust begon D.I.O. weer met vollen moed, maar was tegen deze sterke tegenpartij niet op gewassen. Wel behaalde D.I.O. spoedig na rust oenigo doelpunten, zoodat do stand werd 36. Toen maakte L.F.C. nog twee doelpunten, zoodat het einde kwam met 38 voor L.F.C. Geboren: Joannes z. van Adr. Jan sen en J. Pannebakker. Getrouwd: Hendrik de ie en Jan netje van Doorn Hendrikus v. d. Akker en Maria Groenewegen. raai in de koorts al ijlende iets gezegd, waarop haar vijanden zich konden beroe pen? Ze zat daarover nog te denken, toen het rijtuig, dat afgezomlen was om Eduard te halen, voor het slot stilhield. Met bran dend ongeduld had ze op zijn komst zit:en wachten. Nu moest de beslissing komen, want hij was de huisdokter van den gene raal en hij zou dus voorschrijven, wat er gedaan moest worden. Hij zou zijn z ister, die belast was met de verpleging van den zieke, missen en haar zeker laten roepen. Doch minuut na minuut verliep zonder dat er iemand bij haar verscheen. Het eerste kwartier leek haar oen eeuwigheid, maar ze kalmeerde zich met de gedachte, dat haar broer en doktor Manders bezig waren te beraadslagen, welke middelen zo zouden moeten aanwenden om den zioko in 't leven te houden. Toen ze nog langer moest wachten, maakte een onbeschrijfe lijke angst zich van haar meester en ze kreeg een gevoel over zich, alsof haar ieta verschrikkelijks te wachten stond. Daar ging dc deur open en Eduard trad binnen met hoogroode kleur. Dc anders zoo kalme man beefde van verontwaardi ging. „Een treurige gebeurtenis, Greta", zei hij, het zweet van het voorhoofd vegend,- „maar wat nóg treuriger is, dat is dc dries te onbeschaamdheid en eerloosheid van deze mcnschen. Bereid je op het clgsto voor, beste zus. Al je Godsvertrouwen en al je kracht zal je noodig hebben om het ongeluk te dragen, dat je boven het hoofd hangt." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5