N.V. v.h. A. WAALSf ZATERDAG 28 JUNI 1930 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 STADSNIEUWS De Lustrumfeesten GOED GESLAAGDE MILITAIRE SPORTFEESTEN MET EEN WATER- BALLET TOT SLOT. Gistern was het de dag der militairen, die op het terrein aan de „Maaldrift'' te Wassenaar hun triomfen vierden, 't 'Was ongetwfeld een der best geslaagde onder deden van de lustrumfeesten, omdat la ten we maar weer eens ondeugend zijn de organisatie niet was in handen der stu denten, maar bij de militairen zelf berust te. Laten we echter eerlijk zijn en er dade lijk aan toevoegen, dat de studenten zelf niet voor de organisatie hadden kunnen zorgen. De commissie van uitvoering heeft eer van haar werk gehad. Zij bestond uit de heeren: J. E. Haitsma Mulier, majoor der Veld-Artillerie, voorzitter, W. H. den Beer Poorlugaal, J. P. G. van Blarkom, majoor der Infanterie, Jhr. A. R. Clifford Kocq van Breughel, kapitein der Vcld-Artille- rie, C. J. A. van de Putte, le luit. der In fanterie, A. H. Wijns, le luit. der Veld- Artillerie en A. C. Bergsma. Er bestond een niet geringe belang stelling voor de militaire sportfeesten, niet alleen van de zijde der militaire autoritei ten, maar ook van de zijder der studenten zoowel als van het publiek. Onder de vele militaire autoriteiten merkten we o.m. op Luit.-Gen. Seyffardt, chef van den Generalen Staf, Gen. Schuur man, inspecteur van de Artillerie. Gen. Rocll, Divisie-commandtn. Kol. Vrijdag, Brigade-commandant le Art. Brigade, Kol. de Goeijen, Commandant der Brig. Grena diers en Jagers, Kol. Kuster, Commandant van de Luchtdoel-artillerie, uit Utrecht, Kol. Hardenberg, inspecteur der Infante rie, Overste Sillevis, werkzaam op het bu reau Luchtverdediging aan het Departe ment van Defensie, Overste le Poole, gar nizoenscommandant, majoor Haitsma Mu lier, wnd. commandant van het 6e Heg. Veld-Art. en tal van hoofd- en subalterne officieren van diverse korpsen. Verder waren o.m nog aanwezig het Col legium van het Leidsch Studentencorps, de Lustrumcommissie, de Senaten der andere universiteiten, voorzoover deelnemend aan de feesten, de leden van „Pro Patria", de hoofdpersonen van het openluchtspel, de president-curator der Leidsche Universi teit, burgemeester A. van de Sande Bak- huyzen, de rector-magnificus, prof. dr. N. van Wijk, de burgemeester van Wassenaar, de heer Wiegerink en verder nog tal van genoodigden. De Kon. Militaire Kapel onder leiding van den heer De Boer en de harmonie van het 6e Reg. Veld-Artillerie uit. Leiden, on derleiding van den heer Bolderdijk, ver leenden hunne medewerking bij de fees ten. Deze waren veelzijdig van samenstel ling en de toeschouwers hebben op. ver schillende wijzen getuigen kunnen zijn van de prestaties der soldaten. Begonnen werd met enkele atletiekwedstrijden van» de manschappen Daarna volgde er een num mer carousel-rijden door 16 man onderof ficieren onder leiding van opperwacht meester Kampman. Na een welgeslaagd nummer vrije- en orde-oefeningen, volgde er een hindernis loop van manschappen van het 4e Reg. Infanterie. Een mooi nummer was vervolgens het carousel-rijden, uitgevoerd door een bat terij van het 6e Reg. Veld-Artillerie, onder leiding van den le luit. A. H. Wijns. Daarna weyd een militair schouwpspel gegeven, waarin gedemonstreerd werd een aanval van infanterie met moderne wape- nx op een batterij Veld-Artillerie. Dc in fanterie stond onder bevel van kapt. Buur man, de Veld-Art. onder leiding van le luit. Schepers. Van uit de boschjes bij een boer derij richtte de infanterie haar aanval op de Veld, maar deze beantwoordde met fel mitrailleur- en kanonvuur. Desondanks liet de infanterie niet af en gesteund door haar moderne mitrailleurs drongen zij steeds verder naar voren 't Was intusschen een heel vreedzaam gevecht, een heel gemoedelijk slagveld, want terwijl aan weerszijden de mitrail leurs knetterden en de kanonnen hun zware slagen de lucht inschoten, riep ach ter ons de kellner; ouwe klare en sherry.... En de slag duurde als maar voort, waar schijnlijk wijl de soldaten den kellner niet hadden gehoord Het militair schouwspel was daarmede evenwel nog niet ten einde, want te prompt 4.15 uur verschen kapt. van Weerden Poel man met een escadrille van vijf vliegtuigen om aan het spel deel te nemen. Onmiddel lijk kwamen toen do luchtdoelmitrailleurs in actie, terwijl een batterij lucht-afwecr- geschut voor de rest zorgde. Het was een interessant schouwspel, waarvan de toe schouwers naar hartelust hebben genoten. Nauwelijks was dit deel der militaire feesten ten eiode, of het begon te regenen, te gieten en vriend en vijand, mitsgaders ale toeschouwers zochten een goed heen komen, zoodat het slot der feesten, het springconcours voor onderofficieren van het 6e Reg. Verd-Artillerije in het water viel, wat ongetwijfeld jammer was, maar Plu- vius, die zijn weldaden naar het schijnt al te lang had opgehouden, kon zich nu niet beheerschen en stortte ze uiten velen kwamen met een doornat pak thuis Dat was het einde, maar allen zullen toch met voldoening 'aan het goed geslaagde feest terugdenken en een woord van lof aan de militaire autoriteiten, die het feest mogelijk maakten, zoowel als aan de orga nisators is hier zeker wel op zijn plaats. Gisteravond werden de laatste concer ten in de stad gegeven, maar de belang stelling in de stad was al heel wat minder. Het feest loopt.dan ook ten einde en men krijgt er genoeg van. Hedenmiddag had de derde opvoering van het feestspel op de Kaag plaats. BIJ MAAG- EN DARMKWALEN, tegen zin in eten, tragen stodlgan^ opgeblazen heid, maagbranden, op isperf benauwdhe den, pijn in 't voorhoof I, negring tot bra- ken, bewerken 12 „Franz-Josef"-bitterwat< r ging van het spijsverte ingsftanaal. Attes ten van ziekenhuizen „Franz-Josef'Water zelf patiënten gaarne wordt zeer goed bekomt. 0 glazen natuurlijk mdige reini- erkliren, dat het dooQ- bedlegerige ingenomen en hun (Reel.) LEIDEN- j Hedenavond zal de electrische verlich ting op de Hooigracht, naar de buurtcom- misie ons mededeelt, voor het laatst wor den ontstoken. Ten slotte zal te 11 uur het feest officieel worden gesloten met het vuurwerk op het Limapark. KERKELIJK FEEST IN „ENDEGEEST" Gisteravond had zooals de laatste jaren gebruikelijk in de kapel van „En degeest" plaats de vernieuwing van de Intronisatie, de toewijding aan Koning Christus. De eenvoudige kapel zag er echt feeste lijk uit en wij betuigen gaarne onze waardeering voor de blijkbaar met toe wijding aangebrachte versiering. Het Lof werd gecelebreerd door den pastoor van Oegstgeest, den zeereorw. heer P. M. de Vetten, met assistentie van de weleerw. heeren kapelaan M. Th. J. van Scha ik en W. E. Blok van wie de eerste de door allen hooggeschatte geestelijke leidsman is der katholieke gestichtsbevol king. Onder het Lof werd Gregoriaansche en meerstemmige zang door eenige heeren uit Oegstgeest uitgevoerd op een wijze, die menig kerkkoor zou kunnen beschamen zangers èn organist mogen zich er van bewust zijn, het mooie feest waardig te hebben opgeluisterd. De weleerw. heer v. Schaik hield een hartelijke, treffende predicatie, waarin hij wees op de beteekenis van dezen dag. Wij vernamen, dat er 's morgens een plechtige H. Mis was opgedragen, waaronder een algemeene H. Communie en waaronder vijf kinderen voor het eerst- aan Christus Liefdedisch hadden aangezeten. De eerw. redenaar schetste in eenvoudi ge woorden de mooie symbolieke beteeke nis van het in bloemenpracht prijkende Heilig-I-Iartbeeld, en wees er op, dat Chris tus Mie menschen liefheeft, maar vooral degenen, clie zijn God-Menschelijk Leven het meest in hun eigen leven navolgen, de lijdersGijEn onze gedachten dwaalden 'n oogenblik af van de schare arme geestes-zieken die wij daar voor ons zagen, naar den talrijk anderen onder ons, die, begiftigd met gezonde en rijke gees- tes-gaven, er niet aan willen denken, deze te stellen in den dienst van hun eonig levensdoel, in hun hoogmoed wanend, dat zij wat zij bezitten, uit zichzelf be zitten. Na de predicatie bad de zeereerw. heer pastoor de toewijding aan het Heilig Hart Het Lof wprd behalve door patiënten, katholieke zusters en broeders, bijgewoond door den directeur der gestichten, dr. F. J. Stuurman (die ook 's morgens do atten tie'van zijn aanwezigheid had geschonken), mevr. Stuurman, het hoofd der oec. en adm. dienst, den lieer J. W. Hiete, het ka tholieke lid van de Cpmmissie van Be heer. Handelsregister K. v. K. Opheffingen. 4688. Technisch Bu reau „Roni", Leiden, Nieuwe Rijn 3. 31S3. D. Verwey, Ter Aar, C. 4, Varkens handel. Vereff.D. Verwey, Ter Aar. W ij z i S i n g e n. 438. Bouwmaatschap pij „Albania", Leiden, Mariënpoelstraat 23a. Wijz. zaakadres: thans te Doorn, Dric- bergschestraatweg 69. 3542. Exploitatie Maatschappij van on roerende goederen „De Eerste Halte', Leiden, Mariënpoelstraat 23a. Wijz. zaak adres: thans te Doorn, Driebergschestraat- weg 69. 3420. A. H. v. d. Vooren, Leiden, Hooge Rijndijk 106, bande lin tabak en sigaren. Bijv. uitgeoef. bedr.: tevens lijkkistenfabri- catie. Vechtpartij. Gistermiddag omstreeks half zes, toen de overwinnaars van den „slag op de Maaldrift" onder leiding van Kapt. Buur man op den terugweg waren naar de Morschpoort-kazerne, passeerden zij nabij het woonwagenkamp enkele woonwagen bewoners, die niet heelemaal nuchter wa ren. Zij werden bovendien aangereden door enkele wielrijders, waarop tusschen hen een vechtpartij ontstond. Daarop rolden de vechtenden tusschen de troep. De infan teristen trachtten hen toen te verwijderen, waarop de woonwagenbewoners zich tegen de militairen keerden. Toen een hunner een dreigende houding aannam, trok een adjudant-onderofficier zijn klewang en sloeg er op los, maar raakte daarbij zeke ren J. K. M., die eigenlijk niet tot de vech tersbazen behoorde. Hij werd meegenomen naar de kazerne en aldaar verbonden. La ter werd hij per politie-auto naar het woon wagenkamp teruggebracht. Een en ander veroorzaakte geruimen tijd een grooten volksoploop rond de Morschpoortkazerne. De Vikingers naar Noordwijk. Vanavond zullen een aantal deelnemers aan het openluchtspel „De Vliegende Hol lander" o.a. de „Vliegende Hollander" en Edwarda en haar gevolg, zich naar Noord- wijk begeven, waar zij in het Casino offi cieel door den burgemeester, den heer Van de Mortel, zullen worden ontvangen. Prof. G. P. Jelgersma, hoogleeraar in de psychiatrie, die in het Diaconessenhuis al hier een operatie heeft ondergaan, heeft de inrichting hersteld kunnen vp~'-j De drie gewonden bij het ongeval op de Kaag, waarbij een motorboot van het ge volg van den ex-keizer ontplofte, maken het in het St. Elisabethgesticht vrij goed. Vermoedelijk zal graaf Donhöff de volgen de week het ziekenhuis reeds weer kunnen verlaten. Tot leerares in de schei- en antuurkunde aan dc Chv. H. B. S. tc Leeuwarden is met ingang van 1 September a.s. benoemd mej. Ir. A. R. Brandsma, alhier. Programma van het Parkconcert op Dinsdag 1 Juli, S uur: No. 1. Marsch, Le- oa.il. No. 2. Ouverture „Diediebische Eist erRossini. No. 3. „Weaner Mad'ln", Wals, Ziehrer. No. 4. „Camera Obscura", Potpomu-i, May. No. 5a, „Danse Anamite", 'Magnet, b. „Risha", Lindday. No. 6. „The good old Time", Wals, Strauss. No. 7. „Ex celsior", marsch, Geijp. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN. (Secretariaat Leliestraat 7). Maandag Rechtskundig Bureau van 6.30 8.00 uur, Bondsgebouw, Steenschuur 15. Van dit Bureau kunnen gebruik maken alle R. K. georganiseerden en zij die behooren onder het Gewest. Leiden. Woensdag. Bestuursvergadering R. K. Volksbond, 8 uur. Vrijdag. Repetitie R. K. Gem. Zangver- ee-niging „Pulchri Studio", to 8 uur. Tevens aanmelden van nieuwe leden. Zaterdag t.. ubank 7—S uur. Sluiting kantoor precies 8 uur. Eigen Huis van S—9 uur. Brandstoffencommissio van S—9 uur in net kantoor. Bondsleden bestel bijtijds uw brandstof fen het is uw voordeel. iNTERPAROCHIëELE ST. JOSEPH'S- GEZELLEN-VEREENIG ING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereenigmg te doen "in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Uien Maandag van de maand, s avonds om half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis. Zondag, te- S uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis voor onzen overleden vice-prae- ses G. Kemperman Zondag is de zaal geopend van 12.30 2.30 uur en van 7.0010.15; verplichte bij eenkomst van 8.159.45 uur. Urn 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 1—2 uur zittmg St. Josephspaarkas welke wordt waargenomen door de hee ren H. Vorst en W. Kolhbeck. Na het Lof prijsbiliart'en. De commissarissen afd. Gezellen zullen alle leden bezoeken om te spreken over den Nationalen Gezellendag. Wij vertrou wen van alle leden hun medewerking. De vaandelwaeht tijdens de processie in de kerk van de Hartebrug bestaat uit Jan Vreeburg, senior Th. Kriel, ass. sen. A. Vreeburg, R. Houten en W. Boogers Jr. commissarissen. Zondagavond moeten alle commissarissen afrekenen vuor den Nii- tionalen Gezellendag. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. 8.30. uur jaarvergadering van de Studie club „St. Petrus Canisius". Alle C'anisia- nen op post. 8.30 uur Dam wedstrijden. Dinsdag bijeenkomst voor do leden van 8 tot 10.15 uur. Woensdag 8.15 uur repetitie Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8—10.15 uur. Van 8—9 uur in de Bestuurskamer zit ting R.K. Arbeidsbeurs- voor Jongelingen. 8.45 uur recollectie oefening voor alle oud-retraitanten wqlke wordt gehouden op de bovenzaal als kapel ingericht. Niemand mag verzuimen eeg liederenbundel mede te brengen. Vrijdag te 9 uur repetitie Symphonie „Frans Schweitzer". Van 8—10 uur Turnclub Oranje Zwart, lokaal Pieterskerkhof. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15 uur. 8.15 uur Kegelclub De Poedelaars. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St, Joseph's Spaarkas in de be stuurskamer. Verdere rnededeelingen: In de maanden Juli en Augustus zal de zitting van de spaarkas om de veertien dagen gehouden worden en wel in de maand Juli op 13 en 27 en 10—24 Augustus. A.s. Zondag 6 Juli wordt de Nationale Gezellendag gehouden in Den Haag. ST.-PETRUS-PATRONAAT. Rapenburg 52. (Feitelijke voortzetting der Afdeeling Leerlingen van de St. Joseph's Oezellen- Vereeniging, Augustus 1887—September 1920). De Leesbibliotheek is gesloten. Zondag Hoogfeest van de If.H. Aposte len Petrus en Paulus, Patroon van het Pa tronaat. De leden worden verzocht te oomuniceeren. Half 5 Patronaat voor bei de afdeelingen. R. K. PATRON ATEN BOND (District Leiden). Secretariaat: Heerenstrrat 23. Donderdag van 8 tot 9 uur R. K. Ar beidsbeurs voor onze Patronaatsjongens in het Gebouw der St. Joseph's-Gezellen- Vereenigiug, Rapenburg 52, Tel. 456. R.-K. INTERPAROCHIALE MEISJES- VEREENIGING. Woensdagavond geen Gpdsdioustcnrsus. ZIT A-VEREENIGING Pieterskerkkoorsteeg 15. Avondbijeenkomsten voor llollandsche meisjes op Zondag, Woensdag en Donder dag van S10.30 uur, Avondbijeonkomsten voor Duitsche meis jes op Zondag en Donderdag van 810.30 Bibliotheek op Maandag, Dinsdag, Woensdag en Vrijdag, telkens des avonds van 7S.30 uur. Bemiddelmgs-bureau, Inschrijving voor dienstboden kosteloos. Voor werkgeefsters wordt berekend 1.25 bij inschrijving en 1.25 bij plaatsing van een meisje. Het bureau is geopend iederen werkdag, be halve Zaterdag, van 9.3011 uur des morgens. ST. JOSEPH S GEZELLEN-VEREEN. Oegstgeest. Zondag Vergadering Maria Congregatie afdee/ing II van U.3U7.30 uur. I jeenkomst in do Gezellenzaal van 8 IQ uur. Donderdag: Verplichte vergadering van S10 uur. Tevens gelegenheid tot be- tiuen der contributie. Iedere laatste Donderdag van de maand gelegenheid om zich als lid der Gczellen- vereeniging op te geven bij den Viee- Praeses. St. Aloysius-patronaat. Zondag. Vergadering der Maria-^ongre- gatie le afdeeïing van 3,15—^4.30 uur. Daarna verplichte bijeenkomst in de groote zaal van Si. Willibrord van 7.30— UIT DE RIJNSTREEK AARLANDERVEEN. Wilhelminafeesten. Wij vernemen uit goede bron, dat het feestcomité weer plan nen gemaakt heeft, dit jaar hel V. ïlnelmi- nafeest te houden de eerste week in Sep tember. BOSKOOP. Concertavond. Dinsdag 1 Juli a.s. zal de muziekvereen. „Harmonie Excelsior" een concertavond geven in'den tuin van den heer H. Striyve aan de Burgem. Co- lijns.tr. Bouwgrond. Qoor B, en W- van Bos koop, worden ev. gegadigden in de gelegen heid gesteld een schriftelijk bod te doen voor het te zijner tijd vrijgekomen bouw terrein onder het voormalige Gemeente huis, en de gemeentelijke opslagplaats aan de Zijde. Bloemendag. Woensdag 2 Juli a.s. zal door het comité voor bestrijding der Tu berculose onderafdeeling van het „Groene Kruis" alhier een straatverkoop van bloempjes worden gehouden waarvan de opbrengst zal worden aangewend ten bate van cle tuberculosebestrijding in cleze ge meente. KOUDEKERK. Wethoudcrsbt noeming. Als opvolger van wijlen den heer Jac. van den Berg is in de gisterenmiddag ge houden gemeenteraadsvergadering met overgroote meerderheid van stemmen tot wel houder gekozen de heer N. P. Slcgten- horsfc. De heer N. P. Slegtenhorst behoort tot de A. R. Partij. NIEUWKOOP. Veozickte. Het aantal veehouderijen, dat besmet is door de ziekte mond- en klauwzeer in deze Gemeente is reeds ge stegen tot 69. De ziekte is ook zeer kwaadaardig, veel vee is reeds tengevolge daarvan gestorven. De Teuntjesbrug. Binnenkort zal de Teuntjesbrug in het Dorp alhier worden vernieuwd, daar zij geheel in staat van verval is geraakt. De landhoofden en vleugelbeschoeiingen worden van gewa pend beton gemaakt en de poort oiet ba-r Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op^het vjrzoek van: a. L. P. v. d. Geer en A./Th. jgfjfzand om vergunning tot het opri^tenJfcaf een ver plaatsbare bewaarplaat^ vodf lfenzine op het perceel, kadastraal|be^n^'|! gemeente Leiden, Sectie O. Nis. eli Ï0|4, gelegen nabij den Zoeterwoudscien b. de Commanditaie Vennoopchap ^Eiga" om vergunning tot het oprichteS-fvan een in strumentmakerij in het perceel Hartesteeg Nis. 5, kadastraal bekend gemeente Lei den, Cectie I. No 1545 hebben verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 Juni 1930. B. en W. van Leiden; Gezien het verzoek van: a. J. K. v. d. Waals en A. Boesveld om ver gunning tot het uitbreickn van de timmer fabriek in het perceel Lance Sch^istraat no. 5a; b. Gebrs. F. J. en P. Jf ScqmiÖt om vergun ning tot het uitbreiding varf' de«rookerij en zouterij in het perceel Haafiemmterstrtiat 209, Gelet op de artikelenfó oh 7 ^|F Hinderwet; Geven kennis aan hel ^&bli^ cle verzoeken met de b^l/gen d dezer gemeente ter viJjÊ geleg alsmede, dat op Zaterdag, c e.k. des voormiddags te half j perceel Breestraat 125 (Buread tewerken) gelegenheid zal worÊin gegeven om bezwaren tegen deze verzoekeUin te brengen. Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei don brongen ter openbare kehïïfc, dat: a. S. G. Lares, te Lfeid^, edh verzoek heeft ingediend ter bekomag jmn verlof voor den verkoop van ^lcöljplWijen drank voor gebruik ter plaatie Arai ferkoop in het perceel Langebrug 109,1 allier b. W. Neuteboom, 7é Lad«i, een ver zoek heeft ingediend der tofkoming van verlof voor den verkoop van alcoholhou- denden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop, in het perceel Sint Jorissteeg 16, alhier. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 Juni 1930. B. en W. van Leideh brengen ter algemeene kennis, dat door J. M. F. Voogdt te Leiden, een verzoek is ingediefid tgfbekoming van ver lof voor den verkoop! vax^&I(bholvrijen drank gebruik ter plaatse ifan,( verWbop in perceel Hooigracht no. 30b. alhier. A. VAN DB 8ANBAKHUYZEN, I Burgemeester. VAN STRljrfN, Secretaris. Leiden 28 Juni 1930. LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen wordt waargenomen door do doktoren Jasperse, Muijzert en Veldhuijzen. De Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Vare kamp, telef. 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst dei- apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 'a-morgens/erUs-avonds met Ni VA TAMÉPASTA 75 rds neeVit' ibr, o. 14 t: lans van ijzer, terwijl het brugdek 1 1/2 M. breeder wordt en op 51/2 M. wordt ge bracht, wat voor het verkeer een groot ge rief zal zijn. Hinderwet. Aan den heer P. L. Pio- terse te Noorden is vergunning verleend ingevolge de Hinderwet tot het oprichten van een carrosserie-fabriek. ZEVENHOVEN. Geboren Cornelia Jacoba ,d. van J. Stolwijk en M. M. Vonk Willem, z. v. M. Popken en T. Klasen. Overleden Bernardus Hermanus Koeleman, 38 jaar. Z0EÏERW0UDÈ. ZWERVER VERDRONKEN GEVONDEN Is er misdaad in het spel? Eergistermorgen werd in een modder- dersloot langs den Stompwijkscken weg het lijk gevonend van den 75-jarigen zwerver R. M. De man lag met het hoofd voorover in de modder. Op het lijk werd aangetrof fen een fleschje spiritus, een nikkelen hor loge en wat klein geld. De politie stelde onmiddellijk een on derzoek in, met het gevolg dat gisteren onder de gemeente Hazerswoude is gear resteerd de 65-jarige zwerver Z. v. d. V„ die daar in een hoop hooi rustig te slapen lag. Hij werd in verzekerde bewaring ge steld en is thans naai' den Haag overge bracht. Twee personen hebben v. d. V. 's mor gens om 4 uur nog op de plaats gezien, waar te 9 uur de andere zwerver verdron ken werd gevonden. Beiden hadden den avond te voren in eikaars gezelschap door gebracht met spiritus-drinken. De zwerver v. d. V. blijft echter ontken nen iets van de dood van zijn mede-zwer ver af te weten. Door dr. Hulst uit Leiden is op het lijk sectie verricht.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 2