UIT DE RIJNSTREEK Eerste Kuip. 4" PU kOL Financiën en Economie ZATERDAG 28 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 DIOC. HAABL. BOND. R. K. Sportvereeniging „Teijlingen". A.s. Zondag om 2.30 uur speelt Teijlin gen II'V. V. L. I voor de nederlaagwed- strijden. De reservcn zullen wel op moeten passen willen zij geen slecht figuur slaan tegen het sterke V. V. L. Om 1 uur speelt Teijlingen III tegen V. V. L. II. Dit is de eerste wedstrijd voor het nieuwe 3c elftal. Dc Junioren gaan op bezoek bij V. V. B. (Hazcrswoude) waar zij om 1.30 uur den strijd aanbinden. Vertrek is bepaald op 12.30 uur per auto van het K. S. A.- gebouw. Dc serie-wedstrijd en van Teijlingen worden voorloopig nog niet gespeeld. Het betreft hier den wedstrijd Leiden I Lisse I. Laatstgenoemde wenscht liever uitstel tot begin seizoen, hetgeen goed ge vonden moet worden, al hadden wij liever dat het achter den rug was. Volgende week Dinsdagavond, 1 Juli a.s. houdt de R. K. S. V. „Teijlingen'' haar zesde jaarvergadering in het K. S. A.-ge bouw om 8.30 uur. Wij maken de leden er op attent dat deze vergadering boetplichtig is. Gezien de agenda is het van zelf sprekend, dat niet één lid deze vergadering verzuime. R. K. Sportvereeniging S. N. A. Er zal onzen jongens a.s. Zondag een zware dag wachten. Het eerste elftal zal een beslissingswedstrijd moeten spelen tegen S. J. C. III wie derde klasser blijft of wordt. Het is jammer, dat zij niet vol ledig kunnen uitkomen. Maar als de in vallers zich goed van hun taak kwijten dan is er nog niets verloren hoor! Jullie hebben thuis laten zien, dat het wel lean, dus a.s. Zondag je laatste Jeans verdedi gen. Ook bij een e.v. achterstand niet den moed opgeven maar volhouden tot de laatste minuut, dan zal het resultaat niet tegenvallen. De wedstrijd wordt op het Leiden-terrein gespeeld en vangt om half drie aan. Vertrek per fiets om 1 uur van het Blcssepaard. De reserves vervolgen hun nederlaag- wedstrijden tegen A. S. C. I uit Zoeter- woude. Ook hier verwachten wij een gun stig resultaat daar van dezen tegenstan der nog nooit werd verloren. Nu zal het i echter aanpakken worden, want ook hier moeten cenige invallers spelen. Maar dan werken de anderen een beetje harder en wij zijn gerust op den uitslag. Deze wed strijd wordt eveneens om half drie ge speeld. 0 WATERPOLO Vriendschapelijke wedstrijd. Dinsdagavond te S.15 uur zal in de Zweminrichting „De Zijl" een vriendschap- pelcnken polo-wedstrijd plaats hebben tusschen dc Zijl II en L. Z. C. III. CRICKET De stand in de eerste klas is op het oogenblik als volgt: gesp. gew. gel. verl. pnt. H. C. C. II 7 4 317 14 H. C. C. I 7 5 1 1 13 14 V. V. V. 6 51 10 12 V. R. A. 7 2 1 1 3 8 14 V. O. C'. 6—2—315 12 R. en W. 7 2 1 4 5 14 H. D. V. S. 5 2 1 2 3 10 Haarlem 7 1 1 4 1 2 14 A. C. C. 7 14 2 14 P. W. 3 pet. 121.4 92.85 83.33 57.14 41.66 35.71 30.— 14.28 116 A. C. C. speelt morgen tegen V. O. C. V. O. C. is zeker in staat om ook dezen wedstrijd te verliezen. Nu Haarlem kans heeft gezien om van de Rotterdammers te winnen achten we er A. C. C. ook toe in staat. Toch gelooven we niet dat V. O. C. het zoover zal laten komen. V. R. A. dat den laatsten tijd nogal met invallers te kampen heeft (zoo is Rincker al wekenlang niet van de partij tengevol ge van een oogkwaal) zal tegen H. C. C. I niet veel kunnen uitrichten. Vooral het batten der Amsterdammers was verleden week treurig. Voor een totaal van 48 zat heel V. R. A. aan den kant, in den wed strijd tegen H. D. V. S. H. C. C. II ont vangt V. V. V. Als de V. V. V.'ers wat be ter op stoot zijn dan tegen H. C. C. I kan het een aardige wedstrijd worden al hebben ze heel weinig kans op eenig suc ces. De wedstrijd P. W.Haarlem zal wel in 't voordeel van de gasten uitvallen. Na dc mooie overwinning van Haarlem op V. O. C. mogen we liaar zeker in staat ach ten van de hekkesluiter te winnen. Voor de Overgangsklasse speelt Ajax tegen V. R. A. II de returnmateh. Een flinke overwinning "der Leidenaars ligt in do lijn der verwachtingen. Ajax bezet nu de 2de plaats op de ranglijst, een mooie prestatie voorwaar. Toch willen we niet zoo voorbarig zijn als het officieel orgaan van de crieket-sport, dat de Leidenaars als dc a.s. kampioenen van dc Overgangs klasse doodverfde. We houden het voor loopig op H. P. C. C. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klas. A. C. C.-V. O. C.V. R. A.-H. C. C. I; H. C. C. II—V. V. V.; P. W.Haarlem. Overgangsklasse. H. T. C. C.-Hilv. C. C.R. C. H.-Quick (N.)H. C'. C. IIIKampong; Ajax (L.) V. R. A. IIR. W. IIPhoenix. Tweede klas B. ExschiorSparta Phoenix IIQuick (H.)H. D. V. S. IIL. C. C. LAWN-TENNIS De kampioenschappen van Wimbledon. De voornaamste uitslagen van gisteren zijn: Heeren enkelspel: Vierde ronde: Man- gin (Am.) si. Austin (Eng.) 97 108, 60. Cochet (Fr.) si. Lester (Eng.) 6—3, 4—6, 6—2, 61. Allison (Am.) sl. Hughes (Eng.) 4—6, 6—1, 6—2, 6—3. Dames enkelspel: Vierde ronde. Mine Mathieu (Fr.) sl. mrs. Sattetrhwaite (Eng.) 664, 75. Mrs. MoodyWills (Am.) sl. mej. Canters (Nederland) 60 61. Heerendubbelspel: Tweede ronde: Til den en Timmer slaan Landry en Grand- guillot 8—6, 46, 4—6, 61, 64. Dames dubbelspel: Tweede rondo: miss Nuthall en mrs. Whittingstall sl. misses Round en Trenthem (Eng.) 62, 60. Gemengd dubbelspel: Tweede ronde: Spence (Z.-A.) en miss Nuthal (Eng.) sl. Lott en miss Helen Jacobs (Am.) 1—6, 75 62. Tilden en frl. Aussem slaan Van der Heide en mej. Rollin Couquerque (Neder land) 64, 64. ATHLETIEK R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood Wit". Zondag 29 Juni, 2e wedstrijddag onder linge wedstrijden. Seniores: 200 M., 400 M., 5000 M., hoog springen, hinkstapsprong, discuswerpen, polsstokverspringen. Junioren A: 240 M., verspringen, hink stapsprong, speerwerpen. Junioren B: 320 M., verspringen, kogel- stooten, hinkstapsprong, hoogspringen. Morgen zal dus op liet Rood-Wit-terrein aan de Wilhelminabrug (H.R.) weer een gezellige stemming heerschcn. In den strijd om den G. P.-bcker komt steeds meer spanning. Wij noodigen ieder dan ook uit dezen wedstrijd bij tc wonen. De wedstrijd begint te 2 uur precies. Haagsche Athl. KringLeidsche Athl. Kring. De Haagsche b. damesploeg welke op 2 Juli a.s. op Tc Werve tegen den ploeg van den Leidschen Athletiek Kring in het veld komt, is als volgt samengesteld: 100 M. hardloopen mej. Kloosterhuis (Hellas), mej. Kips (Olympia), mej. van Oostveen (Hygiëa). 4 maal 100 M. estafette. Bovengenoemde 3 dames en mej. Lecbsma (Hygiëa). Speerwerpen: mej. Schous (Hellas), mej Buddingh en mej. Le Nobel (Hygiëa). Discuswerpen: Mej. le Nobel (Hygiëa), mej. Vuyk (Hellas), mej. Veeze (Hygiëa). Hoogspringen met aanloop: mej. Lecks- ma (Hygiëa), mej. Kips (Olympia), mej. le Nobel (Hygiëa). Verspringen met aanloop: Mej. Aenge- nent (Hygiëa). mej. Kips (Olympia), mej. v. Oostveen (Hygiëa). GYMNASTIEK R.-K. Gymnastiekver. „Jeanne d'Arc." Dc damesleden worden er aan herinnerd, dat tc beginnen a.s. Maandagavond 8.15 u. de athletiek]essen beginnen, en voor dc Terrein R.-K. S. V. „Leiden" Morschweg. ROEIEN DE WEDSTRIJDEN VAN TRITON. Van de wedstrijden ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Roeivereen. Triton te Utrecht luiden de uitslagen van giste ren Jonge acht B. le heat, Argo en Tri ton gewonnen door Triton, 5 min. 11 sec., 2e heat Nereus en Laga gewonnen door Laga in 5 min. 1-8 1/5 sec. Oude Vier: Laga en Triton, gewon nen door Triton in 6 min. 33 3/5 sec. Oude skiff. Nereus (Levy) cn Spaar- ne (Cox) gewonnen door Cox in 7 min. 24 1/10 s. Jonge studenten vier: le heat Argo tegen Triton, gewonnen door Triton in 6 min. 30 sec. O vemaadsche vier: le heat Triton'Nereus, gewonnen door Triton in 6 min- 45 6/10 sec., 2e heat Aegir cn Spaar- ne gewonnen door Spaarne in 6 min. 49 2/10 sec. Jonge twee B: Nereus en de Sehie. Nereus wint in 7 min. 31 sec. Si ij 1 roeien da mesjunior es. lc heat Willem III wint van Ago. 2e heat Dc HoopSpaarne, gewonnen door Spaarne. Oude acht. Maas en Laga, gewonnen door Haas in 5 min. 34 3/5 sec. Jonge vier B. Willem III en Laga, gewonnen door Laga. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Touristvereen. „Swift". Mórgen zal er door de A- en B-klasscrs een wedstrijd gereden worden over 50 KM. De Junioren rijden tegelijk een 12.5 É.M.-wedstrijd. De renners uit Leiden ko men om 9 uur te zamen in het clublokaal, vertrek vandaar 9.15 uur. De renners van buiten dé stad komen 9.45 uur naar de plaats van algemeene sa menkomst, de start heeft 10 uur plaats. Voor dezen wedstrijd heeft de heer W. een keerpuntprijs disponibel gesteld. Evenals een beker voor de 100 K.M. trai- ningswedstrijd, welke in Juli zal verreden worden. Hierbij is de bepaling door den gever gemaakt, dat de le aankomende 25, de 2e en 3e 5; de 4e en 5e 3; de 6e en 7e 2 loten ontvangt. Bij meerdere deelname gaat er in evenredigheid van de le dat aantal af. Waarna er geloot zal worden wie de winnaar zal worden van dezen beker. Veilingoverzicht „Ter Aar". Zoo schitterend als de gewassen stonden, zoo treurig waren de p r ij z e n. Het verloop van de veilingen geeft tot heden nog geen reden tot tevredenheid. De prijzen zijn gewoonweg „slacht" te noemen. Vooreerst is het met de kasgroenten zooals sla en spinazie een tegenvaller ge weest. Voor handelaar zoowel als tuinder heeft dit een droevig beeld achtergelaten Maar toch koesterden wij do hoop, dat het met de „massa" producten beter zou gaan. Doch dit is ijdele hoop geweest. Beginnen wij met de peulen. De teelt, of het gewas van dit jaar, was over het algemeen genomen goed. Van een slechte regel peulen durfde de tuindor niet te praten. De prijzen voor de Pinksteren waren bevredigend, hoewel toen dc aan voer nog gering was, doch plotseling kwam 's Zaterdags voor Pinksteren de groote val, de peulen zakten tot 80 cent. Een ieder dacht, dat de handel wel gedrukt zou worden door de 2 Zondagen, en dan wel weer zou opleven, maar neen, het is „knudde" gebleven. Door het zonnige weer. waaruit voort vloeiend groote aanvoer, ging de prijs zakken en bleef aldoor zakken, zoodat helaas een massa peulen nog aan de re gels hangen. De tuinder kan zo niet meer snijden, omdat het niet meer loonend is. De prijzen waren meestal van 1050 cent, per 10 Kilo, ongekende prijzen in« deze streek. Mocht dc eene dag de markt iets graager zijn, globaal genomen wias het niets. Met de bloemkool, die dit jaar hier veel geteeld wordt, was het het oude liedje van de peulen, zeer groote aanvoeren en gedrukte kooplust. Slechts voor goede kwaliteit was tegen lage prijzen plaatsing. Dc noteeringen liepen van 16 cent per stuk. Afwijkende werd als regel niet ter markt gebracht en wat nog aangevoerd werd, liep vaak on der de klok door. Hoewel de eene dag bij den ander nog wel eens verschil opleverde, waren toch over het geheel genomen de snijboonen uit de kassen een gewild artikel, deze week zelfs zeer gewild, de prijzen waren meestal van de 35, heden loopen zij tot de 5 toe. De aanvoer van dit pro duct is best, vooral als men de gewassen nagaat.Er zijn dagen geweest dat er aan gevoeld werd 11001200 lasten van 10 Kilo. Dc doperwten. Deze teelt, een aloude teelt hier ter plaatse, gaat van lieverlede verdwijnen. De oorzaak hiervan is het hier meer loonend zijn. Er is voor dit product geen concurrentie in den handel, men is aan het lot .overgelaten van de heeren conservenfabrikanten. Welken prijs zij ons geven willen, hebben wij maar te aan vaarden. Dit. jaar zijn er al veel minder dan het vorig jaar en gezien de resultaten van heden twijfelen wij niet of deze teelt gaat. in erge mate inkrimpen. Toen er een flinke aanvoer begon te komen, werd de prijs onder een gulden, en is gaan zakken tot 35 cent aan toe. En Maandag dachten wij, dat er' een an dere richting gekomen was, maar Dinsdag hetzelfde laken en pak, weer 10—60 cent. De geplukte doperwten brachten 9095 cent op. Dc stand van dit gewas was best. De grootste aanvoer cn dc mooie kwaliteit, is voorbij. De tuinboonen zijn dit jaar nogal ge gaan, zij varieerden van 3575 cent per 10 Kilo. Van capucijncrs is dc prijs ook af, da gelijks worden zij verveild van 4070 cent. Noemen wij nog de aardbeien-teelt. Deze' is best. geweest, de aanvoer was groot, hoewel men hier nog maar in een begin stadium is. De prijzen zijn geweest 20—40 cent per doosje. De tuinder, die begonnen is met deze teelt, is tevreden. Hiermede is een kort resumé gegeven over den tuinbouw met de prijzen. Wij kunnen de conclusie, trekken, dat over 't geheel genomen de handel slechts is geweest. Zoo schitterend als de gewassen stonden, zoo treurig waren de prijzen. De tuinders weten niet hoe zij er aan moeien. Er heersoht inderdaad een paniekstem ming. Doch hebben wij nog een stille hoop op de 2e vrucht, dc gewassen beloven ons veel, maar de prijzen, deze moeten enorm zijn, willen zij het bedrijf maar een tikje rendabel maken. Doch laten wij met nieuwen moed aan de 2o helft van de cam pagne beginnen, en „Gods zegen afsnieelken over onzen arbeid. BODEGRAVEN. Hanze. Ledenvergadering in het Patronaat sgeboinv. Dc voorzitter, de lieer A. R. v. d. Heijden, heette, den geestelijk adviseur cn dc aanwezigen welkom. Hij sprak daarbij den wensch uit, dat nu dc sombere wolken zijn verdwenen, de vcr- eeniging weer moet werken cn vlijtig voorwaarts gaan, lei'eus dat de agenda door de leden met gemengde gevoelens zal zijn vernomen, door het bedanken van den secretaris, den heer H. J. v. d. Poll. De secretaris las daarna de notulen, die onveranderd werden goedgekeurd. Ingekomen was een schrijven van het Schaepmanfonds voor de bijdrage van 10.wat zonder hoofdelijke stemming werd toegestaan. Voorts een sohrijven over de auto-verzekoring, waarvan de lijst aan het Centraal Bureau was opgezonden, alsook over het nieuwe ledenboek 1930. Hierna hield de- Geest, adviseur een in leiding over het onderwerp: „Hoe moët de verhouding zijn van den jongeman te genover het jonge meisje." De voorzitter dankte den spreker voor zijn leerrijke le zing. Overgegaan werd tot bespreking auto zegening. De plaatselijke geestelijken had den zich bereid verklaard op 27 Juli a.s. de auto's en motors te zegenen. De aan wezige eigenaars werden bereid gevonden tot deelneming. De secretaris, als afgevaardigde van den Centralen Raad, gaf een keurig en uitge breid verslag, waarvoor de voorzitter hem hartelijk dank zegde. Besloten werd het besluit, der vorige vergadering betreffende de actie der verschillende organisaties in te trekken Overgegaan werd tot de be stuursverkiezing. Vele leden wenschten den secretaris te bewegen aan te blijven, doch deze was onwrikbaar in zijn besluit. Ge kozen werd als bestuurslid de heer P. v. Niekerk. De voorzitter da.nkte den afge treden secretaris voor alles wat deze voor de vereeniging had gedaan. Zijn heengaan speet hem zeer. Spr. hoopte echter op zijn medewerking tc mogen blijven rekenen. De secretaris dankte den voorzitter voor zijn woorden en was zeer erkentelijk voor de wijze waarop zij altijd hebben samenge werkt. Bij de rondvraag kwam het. houden van een "winkelweek ter sprake. De aanwezige winkeliers waren allen voor dit voorstel. De Santos-commissie zal 15 Aug. een bloe mendag houden. De voorzitter wenschte de heer P. v. Niekerk geluk met zijn be noeming en sloot de vergadering op de gebruikelijke wijze. Bouwen. Door B. en W. van Bodegra ven is aan D. Scheer vergunning verleend tot verbouw van een woon- tot winkelhuis en tot den bouw van een werkplaats voor rekening van den heer II. O. Doornbos alhier. Gevonden voorwerpen. Een rijwiel- plaatje. Verloren: een pakje werkgoed in houdende vlcehttang, duimstok enz. In lichtingen ter Secretarie. Onedertrouwd F. Donker 26 jaar en M. J. Punselie 29 jaar. O e t rouwd H. A. Disseldorp 25 j. en A. Koppenrath 25 j. A. J. de Wit 21 j. en J. P. Baas 22 j. Overleden Eimert de Ru ij ter 54 j. gehuwd met N. Muijt. Gevestigd: W. Bosman, rietdekker, van Genemuidcn J. Fioole en gezin, chef-veldwachter, van De Lier D. C. Korse, onderwijzeres, van Oirschot C'. R. van der Veer, zonder beroep, van Hil versum G. Breevelcl, bakkersknecht, van Alphen aan den Rijn. Vertrokken: J. M. Verwoerd, zon der beroep, naar Ter Aar M. C. Kraan, dienstbode, naar Ter Aar M. G. Bak ker, dienstbode, naar Reeuwijk. NIEUWVEEN. Wilhelminavereen. Donderdagavond hield de Wilhelminavereeniging de geAvone jaarvergadering in Hotel Schreuder. Als een bijzonderheid diene vermeld te wor den, dat. er veel belangstelling was van de leden. De voorzitter, dr. Nout, sprak een Avoord van dank uit, dat de vergadering goecl bezocht was en hoopte dat men ook dit. jaar eensgezind den verjaardag van ónze Koningin mocht vieren. De notulen Averden onveranderd goedgekeurd. De pen ningmeester deed verslag a'an de kas, wel ke een batig saldo bezit van totaal 277.45 1/2. De heeren P. Kok en S. Vo gelaar Averden verzocht de boeken en be scheiden te onderzoeken. Punt 4 der agenda beAralte Bestuursverkiezing. Dc voorz. deel de mede, dat. verleden jaar het béstuur niet voltallig Avas te krijgen, zoodat er nu nog 2 vacatures zijn. Aftredend waren de hee ren M. Karsemci.jer, G. v. d. Weiden, C. de Groot en J. Zekveld. Zij werden met al gemeene stemmen herkozen. In de vaca tures Averden gekozen de heeren J. Bak ker en P. v. d. Zon. De voorz. deelde mede, dat in de be stuursvergadering gesproken en bepaald is, dat er dit jaar 25 en 26 Augustus feest geAÜerd zal Avorden, wat aldus a^astgesteld Averd. De voorz. sprak de wenschelijkheid uit om dit jaar den 2en feestmorgen Aveer een Bloemencorso te houden, anders kan men dien morgen zoo sleohb vullen op het programma. Om dit corso zoo aantrekke lijk mogelijk te maken zal voor ieder voer tuig een premie gegeven Avorden van 5 cn 1 voor een rijwiel. Het bestuur hoopt op deze wijze een flink Bloemencorso te krijgen.. Van de rondvraag werd door enkele ge bruik gemaakt. Er werd o.a. gevraagd, of de entree voor uiet-ingezetenen niet ver laagd kan Avorden. Het bestuur kan daar niet toe overgaan, want dan raken wij onze leden kwijt en die moeten wij hebben, al dus de voorzitter. Aan het. eind der ver gadering dankt de voorz. de aanAvezigen voor hun belangstelling en aangename Avijze Aan vergaderen. Tong gescheurd. Donderdag kAvain het zoontje van den heer P. Habermchl zoo danig te A'allen, dat hij de tong open scheurde. Dr. Nout achtte direct overbren gen naar het Ziekenhuis te Leiden noodig. Personalia. Onze plaatsgenoot, de hee 1'. Streefkerk, slaagde te Arnhem voor het examen aclsp. Watorbouwk.-opzichter. 14. N. A. Om in het gezin aan hulp te kunnen ver en Snij Avonden en all* gen, is het zoo veili te hebben een doos I en klein, dadelijk rjbij Brandwonden Huidverwondiai- fciiBil altijd bij de hand (Reel.) 335 L. Expl. Mij. van Onroerende Goederen. De N. V. Leidsche Exploitatie Maat schappij van Onroerende Goederen, geves tigd te Leiden, biedt aan de volgende ae rie ad 100.000.— der 500.000.— 5.5 pet. obligation in stukken van 1000.—, 500, 250.— en 100.—. De geldleening wordt uitgegeven onder toezicht van Notaris M. G. Bon te Leiden die de obligatiën mede ondeTteekent en leb op de richtige uitvoering der A'oorwaar- den dezer geldleening overeenkomstig d'e notarieele Trustakte, welke a'oor iederen houder van een Obligatie ter inzage lig gen. Het ligt in de bedoeling na plaatsing- der obligatiën, beursnoteering te Amster dam aan te vragen. De obligaties zijn beschikbaar tegen d?en koers van 98.5 pot., in coupures van 1(000 500, 250, en 100 ten kantore: 9$a- tionsAveg IS, te Leiden én ten kantore van de N.V. Rotterdamsche Banbvcreerwging te Leiden. Neder!. Middenstandsbank N.V. Aan het jaarverslag over het 2e 1 on tl eene n Avij liet a'olgende Ons tAvcede boekjaar heeft gestaan in het teeken van consolidatie en rustigen opbouw, hetgeen uit onderstaande cijfers moge blijken: Crediteuren, Deposito's en Spaargelden 31 Dec. 192S 16.030.307. Idem 31 December 192 ƒ18.700.404. Blijkt uit het bovenstaande opnieuw een zeer belangrijke toename der lorogelden, ook de cijfers A~an het uitstaande crediet wijzen zulks in tcgenstelilng van ons eer ste boekjaar op een gezonde ontwikke ling: "Uitstaand crediet aan cliënten 31 De cember 192S 13.113.095, -Idem 31 Decem ber 1929 ƒ13.548.365. .Wanneer ook nu weder in aanmerking genomen wordt, dat voor ruim drie mil- lioen aan nieuwe credieten werden a'er- leend, dan bikt daaruit, dat wederom be langrijke bedragen op de oude overgeno men posten werden afgelost, Avaardoor het gehalte van onze portefeuille opnieuw is verbeterd. Waar wij bovendien mogen con- stateeren, dat de afwikkeling van die oude posten kon geschieden geheel binnen het kader van de bij de oprichting van onze Vennootschap getroffen voorzienigen, dan kunnen wij met voldoening op onze be moeiingen ten deze teruzgien; ook vinden wij daarin aanleiding, rustig op den inge slagen Aveg voort te gaan. Totaal werden gedurende de verslagpe riode door ons verleend: 796 credieten loe- neden 10.000 tob een gezamenlijk bedrag van: Zl.S94.890, of gemiddeld 2.380. 98 credieten boven 19.000 to een gebamen- lijk bedrag van 1,457.500, tezamen 894 cre dieten tot een gezamenlijk bedrag van 3.352.390, of gemiddeld 3.750. Blijkt uit deze cijfers eenezijds, dat ons risico behoorlijk verdeeld is, anderzijds Avijst het aantal verleende credieten er op, dat onze voorAvaarden van verleening over het algemeen a'oor het publiek, dat wij meer speciaal wenschen te bedienen, aan- a'aardbaar zijn. Zulks niet tegenstaande heb feit, dat wij ons bij onze credietverlcc- ning laten leiden door do ovex-Aveging, dat juist voor de Middenstandsbedrijvcn een groote opvoedende kracht uitgaat van. den eisch tot oA'erlegging a'an balanscijfers en geregelde administratieve controle. Onze eliëntèle bleef zich gedurende het boekjaar voortdurend uitbreidensteeds mochten wij nieuwe bewijzen ntvangen, dat men in middenstandskringen ons met ver trouwen tegemoet treedt. Het is dan ook verheugend te mogen conslateeren, dat de terughoudendheid, welke heb publiek op grond van ondervonde teluerstellingen bij onze voorgangsters tegenover onze Bank aan den lag legde, langzamerhand blijkt te verdwijnen. Ook in het afgeloopen jaar trokken wij ons uit die plaatsen terug, Avaar de levens vatbaarheid van onze vestiging, althans voorshands, aangcrechten twijfel onderhe- a'ig Avas. Uit dien hoofde verminderde het aantal onzer vestigingen met een zestal daarentegen werd door ons een nieuAv kantoor geopend in Meppel. Mochten avij in ons eerste verslag reeds gewag maken A'an den steeds toenemen- den steun, welke Avij van de zijde van een aantal middexistandsorganisaties ondervon den, zulks is in het afgeloopen jaar in nog veel sterkere mate tot uitdrukking geko men. Wij hebben reden om met tevredenheid op dc bereikte resultaten in het afgeloopen jaar terug te zien. Moesten wij ons eerste boekjaar (loopende over twee kalenderja ren) na dc noodig geachte afschrijvingen en reserveeringen afsluiten met een ver- liessaldo A'an ƒ23.951.48, nu wijst onze winst- en verliesrekening na afschrijving A'an 25.552.41 (v.j. ƒ24.510.34) op inven taris en cafe-inrichtingen, benevens a'an 14.019.28 a".j12.010,56) op oprichtings kosten en GoodAvill en een reseiwccrmg te gen bedrijfsx'esico's van 20.000 (v.j. ƒ15000) een Avinstsaldo aan van 33.278.08.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 14