UIT DE OMGEVING UIT DE PERS ZATERDAG 28 JUNI I93C DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN LACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto tegen een boom gereden. Door de gladheid van den weg reed een uxe auto op den Utrechtschon weg nabij het Instituut „St. Louis" te Amersfoort, tegen een boom. De auto werd zoodanig n elkaar gedrukt, dat twee inzittende da- nes de auto niet konden verlaten, alvo rens een passeerende vrachtauto den ver ongelukten wagen uit elkaar had getrok ken. De inzittende dr. ten K. uit Zeist, klaagde over inwendige pijnen en is naar liet ziekenhuis te Amersfoort overgebracht De andere inzittende, dr. v. 't H. uit Utrecht en diens echtgenoote, konden per auto naar hun woonplaats terugkeeren. Mevr. ten K. heeft enkele uitwendige ver wondingen bekomen. Oude vrouw door een trein overreden. In de .buurtschap Worm nabij Kerkrade, is niet ver van station Herzogenrath een oude vrouw onder een binnenkomenden goederentrein gekomen. De vrouw kwam laijguit op de rails te vallen, met het droevig gevolg, dat haar de beide beenen werden afgereden. In zorgwekkenden toe stand werd de vrouw naar het ziekenhuis vervoerd. Men vreest voor haar leven. Nader wordt gemeld, dat de ongelukkige vrouw niet toerekenbaar is, waardoor het te verklaren valt, dat zij bij het naderen van den trein zich niet in veiligheid bracht. VERDRONKEN*. Te Wissekerke (N.B.) waren emcele jon gens in den Vlietpolder gaan zwemmen, -oen de 12-jarige J. v. d. B. in een diep ge deelte terecht kwam en voor de oogen van zijn vriendjes verdronk. Het lijk is opge haald en naar de ouderlijke woning over gebracht. Donderdagavond is te Oostendam (ge meente Ridderkerk) in een onbewaakt oogenblik het 11/2-jarig zoontje van Rood- bol achter de woning te water geraakt en verdronken. Uit de Waal bij Gendt in de Over- Betuwe is opgevischt het lijk van een om streeks dertigjarigen jongeman. Deze was gekleed in zwart tricot zwembroek en droeg aan een zijner vingers een ringetje met de cijfers 333. De burgemeester van Gent (0*B.) vraagt nadere inlichtingen. Gevaarlijke zonnebaden. Eenige dagen geleden hebben een paar jonge mannen in de buurt van het Stille Strand te Scheveningen een dag aan zee doorgebracht, die aan een hunner het le ven heeft gekost, den ander_op den rand van het graf heeft gebracht." Heb was warm, snikheet, en de jongelui besloten een zonnebad te nemen. Aanvan kelijk was het een aangenaam gevoel, het bloote lichaam door de zonnestralen te doen koesterenop den duur werd dit minder prettig, zij begonnen zich onbe haaglijk te gevoelen, de huid werd pijnlijk maar het tweetal werd daardoor niet on gerust, het was, meenden zij, een kwestie van ongewoonte, waartegen zij zich moes ten verzetten. Dat heeft hun ernstig opgebroken, want toen zij tenslotte huiswaarts keerden, bleek hun, dat de felle zonnestralen hun de huid als 5t ware van het lijf hadden gebrand. Zij waren letterlijk met brand wonden overdekt, de huid liet bij lappen los en daaronder vertoonden zich brand wonden, die, door de een of andere oor zaak geïnfecteerd, dieper invraten. Men haastte zich geneeskundige hulp in tc roepen, doch bij een der slachtoffers bleek de zonnehitte de huid over te groot oppervlak meer dan een derde van het totale huidoppervlak vernield te heb ben om hem te kunnen redden, en hij is enkele dagen later overleden. Een medicus vermoedde, dat de ander liet er nog wel bovenop zou halen, maai bij maakt een zeer smartelijk en vermoe delijk langdurig ziekbed door. „N.R.Crt." Treinbotsing. Donderdagavond botste op den over weg te Winschoten een treinenlocomotief legen de locomotief van een personentrein naar Ter Apel. De laatste werd ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwa men niet voor. Het duurde goruimón tijd eer de lijn weer vrij was. DE KINDERVERLAMMING TE GOUDA. Weer een patiëntje overleden. In het laatste etmaal is bij een meisje van 9 maanden kinderverlamming gecon stateerd. Het aantal gevallen beloopt thans 22. Een der patiëntjes, een jongetje van ruim een jaar, is overleden. Dit is 't vier de kind, dat aan de ziekte bezweken is. BRANDEN. Te Harderwijk. Donderdagmiddag is totaal afgebrand de kapitale boerderij van B. B., met groote schuren en twee hooibergen, staande aan den Rijksstraatweg HarderwijkNunspeet. Het vee kon worden gered. De brandweer van Hierden en Harderwijk kon niets uit richten, omdat de brandputten geen wa ter gaven. Boerderij en gebouwen zijn ver zekerd. De oorzaak is onbekend. Winkelbrand te Groningen. Twee politieagenten ontdekten gister nacht te ongeveer 4 uur, dat er brand woedde in het galanterie-magazijn van de firma Baaiman in de Oude Ebbingestraat te Groningen, in gebruik bij den heer C. Eissing. De heer Eissing en zijn echtgenoo te, die de bovenverdieping in gebruik heb ben als woning, trachtten voor de ramen van de derde verdieping staande, door schreeuwen duidelijk te maken, dat zij in ernstig gevaar verkeerden, vooral door den verstikkenden rook, die het geheele huis vulde, en hun belette den eenigen uitgang, n.l. door den winkel, te bereiken. Met heel veel moeite wisten de beide agenten het echtpaar nog tijdig door een venster uit zijn hachelijke positie te red den. Intusschen was de brandweer gearri veerd, die het vuur, dat in de emballage en vele artikelen gretig voedsel vond, krachtig aanpakte, waardoor men den brand vrij soedig meester was. De winkel brandde gedeeltelijk uit. O.a. is veel aar dewerk vernield. De oorzaak is vermoede lijk kortsluiting. Zijn vader mishandeld, Te 's-Gravenhage is Woensdag de Brou wersgracht in rep en roed geweest, doordat een jongeman, wien bevolen was het ouder lijk huis te verlaten, zijn vader had aange vallen en zwaar gewond. Hij was zoo woest en wild, dat de politie hem de handboeien moest aaftdoen. Onder hevig verzet is hij naar het politiebureau geleid. Inval in een speelhuis. Gisternacht heeft een inspecteur van po litie een inval gedaan in een speelhuis in de Buiten- Ba tammer straat te Amsterdam. Er werden 37 personen aangetroffen, van wie 4 bleken gesignaleerd te staan in het Algemeen Politieblad. Tijdens den inval hebben enkele agen ten tegen eenige personen die in het speel huis een dreigende houding aannamen, met de sabel gedreigd. DE PENHOUDER VAN LOCARNO. Officieel als verloren beschouwd. Het uitvoerend comité van de Vredes- en Volkerenbondstentoonstelling schrijft aan „De Tijd": Na beëindiging van het daartoe door de Haagsche recherche met groote nauwkeu righeid ingesteld onderzoek, moet inder daad worden vastgesteld, dat de penhou der van Locarno, uit Locarno verzonden met de bedoeling om ter tentoonstelling met de andere voorwerpen van histori- schen aard te worden geëxposeerd, verlo ren is geraakt. Of daarom de uitgesproken riïeening, dat deze penhouder geen vulpenhouder maar een ganzenveer, in goud montuur met de emballage uit Locarno is verbrand in de centrale verwarming der Grafelijke Zalen, juist is, kan niet worden uitgemaakt. Vaststaand is, dat de Nèderlandschc douanen, -die toezicht hielden op het uit pakken der voor de tentoonstelling be stemde voorwerpen op deze zoowel als op tal van andere vrachtbrieven nauwkeurig den inhoud hebben genoteerd en onder de zen inhoud komt de bedoelde penhouder niet voor. Uit de mededeelingen, vanuit Locarno verstrekt, is intusschen gebleken, dat de bedoelde penhouder is verpakt in vloeipapier, waaromheen een touw werd gedaan. Aldus, dus niet in een aparte doos verpakte, is de penhouder verzonden in de binnenzijde van de klok, die stevig met papier en emballage was opgevuld teneinde het breken van het glas te voorkomen, hetgeen ook inderdaad gehikt is. Het spreekt wel van zelf, dat mogelijk is dat tegelijk met de emballage en het pa pier uit de klok de penhouder is verwij derd en gevoegd bij het vele papier, dat zoo spoedig mogelijk diende te worden op geruimd zulks vooral, aangezien door het uitstel, dat de tentoonstelling tengevolge der tweede Haagsche conferentie had on dergaan, groote* spoed moest worden be tracht. Vaststaand kan men het echter moeilijk noemen, aangezien ook bij het uitpakken van de zending uit Locarno door de doua ne de grootste nauwkeurigheid is betracht, zoodat de mogelijkheid van ontvreemding, voordat de kist hier kwam, blijft be staan. Het moge zijn, dat het verlies van dezen penhouder, op welke wijze men het ook be ziet, teleurstelling heeft gewekt, het is voor het tentoonstelingscomité een aan gename gedachte, dat zelfs de meest ge- interesseerde partij, het gemeentebestuur 1 van Locarno, heeft te kennen gegeven, dat daaraan omstandigheden, buiten de schuld van het tentoonstelilngbestuur debet zijn. Het is begrijpelijk, dat dit gemeente bestuur een zoodanig kostbaar voor werp missende, een oogenblik h priori heeft aangenomen, dat niet vol doende zorg aan de inzending was be steed. Van de zijde van het uitvoerend co mité zim daarom rechtstreeks aan dit ge meentebestuur alle inlichtingen verstrekt over den gang van zaken, die ter tentoon stelling was gevolgd, en naar aanleiding daarvan is een schrijven ingekomen, waar in niet slechts door dit gemeentebestuur voldoening wordt betuigd voor alles wat gedaan is om het ongeval te herstellen, maar tevens als overtuiging van dit ge meentebestuur wordt- uitgesproken, ,,dat het ongeval is geschied tengevolge van om standigheden, waaraan het tentoonstel- liuesbestuur geenerlei schuld heeft." Aangezien de inzending uit Locarno, ge lijk overigens alle goederen ter tentoon stelling, was verzekerd, hetzij door de be langhebbenden, hetzij door het tentoonstel- lingsbestuur, is, nu de penhoudgr inder daad als verloren moet werden beschouwd, deze aangelegenheid met de verzekering opgenomen. fpk EOp FRIISCHE jflSuHEfeg-BAAl '5Qct per ons BUITENL. BERICHTEN ONGELUKKEN. GEWELDIGE STORMEN IN DE V. S. 33 dooden en 12 gewonden. Door geweldige stormen, gepaard gaande met regen en onvveersbuien in het district van de Oostelijke groote meren zijn naar men vreest 33 personen gedood en 12 ge wond. BAGGERMACHINE GEEXPLODEERD. 45. dooden. Niaar nader gemeld wordt zijn bij de ontploffing van een baggermachine op de Sb. Laurens-rivier bij Brockville 45 van de 49 opvarenden om het leven gekomen. Door de ontploffing, die veel mijlen ver in het rond gehoord werd, werd het vaartuig in tweeën gespleten. TREINRAMP IN CANADA. Uit Sudbury (Ontario) wordt gemeld: Een toeristenwagen, die gehaakt was aan '11 trein van de Canadian National Railways is in den nacht bij Capreol in de over stroomde Vermiliionrivier gereden. De ge heele trein, behalve de locomotief en de tender, is gederailleerd. Volgens nadere berichten zijn bij het treinongeluk nabij Capreol, dat door een overstrooming veroorzaakt is, vier passa giers gedood en twintig gewond. Autobus rijdt in een greppel. Uit Colmar (Elzas) wordt gemeld: Een met rouwgasten bezette autobus reed bij het nemen van een bocht met volle vaart een greppel in en tegen een boom op. Alle inzittenden werden uit den wagen geslin gerd. Dientengevolge werden zeven perso nen zwaar gewond, waarvan er twee onmid dellijk in het ziekenhuis te Colmar stier ven. Ook de anderen verkeeren in levens gevaar. De drie overigen -der inzittenden kwamen er met lichtere verwondingen af. Cholera-epidemie te Jalalabad. Te Jalalabad, in Afghanistan, moet de cholera zijn uitgebroken.De geneeskun dige dienst van Be.rzië heei't last gegeven de grens te sluiten. Een groote hoeveelheid serum tegen eholera is per vliegtuig ver zonden, en verscheidene geneeskundigen zijn vertrokken, om de bewoners langs de grens in te enten. Aan de grens wegen zijn barakken opge richt. Een kudde schapen door den bliksem gedood. In de omgeving van Sérida (Spanje) is een kudde schapen door den bliksem ge troffen, tengevolge waarvan 150 dieren ge dood werden. Waterhoos op Sardinië. In de omgeving van Ales (Sardinië) is een ontzettende waterhoos neergekomen. De schade loopt in de milioenen lire. Spiritus-smokkelaar tot millioenen boete veroordeeld. Gistermiddag is uitspraak gedaan in het spiritussmokkelproces voor de Hamburg- sche rechtbank. De handelaar Schramm en de beide andere beschuldigden werden veroordeeld tot boeten van in totaal 5.238.456 mark. Geëischt was een boete van meer dan 21 millioenen mark. Drie andere verdachten werden vrijgesproken. Nieuw bankschandaal te Parijs. De ontdekking van een nieuw bank schandaal heeft geleid tot de arrestatie der directeur Catliala en Priugrin van een Parijsche particuliere bank. Zij worden be schuldigd, geldswaardige papieren tot een bedrag van circa frs. 10.000.000 te hebben verduisterd. Een Russisch kapitein verlaat zijn schip. Kapitein Solomko, die naar het schijnt een bekende figuur op de Sovjet-koop- vaardij-vloot was, is, toen hij uit St. Pe tersburg te Alexandrië aankwam, van boord gegaan.. Hij liet zich wegens onge steldheid in een ziekenhuis opnemen, na eerst het bevel aan den eersten stuurman overgedragen en een kwitafotie voor het afgeven van de scheepskas gevraagd te hebben. Vervolgens heeft kapitein Solomko een brief geschreven aan de Russische bladen die buiten de Sovjet-Unie verschijnen waarin hij zegt: „Ik breek voor altijd met den dienst onder de Sovjet-regeering, omdat de Sov jet-re-geering onder den naam van een arbeiders- en bóeren-dictatuur een regime van roof en stelselmatige verdrukking van het Russische volk is, waarvan de geschie denis der wereld de wedergade niet ge kend heeft. „De onmogelijkheid beseffende om on der zulke voorwaarden te leven en wer ken, ben ik gedwongen geweest mijn werk neer te leggen en mijn overblijvende kracht te geven voor de hulp van de j menschheid ergens waar het mogelijk is vrij te leven, vrij te denken cn niet het j moreele en fysieke juk van de bolsjewiek- sche tyrannic te voelen." LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen. De Voorz. opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voor gelezen, goedgekeurd en geteekend. De Voorz. doet daarna meded'eeling van de ingekomen stukken. Besluit van Ged. Staten, waarbij tot 1 Jan. 1932 ontheffing verleend wordt van de verplich ting tot het geven van onderwijs in het vak lichamelijke oefening. Goedkeuring van de gemeenterekening over 1927. De Voorz. zegt, dat thans spoedig de af rekening met de bijz. Scholen over het drie jarig tijdvak 1925 t.m, 1927 kan plaats hebben De nieuwe wet een buitenkans. Thans komt aan de orde punt 3 van de agenda en wel vaststelling belasting-verorde ningen in verband met de wet op de fin. ver houding tusschen het Rijk en de Gemeenten. Veel werk heeft deze wet aan de gemeente secretarie gebracht. De resultaten zijn echter voor deze gemeente zeer bevredigend, zegt de voorz. De Ver. van Ned. Gemeenten had de uitkeering per inwoner becijferd op 19.243.18 Op 24 Juni is -echter van den Min. van Fi nanciën en Binnenl. Zaken en Landbouw een schrenven ingekomen waarin deze uitkeering voorloopig becijferd wordt op 19.232.79. Zooals de heeren dus zien, loopen deze be cijferingen niet veel uit elkaar. De nieuwe belastingen. Na het geven van een overzicht van de ver moedelijke uitkomsten der financieele verhou dingswet voor deze gemeente, geven B. en W. den Raad in overweging tot het nemen van de volgende besluiten. 1. Rangschikking van de gemeente in de der de klasse der gemeente-fondsbelasting. De meerdere opbrengst dezer belasting die door rangschikking van de gemeente in de derde klasse wordt verkregen, wordt rechtstreeks aan de gemeente uitgekeerd. Naar raming be draagt zij 11. 2. Opcenten op de gemeentefondsbelasting zullen voor deze gemeente niet geheven be hoeven te worden. De Voorz. zegt, dat weinig gemeenten in deze gunstige positie zullen ver keeren. 3. Dat de gemeente in een gunstigen toe stand verkeert blijkt te meer uit het voorstel van B. en W. om de opcenten op de hoofdsom der Vermogensbelasting geheel te laten ver vallen. 3. Geen heffing van woonforensensbelasting. Het aantal personen, die onder deze belasting zouden vallen, is slechts zeer beperkt, terwijl de heffing op allerlei moeilijkheden stuit. 5. De personeele belasting ongewijzigd te handhaven. De voorz. zegt dat met betrekking tot de heffing van deze belasting aan den Raad vele bevoegdheden toegekend zijn. B. en W. zijn echter de meening toegedaan om geen verandering in de heffing te moeten aanbrengen; ook stellen zij voor de gemeente niet in een nader klasse van heffing te plaat sen. 6, De opcenten op de personeele belasting die thans 90 bedragen, ongewijzigd te hand haven. Het college van B. en W. wil het eer ste jaar nog geen verandering in hei aantal te heffen opcenten te brengen. B. en W. dur ven met verdere verlaging niet aankomen, voor de resultaten over het eerste jaar dat de nieuwe wet werkt, bekend zijn. De heer Rietdijk vraagt waarom.het noodig is, dat de gemeente in de derde klasse der fondsbelasting wordt geplaatst. De voorz. antwoordt, dat B. .en \V. van de gedachte zijn uitgegaan, dat het billijk is, dat in een landelijke gemeente iedereen iets in de lasten der gemeente bijdraagt. Vooral omdat het nieuwe belastingstelsel voor de kleine in komens toch al belangrijk gunstiger is dan het oude. De voorstellen van B. en W. worden daar na met algemeene stemmen aangenomen. Besloten wordt nog tot wijziging van de be- grooting, dirnst 1929, en tot wijziging van de begrooting 1930, zulks naar aanleiding van een opmerking van Ged. Staten in verband me't de vaststelling van het heffingspercentage der gemeentelijke inkomstenbelasting voor het dienstjaar 1930/1931. Van de geldleeningi oorspr. 3000, wordt uitgeloot een aandeel no. 3, groot J 100. Tenslotte besluit de Raad nog den weg werker P. Bergman een vaste aanstelling te geven als wegwerker en aan N. J; de Koning als brugwachter. De Voorz. zegt, dat dit plaats heeft in verband met opmerkingen van den Pensienraad, Daarna worden door den Raad nog diverse pensioensgrondslagen vastgesteld. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende sluit de voorz. deze belangrijke vergadering. KATWIJK. Kerkdienst. Waar de kerkdiensten in de R.-K. kerk anders zijn geregeld dan vo rig jaar, lijkt het ons niet ondienstig de badgasten hiermede in kennis te stellen. De H. Missen zijn op Zondag te 7 uur on 9.30 en in de week te 8 uur behalve Vrij dag. Op dien dag te 9 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. 't Is nog wel vroeg in den tijd, het is nog in het begin doch er is op heden werkelk niet te klagen. Te meer niet waar de verwachtingen laag waren. Met een kleine val midden dezer week bleef de prijs der vroege aardappelen sta tionair en beter dan vorig jaar zoodat rnen er nog mee uit kan. Ook peen was behou dens een enkele dag, redelijk in prijs. Wan neer we zien hoe op zeer vele veilingen de producten voor ongekend lage prijzen weg gaan, is er hier nog geen reden tot klagen. Van bloemkool komt nu al aardig wat en ook hiervan is de prijs flink oploopend. En de verwachting is, als het weer niet te warm wordt, dat er betere vooruitzichten zijn. :t Is te hopen. Aanrijding. Aan den Valkenburger- weg kwamen twee auto's met elkaar in zoo- WHITE HORSE EAGLE EN PAPENHAAT. Onder dezen titel schrijft de Maa s- bode: Zelfs het bezoek van het Iudiaansche opperhoofd White Horse Eagle is voor ..Het Volk" een gretig aangegrepen gele genheid om zijn anti-papisme te luchten. Bedoeld opperhoofd heeft enkele bij zonderheden van zijn veelbewogen en zoo langdurige loopbaan in boekvorm uitge geven. Aan de „interessante" inleiding van den Duitschen journalist Edgar von SchmidtPauli ontleent het blad dan en kele gegevens o.a. over het onmenschelijk optreden van een Engelsch generaal en dan komt het slot van de aanhaling waar om het vermoedelijk te doen was. Als een voortreffelijk en niet on vriendelijk Engelsch generaal in het midden der achttiende eeuw (toen de wereld reeds oprechte belangstelling voor het lot der minder ontwikkelde menschenrassen had) in heb open baar' dergelijke opvattingen kon uiten, 'hoe zou het dan den armen wilden driehonderd jaar vroeger gegaan zijn, toen zij zich plotseling overgeleverd zagen in de handen der soldaten en geestelijken van Zijn Allerkatholiekste Majesteit, den Koning van Spanje? Hoe minder daarover gesproken wordt hoe beter het is. 't Is verre van ons het optreden van de eerste kolonisten in de Nieuwe Wereld goed te willen praten. Het ongelukkige voorstel, reeds door Columbus gedaan, om veroordeelde boeven als kolonisten naar Amerika te zenden, werkte een zacht zinnig optreden allesbehalve in de hand. 'Reeds spoedig echter vaardigde de Spaansche regeering strenge wetten uit ter bescherming der inlanders en al liet. door den verren afstand en gebrek aan toezicht de uitvoering te wenschen over, zeker is het, dat tot de 19e eeuw geen koloniale mogendheid krachtiger wetten uitvaardigde tot bescherming der inlan ders, dan Spanje. En dat deze niet zonder gevolg bleven bewijst het feit, dat in Latijnsch Amerika de gekleurde bevolking de blanke in aan tal overtreft, terwijl in Noord-Amerika en Australië de inboorlingen bijna zijn uitgestorven. En even zeker is, dat bij deze bescher ming der inlanders de krachtigste invloed uitging van de geestelijken, over wie de door „Het Volk" geciteerde schrijver zich zoo schamper uitlaat. Op aandringen van den Dominicaan Las Casas, vaardigde Karei V in 1542 dc zoogenaamde „Nieuwe Wetten" uit, die al te wreedaardige onderdrukking bijna on mogelijk maakten. In zijn grooten ijver om het. lot dor In dianen te verzachten greep La-s CJhsas zelfs naar een geneesmiddel, dafc erger bleek dén de kwaal: in de meening dat Negers beter bestand zouden zijn tegen zwaren arbeid dan zijn Indianen, deed hij 't voorstel den invoer van Negerslaven in de Spaansche bezittingen toe te staan. Hierdoor kreeg de reeds bestaande Ne- gerhandél nog uitbreiding en bitter heeft Las Casas zelf zijn noodlottig voorstel betreurd. Het ondeugdelijk middel, waar naar hij greep, doet echter zijn groot© maar al te ondoordachte liefde voor de arme Indianen te beter uitkomen. Maar wil „Het Volk" precies weten, wat dc „geestelijken" voor de Indianen hebben gedaan, dan moet het blad eens ter hand nemen niet het hatelijk geschrijf van een of anderen Duitschen journalist, njaar dc geschiedenis van de reducties van Para- gauay, die zich van 1620—1750 in grooten bloei mochten verheugen en waar 200.000 Indianen gelukkig leefden onder de hoede en het bestier van Missionarissen, totdat de Jesuieten-hater Pombal deze reducties en daarmede het geluk van die tienduizen den Indianen grondig vernietigde. Dat deden dc ..geestelijken van Zijn Al- ler-Katholickste Majesteit, den Koning van Spanje" voor de arme Indianen. Inderdaad voor al degenen, die belust zijn op anti-papistische relletjes geldt het woord van den Duitschen journalist uit „Het Volk": „Hoe minder daarover ge sproken wordt, hoe beter het is". danige botsing dat de auto van den heer II Noort buiten gebruik moest worden ge steld. En waar N. niet de schuldige was, zal de ander de schade moeten vergoe den. Verkoop. Ten overstaan van Notaris H. Eerdbeek kwamen in afslag de navol gende perceelen die de hierachtergenoem- de koopers vonden. Perc. 1—5, vijf huizen met schuurtjes aan den Zeeweg, kooper Jac. Haasnoot Kz 8200. Perc. 6 Huis met schuur aan den Achterkerkweg, kooper G. v. Wouw 3500, Perca 7 huizen met schuur en open grond aan de Nieuwsteeg, kooper Jac. P. Rietveld ƒ2300. Perc. 9 huis aan de Kerkstraat van den heer Mes 3800. Eigen bod. KATWIJK AAN ZEE. Verdronken. Twee schelpenvisschers hebben de Kaï- wijksche politie ervan in kennis gesteld, dat zij tusschen Wassenaar en Katwijk aan Zee het lijk gevonden hadden van een man. De Katwijksche politie trof er het lijk van een ongeveer 30-jarige man aan. Op het strand lagen een eind verder een ac- tentasch en een rijwiel. Het bleek te zijn een zekere L. uit Den Haag. Het lijk is door de politie van Wassenaar naar de begraafplaats aldaar overgebracht. De man moet door een ongeluk om het leven zijn gekomen.

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 10