LASTER VRIJDAG 27 JUNI 1930 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 IN HET NIEUW ACADEMISCH ZIEKENHUIS TE LEIDEN, op het gazoi. voor de Vrouwenkliniek, is het bronzen borstbeeld van „Hippocrates" door dr. van Beurden onthuld. Dit beeld is een geschenk van het Studentendispuut „Hippocrates" aan den Staat der Nederlanden BINNENLAND DE RADIO-OMROEP. Algemeen Programma-Commissie benoemd. Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is ingesteld een Commissie tot keuring van he« algemeen programma voor den radio-omroep. Voor het tijdvak tot en met 31 Decem ber 1933 zijn Ijenoemd tot leden van deze commissie: dr. J. Th. de Visser, voorzitter van den Radio-Raad, tevens voorzitter; mevr. B. Boonvan der Starp: prof. mr. P. S. Gerbrandy; prof. W. Nolefc; J .W. de Vries, allen leden van den Radio-Raad; tot secretaris, E. P. Weber, secretaris van den Radio-Raad. Met betrekking tot de hierbedoelde commissie en het algemeen programma zijn de volgende regelen vastgesteld: 1. De commissie draagt den naam van Algemeen Programma-Commissie en is ge- rondschrijven aan de leden af te doen en vestigd te 's-Gravenhage. 2. De commissie is bevoegd zaken bij vergadert zoo dikwijls de voorzitter of tenminste twee leden'dit wenschen. 3. De vergaderingen van de Commissie worden, voor zoover dit door den voorzit ter gewenscht wordt geoordeeld, bijge woond door vertegenwoordigers van de omroep-vereenigingen, die medewerken aan het algemeen programma. 4. Het algemeen programma zal moeten bevatten mededeelingen van woord-, toon- of beeldinhoud van ontspannenden, leer- zamen, aesthetischen of ethischen aard en zal zoodanig moeten zijn, dat aan den in houd niemand redelijkerwijze aanstoot kan nemen. 5. De omroepvereenigingen zijn gehouden vier weken vóór de uitzending het alge meen programma in tienvoud aan den secretaris der commissie in te zenden. Voor zoover dit het gesproken woord. betreft, zal de volledige tekst moeten worden in gezonden. De commissie is verder bevoegd elke door haar gewenschte nadere toelich ting van de ingezonden programma's te verlangen. 6. Een algemeen programma of een on derdeel daarvan zal door de commissie niet kunnen worden afgekeurd dan na de desbetreffende omroepvereeniging in een vergadering te hebben gehoord. Indien een programma of onderdeel daarvan niet door de commissie wordt toegelaten, is de om roepvereeniging gehouden, binnen 5 dagen, nadat zij daarvan met omkleeding van re denen schriftelijk mededeeling heeft ont vangen, een ander programma of aanvul ling in te zenden. Wordt ook dit afgekeurd, dan wordt de andere omroepvereeniging, die op den zelfden zender uitzendt, verzocht den vrij gekomen tijd door" een algemeene uitzen ding te voorzien. 7. Een vereeniging, die een algemeen programma uitzendt, met afwijking van het door de commissie goedgekeurde program ma's zal gedurende ten hoogste een half jaar van verzorging van het algemeen pro gramma kunnen worden uitgesloten. Zoo lang geen algemeene beroepsinstantie is ingesteld, bestaat van deze beslissing be roep op den Minister van Waterstaat. 8. De besluiten van de commissie wor den genomen met meerderheid van stem men. Bij staking van stemmen beslist de stem van den voorzitter. 9. De commissie kan geen besluiten ne men, wanneer niet ten minste drie leden tegenwoordig zijn. 10. De commissie wijst uit haar midden een plaatsvervangend voorzitter aan. 11. Alle van de commissie uitgaande stukken worden door den voorzitter en den secretaris onderteekend. De commissie kan de afdoening van spoedeischende zaken van gering belang aan den voorzitter overlaten. 12. Het jaarverslag over de werkzaam heden van de commissie wordt opgenomen in het jaarverslag van den Radio-Raad. Radiotelefoondienst Nederland— Nederlandsch-lndië. Ingang 1 Juli a.s. invoering van een uniform Javatarief van 33.voor een gesprek van drie minuten. Tevens invoering van het volledige huis- verkeer in Nederland. Met ingang van 1 Juli a.s. worden in het telefoonverkeer met Ned. Oost-Indië (Java) do bestaande zóne tarieven ad 30, 33 en 34.50 gewijzigd iD een uniform Java tarief van 33 voor een gesprek van drie minuten. Voor elke minuut meer wordt 11 berekend. Voor dringende gesprekken wordt het tweevoud, voor ijlgesprekken wordt het viervoud van dit tarief geheven. Tevens kunnen alsdan in Nederland de gesprekken gevoerd worden in alle telefo nisch aangesloten perceelen door middel van het gewone toestel (huisverkeer) en voorts in de spreekcellen van alle (hulp)- kantoren en stations. Daarnaast blijft de mogelijkheid be staan om met vier personen aan een ge sprek deel te nemen door gebruik te ma ken van de bestaande daartoe speciaal in gerichte spreekcellen, wier aantal nog tot één of meer in elke provincie zal worden uitgebreid. In Indië zal het z.g. huisverkeer eerst geleidelijk worden ingevoerd en zich voor- loopig beperken tot de gevallen, waarin zulks ter beoordeeling door de Indi sche administratie technisch moge lijk is. De Indische administratie vordert voor een huisgesprekvaldaar 6 extra (huistoe- siag) voor een gesprek van drie minuten en 2 voor elke volgende minuut. Als re gel zullen deze kosten van den aanvrager of den opgeroepene in Indië worden gehe ven echter kan desgewenscht de aanvrager in Nederland deze kosten in voorkomende gevallen voor zijne rekening nemen. Ned. R. K. Bond van Ambtenaren van Van Gend en Loos. Tc Utrecht had dezer dagen in hotel Terminus een vergadering plaats van den Bond van JR. K. Ambtenaren in dienst van de N.V. v. Gend en Loos. De vergadering was goed bezocht en had een geannimeerd verloop. De voorzitter, de heer Dekkers uit Mid delburg, herinnerde in zijn openingswoord eraan, dat in het afgeloopen jaar veel werk was verricht en dat de pensioenrege ling met medewerking der directie tot stand is gekomen. De aftredende bestuursleden, de heeren Pulles, Jamin en Largo werden met alge meene stemmen herkozen, terwijl als lid in de controlecommissie inplaats van den heer Cobben gekozen werd de heer v. d. Heuvel. Mededeeling werd gedaan dat de heer Ansems uit Nijmegen door de directie uit de ingezonden candidatenlijst gekozen is om namens de plaatselijke directeuren zit ting te nemen in het bestuur van het op te richten pensioenfonds. Voorts gaf de vergadering het bestuur opdracht om verdere pogingen in het werk te stellen om tot een verbetering der sa larissen en verlofregeling te komen, in het bijzonder naar aanleiding van de meer dere werkzaamheden als gevolg van de uitbreiding van zaken. Eenige nieuwe leden werden geïnstal leerd, anderen werden herdacht wegens hun gevierd jubileum. Uit het jaarverslag door den secretaris uitgebracht bleek, dat de bond in bloeien de toestand verkeert en dat de bekroning van den arbeid in het afgeloopen jaar was de oprichting van het pensioenfonds, waar voor aan de directie dank werd gebracht. Ook den geestelijk adviseur, pater Eennell, werd onder applaus der vergadering, dank gebracht voor zijn bemoeiingen en vele adviezen. Verder werden eenige huishoudelijke za ken besproken, na afloop vereenigden zich de leden aan een gemeenschappelijkcn maaltijd en bleven daarna nog gezellig bijeen. DE R.-K. STEENZETTERS EN E.M.O.S. Politiebewaking verzekerd. De R.-K. Steenzetters, die Dinsdag het slachtoffer zijn geworden van het brute optreden der leden van de steenzetters organisatie E.M.O.S., te Amsterdam, aan gesloten bij de revolutionaire landelijke Federatie van Bouwvakarbeiders, hebben Woensdagmorgen het werk aan de Krorn- mertstraat hervat. Onder politiegeleide zijn do steenzetters van hun woningen naar het bouwwerk gebracht, waar den ge- heelen dag een flinke politiebewaking er voor heeft gewaakt, zoodat de schreeuwers van „Vrijheid, Gelijkheid en Broeder schap" niet in de gelegenheid kwamen om te bewijzen, dat hun theorie niet in over eenkomst is met hun practijk. Maandag hadden de E.M.O.S.-leden gedreigd, dat zij wel zouden maken, dat dc R.-K. Steenzet ters onder politiegeleide naar hun werk moesten en in zooverre hebben zij dan succes, aldus de „Tijd". Valsche beschuldiging. Het geheele conflict steunt, zooals men weet op de beschuldiging, dat de leden van de Katholieke organisatie „Een dracht maakt Macht", onder het loon zou den werken. Wij hebben ons nogmaals met den R.-K. Bouwvakarbeidersbond „St. Jo zef" in verbinding gesteld, om te verne men wat daarvan juist was. Nadrukkelijk werd ons verklaard, dat de R.-K. Steen- zeltersorganisatie werkt volgens de vast- gesteldo tarieven, die ook voor E.M.O.S. gelden, doch waaraan E.M.O.S. zich niet schijnt te houden. Immers bij de firma Hordijk heeft E.M.O.S. de steenlossing voor een bouwwerk aan de Bestevaerstraat hoek de Rijkstraat aangenomen voor ƒ3.90 de duizend, terwijl de R.-K. Steenzetters organisatie voor 4 had ingeschreven. Dat hier door E.M.O.S. onder den prijs wordt gewerkt, wordt zeker bewezen door het feit, dat de door de E.M.M.-leden opgege- van prijs berekend was naar lossing met een kraan, terwijl E.M.O.S. hier met de hand lost, wat noodzakelijk veel duurder moet zijn. En toch, zijn zij 10 cent goed- kooper dan de R.-K. organisatie. Tendentieuze berichtgeving. Onder het schreeuwend hoofd van „Ta riefontduikers, met revolvers gewapend, verwonden drie bouwarbeiders" deelde de redactie van „Het Volk" Dinsdagavond de schietpartij in West aan haar lezers mede. Het geheele bericht staat lijnrecht tegen over dat, wat door de geheele Nederland- sche pers is gepubliceerd. De inhoud stemt evenmin overeen met wat na de recon structie van het geval door de politie is komen vast te staan. Dat „Het Volk" aldus haar lezers voorlicht baart geen verwon dering meer als men bedenkt, dat deze voorlichting steunt op mededeelingen van den secretaris der steenzettersvereeniging E.M.O.S. De heeren hebben zich reeds vroeger als absoluut onbetrouwbaar doen kennen. De redactio schijnt echter niet noodzakelijk te hebben gevinden de juist heid van deze mededeelingen te onderzoe ken. Als het tegen Katholieken gaat, moet men het ook niet zoo nauw nemenIn het geheele verslag doet de tariefontdui king opgeld. De oorzaak van het conflict. Als vaststaand mogen wij dan ook con- cludeeren, dat de eenige oorzaak van dit conflict is, dat de Communisten geen Ka tholieken in het steenzettersbedrijf dulden. Daarom wordt alles op alles gezet. Mogen echter de bouwpatroons vast aaneenge sloten tegenover deze terreur zlijven staan en zich niet door de kans van een herha ling der relletjes, zooals verleden jaar, maanden lang door de E.M.O.S.-leden zijn uitgelokt, laten afschrikken om aan de R.-K. steenzetters werk te geven. Deze menschen, die strijden voor de vrijheid van organisatie, verdienen de sympathie en den steun van allen, die recht en orde als tot de hoogste goederen der samenle ving behoorend, beschouwen. E.M.O.S. mag uit dezen strijd niet als overwinnaar naar voren treden. UIT DE RADI0-WERELF Programma's voor Zaterdag 28 Juni. Huizen, 1875 M. (Uitsluitend K. R. O.-uitzendingen). 8.159.30 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje. 12.151.00 Gramofoonpl. 1.001.45 Kinderuurtje. I.452.00 H. Eisma: „Een groote tentoon stelling in een kleine stad". 2.004.00 Geruild met NCRV. 4.306.00 Gramofoonpl. 6.016.55 Gramofoonpl. 6.557.15 Journal. Weekoverzicht door Paul de Waart. 7.157.30 Gramofoonpl. 7.3011.00 Feestavond door den R.K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" te Nij megen. Mej. Jeanne Bacilek (zang), Frits en Adolf Bouwmeester en Huib. Orizand (tooneel) Symphonie Orkest. II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum: Na 1 uur 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.002.00 Concert. AVRO-Kwintet. 2.002.30 Modepraatje door mevr. de Leeuwvan Rees. 2.304.30 Uitz, vanuit het Tuschinski-Thea- ter te Amsterdam. 4.305.00 Sportpraatje door H. Hollander, 5.006.00 Gramofoonpl. 6.008.0 Concert door het Omroeporkest Accordeon-Ensemble. „De Volendammers", het Ensemble Doeke Stuurop. 8.00 VARA-Varia. 8.05 Openingsconcert van het Groot Nat. Muziekconcours in het Brongebouw te Haar lem. Het Amsterd. Politie-Muziekgozelschap o, 1. van den heer Lureman. In de pauze: Toe spraak door den beer C. Woudenberg, Secr. van de SDA.P. 10.00 VARA-uitzending. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05—11.20 Lezing. 1.202.20 Orkestconcert. 2.40 Verslag van het vertrek van het s.s. „Brittanic" (27.000 ton) van de White Star Line Muziek door de scheepskapel. 3.25 Verslag van het Lawn Tennis Tournooi te Wimbledon. 4.10 Demonstratievluchten met vliegmachi nes van The Roay Air Force. In de rustpoo- zen: Orkestcncert en Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. Bezoek Mgr. Mutsaersoord. In verband met de stoornis, die de werk zaamheden ondervinden, welke nog ver richt moeten worden om het Mgr. Mut saersoord tijdig voor de ingebruikneming op 1 Augustus a.s gereed te hebben, heeft 6.20 Verslag van het Lawn Tennis Tournooi. te Wimbledon. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Verslag van de Test Match Engeland- Australië. 7.05 Piano-recital door V. Langrish. 7.20 Lezing. 7.40 Lezing. 7.50 Vaudeville. 9.20 Nieuwsber. 9.45 „The Man at the Gate". Detective ver haal. 10.00 Concert. Orkest H. Williams (bariton). 11.0012.20 Dansmuziek, „Radio-Paris", 1725 M. 12.502.20 Gramofoonpl. 4.05 Kinderuurtje. 4.50 Dansmuziek. 9.05 „Le voile du Bonheur". Tooneelspel van A. Clemenceau. 10.20 Zang door Antoinette Bolut m. m. v. Instrum. Kwintet. L a n g e li b o r g, 473 M. 7.257.50 Gramofoonpl. 7.508.50 Orkestconcert. 10.3511.35 Gramofoonpl. 12.30 Gramofonpl. 1.252,50 Orkestconcert. 5.506.35 Gramofoonpl, 8.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20: Dansmuziek. Vervolgens tot 1.20 Gramofoonpl, (dansmuziek). Kalundborg, 1153 M. I.051.35 Gramofoonpl. 3.20 Kinderniirtje. 3.505.50 Concert. Orkest en saxofoon. 8.209.20 Dansmuziek. 10.0511.20 Concert. Orkest en Trio. II.2012,35 Dansmuziek, Brussel, 508.5 M. 5.20 Gramofoonpl. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Gramofoonpl. 8.50 Concert. Z e e s e n, 1635 M. 6.107.20 Lezingen. 7.207.50 Concert. Gramofoonpl. 10.50—12.20 Lezingen. 2.203.20 Gramofoonpl. 3.204.20 Lezingen. 4.205.50 Concert. 5.508.20 Lezingen. 8.20 Orkestconcert. 9.15 Uitz. Duitsche Evang. Kerkdag te Neu renberg. Daarna: Berichten en tot 12.50: Dansmuziek. het bestuur besloten vanaf Maandag 7 Juli a.s op werkdagen géén bezoek meer toe te laten. Alleen voor de leden van St. Raphaël zal op Dinsdag 8 en Woensdag 16 Juli nog gelegenheid zijn het Mgr. Mutsaers- oorrf te bezichtigen. FEUILLETON Vrij bewerkt naar het Duitsch P. G. HOOKS. (Nadruk verboden). 17) „Ik zal u bij den generaal aandienen", zei hij, „en ik hoop voor u, dat de gene raal nog net eender over u denkt als gis teren. Maar misschien wilt u eerst even met uw zuster spreken. In dat geval zal ïk ze even roepen." „Ik kom voor den generaal. Die heeft me hier ontboden", zei Eduard, wien de woorden van den kamerienaar mishaagden, „en ik verzoek u beleefd mij dadelijk aan te dienen." „Zooals u wilt, dokter. Maar de generaal is nog al eens nukkig en vanmorgen heeft hij een heel slechte bui. De freule uw zuster „U verpraat uw tijd en den mijne daar bij. Waar kan ik den generaal vinden?" Kleber kreeg een hoofd als vuur van er gernis, maar haastte zich nu toch om zijn heer van Eduard's komst te verwittigen, daar hij merkte, dat deze niet te goed zou zijn hem zelf op te gaan zoeken. Generaal von Sorben nam Eduard bij diens binnentreden op van het hoofd tot de voeten en het maakte een goeden in druk op hem, dat hij zich eerst aan hem voorstelde en dan eerst aandacht schonk aan zijn zuster, die hij beleefd groette, zooals hij de vrouw des hnizers zou ge daan hebben. „Zeg eerst uw zuster nu eens goeden dag, dokter. U behoeft je voor mij niet te geneeren. Jullie hebt elkaar in zoo'n lan gen tijd niet gezien." Eduard maakte van deze toestemming gebruik om zijn zuster hartelijk te omhel zen en verzocht dan den generaal hem mee te deelen, waarmee hij hem van dienst kon zijn. „Vraag dat uw zuster maar eens", ant woordde Sorben, „want het is haar schuld, dat ik om een dokter gestuurd heb," „Ja, ja, ik spreek de waarheid", ver volgde hij, toen Greta hierop niet wilde ingaan, „uw zuster weuschte, dat ik een dokter zou raadplegen, maar ik vermoed, dat ze niet veel van u houdt, want ze drong er op aan, dat ik een geneesheer uit Breslau zou laten komen om me te on derzoeken. „Mijnheer de generaal", antwoordde Eduard, „die raad was uitstekend en u had dien op moeten volgen, want afgezien nog, dat zoo iemand meer ervaring heeft en veel knapper is dan ik, kan hij, als u iets mocht overkomen, veel eerder hier zijn dan mij mogelijk is, omdat hij gebruik kan maken van den trein. Nu ik echter hier ben, zal ik u gaarne behandelen en ver zoek u beleefd mij van uw toestand op de hoogte te stellen." „Heel graag, maar ik vrees, dat u me toch niet zult kunnen helpen. Tegen jicht is geen kruid gewassen-." „Dat moet u niet zeggen. Er bestaan geneesmiddelen, die het lijden veel kunnen verzachten en als u mijn raad zoudt willen op volgen en dieet zoudt willen houden, kunnen de aanvallen veel verminderd wor den." „Ik en die praatjes", viel de generaal hem in de reden, „maar ik wil liever pijn lijden, dan leven als een hond. „Ik moet van water en brood niets hebben." „Dan ben ik uitgepraat", zei Eduard. „Zonder dieet bereiken we niets. Wilt u dit niet houden, dan is het 't beste, dat u raad gaat inwinnen bij den eersten den bes ten kwakzalver." „U bevalt me", riep Sorben. „U zegt me precies, waar het op staat en daar houd ik van. Ik vertrouw u ten volle. Maar over één ding zou ik nog wel willen spreken. Ik...." „Neen", onderbrak Eduard hein, „ik kan on wil u niet helpen. En daar u er van houdt om de waarheid te hooren, zult u ze hooien ook. Ik neem geen patiënt aan, die m ij wenscht voor te schrven, wat i k te doen heb. I k schrijft voor en de patiënt zal doen, wat i k zeg. U wit u niet aan een dieet onderwerpen, omdat de jichtaanval- len wel te verdragen zijn, maar de bloed- aandrang naar uw hoofd maakt u angstig." „Van wien weet u dat?" Wie heeft u dat verteld „Niemand. Maar het ligt toch voor de hand. De jicht maakt, dat u weinig bewe ging kunt nemen. U houdt van goede ta fel, drinkt zwaren wijn en rookt veel. Van daar dat u aanleg hebt om een beroerte te krijgen. En nu beslaan er geneesmid delen, die het gevaar daarvoor tot een minimum kunnen beperken. Die genees middelen moeten op voorzichtige wijze toe gepast worden en eisehen bij het gebruik een onvermijdelijk dieet." „Ik moet zeggen, dokter, dat u me in derdaad vertrouwen inboezemt en nu moet u niet gelooven, dat ik zoo'n koppige pa tiënt ben, als u misschien wel denkt. Als ik in iemand vertrouwen stel, kan ik me ook zeer gced aan diens voorschriften on derwerpen. Een tijd lang wil ik wel op dieet leven. Ik zal spoedig genoeg mer ken, of ik er baat bij vind.1, „Het doet me genoegen dit te hooren en ik zal met uw wenschen rekening houden, zoover als dit mogelijk is. Ik zal u drup pels voorschrijven, waarvan u er dagelijks tien moogt innemen en niet meer. De duur duurt drie weken. Gedurende dien tijd moogt u volstrekt niets gebruiken, waarin zich azijn bevindt, want in die druppels is arsenicum opgelost en zoodra u spijzen zoudt gebruiken, die met azijn toebereid zijn, zou u evrgiftigd worden." „Zoo'n dieet is nogal te onderhouden, dunkt me. En waartoe zijn die druppels dan goed?" „Ze werken op 't bloed en bevorderen den bloesomloop in dc hersens. U gebruikt dus lichten kost, alles zonder azijn en zoo nu en dan mag ik u een glas zeer lichten wijn toestaan." „Afgesproken", riep de generaal bevre digd. „En nu verzoek ik u dage'ijks hiey te komen, dan kunt u zelf onderzoeken, of ik mij naar uw voorschriften gedraag." „Dat is volstrekt niet noodig, generaal. Als u 't wenschelijk acht, kom ik niet eer terug, dan nadat de kuur afgeloopen is." Hij was opgestaan. „Wat bet eekent dat?" vroeg de generaal. „U blijft toch hier eten. Dan spreken we aan tafel wel af, wanneer u terug zult ko men. U zoudt me er een groot genoegen mee doen, als u nog een poos bleef." „Het spijt me, generaal, dat ik aan uw vriendelijke uitnoodiging geen gevolg kan geven. Ik word weer spoedig thuis ver wacht." Sorben fronste het voohoofd. Hij keek Greta aan als om te onderzoeken, alsof zij hem misschien een teeken had gegeven om niet op zijn verzoek in te gaan. ,,'fc Lijkt veel op een samenzwering", zei hij nu. „En u wilt dus niet blijven? Uw zuster heeft me vast' erg zwart bij u ge maakt." Greta kreeg een kleur. „Je kunt gerust blijven, als je tijd hebt, zei ze tegen haar broer. „Zijne excellentie noodigt nooit iemand uit, dien hij niet graag bij zich ziet." „En toch njoet ik bedanken", antwoord de Eduard en om den generaal door zijn weigering niet te krenken, verleide hij er hem do reden van. „Gisteren", zoo zei hij, „heb ik toevallig een patiënt gekregen, het zoontje van ba ron Hochfeld. De jongen had zijn been ge broken. Ik heb het gezet en ik moet hem vanmorgen nog bezoeken. Daarom kan ik uw eervolle uitnoodiging niet aannemen." Hiertegen kon de generaal niets inbren gen. Maar dan moest hij vast beloven zijn bezoek spoedig te herhalen. De generaal was verrukt over den in druk, dien de jonge dokter op hem ge maakt had en vertelde dit ook openlijk aan Greta. „Hij boezemt respect in en dat mag ik .vel zien in een dokter en ik ben er van jvertuigd, dat hij zijn zaakjes goed ver. staat,", zei hij. „Uw vader heeft flinke kinderen grootgebracht. Ik wenschtc wel, dat ik hem gekend had." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 5