DONDERDAG 26 juni laai DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 „De Eendracht": 10 ééngezinswoningen voor groote gezin- aen ƒ6.85, 4 bovenwoningen voor groote gezinnen ƒ6.50, 2 benedenwoningen voor groote gezinnen 5.10, 14 normale éénge zinswoningen 6.2 normale benedenwo ningen ƒ5.10. „Werkmanswoningen" 22 ééngezinswoningen (type C) voor groote gezinnen 5.65, 2 ééngezinswonin gen (type D) voor groote gezinnen ƒ6.55, 17 normale benedenwoningen (type A) ƒ4.25 17 normale benedenwoningen (type B) 3.55, 17 normale bovenwoningen (type B) 5.20. Vermits het plan van „Werkmanswonin gen" is bestemd ter ontruiming van z.g. krotwoningen en derhalve rekening moet worden gehouden met de mogelijkheid, dat niet alle bewoners de kostprijshuur kun nen betalen, is ten behoeve van dit bouw plan bij het Kijk tevens aangevraagd de gebruikelijke bijdrage in het exploitatie tekort van max. pl.m. 1 per week en per woning, waarvan de gemeente de helft draagt. Overigens zullen de verschillende plan nen zichzelf moeten bedruipen, behou dens dat ook voor de groote woningen een bijzondere maatregel zal moeten worden getroffen, om die daadwerkelijk binnen 't bereik van de candidaat-huurders te bren gen. Voor het verleenen van huurtoeslagen aan de daarvoor in aanmerking komende bewoners van woningen voor groote gezin nen, zouden B. en W. n.l., overeenkomstig de gedachte neergelegd in het hieronder afgedrukt voorstel van den heer Wilbrink, willen beschikken over een gedeelte van het „Fonds voor Stadsverbetering, Werk verschaffing en andere Sociale doelein den" en wel in dien vorm, dat van dat Fonds wordt afgezonderd een kapitaal, het welk, door overboeking naar het desbetref fend hoofdstuk van den kapitaaldienst der gemeentebegrooting, zelf weer wordt ge vormd tot een fonds met de speciale be stemming, om uit de rente van dat kapi taal de hurtoeslagen te bestrijden. Met de Commissie van Fabricage achten B. en W. het gewensoht, dat slechts de hoofdlijnen der regeling van deze aangelegenheid in het raadsbesluit worden bepaald, opdat bij de toepassing daarvan in de practijk de noodige soepelheid kan worden betracht Om dit doel te bereiken, stellen B. en W. den Raad voor hen te machtigen aan de woningbouwverenigingen bijdragen toe te kennen voor het verleenen van huurtoe slagen aan huurders van woningen* voor groote gezinnen, die daarvoor op grond van hunne financieele omstandigheden in aanmerking komen, zulks naar door hen te stellen regelen en tot door hen te bepalen bedragen. In elk voorkomend geval zal bij de vaststelling van den toeslag rekening moeten worden gehouden met de gebleken behoefte in verband met het gezinsinko men, de gezinsgrootte en andere factoren. Deze toeslag zal zich ook moeten kunnen uitstrekken tot de 24 groote woningen van het plan van „Werkmanswoningen". Wel is, zooals bleek, ten aanzien van alle wonin gen van dit plan de gewone exploitatie bijdrage van max. plm. 1 per week bij het Rijk aangevraagd (die eveneens naar ge lang van de behoefte der gezinnen zal worden aangewend), doch het is niet on waarschijnlijk, dat de huurders van de groote woningen van dit plan hiermede nog niet voldoende zijn geholpen. Het voor dit doel uit het genoemde „Fonds" te putten bedrag kan thans nog niet worden bepaalddit bedrag is in de eerste plaats afhankelijk van de werke lijke bouwkosten, maar vooral ook is het nu nog niet mogelijk een eenigszins juiste raming van het gemiddeld bedrag der toe te kennen huurtoeslagen te maken. Zullen B en W. den Raad derhalve eerst later een voorstel kunnen doen met betrekking tot het van dit Fonds af te zonderen kapi taal, nochtans heeft het College wel be hoefte gevoeld aan een, zij het ook zeer globale, raming van de huurtoeslagen, vooralsnog alleen gebaseerd op den aard der woningen en de kostprijshuren, om al thans eenigszins de gedachten te kunnen bepalen omtrent de grootte van de be- noodigde som. Een andere bet eekenis mag dus aan het hieronder volgende niet wor den toegekend. B. en W. kwamen op deze wijze tot een paarlijksch bedrag van 3152.69, gespeci ficeerd als volgt: Vereeniging „Eensgezindheid": Aantal woningen 9 type D kostprijshuur ƒ7. Toe slag per woning 1. Totaal per jaar ƒ2468. „Eensgezindheid", aantal 3 type C. en D., huur 7, toeslag 1, aantal 2 type E, huur ƒ6.50, toeslag 0.75, tot. ƒ23. „Tuinstad- wijk", aantal 7 type C. en E. huur ƒ9, toe slag 1.40, aantal 5 type G. en H., totaal 509.60. „Werkmanswoningen", aantal 22 type C huur ƒ5.65, toeslag 0.65, aantal 2 type D. huur 6.55, toeslag 1.05, tot. 852.80 1), „Ons Belang", aantal 12 type G huur 5.80, toeslag 0.30, tot 187.20. „De Goede Woning", aantal 22 type A huur ƒ5.25, toeslag 0.25, aantal 2 type A 1), huur ƒ6.25, toeslag ƒ0.25, aantal 15 type B huur ƒ7.20, toeslag 0.70, totaal ƒ858. „De Eendracht aantal 10 huur ƒ6.85, toeslag f 0.85, totaal 442. Geheel totaal ƒ3551.60. Gerekend naar een rentevoet' van 4 1/2 pet. zou in het in te stellen fonds mits dien een kapitaal van rond ƒ79000 moeten worden gestort. Intusschen hebben B. en W. ook voor deze woningen rijksbijdrage aangevraagd, en mocht deze worden verleend, dan zou de gemeente slechts hebben te zorgen voor 3551.60 2 ƒ21775.80, of gekapitali- eeerd 39500. Op dit oogenblik is echter nog niet bekend, of de rijksbijdrage, die in den regel alleen wordt toegekend ter ont ruiming van onbewoonbaar verklaarde woningen, ook in dit geval zal worden ver kregen, en zoo ja, of zij wordt toegekend op zoodanigen voet, dat de gemeente ten opzichte van de aanwijzing van de huur ders en de verdere exploitatie voldoende zeggingschap behoudt. Ook op het verzoek om toekenning van rijksvoorschot voor de onderscheidene plan nen, werd niettegenstaande de aanvrage VALKENBURd.il..) Hotel-Peisioi „VICïORIJf, Cr^r. 12, lel. 103 Frissohe kamers, mooiff ligging! prima keuken UITST. REF. BILt-IJKE PRIJZEN 366a Aanbev.: A. C. VTd. GRONDEN reeds geruimen tijd geleden werd inge diend, door de Regeering nog geen beslis sing genomen. Aangezien bij eventueele niet-toekenning van voorschotten uit 's Rijks kas, dezB door de gemeente zelve zullen moeten worden verleend, wil men al thans de totstandkoming van de bouwplan nen verzekeren, doen B. en W. den Raad ter bespoediging van de uitvoering van de bouwplannen een tweeledig voorstel en wel zoodanig, dat zij weigering van de voorschotten door het rijk, de gemeente de stichtingskösten zelfstandig zal finan- cerei. Na aftrek van de bedragen voor grondaankoop door de vereenigingen alle benoodigde grond is eigendom van de gemeente zal in dat geval in een be drag van ruim 1 millioen gulden door geld- leening moeten worden voorzien. De voorwaarden, die B. en W. voorstel len aan de toekenning van de voorschot ten aan de vereenigingen te verbinden, stemmen over het algemeen met tde ot stemmen over het algemeen overeen met de tot nog toe gebruikelijke. Enkele afwij kingen bleken noodzakelijk. UÏT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. De moord bij Leidschendam. J. B.'s eisch tot schade vergoeding. Naar de „Nwsbr." verneemt, zal de heer J. B., die verdacht werd van den moord op den manufacturier v. d. Drift te Voorburg, een dezer dagen een request indienen, waarbij hij middels zijn advocaat, mr. B. W. F. Paauwe verzoekt dat de instructie binnen zeer korten tijd zal worden geslo ten. Wanneer dit verzoek wordt ingewilligd, zal hij den eisch tot schadevergoeding in laten dienen ten bedrage van 30.000. Naar men weet is het plan van J. B. een brochure samen te stellen, waarin hij uitvoerig verslag uitbrengt van zijn erva ringen in het Huis van Bewaring en alles wat daarmee verband houdt. Het boekje zal een dezer dagen gereed komen. KATWIJK. A. Tom. f Te Katwijk aan Zee is, 49 jaar oud over leden de heer A. Tom, oud-hoofdingenieur bij de Staatsspoorwegen in Ncderl.-Indië. Dc teraardebestelling is 28 Juni om half- twaalf op de begraafplaats to Katwijk aan den Rijn. Veetelling. De hier gehouden land bouwtelling gaf de navolgende uitkomsten: Aantal paarden: Veulens in 1930 gebo ren 2. Andere paarden beneden 3 jaar, 5. Type rij- en tuigpaard, 2. Type trekpaard 164. Hitten 60. Aantal runderen: Springstieren 6. Melk en Kalfkoeien 536. Mestkalveren 6. Ander mestvee 37. Jongvee boven 1 jaar 93. Idem beneden 1 jaar 90. Aantal schapen: geene. Aantal bokken en geiten: 41, Aantal varkens: Beneden 6 weken 44. Van 6 weken tot 60 Kg. 262. Van 60 Kg. tot 100 kg. 125. Boven 100 kg. 63. Fokzeugen 46 stuks. Aantal kippen: In 1930 geboren kuikens 672. Oude kippen 1668. Aantal eenden: In 1930 geboren eenden 4. Oude eenden 33. Aantal korven- en kasten met bijen: 15. Aantal bezitters: 205. KATWIJK AAN DEN RIJN. Begin van brand. Bij de heer d. R. in de Kerkstraat ontstond een begin van brand in den schoorsteen. Doordat de be woners den brand bijtijds ontdekten, kon het vuur met emmers water worden ge- bluscht, zoodat erger werd voorkomen. De schade wordt door verzekering gedekt. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Een flinke aanvoer en geen al te warm weer, met als gevolg van dit laatste redelijk goede prijzen. Be taald werd per 100 voor 1ste soort: Mar grieten wit 3540 cent, Juliaantjes 1015 cent, bruisanjers 810 cent, Anjers groen- hart 12—16 cent, Pioenen 3.20—4.60, Irissen wit 1.001.40, Irissen blauw 1.001.10. Anemonen 810 cent, Lathy rus 510 cent, Convilli's 0.951.20, Dah lia's 4.80—5.60, Pompon-Dahlia's 3.10 3.50, Alsmeria 4.605.40, Witte Lelies per kelk 10—15 cent, Rozen: Butterfly 60 90 cent, Rosalandia 0.701.Hadley 0.801.10, Columbia 7090 cent, Golden Ophelia 65—85 cent. RIJNSATERWOUDE. Veetelling. Bij de jl. gehouden land en veetelling is gebleken dat er in de ge meente 592.17 H.A. grasland en 20.80 H.A. bouwland gelegen zijn. De veestapel be stond uit 32 paaren, 595 stuks melkvee, 44 stuks mestvee, 127 pinken, 196 kalve ren, 186 biggen, 162 fokzeugen, 501 andere varkens, 204 schapen, 1673 kuikens, 1524 kippen en 211 eenden. Mond- en kauwzeer. Was tot voor korten tijd het mond- en klauwzeer in deze gemeente nog niet aanwezig, den laat- sten tijd neemt dit hand over hand toe. Binnen een week tijdsverloop is het aan tal gevallen tot 7 toegenomen. De ziekte schijnt over het algemeen van zeer kwaad- aard igen aard te zijn. TER AAR. GEMEENTERAAD. Maandagmorgen kwam de Gemeente raad in openbare zitting bijeen ten Ge meentehuize, voorm. 10 uur. Voorz. de Burgemeester Jhr. K. W. L. de Muralt. Aanwezig alle leden. De voorz. opent te 10 uur de vergadering met gebed. De seeretris, de heer J. Hoogeboom, leest de notulen van de vorige vergade ring, welke onveranderd werden vastge steld. Mededeelingen. Eenige comptabele Raadsbesluiten van de vorige vergadering, en tevens de Plaatselijke Politieverorde ning zijn goedgekeurd terugontvangen van Ged. Staten. Ingekomen stukken. Een schrijven van den heer A. Volgering om restitutie van de Hondenbelasting over een half jaar. Deze wordt verleend. Als volgende punt van de agenda wer den er eenige posten op de begrooting 19291930 gewijzigd. Punt 3. Herziening Plaatselijke Belas ting-verordeningen. Wethouder v. d. Hoorn wilde, in ver band met de nieuwe regeling van Rijk en Gemeente, dit punt aanhouden tot een volgende vergadering. Dit wordt goedge vonden. Gratificatie C. van Dam over 1929. Er werd voorgesteld aan den heer C. van Dam een gratificatie te verleenen van 60.000, wat met algemeene stemmen wordt goedgekeurd. Voor de zooveelste maal benoeming Hulpkeurmeester van vee en vleesch. De voorz. leest een schrijven voor van den Rijksveearts om den heer dc Keijzer als hnlpkeurmeester te benoemen. Hiertoe wordt besloten. Rondvraag. De heer Kroon doet mede deelingen als commissie-lid voor een nieu we begraafplaats. De heer v. Vliet dringt er op aan, dat er meer gelet moet worden, aan de Veilin gen te Papeveer, om het stremmen van het verkeer. De voorz. zegt, dat hiernaar ge keken zal worden. De heer Kammeraat wilde gaarne we ten, of het pad langs de Hoeksche Aar op de legger voorkomt. Hij heeft vernomen van niet. De voorz. licht dit toe en zegt dat het als „voetpad" op de legger voorkomt. Voorts bespreekt de heer Kammeraat, .of er geen mogelijkheid bestaat om zout over de wegen te strooien voor het ver schrikkelijke stuiven. Weth. v. d. Hoorn laakt het zwemmen langs den weg en bij de huizen. De voorz. zegt, dat hier naar gekeken zal worden. Ook verbiedt de verordening dit. Men moet 100 meter van de bebouwde kom af zijn. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandag 's avonds te 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken, 2. Overdracht burg. Dobbewetering aan de Provincie. 3. Nader voorstel inzake aan sluiting telefoon Rijndijk. 4. Voorstel van de heeren Verboon en Dijkman inzake re constructie N. H. Begraafplaats. 5. Be sluiten Comptabiliteit. Hoog bezoek. Heden had de parochie van Voorschoten de hooge eer Z. D. H. Mgr. Aengenent, Bisschop van Haarlem, in haar midden te zien om het H. Vormsel toe te dienen. Eén der parochianen had de eer Monseigneur ten zijnen huize te mogen ontvangen om een kind, dat voor zien is van de H. Sacramenten der Ster venden, het H. Vormsel toe te dienen. Verloren voorwerpen. Gevonden: een portemonnaie met inhoud. Verloren: een damesspel, een vulpen, een portemonnaie met oude munten, een bril. Geboren Dimphna Massina, d. v. A. Boeren en D. C. de Kort Henricus Theodorug Maria en Anna Cornelia Maria z. en d. van D. H. Buurman en D. O. M. van der Zalm. Overleden: G. Oudshoorn, 75 jaar W. Braaksma, 21 jaar W. H. de Zwart 25 jaar. Getrouwd: W. J. Olsthoom en P. J. Oorschot. Gevestigd M. J. Vermeulen van Zoeterwoude N. Heijsser van Leiden Wed. G. J. A. Huijgens en doohter van Groningen. Vertrokken: C. C. van der Made naar 's-Gravenhage M. A. van Gent naar Zoeterwoude W. G. E. Wagtendonk naar 's-Gravenhage. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente hield Woens dagmiddag te 1.45 uur een openbare ver gadering. Voorz. mr. D. F. Pont, burge meester. Een badhuis. Aan de orde was de stichting van een Badhuis. De voorz. deelt mede, dat in dc Commissie van Publieke Werken een lid tegen het voorsiel bezwaar heeft ge maakt. Het spijt ons zoowel als de com missie dat we niet goedkooper het Bad huis kunnen bouwen, tenzij we niet stich ten, wat redelijkerwijze mag worden ver wacht. Waar principieel reeds door den Raad tot sliohting werd besloten, Aragen we nu slechts machtiging voor de benoo digde gelden. De heer Loerakker wenscht slechts een vraag te stellen nl. deze: wat is het stand punt van B. en W. inzake het in het be stek opnemen van de gebruikelijke bepa lingen van het Landelijk Collectief Con tract? De voorzitter; we staan daar zeer sym pathiek tegenover en zullen er rekening mee houden. Het is een vergissing van ons geweest, dat deze bepalingen niet wer den genomen inzake den verbouw van het Politiebureau. Waar niemand hierover verder het woord verlangt, wordt het voorstel van B. en W. met alg. st. aangenomen en de gel den gevoteerd. De presentie-gelden voor de Raadsleden. Verhooging van de presentiegelden voor de leden van den Raad. De voorz. geeft een nadere uiteenzetting van de motieven, die het college er toe gebracht hebben, met dit voorstel te komen, los van het voorstel. Over deze kwestie voeren meer dere heeren het woord, waarbij het al of niet zijn van een eerebaantje in het ge ding wordt gebracht. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen met 82 stemmen. Tegen stemden de heeren Van der Schoot en De Wreede. Reglement voor de ambtenaren in dienst der Politie. Door den heer Loerakker worden enkele opmerkingen gemaakt; blijkbaar heeft deze van het Teglement een zeer serieuse studie gemaakt; de voorz. en de Raad kunnen zich daarmee zeer gevoegelijk vereenigen. Het reglement wordt daarna aangenomen, gaat naar de commissie voor georganiseerd overleg en komt daarna nogmaals met het ambtenarenreglement in behandeling. Mededeelingen. Ingekomen is een adres van heb archi tectenbureau Van Laren en Vogel te Hil versum inzake bouwen ran 110 woningen. Het adres wordt gesteld in handen van B. en W. om prae-advies. Ingekomen is een verzoek van den Hill. Bestuurdersbond om een terrein op een Zondagmiddag tus- schen half Aug. en half Sept. voor een de monstratie, opgeluisterd door muziek en zang. Het verzoek zal worden toegestaan, waarbij aangeteekend wordt, dat de hee ren Vermeer en Jansen op principieele gronden worden geacht te hebben tegen gestemd. Verder werden een paar kleine afwijkingen van het uitbreidingsplan toe gestaan. Strafoplegging Gemeente- Architect. Na heropening deelt de voorz. mede, dat op voorstel van B. en W. de Raad met algemeene stemmen besloten heeft over te gaan tot een voorwaardelijke strafop legging van den Gemeente-Architct en dat tot commissie van onderzoek benoemd zijn de heeren Loerakker, Fijma en Ver meer. Hierna sluiting, waarna gezamenlijk het nieuwe Politiebureau werd beziohtigd, waarover men vol lof was. K. R. 0. Voor de leden van den K. 11. O. bestaat er op Zondag 13 Juli gelogen- heid, een uitstapje te maken naar Schip hol bij Amsterdam. Opgave kan geschie den bij een der bestuursleden; secretaris is de heer M. van Ruiten, Leidschestr. 88 (tot 4 Juli). Dit uitstapje draagt tevens een pro pagandistisch karakter, ten einde de K. R. O.-vereeniging te Hillegom meer leven in te blazen. De kosten voor dit uitstapje be dragen slechts 2.50, voor welk bedrag heel wat geleverd wordt. Nadere inlichtin gen verstrekt het bestuur. TOEN DE GUNSTIGE BERICHTEN omtrent den vliegtocht van Kingsford Smith en Van Dijk binnen wa ren, bracht onze foto graaf een bezoek aan mevrouw Van Dijk in haar woning te Was senaar. Een jeugdige bewonderaarster van van den piloot Van Dijk, kwam de echt- genoote van den koe nen vlieger bloemen brengen Zilveren Professiefeest. Gisteren werd in Huize St. Joseph aan de Mariastraat op luisterrijke wijze het 25-jarig Kloosterjubilee vau Zuster Wal- burga gevierd. Daar dc Jubilarcsse in het Moederhuis to Breda enkele dagen had vertoefd, was cr een goede gelegenheid om versieringen aan te brengen. Smaak vol zag cr dan ook de Hal uit en niet min der de schoonc Kapel; doch schier overal zag men, dat cr feest gevierd zou worden. Toen dc goede Zuster dan ook Dinsdag avond uit Breda aankwam werd zij ge troffen door al het schoons, dat hot in wendige van het gebouw bood en werd haar een toepasselijk welkomstlied door de Zusters en de inwonend en toegezongen. "Woensdagmorgen te half 9 werd door den zeereerw. heer Pastoor Krook een plechtige H. Mis van dankbaarheid opge dragen, waarbij tegenwoordig waren Kan. Ebbinkhuijzen, de beide kapelaan der St. Martinuskerk, de eemv. Zusters, het R. K. Armbestuur en de inwoners van het Ge sticht. De Zusters zongen voor den aanvang het Yeni Creator en de Missa Tertia van Haller. Na het Evangelie hield Pastoor een feestelijke en hartelijke toespraak, de Feesteling© dankend voor al wat zij deed om den levensavond der ouden van dagen te veraangenamen, erop wijzende hoe ver heven haar laak is en hoe zij deze immer met blijmoedigheid vervult. Na dc H. Mis werd eeu Feestcantate gezongen. Aan het gemeenschappelijk ontbijt wor den verschillende toespraken gehouden, waarbij de heer Th. Jonkheer, voorzitter van het R. K. Armbestuur, een hoogst sympathieke gelukwensch uitte en sprak namens het Armbestuur. Verschillende fraaie cadeaux voor de Kapel waren dc stoffelijke blijken van verdiende hulde. Natuurlijk kwamen velen de eenvoudige, maar goede Zuster Walburga gelukwcn- schen, terwijl de post het overige wel deed. Des avonds te half 7 besloot een plechtig Lof de feestviering. SASSENHEIM. Zwembad. De reeds eerder aange kondigde zwem- en reddingsdemonstraties door do Delftsche Reddingsbrigade zullen, mede in verband met een betere voorbe reiding, in plaats van op 28 Juni, worden gehouden op Zaterdag 12 Juli a.s. des na middags om 4 uur. Concert. Bij gunstig weer zal do mu ziekvereniging „St. Ambrosius", Zater dagavond een concert geven in de muziek tent. Geboren Joannes, zoon van L. van Leeuwen en J. G. W. Ie Grand Bernar- dus Johannes Cornelis, zoon van M. J. A. Post en L. M. van der Wiel Grietje, d. v. G. Heemskerk en M. Blocmendaal. Gevestigd: J. van Duijn cn gezin, Kerklaan 39, van Haarlemmermeer A. Doldcr, Hein Baderstraat 29, van Lisse Mej. H. Barendrecht, Charbonlaan 21, van 's-Gravenhage Mej. C. Moerkerken, Bijdorpstraat 21 van Heinenoord J. dc Rooij, Warrnonderdam 25 van Leiden. Vertrokken: Mej. H. M. I. Hubers van Hoofdstraat 30a naar Apeldoorn C. Rotteveel van Hoofdstraat 231 naar Oegstgeest D. C. van Harten van Flo- risschoutenstraat 3 naar Dordrecht P. Ch. A. van Gulik van Menneweg 55 naar Amsterdam J. Braam en gezin van Hoofdstraat 308 naar Lisse. WARMOND. Feestelijkheden Kaagweek. In verband met de herhaaldelijk door de aangeslotenen bij het Gemeentelijk Bureau voor Vreemdelingenverkeer geuite wensoh ook het dorp Warmond gedurende de Kaagweek meer een feestelijk aanzien te geven, om daardoor ook meer vreemdelin gen naar het dorp zelf te trekken, heeft ten Gemeentehuize een bespreking plaats gehad met eenige ingezetenen en is een comité onder voorzitterschap van den heer C. Zwetsloot (wethouder) met als secre taris den heer J. A. M. Luyten opgericht, teneinde dit nader onder de oogen te zien. Besloten werd een winkelweek te houden waaraan verbonden een etalagewedstrijd, gevelversiering cn straat of buurtversie- ring alsmede een lichtstoet. Hot Gemeen telijk Bureau voor Vreemdelingenverkeer stelt voor een en ander prijzen beschik baar. Om tot een goede organisatie te komen heeft de Commissie zich gesplitst in twee sub commissies, een voor de winkelweek

Leidsche Courant | 1930 | | pagina 7